-m Veel animo voor ol in film op Texel De Leeuw luxe ehalets Cjroen jjwarL-Jexels in het harC. Nieuw kinderdagverblijf op complex SV Texel gemeentewerken eind 2003 in nieuw gebouw PvdA en bewoners bediscussiëren toekomst Wadden lan vrijgesproken van verkrachting Onder de pomp Condoleances voor Amerika Dwangsom dreigt voor pompstation Kamperen bij de boer voortaan 'objectgebonden' 'Aanvraag antennes is ondeugdelijk' Paragnoste Ca ra va neen trum Dealer Likon Chalets Te koop: met vaste jaarplaats TEXELSE^COURANT BEZORGER m/v Westerweg I Fazanten Wrakken Bommen op Vliehors TEXELSE^COURANT \olgende week eerste opnames erschijnt dinsdag en vri|dag 'n vijftig mensen hebben zich gegeven als figurant voor de film ie die vanaf volgende week op «el wordt opgenomen. Volgens fcBoumeestervan ID Film pro- ert de filmmaatschappij ieder een keer aan bod te laten ko- Film deed twee weken geleden «oproep voor figuranten. De maat- "•appij heeft ze nodig voor film- names in het Torenrestaurant en ten bij discotheek Metro. Volgens wneester zaten er vooral veel aan gingen bij van jonge meisjes, ar ook van oudere heren en da- s,dus we kunnen alle kanten uit.' opnames met de figuranten heb- plaats op 3 en 4 oktober. Op «isdag wordt gefilmd in het res- irant bij De Cocksdorp, nierdagavond gebeurt dat buiten Koger discotheek. Volgens meester wordt bij de selectie teken naar de foto's die mensen tben meegestuurd. Ook wordt eken of mensen de betreffende een wel of niet kunnen. ID Film begint dinsdag met filmen bij camping De Robbejager. Op maan dag 24 september en dinsdag 25 september worden stunts opgeno men. Het Jan Ayeslag is daarvoor op maandag van 11.00 tot 17.00 uur af gesloten voor verkeer. De filmploeg neemt een stunt op met een auto die verongelukt en in brand vliegt. Met strandpaviljoen paal 12 zijn afgespraken gemaakt over schade loosstelling, omdat het paviljoen niet bereikbaar is. Een dag later wordt een ongeluk met een motoragent opge nomen op het Hoornderslag. Boumeester: 'Die weg blijft open. Als het nodig is, stremmen we hem een paar keer.' De film Lillie gaat over een Duits meisje dat haar slechte leef omstandigheden in Berlijn ontvlucht. Ze gaat naar Texel, waar ze vroeger gelukkig was. Daar komt echter ver andering in, als haar vader haar ach terna reist. De film wordt op Texel en in Berlijn opgenomen. Het is nog niet duidelijk of de film, een Duits-Neder landse productie, ook in de Neder landse bioscoop komt. rechtbank in Alkmaar heeft tnsdag een 55-jarige onderne- fruit Den Burg in Alkmaar vrij sproken van verkrachting en het •ucht plegen met een ex-werk- emster. De uitspraak was con cede eis. man heeft altijd ontkend in de mode juni 1998 tot september 1999 'Vat moeten al die advocaten hier? Geen probleem, werk zat! Texelaars die er behoefte aan hebben hun gevoelens te uiten over de ramp in de Verenigde Staten, kunnen een brief schrijven en deze bezorgen in het raadhuis. Burgemeester Geldorp zal zorgen voor doorzending naar de Amerikaanse ambassade. De burgemeester heeft de Texelaars voorts opgeroepen vanmiddag om12 uur drie minuten stilte in acht te ne men, zoals gebeurt in alle landen van de EU. Het gemeentebestuur vindt dat de burgerij aldus voldoende gelegenheid heeft om stil te staan bij de slachtof fers en solidariteit te betuigen aan de Amerikanen. Besloten is géén condoleanceregister ter onderteke ning in het raadhuis te leggen, zoals was voorgesteld door Brigida van Lieshout uit Den Burg seksueel contact te hebben gehad met de vrouw, die destijds bij hem werkte. Ook officier van justitie R Groenhuis was daar inmiddels van overtuigd, maar had de zaak toch aangebracht. Als hij de zaak had geseponeerd zou de vrouw mogelijk een klacht hebben ingediend bij het Gerechtshof in Amsterdam en dat zou volgens Groenhuis tot langdurig procederen hebben kunnen leiden. De vrouw deed vorig jaar augustus aangifte, waarna de man werd aan gehouden en zes dagen heeft vast gezeten. Advocaat H. van Lingen uit Den Helder overweegt de schade die zijn cliënt door deze zaak heeft op gelopen te verhalen bij justitie. De gemeente treedt op tegen de ex ploitant van een tankstation wegens het niet voldoen aan milieuregels. Half 1999 had het station op de tank plaats al voorzien moeten zijn van een vloeistofdichte vloer en een dampretourinstallatie, maar dat is nog steeds niet het geval. Het college laat weten dat een en ander op 1 mei volgend jaar in orde moet zijn, anders zal een dwangsom worden geheven voor elke dag nala tigheid. Op het voormalig complex van SV Texel in Den Burg is afgelopen week het nieuwe onderkomen voor Kinderdagverblijf Texel ge plaatst. Het bestaat uit twintig units die maximaal vijf jaar mogen blijven staan. Zowel de kinderop vang als de buitenschoolse op vang van kinderen wordt erin ge huisvest. Het semi-permanente onderkomen vervangt de huidige ruimte aan de Burdetstraat in Den Burg. Die ruimte is volgens adjunct-vestigings manager Nel Pijlman te klein en in niet al te beste staat meer. Volgens plan ning gaan de kinderen vanaf 1 no vember naar de nieuwe ruimte. Die moet nog volledig ingericht worden. Met de verhuizing heeft ook uitbrei ding plaats. 'We hebben voor de kin deropvang nu dertig kindplaatsen. Als we de nieuwe ruimte betrekken, komen er waarschijnlijk negen of tien kindplaatsen bij.' Een kindplaats staat voor het aantal kinderen dat per dag aanwezig kan zijn. In de praktijk is het totaal aantal kinderen groter, omdat kinderen meestal maar een paar dagdelen per week gaan. Vol gens Pijlman zou het aantal kind plaatsen kunnen groeien naar 64. Ook kunnen in de toekomst meer kin deren na schooltijd worden opgevan gen. Het aantal leidsters wordt vol gens haar voorlopig nog niet uitgebreid. Het nieuwe gebouw is eigendom van Catalpa. Die landelijke kinderopvang organisatie neemt de werkzaamhe den over van de Stichting Kinder centra Texel. Volgens een woordvoerster van de gemeente is het straks ook aan Catalpa om een locatie te zoeken voor een permanent kinderdagverblijf. De stichting heeft volgens haar nog geen locaties op het oog. Het is de bedoeling dat Catalpa in de komende vijf jaar een compleet nieuw gebouw laat neer zetten. B en w hebben besloten zich neer te leggen bij de opvatting van de Alkmaarse rechtbank dat een ver gunning om erfkampeerders toe te laten niet gebonden is aan de be trokken boer maar aan het object. Zoals bekend had de uitspraak be trekking op het beroep dat kampeer'boer' W.T. van der Linde uit De Cocksdorp instelde tegen de wei gering van b en w om hem vrijstelling voor erfkamperen aan de Krimweg te geven en op het ongegrondverklaren door hetzelfde college van het be zwaar dat Van der Linde daartegen maakte. Het college heeft nu beslo ten de omstreden aanschrijving in te trekken en Van der Linde kan dus zijn gang gaan. De overweging van de gemeente was dat verdere jundische actie weinig kans van slagen heeft. Ook aanpassing van de regels voor het kamperen bij de boer is niet aan de orde. Het betreft hier immers een planologische, dus publiekrechtelijke maatregel en het is dan logisch dat deze niet persoons- maar object gebonden is. Oorspronkelijk was dat in de Texelse regeling ook het geval. Maar toen een agrarisch bedrijf aan de Amaliaweg werd verkocht ging de vrijstelling voor kamperen bij de boer naar de nieuwe eigenaar van de boerdenj. Dat was aanleiding om de vrijstelling een persoonsgebonden karakter te ge ven en dat is nu dus weer terugge draaid. Het maakt voor het verkrijgen van vergunning dus niet uit door wie het exploiteren van de boerderij en het kamperen aldaar gebeurt. De bouwaanvragen die door Tel fort, KPN-mobile, Dutchtone en Ben zijn ingediend voor definitieve antennemasten bij het sporterrein van Oosterend, zijn door het col lege van de hand gewezen omdat de bijgevoegde tekeningen onvol ledig waren. Op de tekeningen staan wel de vier antennes aangegeven maaralleen bij de mast van Telfort is te zien waar de bijbehorende apparatuurkast moet komen. De gemeente wil weten waar de kasten van de drie andere opera tors zijn gepland, anders is het met mogelijk te beoordelen of de bouw werken behoorlijk in de omgeving zijn ingepast. Telfort, die de aanvraag mede namens de drie andere opera tors indiende, zal dus alsnog com plete tekeningen moeten overleggen. De antennemasten op het SVO-ter- rein zijn tevens de lichtmasten. De Stichting White Eagle houdt woensdag een avond met para gnoste Lia Schippers. Zij werkt met voorwerpen en foto's die worden meegebracht door de bezoekers De bijeenkomst vindt plaats in het 'eigen' gebouw van de stichting (Schilderend 19, Den Burg) en begint om 20.00 uur. De zaal is open vanaf 19.30 uur. De entree bedraagt ƒ10,-. (Advertentie) Het nieuwe semi- Den Burg. ■permanente kinderdagverblijf op het oude complex van SV Texel in (Foto Jeroen van Hattum Slufterweg 380 Telefoon 321294, 06 20626317 of 06 20139865 CjntM ^min jixrli It ihrf bjri_ Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op de route: en omgeving Hier wonen ongeveer 45 abonnees. Het bezorgen is het eenvou digst voor iemand die in deze omgeving woont en vergt per fiets 1 uur tijd. De kranten moeten dinsdag en vrijdag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Spin- baan worden afgehaald. Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen te recht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spin- baan. 1 unstïftu i Longeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Oen Burg - Texel Telefoon 0222 - 362600 Fax 0222 - 314111 Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 1,80 0,82, abonnementsprijs 63,- 28,59 per half jaar. GERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11612 VRIJDAG 14 SEPTEMBER 2001 TEXELSE S'COU RANT [dvertenties/abonnementen/bezorging: pinbaan 6 791 MC Den Burg lieloon 0222 - 36 26 00 - telefax 0222 - 31 41 11 .mail info@lenr.nl Redactie: Warmoesstraat 45, Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20. fax 0222 - 32 30 00 e-mail: redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Harry de Graaf, tel. 31 72 66 of 06-53 73 33 82 Tegen jachtopziener Ed Drijver is woensdag voor de Alkmaarse rech ter duizend gulden boeten geeist. Volgens officier van justitie P. Groen huis heeft de 56-jarige Texelaar met alleen de jachtwet overtreden door tamme fazanten uit te zetten, maar ook de integriteit van ambtenaren in diskrediet gebracht. 'Groene Buiten gewone Opsporingsambtenaren moeten de jagers controleren en niet zelf op jacht gaan!' Pagina 5 Ook dit jaar heelt het archeologisch duikteam van het Nederlands Insti tuut voor Scheeps- en onderwater Archeologie (NISA) van mei tot sep tember op de Rede van Texel ge werkt, waarbij twee wrakken in het bijzonder de aandacht kregen. Van het watervatenwrak werd een grote hoeveelheid koffiebonen en muskaatnoten geborgen, die de ko mende winter nader zullen worden onderzocht. Van het tweede wrak, het Poolse kanonnenwrak, werd onbewerkt hout. aardewerk en textiel boven water gehaald. Nu het duik- seizoen voorbij is maken de duikers zich op voor het winterwerk - conser vering, analyse en rapportage - op hun basis in Lelystad. Pagina 7 De Engelse luchtmacht gooit ko mende donderdag drie bommen op de Vliehors. De oefening heeft plaats tussen 17.30 en 18.00 uur. Volgens de luchtmacht wordt een meetpost ingericht op het eiland en er is een medewerker van de sectie geluid hinder aanwezig. Een woordvoerder van Defensie kon gisteren niet zeg gen of de aanslagen in Amerika nog invloed hebben op de oefening. (Advertentie) tt ^warL jrie/i It ba bjrt_ (Advertentie) college zal de gemeenteraad irstellen bijna acht miljoen gul beschikbaar te stellen voor uwe huisvesting van de dienst neentewerken aan de R.P. jserstraat. Als dat geen proble- oplevert kan de bouw in april jend jaar van start gaan en ruim lerhalf jaar later zijn voltooid. huidige gebouwen dateren me deels uil de jaren vijftig en zijn f verouderd. De inrichting voldoet mg met meer aan redelijke eisen bedrijfsvoering en ook laten de eidsomstandigheden van de me terkers zeer te wensen over. luitzondering van de opslagplaats wegenzout en de voormalige d-loods wordt het hele complex joopt. Er komt een totaal ander jouw voor in plaats. Dit 'kanjer- ject' van de gemeente zal moeten linken wat betreft duurzaamheid, onder andere inhoudt dat alle pasbare besparingstechnieken en worden toegepast, jurende de bouw zullen de acti- iten van gemeentewerken worden ^gebracht in tijdelijke huisves- I op twee locaties elders op het nd. bouw zal worden voorbereid en seleid door een team, waar wet- der Peter Bakker deel van uit- >kt. Dit team brengt maandelijks port uit van de voortgang van de 'caamheden. Second opinion dat het om een hoog bedrag gaat zal het college de eigen begroting vergelijken met de raming die zal worden gemaakt door een onafhan kelijke externe instantie. Verder is af gesproken dat al in de ontwerpfase zal moeten vast staan dat het ont werp voldoet aan de hedendaagse eisen op het gebied van arbeidsom standigheden. De betrokken contro leur zal dus worden uitgenodigd de tekeningen op dit punt te controleren, zodat eventuele fouten met pas na de voltooiing aan het licht komen en grote kosten moeten worden ge maakt om alsnog aan de Arbo-eisen te voldoen. Brandweer Het college wil niet dat met de uitvoe ring van de plannen wordt begonnen als niet definitief vast staat hoe de toekomstige huisvesting van de brandweer wordt geregeld. De brandweerkazerne is thans onder deel van het complex van Gemeente werken, maar zal daar verdwijnen om samen met politie, ambulance en andere hulpdiensten een nieuw te stichten centrum aan de rand van Den Burg te betrekken. Donderdagmiddag zullen de nieuwbouwplannen van Gemeente werken worden gepresenteerd aan de raadscemmissie voor financiën, werkgelegenheid en milieu. Dat ge beurt om 17.00 uur tijdens een rond leiding in het huidige complex. Ver volgens is er een gewone commissievergadering. Tweede Kamerlid Tineke Witte- veen-Hevinga en andere leden van het PvdA-Waddenoverleg houden in september en oktober een ze vental bijeenkomsten over de toe komst van de Waddenzee en het Waddengebied. Eén ervan vindt op vrijdag 21 september plaats in EcoMare. Daar wordt met bewo ners en gebruikers van de Wadden en andere belangstellenden de dis cussie aangegaan. Leidraad tijdens deze bijeenkomst is een discussienota met de titel 'Een duurzaam ontwikkelingsperspectief voor de Wadden'. Deze is geschre ven door het Waddenoverieg zelf, als alternatief voor de PKB Waddenzee, omdat deze regeringsnota 'onvol doende kansen biedt voor een inspi rerende aanpak van het Wadden gebied en te veel uitgaat van geboden en verboden'. In de discus sienota van de PvdA is voor een be nadering gekozen die juist uitgaat van wat wél kan en mag. 'Dat zorgt ook voor meer draagvlak. Een draagvlak is nodig om de natuur van de Wad den te beschermen Het Wadden- overleg noemt onder meer innovatief duurzaam ondernemen, de ontwik keling van duurzame energie, dyna misch kustbeheer en 'bevordering van de uiting van de Waddencultuur'. Daarnaast wordt gepleit voor een aparte Waddenschool, waar mensen leren hoe ze in zijn algemeenheid op een duurzame manier kunnen werken en recreëren. De tekst van de nota staat op de website van de PvdA. www.pvda.nl. De discussie in EcoMare begint om 16.30 uur en is vrij toegankelijk. Het PvdA-Waddenoverleg bestaat uit Tweede-Kamerlid Tineke Witteveen- Hevinga, het Friese Statenlid Anita Andriessen en andere PvdA-bestuur- ders en deskundigen uit (vooral) het noorden van het land. Het gezel schap brengt eerder die dag een be zoek aan zuivelboerderij Donatus en EcoMare. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant het magazine van: DE UltntMS OM TEIEL NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 1