Uitnodiging voor een buitendag in Noorci-ltolland 8 oord -ITjollond de provincie Noord-Holland informeert .TEXELSE COURANT Gedeputeerde recreatie Aranka Goijert Info recreatieschappen Wandelen en fietsen Prijsvraag Lid provinciale staten (WD) Piet Zoon Toerisme en cultuurhistorie meer samen op Varen en kanoën MEER PROVINGENIEUWS: KIJK OP WWW.NOORD-HOLLAND.NL DINSDAG 29 MEI 2001 mei 2001 16' editie PROVINCIE De Pagina Noord-Holland is een uitgave van de provincie Noord-Holland en verschijnt maandelijks (behalve in de zomer- en kerstvakantie) in een groot aantal huis-aan-huis verspreide nieuwsbladen in de gehele provincie Redactie en administratie Bureau Communicatie provincie Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem Eindredactie. Rienk van der Veen, tel (023) 514 43 09, fax (023) 514 41 55, e-mail: veenrj@noord-holland nl (Foto. provincie NH) "Onder mijn verantwoordelijkheid zullen de recreatieschappen een belangrijke verandering ondergaan. De provincie blijft weliswaar betrok ken, maar het uiteindelijke doel is een grotere bestuurlijke zelfstandigheid. Dus: kortere lijnen en minder overhead. Nieuwe groengebieden zullen bij bestaande recreatieschappen worden ondergebracht". Aranka Goijert (10 april 1941) maakt, namens het CDA, deel uit van het college van gedeputeerde staten. Ze beheert de portefeuille openlucht recreatie, personeel, organisatie, onderzoek, onderwijs en arbeidsmarktbeleid. Sinds 1991 is zij lid van provinciale staten. Voor zij toetrad tot het dagelijks bestuur van de provincie was ze vele jaren werkzaam in de Arbeidsvoorziening Ook bij u in de buurt liggen verschillende dag- recreatiegebieden. Beheer en onderhoud is toevertrouwd aan recreatieschappen. In de bezoekerscentra hiervan vindt u alle mogelijke informatie in de vorm van folders, brochures, routekaarten, fotopanelen en videofilms. De adressen zijn: Landschap Waterland: Noordeinde 5, Monnikendam; tel (0299) 40 52 20, e-mail: landschapwaterland@groenbeheer.nl Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer: Lagendijk 33, Uitgeest; tel (0251) 31 14 10, e-mail: raum@planet.nl Recreatieschap Geestmerambacht: Klaregroetweg 1, Noord-Scharwoude; tel (0226) 39 19 05, e-mail. gab@hi.nl Recreatieschap Het Twiske: De Noorderlaaik 1, Oostzaan; tel (075) 684 43 38, e-mail: mfo@hettwiske.nl I HMmMMMI Meer informatieRienk van der Veen,, provincie Noord-Holland, tel. (023) 514 43 09, e-mail: veenrj@noord-holland.nl Noord-Holland is een prachtige provincie. Drukke steden voor stadse genoegens. Een veelheid aan water voor ontspannen tochtjes. Idyllische dorpen, stranden, duinen, bossen, heide, veenweidegebieden en bollenvelden voor wandelingen en fietstochten. Alles vlak bij de hand. En wie geen keuze kan maken, die maakt een combinatie. Zo dient de boot in de Noordkop van Noord-Holland steeds vaker als middel van vervoer. In veel gevallen gaat de fiets mee aan boord en wordt varen afgewisseld met fietsen, wandelen, skaten, of een toeristisch uitstapje. Met extra aanlegplaatsen speelt de provincie hierop in. Maar ook elders in Noord-Holland bevordert zij het wandelen en fietsen. Met nieuwe fiets- en wandelpaden in West-Friesland, bijvoorbeeld. Met een forse subsidie voor het wandelpadenplan in het Heerhugowaard-Alkmaar-Langedijk. Met een fietspadenplan voor de Groene IJmond, waarvan de eerste kilometer (in Aagtendijk) al bijna klaar is. En niet te vergeten met het wandelpadenplan 'Waterland Wandelland' dat voortdurend nieuwe wandelroutes oplevert. Aantrekkelijke wandel- en fietsgebieden zijn de Beemster met haar grasdijk en stolpboerderijen, de verschillende dorpen met hun typische huizen en tuinen en het recreatiegebied Twiske met zelfs een vlinderpad Landschap Waterland en het Recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer geven wandel- en fietsroutefolders uit. Nieuw zijn de Wandelkaart De Purmer, Wandelkaart Beetskoog en Noord-Zeevang, Fietskaart Rondom het Alkmaarder- en Uitgeestermeer (de bekende Pontjesroute) en Fiets kaart Waterland-Oost. De folders, a f 3,50 per stuk, zijn verkrijgbaar bij de VW Meer informatie: Mariska van der Leij, provincie Noord-Holland, tel. (0299) 40 52 14, e-mail: mvdleij@groenbeheer-noord.nl Meer informatie: Mariska van der Leij, provincie Noord-Holland, tel. (0299) 40 52 14, e-mail: mvdleij@groenbeheer-noord.nl In april vroegen wij op deze Pagina naar de hoofdstad van Noord-Holland, de namen van de commissaris van de Koningin en de burgemeester van Haarlem en het aantal inwoners van Haarlem. En jawel, Haarlem heeft 150.000 inwoners en is de hoofdstad van Noord-Holland. De burgemeester is mr. J. Pop en de commis saris van de Koningin is dr. J. van Kemenade. De prijswinnaars hebben hun uitno diging voor 28 juni inmiddels al ontvangen; een troostprijs gaat naar de minder fortuinlijke inzenders van de juiste antwoorden Op deze Pagina vindt u een uitnodiging voor een buitendag in een van onze Recreatieschappen. U kunt van de partij zijn, mits u ons de goede antwoorden stuurt en in de prijzen valt. De vragen zijn: 1. Het Blauwe Netwerk is een samenwerkingsproject van de provincie, het gewest en de gemeenten in de Noordkop van Noord-Holland. Hoeveel gemeenten zijn hierbij betrokken Zijn dat er a) zes of b) zeven of c) acht? 2. Hoeveel pontjes telt de fietsroute rondom het Alkmaarder- en Uitgeestermeer. Zijn dat er a) vijf of b) zes? 3. Met behulp van welke techniek zijn in de zeventiende eeuw de Beemster, Purmer, Wormer en Schermer drooggemaakt. Waren dat a) stoomgemalen of b) windmolens? Uw antwoord kunt u weer sturen naar: redactie Pagina Noord-Holland, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. Fax (023) 514 41 55, e-mail: veenrj@noord-holland.nl geheim heel cultuurhistorie. (Foto: Edo Kooijmau) De provincie is actief en investeert veel geld om de burger van Noord-Holland mogelijkheden van recreatieve ontspanning te bieden Lees deze pagina en u weet er alles van. Ik ben echter van mening dat met geringer inspanning van de overheid de burger nog veel meer recreatief en toeristisch genoegen kan worden geboden Het geheim heet 'cultuurhistorie'. Noord-Holland neeft historische landschappen (zie bijvoorbeeld de duinen, droogmakerijen en de Hoge Berg op Texel en glooiingen van Wieringen uit de ijstijd) en telt veel historische objecten: molens, de mili taire objecten van de Stelling van Amsterdam, monumentale fabrieken, etc. Daar is toeristisch gezien veel meer van te maken dan tot nu toe gebeurt. Overheid en bedrijfsleven moeten elkaar vinden in gezamenlijke creatieve projecten die deze objecten toeristisch onder de aandacht van de mensen brengen. Leuk voor de burger, goedkoper voor de overheid Piet Zoon, Zeebries 23, 1791 HL Den Burg, tel. (0222) 31 55 14. m V-'S^Ï Vaak is het zo druk om ons heen. Haast zou je vergeten, hoe mooi en rustgevend het buiten kan zijn. Dat je ook eens een kano zou kunnen huren. Peddelend je weg zoeken door smalle slootjes, brede veenstroompjes en rietomzoomde meren. Dat je op je dooie gemak over de ringdijken van oude droogmakerijen als de Beemster of de Purmer zou kunnen wandelen. Of je verbazen over de wolkenluchten boven de Gouwzee. Ransdorp in Amsterdam-Noord: prachtige fietsroutes op steenworp afstand van de grote stad. (Foto: Studio Honing) Zes recreatieschappen telt Noord-Holland Gezamenlijk beheren zij ca. 6000 ha natuur. Vele duizenden hectaren komen daar binnenkort nog bij Zo is er alleen al dit jaar een oppervlak van 3800 ha in aanleg De provincie ontwikkelt en regisseert deze uitgestrekte groenvoor zieningen, alles onder het motto: klant is koning. Daar hoort natuurlijk ook bij dat de klanten eens persoonlijk ontvangen worden. En dat gaat gebeuren. Op woensdag 5 september 2001. Voor hen winnaars van onze prijsvraag op deze Pagina organiseren wij die dag een veel belovend dagje buiten. En de uitnodiging aan de Hen prijsvraagwinnaars geldt voor twee personen. Gedeputeerde Aranka Goyert, verantwoordelijk voor de provinciale openlucht recreatie, verheugt zich op uw komst en zal zeker komen kennismaken. De dag begint in Uitgeest, met een kopje koffie. Op het programma staan onder meer een vaartocht van ca. dne kwartier over het Uitgeestermeer, een heerlijke lunch en een stevige moeraswandeling door rietvelden en moerasbos en over trilveen, planken en vlonders. Vergeet uw foto toestel en verrekijker niet! Aan het slot van de dag, na een drankje ten afscheid, krijgen alle deelnemers nog een aardige herinnering mee naar huis. Stuur ons gauw, uiterlijk 1 juli, uw antwoorden op de vragen in onze rubriek "Prijsvraag". Wie weet behoort ook u tot de gelukkigen Door de kanoroutes ontdekken steeds meer Noord-Hollanders de onbekende en vaak verrassende ivaterzijde van hun provincie. (Foto Studio Honing) De zomer komt eraan. Stoeten boten en bootjes gaan weer te water. De pleziervaart verheugt zich op het vaarseizoen. Een veelheid aan maatregelen is getroffen om het varen in Noord-Holland nóg leuker te maken. In de Noordkop van Noord-Holland, met zijn grote rijkdom aan binnenwateren, hebben acht gemeenten, het gewest en de provincie de handen ineengeslagen. Hun project, Het Blauwe Netwerk, voorziet in de bouw van aanlegplaatsen en voorzieningen, aanpassing van de bedieningstijden van bruggen en sluizen en verbetering van de bewegwijzering en informatievoorziening. Rond het Amstelmeer en Kolhom is al het nodige gerealiseerd. In de loop van dit jaar volgen nog 50 aanlegplaatsen in St.Maartenvlotbrug, Hooge Veer, Medemblikkersluisweg, Ewijcksvaart, Hoomsebrug en Geestmerambacht. In Middenmeer komen passantenplaatsen en aanvullende recreatieve voorzieningen. In Noord-Hollands Midden wordt hard gewerkt aan uitbreiding en verbetering van de vaarroutes. In dit kader is een drietal vaarroutes uitgezet voor verschillende typen boten zoals BZM, BM en de kleine kajuitmotorboten. Het Uitgeestermeer wordt uitgediept, tot grote vreugde van de dieper stekende schepen die dan veiliger alle haventjes kunnen binnenvaren. Langs de Zaan zijn twintig nieuwe aanlegplaatsen gebouwd. Tenslotte bestaat er (sinds 1999) voor de Kop van Noord-Holland ook een kanorouteplan. Per gemeente staan hierin de kanomogelijkheden aangegeven. Voorstellen voor kanovaren door gehandicapten en kanovaren in natuurgebieden zijn deels al in praktijk gebracht. En ja, voor schaatsen zijn deze routes natuurlijk ook perfect.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 8