0e Cocksdorp protesteert gezamenlijk tegen mast Jacht in nood In Aqua Vita thuis in kleindierensportcentrum r is bedongen dat de etjes open blijven Huis aan huis handtekeningen opgehaald iet Standaart tegen zonering holle weggetjes Hoge scores in eerste dartronde Clubcross MAB .TEXELSE J COURANT Loofhuttenfeest Klaverjassen MDVAAKT l m' DINSDAG 2 OKTOBER 2001 De dartcompetitie is nog maar nau welijks begonnen of de eerste 180 score van deze competitie is alweer een feit. Deze werd gegooid door Paul Witte van de Zwaan heren, die een groot aandeel had in de 7-1 over winning van zijn team tegen de Slock 2. Opvallend was dat alle spelers een 140 score gooiden. Jaco van Trigt van de Slock kon on danks een 97 finish niet voorkomen dat zijn team met grote cijfers verloor. Het andere team van de Slock was gast heer voor Jelleboog 1In een record tempo versloegen zij de bezoekers uit de Kantoorstraat met 7-1. Vermeldenswaardig is dat oud Texels kampioen Bas van Elk zijn singlepartij tegen Dennis Huizinga verloor met 2- 0. In de B poule verrasten de dames van de Zwaan hun tegenstanders van J'elleboog Zeester 2. De dames boekten een 6-2 overwinning. Mark Hoekmeyer van de Zeester finishte zijn partij met een 105 finish. Uitslagen poule A: Texel Kites 2 - Beachcafé de Buren 1 -7. Koor naar - Cafeetje 1 3-5. Slock 3 - J'elleboog 1 7-1Zwaan heren - Slock 2 7-1 Uitslagen poule B: Texel Kites 1 - J'elleboog 3 4-4. Zwaan Dames - Zeester 2 6-2, 't Vooronder Dames - 't Vooronder Heren 0-8, Pilaar - Bar Sportief 3-5. Cafeetje 3 - Cafeetje 2 5-3. Programma voor deze week: Bar Sportief 1 - Zwaan Heren. Beachcafé de Buren - Wijsneus 1. J'elleboog 1 - Cafeetje 1Koornaar - Texel Kites 2, Slock 2 - Slock 3. Zeester 1 - de Pilaar. Zeester 2 - 't Vooronder Dames, Bar Sportief 2 - Zwaan Da mes. J'elleboog 3 - J'elleboog 2. Cafeetje 2 - 't Vooronder Heren. Cafeetje 3 - Texel Kites 1 Texelse deelnemer werd Pascal Veenstra op de zesde plaats. Na een goede derde plek in de eerste manche moest hij In de tweede manche toch enkele anderen voor laten gaan. Vanwege oponthoud in de training door een ongeluk (wat achteraf mee viel), werd besloten om de Super A- en de Liefhebbersklasse bij elkaar te laten rijden om de verloren tijd in te halen. Bij de super A's was het twee keer Siem Hoenson die op zijn 125cc alle zwaardere motoren achter zich wist te houden. Mart Jimmink en Ronald Zijm voerden een felle strijd om de derde plaats, die eindigde in het voordeel van de laatste. Bij de liefhebbers won Henri van Maldegem twee keer voor Dick Pool en Jan Duin. De volgende cross wordt verreden op zondag 14 oktober. Een complete uitslag en meer wedstrijdinformatie staat op de website www.mabclub- texel.nl. Uitslag: Jeugd: 1Michel Hoensson, 2. Jesse Rutten, 3. Brian Witte. 60cc en 80cc L: 1. Charlie van Beurden, 2. José Duin, 3. Frank Zwaan. 80cc L en 125cc Junioren: 1George Jimmink, 2. Rick van Muyen, 3. Mark van Muyen. Super A 1Simon Hoensson, 2. Johan Kistemaker, 3. Ronald Zijm. Liefhebbers: 1Henn van Maldegem, 2. Dick Pool, 3 Jan Duin. n honderd mensen in De cksdorp maken bezwaar tegen antennemast aan de Lange- dstraat. Een handtekeningen- i lie die huis aan huis gehouden rd, leverde 87 handtekeningen Daarnaast hebben volgens .I iper Henny Kok diverse mensen jt kzelf bezwaren ingediend tegen l bouwvergunning die de ge- jjl ente aan telecommun- ni tebedrijf Telfort verleende. rd ondertekenaars van de hand ig, eningenactie maken zich zorgen !f( ïde straling van de antenne en ze Ij den de mast een verstoring van ju dorpsgezicht. 'Een duidelijker jrbeeld van horizonvervuiling op ,el is moeilijk te vinden', aldus het jaarschrift. De bezwaarmakers jen ook dat er soms een hinder- zoemend geluid van de mast te en is. handtekeningenactie is een imtia- van Henny Kok. Catrien van der e haalde de handtekeningen huis aan huis op. In de loop van deze week brengt Kok de bezwaren naar het gemeentehuis Hij noemt het bij zonder en uniek dat zoveel mensen getekend hebben. 'Er waren maar een paar mensen die dat niet wilden en een aantal mensen was niet thuis.' De Cocksdorp telt in totaal ongeveer vierhonderd inwoners. Telfort liet de mast in het weekend van 11 en 12 augustus plaatsen op het bedrijventerrein aan de Lange- veldstraat. De gemeente legde het werk op zondag 12 augustus stil, omdat de vergunning nog niet ver leend was. Telfort verklaarde daar alvast op vooruit gelopen te zijn. 'Zulke masten worden altijd in het weekend neergezet', zegt Kok, 'want ze weten dat er dan geen toezicht is vanuit gemeentehuizen.' In de mast hangen drie antennes van Telfort en drie van Dutchtone. Telecom municatiebedrijf Ben heeft vorige week een aanvraag ingediend bij de gemeente om eveneens antennes op te hangen in de mast. Burgemeester en wethouders ver klaarden vóór de plaatsing bezwaren die betrekking hadden op de volks gezondheid ongegrond. Het college baseerde zich daarbij op adviezen van de Gezondheidsraad. Kok zegt die adviezen 'aan zijn laars te lappen.' 'Vroeger waren asbest en het bestrijdingsmiddel DTT ook niet ge vaarlijk, totdat bleek dat ze super gevaarlijk waren. Van de straling is nu niet bewezen dat het slecht is, maar ook met dat het goed is. En ik heb het gevoel dat het slecht is.' Kok baseert zich op uitspraken van de Amster damse milieukundige Lucas Rei|nders, die veel kritiek heeft op het advies van de Gezondheidsraad. Hij vindt het te eenzijdig, omdat bij het advies weinig onderzoeken van an dere wetenschappers gebruikt zijn. Volgens Kok had de mast beter in de buurt van de reddingboot geplaatst kunnen worden en met in de be bouwde kom. 'Daardoor worden ook de huizen minder waard.' De Helderse reddingboot Dorus Rij kers heeft zondagavond hulp gebo den aan het Friese jacht Noordlicht, dat ter hoogte van Oudeschild motor- pech had. Het scheepje was met zes opvarenden op weg van Makkum naar Oudeschild. Om 20.45 uur slaagde de bemanning er in een sleepverbmding te maken, waarna het jacht de jachthaven werd binnen gesleept (zie foto). Dat de klus niet door de Texelse redders werd ge klaard, komt doordat hun Helderse collega's van de KNRM veel sneller te plaatse kunnen zijn. 'We konden het scheepje bij wijze van spreken zien liggen', aldus een redder uit de marinestad. Gistermiddag was er ter hoogte van Oudeschild opnieuw een jacht in de problemen. Ditmaal werd er hulp verleend door een sleep- maatSChappij. (FoloBeK Koning) Vorige week werd onder zware omstandigheden de zevende club cross van de MAB verreden. On danks de vele regen vooraf kon de baan nog redelijk geprepareerd worden zodat de cross doorgang kon vinden. Gelukkig, want een groot aantal deelnemers meldde zich voor de inschrijving. Omdat het tijdens de wedstrijd droog bleef, kwamen er ook vrij veel toe schouwers. Zoals altijd begon de jeugdklasse op de minibaan. In een sterk deelnemersveld wist Jesse Rutten eenmaal de winst te pakken, maar zag de dagzege naar Michel Hoensson gaan die de tweede en doorslaggevende manche op zijn naam schreef. Derde werd Brian Witte. Hessel Moerbeek wist Daan Jimmink, een telg uit de bekende motorcrossfamilie uit Kolhorn, achter zich te laten. Uiteindelijk werd hij vijfde. Aan de 60cc en 80cc laag namen slechts zes deelnemers deel, zodat niet echt van een groot veld gespro ken kon worden. Vooral voor deze jongste deelnemers was het vrij zwaar njden door de modder op de 'grote' baan. Beide manches werden gewonnen door Charlie van Beurden; José Duin werd beide keren tweede. In de klasse 80cc hoog en 125cc ju nioren reden maar liefst 23 deelne mers mee. Dit betekende een dub bele rij voor het starthek en een lastige opgave voor de jury Er werd flink gestreden en deze wedstnjd was ook voor het publiek het leukst. George Jimmink pakte in beide manches de overwinning. Eerste je dat gras', zegt Standaart, wij- "d op de begroeiing in de Middel- 9- 'Als hier veel gebruik van zou Pgemaakt, had dat er wel anders 9szien.' Bij de Slingerweg komen ajens hem evenmin veel fietsers, aris het te nat voor.' Het zijn twee "de holleweggetjes in het Hoge- Hgebied. Net als het Hoge 'uskepad, het Lage Kruuskepad, 'Skillepaadje en de Haffelderweg, Me oorspronkelijke holle wegge- s Daarnaast bestaan nog enkele aangelegde weggetjes die geen hebben. wil ze in zones opdelen omdat '4ers, wandelaars en ruiters elkaar klast zouden bezorgen. Standaart M die argumenten weinig onder- "JWd. 'Wie zijn die gebruikers, hoe s'klachten zijn er.' Hij vindt dat het Meweggebruik op de weggetjes 'aangetast mag en kan worden. Jsn de gemeente het gebied in &aan Staatsbosbeheer verkocht, 'd bedongen dat de weggetjes ingesteld zouden blijven.' Dat jt uit gemeentelijke stukken uit *6. De raad besloot op 14 april de holle weggetjes voor 1 ,- 81 SBB te verkopen. In het raads- "Wt staat dat 'de openbaarheid f het Skillepaadje en de Weg naar ^kenstein (verhard gedeelte ^ePaadje) te allen tijde gehand- s'dmoet blijven. Zij moeten onbe- ®*t voor fietsers en voetgangers "Sankelijk gesteld worden.' In de In 'Het Olijfblad', Weverstraat 60, wordt woensdag stilgestaan bij het Loofhuttenfeest dat deze week we reldwijd door de joodse gemeen schap wordt gevierd. Dit feest dateert uit Bijbelse tijden en heeft een rijke historische en profetische betekenis. Daarover wordt op deze avond gele zen en gesproken. Tevens wordt het feest als oogstfeest meegevierd met een hapie en een drankje, en met dakliederen en gebeden De avond begint om 20.00 uur, iedereen is wel kom. Klaverjasclub De Cocksdorp is be gonnen met haar wintercompetitie. Vanavond vanaf 20.00 uur wordt er gespeeld in het Eierlandsche Huis. Zowel oude als nieuwe leden zijn welkom. Er wordt niet met een vaste maat gespeeld. Standaart wil dat de holle weggetjes in het Hogeberggebied voor iedereen toegankelijk blijven. (Foto j«m«n van Hattum Standaart zegt betere argumenten voor zonering te willen zien. 'Mocht blijken dat de veiligheid in het geding is, dan wordt het een ander verhaal. Maar het mag niet zo zijn dat het hier door overlast van een paar mensen misschien voor iedereen verziekt wordt.' Hij pleit er nog voor dat SBB een weggetje van de Schansweg door trekt tot in het bosje langs het Dool hof. Vandaaruit zou dat weggetje achter de Zandkuil langs moeten doorlopen naar het Skillepaadje. Vandaaruit zouden mensen om het Galgenveld heen, terug naar het be ginpunt aan de Schansweg kunnen lopen. 'Dan kunnen mensen een mooie wandeling maken en het wordt meteen minder gevaarlijk bij het bosje omdat de ingang nu ook de uitgang is en er vaak auto's stoppen.' De plafondplaten zijn afkomstig uit Albert Heyn, de deur uit Sint Jan, de ramen zijn voor een prikje op de kop getikt bij de Verenigde Schil ders en stonden eens in de oude smederij van Schoorl in de Waal- derstraat. In het nieuwe onderko men van aquariumvereniging Aqua Vita hebben veel spullen een tweede bestemming gevonden. Maar aan de uitstraling van de fonkelnieuwe tentoonstellings ruimte in het Kotexgebouw is het niet af te zien. Liefhebber Bob van den Berg maakte er wat moois van. Met de ingebruikname van de 25 vier kante meter grote expositiezaal wordt een streep gezet onder een aantal |aren waarin de ooit florerende aquariumvereniging door een diep dal is gegaan. Het had alles te maken met de problemen rond de huisves ting in d'Ouwe Ulo, wat uiteindelijk tot het opdoeken van de 200 leden tel lende vereniging leidde. Maar pen ningmeester Van den Berg wenste zich er niet bij neer te leggen. 'Want het hebben van een aquarium is een hartstikke leuke hobby. Maar je moet het wel goed doen, anders komt er niets van terecht. En daarvoor heb je een stukje voorlichting nodig.Waar kun je dat nu beter geven dan in een representatieve ruimte zoals hier?' Van den Berg kan enthousiast verha len over het inrichten van zo'n aqua rium en alles dat daarbij nodig is. Voorbeelden te over in de aange naam verwarmde ruimte, want de kleurige tropische vissen moet je niet in de kou laten staan. Pronkstuk van de expositie moet een 1,35 meter breed aquarium worden. 'Maar het opbouwen van zo'n grote bak, met verschillende etages en het laten uit- mogen worden. Bij de partij bestaat de indruk dat SBB wil bezuinigen op onderhoudskosten. SBB ontkent dat. Volgens de organisatie zijn aan het onderhoud van de holle weggetjes al minimale kosten. Staat Standaart, die een zomerhuis langs het Skillepaadje verhuurt, ziet de groeien van de planten, duurt nog wel een paar maanden', aldus Van den Berg Voor de liefhebbers die vrijdag een kijkje kwamen nemen stond er een keur aan kleine aquaria, met al lerlei soorten visjes. 'In verschillende gebouwen op Texel zou een aqua rium niet misstaan', vindt Van den Berg. 'Vroeger stond er altijd een hele grote bij restaurant Visman in De Cocksdorp. Als mensen daar gingen eten, dan vroegen ze altijd of ze bij het aquarium mochten zitten, zo mooi vonden ze het.' Instanties of particulieren die interesse hebben, vinden een gewillig oor bij Van den Berg. 'Ik wil ze best helpen. We ver kopen hier vissen, planten en allerlei andere benodigdheden. Met de ver koop daarvan verdienen we deze ruimte weer een beetje terug.' Des gevraagd bouwt hij voor instanties, bijvoorbeeld een verzorgingshuis, een heel aquarium. 'En dan wil ik het nog wel voor ze bijhouden ook. Als je het goed doet, dan ben je er nog geen uur in de week mee bezig. Maar als je het verkeerd aanpakt, wordt het nooit wat.' Wie interesse heeft kan op vrijdag avonden een kijkje nemen in het verenigingsgebouw, dat via de Abbelwael een eigen ingang heeft gekregen. Kotex, dat druk doende is met de bouw van een permanent onderkomen, is blij met de komst van In Aqua Vita. 'Het is toch mooi als alle dierensportvereniging onder één dak zitten', glundert voorzitter Wim Mets. Bob van den Berg van In Aqua Vita toont enkele belangstellenden het nieuwe onderkomen van de aquariumvereniging. (Foto Gerard Timmarman) weggetjes graag in oorspronkelijke staat blijven. 'Het is met de bedoeling dat ze een museale status krijgen, ledereen moet er van kunnen blijven genieten.' Bang dat er wegen afge sloten worden, is hij niet. 'Ik kan me ook niet voorstellen dat dat zou ge beuren.' Schilder Blok van der Velden nam het in 1966 ook al eens voor de paadjes op. Hij schreef een brief aan Staats bosbeheer waarin hij kritiek leverde op plannen om de weggetjes met schelpen te verharden. Volgens zou hem zou daardoor meer verkeer wor den aangetrokken. Hij vond dat de wegen aan de wandelaar en de fiet ser overgelaten moesten worden. Hij vond dat van fijne hoogovenslakken smalle rijwielpaden gemaakt zouden kunnen worden. Die zouden door de donkergrijze kleur minder opvallen in het landschap en in ieder geval be ter zijn dan schelpen. holle weggetjes rond de Hoge- moeten voor iedereen toegan- blijven. Dat vindt Piet Standaart, van de weinige grondeigenaren gebied. Staatsbosbeheer (SBB) I volgens hem met betere argu- komen om de holle wegge- te verdelen in gedeeltes voor fiet- wandelaars en ruiters. koopakte worden die uitgangspunten nog eens herhaald. Standaart: 'Als SBB de wegen had willen zoneren, had ze dat destijds bij de verkoop moeten doen.' Zijn kritiek komt over een met die van Texels Belang waar van Standaart lid is. De kies vereniging stelde in een brief dat het medegebruik niet aangetast zou

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7