)p camping De Bontekoe is kamperen nog heilig Texel mag geen eiland voor alleen elite worden 3 5eizoenswerk raten op 25ste verwendag Stichting Opkikker TEXELSE™ COU RANT F amilieberichten 12 V2 jaar een paar 25 jaar! .TEXELSE COURANT BEZORGERS Marcel Smit Sandx; Boon op naar Familieberichten Marit Pascalle Sil Tim Texelaartjesl imperen moet mogelijk blijven. Ook in deze tijd moet ieder- izich een vakantie naar Texel kunnen permitteren.Dutdelij- kanJos Witte, samen met echtgenote Sabme exploitant van vping De Bontekoe aan het Gerritslanderdijkje, het niet zeg- i Een idealistische keus, die niet zonder gevolgen Is. Want voet hard worden gewerkt om in twee maanden tijd de kost ,r het hele jaar bijeen te sprokkelen. Portret van een idealis- :h maar realistisch campingpaar. VRIJDAG 27 JULI 2001 Bontekoe. aan de rand van de men, is met 90 standplaatsen met 3l, maar wel een echte familie- iping. Met kampeerders die van lijdelijke verblijfplaats paradises ben gemaakt, een eigen erf, soms .scheiden door een heg, planten ten, windmolentjes en zelfs uurtjes in de tuin. Witte: 'Rust en itezijn hier sterke punten. We zit- aan een doodlopende weg. dus nverkeer, vlakbij het strand, bos luinen en tussen Den Burg en De Kampeerders weten De ifekoe goed te vinden. Al vele ja- want wie er een decennium ver- behoort in feite tot de meuwko- s. Met vakantievierders die al jel jaar achter elkaar komen, is ons-kent-ons-gevoel vanzelf- ikend, evenals de sociale con- Jos: 'Veel van onze gasten hou sen oogje in het ziel.' Dat merkte deTC-verslaggever, die aanvan- k een vaste deur trof en meteen een gast werd aangesproken, is even weg om de post te ha- maar komt zo weer terug.' En rdaad, binnen een minuut is de ipingbaas ter plaatse. Privacy Ie Wittes valt met te ontkomen het feit dat er een camping wordt nd. De boerderij wordt omringd kampeerders en vanuit de huis iris er zicht op de tenten. 'Als ik gerde deur uitstapte, dan strui- leik bijna over de tentharingen, wat meer privacy te hebben, ben we een heg geplant voor het Maar echt op je zelf zit je hier 1 Als Sabine na een drukke mor even in de tuin zit uit te blazen, dan komen ze toch met vragen aan zetten, een wasje, telefoonkaart of een douchemuntje, We zijn een aanspreekpunt. Het heeft allemaal zijn charme, maar het zou ook wel eens ietsje minder mogen.' Maar Jos, die samen met zijn vrouw de camping al een jaar of tien runt, is wel gewend aan de kampeerders om huis. Als kind groeide hij op met hun aanwezigheid. De eerste schreden op het toeristische pad op De Bonte koe werden in de vijftiger jaren gezet door zijn vader Kees en oom Gerard, gemaakt en in de bijkeuken konden we koken. Texel was toen nog rustig en de mensen vriendelijk, al moesten wi| als mensen uit de stad wennen aan de mentaliteit van de Texelaars. Als er in de supermarkt een hele rij voor de kassa stond, nam de juffrouw achter de kassa de tijd voor een praatje met een kennis Maar nader hand deden we hetzelfde. Mijn doch ter Astrid was twee toen we hier voor het eerst kwamen. Ik heb de bruiloft van Jos' ouders nog meegemaakt en Astrid groeide praktisch met hem op. We kwamen hier wel een keer of vier per jaar. De relatie was prima en in de winter kwam de familie Witte bij ons op bezoek in Rotterdam.' Seizoensplaatsen Zoals Texel veranderde, ging ook De Bontekoe mee in de vaart der volke ren. Witte: 'Vroeger had ik dertig seizoensplaatsen en bestond het Nu het hoogseizoen is aangebroken heerst in veel bedrijven op het ei land koortsachtige drukte. Zoals op camping De Bontekoe van Jos en Sabine Witte aan het Gerritslanderdijkje, waar alle negentig standplaat sen tot de laatste toe bezet zijn. Een reportage over deze opmerkelijke familiecamping en de filosofie erachter. voor, want zij hebben ons jarenlang het vertrouwen gegeven. Ze komen hier met hun kinderen, die later ook weer met hun kinderen komen.' Natuur Kampeerder Bosselaar heeft de ont wikkeling van het toeristische bedrijf van jaar tot jaar meegemaakt. 'In het begin stond er nog geen tent, toen kwamen de toiletten en zo werd het van lieverlee steeds meer uitgebreid tot wat het nu is. Het is een echte familiecamping, ledereen moet zich- die tot dan uitsluitend leefden van koeien, schapen en bloembollen. Het 'melken' van toeristen leverde min stens zoveel op als de boerderij.' Gastvrij Wie erover mee kunnen praten zijn Maarten Bosselaar (75) uit Rotterdam en dochter Astrid, die al 45 jaar op hetzelfde plaatsje kamperen, 'We komen hier al vanaf 1955, toen er hier nog geen tent op het erf stond en de gasten in de boerderij werden gehou den. De eerste keer kwamen we za terdagavond om tien uur aan en wer den gastvrij ontvangen. We kregen brood en mochten in de boerderij lo geren. In de stal was een kamertje overgrote deel van de camping uit kampeerplaatsen. Nu heb ik al zeven tig van de negentig plekken vast ver huurd, van april tot oktober, voorna melijk aan mensen met caravans. Je ontkomt er niet aan. Er zijn op Texel nog maar weinig echte kampeerter reinen over. Bij Pranger hier verderop is volgend jaar ook het kamperen af. Hij stapt over op chalets. Euroase geeft de seizoenplaatsen op. De bun galow- en chaletparken zijn de laat ste jaren uit de grond geschoten. Al lemaal jaarrond bedrijven. In 1993 belde ze vanaf de Sluftervallei al op of ik nog standplaatsen over had, daarna Dennenoord en onlangs kreeg ik een telefoontje van Euroase. Maar mijn eigen vaste gasten gaan tn Sabine Witte (rechts) van camping De Bonte koe onderhouden een goed contact met de kampeerders, zoals met Maarten en V Bosselaar, die al 45 jaar trouwe gasten zijn. ton Haak die met zijn piraten op -ocht gaat. Het tafereel was te in het Maritiem en srsmuseum in Oudeschild. Het elstukje had alles te maken met 5Bkeer dat Stichting De Opkik- aar het eiland kwam. Dezestich- verzorgt verwendagen voor ge- ui met een langdurig ziek kind. ser werd de familie Verkade uit <n aan de Rijn in het zonnetje 4 Hun drie kinderen hadden ge- si voor het thema 'piraten'. Zo i Het dat Jaap Bakker zijn ®pak van zolder gehaald en »i de hoedanigheid van Kapitein zijn opwachting maakte. Niet want de drie broertjes zagen als piraten zeer angstaan- Het bleef niet bij een tochtje in de Skilsloot, waar ze een heuse schatkaart kregen. Die wees hen de weg naar de haven, waar ze aan boord van de snelle boot van Dick Graaf gingen, die hen in razend tempo naar het strandje bij het NIOZ bracht, alwaar een fonkelende schat was begraven, 's Middags ging de wens van hun moeder, om een ritje achterop een Harley Davidson motor fiets te maken, in vervulling. Agent en vrijwilliger Bruno Reitsma had gere geld dat ze werd geëscorteerd door onder meer een politiemotor. De dag werd afgesloten met een diner bij La Crevètte van Rein Steenhuizen. Een feestelijke dag dus voor de familie uit Alphen aan de Rijn, maar ook voor de jubilerende Stichting De Opkikker zelf. Zeker toen burgemeester Joke Geldorp haar opwachting maakte. Ze sprak haar bewondering uit over de inspanningen van de stichting die nagenoeg draait op vrijwilligers. 'Het denken aan de medemens en zich voor hen willen inzetten, dat is héél belangrijk.' Om haar woorden kracht bij te zetten overhandigde ze vrijwil liger Nel de Vries namens de ge meente een cheque van 250,-. 'Een bescheiden bedrag, maar laat het een voorbeeld zijn voor anderen', doelde ze op de donaties waarmee de stichting de onkosten betaalt. Bij dragen kunnen worden overgemaakt op bankrekeningnummer 83 52 27 707 t.n.v. Stichting De Opkikker. Al mere Haven. (Folo Gerard rmmermw zelf vermaken en dat is ons altijd aar dig gelukt. We gaan fietsen, naar het strand of het bos. En als het weer wat minder is, dan blijven we in de tent. Maar als het even opklaart, dan gaan we naar buiten. Dat is het mooie van kamperen, veel dichter bij de natuur dan in een huisje. We hebben een koelkast en een lampje en dat is ei genlijk onze enige luxe. Meer dan voldoende. Je hoort best wel eens wat, bijvoorbeeld als er iemand jarig is, maar over het algemeen valt het wel mee. Zelf maken we ook wel eens wat lawaai. Het is een beetje geven en nemen.' Kampeerveldje Jos: 'Onze meeste gasten vinden drie weken kamperen te kort. ze willen lie ver vaker komen en huren daarom een vaste plek. Ze zien het aantal kampeerplaatsen op Texel afnemen en hebben in de gaten dat er op De Bontekoe steeds minder komen. Er zijn er die hier vier maanden bivakke ren en anderen toch minimaal een week of zes.' De komst van de seizoenplaatsen heeft het aangezicht van de camping veranderd. Sabine: 'Vroeger stond er gewoon een tent of een caravan, maar toen kwam de koffiezetter, koelkast, meubels, een schutting, een tuinhuisje en noem maar op.' Wel een vorm van recrea tie waar de echte kampeerders mets van moeten hebben. 'We willen graag een echt kampeerveldje, maar heb ben er op het bestaande terrein van 2,2 hectare geen plaats voor. Elke vierkante meter wordt benut. De au to's gaan in principe niet de camping op, die staan op een centrale par keerterrein, want de één komt om vier uur 's nachts aanrijden, terwijl de an der dan al lang op bed ligt. Ik doe niet moeilijk als er eens een gasbus wordt gebracht, maar in principe geen au to's tussen de tenten. We hebben een speelterreintje, maar daar mogen geen tenten staan, want het is agra risch bestemd. Ik mag pas uitbreiden als ik een totaalplan heb. Daar werk ik aan. Als je zoveel vaste plaatsen hebt als wij, moet je er toch een beetje op letten waar je iedereen neerzet. Want jong en oud past niet altijd bij elkaar. Dus hebben we een hier een veldje voor wat oudere men sen. En verderop een terremtje voor kampeerders van middelbare leeftijd. Jeugd staat apart. Eén van de rede nen om een familiecamping te heb-' ben, is dat we geen politieagentje willen spelen, want als er diep in de nacht jeugd thuiskomt, dan ligt al snel de hele camping wakker. De jongste jeugd wordt sinds een jaar of vijf be zig gehouden door Sabines zus Mom, die bijvoorbeeld speurtochten uitzet. 'Ze doet erg leuke dingen.' Dagindeling De dag van de campingbaas begint 's morgens vroeg, als de eerste gas ten hun douchemuntjes komen ha len. We maken de toilet- en douche gebouwen schoon, maaien het gras en houden de wasserette een beetje in de gaten. We doen het om de dag Verder ben ik een aanspreekpunt. Voor een winkel en horeca hebben we bewust niet gekozen. Alles is in de buurt. De fietsenverhuur zit op de hoek, de Parel hier vlakbij heeft een winkeltje en Dennenoord een restau rant. Voor die paar centen hoeven wij ons niet druk te maken. We moeten het met zijn tweetjes doen en dus het moet een keer afgelopen zijn, want we hebben ook beiden ons gewone werk en nog twee kinderen die de nodige aandacht vragen. Het kan zo allemaal net.' Idealistisch De exploitant draait er met omheen dat het zakelijk gezien misschien ver standiger zou zijn geweest om kampeerplaatsen in te ruilen voor huisjes, zodat ze een jaarrondbedrijf zouden hebben. 'Deze camping is een wat idealistische keus, want we moeten het in een korte tijd voor een heel jaar verdienen. Dat lukt natuur lijk met helemaal, dus werken we beiden in deeltijd. Ik rij een dag in de Cjrocn ZwartsJtxeli in het harL, Naam Peter van Heer-waarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Jonathan Abraha David van Es John van Heerwaarden Stefan Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum Wendy v.d. Beek Marian Krotje Rob Kooiman Inge Jansen Emmy Boerhorst Cor Hin C. Broekman Tobias Langeveld Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Sandra Bremer Mw. S. Koopman-Grit Gijsbert Buijsman Remon Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B. Den Burg C Den Burg D Den Burg E. Den Burg F De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., KogerwgyKogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan De Mars v.a Buytengors. Sluyscoog. Verlaet, Korfbaeck. Duykerdam, Middelton Oudeschild. Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog. Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw Akenbuurt, J. Ayeweg. Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45. Pontweg 72 - 95. Leemkuil. Zuid-Haffel. Waterw Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland. Hoofdw., Slufterw Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland. Postw. 132 - 213, Oorsprongw Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw Marsw Kadijksw Hallerweg, Ongeren. Meiertebos, (Waalen)burgerdi|k, Veenselangweg, Oostkaap. Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw 160-222. Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje. Pontweg 1-68. Rozendijk, Smitsweg Gasthivstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41 Bosrandw. v.a. 516 Kogerweg De Kaai. Genteweg 1-6 even Hoornderw Hemmerw., Emmaln. 33. De Grie Slufterweg/Zanddi|k 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 51 66 31 40 30 31 00 79 31 40 30 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 93 03 31 79 3§ 31 65 72 31 89 30 31 39 56 32 00 95 31 55 17 31 79 08 31 63 62 31 13 50 31 63 24 31 83 07 31 88 37 31 43 75 31 95 82 31 42 16 31 21 17 31 53 65 31 89 15 32 04 40 31 16 53 week op de Telecomtaxi en Sabine werkt op parttimebasis in het Ver pleeghuis. Vooral in het hoogseizoen is het wel eens een puzzel en vergt het veerkracht. Soms pakt de dagin deling heel anders uit dan gepland, bijvoorbeeld als een wc verstopt raakt. Ook dat hoort erbij. Maar zo'n camping heeft absoluut z'n charmes. We vinden het gewoon leuk om te doen. Op zo'n huisjespark is het ie der voor zich, men heeft geen con tact met de buren. Op een camping is dat heel anders, veel socialer en gezelliger. Soms ook wel eens te. Als ik de toiletten schoonmaak, dan ma ken gasten al snel een praatje, de één na de ander. En dan kan een klusje dat je in een half uurtje kan klaren, soms wel een paar uur in beslag ne men. Vooral als het weer wat minder is en de mensen wat op de camping rondhangen Als het strandweer is ben ik zo klaar. Maar een praatje hoort er bij. Overigens is het niet zö dat we met alle gasten een even goed contact hebben. Sommige mensen zien we amper. Als ze komen weten ze waar ze moeten zijn. Ze hebben genoeg aan de contacten met elkaar. Dat is ook prima. Ze hoeven mij niet elke keer een hand te geven.' Naambord Hun bedrijfsvoering en die van hun voorgangers, wordt in hoge mate gewaardeerd door de gasten, zoals bijvoorbeeld blijkt uit het naambord voor De Bontekoe, dat op 16 juli 1971 werd geschonken door toeristen. Bosselaar: 'Dat we hier al 45 jaar ach ter elkaar komen zegt wel genoeg, dacht ik. Natuurlijk heeft de tijd hier met stilgestaan, maar dat hoeft ook niet. De camping is veranderd, maar het eiland nog veel meer. Al die asfalt wegen bijvoorbeeld. Mensen rijden er als gekken over, terwijl de meesten toch ook vakantie hebben en zich dus niet hoeven te haasten. En huis jes hebben we als paddestoelen uit de grond zien schieten. Jammer dat al die kampeerplaatsen het veld er voor moesten ruimen. Zie maar eens een plaatsje op een camping te vin den. Maar gelukkig doen Jos en Sabine daar niet aan mee. Het is niet voor niets dat we hier al bijna een halve eeuw komen.' Jos: 'Wij vinden dat Texel geen eiland voor alleen de elite moet zijn. Dus op dit terrein geen luxe vakantiehuizen. Alleen tenten en caravans.' Tekst en foto Gerard Timmerman Den Burg A: Gollards/Samen Eén Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenburg, Burgwal. P v Cuyckstraat, Elemert. Gasthuisstraat 1-38. Gravenstraat. Groeneplaats, Hogerstraat Ada van Hollandstraat. Hollewal. Kantoorstraat Keesomlaan 9-39, Molenstraat. Molendwarsstraat. Parkstraat. Schilderend 6 en 10. StenenpJaats, Vismarkt Vogelenzang. Warmoesstraat. West straat. Weverstraat. Pater Wittepleln, Zwaanstraat Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven Noordwester. Schoorwal. Vaargeul. Golfslag. Vloedlijn. Zeebries Duinreep. Den Burg B: Achterom. Bernhardlaan 50-, even en 63-121 oneven Binsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat. Marelstraat. Starkenburgh. Thiisseiaan. Waalderstraat 45-86. Wilhelmina- laan 37- oneven 50-120 even, Wilsterstraa.. Den Burg C: Beatrixlaan 145-.. oneven en 60-...even W. van Beierenstraat Boogerd. Jan Dlrkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 59- oneven en 76- even. Lijnbaan Den Burg D- Wilhelminalaan 1 -35 oneven 2-48 even. Jul anastraat. Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, TjakkerstrUeuwstrHof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-... oneven Maricoweg Schoonoordsingel, Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg. Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27. NICO UITGEEST Zoveel mensen gaven blijk van medeleven dat het voor ons niet mogelijk is iedereen persoonlijk te bedanken. Daarom doen wij het in deze algemene vorm om aan onze gevoelens en dankbaarheid uiting te geven. Er zijn vele woorden geschreven Er zijn vele zinnen gemaakt. Maar niet één kan omschrijven hoe wij hem missen. )a. 1nr. Corina en Arco Fam. De Vries Fam. Uitgeest Texel, juli 2001. Voor uw blijken van belangstelling en medeleven die wij van u mochten ontvagen na het overlijden van onze lieve vader, opa en overgrootvader LAMBERTUS OFREIN zeggen wij u hartelijk dank. Karla en Hans Kassenaar Lara en Johan de Boer Demi, Stefan Jo en Dirk Biesboer Ronald en Agnes Biesboer Beau Den Burg, 21 juli 2001. Op vrijdag 10 augustus 2001 veranderen de verlovingsringen van en in trouwringen Wij hebben het voornemen elkaar om 14 15 uur het ja-woord te geven in het gemeentehuis te Den Burg De kerkelijke inzegening zal plaatsvinden om 15 30 uur in de N H kerk te De Cocksdorp. U bent van harte welkom op onze receptie van 19.30 - 20.30 uur in „Het Binnenhof", Dorpsstraat 147 te De Koog. Ons adres. Marcel en Sandy Khmpstraat 37 1795 AN De Cocksdorp Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Marit is geboren op 26 juli 2001 om 10.21 uur. Gewicht 3340 gram. Daniel en Ilse Bonne-Geus Oorsprongweg 67 1795 LB De Cocksdorp Dolblij zijn wij met de geboorte van Anna Josephine Elisabeth Anna is geboren op 26 juli 2001 en ze weegt 3880 gram. Miechel, Chantal en Jasper Nagel Mondriaanlaan 37 1701 TB Heerhugowaard S 072-5349969 Vandaag ben jij geboren Keel lief, Kulpeloos en klein. We beseffen dat jij iets bent om dankbaar voor te zijn. Dankbaar en Keel blij zijn wij met de geboorte van onze zoon én broertje van iris a n ne en ,Dcmj a Sil is geboren op 24 juli 2001 en weegt 4150 gram. Tij men en Brenda Wit Li sanne, Donja Waa<*dwei 1 1791 SM Défi Burg 0222 - 31 88 18 De een -had een jongen gedaciif. de ander een meisje verdacht- Haar aan die vrens k°n ik mij nief s/oren. ik ben op 25 juli 2001 ais jongen geboren.' is mijn naam- Tim is geboren op v/oensdag om 16.40 uur en v/eegf 3675 gram- Daniel en Corina Scbipper-Djjker W'cs/s/raaf 16 I79I CL Den Burg 0222 - 313807 Corjna en Tim rusfen van 12.00 (of 15.OO uur en na 21-30 uur. Voor bedoek graag een belle/je. Blusmiddelen Service Texel. Voor controle en onderhoud van alle mer ken brandblussers Ook voor verkoop van Saval Eco sproeischuimblus- sers. 316545/315680 PBG, het adres voor EHBO en Bedrijfshulpverlenings- trainingen. Neem contact op met Jan Vonk, tel. 314928. Gevel verlichting www.hoogwerker.nu 310320. Honda grasmaaiers, stil en zuinig, 44 modellen. Duin- ker, Oudeschild.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3