Zondag 22 juli, nabij Oosterend Bloedmooi ff/cfé'/e I berichten 8 wÊmm 140 auto's aan de start Aanvang 12.00 uur I parttimers Albert Heijn Sfeervol Oriëntaals lopend buffet .TEXELSE COURANT Gratis parkeren Organisatie M.A.B.-club Texel De nieuwe passantenhaven in Oudeschild kan nog een VAKANTIEKRACHT gebruiken voor alle voorkomende werkzaamheden. Bel havenmeester Nik Smit 0653-746309 nieuwe aardappelen GEVRAAGD: Triatlon Texel bedankt alle sponsors hartstikke bedankt. Chinees - Cantonees RESTAURANT PEKING Vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 juli presenteren wij in ons restaurant Nu speciale prijs: van f 27,50 voor f 25,50 per persoon, kinderen tot 12 jaar voor f 16,50. fmÊÊÊÊÊm Ruim gelegen stolp Vrijstaand woonhuis 3 Ruimtelijke ordening Aangevraagde kapvergunningen Wijziging inspraakverordening Regeling uitstallingen Den Burg •4l' Wet milieubeheer Disco- en borrelbus Extra Connexxionbus zaterdagavond VRIJDAG 20 JULI 2001 Sensationele autocross Vanaf zaterdag 20 juli staat ons stalletje met weer op ons erf aan de Westerweg 28. Telefonisch bestellen is ook mogelijk op maandag en donderdag tussen 19.00 en 20.00 uur. M.J. Kuip, .de Boegert" voor onze deli-/brood-/kaasafdeling en de kassa's Leeftijd 16-23 jaar Kom langs of bel voor een afspraak S 314964 en vraag naar Wendy of Albert met name Rabobank Sportshop Texel Texel Dok De 12 Balcken Cinema Texel Texelse Wol Ondememins Ran tweewielers Donatus Westerlaken Vissers Bouwbedrijf Hotel Molenbos Super de Boer Bakkerij t Gouwe Boltje Bruna Texel Slagerij Goenga Boetiek de Oorzaak Kapsalon Joke Slijterij De Wit Trekpleister Déjè-vu 't Pruttelhuus en ook al onze vrijwilligers, NIKADEL 1 - DE KOOG - TEXEL - TEL. 0222 - 317587 Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering Voorgerechten: 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan, e a. vruchten, etc. Reserveer tijdig uw couvertstel. 317587. De vrijstaande stolp Oost 68 nabij Oos' terend, met recreatiebestemming en 2505 m2 onder- en bijgelegen grond. De bestemming van het geheel is RA3, d.w.z. "recreatieappartementen met daarbij beho rende dienstwoningen, bijgebouwen en ande re bouwwerken en parkeerplaatsen". Ter voorbereiding van een grondige her indeling heeft de huidige eigenaar de binnen muren en -wanden verwijderd. Het gebouw kan dus geheel naar eigen inzicht ingedeeld worden. De stolp ligt aan de rand van het buurtschap Oost nabij de Waddenzee. Vraagprijs 401.596 885.000) kosten koper Tl'KV -sHl-u De woning Polderweg 7 in De Waal, met schuurtje en 140 m2 onder- en bijge legen eigen grond. Indeling: entree in hal met trapopgang, woonkamer met gashaard, keuken, portaal met voorraadkast, slaapkamer, bijkeuken, badkamer met douchehoek en toilet, deur naar overdekte plaats, schuifdeur naar zon nige achtertuin en toegang tot de schuur. Op de verdieping: overloop, twee slaap kamers en kamertje met luik naar zolder. Achtertuin met vijver. Aangebouwde schuur. Warmwatervoorziening via gasgeiser. Opleve ring is per direct mogelijk. Koopsom 158.823 350.000) kosten koper Geïnteresseerden die voldoen aan het bepaalde in artikel 2.3.3 van de Huisvestingsverordening Texel 1994 genieten dc voorkeur. www.detexelsemakelaars.nl 'ismarkt 7 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 313 555 fax 313 946 telefoon weekend: 0653 167 156 e-mail: info^detexelsemakelaars.nl Waar het spelen stopt komen wij in actie Geef kinderen een jeugd. Geef ze een toekomst met ƒ10.- per maand Giro 809, Save the Children Den Haag. Bel 070 - 338 44 48 of ga naar www.savethechildren.nl Save the Children I Het recht om kind te "1" fy Bloed geven is en redt levens! ^Be^rati^)80^^^EDBAN^2S6332265)^^o Aangevraagde bouwvergunningen J.M. Jonk voor het vergroten v.e woonhuis a/d Dorpsstraat 227 te De Koog (ontvangen 11 juli 2001); A J. van Vilsteren voor het plaat sen v.e serre a/d Postweg 176 te De Cocksdorp (ontvangen 11 juli 2001); A.A. de Wolf voor het wijzigen v.e locatie van een schuur a/d Witteweg 4 te Den Hoorn (ontvangen 12 juli 2001) gebroeders Schoorl b.v voor het veranderen/vergroten v.e. winkel met opslag/ kantoor a/d Waalderstraat 33-35 te Den Burg (ontvangen 13 juli 2001). G. Witte en J. Rommets voor het gedeeltelijk veranderen/ vergroten ve woonhuis a/d Diek 11 te Den Hoorn (ontvangen 13 juli 2001). W. van Dijk voor het plaatsen v.e. carport a/d Dorpsstraat 256 te De Koog (ontvangen 16 juli 2001), K Verschoor voor het veranderen v.e koetshuis a/d Weverstraat 101 te Den Burg (ont vangen 16 juli 2001); Dutchtone voor het tijdelijk plaatsen ve. an tenne-installatie voor mobiele telefonie a/d Haven (naast nr 20) te Oudeschild (ontvangen 16 juli 2001); Gemeente Texel voor het plaat sen v.e gasmeterkast a/d Groeneplaats 1 te Den Burg (ontvangen 17 juli 2001D van der Vis voor het veranderen v e. bedrijfs-/woon- gebouw a/h Vliegwiel 6 te Oudeschild (ontvangen 17 juli 2001); K Porskamp en R.M. Vos voor het vergroten ve dakkapel a/d Kogerstraat 62 te Den Burg (ontvangen 17 juli 2001), D.J. den Boer- Boon voor hel plaatsen v. e. opslag/werkruimte a/d Rozendijk (na bij nr 32) te Den Burg (ontvangen 17 juli 2001); W Jansen voor het plaatsen v.e dakkapel a/d Roggeslootweg 674 te De Cocksdorp (ontvangen 17 juli 2001). Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren ma ken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwver gunning is verleend en/of de melding positief is teruggemeld. Verleende bouwvergunningen en goed gekeurde meldingen bouwvoornemen worden gepu bliceerd. Verleende bouwvergunningen familie Lagerweij voor hef vergroten v e garage a/d Schoudieck 18 te Den Burg (verzonden 13 juli 2001); L. Timmers voor het plaatsen v e serre a/d Schilderend 94 te Den Burg (verzonden 13 juli 2001); W T. van der Linde voor het plaatsen v e serre a/d Langeveldstraat 65 te De Cocksdorp (verzonden 13 juli 2001), Th. van Hoorn en A de Ridder voor het de bouw v e woning met garage a/d Beatrixlaan 3b te Den Burg (verzonden 18 juli 2001). Verleende aanlegvergunning J.C. enG.M. Bakker, voor het graven en dempen van een sloot op een perceel aan de Hemmerweg te Den Hoorn. De vergunning treedt in werking met ingang van de zevende week na de dag waarop zij is verleend. Het besluit ligt ter inzage bij de sector Ruimte Wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Verleende vrijstelling kampeermiddel Burgemeester en Wethouders hebben besloten vrij stelling te verlenen aan RJ. Beers om in de periode van 15 maart tot en met 31 oktober een kampeer middel, zijnde één toercaravan, te plaatsen op het perceel Gerritslanderdijkje 4 te Den Burg. Deze vrijstelling gaat in op de dag na bekendmaking van dit besluit. Dit besluit ligt ter inzage bij de sector Ruimte Wonen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een be zwaarschrift bij Burgemeester en Wethouders indie nen. Het bezwaarschrift wordt ondertekend en dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouw- en Grondzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis, ten zij anders vermeld. Voornemen tot medewerking (art. 11 WRO) Burgemeester en Wethouders van Texel zijn voorne mens om met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening het bestemmingsplan "Den Burg Centrum" te wijzigen ten behoeve van het wijzigen van de bestemming "wonen" van het perceel Binnenburg 6 te Den Burg in de bestemming "detail handel en dienstverlening" met de daarbij behorende hoofdgebouwen waaronder 2 woningen. Het concept-besluit ligt vanaf 23 juli 2001 gedurende twee weken ter inzage, in het kader van de proce dure ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening Gedurende deze termijn kunnen belangheb benden schriftelijk hun bedenkingen kenbaar maken bij het college van Burgemeester en Wethouders. Het concept-besluit ligt ter inzage bij de sector Ruimte en Wonen (kamer 0.12) van het gemeentehuis. Voornemen tot medewerking (art.19 WRO) Burgemeester en Wethouders zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening medewerking te verlenen aan het bouwplan van D. Buitenhuis voor het vergro ten van een woonhuis aan de Burgerhoutstraat 16 te Den Burg. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 23 juli 2001 gedurende vier weken ter inzage op kamer 0.12, van de sector Ruimte en Wo nen, van het gemeentehuis. Gedurende de termijn van termzagelegging kan eenieder schriftelijk zijn zienswijze kenbaar maken. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens vergunning ingevolge artikel 5 van de Kapverordemnj Texel te verlenen aan; mevrouw M van de Mheen-Kemper. Bernhardlaan 68 te Den Bu; voor het kappen van een zwarte els in de voortuin van voornoem perceel wegens overlast; de heer H.W.G.J. van Dolleweeff, Beatrixlaan 151 te Den Burg, voor het kappen van bomen en str# ken waaronder twee coniferen, twee sierkersen, een den, een huls en een roodbladige sierkers in de voortuin van voornoemd percö wegens herinrichting tuin. De aanvragen om kapvergunning en de ontwerpen van de beschikkingen op deze aanvragen, alsm&k het advies van de chef groenbeheer van Gemeente werken Texel, liggen gedurende vier weken voor be langhebbenden ter inzage. Binnen deze termijn kunnen belanghebbenden hw zienswijze daarover hetzij mondeling, hetzij schrifte lijk aan Burgemeester en Wethouders van Texel, bus 200, 1790 AE Den Burg, kenbaar maken. De betreffende stukken zijn gedurende de openings tijden van het gemeentehuis aanwezig op de afdelirg Grondzaken, kamer 2.03 (bovenste verdieping). Nadere informatie: telefoonnummer (0222) 36 22 li De gemeenteraad heeft in de vergadering van 10 juli 2001 de 'derde verordening tot wijziging van de al gemene inspraakverordening Texel' vastgesteld. De wijzigingen betreffen: 1de toevoeging van een artikel zodat de procedure ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning sneller kan verlopen; 2. de vernieuwing van een artikel zodat een brede maatschappelijke discussie, zoals beschreven in het rapport van de commissie Elzinga, kan worden aangemerkt als een formele inspraakprocedure ex artikel 6A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. De 'derde verordening tot wijziging van de algemene inspraakverordening Texel' treedt in werking vanaf maandag 23 juli 2001 en kan door eenieder worden ingezien op het gemeentehuis van Texel kamer 0.12. Ontwerp-besluit Burgemeester en wethouders zijn voornemens om een vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verlenen aan de firma Tatenhove B V. gevestigd aan de IJsdijk te Oudeschild. De vergunning behelst het oprichten van een inrichting voor een grond-, weg- en waterbouwkundig aannemingsbedrijf dat zich bovendien bezighoudt met het transport en de verhuur van containers. In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden Tijdens de inzagetermijn van 23 juli tot en met 20 augustus 2001 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieubeheer ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toege licht Gedurende de inzagetermijn bestaat des gevraagd voor eenieder gelegenheid tot een gedachtewisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtewisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan eenieder binnen de inzagetermijn bij burgemeester en wethouders schrif telijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke beden kingen dienen geadresseerd te worden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200 te 1790 AE DEN BURG De persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekendgemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben inge bracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden venweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de heer Kui per, bureau Milieu, telefoon 36 21 88. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens cn voor het centrum van Den Burg een nieuwe regen vast te stellen ten aanzien van het plaatsen van bcr- den. uitstallingen, kramen, etc. Het betreft een rege ling waarin de reeds geldende bepalingen van óf Algemene Plaatselijke Verordening Texel zijn opge nomen en omvat daarnaast een nadere invulling ei aanscherping van deze bepalingen. Doel van de regeling is een goede bereikbaarheid van het centrum te kunnen waarborgen, in het bijzonder voor hulpverleningsvoertuigen. De concept-regeling ligt vanaf 23 juli2001 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op het gemeen tehuis bij bureau Bestuursondersteuning, kamer 1.14. Gedurende de termijn van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn zienswijze kenbw maken. Om een snelle afvoer van uitgaanspubliek vanuit De Koog te bevorderen, worden deze zomer op zater dagavond weer speciale bussen ingezet. De "borrelbus" rijdt richting Den Burg, de (rode) "Metro lijn" gaat naar het noorden van het eiland. De bus sen vertrekken vanaf de bushaltes aan de Nikadel op de zaterdagen 2128 juli en 5,1118 augustus. Daar naast zal op zaterdag 1 september tijdens het Texel Sea Street Festival de "borrelbus" worden ingezet Borrelbus De borrelbus wordt beschikbaar gesteld dooi Connexxion in opdracht van de gemeente. De kosten zijn 5,- per persoon per rit. De bus rijdt richting noodcamping en Den Burg Route: noodcamping - busstation Elemert - "rondje' Den Burg: stopt op de normale halteplaatsen. Vertrektijden: 3.00 uur en 3.30 uur. Metrolijn Deze bus wordt ingezet door discotheek De Metro en is particulier initiatief. De kosten zijn 5,- per persoon per rit. De bus rijdt richting De Krim en De Cocksdorp. Vertrektijden: 2.45, 3.00, 3.15 en 3.30 uur. Zaterdag 21 juli a.s. rijden de disco- en borrelbussen. Op de zaterdagen dat de disco- en borrelbus rijdt za! Connexxion na de normale dienstregeling een extra rit maken van Den Burg naar De Koog. Deze bus vertrekt om 23.08 uur van het busstation aan de Elemert in Den Burg en rijdt via het gebruikelijke rondje in Den Burg naar De Koog. Het normale ov- tarief is van toepassing. Deze extra bus rijdt op zaterdag 21 juli a.s. HHMi

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 8