WW if Agenda teso U Lekker zweten op zondagochtend en wereld van seks en drugs Het leven een chaos NFGV 8 xcursies rcBSH' fe- X Ver Koorn-aar 1000 m2 .TEXELSE COURANT' iterdag 3 november: indag 4 november: nsdag 6 november: oensdag 7 november: Voor Texelaar en toerist g Band Texel Inloopavond Scouting Texel Televisiester' in De Zwaan Smartlappenkoor en DEK geven samen concert Vrijdag 2 november: Zaterdag 3 november: Zondag 4 november: Cabaret-café verschoven Jazzballet in jeugddienst Maandag 5 november: Dinsdag 6 november: „CUIT^ KARTING TEXEL ZEEHONDEN ZIEN Hoogwater te Oudeschild CAFE DE ZWAAN KEES TESSELAAR Café- - restaurant ^an Keijser Kampeercentrum ]/tyaar gebeurd Eerste bezoeker Nieuwe Toekomst' Boot vijf uur Voorlichtingsavond over grondgebruik Koopzondagen in december - «s Texelse bierbrouwerij is geopend 14 00 tot 17.00 uur. Om 15.00 16.00 uur worden rondleidingen geven 11.00 uur gaat in de Slufter de ursie 'Door het zout van de zee' Staatsbosbeheer van start, gave en inlichtingen bij EcoMare, 317741. chocolaterie A Looyer, Spinbaan in Den Burg, worden van 14.00 16.00 uur demonstraties nbons maken gegeven en men bezoekers ook zelf aan de Deelname kost ƒ25,-. Voor «pen vanaf tien personen geldt groepstarief. Aanmelden en :htingen: tel. 313 179. voldoende deelname begint om 00 uur een rondleiding door de il. Aanmelden en inlichtingen bij Mare, tel. 317741. {i VRIJDAG 2 NOVEMBER 2001 Jsr-y - Band Texel verzorgt zondag een reden in strandpaviljoen Paal 28. begint om 18.00 uur. De gang is gratis. Terwijl de één zijn vrije zondag het liefst zo laat mogelijk begint, om daarna rustig wakker te worden onder het genot van een kopje thee, een beschuitje en een zacht gekookt eitje, kent de ander geen groter genoegen dan zich op fraaie maar kronkelige en dikwijls modde rige bospaden in het zweet te lopen. Die laatste categorie is nog niet eens zo klein, zo leren de crosslopen die Atletiekvereniging Texel al sinds jaar en dag organiseert. Ook dit seizoen komen de hardlopers aan hun trekken. Er staan zeven crosslopen op het pro gramma, waarvan de eerste zondag wordt gehouden. Inschrijven is vanaf 10.30 uur mogelijk in het res taurant van Bos en Duin. De jeugd itmnieuws cole Kidman en Ewan McGregor inde sterren in 'Moulin Rouge', n romantisch drama dat de -mende tijd in Cinema Texel 'aait. Het verhaal draait om iristiaan, een jonge schrijver met m magisch gevoel voor dichten, ein de onderwereld van bnmartre in Parijs gaat wonen, [wordt in huis genomen door in artiest die voortdurend de teur absint drinkt en wiens harde ven zich afspeelt rond de «roemde nachtclub Moulin iuge, een 'elektrisch geladen' lereld van seks en drugs, iristiaan beleeft er een artstochtelijke liefdesaffaire met atine, 'de Schitterende Diamant', mooiste performer van Parijs en ster in de Moulin Rouge igelijks op het witte doek te zien ook de komedie 'America's eethearts', waarin Catherine ita-Jones en John Cusack twee teurs spelen die zowel op het :e doek als daarachter een iliefd stel vormen. Alle films sarin zij samen verschijnen, wor- m kaskrakers. Tot de liefde ssen de twee overgaat en iden langzaam maar zeker in de nieling raken. Er ligt echter nog :n film op de plank met de ex- diefden samen in de hoofdrol, mdie tot een succes te maken, is it volgens de studiobazen van cruciaal belang dat het publiek denkt dat de twee weer samen zijn. Billy Crystal (die America's Sweethearts ook regisseerde) speelt de producer die dat voor elkaar probeert te krijgen Hij vraagt hierbij de hulp van de assis tente en zus van Catherine, een rol van Julia Roberts. Zij heeft echter een groot zwak voor John en dan is de waanzin compleet... Het detectiveduo Carter en Lee raakt in 'Rush Hour 2' verzeild in een criminele samenzwering. Net wanneer Carter (Chris Tucker) van een welverdiende vakantie wil gaan genieten en Lee (Jackie Chan) zijn politietaken weer heeft opgepakt, wordt de Amerikaanse ambassade in Hongkong gebombardeerd Een bloedstollend avontuur met hilari sche momenten brengt hen naar Los Angeles en Las Vegas, waar ze al hun talenten moeten benutten om 's werelds meest gevreesde gangsters te pakken te krijgen 'Als kat en hond' is een Nederlands gesproken familiefilm over de eeuwenoude vete tussen kat en hond De strijd krijgt in deze film een 'hightech'-smaakje, waarbij de huisdieren het kunstje van James Bond afkijken en elkaar met de nieuwste elektronische snufjes te lijf gaan. Wie zich wil laten verrassen, kan maandag in Cinema Texel terecht voor een 'sneak preview'. tot en met 12 jaar start om 11.00 uur, de oudere jeugd en de senioren vertrekken een kwartier later. De meeste atleten stellen zich geen hoger doel dan aan de conditie te werken en als het even kan wat har der te lopen dan de vorige keer. Maar zijn er ook die ervan dromen om nog eens het parcoursrecord te verbeteren, om op die manier de snelste loper te zijn die ooit op dit traject actief is geweest. Volwassen mannen die dit willen bewerkstelli gen, moet in de wedstrijd over 8,7 kilometer de tijd van 30 01 minuten van Lutz Lohse uit de boeken zien te lopen. Bij de veteranen is de snelste tijd ooit 32.26. De jeugd tot en met 12 jaar heeft z'n eigen records. Dat is bij de jongens in handen van Texelaar Jelle Lubach, die de 1,3 kilometer eens afraffelde in 5.17 minuten. Margriet Berkhout uit Warmenhuizen is het snelste meisje op deze afstand. Jeugdige lopers die ten minste vijf keer meedoen, wor den opgenomen in het klassement. De oudere jeugd (tot en met 16 jaar) loopt 2,9 kilometer, senioren kunnen kiezen uit afstanden van 2,9, 5,9 en 8,7 kilometer. Het inschrijfgeld voor jeugdleden van AV Texel bedraagt 2,25 per keer of 11,- voor alle zeven lopen. Jongens en meisjes die geen lid zijn, betalen respectievelijk ƒ2,75 of ƒ13,50. Voor senioren die lid zijn, bedraagt het inschrijfgeld respectie velijk ƒ3,50 en ƒ17,50; voor niet- leden zijn die bedragen ƒ4,50 en ƒ22,50 De volgende wedstrijden worden gelopen op 18 november, 2 en 16 december, 13 en 27 januari en 10 februari. Nadere informatie kan worden ingewonnen bij Rita Dogger, tel. 313387 Scouting Jeroengroep Texel houdt vanavond een inloopavond. Ouders, familieleden, buren, kennissen, vrienden en vriendinnen, scouts, oud-scouts en andere belangstellen den zijn van 19.00 tot 21.00 uur wel kom in het verenigingsgebouw (Bernhardlaan 149). De ongeveer tachtig leden, kinderen in de leeftijd van 7 tot en met 16 jaar, demonstreren allerlei speltakken, er draait een diaserie over het zomer kamp en er is koffie en limonade. Kees 'Tesselaar' Klaassen - afgelopen weekend nog op televisie te zien tijdens een reportage van Yorin over de Noordhollandse kermissen - treedt zaterdag voor het eerst sinds lange tijd weer eens op eigen eiland op. Dat gebeurt in café De Zwaan in Den Burg, waar de schijnbaar onvermoeibare entertai ner uit Den Hoorn tussen 22.00 en 2.00 uur drie sets lang vooral dans bare krakers van toen en nu ten gehore zal brengen. De toegang is gratis. Voor Kees Tesselaar zelf wordt het in ieder geval een optre den met een bijzonder karakter Hij wordt deze maand 40 en viert dat hij 25 jaar geleden voor het eerst het podium betrad. Muziekvereniging DEK en het Smartlappenkoor laten zaterdag 10 november horen wat er op muzikaal gebied in Den Hoorn valt te beleven. In dorpshuis De Waldhoorn betreden ze om en om het podium Gezien hun uiteenlopende achtergronden belooft het een gevarieerd programma te worden. Tussen de optredens door wordt bovendien de CD gepresenteerd die het Smartlappenkoor afgelopen voorjaar opnam ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Het con cert begint om 20.00 uur Kaarten kosten ƒ5,- en zijn te bestellen bij Ina Bakker, tel. 319618. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend beginnen om 19.00 uur demonstraties gymnastiek en jazzdance Vogelwerkgroep Texel houdt vanaf 19.30 uur een gezellige avond met lezingen en diavoorstellingen in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg. De hervormde gemeente van Den Burg houdt vanaf 20.00 uur een gezellige avond in het eigen, pas gerenoveerde kerkgebouw. In Cinema Texel draaien Rush hour 2 (aanvang 19.00 uur), America's sweethearts (19.00 en 21 45 uur) en Moulin rouge (21.30 uur) Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal Opgave via tel. 316539. In Bethel in Zuid-Eierland begint om 19 00 uur een spelletjesavond. In de Burgemeester De Koninghal begint om 20.00 uur het jaarlijkse Fanfare Festival van de gezamenlij ke korpsen DEK, Excelsior en KTF. De toegang is gratis. De Multifunctionele Ezelvereniging i a houdt in Question Plaza in Den Burg de Vijfde Nacht van de Ezel. De avond begint om 20.00 uur. Om 21.00 uur begint het optreden van Boudewijn de Groot en is toegang tot de zaal niet meer mogelijk Dierenartsen Wilmke en Henk Offereins houden in manege Akenburg een lezing over de verzorging van paarden tijdens de winter. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Entertainer Kees 'Tesselaar' Klaassen brengt danskrakers van toen en nu ten gehore in cafe De Zwaan in Den Burg. Aanvang 22.00 uur De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Als kat en hond (aanvang 15.00 uur), Rush hour 2 (19.00 uur), America's swee thearts (19.00 en 21 45 uur) en Moulin rouge (21.30 uur) De jazzballetgroep van Oosterend verleent medewerking aan de jeugddienst die om 9.30 uur begint in de gereformeerde kerk van Oosterend. In verband met vakantie vindt de volgende aflevering van Cabaret café een week later plaats: op vrijdag 7 december in plaats van 30 november. Aanvang en plaats blijven ongewijzigd: om 20 15 uur in Question Plaza Pip Barnard en Janien de Bruijn blikken die avond met het oog op Ouwe Sunderklaas terug op de gebeurtenissen van het afgelopen jaar. 'Dwaalgast' is Jeroen van Hattum, de nieuwe redacteur van de Texelse Courant. Om 12.30 uur gaat op het crosster rein in Eierland een trialwedstrijd van start, met zo'n 25 tot 30 deelnemers. Toeschouwers welkom. Big Band Texel verzorgt een optre den in strandpaviljoen Paal 28. Aanvang 18.00 uur. De toegang is gratis. Vinologen Peter van Ee en Maarten Zilverentand verzorgen een proeverij van witte Bourgogne in restaurant Bij Jef in Den Hoorn. Deelnemers krijgen tien wijnen en een driegangendiner geserveerd Deelname kost ƒ100,- Reserveren via tel. 319623 In Cinema Texel draaien Als kat en hond (aanvang 15 00 uur). Rush hour 2 (19.00 uur), America's swee thearts (19.00 en 21 45 uur) en Moulin rouge (21.30 uur) De Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting houdt een bijeenkomst over grondgebruik. Locatie is hotel De Pelikaan, nabij De Koog Aanvang 20.00 uur In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en America's sweethearts (20.45 uur). In De Witte Burcht in Den Burg wordt een open klaverjasdrive gehouden. Inschrijven tussen 19 30 en 20.00 uur Deelname kost ƒ7,- per koppel. De kring 'Media en Religie' praat ten huize van dominee Fred van Helden over de vraag in hoeverre de media de rol van de kerk hebben overgenomen. Wie wil meepraten, is om 20.15 uur welkom op het adres Ankerstraat 33 in Oosterend. In Cinema Texel draaien Moulin rouge (aanvang 20.30 uur) en America's sweethearts (20 45 uur). 'Haat en liefde' is het thema van de jeugddienst die zondag om 9.30 uur begint in de gereformeerde kerk van Oosterend. De jazzballetgroep uit dat dorp verleent met een eigen interpretatie van deze begrippen medewerking aan de dienst. Zij doen dat aan de hand van het bijbelverhaal over Zaggeüs, een alom gehate man die een glimp wilde opvangen van Jezus en om die reden in een vijgenboom klom. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur Sleepnetvissen, garnalen proeven en... naar de zeehonden. Kaartverkoop aan de haven. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 |aar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin ^^^ïrcenParks Sluftervallei Krïmweg 104, De Codndorp. iel 316819 Z KINDERFEESTJE?! 2 zwemmen - bowlen - speurtocht - midgetgolf - snoeken. 3 12.00 - 18.00 uur 17,50 p/p ^2 0°k hét adres voor: feesten partijen recepties etc Alle dagen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) OP DE WADDENZEE ïeehondenrondvaart met DE WITTE ZEEHOND Afvaart 10.30 en 14.00 uur Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventje, Oudeschild Tel. 313806 of 06-51105775 Fax 315097 Veerdienst TESO zet komend week eind geen extra boot in. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel 0222 - 369600 of e-mail info@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Zwaanstraat - Den Burg Zaterdag 3 november aanvang 22.00 uur. toegang gratis Teams wzorjm wij non duw, barbecue, bruiloft of koffietafel. Cjraruj tot ziens bij Ronald en Joke Braaksma Qrenswej 386, tel. 0222-322084, nabj Den Bur,]. Vr. 2 8 54 en 21.35 u. Za 3 9.35 en 22.05 u. Zo. 4 10.04 en 22.10 u. Ma. 5 10.30 en 22.24 u. Di 6 10.47 en 23.00 u. Wo. 7 11.27 en - u. Do. 8 0.06 en 12 17 u- Vr. 9 0 55 en 13.40 u. Aan het strand is het ongeveer een 1 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... uur eerder hoogwater. De zon komt 7 november op om 7.45 uur en gaat onder om 16.59 uur. 3 november springtij, 8 november laatste kwar tier. Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL 0222 - 313163 eerste bezoeker van De Nieuwe tkomst noemt Koos de Ruiter hem '•scherend. Twee weken geleden 'e de eigenaar van café Le Berry "leep, een CJ7 Renegade, op een "P zand achter de schutting langs Dorpstraat. Naar eigen zeggen W hij er veel opmerkingen over, 'wsen vragen hoe ik hem daarop heb gekregen.' Volgens De Ruiter was het geen probleem de jeep op het zand te rijden. Hij deed dat na overleg met de werklui. De Ruiter verwacht dat de wagen er nog een paar weken staat. 'Zo gauw die in de weg begint te staan, haal ik hem weg.' (Foto Jeroen van Holtum) Onze zoon werkt als verpleegkundige op de operatiekamer van het zieken huis in Alkmaar en woont met zijn gezin in Heerhugowaard. Verknocht aan Texel besloot hij eens een week end bij ons door te brengen. Vrouw en kinderen kwamen een dag eerder en zoonlief zou daags erna met de boot van vijf uur naar het eiland ko men. Het werk liep echter uit en het werd twijfelachtig of hij de trein zou halen. De oplossing diende zich aan toen twee collega's uit Schagen met de ambulance een patiënt naar Alkmaar kwamen brengen. Zoon zag zijn kans schoon en de Schagenezen bleken wel bereid hem met de ambu lance naar het station te brengen. Onderweg bedachten ze dat ze ook nog wel de trein in Schagen konden halen. Met zwaailicht en sirene scheurden ze naar Schagen voor de trein naar Den Helder. Na een sprint|e over het peroon kon zoon zich met een diepe zucht in zijn stoel laten zakken. Nu haalde hij toch maar mooi nog de boot van vijf uur. Maar toen hi] naar buiten keek, zag hij dat de trein in de richting van Alkmaar reed. Dus werd het toch nog een latere boot. Jan van Tunen De Vereniging voor Bedrijfs voorlichting houdt maandag een bijeenkomst over grondgebruik. Er wordt gesproken door voorlichter R. Glazema van DLV Sneek. Volgens de vereniging doen veel on dernemers al aan grondruil, maar kan het beter. Ze wijst erop dat kennis van eikaars problemen bij mestplaatsing, vruchtwisseling, stikstofbenutting en grondgebruikersproblemen extra in komen kan opleveren. Tijdens de avond wordt gesproken over mest- afzetcontracten. De bijeenkomst is bedoeld voor veehouders, akker bouwers en bloembollentelers Ze Op de zondagen 23 en 30 december zullen de winkels op heel Texel geo pend mogen zijn van 10.00 tot 18.00 uur. In verband met de winkeldrukte in deze periode had de Ondernemersvereniging van Den Burg om een dergelijke openstelling gevraagd en wel van 14.00 tot 18.00 uur op 23 december en van 12.00 tot 17.00 uur op 30 december. Het col lege geeft dus meer dan was ge vraagd Wethouder Nel Eelman (CDA) is om principiële redenen tegen op stelling van winkels op zondag en heeft daarom in de college vergadering tegen gestemd. B en w zijn bevoegd om voor maxi maal twaalf zondagen per jaar ont heffing te geven van het verbod om winkels op zondag geopend te heb ben. begint om 20.00 uur in hotel de Peli kaan aan de Pelikaanweg in De Koog. ADHD Kinderen zijn beweeglijk en kunnen maar kort hun aandacht ergens bijhouden. Maar som mige kinderen en volwassenen zijn altijd heel druk of onrustig. Ze zijn snel afgeleid en doen onbezonnen dingen. Ze maken weinig vrienden en hebben veel problemen thuis, op school of op het werk. Ze hebben moeite hun leven op orde te houden. Herkent u dit? Vraag dan de brochure aan, voor uzelf of iemand die u kent. Bel 030-2971197, fax 030-2971198, of schrijf naar het NFCV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht. info@nfgv.nl Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 11