Bloeiende modelraceclub pleit voor eigen circuit Van Rijsselberghe winnaar open NK fexel'94 boekt mooie overwinning op VIOS 'Oude autokerkhof zou ideale plek zijn' de zonnebloem® Kareis en Plag prolongeren tennistitel Goede prestatie Van der Linde op NK dressuur Programma zaalvoetbal Onrustig ZDH verliest opnieuw Voetbaluitslagen TEXELSE C0URANT Voetbalprogramma Voetbalpupillen Texelaars rijden Elfstedentocht op skeelers Lionsveiling odel Racing Texel bestaat nog ar twee jaar, maar heeft met 'n veertig (voornamelijk) mannen alle leeftijden al een respecta- ledenbestand opgebouwd. Dat best nog wat gezelschap zou- kunnen krijgen, staat buiten want het eerste club- ipioenschap werd afgelopen >k bezocht door tal van belang eenden, van wie er verschillen- luidkeels lieten blijken dat ze iker nog eens terugkomen'. Er is :hteréén bezwaar: de vereniging iftgeen eigen baan. it is lastig, erg lastig', verzucht prdvoerder en regelaar René immandeur. 'We zijn een bloeiende remging, maar we durven niet te aan de weg te timmeren, want moeten we iedereen laten?' De xlelracers hebben al op diverse atieshun geluk beproefd, waaron- op het terrein bij de Coöperatie de Waalderstraat. De door elek- iteit aangedreven wagentjes akten ongemerkt hun rondjes, jar het geluid van de op benzine Jende exemplaren werd door niet omwonenden even aangenaam vonden. Na klachten zag de vere- g,ng zich (opnieuw) gedwongen te rhuizen. Sinds begin van deze and kan de club eens per week in avonduren terecht op de rtingbaan bij Akenbuurt. Daar ook >rd vorige week het club- mpioenschap gehouden. Com- jndeur 'Erg aardig van George jman, de eigenaar. Helaas kon het ■t eerder, want tijdens de school- ianties is hij ook 's avonds open. gaat hij om zes uur dicht, maar het ordt steeds vroeger donker, dus we len hier nog een paar weken en n houdt het op. Met de ■ktrowagentjes kunnen we 's wm- 5 nog wel eens terecht in dorps- B De Bijenkorf in Oosterend. Die gentjes maken geen lawaai. Maar ;alle leden er zijn, is het daar snel lilein.' Autocross delracing is een sport in opkomst, zich ondanks alle verschillen wel jszins laat vergelijken met auto- isen. De auto's zijn er in drie Idklassen: een elektroklasse en brandstofklasse (beide met een faal van 1 op 10) en de stockcars, auto's die zoveel mogelijk moeten lij ken op het oorspronkelijke Engelse model. De motorties hebben een in houd van tussen de 2,11 en de 3,5 cc. Dat lijkt niet veel, maar ze stellen de autootjes in staat om snelheden van meer dan 100 kilometer per uur te halen. Een op afstand bestuurbare auto zelf kost ongeveer driehonderd gulden, maar met zenders, accu's en andere onmisbare hulpmiddelen er bij naderen de investeringen al snel de duizend gulden. Net als bij autocrossers is dat echter pas het zijn er wel concurrentiegevoelens, maar daarbuiten helpt iedereen el kaar Nederland telt inmiddels zo'n dertig verenigingen, die zijn aangesloten bij de Nederlandse Organisatie Model Auto Clubs. Bijna allemaal hebben ze een eigen circuit, waar ook nationale en internationale wedstrijden worden gehouden. Op gezette tijden vinden zelfs Europese en wereldkampioen schappen plaats. Voor Model Racing Texel is dat nog toekomstmuziek. Toen vorig jaar duidelijk werd dat de schuilen als we een bui krijgen.' Bij een eerste gesprek toonde wet houder Nel Eelman zich welwillend. Toen haar collega Daan Schilling liet weten ook geen overwegende be zwaren te hebben, werd Model Racing Texel gevraagd de plannen nader uit te werken en een begroting op te stellen. Commandeur: 'Dat hebben we gedaan. We hebben alles uitgewerkt, inclusief de begroting van honderdduizend gulden en aangege ven dat we goede mogelijkheden zien om een groot deel van het plan met eigen werkzaamheid tot stand te brengen Maar dat is inmiddels al bijna een jaar geleden en enige dui delijkheid hebben we nog steeds niet. Er schijnen problemen te zijn met de bestemming van het terrein. Die zou agrarisch zijn. Maar ik weet eigenlijk wel zeker dat er in de afgelopen twin tig jaar geen koe of schaap heeft ge graasd. Bovendien kun je een be stemming toch veranderen als daar Onder veel belangstelling werden Carlos Huysman (klasse voor brandstofwagens), William Witte (elektrowagens) en Wouter van Strien (stockcars) vorige week winnaar van de clubkampioenschappen van Model Racing Texel. Dat gebeurde op kartingbaan aan de Akenbuurt. Noodgedwongen, want het mankeert nog aan een eigen baan. begin. Want daarna begint het einde loze sleutelen om de wegligging te verbeteren en de aërodynamica te verhogen, om zo de snelheid te ver hogen. De standaard plastic kap wordt veelal vervangen door een exemplaar van aluminium, velen zwe ren bij glasfiber en elk onderdeel is los te bestellen. Commandeur: 'Je kunt zo'n auto optunen tot vierduizend gulden Je moet wel van sleutelen houden, want het is een heel techni sche sport. Op trainmgsavonden zie je de jongens tijden over zo'n autoo tje gebogen staan. Bij een wedstrijd club geen eendagsvlieg is, is fanatiek gezocht naar een oplossing. Uitein delijk lieten Commandeur en de zij nen hun blik vallen op het voormalige autokerkhof aan de Pontweg.'dat ei gendom is van de gemeente. 'Een ideale plek. Je hebt er geen omwo nenden die zich kunnen storen aan geluidsoverlast. En het is groot ge noeg om een baan van ongeveer 250 meter lengte aan te leggen Die moet van asfalt zijn. Beton is niet zo ge schikt, want dat is te glad. Verder willen we er een kleine loods neerzet ten om te kunnen sleutelen en te (Foto Joop Rommels) behoefte aan is?' Wethouder Eelman bevestigt dat ze sympathie heeft voor de plannen van Model Racing Texel. 'Dat heb ik inder daad vorig jaar al tegen René Com mandeur gezegd. De plannen wor den nu beoordeeld op de betreffende afdelingen van het gemeentehuis. Wat de reden is dat dit zo lang duurt, weet ik met precies. Ik beloof ze dat ik er nog eens achteraan ga om te zien waar het is gestokt. Wat mij be treft krijgt de vereniging een eigen plek op die locatie.' iel'94 heeft z'n uitstekende litoensstart zondag een mooi rvolg gegeven. Spits Niels Dub- dt kende op eigen veld een las- »e middag, maar wist in het laat- i kwartier toch tweemaal te oren, waardoor VIOS uit Armenhuizen met 2-0 werd ge- bpt. De vrees dat vaste waarden sSimon Brand en Maarten Koorn oeilijk te vervangen zouden zijn, itdaarmee ongegrond. Te meer ui ook andere clubs met dit lort problemen kampen. Zo zag I0S drie belangrijke spelers voor zaalvoetbal kiezen. waf bestond enige vrees voor de soekers. die met een 1 -3 overwin- '9 bij het sterke MFC een goede druk hadden gemaakt. Maar de frlsen Marco van Wonderen en en Groot, die vorige week nog on- pbaar waren, lagen aan de ketting Ralph Koning en Barry de Vries, pelverdeler Boris Petrovic kwam er 5en de felle middenvelders Edgar ippel en Nico Schot evenmin aan te en werd halverwege de tweede Uitgewisseld. benei vele felle duels werden uitge- Khten, ontspoorde het duel niet. De Stekend leidende arbiter Blank uit Senngerwaard trok slechts twee tal de gele kaart. Eenmaal voor de >ustreerde Sven Groot, die er on thouwen inging, en eenmaal voor 'har Klippel, die de bal ter hoogte fde middenlijn onbenullig met de TO binnenhield. Ie eerste helft waren spannende twenten voor de doelen schaars, hde ploegen hielden de ruimtes o, waardoor effectief combineren ailijk was. Dreigde er enig gevaar, i konden beide ervaren keepers karwei gemakkelijk klaren. Wan- de thuisploeg gevaar stichtte, 'gebeurde dat meestal over links, ar verdediger Marcel Ris geen di totegenstander had en vrijuit kon Wouwen en aanvallen. Uit zijn voor do en vrije trappen waren Emile ?Aer, Nico Schot en Martin Koorn fearlijk. Aan de andere kant kopte "denvelder Dave van der Molen de uit een vrije trap net over het doel 'Bart Heerschap. "o tweede helft werd de daden- van de thuisploeg groter. Toen 'ovic steeds minder moeite deed ia het spel te worden betrokken, Vlos de meeste combinaties mislukken. Schoten van Ralph Ko ning en Nico Schot misten maar net doel en ook Emile Keyser zag een fraaie actie met tot de openingstreffer leiden. Aan de andere kant moest John List tweemaal ingrijpen toen Sven Groot bij counters gevaarlijk was. De aanvoerder, die nu laatste man speelt alsof hij nooit anders ge daan heeft, klaarde de klus uitste kend. Halverwege de tweede helft moest doelman Petter al zijn kunnen tonen om Coen Timmer van scoren af te houden en enkele minuten daarna kopte Nico Schot een voor zet van Martin Koorn op de buiten kant van de paal. Na een half uur bracht een vlotte combinatie tussen Martin Koorn, Nico Schot en Marcel Ris de bal in het strafschopgebied van VIOS bij Niels Dubbelt. Op zijn geheel eigen wijze kapte en draaide hij de bal vrij en liet hij doelman Pet ter kansloos: 1-0. Texel'94 bood na deze bevrijdende treffer VIOS geen kans om een offen sief te ontketenen Door fel te jagen op de goede momenten en de ruim tes erg klein te houden, bleven de kansen voor de thuisclub. Een vol gende vlotte combinatie kon door Emile Keyser net niet bekroond wor den. Slechts eenmaal stichtten de gasten nog gevaar voor het Texelse doel. Een vrije trap van aanvoerder Ligthart werd via invaller Kemper naast geschoten. Voor diverse spelers van VIOS waren de druiven kennelijk nogal zuur. Arbi ter Blank wist de gemoederen keurig te sussen en deed dit zonder gele of rode kaarten. Enkele minuten voor tijd besliste de thuisclub het duel met een prachtig 'zaalvoetbaldoelpunt' Martin Koorn werd op volle snelheid keurig bediend door Marcel Ris. Hij stoomde door naar de achterlijn en zag de spitsen positie kiezen. Slim wachtte Koorn tot het laatste mo ment om Niels Dubbelt te bedienen. Deze kon simpel intikken. VIOS ge loofde het in de resterende minuten wel, zodat de 2-0 stand geen mo ment meer in gevaar kwam. Postbus 2100,4800 CC Breda Fax (076) 564 63 00 Giro 145 Internet: httpy/www zonnebloem nl E-mail: InloÖzonnebloem.nl Vivian Kareis en Jeroen Plag liet er weinig twijfel over bestaan wie het sterkste gemengddubbel waren. Vivian Kareis en Jeroen Plag heb ben afgelopen weekend hun titel in het gemengddubbelspel bij tennis vereniging Heri Hodie gepro longeerd. In de finale versloegen ze Leo en diens dochter Ingrid Saai met 6-2 en 6-3. Met twaalf koppels was het toernooi beduidend beter bezet dan verleden jaar Een actief jeugdbeleid heeft ook veel ouders naar de vereniging ge lokt, waardoor er ook een beginnerspoule kon worden gefor meerd, bestaande uit vier mix- en damesdubbels. In deze poule werden Marjan en Frank Klaassen eerste en het duo Sabme Beijert en Petra Wuis tweede. De overige acht koppels waren ver deeld over twee poules, waarin ze een halve competitie speelden. De kandidaten voor de finale waren al snel bekend. Vivian Kareis en Jeroen Plag respectievelijk Leo en Ingrid Saai eisten in hun poules de eerste plaatsen op. Interessanter en veel spannender was de strijd om de strijd om de tweede plaatsen, aangezien de andere duo's zeer aan elkaar ge waagd waren. Uiteindelijk bracht het aantal gewonnen sets in beide poules de beslissing. De duo's Els Ooyevaar/ Hans Schraag en Jaqueline Aarts/ Jitze Beintema veroverden de tweede plaatsen en plaatsten zich daarmee voor de kruisfinales. Vol- Adriaan van Rijsselberghe is afge lopen weekend op het Markermeer bij Uitdam open Nederlands kam pioen windsurfen geworden. On der loodzware omstandigheden toonde de 17-jarige Texelaar zich over zes manches de meest con stante deelnemer in de Formula Youth, de klasse tot 18 jaar. Hij liet ook 34 volwassen surfers zijn hie len zien en legde in het overall klassement beslag op de twaalfde plaats. Een spectaculaire stijging ten opzichte van vorig jaar, toen hij nog veertigste werd. Windkracht 6 met uitschieters naar 9 teisterden zaterdag en zondag de surfers. Geregeld werden ze gegre pen door harde windstoten en moes ten ze alle moeite doen om veilig op het water te landen en op hun plank te blijven. Heel vaak lukte dat ook niet, waarna het zaak was om zo gauw mogelijk weer uit het water te klauteren en de tocht te vervolgen. Ook Van Rijsselberghe duikelde ge regeld van zijn plank, maar hij deed dat beduidend minder vaak dan de anderen, die de ervaring moesten missen die de Texelaar opdeed tij dens zijn trainingen op de Wadden zee. Ook viel op dat de winnaar vrij goed in staat bleek de veranderende weersomstandigheden in te schatten en daarop in te spelen met de keuze van de grootte van zijn zeil. Toch kreeg Van Rijsselberghe de ti tel allerminst in de schoot geworpen. Zaterdag pakte hij de overwinning in twee manches en werd hij eenmaal tweede. Teammaat Christiaan Snoek Hourgonje - tweemaal tweede en eenmaal derde - en Joen van Dijk - tweemaal derde en eenmaal tweede - volgden hem op de voet. Een dag later won Van Rijsselberghe ook de vierde manche, waarna twee tweede plaatsen in de vijfde en zesde manche voldoende waren voor de eindoverwinning. Van Dijk, jeugd wereldkampioen in de klasse Mistral en bijna fulltime surfer, en Snoek Hourgonje werden respectievelijk tweede en derde Zijn twaalfde plaats in het overall klassement was zo mogelijk nog knapper. Met de Amerikaanse we reldkampioen Steve Allen en diverse andere internationale toppers, onder wie een Australiër en twee Israëliërs, was het deelnemersveld erg sterk Daarbij moet in ogenschouw worden Adriaan van Rijsselberghe met de me daille en sjerp die horen bij de btel van Nederlands kampioen. genomen dat Van Rijsselberghe nog maar net zeventien is, terwijl ervaring in de surfsport een grote rol speelt en de meeste toppers tussen de vijfen twintig en zevenentwintig jaar oud zijn. Ook de broers Douwe en Evert Monsma gaven acte de présence. Zij kwamen duidelijk nog ervaring tekort en eindigden in de achterhoede. Bij de jongste jeugd had de 12-jarige en nog zeer tengere Dorian van Rijsselberghe het wel erg zwaar. Hij slaagde er slechts eenmaal in een manche uit te varen. Omdat veel an dere jeugdige surfers niet eens aan de start verschenen, leverde hem dat toch nog een zevende plaats op. Annemarie van der Linde uit De Cocksdorp is zaterdag derde ge worden bij de NK dressuur in Ermelo. Ze deed met haar paard O'Partout Texel mee in klasse M2- paarden. 'Het was boven verwachting', zegt Van der Linde Ze nam ze het tijdens de Levade op tegen 24 andere pro vinciale kampioenen. Na het behoren van de jurywaardering, bleek dat ze hoger had kunnen eindigen dan de derde plaats. 'Er waren drie juryleden. De eerste had mij een eerste plek gegeven, de tweede een tweede plaats, maar de derde gaf mij een zeventiende plaats. Die had het dus niet helemaal begrepen en dat was nota bene iemand uit Noord-Hol land.' Van der Linde lag er niet wak ker van. 'Ik heb goed geredenen mijn paard is opgevallen. Dat is mooi, want het is als veulen nog hier gebo ren.' In de klasse M1 deed Gea de Ridder mee met Lando. Zij behaalde een 22"° plaats. Woensdag 12 september 18.30 De Koog C1-Texel'94 C1 De Koog 19.20 Texel'94 5-Klif 5 Texel'94 20.10 Oosterend 5-Texel'94 60osterend 21.00 De Krim 3-ZDH 3 De Krim Texel'94 heeft zaaldienst Donderdag 13 september 18.30 Klif D2 M-Oosterend D1 Klif 19.20 De Krim 3-Klif 5 P. Hoogendijk 20.10 Texel'94 6-Mantje 2 P. Hoogendijk 21.00 De Koog 4-Jelleboog 3 J. van Beek Klif heeft zaaldienst Vrijdag 14 september 16.45 De Koog E1 -Klif E1 De Koog 17.30 Oosterend E1-De Krim E1 Oosterend 18.15 Texel'94 4-Texel'94 2 T Houterman 19.05 De Koog 2-Klif 3 B. Molanus 19.55 RAB 1-De Krim 1 P Hoogendijk 20.45 De Krim 2-Texel'94 5 J. van Beek 21.35 De Koog 3-Oosterend 2 W. Sangers 22.25 Jelleboog 2-Klif 2 R. Meedendorp ZDH heeft zaaldienst. Foto Robbert van den Bent) gens verwachting waren deze weinig opwindend. De Salen en het duo Kareis/Plag liet zien over meer ver mogen te beschikken dan hun tegen standers en terecht traden zij aan het einde van het toernooi tegen elkaar aan. Het werd met de enerverende wedstrijd waar het publiek op ge hoopt had. De Salen kwamen met goed in hun spel en werden onverbid delijk door Kareis en Plag geklopt. Hiermee prolongeerden zij hun kampioenstitel. Bij de prijsuitreiking werden ook de kampioenen gehuldigd in de andere categorieën (enkel- en dubbelspel voor dames en heren), waarvoor de wedstrijden al in juni waren gespeeld. Het evenement werd als vanouds besloten met een barbecue Een ijverig maar te gehaast voet ballend ZDH heeft zondag opnieuw verloren. Op het eigen veld aan de Witteweg werd het 1-2 voor Knollendam. De thuisploeg deed zichzelf tekort door meer dan een handvol grote kansen onbenut te laten. De wedstrijd kende een merkwaardig verloop. De spelers van Knollendam combineerden soepel en hadden daardoor voortdurend een licht over wicht. terwijl de Hoornders weinig anders konden bedenken dan de bal van achter naar voren te schieten, in de hoop de aanvallers in stelling te brengen Veel leverde dat met op, want met de stormachtige wind in de rug verdween de bal in de eerste helft geregeld over de achterlijn of in de handen van de keeper. Toch was er Zaterdag 8 september Texel'94 A2-Zwaluwen'30 A1 2-3 Texel'94 B1 -De Koog B1 2-0 WGW C2-Texel'94 C2 4-5 JVC C2-Texel'94 C1 1-23 Texel'94 C3-Oosterend C1 0-8 VIOS D1-Texel'94 D1 4-5 Vesdo D1-Texel'94 D2 0-7 Texel'94 D3-Oudesluis D1 2-4 Texel'94 D4-Callantsoog D2 0-8 Texel'94 E1-WGW E2 5-1 Oosterend D1-Winkel D2 15-0 G-voetbal Texel'94-WSV'30 2-4 Texelse pupillencompetitie ZDH E1-Texel'94 E7 4-6 Texel'94 E5-SVC E1 9 1-2 Texel'94 E4-Texel'94 E6 7-1 SVO F2-Texel'94 F1 4-6 SVO F1-Texel'94 F2 3-5 SVC F1-De Koog F1 0-7 ZDH D1-De Koog D1 0-6 SVC D1-Texel'94 E2 8-3 De Koog E1-Texel'94 E3 15-1 SVO E1-SVO E2 14-3 SVO E3-Texel'94 E8 6-3 Zondag 9 september Texel'94-VIOS 2-0 ZDH-Knollendam 1-2 Petten-De Koog 2-0 Oudesluis-Oosterend 4-0 Texel'94 2-Spirit'30 2 4-0 Oosterend 3-Oudesluis 3 0-1 Nieuwe Niedorp 2-Texel'94 4 4-2 slechts één ploeg die kansen kreeg ZDH. Alleen in de eerste helft al wa ren dat er zeker drie. De grootste waren voor Niels Dekker, die snelheid aan techniek paarde, zijn tegenstan der steeds met speels gemak voor bij rende, maar vervolgens faalde in de afwerking. Ook Ronald Biesboer kreeg een flinke kans. Uit een mooie voorzet van Sjoerd Oosterhof kopte hij de bal rakelings over de lat. Knollendam moest zich tevreden stellen met één mogelijkheid. Met meer geluk dan wijsheid slaagden de Hoornders er bij een scnmmage ech ter in de bal uit het eigen doel te hou den. In de tweede helft kwam Knollendam snel op voorsprong, toen Sjoerd Oosterhof bij een corner met zijn hand naar de bal sloeg en de toege kende penalty werd benut: 0-1 Niels Dekker kreeg vervolgens wederom een grote kans om te scoren, maar hij was inmiddels zo onzeker geworden, dat de bal opnieuw doel miste. Kort daarna leidde een reeks van misver standen tot 0-2. Een kwartier voor tijd slaagde ZDH er eindelijk in iets terug te doen. Bij een voorzet van Joop Rommets sloeg Fedor van Elk de bal bij de tweede paal met zijn hand in het doel. De assistent-scheidsrechter van Knollendam zag dat er iets ongeoorloofds gebeurde en maakte de scheidsrechter daar op attent. Hij had voordien echter zó vaak zijn vlag in de lucht gestoken op momenten dat er weinig of niets aan de hand was, dat hij zijn geloofwaardigheid had verspeeld en zijn advies in de wind geslagen slag: 1 -2. Met de laat ste krachten perste ZDH er daarna een slotoffensief uit. De ploeg kreeg ook kansen, maar in de haast liet de afwerking wederom veel te wensen over. DINSDAG 11 SEPTEMBER 2001 Zaterdag 15 september ZOB A1-Texel'94 A2 14 30 ZAP B2-Texel'94 B1 13.00 De Koog B1-Den Helder B3 13.45 Texel'94 C1 -WGW C2 13.30 Texel'94 C2-Den Helder C2 13.30 Nw. Niedorp C2-Texel'94 C3 12 00 Oosterend C1-Wiermgerw. C1 13.45 Callantsoog D1 -Texel'94 D1 11.00 Texel'94 D2-SRC D2 11.45 Wiermgerw D1 -Texel'94 D3 11.00 Kreileroord D1 -Texel'94 D4 11.00 VIOS W. D3-Oosterend D1 13.00 Schagen E1-Texel'94 E1 10.45 G-voetbal KGB G1-Texel'94 G1 11.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E6-ZDH E1 9.45 SVC E1-Texel'94 E4 9.45 Texel'94 E7-SVO E3 9.45 De Koog F1-SVO F2 9.45 Texel'94 F2-SVC F1 9.45 Texel'94 F1-SVO F1 9.45 Texel'94 E2-ZDH D1 10.45 De Koog D1-SVC D1 10.45 SVO E2-De Koog E1 10 45 Texel'94 E3-SVO E1 10.45 Texel'94 E8-Texel'94 E5 10.45 Zondag 16 september Zouaven-Texel'94 14.00 De Koog-ALC 14.00 GSV-Oosterend 14.00 Strandvogels-ZDH 14.00 SVS Duinrand S. 2-Texel'94 2 11.00 Hugo Boys 2-Texel'94 3 11.00 Texel'94 4-VZV 5 12.00 Callantsoog 2-Oosterend 2 14.00 Oosterend 3-Wmkel 5 12.00 Texel'94 A1-DTSA1 12.00 Recreatievoetbal Oosterend-ZDH 10.30 De Waal-SVC 10.30 SV Texel-Texelse Boys 10.30 De competitie-indeling van de Texelse pupillen heeft enkele wijzigin gen ondergaan. Tijdens een dmdag gehouden vergadering werd Texel'94 E3 teruggetrokken uit de D/E-klasse en toegevoegd aan de E1 -klasse, die ook gezelschap kreeg van SVO E2. Texel'94 E4 en Texel'94 E5 alsmede SVC E1 zijn overgeplaatst van de E1- naar de E2-klasse. Texel'94 E8 is toe gevoegd aan de E2-klasse. De eer ste wedstrijden zijn inmiddels ge speeld. Texelaars Ronald Kramer en Han Pastoor hebben zaterdag in Fries land de Elfstedentocht voor skeelerers gereden. Deze toer tocht, die eens in de vier jaar wordt gehouden, was 215 kilometer lang. Maar door de zeer harde wind en soms zware regenbuien was het evenement niet alleen door de af stand erg zwaar. De Elfstedentocht werd georgani seerd door IJsclub Bantega in het gelijknamige dorp, waar ook de start en finish waren. In totaal vertrokken 's ochtends om 6.00 uur zo'n 175 skeelerers. Het was op dat moment nog donker. Honderd anderen die zich hadden ingeschreven lieten zich afschrikken door het barre weer en verschenen niet aan de start. Na het vertrek uit Bantega was Sloten de eerste Friese stad uit de beroemde schaatstocht die werd aangedaan. Vervolgens kwamen alle andere ste den aan de beurt, waarbij zo vaak als mogelijk ook het 'echte' traject' werd gevolgd. De harde wind. felle buien en het groffe asfalt, gecombineerd met de gladde steentjes in de stad jes en dorpen, zorgde ervoor dat de deelnemers diep in de reserves moesten tasten. Onderweg haakten er nog eens zo'n vijftig af. Dat lag met aan de organisatie, die 'perfect' was volgens beide Texelaars Dat bleek vooral toen er dwars door Leeuwarden en Sneek werd geskeelerd en de politie ervoor zorgde dat de rijders vrije doorgang kregen en de rest van het verkeer even moest wachten. Rond 19.30 uur arriveerden Kramer en Pastoor aan de finish. Inmiddels zijn ruim tweehonderd kavels ingebracht voor de najaars- Lionsveiling die op 21 en 22 septem ber wordt gehouden in de schuur van Rab aan de Vlamkast in Oudeschild. Als gebruikelijk beslaan de inzendin gen een groot scala aan goederen: schilderijen, fietsen, fototoestellen, elektronica, meubilair, boeken en huishoudelijke apparaten. In totaal is er ruimte voor ongeveer driehonderd kavels, zodat er nog steeds goede ren kunnen worden ingebracht. Dit kan tot en met vrijdag 14 september bij C D. Boersen, tel. 313016: P. Kikkert, tel. 316600, Reisburo Texel, tel. 312242; B.J. Bakker, tel. 319426 of Vakantiebureau Kobeko, tel. 317746. Inschrijvers betalen vijftien gulden per kavel. De ingeschreven goederen kunnen zaterdag 15 september van 9.00 tot 12.00 uur worden ingebracht in het veilinggebouw aan de Vlamkast

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7