Dat is typisch een klusje voor Rikus 'Ik zat niet meer in de slachtofferrol' Oud-Texelse Wil Uitgeest terug voor expositie Kinderen bekijken bordspe Vertrekkende smid van vele markten thuis Medische zorg .TEXELSE 2 COURANT Radio Texel löö Tevoko start seizoen thuis Rabobank houdt jaarvergadering in aspergebedrijf Spreekuur Bureau Jeugdzorg Texel Volleybaluitslagen Programma eilandcompetitie Volleybal programma Texel decor in videoclip oud Papier MAB-club leent kwart miljoen Kerkdiensten VRIJDAG 28 SEPTEMBER 2001 'Rikus, als ze vragen of je een bepaalde klus kunt klaren en je bent met helemaal zeker van je zaak, pak het dan gewoon maar aan. Dan komt het vanzelf wel goed.' Een wijze raad die aan nemer Cees Drijver ooit gaf aan zijn kersverse medewerker Rikus van de Wetering. Doorgaans bracht de techneut het karwei tot een goed einde. 'Sindsdien ben ik eigenlijk niets meer uit de weg gegaan.' Vandaag, na een dienstverband van ruim veertig jaar, neemt de duizendpoot van de firma Drijver/Kabeltex afscheid. De collega's van Van de Wetering, en dat zijn er in al die jaren héél wat ge weest, hadden donders goed in de gaten dat de van oorsprong machinebankwerker van vele mark ten thuis was. 'Da's typisch een klusje voor Rikus', klonk het als ze zich ver geefs suf hadden gepiekerd over een technisch probleem. 'En dan kwa men ze er mee bij mij. Er waren da gen dat de één na de ander de smederij binnen kwam, want in zo'n bedrijf als dit geldt waar gehakt wordt vallen spaanders. Soms was de oplossing zo éénvoudig, dat ik niet begreep waarom ze dat niet zelf had den kunnen bedenken. Ik denk dat het kwam omdat ik er als relatieve buitenstaander fris tegenaan keek.' Maar debet hieraan zal ongetwijfeld ook de enorme ervaring zijn die Van de Wetering in al die jaren opdeed. Dat begon al 42 jaar geleden toen hij aan de slag ging in de smederij van Cor Dros, waar hij anderhalfjaar heeft gewerkt. Maar toen de gebroeders Drijver er lucht van kregen dat er in Midden-Eierland een handige knaap rondliep die ze in het snelgroeiende aannemersbedrijf goed konden ge bruiken, waren ze er als de kippen bij om hem naar Den Burg te halen. Het was in de zestiger jaren en in de aannemerii lag het werk bij wijze van spreken voor het opscheppen. 'De eerste klus waaraan ik meewerkte was de bouw van de Rabobank in Den Burg, Een groot gebouw, waar voor ik allerlei siersmeedwerk mocht maken. Trappen, balustraden, noem maar op. Prachtig werk. Als aam beeld gebruikte ik een oude U-balk en als ik daar klappen op gaf. dan maakte dat toch een leven. Als ik er aan terugdenk, krijg ik er nog oorsuizingen van.' Gebouwen zijn doorgaans van steen, maar traditio neel wordt er bij de constructie veel staal gebruikt. In sommige gebouwen wel een ton of veertig vijftig. Tegen woordig wordt het allemaal in de fa briek aan elkaar gelast, maar vroeger ging dat anders. Toen deden we dat allemaal zelf. Dagen achtereen stond je balken aan elkaar te lassen. Bij sommige bouwprojecten was het een kwestie van 's morgens meten en te kenen, daarna lassen en 's middags bouwen. Dat is er met dat fabrieks werk van tegenwoordig met meer bij. Dan raak je op de wachtlijst.' En als het eens wat rustiger dreigde te wor den. dan had Drijver wel weer andere opdrachten binnen het groeiende bedrijf. Zo laste de smid onder an dere de spanten voor zijn eigen smederij in elkaar Voldoende werk dus voor Van de Wetering, die ook zijn hand niet omdraaide voor een klusje met zink, koper of ander loodgieterswerk Hij laste cv-pijpen aan elkaar en deed ander installatie- werk. 'Zo ging dat vroeger in de bouw We deden alles zoveel moge lijk zelf, alleen het schilderen werd uitbesteed.' Als technisch man verzorgde Van de Wetering ook het onderhoud van het wagenpark van het bedrijf, waaraan hij héél wat heeft afgesleuteld. Dat werd wat minder toen de APK-keu- ring zijn intrede deed en de auto's periodiek de garage in gingen. 'Ik denk dat ik het erg getroffen heb Ik genoot, binnen bepaalde grenzen, een grote mate van vrijheid binnen dit bedrijf. Ze kwamen natuurlijk met van alles aanzetten en liefst moest het meteen klaar. Maar ik liet me niet gek maken. Want morgen is er altijd weer een dag. Natuurlijk waren er klussen die echt niet konden wachten. Als er tiidens het werk bijvoorbeeld een machine stuk ging, waardoor een man of vier met de armen over elkaar moesten staan. Dan repareerde ik het natuurlijk zo snel mogelijk.' De laatste klus die zijn baas Jaap Drijver hem opdroeg, was het oprui men van de smederij waarin Van de Wetering zoveel jaren had gewerkt. 'Ik was toch iemand die met snel iets weg gooide, want je weet maar nooit of het nog eens van pas komt.' Zo vormde zich een stapel materialen, waar letterlijk als een berg tegenop werd gekeken. In de wetenschap dat er door het vertrek van de smid bin nen het bedrijf het nodige zal veran deren, moest er ruimte worden ge- Rikus van de Wetering aan het werk van zijn laatste technische klus voor de firma Drijver een Vijzel. (Foto Gerard Timmerman) schapen. En zo verdween veel over tollig geworden spullen naar De Hamster, zodat er niet alleen ruimte ontstond voor spullen van het bedrijf, maar ook voor de boot van Van de Wetering. Want die toezegging kreeg hij van zijn baas: het scheepje waar mee hij 's zomers het wad doorkruist, mag hij in de winter bij zijn oude werk gever stallen. Of hij nu hij in de VUT raakt er heel veel tijd op zal doorbren gen, valt nog te bezien. 'Ze zeggen dat je het na je pensioen drukker krijgt dan ooit.' Hij begint er in ieder geval goedgemutst aan. Vanmiddag heffen Van de Wetering en zijn collega's in besloten kring het glas op zijn af scheid. Bijzonder. Zo kan de tentoonstel ling van kunstenares Wil Uitgeest die zondag in galerie Het Posthuys in De Koog wordt geopend, ge noemd worden. Vooral omdat de dochter van kapper Piet Uitgeest uit De Koog (Pietje Kapper) eigen lijk al afscheid had genomen van het eiland. Toen de begrafenisauto met haar vader vorig jaar naar de boot reed, stond er een prachtige dubbele re genboog, herinnert ze zich. 'Ik vond dat een waardig afscheid voor hem, een gebaar van het eiland. En voor mezelf zag ik het ook als een af- Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00u Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u Muziek met Marco 19 00u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Country time (herhaling van donderdag) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u Baptistengemeente Den Burg 19.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18 00u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) 19 00u Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Brui|n bespreken het lokale nieuws) Vandaag: September. Over het einde van het seizoen, de vraag waarom mensen nog maar zo weinig voor elkaar over heb ben. en waarom op Tezel geen vri)willigersdag werd gehouden. Over windmolens, semi-permanent aanbou wen en lastige vragen Dwaalgast Peter Riteco leest een aflevering van het feuil leton Mosselweg 14. Uitzending van het programma van zondag 30 september aansluitend: Radio Noordholland scheid.Van 1955 tot 1967 had ze op Texel gewoond. Geen plezierige tijd, vertelt ze, vooral niet op school waar ze veel gepest werd. Als ze naar Texel kwam, deed ze dat alleen om haar ouders te bezoeken. Het afscheid werd er een met een staartje. 'Nadat mijn ouders waren overleden, waren we hun huis aan het opruimen nadat ze overleden waren. Er hingen nog een paar schilderijen van Blok van der Velden. Ik wilde weten hoeveel die waard waren en daarvoor had ik René Geurtsen en Harry Wuis van Het Posthuys uitge nodigd. Geurtsen had helemaal geen belangstelling voor Blok van der Vel den, maar wel voor werken van mij die ook in het huis hingen. Hij wilde weten of ik nog meer had en of hij eens zou mogen komen kijken. Twee dagen later was hij al in Amsterdam. Hij vroeg me of ik geen eigen expo sitie op Texel zou willen hebben.' Wel of niet doen, was de vraag die vervol gens door haar hoofd zong. Ze had immers al afscheid genomen, maar aan de andere kant was het een uit daging. Ze stemde in met het ver zoek. 'Het zal wel niet voor niets we zen, dacht ik.' Prints Het resultaat is vanaf zondag te be wonderen, samen met werken van drie andere kunstenaars. Ze heeft foto's gemaakt die digitaal op doek zijn geprint. De foto's maakte ze af gelopen zomer in de natuur. Ze ver bleef daarvoor van eind juli tot eind augustus in een caravan in De Waal, samen met Marthe van Wilpe, een van de andere deelnemers. Door weer op het eiland te wonen, ging ze deels terug naar haar kindertijd. Aan de andere kant beleefde ze het eiland ook zoals het nu is. Vooral die bele ving legde ze vast met de camera die ze in die dagen haar metgezel noemde. Ze zocht naar vervreemdin gen in de natuur. 'Ik ben bijvoorbeeld heel lang bezig geweest om een foto te maken van laag water in een zwin met harde wind, terwijl de zon schijnt. De rimpels die je dan ziet, geven een heel betoverend effect.' De vier ele menten wind, aarde, water en vuur spelen een rol in al haar foto's voor de expositie. Directe aanleiding was het vuur van de meierblis. Haar kindertijd komt in het werk een beetje aan de orde. 'Ik heb een foto gemaakt van het kerkje in Den Hoorn. Je ziet een jas in het gangpad liggen met een sjaal erbij. Het ziet eruit of iemand hard is weggerend. Voor mij woonde God in de duinen. In de kerk voelde ik alleen benauwdheid. Dat had ik niet in de duinen.' Tijdens haar verblijf kwam ze diverse mensen van vroeger tegen Ook mensen die wei nig warme herinneringen opriepen. 'Toch had ik nu niet meer het gevoel dat ik in een slachtofferrol zat. Dat hebben we gehad. Ik leid inmiddels een eigen leven. Het was daarom nu ook anders dan toen.' Uitgeest werkt al diverse jaren op de Hogeschool Leiden. Ze geeft les in schilderen, fenomenologie en kleurenleer. De afgelopen twee jaar had ze ook een leidinggevende func tie op de Hogeschool. Na het voltooiien van de hbs in Den Burg werkte ze een jaar bij een epileptisch centrum in Heemstede. Daarna volgde ze een opleiding pedagogiek aan de Vrije Universiteit in Amster dam en een opleiding kunstzinnige therapie in Driebergen. En ze zat nog een tijdje op de Kunstacademie. Uitgeest houdt zich veel bezig met kleurenleer. Daarmee kunnen men sen door te werken met kleuren zich zelf van problemen afhelpen. 'Als je iemand een tijd met rood laat schil deren, komen er dingen los. Zeu rende ontstekingen breken door, het bevordert de doorbloeding. Werken met rood roept een gevoel op dat het genoeg is geweest. Als ik met stu denten met blauw werk, zeg ik daar in eerste instantie mets over. Ze ko men dan vanzelf met verdriet naar me toe. Of ze maken het uit met het vriendje omdat ze er opeens niks meer aan vinden. Blauw weekt los als iemand op slot zit. Het brengt gevoelsstromen op gang.' Begin Op de expositie in Het Posthuys han gen ook werken Marthe van Wilpe, André Vaerewijck en Huub van Meer wijk. Zij werden door Uitgeest ge vraagd om mee te doen. De oud- Texelse beschouwt de tentoonstelling voor haarzelf opnieuw als een afscheid, maar toch ook als een mogelijk nieuw begin op het ei land. 'We praten erover of ik hier mis schien in de toekomst les kan gaan geven.' Alle zeven teams van volleybal vereniging Tevoko beginnen zaterdag september met een serie thuis wedstrijden in de Nevobo competitie. Door het stoppen van een aantal vaste basisspelers krijgen de nieuwe lingen de moeilijke taak hen te ver vangen. Wellicht zullen de eerste wedstrijden zich daarom kenmerken door een sterk wisselend spelniveau. Het eerste damesteam wil graag pro moveren uit de regioklasse naar de derde divisie, reden om al geruime tijd extra te trainen. De prima derde plaats in de laatste competitie en het geloof in eigen kunnen zijn de basis voor de nieuwe doelstelling: kam pioen worden. Het team rond spel- verdeelster Conny Joling blijft niet alleen geheel intact maar krijgt nog versterking van nieuwe speelsters. Uit Friesland komt middenaanvalster Aglaia Westra (1.85 meter) de gelede ren versterken. Voorheen tweede divisiespeelster Bianca van den Berg kan op linksvoor en rechtsachter an dere en nieuwe impulsen geven. Te vens vlassen Sara Visée, Ans Timmer en Aletta Vink langs de lijn op een basisplaats. De inzet van de Texelse meiden en de creativiteit van aanvoerdster Joling, gebaseerd op stevige trainingsarbeid, bieden goede verwachtingen voor een pro motie van het Texelse volleybal naar landelijk niveau. Het derde damesteam wil hoger ein digen dan het in dezelfde poule spe lende tweede team en heeft hiervoor een coach aangetrokken. De teams van de heren en de jeugd hebben kennen een totaal andere samenstel ling, wat verklaar waarom die niet de illusie hebben om te promoveren. Voor hen kan de balans met de kerst worden opgemaakt. Tevoko ziet het seizoen met belangstelling tegemoet en hoopt op veel toeschouwers Een haperende wereldeconomie en oplopende inflatie ten spijt, Rabobank Texel ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet. Dat staat in het jaarverslag dat wordt gepresenteerd voorafgaande aan de algemene ledenvergadering die maandag 8 ok tober wordt gehouden in het bedrijf van Bert en Meina Keijser, Ongeren 5 te Den Burg. De bijeenkomst begint om 20.00 uur Het Bureau Jeugdzorg op Texel her vat met ingang van donderdag 4 ok tober het spreekuur. Aanmelden: op donderdag van 13.30 tot 14 30 uur in het JIP of via telefoonnummer 315582, op andere dagen. Bureau Jeugdzorg Den Helder, 0223-684000 Voor aanmelding en advies kunnen ouders en/of jongeren voor het tele fonische spreekuur (van 10.30 tot 12.30 uur) bellen naar 0900- 2223330). Medewerkster Anneke Dekker Is iedere donderdag aanwe zig in d'Ouwe Ulo in Den Burg. Teso - CVI 0-3, Kobeko - Agrifirm 2-1; Tex Autoentrale - Super de Boer2-1Paal 28/ De Krim - OSG 3-0; Sportshop 2 - DGM 2-1 Cocky's Kapsalon - Groote Slock 3-0, Linde boom - De Zandbank 2-1L en R- Tatenhove 2 1 -2; Fitt - TX Kossen Horeca 3-0, Rabo - Kever museum "De Bocksberg" 2-1; Maarcobouw - 12 Balcken 2-1; Keurslager Dros - Milly's 3-0; Smash '68 - NBC Eelman&Partners 1-2, De Krim - Bar Sportief 1-2; Jozefschool - Zeilmakenj 2-1; Wiersma Meubelen - Spar Goënga 2-1Haarstudio - Eierlandse Huis 0-3 Dinsdag 2 oktober Heren 18.30 Kobeko - Super de Boer CVI 19.15 Tatenhove 1-CVI Maarcobouw 20.00 Maarcobouw-DGM Slok 20.45 Sportshop 2-Slok DGM 21.30 Paal 28/De Krim-Agrifirm 12 Balcken 22.15 12 Balcken-Teso Paal 28/De Krim Dames/heren 18.30 Zeilmakerij - Bar Sportief De Krim 19.15 Keurslager Dros - De Krim Bar Sportief 20.00 Martine/Oorzaak-NBC Eelman Dros 20 45 De Rival- Milly's Salon Martine/Oorzaak 21.30 Jozefschool-Spar Goënga Milly's 22.15 Cocky's Kapsalon-OSG Agrifirm Dames 18.30 Timmers B j-Sportshop De Boer 19.15 De Boer-B&B vd Vis Tim.Bak. 20.00 Durper Drup-Westerlaken Wes. Ontw. 20.45 Wessels Ontw.-Eierlandse H. Westerlaken 21.30 Natuurw.-Klif 12 Eierlandse Huis 22.15 Haarstudio-Nokanto Natuurw. Wedstrijdleiding Gertha en Mary (322434 en 320686) Zaterdag 29 september 13.30 Tevoko dames 1 - Simokos 2 15.00 Tevoko jeugd C - WSOV 8 16 30 Tevoko heren 1 - VCJ'94 13.30 Tevoko heren 2 - Wieringermeer 2 15.00 Tevoko jeugd A - WSOV 7 13.30 Tevoko dames 3 - Wieringermeer 15.00 Tevoko dames 2 - De Boemel 2 De popgroep Fairocious neemt dinsdag een videoclip op op Texel. De groep was dit jaar winnaar van De Wraak van Brabant, een be langrijk popfestival in het zuiden van het land. Een dag lang wordt er gefilmd op het eiland. Dat gebeurt bij paal 17, in een huisje op De Krim en bij hotel De Lindeboom. Producent Castel Media uit Groningen koos voor Texel omdat water een centrale rol speelt. 'We hadden een strand nodig, we wilden een eilandsfeer en het was niet zo duur om met twee auto's naar Texel te gaah', zegt Hink Jan Apotheker van Castel Media. Er wordt een clip gemaakt van het nummer Nightmare, een van de lied jes die Fairocious speelde tijdens de finale van de Wraak van Brabant in Eindhoven. Volgens Apotheker heeft de groep het in zich om het ver te schoppen De clip wordt aangebo den aan muziekzenders en televisie stations. Fairocious bestaat uit Monique van Dinther en Dorona Alberti, twee studentes van de Rock academie in Tilburg Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8.00 u Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer bekend vermeld. 313086, 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en A.H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872 GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp; Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt; Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling; Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis; Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist. We No Buddyproject: Voor mensen m HlVof AIDS; Voor aanmelding, inlr, matie of voorlichting: HumanitasOfi Helder; Binnenhaven 76-77; 0223-617422. \eé OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brands en voor spoedeisend ambulance^ bvé voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meij kamer Noordholland-noord 07j 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Bik Het bureau is dagelijks open va 9 00 tot 17.00 u Telefoon: 09(f) 8844 In spoedeisende gevallen 1-2. Gevonden munitie: Bel de polite tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesorr, laan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hi* bij problemen met alcohol, drugs andere verslavingen, bel tijdens kar tooruren 319413 (De Nieuwe Skuu' Toeristenpastoraat: Bra- Guiljam, tel. 318581, 327970 Stichting Welzijn Ouderen Texel, Warme maaltijdvoorzienir* alarmering, klusjesdienst, huisho* delijke dienst, versteldienst. Spreei uur van 9.00 tot 10.00 u. en va 14.00 tot 16 00 u., De Buureto^ Molenstraat 2, Den Burg Tel 312696 Kustwacht: Voor meldingen va W schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: ty|ier de brandweer, 072- 5644444, Kunstgebitreparatie: Tandpr» thetische praktijk Van Kralingen (sjl, r menwerkend met het tandhee kundig centrum; voor ziekenfom en particulier-verzekerden), 312069. Apotheek: Weverstraat 95, De Burg; tel. 312112. Maandag t/mvri dag 8.00-18.30 u., zaterdag 1O.0C 13.00 en 15.00-17.00 u.; zonda 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bul® ten die tijden alleen voor spoede? sende gevallen Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve erop te letten dat het papier met langdurig in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten. 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Wilster straat, Burdetstraat, Meester Kraai- straat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Inwoners van het dorp ko men tussen 9 30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden in geleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex Zaterdag wordt in De Koog oud pa pier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zetten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te brengen. De Motor-, Auto- en Bromfietsclub krijgt van de gemeente een investeringskrediet van ƒ250.000,-. Het geld is nodig voor de aanleg en inrichting van het nieuwe auto crossterrein aan de Hoofdweg in Eierland. De totale kosten van het nieuwe ter rein bedragen ƒ360.000,- maar de MAB-club kan daarvan zelf ƒ110.000,- op tafel leggen uit eigen middelen en door de verkoop van certificaten. De lening (tegen 5,56%) zal in tien jaar worden afgelost. Uit de door het bestuur overgelegde cijfers blijkt dat de club deze verplich ting goed kan nakomen. Het netto resultaat van de in 1999 en 2000 ge houden autocrossen was respectie velijk ƒ18.546,- en ƒ25.154,- Als de nieuwe baan in gebruik is genomen wordt een positief saldo van ƒ48.000,- per jaar verwacht omdat de entreeprijzen zullen worden verhoogd en omdat het bedrag van ƒ15.000,- dat in de oude situatie aan huur en beheer van het terrein werd uitgege ven, vervalt. "-el M jr Zondag 30 september 2001 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u ds. P Braanker. De Koog: 11 00 u. ds. J Vlasbloir. Den Hoorn: 9.30 u ds. J Vlasblom. Oosterend: 9.30 u. ds. M.J. nj der Veen-Schenkeveld uit Rijs#jt 19.00 u. ds. C. der Nederlander Oudeschild: 11.00 u. ds. S. der Veen uit Rijswijk. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. Ci Nederlanden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 en 19.00 u H.D. van Zessen. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds T M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Dei§>e Burg- tot nader order geen diei op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u.J de Jong. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u ds. G. Sipkema, ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. Th Gospeltrain, themaviering, uitz.va !a< De Lichtboei, zon. 10.45 u. herer koor Oosterend: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 rozenkransgebed. Gollards: vervalt. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: 0pee- bare lezing, 10.30 u.- Hoe ware christenen de goddelijke leer sie ren: Wachttorenstudie, 11.20 u Heb een geloof als dat van Abra ham! de Zonnebloem' Een groep kinderen kijkt naar het spel Jungle Race dat Jolet Leenhouts uit Oudeschild gemaakt heeft. Leenhouts gaf woensdagmiddag de monstraties bij Intertoys aan de Stenenplaats in Den Burg. Het spel is onlangs op de markt gebracht door spellenproducent Jumbo. Bij Ju"? Race moeten kinderen zich op N bord een weg door de jungle ban» Ondertussen moeten ook diven kaarten worden verzameld. Het sp is gemaakt voor kinderen tussen pi en negen jaar. pm Armen» JSC n

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2