GroenLinks wil geld steken behoud Texels landschap 3 I Sn I I I I F amiliéberichten .TEXELSE COURANT itrender Stropertje réi Texels drankje' Heterdaad Oorlogsvlieger J r Senioren sjoelen om kampioenschap Bowling Verzwakt Texel'94 verslaat Callantsoog en bekert verder Programma zaalvoetbal Rick Westerlaken winnaar jeugd bij motocross MAB Lijnbaltoernooien basisonderwijs ADHD Examens DOS i; Shenna fexe jaartjes Demi IfII'H 11' DINSDAG 23 OKTOBER 2001 jkomende stolpen mogen door gemeente worden vrijgegeven li or permanente bewoning. In boerderij zouden twee andige appartementen Kunnen irden gemaakt, waardoor li dere boerengezinnen langer op bedrijf kunnen blijven wonen, li wijl ook 'liefhebbers van buiten men' zich er kunnen vestigen, n opzet zou de vereenzaming het platteland kunnen tegen- 0d. Recreatieve bewoning van de stolpen moet worden tegen gaan. zijn enkele voorstellen uit een van GroenLinks, getiteld indschapsbeleid, een visie', dat jelopen week werd aangeboden onder meer het gemeentebe- ur, de andere politieke partijen en media. Net als een vergelijkbaar ik van Texels Belang loopt het unit op het landschapsbeleidsplan het college dit najaar zou presen- en, maar dat kennelijk nog even op D «laat wachten, partij baseert zich op trends, die der werden beschreven in het rap- )i t over Texels toekomst van het ■eau Van der Bunt en het dbouwrapport 'Met het oog op igen'. De voorstellen 'formuleren beleid' dat volgens GroenLinks Ibeste antwoord is op die trends', gangspunt voor de partij is een :onde economische ontwikkeling het buitengebied, terwijl 'hoe dan het mooie Texelse landschap, hoge cultuurhistorische- en uurwaarden, behouden blijft.' enLinks toont zich geen tegen- ender Stropertje verdient wel de- ijk het predikaat 'Texels'. Aldus igeert slijter Alfons Hurkmans uit sterend op een artikel in de iaarsbijlage, waarin het tegendeel beweerd. 'Ik ben een jaar lang tig geweest met de ontwikkeling het drankje, het is een hele uwe smaak die ik zelf heb be- :ht. De likeur wordt volgens mijn ept gemaakt, al gebeurt dat niet Texel. De kruidenbitter die we er ir gebruiken, is van een echt iels recept. Hier in Oosterend ig ik het geheel en voeg er een ital kruiden aan toe. zoals chocola 'amlle. Deze blend sla ik zes we- op in het vat en daarna wordt het itteld.' stander van schaalvergroting in de landbouw, maar vindt wel dat het beleid gericht moet zijn op behoud van het landschap op het 'oude land' en rond de toeristische centra. In de nieuwe polders worden alleen activi teiten geweerd die zeer nadelig zijn voor landschap en milieu, zoals glas tuinbouw en intensieve veehouderij. Welstandseisen Die uitgangspunten hebben geresul teerd in een 'mini-beleidsstuk', zoals GroenLinks het zelf noemt, dat slechts vier bladzijden dik is, maar een breed terrein beslaat. Wat opvalt is dat de voorstellen weinig gedetail leerd zijn uitgewerkt. Zo valt te lezen dat nieuw te bouwen toeristische bouwwerken en schuren moeten vol doen aan strengere welstandseisen en dat schuren die met meer nodig zijn voor de agrarische bedrijfsvoe ring moeten worden hergebruikt of opgeruimd. Hoe de sanering moet worden gefinancierd, wordt echter niet helemaal duidelijk. In het alge meen vindt GroenLinks dat geld moet worden gestoken in het behoud van het cultuurhistorisch landschap. De provincie, de gemeente, de Agrari sche Natuurvereniging, Staatsbos beheer en Natuurmonumenten moe ten samen een plan ontwikkelen. 'De financiering zal door provincie en gemeente moeten worden gedragen, wellicht ook door Rijk en Europese fondsen. Wat het gemeentelijk deel betreft zouden deze gelden gezocht moeten worden onder toeristische voorzieningen.' Ook wordt gewezen op een door minister Pronk van Mi lieu gecreëerd 'potje', 'waaruit landschapsontsierende of onveilige gebouwen zouden kunnen worden gesaneerd.' Niet-agrarische bedrijfs activiteiten die nu in boerenschuren plaatsvinden, moeten worden ver plaatst naar de bedrijventerreinen. Schapenboeten, die ondanks de fi nanciële ondersteuning voor restau ratie nog steeds in getal afnemen, moeten worden beschermd door Toen Harry Bakker uit Den Hoorn vrijdagmiddag zijn moeder in Jan Dirksoord bezocht, zag hij daar een man de witte chrysanten uit de tuin halen. Bakker rende de man achterna en wist hem tot stoppen te dwingen. Nadat hij hem op zijn daden had aan gesproken, liet Bakker hem de bloe men houden. Wel kocht hij nieuwe chrysanten voor zijn moeder. VERVOLG VAN PAGINA 1 ikelijke gang van zaken kon he iligen. De rehabilitatie kwam pas I993, nadat het contact met de «r Nieuw-Zeeland geëmigreerde thwell was hersteld door toedoen historicus Drs Theo Boiten van Universiteit van Leiden en de (elaars Jaap Bakker uit Oudeschild Bram van Dijk uit Oosterend. thwell schreef toen een brief met minitieus verslag van wat er na crash was gebeurd. Zaterdag zei 'Natuurlijk deed ik dat graag na- ik had gehoord dat die mensen verraders zijn beschouwd en vijf nl|gen opgesloten hebben gezeten. ivijl ze ons juist hebben geholpen! Ic had dat nooit geweten en vond het ïhuwelijk'. 1,1 sm van Dijk's contacten met de d Jrmalige squadroncommandant i iben tot blijvende vriendschap leid. Van Dijk was in 1997 zelfs op roek bij de familie Rothwell, die nu Kerikeri aan de Bay of Islands na de dropping door de Duitsers op gespoord en doodgeschoten. Zaterdagmiddag werd ook een be zoek gebracht aan de geallieerde begraafplaats in Den Burg waar Rothwell voor het eerst van zijn leven bij de graven stond van zijn destijds omgekomen bemanningsleden Wal ton, Hulme en Court (rij 7, graven 161,162 en 163). Hevig geëmotio neerd bracht hij een saluut. In het Luchtvaartmuseum op het vliegveld maakte de oorlogsveteraan kennis met onder meer voorzitter Theo Witte, die uit zijn collectie een model toonde van een Stirling LK 200 bommenwerper, voorzien van de zelfde kentekens als op het gecrashte toestel van Rothwell zaten. Boormachine Een ander museumstuk dat tot de verbeelding sprak was een boor machine, gemaakt van onderdelen van hetzelfde vliegtuig. Het wrak van de Stirling heeft nog lange tijd in de duinen gelegen. Diverse mensen haalden er onderdelen af die soms vernuftig in andere spullen werden toegepast. De klokkestoel van de klok in de toren van de katholieke kerk van De Cocksdorp draait op Short Stirling LK 200-bommenwerper. •ont, in het noordelijke gedeelte i het Noordereiland van Nieuw- s|and. Jaap Bakker stuurde aan 'thwell ooit als souvenirs enkele herdelen van de gecrashte bom- tcwerper. Begraafplaats Ihet bezoek dat Rothwell de afge ef week aan Nederland bracht. T'de Bram van Dijk als gids. Voor- Texel werd aangedaan, werd in Unbroek de plek bezocht waar stijds de twee geheime agenten '-den afgeworpen. Met één van A de nu in Apeldoorn wonende -'er de Vos, werd het contact ver- =ewd. De andere werd destijds kort middel van een gemeentelijk monumentenbeleid. Windmolens 'Grote verdeeldheid' bestaat binnen GroenLinks over de wenselijkheid van het plaatsen van windmolens op Texel. 'Het is aan de ene kant econo misch aantrekkelijk en milieu vriendelijk, aan de andere kant zijn windmolens zeer dominant in het landschap.' Een eindoordeel is nog niet geveld: 'Bij eventuele plaatsing van windmolens in het buitengebied zal de afweging zeer zorgvuldig moe ten zijn.' Lokale producten die 'de duurzaamheid en de kenmerkende eigenschappen van Texel doen ver groten' verdienen steun, vindt GroenLinks.,Dat geldt met name voor de schapenteelt, die anders groten deels zal verdwijnen. De verkoop aan huis van eigen producten en het or ganiseren van toeristische dag activiteiten op de boerderij vormen volgens de partij een waardevolle verrijking van het leven op het plat teland en een 'mooi extra inkomen voor de boer'. De gemeente moet echter optreden tegen illegale winkel en bedrijfsactiviteiten in het buiten gebied. Kamperen bij de boer moet worden beperkt tot 1600 plaatsen. Aangezien het aantal agrarische be drijven afneemt, is het uitbreiden van het aantal slaapplaatsen per bedrijf wél bespreekbaar Senioren strijden donderdag in dienstencentrum De Buureton (Molenstraat 2) in Den Burg om het Texels kampioenschap sjoelen voor ouderen. Dat gebeurt in verschillende klassen, waarin bekers zijn te winnen. De hoofdprijs, een wisselbeker, is ge schonken door de gemeente. Deel name kost ƒ5,-. Deelnemers krijgen voor dat bedrag ook een kopje koffie en een andere consumptie. Tevens is er een gratis verloting. Het kampioen schap begint om 14.00 uur, deelne mers kunnen zich vanaf 13.30 uur melden in De Buureton. De organisa tie van de titelstrijd is in handen van De Snelle Schijf, een onderdeel van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT). De club, die volgend jaar on derdak vindt in de nieuwbouw op de locatie waar tot vorig jaar Sint Jan stond, is op zoek naar sponsors die willen bijdragen in de aanschaf van nieuwe sjoelbakken. De meeste oude exemplaren beginnen al aardig ver sleten te raken. Voor informatie kan contact worden opgenomen met de SWOT, tel. 312696. (Aquarel van M.A. Turner) kogellagers die ook afkomstig zijn van de Stirling. Geoff Rothwell, drager van een reeks hoge onderscheidingen, diende na de oorlog nog vier jaar bij de lucht macht. Hij was gestationeerd in Egypte, Italië en Zuid-Rhodesië. Daarna runde hij gedurende 19 jaar een rubberplantage in Malakka en verhuisde in 1970 naar Nieuw Zee land, waar hij nog enige jaren een boekwinkel en een motel exploi teerde. Thans maakt hij een reis langs plaatsen die in zijn leven een speciale betekenis hebben gehad. Hij is in gezelschap van enkele familieleden en iemand die er een boek over schrijft. Een ernstig gehavend Texel'94 heeft zich zondag met enige moeite het twee klassen lager spe lende Callantsoog van het lijf ge houden. In het Noordhollandse kustdorp werd het 1-3 voor de Texelaars, die zich daarmee plaatsten voor de volgende ronde in de strijd om de districtsbeker. De eilanders ondernamen de reis naar Callantsoog zonder vaste krach ten Bart Heerschap, Barry de Vries, John List, Niels Dubbelt en Nico Schot, die om uiteenlopende redenen verstek moesten laten gaan. Jeroen Vooys, de Engels sprekende Portu gees Jonathan Vasqnelos, Gaime Vlaming, Arie van der Vis en keeper Pieter Daalder - die toch de voorkeur had gekregen boven de vorige week goed ingevallen Bart de Graaf - moesten het team completeren. Het eerste kwartier van de wedstrijd was duidelijk voor de gastheren. Zij creëerden hierin een aantal goede scoringskansen. De afronding vormde een groot probleem en ook Pieter Daalder stond doelpunten van de in het wit spelende Callantsogers in de weg. Pas na ruim achttien minuten deden de Texelaars iets terug door een goede aanval op te zetten, waaruit evenwel niet werd gescoord. Onge veer vijf minuten later was het wél raak, toen Emile Keyser een voorzet vanaf de linkerkant van Martin Koorn op z'n waarde inschatte en daarmee de 52-jarige keeper van Callantsoog het nakijken gaf (0-1). Het toch redelijk spelende Callantsoog, dat onder leiding staat van Hugo Hovenkamp (oud-speler van GVAV - de voorloper van FC Gro ningen - AZ en het Nederlands Elftal) lukte het om na ruim een half uur op gelijke hoogte te komen. Slordig bal verlies op het middenveld bij Texel'94 vormde de inleiding tot een knap doelpunt van spits Erik Smit: 1-1. Zeven minuten voor rust bereikte een door het midden gespeelde pass spits Emile Keyser, die er de hele middag duidelijk zin in had. Met en kele knappe kap- en draai- bewegingen speelde hij zich vrij en gaf hij de thuisclubkeeper met een schuiver in de verre hoek voor de tweede maal het nakijken: 1-2. Vlak daarna kreeg Keyser een goede kans op zijn derde goal, maar ditmaal stond de doelman succes in de weg. Direct na het begin van de tweede helft trachtte de thuisclub met een fel offensief langszij te komen, maar de Texelse verdediging - met een vast beraden Pieter Daalder aan het hoofd - gaf niets weg. Na zeven minuten leek Texel'94 de voorsprong zelfs te vergroten. Vasqnelos legde de bal goed terug op Marcel Ris, die een droog schot losliet. De bal vloog ech ter recht in de handen van de keeper. Een minuut later was het alsnog raak, toen Gaime Vlaming in het straf schopgebied werd neergelegd door een verdediger en Martin Koorn de toegekende penalty feilloos benutte. De thuisclub zette daarna alles op alles om een doelpunt te forceren. In de vijfenzestigste minuut kopte de uit Duitsland afkomstige spits Kirstein de bal op de kruising van lat en paal, maar verder kwam de ploeg niet. Twintig minuten voor tijd bracht Texel'94-trainer Gerrie Plaatsman jong talent uit de A-junioren in door Ralph Koning en Jonathan Vasqnelos te vervangen door Maarten Broek man en Marcel Spoelstra. Veel veran deringen had de wissel niet tot ge volg. Emile Keyser schoot van grote afstand op de paal toen de keeper zijn doel had verlaten en aan de an dere kant verrichtte de Texelse keeper nog eens een knappe red ding. Daarmee kwam een einde aan een wedstrijd met degelijk spel van de Texelaars, die na vier nederlagen op rij eindelijk weer eens drie punten bij elkaar voetbalden. Zondag speelt Texel '94 voor de competitie thuis tegen Foresters uit Heiloo. De dames die donderdagochtend hun bowlingcompetitie spelen, had den het deze week zwaar. De banen waren nog met in conditie waren en daarom moesten alle zeilen worden bijgezet. T-Fords speelde gelijk tegen WBZ en Flair tegen Klaver 4. Pins won de wedstrijd tegen Juttertjes met 3-1. Donderdagavond kon koploper Vis- vogels de koppositie niet vasthouden toen het team van Super de Boer hen alle hoeken van de baan liet zien. Nieuwe koploper is het team van De Branding, dat met 5-0 won van Schouwstra Transport. Eduardo's won van De Koogel en Speelkwartier liet zich verrassen door Marjon Veenstra van het 't Praethuys. De kampioen van vorig jaar, Badweg Sportief, liet de winst aan Heksenke tel en staat nu in de onderste regio nen. Uitslagen: Donderdagochtend. Flair - Klaver 4 2-2; T-Forts - WBZ 2-2; De Pins - Juttertjes 3-2. Donderdagavond Badweg Sportief - Heksen ketel 2-3; Visvogels - Super de Boer 0-5; De Branding - Schouwstra transport 5-0; De Koogel - Eduardo's 1-4; Speelkwartier - 't Praethuys 2-3; Sommeltjes - TZN 1-4 Woensdag 24 oktober 18.30 De Krim D1-SVO D1 De Krim 19.20 De Krim 5-Klif 4 De Krim 20.10 Texel'94 5-De Krim 4 Texel'94 21.00 Klif 5-Texel'94 6 Klif Mantje heeft zaaldienst. Donderdag 25 oktober 18.30 SVO 4-ZDH 3 SVO 19.20 SVO 5-De Krim 3 SVO 20.10 Jelleboog 3-ZDH 2 Jelleboog 21.00 ZDH 1-De Koog 4Hoogendijk Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 26 oktober 16.45 De Koog D1-Klif D2 De Koog 17.30 De Krim C1-Texel'94 C2 Franchimon 18.15 De Koog C1-Klif C1 Meedendorp 19.05 Mantje 2-Texel'94 4 Molanus 19.55 Mantje 1-Casino 1 Van Beek 20.45 Jelleboog 1-Texel'94 1 Sangers 21.35 De Koog 1-Klif 1 Houterman 22.25 Oosterend 1-De Krim 1 Hoogendijk Oosterend heeft zaaldienst. Op een zonnig en uitstekend gepre pareerd circuit is afgelopen week in Eierland fel gestreden om de ere plaatsen in de achtste clubcross van de MAB-club Texel. In de jeugdklasse met rijders tot tien jaar verschenen elf rijders aan de start. Smaakmakers waren Jesse Rutten en Rick Wester laken, die in beide manches om de koppositie streden. Nadat Rutten in de tweede manche werd opgehou den door achterblijvers en in één van de laatste ronden betrokken raakte bij een valpartij, veroverde Rick Wester laken op uitstekende wijze de eerste plaats. De opkomst in de 80cc hoog en 125cc junioren was groot, wat voor de toeschouwers aanvankelijk leidde tot een leuk schouwspel met cross motoren op het hele circuit. Door een vervelende val van Peter de Wit, die hierbij zijn sleutelbeen brak, moest de tweede manche vlak voor het einde worden gestaakt. In de super A-klasse was het deelnemersveld iets minder groot, maar de strijd liet mets te wensen over. Wegens problemen met zijn ei- Als afsluiting van het eerste kwartaal van het schooljaar speelden leerlin gen van de Texelse basisscholen af gelopen week de jaarlijkse lijnbal- toernooien. In sporthal Ons Genoegen traden woensdag de leer lingen van de Jozefschool aan. Sa men vormden zij twintig teams, die op vier velden in zeventig wedstrijden uitmaakten wie zich de kampioen van 2001 mag noemen. Juffen, meesters en vele enthousiaste moeders leid den de wedstrijden in goede banen. Na veel spanning, stijlvolle vang- ballen, flitsend samenspel en tacti sche balletjes kon de stand worden opgemaakt. De Dreuzels gingen met de eer strijken (prijzen werden met uitgereikt), terwijl de tweede tot en met vijfde plaats werden veroverd door respectievelijk de Texelse Boys, de Ballen Knallers, de Zwarte Panters en de Krokante Bitterballen. Donderdag traden maar liefst negenentwintig teams uit de buiten dorpen en van de Kompasschool en de Vrije School op zes velden tegen elkaar in het strijdperk. Zij speelden samen ruim honderdtwintig wedstrij den. Ook hier was de spanning te snijden en viel er veel te genieten. Meest succesvol was De Bruinvis uit Oudeschild, dat vijf teams afvaardigde die allemaal bij de beste negen eindigden. De hoogste vijf waren: het Wereldteam (De Bruinvis), The Speedy's (De Bruinvis), de Vlie genvangers (Jacob Daalderschool), de Tijgers (De Bruinvis) en The Hot Dogs (Vrije School). De organisatie was op beide dagen in handen van de vakleerkrachten li chamelijke opvoeding. De Fontein en de Jac. P. Thijsseschool spelen later dit schooljaar hun toernooien. gen motor verscheen Arjan van Maldegem aan de start met de 500cc-machine van vader Henri. Ronald Zijm, die vorige maand is overgestapt naar een 125cc-motor (hij reed voorheen 250cc), eindigde in deze klasse als eerste Texelaar op een vierde plaats en viel daardoor net buiten de prijzen. In de liefhebbers klasse was het ex-voorzitter Henri van Maldegem die zich in beide manches oppermachtig toonde en de eerste plaats voor zich opeiste. Omdat de eerste clubcross wegens de mkz-cnsis met is verreden, wordt deze ingehaald op zondag 28 okto ber. De training start om 12.00 uur, de wedstrijd om 13.00 uur. Uitslagen Jeugd: 1 Rick Westerlaken; 2.Jesse Rutten; 3 Martijn Eelman 60/80cc laag. 1 .Charlie van Beurden: 2.RenéLooyestein; 3 MaximeSakker. 80cc hoog en 125cc: 1.George Jimmink; 2.Sven Roozendaal: 3.Richard Kiefte. Super A: 1.Richard van Drooge; 2.Johan Kistemaker; 3.Dave Straathof. Liefhebbers: 1.Henri van Maldegem; 2.Dick Pool; 3.Peter van Dorp. In de voetbalkantine van SV Ooster end begint woensdag 31 oktober om 19.30 uur een bijeenkomst over ADHD en de natuurlijke oplossingen die er voor deze aandoening zijn. De organisatie van de avond is in handen van Ria Trap. Hondensportvereniging DOS heeft zaterdag op het terrein aan de Witte- weg bij Den Hoorn examens afgeno men. Deze examens stonden al het afgelopen voorjaar op de agenda, maar konden toen in verband met de MKZ-crisis geen doorgang vinden. Speciaal voor de examens was een keurmeester van de landelijke bond voor gebruikshonden (NBG) naar het eiland gekomen en was er een pak- werker uitgenodigd. De dag begon aan de Kooiweg met speuren. Ondanks het vele trainen hadden veel deelnemers moeite de zenuwen de baas te blijven, wat zijn invloed had op de resultaten. Maar ondanks dat niet alle voorwerpen werden gevonden, behaalde ieder een voldoende punten om door te mogen gaan naar het volgende on derdeel: appèl. Hierbij moesten de honden volgen op commando, zitten en apporteren, 's Middags werd het onderdeel pakwerk afgehandeld, het zoeken van de boef en het tot staan houden van deze. De dag werd afgesloten met het exa men Verkeerszekere hond (VZH). Dit diploma is noodzakelijk om verder te mogen met de africhting van werk honden. Van de vijf honden slaagden er uiteindelijk vier. R. Keijser met zijn beagle Sammie zakte voor dit onder deel. Hij krijgt een herkansing bij de volgende examens van DOS, in het voorjaar van 2002. Aanmelden voor dit VZH-examen kan bij DOS, tel. 313735. Uitslagen: IPO 3: Martine Kramer met dobermann Argos; Matekovic met Mechelse herder Magic Moon; IPO 2 Patricia Williams met Mechelse herder Roxy VZH Manuela Keijser met Duitse her der Nando, Lorenz de Ruyter met dobermann Ouinta; Frits Androg met dobermann Aik; Henri Hamaker met Mechelse herder Ascha. Hij wilde niemand sloren Al hoorden wij de deur wel gaan toen hij, heel stil is opgestaan om de eerste vogels, ginds, te horen. Volkomen onverwacht is een einde gekomen aan het leven van mijn lieve man, onze vader, opa en mijn schoonzoon Dirk Nicolaas Koom Aartswoud, 9-8-1922 Oosterend - Texel, 21-10-2001 Rie-Koorrr-Koning Lathum: Sonja en Wim Matser Karin en Willy Marco en Joyce Egmond: Loes Koom en Alie de Geus Oosterend: Ineke en Piet Kooger Niek, Inge, Lex, Vera, Stef Echtenerbrug: Wilma Koom en Roelof Muurling Hippolytushoef: S. Koning-Schekkerman Zevenhuizen 39 1794 GJ Oosterend Wie afscheid wil nemen van Dirk is welkom op woensdag 24 oktober van 14.00 tot 20.00 uur op Zevenhuizen 39 te Oosterend. De crematieplechtigheid vindt plaats op donder dag 25 oktober om 14.00 uur in Crematorium Schagerkogge, Hannghuizerweg 3 te Schagen. Na afloop is er gelegenheid de familie te condo leren in de koffiekamer van het crematorium. Verslagen zijn wij door het plotseling overlijden van onze buurman Dirk Koorn en wensen de familie veel sterkte toe. Fam. W.R. Abma. Warm geluk, daar ben je dan! Een meisje lief, teder en klein; een geluk om dankbaar voor te zijn Shenna Naomi 21 oktober 2001, 15,19 uur 2540 gram, 48 cm Peter, Carina Ricardo Kreeft Strandkaap 1 1791 5L Den Burg Voor bezoek graag even bellen, Q 0222 - 322064 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ9,30 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ3,10 (incl, btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto 25,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Binnenkort start er weer een cursus zwanger-Fitt. Folk. Passe-partouts en kaartjes nu te koop bij Lindeboom en Nauta Boek. KLM. Nu 25% korting op alle (goedkoopste) Euro pese bestemmingen van de KLM. Boeken tot 22 no vember a.s., vliegen t/m 31 maart 2002. Kom langs voor info bij Reisburo Texel Holland Internatio nal. Nu kinderschoenen, scherp afgeprijsd Mantje Schoenen. Vakantie' Even niet hollen, vliegen, rennen, maar tijd om "haar" eens te verwen nen! Qnipp Kapsalon, Waalderstr. 15. tel. 312227, met en zonder afspraak. Er op uit met de kerst? Wij hebben programma's met verzorgde reizen tij dens kerst en nieuwjaar per luxe tounngcar Haal ze bij Reisburo Texel Holland International. Te koop: aanhangwagen. 06-55371837. Judo/gym voor 4 en 5 jaar begint op donderdag 1 nov. van 15.45 tot 16.30 uur. Voor info, Natasja Garrit- sen 311638 of Jan Keesom 315640 Budo ver. Shima. Dolgelukkig en trots melden wij u de geboorte van onze dochter en zusje Geboren op 21 oktober 2001 om 10.02 uur- weegt zij 4120 gram en is 50 cm Jang. Ronald, Reina en Luke Witte De Ruyterstraat 79 1792 AL Oudeschild Q 0222-5141 19 Reina en Demi rusten van 13.00 tot 15.00 uur. Eerst even bellen voordat u vingertjes en teentjes komt tellen Je kinderen en kleinkinde ren zullen je eeuwig dank baar zijn voor de oude spul len die je nu nog voor wei nig bij Hans van der Klift kunt kopen. De Zelfpluktuin is nog de gehele maand oktober ge opend. (IM-Texelaartje) Hoe zuiver is ons drinkwa ter nu écht. U kunt het zien en proeven in de voetbal kantine O'end 31 okt. om 9.00 uur Schaal- en schelpdieren .week" t/m 28 oktober Bij Jet". Tel. 319623. Binnenkort start er weer een cursus Dieet-Fitt.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3