Echtpaar 'trouwt' voor de zee Einde van de zomer Reddingboten varen lit voor gestrand schip uit het Cabaret-café Familieberichten Kind ibXtLbb j COuraNT - Tessa Jantje Beton Verzwakt De Koog opnieuw ten onder ondergelopen Slufter (Foto Jeroen van Hêttum) Na een welbesteed leven is, vlak voor z'n 96-ste verjaardag, overleden onze lieve vader, schoon vader, opa en opapa Antoon de Leeuw Ome Toon sinds 1970 weduwnaar van Petronella Edel Opperdoes, 22-09-1905 Texel, 09-09-2001 Den Hoorn: Gerie Slegh-de Leeuw Dik Slegh Petra en Hans Aart en Sigrid Den Hoom: Klaas de Leeuw Betty de Leeuw-Bakker Richard en Jan tien Marit en Robert. Lillian Lisanne Heiloo: Jannie Vogel-de Leeuw Jaap Vogel Niels en Isabelle Erik Den Hoom: Nel Bertrand-de Leeuw Kees Bedrand Gelegenheid tot condoleren woensdag 12 sep tember van 19.00 - 20.30 uur in „Ons Huis", Herenstraat 35 te Den Hoom en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op donderdag 13 september om 15.00 uur in „Crematorium Schagerkogge", Haringhuizer- weg 3 te Schagen. Correspondentie-adres: tam. K. de Leeuw, Diek 38, 1797 AB Den Hoom. Dag Opa Richard en Jantien Marit en Robed Lisanne Petra en Hans Aad en Sigrid Niels en Isabelle Erik Dag Opapa... kusje Lillian Lieve Ome Toon Heel hadelijk bedankt voor de mooie jaren bij „Paal 9 Piet Vlaming Joop. Mieke, Rik en Bas "Ut De Cocksdorp. 8 september 2001 Alberdina Johanna Maria Klaassen-Dracht (Berty) is heden, 2 dagen na haar 73-ste verjaardag, overleden. Tot op het laatste moment heeft Berty de on uitputtelijke zorg voor haar medemens en dier ons laten zien en voelen. Wij waren allemaal bij haar toen zij deze zorg aan ons toevedrouwde. De Cocksdorp: Kees Klaassen Groningen: Anja Klaassen Nico Graafsma Inge, Maarten, Tim, Bob Veghel: Arend Klaassen Annegré Klaassen-Wubbels Tom. Marlijn Deventer: Mirjam Klaassen Mare, Ruben, Lisette Den Burg: Huib Klaassen Jenny Zinger Den Hoom: Kees Klaassen Marjolein Withuis Larissa, Cynthia, Irisabella Berty is thuis. Er is gelegenheid om afscheid te nemen van haar op dinsdag tussen 11.00 en 19.30 uur. Dinsdag 11 september wordt om 19.30 uur een avondwake gehouden in de R.K. kerk in De Cocksdorp, Molenlaan 2. Woensdag 12 september is er een eucharistie viering om 13.30 uur in dezelfde kerk. Aansluitend zal Berty worden begraven op de R.K. begraafplaats gelegen aan de Molenlaan in De Cocksdorp. Na afloop wordt u uitgenodigd voor een samen zijn in het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat 33 in De Cocksdorp. Alles is op loopafstand van elkaar gelegen. Correspondentie-adres: Krimweg 30,1795 LP De Cocksdorp. Berty houdt van bloemen. Zevenentwintig jaar geleden streek de familie Klaassen naast ons neer. Nu, toch nog plotseling, is buurvrouw Berty er niet meer Onze gedachten zijn bij Kees, kinderen en klein kinderen. Jan en Leny Boon Irma en André Arja en Jan TPYPT <ÏP J DINSDAG 11 SEPTEMBER2001 Na een kortstondig ziekbed is in het verpleeg huis te Lutjebroek overleden Immetje Bakker sinds 5 april 1989 weduwe van Jacob Grisnigt in de leeftijd van 81 jaar. Namens de familie, W. Grisnigt Correspondentie-adres: W. Grisnigt, Molenstraat 99, 1791 DK Den Burg. De begrafenis zal in familiekring plaatsvinden. Hoera een zusje Zij heet Tessa Hendnka Wij noemen haar Zij is geboren op sep tember 2001 en weeqt 3150 gram. Haar pappa, mamma en broer zijn Martin, Helma en Edwin Eelman-Amsing Tjalk 16 1771 EM Wieringerwerf Tel 0227-604215 Mamma en Tessa rusten tussen 12.00 en 15.00 uur en na 22.00 uur Op zondag 9 september 2001 is onze kleinzoon Tim Theodorus geboren. Zoon van Jan Hendrik Mulder en Sandra Witte De Streng 11 1738 CS Waarland Theo en Corne Witte Symbolisch 'trouwden' Henk Hilstra en Mirjam Spijker uit De Koog zaterdag voor de zee bij paal 17. Een echte inzegening was het niet; het echtpaar dat bijna 25 jaar getrouwd is, wilde zijn zilveren bruiloft op een bijzondere manier vieren. Dat leidde tot een 'herbevestiging op de vloedlijn', zoals zoon Jord het omschreef Het was hun variant op trouwen voor de kerk. 'Voor ons zijn de zee en het strand de kerk', ver klaarde Henk Hilstra. 'Het is ontspan nend, het geeft een spiritueel gevoel en het geeft eeuwigheid weer.' De ceremonie werd, onder toezicht van vrienden, familie en kennissen, geleid door Jord. In een speech riep hij in herinnering hoe zijn ouders jaren ge leden al naar Texel hadden willen verhuizen. Drie jaar geleden, toen ze na tien jaar zoeken bijna de hoop hadden opgegeven, kregen ze de kans. Sindsdien wonen ze in hoeve Uit en Thuis vlakbij EcoMare. Heim wee naar de randstad hebben ze sindsdien niet meer gehad. 'We had den altijd heimwee naar Texel', zei Spijker 'Je kan op Texel jezelf zijn', aldus Hilstra. 'Er is een grote accep tatie. Onze vier kinderen voelen zich hier ook thuis. Alleen onze zoon zei wel eens dat het jammer was dat we nu niet meer met vakantie konden gaan naar Texel.' De 'ceremonie' had plaats bij een woeste zee met schuimkoppen. Zo nu en dan viel er regen en er stond een stevige noordwestenwind. Dat was niet helemaal volgens planning. Volgens Jord werd het feest juist af gelopen weekeinde gehouden, om dat de kans op goed weer dan gro ter zou zijn. Op 8 oktober is het echtpaar pas echt 25 jaar getrouwd. Hilstra en Spijker konden er met om malen. 'Ik vind het mooi die woeste zee', zei Spijker. 'Het is alleen een beetje koud.' Na de herbevestiging werden witte ballonnen met wenskaartjes opgela ten. Met behulp van de wind waren die rap uit het zicht verdwenen. De scholen zijn weer begonnen. De zomervakantie is voorbij en alle kin deren zitten min of meer braaf in de klas om te luisteren naar wat de meester of juf te vertellen heeft. Nog maar kort geleden werd buiten ge speeld, werd de kinderboerderij be zocht, de pardoesmiddag in het zwembad, of het circus, hoewel een kinderkaartje voor dat laatste toch altijd nog veertig gulden kostte. Maar niets was teveel voor de kinderen. Het theaterrestaurant van Klojo Ko was avond aan avond uitverkocht, de kinderkennis was een groot succes en zelfs bij Strenderpop was de jeugd prominent aanwezig. Stonden de ouderen in de nj voor de cafés in De Koog, de jongsten zorgden voor ver gelijkbare wachttijden bij subtropisch zwemparadijs Calluna. En juist de kinderactiviteiten die in de zomer worden georganiseerd, zijn zo leuk om te bezoeken. Dergelijke ac tiviteiten moeten aan hoge stan daards van eerlijkheid voldoen omdat kinderen zich - anders dan we ge neigd zijn te denken - niet voor de gek laten houden en soms ontwapenend eerlijk kunnen zijn. Heel anders dan de meeste ouders. Soms stolt het bloed in je aderen als je ziet of hoort hoe ouders met hun kinderen om gaan. Dat je toch maar even langs het strandhuisje loopt om stiekem naar binnen te kijken of er geen al te harde klappen vallen, of dat je van je fiets stapt om de vader de les te lezen over verkeersveiligheid en weggedrag. En dat zijn nog maar simpele voorbeel den. Hoe vaak zie je geen kinderen die heen een weer worden geslingerd tussen gescheiden ouders, nieuwe vrienden en vriendinnen en meer dan een gemiddeld aantal opa's en oma's? Kinderen die geen enkele van de overdreven hoeveelheid opvoe ders thuis treffen en dientengevolge tot vier uur in de nacht in de goot hangen omdat ze het café met in mogen en het jeugdhonk al dicht is? Hoe vaak hoor je ouders met ver zuchten blij te zijn dan de vakantie weer voorbij is en de kinderen weer naar school? Zes weken lang hebben ze hun kroost moeten vermaken. Zes weken lang moesten ze van kind erkennis naar zwemparadijs en van kindertheater naar waterzaal. En wat dat niet kost. Alsof die kinderen daarom zouden hebben gevraagd. Je vraagt je soms af waarom zulke ouders kinderen hebben. Ouders die vergeten zijn dat het belangrijkste wat kinderen nodig hebben, helemaal mets kost. Of zie ik het te zwart-wit? Want je hebt natuurlijk ook wel leuke ouders. Ook dat zie je in het kindertheater. Dat één kind wordt begeleid door vijf of zes volwassenen, die alleen niet dur ven komen. Ouders - of ouderen - die weer even kind willen zijn, maar die dat met goed durven omdat je dat boven de achttien nu eenmaal met kunt maken. Alsof ze door maat schappelijke barrières en gedragsco des zijn afgesneden van het kind in zichzelf. Alsof ze zich schamen om in een vol restaurant met hun handen te eten, een feestmuts op te zetten en luidkeels mee te zingen. En dat niet in een alcoholische roes, zodat ze zich de volgende dag afvragen wat ze in vredesnaam hebben uitgespookt, maar nee, gewoon in het bezit van hun volle geestelijke vermogens. Gewoon omdat ze het kind in zichzelf hebben teruggevonden. Als je geen ouders meer hebt, ben je in één keer geen kind meer. En toch moet je proberen het beetje kind dat in je zit te koesteren, te bewaren en af en toe onder ogen te zien. En ook wij moeten proberen op onze beurt het kind in die ander te ontdekken en te respecteren. En niet alleen in kin deren, maar juist ook in wat we vol wassenen noemen. bemanning van De Beursplein eeft zondagmorgen samen met wipperploeg van Vlieland twee 'arenden van zeiljacht de Kuwe Knoop gered. Het jacht gestrand op de Vliehors, ten orden van de Eierlandsche vuur- «n. De Zalm bleef stand by tot- Ide opvarenden veilig waren. igestrandde zeiljacht was onder- flvan Schotland naar Terschelling lïtoos geraakt, nadat een gebro- nstaag van de mast in de schroef sgekomen. De zeilen waren kapot waid en er waren ook problemen de motor. De Blaauwe Knoop, teiljacht van negen meter en vijf- Ion zwaar, strandde zaterdaga vond 22.00 uur. Het lag vervol- 'o een nacht op de zandplaat, Wat het werd opgemerkt. 'Ze Men hun rode lichtkogels al afge- "M in de vaart. Door onbekende kien zijn die echter niet opge- zegt woordvoerder Jaap van de KNRM. 'Via een mo- hebben ze uiteindelijk hulp kunnen inroepen.' Om 6.10 uur voer De Beursplein uit. Vanwege de metershoge golven op de Noordzee en de zware wind ging de redding boot tot de binnenzijde van de Vliehors. Vandaaruit liepen drie bemanningsleden naar de Blaauwe Knoop die aan de buitenzijde lag. 'Op de Noordzee stonden golven van vijf meter hoog en er stond een noordwestenwind van kracht acht tot negen, dus het was verstandiger om zo naar het schip te gaan. Bovendien was het al gestrand.' Samen met de Vlielander wipperploeg haalden de Texelse redders de bemanning van boord. 'Die zijn daarna naar de dok ter op Vlieland gebracht. De een had een knie bezeerd, de ander een hand verwond.' De Zalm kwam vanuit De Koog naar De Cocksdorp om daar te water gelaten te worden. De redding boot bleef stand by bij de Vliehors totdat de twee gered waren. De iden titeit van de bemanning en de her komst van het schip is met bekend. Het is inmiddels geborgen. 'Pip Bamard cn Janicn dc Bruijn bespreken het lokale nieuws' ein zondagochtend, op weg naar een gestrand zeiljacht op de Vliehors. (Foto Jeroen van Hattum) ee weken geleden was het strand I de plaats om lekker in zwem- ek of badpak te vertoeven. Laar- i en regenkleding zijn daar nu voor Ie plaats gekomen. Twee jongetjes het strand bij paal 17 lijken daar iter niet om te malen. Stoer nemen zij het op tegen de golven en het schuim van de zee. Zien hoe ver je kan lopen en zo lang mogelijk blijven staan. Door de harde noordwesten wind liep de Slufter de afgelopen dagen onder water. Liefhebbers van het Texelpad moesten daardoor tijde- psstraat in De Koog (Foto Gerard Timmerman) lijk een ander wandelpad kiezen. De storm zorgde her en der ook voor overlast. In De Koog werd een deel van de schutting in de Dorpsstraat omver geblazen. In de tweede wedstrijd van het sei zoen heeft De Koog het opnieuw niet kunnen bolwerken. In Petten werd met 2-0 verloren van de ge lijknamige club. Gezien het grote aantal afwezigen was de nederlaag eigenlijk nog dragelijk. Het team van trainer Schattevoet was danig verzwakt. Van Maurice de Groot, Sher Altawil en Sammer Altrashy was al bekend dat ze niet mee zouden spelen, waarna het team een nieuwe tegenvaller moest incas seren toen Vincent Kaspers zonder afbericht te hebben gedaan verstek liet gaan. Dat De Koog het moeilijk zou krijgen, stond eigenlijk al bij voor baat vast. Zeker was ook dat een tweede grote klap - na de grote ne derlaag tegen Oudesluis van vorige week - zeer onwelkom zou zijn, wilde Schattevoet de motivatie in zijn groep kunnen vasthouden. Met B-junioren Arjan van Benthum en Steven van Beek in de basis had De Koog het in de beginfase moeilijk te gen het energiek startende Petten. De aanvallen gingen veelal over de linkervleugel, waar Arjan van Bent hum zijn handen vol had aan de snelle buitenspeler. De meeste ballen werden vervolgens hoog voor het doel geplaatst, waar keeper Dennis Schouwstra en verdedigers Pieter List en Dennis Vonk steeds voor op ruiming konden zorgen. Na een kwar tier volgde een nieuwe tegenvaller, toen Gerrit Vlaming geblesseerd het veld moest verlaten en de trainer Henk Hilstra en Mirjam Spijker 'trouwden' zaterdag voor de zee. geen andere keuze had dan veteraan Jan van Beek in het veld te brengen. Daarna duurde het nog erg lang voor dat het duidelijk betere Petten kon profiteren. In de slotfase van de eer ste helft kreeg één van de gastheren vrije doorgang en schoot hij diago naal in: 1-0. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. Petten was duidelijk sterker, maar De Koog verdedigde zich stug en gaf met het sterke duo List en Vonk in het centrum weinig kansen weg. Ook keeper Schouwstra moest regelmatig zijn kwaliteiten tonen om De Koog voor een afgang te behoe den. Met twee aanvallers konden de gas ten zelf geen vuist maken. Toch wa ren ze eenmaal dichtbij de gelijk maker, toen Pieter List mee naar voren ging, zich handig van enkele tegenstanders ontdeed en van af stand hard uithaalde. Zijn zwiepende schot kon door de keeper met moeite worden gepareerd. Toen trainer Ben Kaart van Petten twintig minuten voor tijd twee nieuwe spelers inbracht aan de rechterkant, werd die kant veel beter benut, waardoor verdediger Jan van Beek veelal tegen twee te genstanders kwam te staan. Uit zo'n situatie kwam Petten op 2-0. Eén van de invallers van Petten kon het straf schopgebied binnengaan en uitha len. Hij raakte de bal echter niet goed, waardoor keeper Schouwstra verrast werd en op slag kansloos'was.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3