AV Texel staat nu op de kaart' Solexrijders racen Ronde van Oost Scheidend voorzitter Erik Van Zoonen: 1*ÉÊ lonnig toernooi Eilandschutters Geknip$<f Jonge tennissers breken door in titelstrijd 1-1-2 .TEXELSE Van Maldegems winnen foursome Veel sfeer, maar minder lopers bij Terry Fox Run 7 COURANT Duo Spigt wint eerste ringsteekdag Geslaagden Shima PRINSES OPOE ERWT Veel sterren, weinig hotel Deelnemer te weinig bij golf >n voetbalclub heeft voetbalvel den een tennisclub heeft tennis- nen: logisch. Waarom is het dan it vanzelfsprekend dat een etiekvereniging de benodigde an heeft?' Erik van Zoonen, ver- kkend voorzitter bij Atletiek- •eniging Texel, heeft zich tijdens i functie hard ingezet voor de enigïng en met name voor de etiekbaan. Vanwege verhuizing arde overkant zegt hij het werk AV Texel na zes jaar vaarwel, aar als die baan er komt, kom ik soluut terug.' ben bij AV Texel begonnen als stuurslid en ben nu twee jaar voor- ;er, nadat Andri Binsbergen weg s. In totaal ben ik zes jaar bij de ■enigïng actief geweest', vertelt n Zoonen. Hij was naast zijn werk iet bestuur ook werkzaam als trai- r, wedstrijdsecretaris en voorzitter ide technische commissie, waar trainers in verzameld zijn. Daar- or was Van Zoonen secretaris bij asHeiloo, iets wat hij na de verhui- naar Egmond-binnen weer zou men oppakken. 'Ze hebben me al polst toen ze van de verhuizing orden, maar ik heb thuis beloofd half jaar niks aan bestuurs- idies te zullen doen.' lis een feit dat sinds de komst van n Zoonen de vereniging, en vooral leugdafdeling, een groei heeft lorgemaakt. 'Met een aantal andere nsen binnen de club is een en der op poten gezet. Van tien jeugd- len zijn we naar 45 gegaan. Het is enorm gestegen met de in- kundige trainers. Onze C-ju- in werden dit jaar zesde in een ile waaraan clubs uit Noord-Hol- Utrecht en Flevoland deelna- Michel Gomez had hier een igrijk aandeel in. Wij hebben een jaar geleden samen de kar ge len. AV Texel heeft zich in de laat - gewoon wat meer laten zien, op Texel. Ik vond het leuk toen ouder Nel Eelman zei dat de liekverenigmg initiatief toont en doel heeft. Ooit noemde zij ons een slap, passief zooitje', geeft Zoonen aan dat de club zich heeft ontwikkeld. Volgeps de scheidend voorzitter is het de gezelligheid die AV Texel ken merkt. 'Dat heb ik met bereikt Alle mensen dragen de club, ook voor mijn komst, en dat doen ze heel goed. De sfeer binnen een vereniging draag je uit. Ook sportief hebben ze veel voor elkaar over Je merkt het aan de initiatieven van leden om het geld voor de nieuwe baan bijeen te krijgen. Sprinten op zee, de bedrijvenestafette, de sponsorloop voor het gemeentehuis; allemaal creatieve ideeën die bedoeld zijn om de vereniging te helpen. Vanuit mijn voorzitterschap kan ik dat soort din- Erik van Zoonen, de scheidend voorzitter van AV Texel. In de werkgroep Kunststof - baan wordt hij opgevolgd door Donald de Vrind. Wie hem in het bestuur opvolgt is nog onbekend. (Foto mknoi Dekker) gen natuurlijk goed ondersteunen en mensen motiveren. Het lijkt er op dat het gaat lukken. Voorzo'n kleine ver eniging is dat toch een prachtige prestatie. Populair gezegd staan we op de kaart.' Voor de nieuw aan te leggen atletiek baan op het veld achter het huidige Texel '94-complex is bijna één mil joen gulden nodig. De helft hiervan dient door AV Texel te worden opgehoest, de andere helft betaalt de gemeente. 'We hopen het bedrag volgende zomer bij elkaar te hebben. In samenwerking met de wethouder zal de werkgroep Kunststofbaan, waar ik ook voorzitter van was, een plan moeten maken voor de uitwer king.' Over de problemen die de plan nen voor een atletiekbaan in het ver- pperste concentratie in de rij boog- tiutters. Zondagmiddag hielden de Wildschutters onder prima weers- "standigheden een toernooi aan de oegelanderweg. Ook verenigingen in de overkant deden mee, in totaal 'n vijftig schutters. Een tiental ro- leden met zich meebrachten wi|dt Van Zoonen liever met uit. 'We zijn gelukkig in een rustiger vaarwater terecht gekomen. Het streven is om in goede harmonie samen te kunnen sporten. Ik vind het nog altijd heel aantrekkelijk voor een gemeente om een heel sportpark te hebben Dat geeft uitstraling. Voetbal, wielrennen, atletiek en de sporthal op korte af stand.' Hij meldt zeer prettig met de werkgroep te zijn omgegaan. 'Alle mensen werkten hard om het tot een succes te maken. Het was echt een feest om te doen.' 'We hebben nu laten zien dat we het geld bij elkaar kunnen krijgen, ik ga er dus van uit dat de baan er komt. Op een gegeven moment kan je het niet meer maken om te weigeren. Daar moet het college oog voor heb ben. Overal in het land worden dit soort dingen door de gemeente ge plaatst. De atletiekvereniging huurt de baan als het ware. Er is aan de vastewal bewondering voor wat wij doen. In Castricum bijvoorbeeld haalt de gemeente even 1,2 miljoèn tevoor schijn. Dat doet de gemeente hier met, dus hebben we met zijn allen gezegd: "we gaan ervoor". Nu mogen zij initiatief tonen.' Van Zoonen zegt 'diepe bewondering' te hebben voor de leden die bij AV Texel hun sport beoefenen. 'Want op de grasbaan is de kans op blessures groter.' Dan is er nog het idee voor een trainingscentrum. 'Dat zou veel spor ters naar het eiland toehalen. Mensen zouden hier hun sport kunnen beoe fenen en zichzelf naar een hoger ni veau werken. Ik heb eens geïnfor meerd en zowel sporters als sponsors zien dat wel zitten. Het gaat dan om overkantse grote sponsors.' Voorlopig wacht AV Texel - en van grotere afstand Erik van Zoonen - op de atletiekbaan. De hele familie doet mee met de atletieksport. Beide kin deren doen zelfs verdienstelijk mee. Zo snelde Eva zich onlangs op het Nederlands kampioenschap naar de achtste plaats, en zijn speerwerpen, hordelopen en kogelstoten de kwali teiten van Jip. Zij kunnen bij Trias in Heiloo gaan trainen. Van Zoonen: 'Mocht het er van komen, dan komen we zeker terug. Ik wil er zelf ook op Jopem Afgelopen weekend werd op veel Nederlandse golfbanen de jaarlijkse ouder-kindwedstrijd gespeeld. Op de Texelse golfbaan werd deze strijd met 41 stablefordpunten gewonnen door Hans en Lennart van Maldegem. Bij deze wedstrijd, over achttien holes, wordt foursome gespeeld; twee spe lers spelen met één bal. De winnaars vertegenwoordigen het eiland op de regionale wedstrijd. Bob en Jaap Hoogenraad eindigden met 40 pun ten op een tweede, Hanke en Bart de Boef met 34 punten op een derde plaats Longest drives werden geslagen door Bob Hoogenraad en Manty Wijsman. Wijsman sloeg ook een neary. Inder stralende weersomstandig- deden ruim 80 lopers mee '"de Terry Fox Run, die zondag Pen rond vakantiecentrum De nm werd gehouden. Zij liepen emen ƒ1055,35 bijeen. Het bedrag Pbt ten goede aan het Koningin Wielmina Fonds, de organisatie -e geld inzamelt voor de kanker- estrijding. efls sportman van het jaar Piet Velaar had de eer het startsignaal 'hogen geven. Hij deed dat eerst ^de jeugdige deelnemers, die een "■'■and van 2 kilometer moesten af- ■Mw. Een kwartier later liet ^kelaar de overige deelnemers ver ben voor een tocht over 3,8 of 7,6 'Heter. Vervolgens begaf hij zich de deelnemers om ook zelf ^de loop deel te nemen. De Terry P* Run kon zowel hardlopend als ^delend worden afgelegd Van da mogelijkheden werd ruim- Onder zonnige weersomstandig heden is zondag in De Waal het ringsteekseizoen van start gegaan, georganiseerd door menvere niging 'Tussen Wad en Duin'. Veer tien aanspanningen hadden beslo ten om te strijden voor de dagprijzen. Winnaars werden uit eindelijk Henk en Tineke Spigt die veertien punten hadden verza meld. Veel koetsiers waren vanwege de gedwongen rustperiode door de drei ging van mond- en klauwzeer pas een maand aan de slag met hun paar den. Door een aantal nieuwkomers onder de paarden werd het redelijk grote toeschouwersaantal door de speaker dringend verzocht achter de touwen te blijven. De eerste wedstrijd van het seizoen, die over vier ronden door en langs De Waal ging, kende meteen een barrage. De teams Frans Bakker met steekster Emmy Scholl- Bakker en Lisanne de Leeuw met Maroes Albers eindigden met dertien punten beiden op de tweede plaats. In de beslissing toonde het eerste koppel zich uiteindelijk de meerdere, waardoor De Leeuw en Albers wer den teruggewezen naar de derde plaats. Na de wedstrijd volgde een toeristen ronde, waarbij gastdeelnemers op de bok plaatsnamen. De vrouw die bij Rein Eelman meereed toonde zich het meest bedreven en wist de enve loppe van Hotel Rebecca uiteindelijk te bemachtigen. De poedelprijs, be schikbaar gesteld door AgriFirm was voor Claudia Keyzer, die bij Erwin Brokken probeerde de ring te be machtigen. De volgende wedstrijd om het kam pioenschap wordt zondag om 19.30 uur te Oudeschild gehouden. Karateleden van budoveremgmg Shima hebben afgelopen vrijdag exa men gedaan Zij werden beoordeeld door twee examinatoren uit Alkmaar die zeer tevreden waren over de in zet en het niveau van de deelnemers. Voor het eerst deden niet alleen jeugdleden, maar ook senioren mee aan de examens die uit drie onderde len bestonden. Eerst werden de di verse basisbewegingen (kihon) be oordeeld en daarna de vormoefeningen (kata) Bij de laatste oefening ging de karateka's een schijngevecht (kumite) aan met een partner. De karate-afdeling van Shima sluit het seizoen zondag af, wanneer een jeugdige groep karateka's uit Alkmaar op bezoek komt voor een gezamen lijke training op het strand bij paal 9 Geslaagden: Junioren: Groene band: Eduard Terpstra. Oranje band: Ellen van Andel. Shahab Gazwmi, Martijn Mosk, Valentino Katirzis, Jasper de Boer, Tony Mozes, Bo de Wit, Omrie Heerenveen, Axel Gommans. Gele band: Azar Karimov, Henk Heetman, Bas Heetman, Nils Veldhuis, Lars Veldhuis. Senioren gele band: Johan Hillen, Peter Rood, Rina Rood, Hans van Haren, Ruud Witte, Maite Perez. DINSDAG 3 JULI 2001 Onder de titel Prinses op de Erwt, bespreken twee kritische loges hun ervaringen in Hotel de 14 sterren. Het artikel stond te lezen in het laatste nummer van het blad Reizen van de ANWB. zen stond opgesteld voor een groot wit doek, dat moest verhinderen dat gemiste pijlen in het bos zoekraakten. Een gedetailleerd wedstrijdverslag was bi| het verschijnen van deze krant nog met aangeleverd. (Foto Mlchiet Dekker) schoots gebruik gemaakt. Hoewel de eindtijd niet belangrijk was (er waren geen prijzen te verdelen en er werd geen ranglijst opgemaakt), hielden enkele deelnemers het tempo toch vrij hoog. Zij beschouwden de loop als een ontspannen trainmgsloop. Lutz Lohse liep de 7,6 kilometer hard, terwijl hij zijn dochter, tot haar groot genoegen, voortduwde in een buggy. Verschillende gezinnen, al of niet ver gezeld van de hond of de kinderen op de rug meevoerend, wandelden het 3,8 kilometer lange parcours, dat hen onder meer rond de golfbaan leidde. Kenmerkend was het ontspannen karakter van het evenement. Dat ze zelf sportief bezig waren en tegelijker tijd geld inzamelen voor een goed doel. werd door de lopers zeer ge waardeerd. Het aantal deelnemers was minder dan vorig jaar, toen de Terry Fox Run voor het eerst op Texel werd gehouden. Het mooie (strand)weer en het feit dat de loop vroeg in het seizoen was - de stroom vakantiegangers moet nog op gang komen - waren daar waarschijnlijk debet aan ■«te NlctlUne, Hoeveel sterren lei je dat jouw hotel had? Vijf? Nee. dan ons hotel op Texel veertien iterrenl Geintje Het hotel h«t De M Sterren, voor elke kamer Mn Maar na mijn boeking telt het hotel ineen» Mn iter min der Op mijn bankafichrift staat doodleuk: 'Hotel De 13 Sterren Het is voor het eerst dat ik mijn hotelkamer vooruit moet betalen <n een getekende overeenkomst moet retourneren Dezelfde overeenkom» stelt vast dat we om 11 uur s ochtends dienen te vertrekken Hallo! We zijn er nog niet eens' Hoe anders is de ontvangst in De 14 Sterren, waar een joviale Allons ons voorgaat naar onze tuinkamer Je moet de sleutel liggond insteken Op i n Tcxels' grapt Alfons. die zelf uit Amsterdam blijkt te komen Na uitleg over de waterko ker en televisie Informeert hij of we komen eten in De Worsteltcnt. het bijbehorende "We dachten aan een vu restaurant In de haven van Oudeschild' stamelen wc ierwat overval len Alfons moet even naar adem happen. 'Oudeschild?' zegt hij vol afschuw 'Kijk in ieder geval even naar de kaart Bij een zelfgczel kopje thee bekijken we eerst onze "Wieberrjeskamer met gesjablo neerde ruitjes lang» de ramen en op de hemel boven hei bed De muren zijn goud geel gesponst met halverwege een gestem peld randje de bedombouw is strrperig grijsgroen Dit Is de cursus verftechnieken De kamer is schoon en verzorgd, net als de badkamer en heeft een eigen terrasje voor de deur Het uitzicht op het weiland vinden we wat saai. Maar dat kan komen door de regen Toch is er iets met De 14 Sterren Het is een beetje weinig hotel De kamers zijn meer appartementjes een hotellounge of lees hoek ontbreekt Al kun je vanaf het mid daguur terecht in de Worstcltenr - vroeger gerund door twee broer» die 'worstelden om de hand van de keukenmeid Je kunt cr tapas eten de kaart is beslist origineel en s zomers is er vaak live-muziek Bij gebrek aan een ontbijtruimte serveert De 14 Sterren het ontbijt op de kamer Al bij aankomst hebben wc op moeten geven hoe laat we de volgende dag willen ontbijten Maar als we dan 's morgens om half negen klaar zitten komt het ontbijt een kwartiet te laatl Van het gigantische dienblad vol potjes en schaaltjes worden we beslist vrolijk (ook al ontbreekt het ochtendkramje. waarover we in een hotelgidsje hadden gelezen). Helaas stemt de smaak van het ontbijt minder blij De jus Is niet vers de melk houdbaar de kaas komt uit plastic, de muesli smaakt muf en de yoghurt komt uit de fabriek. Daar begrijpen we niets van Wemelt het opTexcl niet van de zuivelboerdenjen? Nou dan! Benieuwd wat Jouw vader ddar van zou zeg gen Nicolline Groeten. 7+ Icijfer: 1 Jerrice: 7+ lekkei se'a thee-/ keOesetje eg de kaan Kaotr 11 m missen ten raffts sleutjt In bed L!|fU|:7l op de raad ras kei en vel Ontbijt: 6» vel ml, maar alet Tta 1211 Ui f 2ÜK Sijifti 13*1 isöiori n'io hoe aeztftaku kas ukstmthtJ) Extra's: liL-t?'ju.[Kb:Jsj«d uamiiljgii liirjt kühsJIS R'INtLIJST TOT N'l TOE 1Hetrl lei Ckuan Xsniixllll I 2. Hun WirJimui ril 3. Ketel letui'iM 1 jeckikin. BusmH Htiri Ififceij l.-t Wille Fuit fc-ioHiW** I S. (stel tiaif Ir listen it I t. (rtfl dOiatïHv Neeilnrk' Hn.lt. 11 Sserrro trutau tnrl Irtel Lint Oüftt.lKf laSe I If Bekend tafereel tijdens het ringsteken: in klederdracht gestoken proberen de deelnemers hun punten te verzamelen. (Foto M-cfcel Dekker) De jeugd heeft de toekomst, ook bij tennisvereniging Deuce. Dat bleek tijdens de clubkampioen schappen gemengd dubbel, die afgelopen week onder ideale om standigheden werden afgewerkt. In de sterkste categorie (tot en met niveau C) bereikten Lisette Land en Annette van Hattem, beiden pas 16 jaar, met hun partners de finale. Van de acht halve finalisten waren er zes jonger dan 25 jaar. Het kampioenschap was met veertig dubbels - vier meer dan vorig jaar - uitstekend bezet. In drie categorieën, die waren ingedeeld naar sterkte, streden zij vijf dagen lang om de ti tels. Eerst werd in poules een halve competitie gespeeld, waarna de nummers 1 en 2 van de poules zich plaatsten voor de winnaarsschema's en de nummers 3 en 4 hun geluk mochten beproeven in de verliezers schema's. In het vervolg werd het knock-outsysteem gehanteerd. Voor deel van dit systeem was dat ieder een uitkwam tegen tegenstanders van ongeveer hetzelfde niveau en dat ze ten minste vier wedstrijden speel den. De clubkampioenschappen zijn om die redenen erg populair bij Deuce, ook bij de leden die nog wei nig wedstrijdervaring hebben. Gedu- soms lang gewacht moest worden alvorens men aan de wedstrijden kon beginnen, doordat veel partijen uit mondden in spannende driesetters Annie Kamstra en Abe Keyser en Irene Wernand en Jan Meedendorp vestigden een nieuw clubrecord, door hun wedstrijd donderdag een half uur voor middernacht te beslui ten met de stand 20-18 in de tiebreak. In de categorie E/D2 (mits 50+) wer den Petronella Alkema en Sido Over- dijk kampioen. Zij waren duidelijk te sterk voor het duo Nel Brans en Hennie Elzinga. Bij de tennissers van niveau D2/D1 (mits 50+) werd de fi nale gespeeld tussen Koos Doeven/ Ina Moens en Marga Maas/Heinz Volgt, die in spannende halve finales respectievelijk van Annie Kamstra/ Abe Keyser en Anneke en Dienus Bol hadden gewonnen. Koos Doeven en Ina Moens maakten hun favorieten- rol waar en wonnen in de finale. Anneke en Robert Saai waren het sterkste dubbel in de vertiezersronde. De sterkste categorie (t/m C) werd gedomineerd door de jeugd. Lisette Land en Annette van Hattem. beiden pas 16 jaar. bereikten met hun part ners de finale, terwijl van alle deelne mers die zich plaatsen voor de halve Anette van Hattem en Emile Keyser veroverden bij Deuce het kampioenschap gemengd dubbel 2001. finales er zes jonger waren dan 25 jaar. Titelhouders Ilse Beerling en Martin Land werden in de halve finale uitgeschakeld door Theo van Maanen en Lisette Land. de dochter van Martin (4-6. 2-6) In de andere halve finale speelde Kristianne Noordzij met haar vriend Hans Geus tegen Annette van Hattem en Emile Keyser. In een spannende driesetter (6-2,4-6,7-5) trokken laatstgenoem den aan het langste eind. Door de vele driesetters op de slotdag begon de finale bijna twee uur later dan ge pland. Gezien het mooie weer en de vele spannende wedstrijden leek nie mand daar om te malen. In de finale werden Lisette Land en Theo van Maanen met 6-4 en 6-2 verslagen door Annette van Hattem en Emile Keyser, die zich een jaar lang kam pioen gemengd dubbel 2001 mogen noemen. In de verliezersronde van de hoogste categorie werden Saskia en Gerd Jan Roos ten slotte winnaar door Danny van Rossum en Cees Boeyen te kloppen. De clubkampioenschappen enkel en dubbel worden eind augustus gehou den en hebben dezelfde opzet. Inschrijfformulieren zijn te vinden in de hal van de kantine. Over twee weken begint het open toernooi van Deuce, het zogenaamde Tesseltoernooi, waarvoor zich tot nu toe circa 190 spelers en speelsters hebben aangemeld. Met slechts één slag verschil wist Jaap Duin zondag op de Texelse golf baan het clubkampioenschap strokeplay op zijn naam te brengen. Hij had 80 slagen nodig voor de acht tien holes, Reymer de Graaft 81De derde plaats was voor Vernon Hughes (82 slagen). De wedstrijd werd gespeeld over achttien holes, waarbij geen handicapverrekening plaatsvond. Er werd door 23 leden aan meegedaan. Bij de dames was de eerste plaats voor Gerdi Reijers met 91 slagen. Margreet de Graaft werd tweede met 95 en Elly Boorsma eindigde als derde. De wedstrijdcommissie ont dekte na afloop van de wedstnjd dat er wegens een afmelding één deelne mer te weinig was om van een gel dig kampioenschap te spreken. De dames spelen de wedstnjd volgende maand over. rende het toernooi gaat het niveau bij de beginners zienderogen omhoog. Tijdens het toernooi waren er geen blessures te betreuren Alleen Mare Prins moest voor aanvang afbericht doen met lichamelijk ongemak Peter Moerbeek bleek genegen voor hem in te vallen. Een minpuntje was dat er DAAR RED JE LEVENS MEE Zo'n vijftig solexrijders streden zater dag tijdens de Ronde van Oost om de hoogste eer De meeste deelnemers verschenen in traditionele kledij (leren jas, pothelm, klompen en geiten wollen sokken) aan de start, om na een recht stuk de bocht te nemen die was vernoemd naar Jan Koomen, de coureur die er vorig jaar uit de bocht en in de heg vloog. De publieke be langstelling was redelijk, maar niet zo groot als vong jaar, wat ook gold voor het aantal deelnemers. Aan spekta kel en valpartijen heerste geen ge brek, waarbij in een enkel geval de hulp nodig was van de dames van de EHBO. Aan het eind van de dag kon vlaggenist Charles van der Slikke in de A-groep Jan Witte als eerste aan de finish verwelkomen Tweede werd Willem Zegel en derde Otto Goénga. In de B-groep ging de winst naar Edwin de Smidt, gevolgd door Dirk van Liere en Egbert van der Werf. De afvalrace werd gewonnen door Edwin de Smidt. (Foto Gerand Timmerman)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7