'Zeeuwen en Texelaars met zelfde zilte sop overgoten' Openingsfeest haven Oudeschild 2 5 Nieuwe impuls voor Hoornder Donderdag Agenda teso Nieuwe predikant roept op tot vastberadenheid .TEXELSE COURANT' Geld Meimaand voor Texelstroom Tractorrijbewijs Jeugdorkest in EcoMare Flinke opbrengst gehandicapten geslaagd Geslaagden OSG Onderbouw OSG sluit schooljaar NCRV zoekt mooiste plek van Nederland Teddybeer- zwemmen DINSDAG 3 JULI 2001 In de kerk van De Waal is ds. P.A. den Braanker zondag bevestigd als nieuwe predikant van de her vormde gemeente van Den Burg. Het wordt voor Den Braanker, die Texel als een nieuwe uitdaging ziet, zijn tweede gemeente. In zijn intredepreek legde hij de nadruk op het belang van het maken van een keuze en dan ook voor die keuze te gaan, met alle conse quenties van dien. De bevestigingsdienst werd ingeleid door de emeritus Jan ter Haar, die een jaar geleden afscheid van deze gemeente heeft genomen. De beves tiging zelf werd gedaan door ds E.J. Vledder van de SOW Wadden gemeente. die in het afgelopen jaar het consulentschap voor Den Burg heeft bekleed Peter A. den Braanker (40) van ge boorte een Sliedrechtenaar, komt uit een 'stevig hervormde familie', zoals hij het zelf uitdrukte. Er zat geen domineesbloed in zijn familie en zijn vader was onderhoudsmonteur van scheepsmotoren. Aanvankelijk had ook hijzelf niet de ambitie om domi nee te worden. Geneeskunde trok hem meer, maar het numerus fixus bepaalde anders. Hij werd uitgeloot, maar kon wel terecht bij de opleiding tot tandheelkundige. Daar veel vak ken in beide beroepsgroepen het zelfde zijn. begon hij vol goede moed aan de opleiding tandheelkunde, in de hoop een volgend jaar wel te wor den ingeloot en dan over te stappen. Het zat er niet in en na drie jaar stu deren. met zelfs een succesvol kan didaatsexamen achter de rug, be sloot hij dat arts niet het vak was wat hij zijn hele leven wilde uitoefenen. 'Je moet er ook een beetje een kunste naar voor zijn, je werkt op een heel klem gebied en ik was er eerlijk ge zegd niet zo handig in. Bovendien had ik er geen zin meer in en ik be sloot mij verder in mijn hobby te be kwamen.' Dat was het bestuderen van allerhande lectuur over levens vragen, filosofie, theologie en kerkge schiedenis. Oecumenisch gericht 'Niet dat ik direct dominee wilde wor den. Je kunt met een studie theolo gie veel kanten uit. Je kunt leraar worden, vertaler bij het Nederlands Bijbel Genootschap, het maatschap pelijk of sociale werk in of journalis tiek werk gaan doen. Maar naarmate de studie vorderde, begon het pas torale aspect mij steeds meer te trek ken.' Na het behalen van zijn kandi daatsexamen heeft Den Braanker twee jaar gewerkt als vicarus, zeg maar hulpje van een dominee, in een hervormde wijkgemeente in Amster dam Hierna deed de gemeente van Grijpskerke op Walcheren een be roep op hem, wat tot een zevenjarige verbintenis heeft geleid. Den Braanker, die van zichzelf zegt oecu menisch gericht te zijn, is een voor- teveel afhoudt van het werk van pas tor. Ik wil met mensen omgaan en ze bemoedigen op hun reis door het le ven.' Zijn intredepreek uit het evan gelie van Lucas over het volgen van Jezus was geen eenvoudig onder werp 'De Bijbel is geen gemakkelijk boek. Er staan soms harde woorden in, die weerstand oproepen. Maar het gaat wel over levensvragen. Wie durft zijn persoonlijke belangen opzij te zetten voor een radicale keuze? En moet je alles overboord zetten? De bijbelse boodschap is geen jas, die je naar believen aan en uit kunt trekken.' Hij Vanaf de kansel spreekt de nieuwe predi kant voor het eerst zijn nieuwe gemeente toe. stander van samenwerking tussen de verschillende kerken, protestant en katholiek, maar heeft een afkeer van het vele geregel dat het SOW-proces met zich meebrengt, omdat dit hem riep de toehoorders op om vastbera den op weg te gaan in de zekerheid dat de Heer met zijn nabijheid en trouw met hen meetrekt. Zout Namens de beroepingscommissie en de kindernevendienst boden kinde ren de intredende predikant een vers geplukt veldboeket aan. Erna Tromp, die het woord voerde, zei: 'Wij willen u met deze bloemen het gevoel ge ven de juiste man op de juiste plaats te zijn. Zeeuwen en Texelaars hebben aardig wat gemeen. Ze zijn met het zelfde zilte sop overgoten. Laten we samen het zout der aarde zijn. Wij hopen dat u zich op Texel als een vis in het water zult voelen. Wij zwem men graag met u mee.' Na afloop van de dienst, tijdens een gezellig samen zijn in dorpshuis De Wielewaal, richt ten diverse sprekers van de Texelse kerken enkele woorden tot de nieuwe dominee. De rij van sprekers werd aangevoerd door J v.d. Wal van de eigen kerkenraad, die de nieuwe pre dikant op humoristische wijze toe sprak en nog even terugkwam op het artikel over Den Braanker in de Texelse Courant, waarboven een ver keerde foto stond, een gegeven dat ook in inspireerde tot een sketch. Lenie de Visser, die het woord voerde namens de gereformeerde kerk van Den Burg, constateerde dat het her vormde en het gereformeerde kerk gebouw hemelsbreed dicht bij elkaar liggen: 'Die stap is met groot. Ook bij samenwerking op geestelijk gebied moet de afstand zijn te overbruggen.' Een gastspreker die van ver was ge- Met tien tot vijftien kraampjes per markt stelde de eens zo succes volle Hoornder Donderdag de af gelopen jaren weinig meer voor. Het aantal bezoekers slonk zien derogen en ook de vrijwilligers stonden niet meer in de rij. In no vember leek het einde nabij, toen het bestuur van de organiserende stichting een openbare vergade ring uitschreef en wanhopig om ideeën en suggesties vroeg. Maar iets meer dan een half jaar later ziet de toekomst er een stuk zon niger uit. Graadmeter is het aantal kramen, dat tijdens de markten van de komende weken gemiddeld vijfenveertig zal bedragen. 'Het bestuur zat met de handen in het haar, maar wat niemand had ver wacht: het dorpshuis liep vol', kijkt woordvoerder Kees Klaassen terug op de vergadering van afgelopen najaar. 'In groepjes zijn we ideeen op papier gaan zetten. Er werden ontzet tend veel negatieve dingen geroepen, die zelfs de overhand dreigden te krij gen. Maar gelukkig waren er ook mensen die vonden dat we ons dit met moesten laten gebeuren. We vormen een hechte gemeenschap in Den Hoorn, die er met alles steeds weer bovenop is gekomen, en dat moest nu ook maar gebeuren.' De bijeenkomst vormde het begin van een nieuwe start, waarbij het zit tende bestuur - voorzitter Frans Bak ker, secretaris Elise Versluis en pen ningmeester Anneriet Bremer - versterking kreeg van nieuwkomers Johan van Heerwaarden, Leen Bout hoorn, Klaas de Ridder en Kees Klaassen, die zijn functie als pr-man combineert met een gedeeld penningmeesterschap. Piet van Leersum is marktmeester. Het gezel schap heeft aan de opzet weinig ver anderd. Klaassen: 'Dethemamarkten hebben hun succes wel bewezen. Mensen kijken uit naar touwtrekken en ringsteken, dat moet je met af schaffen Maar we moesten hard ons best doen om te proberen de markt weer aantrekkelijk te maken. Voor de bezoekers én voor de kraamhouders. Want die hadden vanaf het moment dat het hoofdevenement begon mets meer te doen. Daar betaalden ze na tuurlijk hun dure bootkosten niet voor. Daarom hebben we de aanvangs tijden vervroegd van 15.00 uur naar 13.30 uur, zodat ze de gelegenheid krijgen om meer omzet binnen te halen.' In de wetenschap dat de kooplui niet vanzelf weer zouden neerstrijken, werd flink geïnvesteerd. Zo werden veel kosten gemaakt om in De Tele graaf te adverteren. Het bleek met tevergeefs, zo blijkt uit de lange lijst kraamhouders met wie een contract is afgesloten en die uiteenlopende waren als antiek, sieraden, cadeau artikelen, mineralen, glaswerk, beel den, schilderijen, knopen en bandjes, milieuvriendelijk tuinhout en Aziatische en Israëlische producten aan de man proberen te brengen. 'We moesten uitstralen dat we overtuigd waren van onze eigen markt, terwijl we eigenlijk op nul begonnen. Wie contact opnam, kreeg een enthou siast verhaal te horen. Dat ging goed, want op een gegeven moment begon het zich ook in het marktwezen rond te spreken: daar in Den Hoorn, daar gebeurt het. Op een gegeven belden er zelfs mensen om te vragen: kan ik er ook nog bij? Terwijl we eerder op onze knieën moesten om hun te vra gen. Zesentwintig van de vijfen veertig kraamhouders komen straks van de overkant. Die staan allemaal niet op de andere Texelse markten. Zo bieden we iets anders dan op de gemiddelde braderie.' De Hoornder Donderdag is meer dan alleen een commercieel evenement. De jeugd van het dorp wordt opge roepen oud speelgoed of andere spulletjes waarop ze zijn uitgekeken te verkopen vanaf de stoepen van de Herenstraat. Als dank voor hun po gingen om de markt uit het slop te helpen, krijgen de jeugdige straat ventertjes een speciale herinnerings medaille van de organisatie. Mocht er nog ruimte over zijn (aanmelden bij Kees Klaassen, tel. 06 - 5389022), dan zijn ook hobbyisten welkom een plaatsje te zoeken, zodat het evene ment ook een vrijmarktachtig karak ter draagt. Om de markt voor kinde ren aantrekkelijker te maken, is er daarnaast iedere donderdag klein vee dat zich laat aaien, kunnen ze rit jes maken op een paard of pony, staat er enkele malen een draaimo len en een schiettent en verzorgt Annemarie Reiding workshops schil deren en knutselen. Klaassen trots: 'Texelse logiesverstrekkers kunnen hun gasten met een gerust hart weer naar Den Hoorn sturen.' Dat de mond- en klauwzeercrisis op Texel met een sisser afliep, was ook voor de organisatie van de op 26 juli te houden Landbouwdag een grote opluchting. Het evenement, bedoeld om de landbouw op het eiland te promoten, krijgt z'n vertrouwde al lure, waarbij naast oude tractoren en moderne machinerie vooral weer heel veel dieren te zien zijn. Afwijkend van vroeger heet het evenement voortaan Landbouwdag Texel, in plaats van Hoornder Landbouwdag. 'ledereen is belangrijk voor de Landbouwdag: de agrarische organisaties, de vrijwilli gers, de sponsors. De Landbouwdag vindt plaats in Den Hoorn, maar wij als Texelaars organiseren het. Om aan te geven dat het evenement door het hele eiland wordt gedragen, heb ben we er Landbouwdag Texel van gemaakt..' Alle kramen voor de Landbouwdag zijn inmiddels verhuurd. Klaassen grijnst: 'Een handigheidje. Mensen die elke week op de Hoornder Don derdag staan, betalen het lage tarief, terwijl mensen die alleen snel even wat wilden verdienen op de Landbouwdag bijna net zo veel be talen als voor alle Hoornder Donder dagen bij elkaar. Zo doe je dat.' De eerste Hoornder Donderdag staat donderdag aanstaande op het pro gramma, wanneer het thema 'mu ziek' is. Hoofdmoot vormt het optre den van het fanfarekorps Door Eigen Kracht, dat rond 19.00 uur begint. De andere thema's zijn: schapenmelken en scheren (12 juli), hobbymarkt (19 juli), Landbouwdag (26 juli), ring steken (2 augustus), touwtrekken (9 augustus) en een veemarkt, in sa menwerking met de feestcommissie (16 augustus). De zogenoemde Waddenbelevenis- tochten die tijdens de Meimaand Natuurmaand werden gehouden en waarbij deelnemers een excursie over het wad combineerden met een nachtelijke zeiltocht met de loods- botter Texelstroom zijn een groot succes geworden. De belangstelling was zelfs zó groot, dat niet iedere belangstellende meekon. Na aftrek van de kosten resteert een opbrengst van ƒ2000,-, die door de organise rende Waddenvereniging en de pro jectgroep Meimaand Natuurmaand wordt geschonken aan de stichting die het oude schip in de vaart wil houden. Het geld wordt vrijdag om 10.00 uur op het schip zelf overhan digd. Jongeren van 16 tot 18 jaar die ko mende zomer een tractorrijbewijs no dig hebben voor hun vakantiewerk, kunnen zich voor een cursus opge ven bij Dirk de Lugt, tel. 311281. Za terdag 7 juli wordt een (eerste) exa men afgenomen. komen was Pfarrer Schwer van het Duitse waddeneiland Rügen In 1992, drie jaar na de val van de Muur, is het eerste interkerkelijk oost-west con tact met deze kerkgemeente tot stand gekomen en sindsdien worden er regelmatig over en weer bezoeken afgelegd. De laatste in de rij sprekers was burgemeester Geldorp namens het gemeentebestuur van Texel. Zij riep op tot samenwerking tussen ker kelijke en burgerlijke gemeente. 'In onze verantwoordelijkheden komen we elkaar steeds tegen.' Inhakend op de woorden van een andere spreker, die de eilandbewoners kwalificeerde als 'bescheiden, vriendelijk, niet jaloers en geduldig', vertelde ze dat zij door de week heel andere Texelaars ont moette 'Ze zijn ontzettend haastig en het zou niet verkeerd zijn hen vanaf de houten broek aan te sporen tot onthaasting.' Tekst en foto's Corrie Timmer In EcoMare wordt zaterdag 7 juli een concert gegeven door het Arcato- ensemble, een strijkorkest bestaande uit dertien jongeren van tussen de tien en zestien jaar oud. Zij spelen muziek als het concerto in a van Vivaldi, maar ook het 'Congres van de Tuinkabouters' van Schwertberger, een eigentijdse muzikale mengel moes, waarbij veel wordt gevraagd van het technisch kunnen van de musici. Het concert begint om onge veer 10.15 uur. Zeventig collectanten hebben in de week van 11 tot en met 16 juni ƒ8034,75 opgehaald voor de Alge mene Nederlandse Gehandicapten Organisatie (ANGO). Een fors bedrag, dat maar liefst ƒ821,75 hoger lag dan vorig jaar. Het geld komt ten goede aan gehandicapten - bijna twee mil joen Nederlanders hebben een 'functiebeperking' - die kosten moe ten maken die met worden vergoed, bijvoorbeeld omdat ze net buiten een bepaalde regeling vallen. Twee Texelse dames, Narda Dros en Gré Boogaard, zijn inmiddels twintig jaar actief voor de ANGO en hebben op grond daarvan de zilveren speld van de organisatie verdiend. Ze krijgen deze volgend jaar voorafgaand aan de collecteweek uitgereikt. Norbert Bakker (20) uit Den Burg is aan het ROC te Den Helder geslaagd voor de MBO-opleiding werktuig bouwkunde. Met ingang van het nieuwe schooljaar volgt hij een HBO- opleiding technische bedrijfskunde aan de Hogeschool Alkmaar. Na een herexamen zijn vijf leerlingen van OSG De Hogeberg alsnog ge slaagd. Kees Mets uit De Koog, Alicia Saai uit De Cocksdorp en Ronald Vooijs rondden de opleiding HAVO oude stijl met goed gevolg af. Wendy van Maldegem uit Den Burg en Susan Schiphorst uit De Koog behaalden het HAVO-diploma nieuwe stijl. Na een jaar werkzaamheden aan de haven te Oudeschild volgt zater dag 7 juli van 13.00 tot 17.00 uur de feestelijke opening. Een nieuwe visserijkade, uitbreiding van de jachthaven, verbreding van de havenmond en herinrichting van de oude havenkade voor de totale kosten van 17,5 miljoen gulden. De festiviteiten beginnen om 13.00 uur als de nieuwe TX 34, van de fa milie Van der Vis, de haven binnen vaart en ter hoogte van paviljoen De Verrekieker blijft liggen. Aan boord bevinden zich de genodigden, waar onder gedeputeerde Bob Verburg van de provincie. Terwijl het Konink lijk Texels Fanfarekorps en de percussiegroep van Excelsior de opening luister bijzetten, wordt de kade met champagne gedoopt. Op hetzelfde moment zal wethouder Peter Bakker een lichtkogel afvuren waarop de schepen Brakenstein en TX 25 voor een waterfontein zorgen en de overige schepen hun sirenes, toeters en windhoorns laten horen. De passantenhaven wordt door ge deputeerde Verburg en burgemees- Dinsdag 3 juli: Om 20.15 uur begint in de her vormde kerk van Oosterend een concert van Arnaud Rosdorff (piano) en Iris van de Laar (viool) Toegang gratis, inzameling na af loop. In Cinema Texel draaien Pearl Harbor (aanvang 15.30 en 21.00 uur), Spy kids (18.45 uur) en The mummy returns (18.45 en 21.45 uur). Woensdag 4 juli: In Paal 9 houden het kinderkoor en de speelklassen van de muziek school vanaf 14.30 uur een eind- voorstelling. De 35 kinderen zin gen en bespelen hun instrumenten. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur), Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uur) en The mummy returns (18.45 en 21.45 uur). Donderdag 5 juli: Vanaf 13.30 uur houdt de welstandscommissie een open bare zitting in het gemeentehuis. In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een (Duits ge sproken) dia-avond over Texel. Toegang ƒ2,50. In theater Klif 12 in Den Hoorn be gint om 20.30 uur een serie van vier korte eenakters door toneel groep GF-05-11. De toegang is gratis. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een avond sportief bridgen. Deelname kost ƒ5,- per persoon. In Cinema Texel draaien Pokémon 3 (aanvang 13.30 uur), Spy kids (13.45, 16.00 en 18.45 uur). Pearl Harbor (15.30 en 21.00 uur) enlj mummy returns (18.45 en 2j uur). Vrijdag 6 juli: In Cinema Texel draaien Pokétr, 3 (aanvang 13.30 uur), Spy (13.45, 16.00 en 18.45 uur), Pe Harbor (15.30 en 21.00 uur) i Dude, where's my car (19 ooi 21.30 uur). iel 3d 3lf le TESO zet ook deze week gerej twee boten in en vaart dan volgj een halfuursdienstregeling, ug bij er ieder half uur een afvaart zowel vanuit Den Helder als vu Texel. Dat gebeurt donderdag,» dag en maandag van 9.35 16.05 uur, zaterdag van 8.35» 1505 uur en zondag van 16.35! 20.05 uur. Desondanks moa automobilisten rekening houd» met wachttijden. Die bedraagt» dag op Texel tussen 10.00 12 .00 uur en in Den Helder tussa 12.00 en 16 00 uur mogeli|k« half uur. Zaterdag moet in O Helder tussen 10.00 en 14.00 wellicht een uur worden gewati Donderdag zijn de afvaartenn 10.05 uur vanuit Den Helder van 13.35 uur vanaf Texel uitsb tend bestemd voor het vervoet» gevaarlijke stoffen. Nadere infj matie kan worden verkregen tel. 0222 - 369 600 of info@tesei De website van de veerd lenst it bereiken via www.teso.nl Hoogwater te Oudesdii Di. 03 7.45 en 20.061 Wo. 04 8.40 en 20.45 h. Do. 05 9.25 en 21.37i Vr. 06 9.54 en 22.001 Za. 07 10.40 en 22.201 Zo. 08 11.04 en 22.50i Ma. 09 11.40 en 23.201 Di. 10 12.15 en -1 Aan het strand is het ongeveer een uur-» der hoogwater. De zon komt 10 juli opa 5.30 uur en gaat onder om 21.57 uur 5( volle maan; 7 juli springtij. De eerste en tweede klassen van OSG De Hogeberg hebben vrijdag ochtend het schooljaar afgesloten. De brugklas deed dit door middel van de jaarlijkse brugklasmarkt, waarin de leerlingen allen een eigen kraam met spelen of versnaperingen heb ben. Dit duurde tot het middaguur, waarna voor hen de zomervakantie begon. De tweedeklassers hielden in de aula de presentatie van het project Leef- baar Texel, waaraan zij een week hebben gewerkt. Bedoeling was om plannen op te stellen die ten goede komen aan het leefklimaat op het ei land. In groepjes mochten de leerlin gen hier een geheel eigen invulling aan geven. Onderwerp, uitwerking en presentatie werden - enigszins bege leid door een docent - uitgevoerd en vrijdag weergegeven. 'Het mag alles zijn, als het maar ten goede komt aan de maatschappij', vertelt docent Nils Lely. 'De leerlingen zullen metek moeten samenwerken om tol goed resultaat te komen. Ze ma ten uitzoeken welke weg je moé wandelen voordat het plan kan* den uitgevoerd.' Resultaat waso» andere een video voor meer voor ningen voor reumapatiènten op li en een voorzet voor een MacDor; op Texel, waarvan de makers l« weten zelfs naar de overkant te geweest om informatie te halen bi échte fastfoodgigant. Leuk wasi kraam waar een aantal leert!» geheel verkleed en geschminkt spook achter stonden en hun p# uitbeeldden. Volgens Lely is het project voort haling vatbaar. 'Het lijkt op C« name Future, een project dat we1 aantal jaar geleden hadden. Helei nuttig en past in zo'n laatste sde week.' x X ter Geldorp geopend door na een kort tochtje met De Zwarte Stern ballonnen in de lucht te laten. Het officiële gedeelte vindt plaats in de CIV-loods met toespraken en een optreden van het Oudeschilder Visserskoor. Bezoekers kunnen de nieuwe haven aanpassingen en de met vlaggen versierde schepen bewonderen De kanoclub, de jeugd van de watersportvereniging, de KNRM, de wipperploeg van De Koog, de model bouwclub en de duikclub geven de monstraties waar bij sommige optre dens ook het publiek wordt betrokken. Door de haven kunnen rondvaarten gemaakt worden en voor de inwendige mens is er gebakken vis en gratis ijs. Ook is er een kind erkennis, een springkussen en ver zorgt de Dansgroep Oude Dansen een optreden. In de nettenschuur is een foto-expositie te zien van de ha ven door de jaren heen, verzorgd door coördinator Simon Dros. Bert Koning heeft foto's gemaakt van het werkproces tijdens de haven aanpassing. 'Wat is uw mooiste plek van Neder land?' De NCRV is op zoek naar Ne derlanders die willen vertellen wat hun favoriete plekje is en waarom. Voor een nieuwe 12-delige documentaireserie die met ingang van 6 oktober op zaterdagmiddag wordt uitgezonden, worden van elke provincie drie mooie plekken gepor tretteerd, plus de persoon die wil toe lichten waarom hij of zij nu juist voor die ene locatie is gevallen. De om roeporganisatie, die de serie maakt in samenwerking met Palazinna Productions, wijst er daarom op dat ze niet alleen geïnteresseerd is in de plek, maar ook in het verhaal, het enthousiasme en de passie die deze oproept. Een romantisch, lyrisch of poëtisch geschreven bi|drage heeft dus de voorkeur. Deze kunnen opge stuurd naar: Palazinna Productions, t.a.v. redactie 'Mooiste plek van Ne derland', Koninginneweg 63, 1241 CW KortenhoefFax: 035 - 622 0370. E-mail: info@plazinna.nl. Ook bij de NCRV zelf heeft men ken nelijk z'n voorkeuren. Het persbericht waarmee kandidaten worden ge zocht, begint als volgt: 'De Slufte Texel, de watermolen bij hetTwa' Singraven, 't Zwin bij Cadzarrt Tiengemeten in de Haringvliet' misschien wel de oude boom1 Kraantje Lek? Nederland kent mooie gebieden en plaatsen Kinderen van een half tot driejaar: zwommen afgelopen week votf1 teddybeerdiploma in zempab Calluna. Hierbij is het de bed® jonge kinderen door het spelen spelletjes vertrouwd te maken het water. Dit gebeurt onder be® ding van de ouders. De geslaagden zijn: Brons: Cd Vlaming, Ids Witte, Andra K* Emma Rienstra, Patrick Klok.' Smit, Jesse Schoots. Hoogerheide, Maaike de G» David Storms, Tom ReyndersJ' ter Boon, Muriël Frontana, Hovestad, Tess Broekman, JflS' der Vis. Zilver: Danny Hooged* Jur Broekman, Skeg van der Goud: IJsbrand Kikkert, Susa» Braven, Amaria Vledder. Peter A. den Braanker 'Ik wil met mensen omgaan en ze bemoedigen op hun reis door het leven.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2