Stinkende afvalbakken hinderen restaurant Grootste circus Benelux zet tenten op in De Koog 'Kwallenbeten nog niet gezien dit jaar' teso I* Agenda n Drukte in Medische Post Wat ik zeggen wou... Schandelijk oud Papier Radio Texel 1Q6.1 de zonnebloem® p 12 p. m Weekendiens Texelse artse .TEXELSE 2 COURANT Storingen in riolering Concert met vierhandige bewerkingen Oud papier De Koog Vakantieoptexel.nl Bnrvtn na lezen Beu ten muraoordebjUvid na de redtcoe U heeft in de Texelse Courant van 26 juni onder de kop 'Wat ik zeggen wou...' het onthutsende verhaal kun nen lezen over hoe het de Armeense familie Antonyan is vergaan bij hun overplaatsing van het asielzoekers centrum Walden Noord bij Oosterend naar een centrum in Bloemendaal. Nou, houd u goed vast bij het vol gende verslag.Een Koerdische fami lie uit Noord-lrak (man, vrouw en drie kinderen) verbleef sinds twee jaar in het asielzoekerscentrum De Vogel- mient In De koog. De man is reeds vier jaar in ons land en heeft een week geleden te horen gekregen dat hij Nederland uit moet, dus zeg maar gewoon dat hij moet oprotten. Waar heen? Papieren voor terugkeer naar Irak zijn niet te bemachtigen. De vrouw en vier kinderen hebben voor dat ze hier kwamen, ruim een jaar in Istanbul rondgezworven, van het ene louche pension naar het andere. De oudste zoon zwerft nog steeds in Iran rond. De oudste dochter woont in Duitsland en is daar uit nood op zeer jonge leeftijd getrouwd. De tijd dat het gezin in De Vogelmient verbleef was een periode van stress en onze kerheid. 'Kan onze advocaat iets be reiken en wat is onze toekomst?' In middels kreeg de man drie keer een afwijzend antwoord op zijn verzoek tot verblijf. Hij is inmiddels onderge doken bi) een Texelaar, wat me doet denken aan de menslievendheid die Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit Doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandsta lig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde kerk Den Burg 19.00 u Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20.00 u. Radio Noordhollend Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws). Rinaldo Mascla van Marco Polo in Den Burg heeft last van stankoverlast door vuilcontainers die naast zijn restaurant in Den Burg staan 'Poto Joroen van He,turn) Boos wijst Rinaldo Mascia van res taurant Marco Polo in Den Burg naar een rijtje lege vuilcontainers die gis teren de hele dag naast zijn restau rant stonden. De stank en rond- zoemende vliegen hielden volgens hem bezoekers weg van zijn terras. 'Ik wil hier klanten trekken, geen vlie gen.' De containers zijn, op één grote na, van andere ondernemers in het centrum. Volgens Piet Boelier, hoofd van de gemeentelijke buitendienst, was er inderdaad sprake van stank overlast. Hij nam gisteren een kijkje bij de Italiaan nadat Mascia geklaagd Vrijdag 27 juli: Om 19.30 uur begint in Oosterend de derde wedstrijd om het Texels kampioenschap ringsteken. In Cinema Texel draaien Shrek (aanvang 14.00 uur), Dr. Dolittle 2 (14.15 en 16.15 uur), Tomb raider (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Bridget Jones's diary (18.45 uur) en Pearl Harbor (21.15 uur). Zaterdag 28 juli: In Tusse de Banke wordt om 16.00 uur de expositie 'Dialogue In térieur' geopend van Dimitri Gazan en Eric Hercules. Op golfbaan De Texelse wordt vandaag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. In Cinema Texel draaien Shrek (aanvang 14.00 uur), Dr. Dolittle 2 (14.15 en 16.15 uur), Tomb raider (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Bridget Jones's diary (18.45 uur) en Pearl Harbor (21.15 uur). Zondag 29 juli: Op de parkeerplaats van zwem paradijs Calluna wordt van 9.00 tot 13.00 uur een kofferbakmarkt ge houden, georganiseerd door IJs club De Koog. Om 20.30 uur begint in Klif 12 in Den Hoorn de voorstelling 'De si gaar' van cabaretier Geert Hautekiet. Toegang 25,-, vriendenprijs 20,-. had. Hij zei contact op te nemen met de eigenaars om ze te vragen of de containers een volgende keer wat eerder opgehaald kunnen worden. 'Dat is gewoon een kwestie van hof felijkheid.' De containers worden een paar keer in de week naast de Itali aan gezet om te worden geleegd. Dat de containers gisteren waren blij ven staan, kon Boelierzich voorstel len. 'De eigenaren hebben het moge lijk druk gehad, waardoor ze er niet aan toegekomen zijn ze te op te ha len.' Twee weken geleden had Mascia de milieudienst al op bezoek toen hij eveneens klaagde over stankoverlast. De buitendienst nam toen ook contact op met de eigena ren. Mascia dreigde gisteren om een volgende keer, als ze weer blijven staan, de containers hoogs- persoonlijk bij de eigenaren af te le veren. 'Dan zet ik ze gewoon bij hun in de zaak. Dit kan toch niet.' Een woordvoerder van de gemeente laat weten dat stankoverlast vanwege het warme weer op meer plaatsen op Texel aan de orde is. 'We hebben ook klachten gehad over stank van vis- en etensresten in De Koog.' langzamer site, drie rubrieken: 'een dagje uit', 'horecabc' en 'accommo datie'. Elk van deze drie rubrieken verwijst naar een overzichtspagina waarvandaan informatie kan worden opgevraagd over de zich aange melde bedrijven. Nieuwe bedrijven kunnen zich via een link met een druk op de knop aanmelden. Van ieder bedrijf is een korte beschrijving met foto te vinden, alsmede een verwij zing naar een eventueel internet- of e-mailadres. Algemene informatie over Texel wordt gegeven via de agenda, en via verwijzingen naar de sites van de gemeente, de VW, texel- plaza en texel.pagina.nl. Het opgeno men overzichtskaartje is kleurrijk, maar misschien wat erg eenvoudig. Postbus 2100.4800 CC Bre<Ja Fax (076) 564 63 00 Giro 145 Internet: http-AV/ww zonnebloem nl E-mail: infoOzonnebloem.nl Op het terras van De Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van de Texelse bluesformatie Jug Bros. In Cinema Texel draaien Shrek (aanvang 14.00 uur), Dr. Dolittle 2 (14.15 en 16.15 uur), Tomb raider (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Bridget Jones's diary (18.45 uur) én Pearl Harbor (21.15 uur). Maandag 30 juli: Bridgeclub Groot-Slem houdt vanaf 19.30 uur een bridgeavond in manege Akenburg, nabij Den Burg. Inlichtingen bij mevrouw Brans, tel. 312 252. In de NH kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. Toegang ƒ2,50. Schaakclub En Passent houdt in café De Twaalf Balcken vanaf 20.00 uur een schaakavond. Er worden korte partijtjes (vlugger tjes) gespeeld, waarbij iedereen kan aanschuiven. Deelname is kosteloos. In dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive. Deelname kost 7,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Shrek (aanvang 14.00 uur), Dr. Dolittle 2 (14.15 en 16.15 uur), Tomb raider (16.00, 19.00 en 21.30 uur), Bridget Jones's diary (18.45 uur) en Pearl Harbor (21.15 uur). Dinsdag 31 juli: In EcoMare begint om 12.00 en om 14.00 uur een poppenkast voorstelling voor kinderen van 4 V m 8 jaar. Om 20.15 uur begint in de docj gezinde kerk van Den Burg concert van Joost Veerman Richard Vos (orgel en klavecim;» Toegang gratis, inzameling na loop. 'ki In Cinema Texel draaien Sfr (aanvang 14.00 uur), Dr. Doliti (14.15 en 16.15 uur), Tomb ra) (16.00, 19.00 en 21.30 Bridget Jones's diary (18.45 en Pearl Harbor (21 15 uur). 3 r :h Bc ine at, ïp» ISC Veerdienst Teso onderhoudtzsAker dag van 8.35 tot 15.05 uur halfc uur diensten. Zondag wordt tuss ite 16.35 en 20.05 uur met twee ten gevaren en maandag is dat An v 3.35 tot 16.05 uur het geval, fl luir zigers vanuit Den Helder moe g.' zaterdag tussen 9.00 en 17,00; rekening houden met wachtlijAwt van één tot anderhalf uur. Va b( Texel is dat het zaterdag geval» sen 10.00 en 12.00 uur. Voonrr iel informatie: tel 369600 info@teso.nl. Hoogwater te Oudesch Vr. 27 1.50 en 14.25 Za. 28 2.30 en 15.15 Zo. 29 3.07 en 16,04 Ma. 30 4.04 en 17.10 Di. 31 5.10 en 16.36 Wo. 1 7.04 en 19 40 Do. 2 8.10 en 20,40 Vr. 3 20.40 en 8.54 Aan het strand is het ongeveer een uun der hoogwater. De zon komt 30 juli cp 5.56 uur en gaat onder om 21.32 uur. 20 nieuwe maan, 27 juli eerste kwartier;25 doodtij. Uitsluitend in spoedgevafc van zaterdag 8.00 tot maam 8.00 uur: Dokter R.A. van den Haasdijk, Kikkertstraat 12, Cocksdorp, telefoon 31 Aanvragen visites tussen 9. 10.00 uur. Zaterdag en zi apotheek geopend van 17.0C| 17.30 uur, Kikkertstraat 12, Cocksdorp. Inloopspreekuun 12.00 tot 12.30 op Schild! 38, Den Burg en van 17 17.30 uur in de Kikkertstrai! De Cocksdorp, zonder afs| Medische Post: Nikadel 17, Koog, tel. 327270. Speciaal' toeristen; consult na telefoi afspraak. volgt De Koning. 'Omdat je i eiland zit waar geen ziekenl vraag je je bijvoorbeeld wel dial af of je iemand wel of geen foloi laten maken, want je moet d: tijdens je vakantie toch naar de' kant. Het kan ook zijn dat je wat sneller pijnstillers voorscl de Medische Post kunnen de artsen, bijgestaan door een assistenten, ondermeer armeri kom zetten, wonden verbinds mensen met bijvoorbeeld aaro van astma helpen. Volgens De ning is in de post een duid# schil merkbaar tussen NedeiU en Duitse toeristen. 'Een Duitse veel sneller 'het doet hier pijnpn moet je een prik voor geven', gebruiken ze veel meer horna thische middelen.' Zelf ziek wo zit er voor de drie deze maai even niet in. 'We zouden het da derling moeten opvangen. Ma zijn gelukkig alledrie kerngezond Medische Post werd eind juni pend. Na 31 augustus gaande ren weer dicht. De post werd in' opgericht om Texelse huisarts ontlasten. !5» Ba ver ïi eei en Laura de Koning luistert naar een patiënt in de Medische Post in De Koog. VRIJDAG 27 JULI 2001 de Texelaars in 1945 aan de Georgiers hebben betoond. Maar nu die moeder. Dinsdag moest zij weer voor de rechtbank in Amsterdam ver schijnen. Ze kreeg de boodschap dat ze over 14 dagen zal horen of ze (tij delijk) mag blijven of met. Maar De Vogelmient gaat per heden dicht. Gas. elektra en water worden afge sloten. ledereen moet vertrekken naar een of ander schamel onderko men van het COA elders in Neder land. Waar moet deze familie in die 14 dagen verblijven? Wat gaat het COA doen en wat gebeurt er daarna? Je zult maar zulke zwervers zijn. Het jongste kind van 10 jaar is door de stress begonnen te stotteren. Stelt u zich eens voor Texelaars: geen huis, geen inkomen, drie angstige kinderen en gescheiden van je man! Kunnen wij ons nog wel verplaatsen in zulke omstandigheden? Wij met onze wel vaart en luxe? Een gezin dat uiteen gerukt wordt! Schandelijk hoe er met vluchtelingen wordt gesold. Lies van Streun Den Burg. Medewerkers van gemeentewerken wordt dikwijls opgepiept omdat de pompen van de riolering verstopt zijn geraakt door voorwerpen die niet in het riool thuishoren. Deze voorwer pen kunnen met worden 'versneden' vooraleer ze in de pomp terecht ko men, waardoor de pomp warmloopt en automatisch afslaat. Bij het schoonmaken blijkt het hier te gaan om voorwerpen als onderbroeken, tandenborstels, plastic bestek, maandverband, condooms en plas tic zakken. Ook de nieuwe toilet- doekjes op katoenbasis vormen steeds vaker het probleem. De ge meente roept het publiek op met deze storingen rekening te houden, zeker nu alle slaapplaatsen bezet zijn en de pompen tussen acht en tien uur 's morgens en tussen zes en acht uur 's avonds toch al op vol vermogen moeten draaien. Joost Veerman en Richard Vos uit Huizen treden dinsdag op in de doopsgezinde kerk in Den Burg. Op het programma staan volgens de musici 'speelse werken voor orgel en klavecimbel', alsmede 'fraaie, vier handige bewerkingen van orkest muziek. Zij spelen onder meer de Symfonie in f van Mozart, een dubbelconcert van Solèr, 'Air' en het klavecimbelconcert in f van Bach en enkele meeslepende Hongaarse dansen van Joh. Brahms. Het con cert, dat om 20.15 uur begint, is er één in de serie zomeravond concerten die worden georganiseerd door de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. De toegang is gratis. Om de kosten te bestrijden, wordt het publiek aan het slot een vrijwillige bijdrage gevraagd. gehore brengt. Circus Herman Renz is het grootste reizende tentcircus van de Benelux, met een traditie die teruggaat tot 1911 Het familiebedrijf vierde grote successen, maar kende ook perioden vol tragiek. Symbool voor dat roenge circusbestaan is mis schien wel directeur Herman, die na het overlijden van zijn voorganger en het vertrek van het populaire clowns duo Bassie en Adriaan in 1990 de zware taak kreeg om het circus weer nieuw leven in te blazen. Samen met vriendin Diana slaagde hij daar voor treffelijk in en eind 1995 kregen zij de kroon op hun werk in de vorm van de prestigieuze Oscar Carré Trofee. Lang konden ze niet genieten van hun succes, want amper drie maan den later overleed het duo aan de gevolgen van een koolmono xidevergiftiging. Ondanks de som bere vooruitzichten bleek hun tragi sche einde met het einde van hun circus. Want onder het motto 'The show must go on' zetten hun opvol gers (de familie Steijvers en Ronday) alles op alles om het familiebedrijf niet verloren te laten gaan. Het doek gaat steeds open om 20.00 uur. Op woensdag 1 augustus, zon dag 5 augustus en woensdag 8 au gustus begint er ook een show om 14.00 uur. Kaartjes kunnen worden gekocht bij de VVV in Den Burg, op vakantiecentrum De Krim of bij de circuskassa, die dagelijks vanaf 11.00 uur is geopend. Telefonisch reserveren kan ook: 0900 - 503 00 60 (ƒ1.- per minuut). De toegangsprijzen variëren van ƒ17,50 tot 45,- voor volwassenen en van 15,- tot ƒ40,- voor kinderen. Elders in deze krant staan kortingsbonnen, die volwasse nen ƒ10,- en kinderen ƒ5,- reductie bieden. Voor de snelle beslissers lig gen er op de redactie van de Texelse Courant (Warmoesstraat 45, Den Burg) enkele vrijkaarten voor de voor stelling van dinsdag 31 juli klaar. Deze kunnen tijdens kantooruren worden afgehaald. In De Koog wordt vandaag (vrijdag) vanaf 19.00 uur oud papier opge haald. Voor deze tijd dient dit aan de weg staan. De opbrengt gaat naar de plaatselijke gymvereniging. Met de website www.vakantie- optexel.nl voegt Redo uit Haarlem een site toe aan het inmiddels uitge breide aanbod aan Texelse 'portals'. De nieuwe site is in eerste instantie gericht op bezoekers van het eiland die - al dan niet op voorhand - infor matie willen 'vinden over hun vakantiebestemming. De bezoeker vind op de voorpagina van de fraai vormgegeven, maar daardoor wat Gemiddeld vijftig tot 65 mensen bezoeken per dag de Medische Post. Dat schat Laura de Koning, een van de drie artsen die de tijde lijke huisartsenpost in De Koog bemensen. De Medische Post is speciaal bedoeld voor toeristen. Veel bezoekers zijn mensen die van de fiets zijn gevallen en schaafwon den hebben opgelopen en kinderen die ziek zijn geworden. De Koning: 'Dan worden virussen overgedragen op de camping.' Ze zegt verder veel oorklachten tegen te komen. 'Dat komt ook door overdracht van virus sen, door de wind of door het duiken in het water.' Kwallenbeten zegt dit jaar De Koning nog niet gezien te hebben. Dronken vechtersbazen die gewond zijn geraakt, komen vooral voor bii de avond- en nacht bezoekers. Die krijgen een speciale behandeling. 'We laten alleen degene binnen die gewond is en eventueel nog iemand erbij. De rest kan buiten blijven wachten. Je zit hier 's nachts toch in je eentje.' De twee andere art sen zijn Frank Loven en Sandra Huissoon. De drie zijn afkomstig uit Amsterdam en Rotterdam en hebben gestudeerd aan de Vrije Universiteit in Amsterdam. Alle drie hebben een vervolgopleiding afgerond over gene zen in de tropen. Daarnaast hebben ze al werkervaring opgedaan. 'Want dit moet je met iemand laten doen die net uit de schoolbanken komt. Het is soms behoorlijk stressen.' Met z'n drieen zitten ze tijdelijk in een huisje van Euroase. Ze lopen dien sten van twaalf uur. 'Het is leuk en heel afwisselend om te doen', ver- Met een knipoog naar de verhalen uit de beroemde Oosterse legende presenteert het Nederlands Natio naal Circus Herman Renz het pro gramma 'Een sprookje van 2001- nacht'. Het circus strijkt komende week neer op de Nikadel in De Koog en verzorgt er van dinsdag 31 juli tot en met woensdag 8 augus tus dagelijks voorstellingen. De rode draad van het programma vormen de clowns Milko en Frenky, die een reis met de Oriënt Express winnen en hun dromen werkelijkheid zien worden. Op hun tocht komen ze allerlei beroemde collega's tegen, zoals jongleur Claudia Bremlov uit Praag, de kruisboogschutters Jasters uit Italië, lichaamskunstenaars Sebastiaan en Ronald Sankar uit Guyana, Marco Althoff met zijn Fnese hengsten, meester Karah-Khavak uit fantasieland, dierenleraar Gary Ambrose uit Engeland, lucht acrobaten uit Franknjk en Colombia en Marco en Nando Althoff, die een dressuur met vier reusachtige Afri kaanse olifanten demonstreren. Om dat een sprookje een 'happy end' moet kennen, slagen Milko en Frenky er in een schatkist te vinden. Boven dien hebben ze een ontmoeting met acht piraten, die afkomstig blijken te zijn uit de Oekraïne en de 'Shatalov Troupe' heten. De act die zij beheer sen - met een Russische schommel de lucht worden ingeschoten en dan salto's van de hoogste moeilijkheids graad maken - werd meermalen be kroond op circusfestivals overal ter wereld. Veel aandacht wordt in het programma besteed aan licht, geluid, choreografie en speciale effecten, terwijl een orkest live de muziek ten Eén van de spectaculairste onderdelen van de show van circus Renz: het duo Camadi uit Colombia verricht halsbrekende capriolen op een op negen meter hoogte gespan nen draad. (Foto Rob van Houdt)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2