Ex-kottervisser met een sportvisbedrijf Geknipte/ Piet Bakelaar damkampioen TEXELSE g couRANT Derde marathon van Jeroen Plag Klaverjassen Zwembad later open Koger hotel staat te koop Loterij AVT Kleding Tentoonstelling 'Sporen zoeken' Cabaret-café Caravan hoort niet thuis op de meierblis Eilandcompetitie volleybal Ezels en fjorden op televisie Hofnartrofee voor Theo Dogger Milieubarometer ook voor hotels en restaurants Surfen populair bij de jeugd Koninginneloop in Oosterend 150 quilts in Wagenmuseum Sterrekind Jeroen Plag uit De Cocksdorp heeft zondag in Rotterdam onder uitstekende weersomstandighe den (12 graden, zonnig en weinig wind) zijn derde marathon voltooid. Temidden van circa 11.800 andere deelnemers bereikte hij na 3.45.20 uur de finish. Zijn tijd betekende geen persoonlijk record. In oktober voltooide hij de marathon van Amsterdam in 3.36 uur, nadat hij vorig jaar in Rotterdam had gedebuteerd met 3.57 uur. Een snel lere tijd leek in het verschiet te liggen voor de gymleraar, die de smaak van het hardlopen aardig te pakken had gekregen nadat hij vorig jaar winter samen met eilandgenoten Wally van Beek en Robert Riewald doelgericht was gaan trainen en zich tussendoor op Texel en in Anna Paulowna aan kwarttriatlons had gewaagd. Tot vijf weken voor de start in Rotterdam verliepen de voorbereidingen prima, maar toen kreeg Plag een ontsteking in het linkerbovenbeen. Een regelma tige behandeling en een drastische aanpassing van het trainings programma volgden en net op tijd kon hij weer langere afstanden lopen. Voor de achtste en laatste maal dit seizoen wordt dinsdag in De Witte Burcht een open klaverjasdrive ge houden voor het goede doel. Op deze avond wordt bekend gemaakt aan welk doel de opbrengst van de drives (tot dusver ƒ2450,90) wordt geschonken. Inmiddels zijn veertien mogelijke doelen ingebracht en ook op de laatste speelavond kunnen nog voorstellen worden gedaan. De drive begint om 20.00 uur, deelname kost ƒ7,- per koppel. Omdat de wanden en de vloeren van de bassins momenteel worden voor zien van een nieuwe coating, gaat zwembad Molenkoog dit jaar op 11 mei open en niet, zoals te doen ge bruikelijk, op de laatste vrijdag van april. Gezien de slechte weersom standigheden kon pas deze week met de werkzaamheden worden be gonnen. Nadat de oude verflaag is verwijderd, worden drie nieuwe lagen coating aangebracht. Dit kan met bij elk weertype. De buitenlucht moet een temperatuur hebben van mini maal 10 graden en de coating hecht alleen op een droge ondergrond. Daarna moet de aangebrachte laag eerst veertien dagen uitharden voor dat de bassins kunnen worden ge vuld. Hierna krijgt het water een spe ciale behandeling om het de gewenste kwaliteit te geven. Het personeel van Molenkoog is vanaf 7 mei aanwezig om het zwem bad in orde te maken voor het nieuwe seizoen. Belangstellenden kunnen er vanaf die datum ook terecht om zich op te geven voor zwemlessen of een seizoenabonnement af te halen tegen het voorverkooptarief van ƒ57,25. De receptie is op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur geopend. Telefonisch is het zwem bad bereikbaar via tel. 313 373. "jwel dagelijks wisselt onroerend °ed van eigenaar, dus de nieuws- 'aarde van dergelijke transacties is Rekkelijk. Anders ligt het als een «xels hotel met 51 luxe kamers 0rdt aangeboden. Het betreft Hotel jschrand nabij De Koog, dat recen- in een makelaarsmagazine van NVM werd aangeprezen. 'Alles is F koop, dus ook Hotel Boschrand', t mede-eigenaar Wil Wassenaar e- Hij laat weten dat zijn familie een haast heeft met de verkoop en at het aanbod is gedaan met het 9 op de toekomst. >rogramma dinsdag 1 mei feld A, mannen 8 30 L&R-Rabobank Agrifim 9.15 OSG-Agrifim W'tjewel 1 !0.00 TESO-W'tjewel 1 OSG 50.45 Paal 9-Super de Boer TESO !1.30 Tatenhove 1 -CVI Paal 9 >2.15 De Rival-NBC Eelman en Partners CVI feld B, dames I8 30 S. Martine/Oorzaak-K. Dros Wiersma Meubelen 915 Jozefschool-Wiersma Meubelen Keurslagerij Dros >0.00 Milly's-Zeilmakerij Jozefschool >045 Spar Goénga-De Rival Zeilmakerij >1.30 NBC Eelman en P-Bar Sportief De Rival 1215 De Krim-Natuurwmkel NBC Eelman ÏVeldC, dames en gemengd 8.30 Eierl. Huis-Wessels Ontwerpt! Durper Drup 19.15 Question 1-Durper Drup Wessels Ontwerpt! >0.00 Nokanto-Haarstudio Question 1 >0.45 Euroase-W'tjewel 2 Haarstudio !1.30 Tatenhove 2-Fitt W'tjewel 2 !215Zandbank-Question 2 Fitt Wedstrijdleiding Daan en Dick (tel. 120370/315096) Jitsiagen dinsdag 24 april (obeko-DGM 1-2; W'tjewel 1-Tatenhove 1 0- i; Agnfirm-CVI 3-0, Sportshop Texel 2-Maarco louw 3-0; Cocky's Kapsalon-Paal 28/De Krim -2; Twaalf Balcken-Grooten Slock 3-0; abobank-L&R 0-3, Tatenhove 2-Prepress enter 2-1, EcoMare-Slagerij Beverdam 0-3; andbank-Euroase 1-2; NIOZ-'t Gouwe Boltje ■3; W'tjewel 2-Fitt 1-2; Spar Goënga-Milly's 3- NBC Eelman en Partners-Smash'68 3-0; eilmakeri|-Bar Sportief 2-1; Slagerij lepe de oer-Sportshop Texel 1 3-0; B&B/vdVis' enBoer-Klif 12 0-3; Timmer's Bakkerij-Wester ken 3-0 itletiekvereniging Texel bemant op éKoninginnemarkt in Den Burg en- ele kramen met tweedehands spul- in. Daar kunnen ook nog lootjes rordt gekocht. Om 12.00 uur verricht otaris Jan Dogger de trekking. De itslag wordt gepubliceerd in de èxelse Courant en via internet: ww.avtexel.net. loewel Jan en Paula Brouwer er in- nddels niet meer woonachtig zijn, an oude kleding nog steeds op Elba an Zuidhaffel worden ingeleverd. Dit i tegenstelling tot hardnekkige ge- ichten. De kleding - en ook andere ulpgoederen - kunnen daar in de arage worden gezet, waarna het chtpaar Brouwer voor verdere ver- 'erking zorgt. Kleinere porties kun- enbij 'Het Olijfblad', Weverstraat 60, 'orden bezorgd of daar in de steeg eplaatst. Voor meer informatie: tel. 13770. 50 procent en speelde heel solide, getuige ook zijn twaalf remises. Frans Kuiper wist op de laatste avond Cees Vinke te verslaan en met zijn sterke eindsprint nog juist de score van 50 procent te bewerkstelligen. Vinke demonstreerde doorgaans prima positiespel, maar liet zich nogal eens verrassen door een slagzet en eindigde zo onder zijn niveau. Gerrit Blom overkwam dat ook. Vooral in de eindfase van de partijen gaf hij onno dig punten weg en dat kostte hem een goede klassering. Frans Bos had een sterke competitiestart, maar moest later ondanks zijn strijdlust nogal eens in het zand bijten. Wim Timmer wisselde sterke en zwakke partijen af In de bondscompetitie zorgde hij echter voor een score van 100 procent. Bert Duin heeft dit jaar, mede vanwege zijn werk, nauwelijks kunnen spelen. Hans Galjaard is een van de trouwste bezoekers van de clubavonden Hij speelt enthousiast, maar komt op dit niveau veelal net iets te kort. Kampioen Piet Bakelaar speelt dins dag simultaan tegen zijn clubgenoten en andere belangstellenden. De wed strijd wordt gehouden in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend en begint om 19.30 uur. Vooraf opgeven is niet nodig. In de bondscompetitie besloot Dam club Texel-Oosterend het seizoen met een 9-7 overwinning op Andijk en een tweede plaats op de ranglijst. Eindstand (gespeeld, gewonnen, re mise, verloren, punten, percentage). 1.P. Bakelaar 23, 18, 5, 0, 41, 89%; 2.M Vittali 15,10,4,124,80%; 3.G Vlaming 25,16,7,2,39,78%; 4.J. de Wolf 11, 6, 4, 1, 16, 73%; 5.W Vla ming 22,12,0,10.24, 55%; 6.H. van de Wetering 27.8,12.7,28, 52%; 7.F. Kuiper 24,8,8,8,24,50%8. C. Vinke 23, 7, 5, 11. 19. 41%; 9.G. Blom 22. 6, 5, 11, 17, 39%; 10.F. Bos 25. 6, 7, 12,19, 38%; 11.W. Timmer 27. 6, 7, 14,19, 35%. 12.H. Galjaard 25. 0. 0. 25, 0, 0%, nogal wat jonge surfers. De opnieuw in het leven geroepen surfschool en de door het Koninklijk Nationaal Wa tersport Verbond verzorgde trainin gen spelen daarin een belangrijke rol. Doordat de gemeente Texel subsidie voor de jeugdgroep geeft, kan met enige regelmaat een trainer worden uitgenodigd. Het geld wordt ook ge bruikt om matenaal voor de jeugd aan te schaffen. Als clubkampioen bij de senioren werd Adriaan van Rijsselberghe ge huldigd. Hij mocht de door Arie Schenk geschonken wisseltrofee in ontvangst nemen. Klaas Jan van der Vis en Gert Jan de Wit deelden als de nummers twee en drie eveneens in vreugde Bij de bestuursverkiezing werd bij acclamatie Sietse Monsma uit Den Hoorn gekozen Hij neemt het penningmeesterschap over van de aftredende Joost Albers. Bestuurslid Wieb van den Berg werd met alge mene stemmen herkozen. In de openbare bibliotheek te Den Burg is tot en met 14 mei in het ka der van de Meimaand Natuurmaand de tentoonstelling 'Sporen zoeken' te bezichtigen. De tentoonstelling geeft mensen aanzet beter om zich heen te kijken. Mens en dier laten sporen achter, daaraan kan worden afgele zen dat iemand op een bepaalde plek is geweest. Op panelen zijn, op kinderniveau, bekende dieren in hun omgeving te zien. Deze panelen zijn voorzien van teksten en voelgaten met sporen. Vanavond (vrijdag) bespreken Pip Barnard en Janien de Bruijn in het maandelijks Cabaret-café de nieuwe straatnamen in Den Burg en Oude- schild. maar ook gaan zij kritiek op de Volksraadpleging Lokale Democratie niet uit de weg. Verder natuurlijk aan dacht voor de Natuurmaand, de meierblis en de grote schoonmaak, en voor de eerste vechtpartijen van het seizoen. In het feuilleton zijn de Marjannen, buurvrouw Joke en De Witte op zoek naar een gezellig ter ras en de vraag wordt gesteld of computervirussen ook met citroen zuur zijn te bestrijden. Dwaalgast is Henk van Atteveldt, gespreksleiders zijn Louise van der Sluis en Frans Hopman. Met deze aflevering sluit Cabaret café het winterseizoen af. Vanaf vol gende maand verhuist het pro gramma naar de zondagochtend en naar de serre van De Lindeboom. In verband met vakanties en andere werkzaamheden wordt het pro gramma de komende maanden niet elke maand, maar eens in de zes weken gehouden, de eerste keer op 10 juni. Voor meer informatie info@cabaretcafe.nl en caravan die ogenschijnlijk bij de oger meierblis aan de Bosrandweg as neergezet om in de brand te orden gezet, is gistermiddag door edewerkers van de gemeente weg- esleept en naar vuiloverslag De amster overgebracht. 'In een cara- n zitten allerlei onderdelen die niet ip de meierblis thuishoren, aldus een (oordvoerder van de gemeente. (Foto Harry de Groot) Deze week is definitief vast te ko men te staan dat Piet Bakelaar de competitie van Damclub Ooster- end-Texel als winnaar heeft afge sloten. Lange tijd voerde hij een nek-aan-nek race met Rinus Vittali, maar toen deze in een spectacu laire partij tegen Gerrit Vlaming het onderspit delfde, leek het pleit be slecht. Vervolgens lukte het Harry van de Wetering om Bakelaar een punt af te snoepen en zagen ach tervolgers Vittali, Gerrit Vlaming en Jos de Wolf weer kansen. Maar hoewel Frans Bos en Wim Timmer hevige tegenstand boden, slaagde Bakelaar er toch in om nog twee maal te winnen. De ezels van Theun de Winter en de fjordenpaarden van Martin Kikkert zijn zondag te zien in een televisiepro gramma van Cees Hin. dat vanaf 14.00 uur door de Boeddhistische Omroep wordt uitgezonden via Ne derland 1. De manier waarop de mens met dieren omgaat is het cen trale thema van het programma, waarin vele 'Texelse' beelden te zien zijn. Hoewel hij is geboren in Haarlem, liggen de wortels van de maker op het eiland. Het resultaat stemde hem gezien deze tegenslag tevreden, ook al om dat hij een 'vlakke' race liep. Over de eerste 21 kilometer deed hij 1.51 uur en over de tweede 1.54. een verval dat bij menigeen veel groter is. Ook over de wedstrijd zelf, die maar liefst 800.000 toeschouwers op de been bracht, en de organisatie was Plag zeer te spreken. De inschrijving verliep soepel, het parcours was breed maar zonder saaie, rechte ein den, de tijden werden geregistreerd met chips en om de tien kilometer was een verzorgmgspost ingericht. Allerlei muziekgroepen zorgden voor een vrolijke noot. De Texelaar heeft zich voorgenomen volgend jaar weer van de partij te zijn. Boogschutter Theo Dogger wist dinsdagavond op de handboogbaan in Odysseus beslag te leggen op de hofnartrofee. Deze trofee is de prijs voor die schutter, die tijdens de wed strijd het verst onder zijn persoonlijk record blijft. Slechts achttien schut ters durfden deze strijd met zichzelf aan te gaan. Theo Dogger bleef maar liefst 46 punten beneden zijn eigen record. De tweede plaats werd op geëist door Imelda Witte-van Heer waarden, de derde door Kees Bakker. Het dichtst bij hun persoonlijk record kwamen Ronald Witte en Frans Schrama. Zij eindigden met in het geheel geen punten onderaan de lijst Uitslagen: 1. Theo Dogger, 46 punten; 2. lemelda Witte 33; 3. Kees Bakker27; 4. Willem Vlas 21; 5, Maarten Hoogenbosch 20. Nadat campings en bungalowpar ken op Texel al enige jaren een 'milieubarometer' konden verdie nen, gaat dit voorjaar een soortge lijk initiatief van start voor hotels en restaurants. Het betreft een proef project, het eerste in Nederland, dat binnenkort navolging krijgt in Utrecht en Drenthe. Doel is voor alsnog te testen of de normen in derdaad geschikt zijn voor deze bedrijven. De milieubarometer voor campings en bungalowparken wordt een groot succes genoemd. Elk jaar komen er meer ondernemers bij die hun bedrijf runnen op een manier die het milieu zoveel mogelijk spaart. 'De deelne mende bedrijven merken ook dat steeds meer klanten ernaar vragen. Het is een manier om je positief te onderscheiden van de andere bedrij ven', vindt de Stichting Duurzaam Texel, die om deze reden vorig jaar heeft gevraagd of het project kon worden uitgebreid, zodat het ook geschikt is voor hotels en restau rants. Deze winter zijn de normen in concept beschikbaar gekomen. Hoe wel de horeca was vertegenwoordigd in de commissie die de richtlijnen heeft vastgesteld, is een proefproject wenselijk geacht om te onderzoeken of ze inderdaad geschikt zijn voor De nieuwe kampioen, die al veel va ker de titel voor zich opeiste en dins dag simultaan speelt, bleef zodoende ongeslagen en moest slechts vijf re mises toestaan Zijn totaalscore be droeg bijna 90 procent. Rinus Vittali, al sinds jaar en dag de grote concur rent van Bakelaar, consolideerde zijn tweede plaats in een rechtstreeks duel met Gerrit Vlaming, waarin bei den (een terechte) remise overeen kwamen. Daarvoor had Vlaming zijn derde plaats al veilig gesteld door Jos de Wolf via een knappe slagzet te ver slaan. Vlaming heeft een uitstekend damjaar achter de rug. Met de voor zijn doen hoge score van 78 procent deed hij weinig onder voor, die op een percentage van 80 eindigde. De vierde plaats was voor Jos de Wolf, die door zijn ziekte weinig partijen speelde en zodoende niet de kans kreeg een prominente rol te vervullen. Wim Vlaming en Harry van de Wete ring streden voortdurend om de vijfde plaats. Door op de laatste avond het onderlinge treffen te winnen besliste Wim Vlaming deze strijd in zijn voor deel. Als Vlaming de nonchalance die hem af en toe parten speelt de baas wordt, kan hij het volgende seizoen hoge ogen gooien. Harry van de We tering eindigde eveneens boven de Dankzij met veel enthousiasme ge organiseerde trainingen en andere activiteiten kon het bestuur van Wind Surf Club Texel tijdens de ledenvergadering voor het eerst sinds jaren weer eens prijzen uit reiken aan jeugdige beoefenaars van de sport. De Stichting Texel Race had speciaal voor deze gele genheid een wisseltrofee beschik baar gesteld, die werd overhan digd aan Dorian van Rijsselberghe. Ram van Erkelens en Everardus Monsma legden vorig seizoen be slag op de tweede respectievelijk derde plaats. De jeugdafdeling beleeft mooie tij den, memoreerde ook voorzitter Mark van Rijsselberghe, die in de kantine van de windsurfclub zestien leden kon welkom heten, waaronder deze tak van bedrijven. 'Want het kan altijd zijn dat in de praktijk blijkt dat de normen te streng of juist niet streng genoeg zijn of dat er normen bij zitten die niet relevant zijn.' Het project heeft subsidie gekregen van diverse partijen (gemeente, Rabobank Texel, PWN en de Stich ting Duurzaam Texel). Deelnemende bedrijven hoeven slechts ongeveer een kwart (ƒ1075,-) van de werkelijke kosten (ƒ4000,-) te betalen. Een luxe is de proef met, wordt gere deneerd door de Stichting Duurzaam Texel. 'De milieunormen voor bedrij ven worden steeds verder aan gescherpt. Elk bedrijf zal binnen een aantal jaren aan strenge normen moeten voldoen. Je kunt wachten tot je ertoe verplicht wordt, of je kunt voorop lopen en nu alvast aan het werk gaan. Het voordeel is dat je nu intensief wordt begeleid, een forse subsidie krijgt en je positief onder scheidt van de rest.' Op dit moment hebben zich tien be drijven aangemeld: Opduin, Oranje rie Molenbos, Noordzee, Rebecca, De Smulpot, strandpaviljoen Paal 9, Catharinahoeve, La Casserole, de restaurants van De Krim en de cateringservice van Ruud Boom. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Ondernemers die zich willen opgeven of nadere informatie willen hebben, kunnen terecht bij de Stichting Duur zaam Texel, tel. 320 723. VRIJDAG 27 APRIL 2001 In de straten van Oosterend wordt op 30 april de 21ste Koninginneloop gehouden, georganiseerd door de atletiekvereniging. De jeugd van 10 tot en met 12 jaar gaat om 18.00 uur als eerste op weg, een minuut later gevolgd door de jeugd tot en met 9 jaar. Ze gaan van start bij 't Cafeetje en lopen via de Peperstraat, de Ankerstraat, Achtertune en de Kerk straat een rondje van 1060 meter De prijsuitreiking vindt direct na afloop plaats, zodat de deelnemers niets hoeven missen van de meierblis. De jeugd van 13 tot en met 16 jaar kan vervolgens kiezen uit één of twee ronden van 1710 meter. Zij volgen een route die loopt van 't Cafeetje naar de Kerkstraat. Kerkplein, Oesterstraat, Vliesstraat, Mulder straat, Bijenkorfweg, linksaf de Peperstraat in, Ankerstraat, Achtertune en Kerkstraat. Ook de volwassen recreanten hebben de keuze uit één of twee ronden. De vrouwen en de vrouwen-veteranen lopen drie ronden (5130 meter), ter wijl van de mannen en de mannen- veteranen wordt verwacht dat ze vijf ronden (8550 meter) afleggen. Het mschrijfbureau in het Jeugdgebouw aan de Oranjestraat is vanaf 17.00 uur geopend. Kinderen tot en met 16 jaar betalen ƒ3,50 (voor AVT-leden ƒ2,-), volwassenen ƒ7,50 (AVT-leden ƒ5,-) De Strender Middenstands vereniging stelt prijzen beschikbaar Voor iedere loper is er een herinne ring en een consumptiebon van 't Cafeetje. Terwijl vrijwilligers Ab Kiewiet en Tm us Witte van het Waalder museum sleutelwerk ver richten, richt Ineke Vaillant de quiltexpositie in. (fq,0 r^mermanj 'Oude wagens, nieuwe quilts' is de titel van de tentoonstelling die van 26 april tot 27 mei in het Agrarisch- en Wagenmuseum te De Waal wordt gehouden. De expositie Is het initiatief van Ineke Vaillant van Quiltershome. Een groep van 45 mensen, groten deels aangesloten bij het Quilt Home in Den Burg, maakte een verzameling van ongeveer 150 quilts. Deze verza meling wordt tentoongesteld in the ma's, zoals kerstmis. Quilts zijn een soort lappendekens, de bovenkant bestaat uit allerlei stukjes textiel. Dat geheel wordt bijeengehouden door een laag ander materiaal onder de lapjes. Hierna volgt het quilten, het handmatig doorpitten van de lapjes. Een stukje huisvlijt waarmee een groeiende groep dames zich al jaren bezighoudt. In het bijzijn van makers en genodigden werd de tentoonstel ling woensdagavond officieel geo pend. Peuterspeelgroep 't Sterrekind van de Vrije School aan de Gasthuisstraat in Den Burg houdt woensdag 16 mei een inloopochtend. Tussen 10.00 en 12.00 uur kunnen belangstellenden binnenlopen en rondkijken. Terwijl de kinderen spelen, is er tijd voor het stellen van vragen aan peuterleidster Luud Lemstra. Voor meer informatie: tel. 310085. Robin van den Braak uit Oude- schild heeft van zijn hobby zijn werk gemaakt. Afgelopen zaterdag haalde hij een nieuwe sportvis boot, de Waypoint I, op uit België. Van den Braak Sportfishing vaart zeven dagen per week met sport vissers op de Noordzee. Er is veel mogelijk bij het eenmansbedrijf. 'Ik neem ook mensen mee die 's nachts, of op het Wad willen vis sen.' 'Op mijn vorige boot kon ik zes vis sers meenemen', vertelt Van den Braak. 'Met de boot heb ik anderhalf jaar gevaren. Toen zag ik in een sport- visblad een advertentie staan van ie mand die stopte met zijn sportvis- bednjf. Zijn boot, de Waypoint I, bood hij te koop aan. Samen met mijn va der en broer ben ik naar Blanken bergen in België gegaan. Daar heb ben we met de boot gevaren en het beviel goed. Ik heb hem gekocht en zaterdag zijn we ermee naar Texel gevaren.' Dat laatste ging niet zonder slag of stoot. 'We hadden windkracht zuidwest zeven, dan gaat de boel wel tekeer op zee. Dit is een zwaar afgebouwde boot, daar hou ik van. Die kan tegen een stootje.' De Waypoint I is van 14 november 1998. een relatief jonge boot volgens Van den Braak. Het vaartuig voldoet van wege de afkomst aan strenge veiligheidseisen. 'De boot is ge bouwd onder het oog van de Belgische scheepvaartinspectie. Die stellen veel hogere eisen dan in Ne derland.' Aan alle apparaten in de stuurhut te zien, zit het inderdaad wel goed, zelfs de reling blijkt van een extra sterke metaalsoort te zijn ge maakt. De zuiderburen houden ook rekening met het milieu. 'Ik heb een speciale milieupomp bij de motor. Die zorgt ervoor dat er geen olie in het water terechtkomt.' Van den Braak heeft vijf jaar op een kotter gevaren, waarvan anderhalf jaar op de TX 19. Van jongs af aan interesseerde de geboren Haarlemmer zich voor vissen. 'Het begon al vroeg met zoetwatervissen. Langzamerhand ga je verder, tot aan bootvissen toe. Dit trekt mij meer dan kottervisser zijn, bovendien ben je 's avonds thuis. Ik neem de vissers 's ochtends mee de zee op, en aan het eind van de dag kan ik naar huis.' Door zijn ervanng weet Van den Braak mensen ook te helpen. 'Ik heb de kennis en vind het leuk om men sen te helpen. Als ze geen materiaal hebben, liggen er hengels, lijntjes en lood aan boord.' Hij doet veel om het de vissers naar de zin te maken. 'Ik zet nog zeiltjes langs een deel van de reling, en doe kussens op de bank jes, zodat iedereen droog en enigs zins comfortabel kan zitten als het regent. Voor het geval mensen ziek worden, heb ik vóór in de boot twee bedden en een wc. je weet maar nooit.' Het enige dat volgens Van den Braak nog ontbreekt is een reddings vlot op het dak van de Waypoint I. 'Dat is niet verplicht hoor, ik wil het zelf gewoon.' Voor inlichtingen en boekingen: 0222- 320 607. Robin van den Braak en de Waypoint I vormen samen Van den Braak Sportfishing. (Foto MKhrtJ Dekker)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9