llllSö m 1 L rukbezochte afsluiting Meimaand damesmock Wijnand verkoopt Eerste Hulp Service f HH G-team luidruchtig kampioen TEXELSE yCouRANT I Subsidie voor even verenigingen Pro Natura Slechthorendheid Erelidmaatschap Bossiesdag bedrijvigheid J Gemeente steunt jubileumsymposium van het NIOZ Nieuwe prioriteiten fietspadenplan Vierde plaats zaalvoetballers in Schagen SVDB winnaar Koger toernooi Eilandcompetitie volleybal Bloedstollend familietoernooi ZDH derde op eigen toernooi Tennis ouders en kinderen Sportvissen Jeugd Deuce beste in regio DINSDAG 29 MEI 2001 Lmëmeester Joke Geldorp, WLTO-voorzltter Jaap Hln en WV-voorzitter Leo Timmers peinzen over één van de vragen van het bxelspel- Links scheidsrechter Petra Brans, die het spel bedacht. (Foto joop Rommets) len daverend succes.' Die term ge- ikt de organisatie voor de Texelfair. eonofficiële afsluiting van de mani- statie Meimaand Natuurmaand, die ijdag en zaterdag werd gehouden p de speelweide aan de Ploeg- anderweg in de Dennen. De pre- sntatie van activiteiten van agrariërs, atuurveremgingen en andere jxelse instanties trok mede dankzij et fraaie weer duizenden belang- lellenden. Op vrijdag was het vooral ochtends erg druk, zaterdag zat de iop er de hele dag goed in. De be- oekers hoefden zich niet te vervelen. B Dansgroep Oude Dansen liet het phet laatste moment afweten, maar ndere deelnemers vulden dit gat in el programma met verve. Veel aan- acht ging uit naar valkenier Douglas Dvell, die een eigen hoek achter op Bt terrein had en zich regelmatig met jn vogels tussen het publiek begaf m van nabij uitleg te geven. De astender Honeybee Hoppers gaven Bti demonstratie linedansen en ver leidden menig enthousiasteling mee te doen. Leden van Hondensport vereniging DOS verzorgden twee dagen lang eveneens zeer in trek zijnde optredens. Tussendoor kon den de bezoekers hun kennis van Texelse producten testen bij het Texelspel, een door Petra Brans be dacht en door Hans Witte vorm gegeven gezelschapsspel, dat was afgeleid van het aloude ganzenbor den. Zo moest de speler die op vakje vijf belandde drie soorten bloem bollen noemen, waarna hij of zij drie plaatsen vooruit mocht. En wie de 'pech' had op het vakje 'Texelse wol- fabriek' te belanden, moest een beurt overslaan omdat een schapenwollen dekbed erg lekker slaapt. Het spel werd officieel in gebruik genomen door burgemeester Geldorp, voorzit ter Jaap Hin van de WLTO en voor zitter Leo Timmers van de WV. Hin won en dong daardoor mee naar het dekbed dat als prijs beschikbaar was gesteld. De fair werd afgesloten met een swingend optreden van de Big band Texel, dat in het namiddag zonnetje tussen de bomen goed tot z'n recht kwam. De etalagewedstrijd die voor de Mei maand werd georganiseerd is ge wonnen door de firma Rentenaar. Juryleden Tessa van Daalen (als coör dinator van de Meimaand), boswach ter Erik van der Spek en ontwerper Martin Groot waren unaniem van mening dat de Oosterender onderne mer erg dicht bij het thema was ge bleven, met veel oog voor details. Kennelijk had Rentenaar het speciaal uitgegeven magazine goed bestu deerd, want over elke activiteit was wel iets terug te vinden in de etalage. Overigens deden maar weinig onder nemers mee aan de wedstrijd en is nog met zeker of deze wel voor her haling vatbaar is. Een fotowedstrijd in het kader van de Meimaand loopt nog. Foto's die met één van de acti viteiten te maken hebben, kunnen nog tot half juni worden ingeleverd bij de WV. Texelfair mede dankzij het fraaie weer was de belangstelling groot. (Foto Joop Rommots) en w hebben besloten aan :outing Texel een investerings- ibsidie toe te kennen van 2.923,- *>r het opnieuw inrichten van het rrem bij de clubaccommodatie aan Bernhardlaan. De totale kosten uvan bedragen fl 1.692,-. Het col- je rekent erop dat dan ook voorzie- ngen worden getroffen om de rot- ci rond de oud papiercontainers Innen de perken te houden. «der is 772,- toegekend aan de lugdraad van Gymvereniging Texel de aankoop van diverse gym- aterialen: een flikflakken minitram- W «ineen kruiptunnel. li Dorpshuis van De Waal zou in inmerking komen voor 594,- voor aanschaf van een boekhoud- ogramma voor de pc van de pen- ngmeester maar het college wil «stbekijken of de aanschaf van een nlraal boekhoudprogramma waar in ook de andere dorpshuizen van i<elgebruik kunnen maken, beter is. Dansgroep Oude Dansen krijgt 1325,- als bijdrage in de aanschaf an een accordeon en een geluids- '•tallatie. ïZweefvliegclub Texel, de Welziins- "iting en de Watersportvereniging Jiben grotere bedragen nodig, zo- «daarvoor niet alleen de goedkeu- 9 van b en we maar ook van de H «neenteraad nodig is. Het college A a" de raad voor de zweefvliegclub W '361,- te geven als bijdrage in de J sten van het herstel van het ^anrashte toestel waarmee totaal ®W3,- is gemoeid. Wat het col lie betreft kan de Welzi|nsstichting [3239,- krijgen voor het aanbren- van een asfaltlaag op de ®ebaan (totale kosten bijna "600,-). Tenslotte kan - als de ed akkoord gaat - de Watersport - 5nigmg Texe| redenen 0p een bij- SOevan ƒ10.722,- voor de aanleg van een kanosteiger en een jollensteiger. Laatstgenoemde steiger wordt aanzienlijk groter dan eerst de bedoeling was omdat maar liefst 70 jongens en meisjes zich hebben aan gemeld voor de zeilcursus. Het is daarom nodig om vijf in plaats van twee jollen in de vaart te brengen, zodat ook de steiger groter moet worden. De aanleg van de kano- steiger is het gevolg van de aanslui ting van de zeekanovereniging De Wadyakkers bij de Watersport vereniging. In de kantine van SVO wordt woens dag 6 juni vanaf 19.30 uur een voorlichtingsavond over de producten van Pro Natura gehouden. Door het gebruik van deze voedings supplementen worden bloedvaten gereinigd, waardoor gevoelloosheid in armen en benen kan verdwijnen en bypass-operaties kunnen worden voorkomen. De avond is gratis toe gankelijk. Om een indicatie te hebben van het aantal bezoekers, wordt geïnteresseerden verzocht van tevo ren even te bellen met Ria Trap, tel. 318219, of Jeannette Groenhof, tel. 327126. Op uitnodiging van de Stichting Wel zijn Ouderen Texel komt donderdag 31 mei een afvaardiging van de Ne derlandse Vereniging voor Slecht horenden (NWS) een voordracht houden over slechthorendheid. De heer Hutte (zelf volkomen doof) be handelt het thema met behulp van een overheadprojector en mevrouw De Graaf vertelt over de ziektes van Tinnitus en Menière. Tevens is folder materiaal en demonstratie-appara- tuur aanwezig De voorlichtingsmid dag wordt gehouden in De Buureton in de Molenstraat en begint om 14.00 uur. Sieme Keyzer uit Oosterend. die zaterdag in dorpshuis De Bijen korf zijn tachtigste verjaardag vierde, is door de ondernemers vereniging van zijn dorp be noemd tot erelid. Hij kreeg een oorkonde uitgereikt en een aqua rel van Oosterend. Keyzer, die sinds de oprichting in januari 1984 lid is, heeft zich volgens het bestuur 'steeds met hart en ziel voor de vereniging ingezet en wist door zijn positieve instelling altijd wel iemand een hart onder de riem te steken' Keyzer werd ook geprezen om zijn trouw. In al die jaren heeft hij slechts een maal een vergadering gemist en 'toen zal hij wel ziek zijn ge weest'. Ter ere van Pinksteren worden alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar uit genodigd om zondag Bossiesdag te vieren, dat wordt georganiseerd door de doopsgezinde, gereformeerde en hervormde zondagsscholen en nevendiensten. Er wordt om 9.15uur verzameld op de parkeerplaats aan de Emmalaan in Den Burg, waarna vanaf 9.30 uur in groepjes naar de Hogeberg wordt vertrokken. De kin deren zingen er, doen spelletjes en er wordt een verhaal verteld. De terug reis wordt ondernomen met trekkers, paarden en wagens. Rond 12.30 uur is het gezelschap terug in Den Burg. Deelnemers moeten zelf een broodje of koek meenemen. Voor drinken wordt gezorgd, maar wie een dieet volgt, doet er goed aan zelf iets mee te nemen. Bij erg slecht weer wordt het evenement afgelast. Nadere informatie kan worden inge wonnen bij Hannie van Noort, tel. 314372. Apotheker Pieter Wi|nand heeft zijn bedrijf 'Eerste Hulp Service Medical Supplies' (EHS) overgedaan aan Jan Vonk van het adviesbureau Personeelsbeleid Gezondheidszorg (PBG). EHS adviseert bedrijven over verbandmiddelen en medicijnen. Zo is Wijnand toezichthoudend apothe ker bij het Residentie-orkest, een contract dat tot stand kwam doordat EHS 'het enige bedrijf was dat oor dopjes adviseerde tegen vals spelen'. Maar ook aanneembedrijven, hotels en andere bedrijven, al dan niet met een eigen medische dienst, maken gebruik van kennis en ervaring van de Texelse apotheker. Inmiddels rekent EHS zo'n vierhonderd bedrijven tot de vaste klantenkring. Omdat het bedrijf steeds vaker ver zoeken kreeg voor het verzorgen van EHBO- en BVH-cursussen, zocht Wijnand contact met Vonk, wiens bedrijf daarin is gespecialiseerd. Door dit contact kwamen beide on dernemers al snel tot overeenstem ming. Jan Vonk is blij met de aanvul ling en verwacht een gezonde groei van zijn bedrijf: 'Bij veel bedrijven en instellingen zijn verbandmiddelen een puinhoop. Ik kan dat nu naar de ei sen van de arbeidsinspectie en de ondernemer aanpassen.' Wijnand op zijn beurt is niet van plan op zijn lau weren te gaan rusten: 'Ik ben iemand van ideeën en het opzetten van pro jecten. Als het eenmaal loopt, zoek ik weer een andere uitdaging. Ik heb nog een hangmap vol.' Ook treedt hij als adviserend apotheker bij Vonk in dienst. De naam Eerste Hulp Service blijft gehandhaafd. Op 29 en 30 november houdt het NIOZ een internationaal sympo sium 'Food for Thought' waarvoor zo'n 150 internationale weten schappers naar Texel komen. Het is één van de evenementen die worden georganiseerd ter gele genheid van het 125-jarig bestaan van het NIOZ. Onder de sprekers zijn er diverse van grote naam. Het programma vermeldt onder meer een postersessie, dat is een soort receptie waarbij de deelnemers op informele wijze met elkaar van gedachten wisselen. Op verzoek van de jubileumorganisatie hebben b en w besloten de kosten van deze postersessie 3.000,- voor gemeenterekening te nemen. Het college acht deze steun op zijn plaats omdat het NIOZ als vooraanstaand internationaal instituut bijdraagt aan de naamsbekendheid en uitstraling van Texel. Ook zijn b en w er tevre den over dat op de receptie echt- Texelse producten worden geser veerd. De gemeenteraad zal worden voor gesteld een aangepast fietspaden plan vast te stellen. Eerste op de lijst is het fietspad langs de Westerweg naar Den Hoorn, waaraan binnenkort wordt begonnen. De tweede urgen tie krijgt verbreding van het be staande fietspad van de Ruigendijk en nummer drie is de aanleg van een fietspad langs de Grensweg in de Dennen. Vierde, vijfde en zesde zijn respectievelijk de nieuw aan te leg gen paden langs de Oosterweg, de Californiëweg en het strandslag naar Paal 17. Een selectie van Texelse zaal voetballers is zaterdag bij een toer nooi in Schagen op de vierde plaats geëindigd. Deelnemers waren de ver tegenwoordigende teams van alle acht regio's in Noord-Holland. Texel, dat was ingedeeld met Schagen, Zaanstreek en West-Friesland, startte sterk met een 2-1 overwinning op Schagen. In de tweede wedstrijd ging een 3-1 voorsprong op Zaanstreek verloren en werd de einduitslag 3-3. West-Friesland, de uiteindelijke win naar van het toernooi, toonde zich in de derde wedstrijd met 2-0 te sterk. Daardoor eindigde Texel op de tweede plaats in de poule en moest in de kruisfinale worden'aangetreden tegen Den Helder, de beste ploeg uit de andere poule, die verder bestond uit Harenkarspel, Alkmaar en Water land. Drie minuten voor tijd leidde Texel met 1-0, maar toen werd één van de spelers om discutabele rede nen voor twee minuten uit het veld gestuurd. De ploeg uit Den Helder profiteerde van de overtalsituatie en trok de stand gelijk, waarna een se rie van drie penalty's de beslissing moest brengen. Eén Texelaar faalde, waardoor Den Helder doorging naar de finale. Hoewel ook de 'troostfinale' de Texelaars geen succes bracht (Alkmaar was met 3-1 te sterk), spra ken coach Wim Koorn en begeleider Rob van der Stap na afloop tóch hun tevredenheid uit over het resultaat. De Texelse selectie bestond uit Bart Heerschap, Nico Schot, Marcel Ris, Barry de Vries, Edgar Klippel, Niels Dubbelt en Martijn de Veij. SVDB uit Barneveld is winnaar ge worden van het tweedaagse voetbal toernooi dat afgelopen weekend in De Koog werd gehouden. De ploeg won in de finale met 1 -0 van Ruinen, dat voor de derde achtereenvolgende keer bij de bovenste twee eindigde. De kruisfinales waren eveneens spannend. Zowel SVDB als Ruinen kwam daarin niet verder dan een gelijkspel tegen respectievelijk Con cordia en GDC uit Genderen, waarna de beslissende penalty's koelbloedi- ger werden genomen. De gastheren van SV De Koog kwamen temidden van twaalf teams met verder dan een tiende plaats. De fairplaycup werd gewonnen door CEC uit Emmer- compascuüm. In de eilandcompetitie volleybal staan dinsdag (vandaag) de laatste wed strijden op het programma. In de eer ste klasse voor heren worden playoffwedstrijden gespeeld. De kampioen komt voort uit de poule waarin de teams spelen die in de competitie op de eerste tot en met de vierde plaats zijn geëindigd. In een ander poule zijn de nummers vijf tot en met acht actief. De prijsuitreiking vindt rond 22.00 uur plaats in de kan tine van sporthal Ons Genoegen Veld A, mannen 18 30 no. 7 Kobeko-no. 8 Gr. Slock no 6 DGM 19.15 no. 5 De Krim-no.6 DGM no 7 Kobeko 20.00 no. 3 Cooky's K.-no 4 Maarco B. no. 1 Sportshop Texel 2 20.45 no. 1 Sportshop 2-no. 2 Tw. Balcken no 5 De Krim Veld B, gemengd 18.30 De Rival-NBC Eelman Partners Fitt 19 15 Prepress Center-Fitt L&R 20.00 Zandbank-Tatenhove 2 Prepress C. 20 45 Question 2-W'tjewel 2 Tatenhove 2 Veld C, dames en gemengd 18 30 Slagenj Beverdam-'t Gouwe Boltje Eierlandsche Huis 19 15 Nokanto-Eierlandsche Huis Slagerij Beverdam 20.00 Question 1-Haarstudio Nokanto 20.45 Durper Drup-Wessels Ontwerpt! Haarstudio Na een ongekend spannend verloop moest de laatste wedstrijd van het tiende familievoetbaltoernooi de be slissing brengen. De familie Van Heer waarden had de beste papieren, maar dan moest de wedstrijd tegen de familie Boogaard wél worden ge wonnen. Dat gebeurde met ruim ver schil (3-0), waardoor de families Maas en Witte naar de tweede en derde plaats werden verwezen. Het evenement, dat traditiegetrouw op Hemelvaartsdag op de terreinen van Texel'94 werd gehouden, verliep als vanouds in goede harmonie. Mede dankzij het fraaie weer namen vele supporters een kijkje om hun helden aan te moedigen. Die speelden ver deeld over zes teams een halve com petitie, wat wil zeggen dat ze allemaal vijf keer in actie kwamen. De wedstnj- den stonden onder deskundige lei ding van scheidsrechters Hans Broess, Frank de Grave, Ruud Meedendorp en Toon van Nuland. ZDH is zaterdag op het eigen jaar lijkse toernooi als derde geëindigd. Winnaar werd het team uit Neder- wetten, Noord-Brabant, 's Avonds sloten de Zwaluwen het, mede door het weer, geslaagde toernooi af met een gezamenlijke barbecue. De NS Machinisten bleken met alleen tijdens hun werk met personeelsgebrek te kampen, ze arriveerden met tien spe lers op het toernooi. Eén van de spe lers was al eerder naar Texel geko men en brak een arm tijdens een fietstocht. De 13-jarige Hoornder Maurits Lap viel in en bewees vooral in de laatste wedstrijd een geschikte vervanger te zijn: hij scoorde twee keer. Uitslag. 1. Nederwetten; 2. Laren 1, 3. ZDH; 4 Berkum; 5 Laren 2; 6. NS Machinisten Wedstrijdleiding Willem en let (tel. 315194/319436) Uitslagen dinsdag 22 mei Super de Boer-OSG 3-0, Paal 9-Texelse Auto centrale 2-1; Rabobank-NIOZ 1-2; Natuur- winkel-Keurslagerij Dros 2-1De Krim-Wiersma Meubelen 2-1Jozefschool-Salon Marline 2-1 Rabobank-'t Gouwe Boltje 0-3; Slagenj Bever- dam-L&R 0-3; Prepress Center-Euroase 2-1; EcoMare-NlOZ 0-3, Zandbank-W'tjewel 2 1 -2; Question 2-Fitt 0-3; Timmer's Bakkerij-Sport- shop Texel 1 2-1, Westerlaken-Klif 12 2-1, De Rival-Smash '68 2-1, Slagerij lepe de Boer- B&B/vdVis/denBoer 3-0; Spar Goênga-NBC Eelman Partners 0-3; Milly's-Bar Sportief 0- 3; Timmer's Bakkerij-Slagenj lepe de Boer 1-2 Bij tennisvereniging Deuce is op Hemelvaartsdag het traditionele ouder-kindtoernooi gespeeld. Bij dit evenement, waar de ouder zich aan past aan het kind met wie hij of zij speelt, staat de gezelligheid voorop. Twintig koppels, op speelsterkte ver deeld over vier poules, speelden vier wedstrijden van twintig minuten. In poule A eindigden Niels Witte en zijn oom Abe Zijm als eerste door alle wedstrijden te winnen. Mels Daalder en Dirk Hoogendijk en Baruch en Joost Coutinho toonden zich in poule B gelijkwaardig aan elkaar en deel den de overwinning. Joran Tromp en Maartje van Hattem pakten de zege in poule C, terwijl Joey van der Vis en Hans de Porto één punt meer haal den dan Frank Gieze en Marcel Wernand en daardoor in poule C aan het langste eind trokken. Vier leden van de Sportvissersclub Texel namen zondag deel aan de vijfde wedstrijd om het club kampioenschap. Met mooi voorjaars weer werd op het strand bij paal 12 gevist; er werd goed gevangen. Pierre de Kroon eindigde als eerste met vijf vissen van in totaal 124 cen timeter, Poul Verhagen werd tweede (4,94), Willem Verhagen derde (2.49). De volgende wedstrijd wordt zater dagavond 9 juni gevist bij het Anker park in Oudeschild, aanvang 18.30 uur. Het gemengde jeugdteam tot en met zestien jaar van tennis vereniging Deuce is zaterdag kam pioen geworden in de eerste klasse van het district Noord-Hol- land-Noord. Een knappe prestatie, want Lisette Land, Annette van Hattem, Arjen Gieze en Thijs Bol speelden dit jaar voor het eerst in deze klasse, nadat ze vorig jaar de tweede klasse op hun naam had den geschreven. Het viertal begon met niet al te hoge verwachtingen aan de competitie, maar na overwinningen op Heems kerk, Schagen, Monmckendam en Krommenie werd de kans op een eerste plaats steeds groter. Op 19 mei troffen de Texelaars de grootste concurrent, Assendelft. Deze wed strijd eindigde in een gelijkspel: 3-3. Om kampioen te worden, moest af gelopen zaterdag met 4-2 worden gewonnen van Alkmaar. Dat lukte ruimschoots. Lisette Land en Annette van Hattem wonnen zowel de enkel als de dubbelspelen overtuigend. De jongens kregen meer tegenstand. Vooral Thijs Bol speelde enerverende wedstrijden. In het enkelspel verloor hij de eerste set met 1 -6 en liep hij in de tweede set tegen een 2-5 achter stand op. Hij knokte zich terug, won de tweede set met 7-5 en schreef na in totaal tweeëneenhalf uur spelen ook de derde set (6-4) en daarmee de partij op zijn naam. Het dubbelspel bij de jongens leek uit te draaien op een driesetter, maar de stand 5-5 brak Deuce de service van Alkmaar, waarna de eigen service werd behou den (6-3 en 7-5). Daarmee was een 6-0 overwinning een feit. Jeugdtennissers Thijs Bol, Lisette Land, Annette van Hattem en Arjen Gieze schreven de eerste klasse in het district Noord-Holland-Noord op hun naam. Na een tweede plaats in een toernooi bij Hellas Sport in Zaandam op Hemelvaartsdag en een gewonnen toernooi (inclusief penaltybokaal) bij Eendracht '82 in Amsterdam kwam het G-team zaterdagavond terug om een veel mooiere overwinning te vie ren. De Texelaars duldden in de com petitie geen enkel team voor zich en verzekerden zich van het kampioen schap. Reden genoeg voor een feest, besloten de spelers. En dus lieten zij heel Den Burg weten wie het kam pioenschap had binnengehaald. Op een boerenkar gezeten werd het elf tal rondgereden, waarbij zij zich be geleidden door het bekende Spaanse overwinningslied: 'Campione, campione, olé, olé, olééé!' Op som mige voor de spelers bekende plek ken hield de kar halt. Zo werd bij snackbar Parkstraat een stop ge maakt, waarna één van de spelers met 'Tien beugels!', te kennen gaf wat hij wilde hebben. Na de rondnt werd het feest met een koud buffet voortgezet in de kantine van Texel '94 'Grandioos', verwoordde basis kracht Theo Franchimon de feest avond. Door het kampioenschap pro moveert het G-team naar een hogere klasse. (Foto Mc** Dekker)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7