'Medewerkers voelen zich betrokken bij de kotters' m 2 Fubaniia Nieuwe bedrijfsleider Texdok mikt op geleidelijke groei Geknip^C/1 EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF .TEXELSE COURANT1 Kostenplaatje bepaalt bouw loods Texdok oud Papier Cursus voor jeugdleiders in de natuur Frans Visman lijsttrekker D66 Carnaval Medische zorg *0* Kerkdiensten Radio Texel ROC VRIJDAG 2 NOVEMBER 2001 'Ik heb héél wat dokbedrijven ge zien, maar nergens eentje zoals hier, waar vier man een heel dok bestieren. In andere bedrijven moet er bij het indokken bijvoor beeld een speciale dokmeester of schilderploeg komen, hier doet ze dat gewoon zelf. Het werkt enorm efficiënt.' De werkwijze in Oude- schild was een aangename verras sing voor Mare Bakker, sinds een half jaar bedrijfsleider van Texdok. Zijn aanstelling had nog een pret tige bijkomstigheid: de boeren zoon die opgroeide op hoeve St. Anna bij Den Hoorn kon met zijn gezin na dertien jaar terugkeren naar Texel. 'Hier kan ik mijn kinde ren wat meer meegeven dan alleen de polder.' In Bakker (38) heeft eigenaar Albert Metz uit Urk met alleen een brood nuchtere. maar ook een ambitieuze kracht gevonden die de kar in Oude- schild moet trekken. Want het is niet de bedoeling dat de Urker scheeps bouwer en -reparateur regelmatig zijn gezicht op Texel laat zien. 'Metz ver telde me "De man die op Texel zit kan en moet het veel beter zien dan ik het vanaf Urk kan. Het moet een zelfstandige ondernemer zijn die zijn eigen broek kan ophouden," Dat be tekent dat ik niet elk besluit met hem ga doornemen en dat hij met alles controleert. Ik werk hier op een vertrouwensbasis. Echt grote beslis singen of bijzondere voorvallen leg ik natuurlijk wel aan hem voor. Zoals toen laatst het dok een paar dagen van zijn plek moest omdat door de bagger de schepen niet meer naar binnen konden varen. Het is juist die zelfstandigheid hier, die me zo aan spreekt. Als bedrijfsleider bij de werf Sandfirden Technics in Den Oever had ik ook een grote vrijheid, maar daar keek regelmatig een directeur over mijn schouder mee Hier moe ten we het in feite zelf zien te klaren.' Aan de Hoornder zal het niet liggen Hij studeerde scheepsbouw aan de HTS, een opleiding die hij in 1986 voltooide. Na militaire dienst ging hij als projectengeneer aan de slag bij Sandfirden Technics, een van de po ten van de gelijknamige kustvaart rederij. Hij werkte er drie jaar, waarna hij de overstap maakte naar de Rijks werf in Den Helder. 'Ik werkte er ze ven jaar als schade- en onderhouds- expert en was tevens projectleider bij het uitbesteden van onderhoud en reparatie van twee schepen.' Daarna volgde twee jaar bij Telco Marine in Den Helder, onderdeel van rederij Vroon uit Breskens. Dit bedrijf richt zicht op de offshore. Daarna volgde ruim een jaar als bedrijfsleider bij Sandfirden. Totdat Hans Boom belde. 'Hij vertelde dat zijn bedrijf was verkocht aan Mets en dat nie mand van de bestaande medewer kers de kar wilde trekken. Ik wist al langer dat Boom ervan af wilde. Hij had de poppetjes in m'n ogen wel gezien, maar ik had financieel met de mogelijkheid om zo'n groot bedrijf over te nemen. Maar een baan als bedrijfsleider stond me wel aan. Ik had best een goede baan, maar de zelfstandigheid en de mogelijkheid om naar Texel terug te keren gaven de doorslag.' Texdok opereert als een soort vooruitgeschoven post van Metz uit Urk. Deze scheepswerf richt zich vooral op de visserij. Ze doen aan nieuwbouw, onderhoud en repara ties, waarvoor zes hellingen in ge bruik zijn. Er zijn echter redenen waardoor veel kotters voor onder houd de werf links laten liggen. Schepen met grote diepgang kun nen bijvoorbeeld niet door de sluizen van de Afsluitdijk komen. Of het kost ze teveel tijd om helemaal naar Urk te varen en af te meren. Veel Urkers leggen daarom aan in Den Helder. Lauwersoog of elders. Met als ge volg dat schepen die op Urk nieuw werden gebouwd, niet meer bij Metz Heemskerckstraat in vier verschil lende loodsen. Dat heeft voor- en nadelen. Als iemand in de ene loods staat te lassen, hebben de mensen in de andere schuren er geen last van. Maar het nadeel is dat je veel moet gelukkig best veel. Ons voordeel is dat we direct aan open zee liggen. Een schip dat niet al te diep steekt kan hier altijd komen, anderen moe ten weliswaar rekening houden met het tij, maar kan hier wel terecht.' klussen. 'We doen dat voor particu lieren, horeca en noem maar op Al leen voor de Texelse markt. Daarin gaat ongeveer de helft van onze man uren zitten. Dat is zo gegroeid en wel prettig, want daardoor is het risico gespreid We hebben op Texel een flink marktaandeel. Alleen spanten voor grote loodsen komen van overkantse bedrijven. Die werken met jong personeel en kunnen daardoor onder de prijs door. Maar gaat het om kleinere opdrachten, dan wegen de transportkosten niet tegen het prijsvoordeel op. Bovendien kunnen wi| maatwerk leveren. Want als het een restauratie betreft, dan kun je doorgaans niet uitgaan van stan daard maten. We maakten ook de werden teruggezien. Door het bednjf van Boom te kopen kreeg hij de mo gelijkheid om de Urker schepen een dok te bieden dat direct bereikbaar is vanaf open zee Bakker: 'Een mooie manier om de klanten te bin den en het contact te onderhouden. Veel Urkers die Texdok aan doen weten dat ze te maken hebben met een bedrijf uit Urk, al is het alleen maar een papieren kwestie. Veel Urkers die in dok willen bellen eerst naar Metz. Ze zoeken contact met de mensen die ze kennen. Daarna neemt Texdok het over. Ik vind het prima, het zijn immers allemaal klan ten.' Op het orderbord in het kantoor is te zien dat ongeveer de helft van de kotters die in dok gaan uit Urk komt, de andere helft is Texels. Af en toe zit er een Nieuwendieper of een Wieringer tussen. Soms een sport visser en in juni werd er nog een kustvaarder van 90 meter in gerepa reerd. 'Werken in zo'n dok is tamelijk spe cialistisch. De mannen weten pre cies wat ze moeten doenZe hebben tien tot dertig jaar ervaring. Dat werkt voor mij en werkvoorbereider Joop (Schouwstra, red.) héél plezierig. Ze spreken met elkaar af wie wat doet en gaan aan de slag. Het zijn allrounders. De eerste dokmeester zorgt dat het schip droog wordt ge zet, of als hij er niet is doet de tweede dat. De derde is zelfs in opleiding Als het schip droog ligt spuiten ze het schip helemaal schoon, zetten het in de verf, halen de schroeven eraf en zovoorts. Soms hele secure klussen. Ze doen laswerk, bovendekse repa raties en straalwerk. Ze voelen zich betrokken bij de kotter. Alles gaat op routine. De mensen van het dok en de bemanningen kennen elkaar meestal al jaren Het moet goed Eén van de zaken waarmee Bakker zich bezig houdt, is het plan voor een nieuwe loods op de kade bij het dok. 'We werken aan de lopen. Bovendien zitten we op een flinke afstand van de haven en dat is niet ideaal. 'Natuurlijke hebben we onze grenzen. Voor het inbouwen van motoren van 2000 pk hebben we nog niet de middelen, maar we kunnen wel hulpmotoren inbouwen. Het gro tere werk moet mogelijk zijn zodra de nieuwbouw is voltooid. Het achter land om een goede werf te kunnen zijn is hier volop aanwezig. Er zijn goede elektrotechnische bedrijven, goede technici, een scheeps timmerman en er zijn bedrijven voor koeltechniek waarop we een beroep kunnen doen.' 'We willen op de haven één grote loods, met alles erop en eraan: de kantoren, het magazijn, de kantine, een wasplaats en in het midden een mooie rechthoekige constructievloer. Met daarbij een reparatiekade. Zo'n loods, met daarbij het dok en een reparatiekade geeft het bedrijf de uit straling van een echte scheepswerf. Dan kun je dingen doen die nu niet gaan. We zijn dan in staat om grotere schepen te ontvangen, niet alleen van de visserij, ook andere typen. Ik ver wacht dat we daardoor extra sche pen aan ons kunnen binden, wat po sitief is voor de werkgelegenheid. De belangstelling is er zeker.' Aan zijn dienstverband bij verschillende scheepswerven heeft Bakker in de loop der jaren flink wat contacten overgehouden, die hem nu goed van pas komen 'We hebben laatst al wat ervaring opgedaan met een rederij uit Den Helder, om hier het onderhoud aan hun twaalf schepen uit te voeren. Dat is goed bevallen en daar ver wacht ik meer van. Er zijn meer rede rijen in Noord-Holland. Want met een Texelse visserijvloot die elk jaar iets kleiner wordt, zitten we hier niet be paald in een groeimarkt. We zijn een werf dat het in de toekomst moet hebben van schepen uit ruwweg een straal van 100 kilometer rond Texel. In Noord-Holland en Friesland zit 'Voordeel van de samenwerking met Metz is dat we medewerkers kunnen uitwisselen. En dat is best wel mak kelijk als zich een grote klus aandient waarvoor je zes man nodig hebt. Dan kun je het niet maken om tegen an dere opdrachtgevers te zeggen dat ze in de wachtkamer moeten. Als dat De Welstandscommissie heeft positief gereageerd op het bouw plan voor de nieuwe loods van Texdok op de kade bij het dok in Oudeschild. Maar daarmee is nog met zeker of deze loods van 20 bij 50 meter er op korte termijn komt. Bedrijfsleider Mare Bakker: 'We moeten eerst een beeld krij gen van de kosten en de mate waarin we voor subsidies in aan merking komen. Pas als we daar over zekerheid hebben, nemen we de definitieve beslissing. Dat zal over ongeveer een half jaar zijn. We willen het allemaal en ik denk dat het goed is voor het bedrijf. De gemeente wil ons graag uit het dorp hebben en de kade ligt er. Maar uiteindelijk be paalt het financiële plaatje of het al dan met doorgaat.' gaat lopen en er dienen zich meer grote klussen aan, dan kun je er vlaste medewerkers voor in dienst nemen. Zo kunnen we een grotere markt positie veroveren. Niet dat we in een paar jaar op 25 man zitten, maar een bescheiden groei moet kunnen. Metz houdt er rekening mee dat het bedrijf een bepaalde tijd nodig heeft om zich op te bouwen.' Behalve werk in de visserij, heeft Texdok sinds jaar en dag een flinke andere poot: het lassen van stalen spantconstructies voor de bouw en tal van andere las- en constructie- trap voor de nieuwste expositie in EcoMare Verder zijn we ook hele maal thuis in het verwerken van roestvrij staal en aluminium, waar we een aantal goede vaklui voor hebben lopen. Waar de nieuwe man in zijn eerste half jaar op Texel tegenaan liep was dat Boom de laatste jaren een aantal klussen aan zich voorbij had laten gaan. met name het maken van vis tuigen. Onder leiding van Bakker is dat veranderd. 'Als we een compleet pakket bieden, maakt dat de werf aantrekkelijker. Het is service en het levert werk op.Want de schepen ko men voor een ditje, maar dan is er ook wel weer iets anders dat moet gebeuren.' Illustratief zijn de zogehe ten sleeen die door Noordzeekotters worden gebruikt. Deze ijzers glijden over de zeebodem, ter geleiding van de wekkers (kettingen) en de netten 'Dat soort werk was eigenlijk een markt die we hadden verlaten, omdat er in financiële zin weinig eer mee was te behalen. Toch hebben het weer opgepakt, want het hoort bij het vak. Als je pretendeert een volledig pakket te bieden, dan moet je ook dit soort klussen doen. We hadden geen idee over de kostprijs, en de mensen die ze vroeger maakten doen nu an der werk. Maar het is volgens mij prima gelukt.' Dat wordt tijdens het interview bevestigd door Cees Boer- sen van de TX 94, voor wie Texdok zulke sleeën heeft gemaakt. 'Ze doen het als een kneut!' Tekst en foto Gerard Timmerman De Texelse afdeling van het IVN, een vereniging voor natuur en milieu, or ganiseert een cursus die vrijwilligers opleidt om als jeugdbegeleider met kinderen van tussen de 6 en 12 jaar de natuur in te gaan. De initiatiefne mers gaan er vanuit dat daar vraag naar is. Want hoewel kinderen er be hoefte aan hebben om samen de natuur te ontdekken en ook volwas senen graag 'op speelse wijze' met kinderen in de natuur bezig zijn, be staat er op Texel geen natuurgroep voor kinderen. Dat was vroeger an ders, toen groepen van het Wereld Natuur Fonds (de Rangers), de NJN, de Waddenvereniging en de Vogel bescherming furore maakten. Een gebrek aan kennis en vaardigheden bij de jeugdbegeleiders is er volgens de IVN de oorzaak van dat dergelijke groepen nu niet meer bestaan. De vereniging verwacht veel belangstel ling van excursieleiders in het Natio naal Park (zoals van het IVN en het NET) en van leden van organisaties als de Vogelwerkgroep, Scouting Texel en diverse hobbyclubs. Tijdens de cursus wordt onder meer inge gaan op het organiseren en uitvoeren van activiteiten voor jongeren en op het opdoen van kennis op dit gebied. Van de cursisten wordt verwacht dat ze na afloop een natuurgroep voor de jeugd opzetten. De cursus start in januari en zal uit ongeveer tien bijeenkomsten be staan. Op dinsdag 13 november be gint om 20.00 uur in de OSG aan de Haffelderweg een informatie bijeenkomst voor belangstellenden. Docenten Peter Ampt en Dick Scher mer geven dan een gedetailleerde uitleg over de doelen en de opzet van de cursus. Informatie kan worden in gewonnen via tel, 314259 (Ampt) en tel. 322625 (Schermer). Frans Visman voert bij de gemeenteraadsverkiezingen van volgend jaar de kieslijst van D66 aan. Dat heeft de afdelings- verkiezingscommissie van de par tij woensdag na interne verkiezin gen bekend gemaakt. Visman is in de huidige raad het enige lid namens D66. Hij volgde een jaar geleden Pieter de Groot op, die we gens gezondheidsproblemen af scheid moest nemen. D66 is de eer ste partij die haar kieslijst bekend maakt. Tweede op die lijst is Jan Hennink. De andere drie zijn respec tievelijk Astrid van de Wetering, Tineke Jongeneel en Mies Leegwater. De gemeenteraadsverkiezingen wor den op 6 maart gehouden. In de electromsche editie van De Twentsche Courant Tubantia werd onlangs aandacht besteeds aan de van Texel afkomstige Cees Riteco. Deze schonk zijn hele verzameling carnavalssouvenirs aan de Oldenzaalse overkoepelende carnavalsvereniging De Kadol- stermennekens. De verzameling om vat onder meer medailles, plak boeken, oude steken en maskers. Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19 00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de vol gende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoord singel, Wagenmakerstraat, Witte Kruislaan. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Mid dags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. 'Blijvende herinneringen aan een fe nomeen waar hij ooit iets van moest hebben', aldus de krant. T WENISCHK C.OURA N T >ndcrrt*g 25 olet. 2001 '■'Email '«■'Adverteren^Ö^Abonnc Email '«■'Adverteren "G» Abonneeservice anktplaats icintjes eglollnk oordeelbon ncn EU w5 oorpagina wente ostlers NP Nieuws otoalbums Enschcdo Haoksborocn Oldenza.il Lovsor Dmkclland Hengelo Borne Hof van Twente Almelo Nijverdal Rijucn Twenterand Tuboergen Wlcrden Achterhoek t Neede Winterswijk Sport Algcm Rcgloj A mate Cees Ritecn staat i\-n miposjnü archief af aar, varemgins Kadolstermennekes stuk historie rijker Carnaval was voor hem vooral 'dat rare mutscnspul' 'Apart volk, daar zie Je mo echt nioL" Dat was in 1959 Ceos Riteco, afkomstig van hot waddeneiland Texel, had echter do pech dat hij destijds vort-cring had met Jo En laat Oldenzaalse Jo nu juist net wol 'stapel-mesjokke' zijn gewoost op carnaval Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u.: Dokter A.C.P.J. Waverijn en Th. van Hattem, Kogerstraat 87, Den Burg, tel. 312016. Consult uitsluitend na telefonische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086;314727;314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: TM Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diétiste: voor afspraken elke werk dag van 8-30-17.00 uur, tel. 0223- 650222 Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552 Opname geschiedt op acf vies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS, Voor aanmelding, infor matie of voorlichting Humamtas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422 OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2. Of bel de Meld- kamer Noordholland-noord 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs ol andere verslavingen, bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guil- jam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tol 16.00 u., De Buureton, Molenstraal 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel, 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. i Zondag 4 november 2001 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P den Braanker De Waal: 10.00 u. ds. J. R.A. Vlasblom, mmv The Singers of the Lord, Oogstdienst. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. Oosterend: zie gereformeerde kerken. De Cocksdorp: 11.00 u. ds F. van Helden. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u. dhr. E. van Halsema uit Kampen. Oosterend: 9.30 u. ds. E.J. Vledder, jeugddienst; 19.00 u. ds. F. van Helden. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T M. van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. br. R. Kuiper. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg. 10 00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: vrij. 19.30 u. dames koor, allerzielen; zat. 19.30 u. herenkoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. dameskoor. Oosterend: zon. 9.30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends! 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: EcoMare Pietelepote gaat d<w met vragen aan Renée van EcoMare ei praat over de kindervoorstelling In De Kiekendief. 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u- Time travelling (muziek) 20.00 u Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uv verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00u Even bijpraten met (Texelaars in het nieuws) Met vandaag als gast- Fenneke Krafft va" de Rabobank over de komst van de euro (herhaling van 25/10) 20.00 u. Radio Noordholland IM-Advertentie Dé opleiders van de Noordkop hebben een nieuwe telefooncentrale Om u nóg beter van dienst te kunnen zijn. Vanaf 1 november 2001 bereikt u ons via de volgende nummers: Kop van Noord-Holland Middenweg 175R 1782 BE Den Helder Sector Zeevaart Het Nieuwe Diep 20 1781 AC Den Helder 0223 611 380 0223 611 381 Drs. F. Bijlweg 21 1784 MC Den Helder r<#] 0223 611 320 Haring vlletweg 10 1784 HA Den Helder 0223 611 280 Tlmorlaan 45 1782 D| Den Helder ^^H>223 611 260 Fax 0223 611 261 Sportlaan 54 1782 ND Den Helder 0223 611 350 ax 0223 611 351 1741 CD Schagen 0223 611 230 Fax 0223 611 231 Haffelderweg 40A 1791 AS Den Burg 0222 310 233 Fax 0222 314 258

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2