Regen op vijfde Feest achter Diek 'Laat de zon maar in je hoofd schijnen' Van tasjes op reis door de ruimte teso Landbouwdag noodgedwongen met ander acce Briljante Belg in Klif 12 5 Agenda COURANT .TEXELSE 7 Nasleep mkz laat zich lang voelen Moelands snel strandduincros Receptie Banda Strandbus naar strand paal 17 In Cinema Texel draaien J (aanvang 14.00 uur), Dr. Dei (14.45 en 16.15 uur), Tomb) (16.00, 19 00 en 21.301 Bridget Jones's diary (18.4J en Pearl Harbor (21.15 uur).| Vrijdag 27 juli: Om 19.30 uur begint in Oosll de derde wedstri|d om hetlT kampioenschap ringsteken.! In Cinema Texel draaien i (aanvang 14.00 uur), Dr. Dd (14.15 en 16.15 uur), Tombi (16.00, 19.00 en 21 30 Bridget Jones's diary (18.41 en Pearl Harbor (21.15 uur), Veerdienst TESO zet gen twee boten in en verzorgt d> der half uur een afvaart, zowe uit Den Helder als vanaf Texe gebeurt donderdag, vrijda: maandag van 9.35 tot 16.05 zaterdag van 8.35 tot 15.05u zondag van 16.35 tot 20.05 Automobilisten moeten sou kening houden met wachtt Vrijdag moet op Texel tussen en 14.00 uur en in Den Helde sen 12.00 en 17.00 uur ma een uur worden gewacht. 2 dag kan de wachttijd in Den der tussen 9.00 en 17.00 uu lopen tot anderhalf uur, terw Texel tussen 10.00 en 12.0! mogelijk een half uur extra worden uitgetrokken voor de Nadere informatie kan worde kregen via tel. 0222 - 369 info@teso.nl. TESO heeft ooi eigen website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudesd Di. 24 0.16 en 12. Wo. 25 0.47 en 13.05 Do. 26 1.15 en 13.3! Vr. 27 1.50 en 14.2: Za. 28 2.30 en 15.1: Zo. 29 3.07 en 16.0! Ma. 30 4.04 en 17.11 Di. 31 5.10 en 18.3! Aan het strand is het ongeveer een ui der hoogwater. De zon komt 30 juli 5 56 uur en gaat onder om 21 32 uur.: eerste kwartier; 29 juli doodtij. DINSDAG 24 JULI 2001 I'h Vkl V Ih J Hard roepend tegen de wind in een broodje haring bestellen. Dat is zater dag een van de onderdelen van Feest achter Diek in De Cocksdorp. Geze ten op een zelfgebouwde stellage op het wad maakt Rob Valkenburg de broodjes klaar. Het bestellen gebeurt zo'n tien meter verderop aan de wal bij Dick Schermer die verkleed is als robuuste visser, 'Schreeuw je bestel ling maar door', zegt hi] tegen men sen die bestellen. Die kunnen het broodje even later in een emmer aan een touw naar de wal trekken. Voor de vijfde keer is Feest achter Diek dit jaar gehouden in 'het haven tje van Sil'. Bezoekers kunnen luiste- verkocht heeft, zegt Boon met bijge houden te hebben. 'Maar het gaat goed.' Slik Met een serenade aan het Wad heeft Reinier Sijpkens in zijn bootje Note- dop vanaf het water het feest 's mid dags geopend Halverwege de mid dag is Sijpkens nog even slik van zijn bootje aan het wassen. 'Dat is toch nog wel vies spul', vertelt hij. De se renade is goed verlopen Vooral de tweede, die hij samen met toeschou wers op de dijk deed. Sijpkens deelde zo'n honderd belletjes uit en Dinsdag 24 juli: Om 20.15 uur begint in de NH kerk van Den Hoorn een concert van or ganist Bert Koelewijn. Toegang gratis, inzameling na afloop. In Cinema Texel draaien Spy kids (aanvang 13.30 en 15.30 uur), Shrek (13.45,16.00 en 18 45 uur), Bridget Jones's diary (19.00 en 21.30 uur) en Pearl Harbor (21.00 uur). Woensdag 25 juli: In EcoMare begint om 14.00 uur het programma 'Zeehond', voor kinderen van 9 t/m 12 jaar (in het Nederlands en in het Duits). Deel name kost ƒ10,-, opgave bij EcoMare, tel. 317741 In buurthuis Bethel in Zuid- Eierland begint om 20.00 uur een bingoavond. In Cinema Texel draaien Spy kids (aanvang 13.30 en 15.30 uur), Shrek (13.45,16.00 en 18.45 uur), Bridget Jones's diary (19.00 en 21.30 uur) en Pearl Harbor (21.00 uur). Donderdag 26 juli: Jaap Hin, voorzitter van de afde ling Texel van de WLTO, opent om 10.00 uur de Landbouwdag Texel 2001. Deze wordt gehouden op een groot terrein aan de Kleiweg nabij Den Hoorn. Entree ƒ5,-; kin deren tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. In EcoMare begint om 14.00 uur het programma 'Waterzaal', voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Deel name kost ƒ10,-, opgave bij EcoMare, tel. 317741. In Dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een avond sportief bridgen. Deelname ƒ5,- per persoon. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een serie van vier korte cabaretvoorstellingen. Toegang gratis. IVN start om 19.30 uur een wan deling bij de Horsmeertjes. Plaats van vertrek is de parkeerplaats aan de Mokbaai. Woepi (Sjoerd Groeskamp), Klojo (Cor van Heerwaarden), het vnendinnetje van Woepi (Judith de Leeuw), mevrouw Tulband (Janien de Bruijn) en burgemeester Bas (Bas ten Have) onderhouden zich met het jeugdige publiek in Klif 12. (Foto Joop Rommots) Vernieuwend is het al jaren niet meer, maar ook in 'Vantasjes in speesl', het veertiende programma van de eigen kindertheatergroep van Klif 12. valt er weer veel te lachen voor jong en oud. Ditmaal ontvangen Klojo (Cor van Heerwaarden), tante Ko (Margriet de Graaff), mevrouw Tulband (Janien de Bruijn) en burgemeester Bas (Bas ten Have) een boodschap uit de ruimte en hebben ze een ontmoeting met Woepi (Sjoerd Groeskamp), die per ongeluk op aarde belandt. Omdat ze toch nog geen vakantiebestemming hebben kunnen kiezen, besluiten ze op zijn uitnodiging in te gaan om mee te gaan naar de planeet waar hij woont. Na een lange reis maken ze er kennis met het vriendinnetje van Woepi (Judith de Leeuw) en ontdek ken dat de beide ruimtewezens smoorverliefd op elkaar zijn, maar dat met durven bekennen. Natuurlijk zijn de Vantasjes maar al te bereid de helpende hand toe te steken, zodat er - nadat ook de jeugdige toeschou wers zich van hun beste kant hebben laten zien - toch nog een groot feest kan worden gevierd. In het hoogsei zoen zijn er voorstellingen op donder dag en vrijdag. Deze duren ruim een uur. Er wordt steeds om 17.00 uur begonnen. De toegang tot het Hoorn der theater bedraagt ƒ5,-. Tot het laatste moment hield het bestuur van de Stichting Hoornder Donderdagen hoop dat de donder dag te houden Landbouwdag on gewijzigd zou kunnen doorgaan. Tevergeefs, zo werd vorige week duidelijk, toen de keuringen van rammen, schapen en geiten door het verantwoordelijke ministerie werden verboden. Dat gold ook voor de presentatie van de beste koeien en kalveren van kaas boerderij Wezenspyk, die als alter natief was gepland voor de al jaren geleden om veterinaire redenen geschrapte rundveekeuring. De Landbouwdag krijgt er een ander accent door, maar gaat in tegen stelling tot de befaamde Land bouwtentoonstelling in Opmeer wél door. Irritatie wekte vooral het bericht van het ministerie van Landbouwdag dat de registratie van rammen en ooien eerst waterdicht moet zijn, voordat de dieren zoals in Den Hoorn bij elkaar kunnen worden gebracht. 'Het is vol komen begrijpelijk dat er maatrege len moeten worden genomen om een mond- en klauwzeerepidemie tegen te gaan. Maar de registratie van scha pen is al tweehonderd procent. Op Texel hebben ze allemaal een tatoeage én een oorblik. Wat willen ze nou nog meer. Dat er vrachtwagens vee uit Engeland zijn aangevoerd die dat niet hadden, wil toch met zeggen dat wij niet aan alle eisen voldoen? Hopelijk heeft de volgende minister meer verstand', foetert voorzitter Frans Bakker, die desondanks samen met de andere bestuursleden alles op alles heeft gezet om van de danig uitgeklede Landbouwdag tóch een mooi feest te maken. Noodgedwon gen komt het accent te liggen op het concours, dat in de middaguren plaatsvindt en een zeer hippisch ka rakter krijgt. Wat eerder dan gepland, rond 11.45 uur, begint een show van mini-paardjes, gevolgd door een op treden van de Texelse ponyclub De Kleppertjes. Eén van de absolute hoogtepunten vormt volgens Bakker een show van Aart van der Kamp, een internationaal wedstrijdrijder, die met drie vierspannen pony's, twee menners en vijftien helpers de reis vanuit Putten naar Texel waagt. 'Ik heb hem een keer zien optreden en dat was indrukwekkend. Die man kan echt toveren', prijst Bakker. Verheugd is de voorzitter ook over de bijdrage van eilandgenote Tessa van Daalen. 'Dressuur van hoog niveau. Zij is de Texelse Anky van Grunsven. Boven dien vormt haar show een mooie aan vulling op alle rubrieken met aange spannen paarden.' De verrichtingen tijdens het concours hippique wor den beoordeeld dooreen deskundige en onafhankelijke jury van de over kant. Er is ook een prijs voor het schoonste geheel. Wie deze toe komt, wordt bepaald door Texelse kenners, te weten burgemeester Joke Geldorp en de 'lintendames' Tineke Spigt en Emmy Scholl. Bijzon der beloven ook de shows van de Oude Trekker en Motoren Vereniging te worden. Het eigen Pinkster evenement werd - eveneens als ge volg van de mkz - dit jaar afgelast, vandaar dat de inmiddels honderd- veertig leden volgens de berichten staan te trappelen om hun materieel ten toon te stellen. Het eiland telt zo'n honderd oude tractoren, waarvan een flink deel in Den Hoorn te bewonde ren zal zijn. Jan Uitgeest en 'zijn' mannen demonstreren ieder uur een kwartier lang met een oude dors machine hoe men vroeger het graan oogstte. De variatie van de Landbouwdag blijkt ook uit de de monstraties gehoorzaamheid en dressuur en het spectaculaire pak- werk die leden van Hondensport- vereniging DOS en hun viervoeters verzorgen. De ochtenduren worden - na de opening van WLTO-voorzitter Jaap Hin - gevuld met keuringen van fjordenpaarden, duiven, hoenders, De Oude Trekker en Motoren Vereniging speelt een belangrijke rol op de Landbouwdag van dit jaar. (Foto arctual Taxelso Courant) konijnen, kanaries, parkieten dere tropische vogels, dieren hoge 'aaibaarheidsfactor' Ik Kinderen kunnen zich verders dag vermaken met een draai en een groot springkussen. Ire gen als natuurvereniging De La de Oud-Leerlingen van Landbouwschool geven uitte hun activiteiten. In de doors gers van fanfarekorps DEK en: vereniging ZDH gerunde cor ptietent zijn broodjes, soep, tó andere versnaperingen verkifj Daarnaast biedt de Landbouwi grootste kramenmarkt van hete Het evenement wordt even; voorgaande jaren gehouden o; groot terrein van de familie Vi aan de Kleiweg en duurt van 10; even na 17.00 uur. Dankzij de (t van sponsors is de entree me! nog steeds relatief laag (een voor de Landbouwtentoonste! Opmeer kost het driedubbele];* ren tot en met 12 jaar mogen naar binnen. Aan de overzi|de parkeerruimte voorhanden, ra organisatie adviseert iederef daartoe in staat is met de fietst men. Ruud Moelands uit Ulvenho winnaar geworden van det* strandduincross, die zondagl Koog werd verlopen. Gek door aangename tempera® een gunstige wind zette hij ea stekende tijd neer. Vlak voort na 8 kilometer in 27.24 mi> over de finish ging, passeert de langzaamste deelnente zich aan de loop over 4 kilor waagde. Op respectabele afstand legde' raan Helmut Schweer uit Osna) beslag op de tweede plaats (2; derde en beste Texelaar was Ja1 (31.41). Dat ook vrouwen era kunnen lopen, bewees de 161 Jana Schweer, die finishte m$ De loop over 4 kilometer wert prooi voor Harry Bakker (15.10 snelste vrouw, Renate Daum ui Duitse Arnsberg, deed de W' 22.52 stilstaan. De jeugd tots' 12 jaar trof 1200 meter met ve* zand. Valerie Mülder uit Bom1" net als een paar dagen eerdek Cocksdorp winnaar in 5.03. Dei ste jongen, Jacco Wijnd Barneveld, kwam in 5.24 overt nish. De volledige uitslagen staan ci website van de orga"5 www.avtexel.net. lijkt. Overtuigender is waarschijnlijk de mening van de vakjury van de voorronde van het Amsterdams Klemkunstfestival waaraan Hautekiet vijf jaar geleden in Klif 12 meedeed, die zelden of nooit zo lovend was: 'De opdracht voor alle kandidaten was om met een programma van 30 mi nuten te komen. Geert heeft deze li miet met 9 minuten overschreden, daarom houden wij zijn juryrapport kort: Over het talent van Geert Hautekiet is geen twijfel mogelijk. Een podiumbeest', aldus het hele rapport, terwijl de Texelse Courant van 16 ja nuari 1996 melding maakte van een 'briljante Belg'. Het optreden van Hautekiet begint om 20.30 uur. De entree bedraagt 25,- ('Vrienden van Klif 12' betalen 20,-). Een diner vooraf is mogelijk vanaf 18.30 uur. Reserveren via tel. 319633. Door het bericht in de vorige krant kan de indruk zijn gewekt dat de afscheidsreceptie van brandweer man Marius Banda op vrijdag middag a.s. toegankelijk is voor ie dereen. Het is echter de bedoeling dat alleen genodigden komen. - Red. ren naar muziek, meedoen aan spel letjes of verschillende soorten vis eten. Hoewel veel mensen op het evenement zijn afgekomen, zorgt de regen 's middags meermalen voor een domper. Een paar keer kruipen de bezoekers onder de kramen om te schuilen. 'Het is opgehouden met zachtjes regenen', meldt dj Hans nuchter als het opnieuw begint te plensen. Schipper Sil Boon laat zich evenmin ontmoedigen door het weer. 'Ach, laat de zon maar in je hoofd schijnen', zegt hij tussen de vaten waarin hij poon aan het roken is. Per vat kan hij 75 vissen tegelijk roken. Hoeveel hij er halverwege de middag liet de mensen meedoen met de se renade. 'Op die manier waren we met elkaar verbonden.' Een in het oog springend spel is de evenwichts- ladder van Jaap Voet. De schuin naar boven gespannen touwladder draait om zijn as. Alleen mensen met een uitermate gevoel voor evenwicht, of mensen die het trucje van de ladder kennen, komen boven. Een paar mensen is het gelukt, zegt Voet. De oud-inwoner van Den Helder zegt het leuk te vinden weer op Texel te zijn. 'Ik kwam hier als kind ook al vaak.' De 6-jarige Iris probeert ondertussen om de draaiende ladder te beklim men. Als dat met lukt, besluit ze maar Een bezoeker van Feest achter Diek haalt een broodje haring uit een emmer. De haring, die werd klaargemaakt op het wad, moest met een touw naar de wal worden getrokken. hangend aan de achterkant naar bo ven te vertrekken. Voet legt uit dat dat toch niet de bedoeling is. De 5-jarige Mirjam en de 8-jarige Judith laten zich een eindje verderop smincken. Moeder Dineke Tavenier uit Emmeloord kijkt toe. 'We zijn hier met vakantie. Mijn man hebben we net afgezet, die is gaan hardlopen van De Cocksdorp naar Den Hoorn. Met z'n drieen zijn we nu hierheen gekomen omdat er feest was.' Bezoekster Annelies Blank uit Broek-in-Water- land vertelt speciaal voor het feest naar Texel gekomen te zijn 'We zijn met een groep van tien mensen. Het is alleen jammer van het weer.' Muziek 's Avonds, als het weer opgeknapt is, luisteren bezoekers naar muziek van ondermeer La Vie en Rose. Ook de band Buffeluh treedt met succes op. Het 'bruidspaar Karei en Caroline' heeft het feest opgezocht om de stemming te verhogen. Gewapend met stickervellen vol namen gaan ze lukraak bezoekers af. 'Het is alweer zo lang geleden dat we onze ouders, vrienden en kennissen hebben ge zien, vertelt 'bruidegom Karei'. 'Van daar dat we ze maar een sticker opplakken met hun naam erop.' En het bleef nog lang gezellig achter de dijk, mede door de inzet van de di verse vrijwilligers. Ingaand deze week rijdt elke vrijdag en zaterdagavond een speciale bus langs een vaste route naar Beachcafé De Buren bij paal 17. De bus vertrekt om 21.10 uur van de haven van Oudeschild rijdt langs Herberg Panorama (21.20 uur) naar de Elemert in Den Burg, waarvan daan hij om 21.30 uur vertrekt. De route voert dan langs Herberg Eyercoogh aan de Pontweg (21.40 uur) naar het strand. Vanuit De Koog vertrekt de bus om 21.55 uur vanaf de Nikadel en rijdt om 22.00 uur langs camping Kogerstrand. Om half één vertrekt de bus vanaf het strand terug in de richting van Den Burg, De half-open bus biedt plaats aan vijftig personen en is aan de zijkan ten voorzien van zonnige taferelen. Het vervoer is gratis. Beachcafé De Buren organiseert elke zaterdag een thema-avond en door de week ver schillende sportieve evenementen. Op de vraag of Geert Hautekiet nu een zingende cabaretier dan wel een humoristische singersong- writer is, is het beste antwoord volgens hemzelf: 'Een genotsmid del, zoiets als een dikke sigaar.' Zondag treedt de Vlaming op in theater Klif 12 in Den Hoorn met het programma 'De Sigaar'. gezongen avontuurtjes en verstopt ze vervolgens ingenieus in zijn songs. Met een heerlijk gevoel voor humor en sterke, pretentieloze teksten weet hij het publiek al snel voor zich te Geert Hautekiet, vorig jaar nog één van de populairste deelnemer van het huiskamerfestival in Den Hoorn, is een opvallende artiest. 'Een waar theaterdier met goesting!', schreef een Nederlands criticus over hem, om daaraan toe te voegen: 'Hij krijgt zo de genegenheid van de zaal. Dat voel je.' Een collega meldde: 'Het is fantastisch om te zien hoe iemand met weinig meer dgn een piano en gitaar zoveel warmte kan produce ren.' De recensent van de Vlaamse krant De Standaard hield het kort, toen hij constateerde: 'Ik heb geno ten!' Het persbericht waarmee zijn optre den in Klif 12 wordt aangekondigd, meldt: 'Met een stem als een klok en een charisma waar je u tegen zegt. Hij goochelt met poëtische beelden en winnen.' Mooie complimenten, zij het dat de artiest of zijn manager meestal zelf zulke persberichten schrijft en enige argwaan daarom op zijn plaats

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2