'orenhaan bleef nog even aan de grond 1 Om te onthouden 'rovincie geeft subsidie aan Duurzaam Texel Familieberichten 18 jaar 50 jaar Agenda TEXELSE COURANT' II Duco Jan Deze spermaboer wordt Wij vieren het zondag na vieren VRIJDAG 2 NOVEMBER 2001 rtilige hoogte zetten Nel Eelman (rechts) en Enno Neef de blinkende gouden haan op het smeedijzeren kruis. (Foto Harry da Graaf) LANGE TERMIJN lensdagmiddag zou wethouder (Eelman de haan plaatsen op de isn van de zeemanskerk van ideschild als officiële afronding «de restauratie, maar de weer den kwamen tussenbeide. Door harde wind was het niet verant- ord de klim naar de 22,50 meter ge spits te maken. Eelman, ge lpen door gedeputeerde Enno ef, zette de haan toen maar op n kruis bij de voet van de toren, «daag gaat ze naar Oudeschild het ding alsnog op de juiste ge positie te zetten. torenrestauratie die volgens plan aalt weken heeft geduurd, is uitge- erd door het bedrijf A. Pronk BV uit irrtienhuizen. Het karwei is nu vrij- (voltooid. Al het houtwerk aan de itenkant van de toren is vernieuwd het hier en daar weggerotte hout p de inwendige constructie werd epareerd. De torenspits kreeg ruwe leien en ook het smeedijzeren jis en de haan werden vervangen. oude haan was van verguld atstaal en danig geoxideerd. Het mwe exemplaar bestaat geheel uit ssing waarop bladgoud is aange- acht. Het bakstenen gedeelte van loren werd voor een groot deel van nieuw stucwerk voorzien. Op dit moment moet alleen het hek op de trans nog worden geplaatst. Daarna kunnen de steigers weg. Het werk heeft al met al bijna een half miljoen gulden gekost De nu gerestaureerde toren is eigen dom van de gemeente; de rest van het gebouw is van de kerkelijke ge meente, die op dit moment nog geen restauratieplannen heeft. Wethouder Nel Eelman vertelde aan gedeputeerde Neef en zijn gevolg dat de in 1647-1648 gebouwde kerk vol gend jaar een belangrijke rol zal spe len bij de viering van 400 jaar VOC. Het gebouw was in de 17e eeuw voor de zeelieden van de handels- en oorlogsvloot met alleen in gebruik voor kerkdiensten maar ook voor andere samenkomsten. Ook thans is het nog als zeemanskerk in gebruik. De Koninklijke Marine houdt er tradi tioneel in september een kerkdienst in aanwezigheid van hoge officieren. Het gezelschap nam vervolgens een kijkje in het gebouw, waar Sonja van der Meer nog wat meer historische bijzonderheden onder de aandacht bracht, zoals het feit dat de kerk in 1740 een belangrijke uitbreiding heeft ondergaan. Ook wees ze op de be kende kroonluchters die zijn ge schonken door Tromp en De Ruyter. November Zaterdag 3 november: Texel Festival gezamenlijke fanfare korpsen; De Koninghal; 20.00 uur. 20.00 uur. Nacht van de Ezel, met o.a. optreden van Boudewijn de Groot. Woensdag 7 november: Overleg b en w met dorpscommissie Eierland; 19.30 uur. Vrijdag 9 november: Concert Amici Cantus; NH kerk De Waal; 20.00 uur Zondag 11 november: Muziek Complet: Familievoorstelling Baba Jaga; De Kiekendief; 14.00 uur. Zaterdag 17 november: Toneelavond 't Amateurtje; De Wie lewaal; 20.00 uur. Zondag 18 november: Jubileumconcert a'Capabel; De Kiekendief; 15.00 uur. A capellagroep 'De Fantasten'; Klif 12; 20.30 uur; 27,50. Donderdag 22 november: Folkconcert Allan Taylor; Question Plaza; 20.30 uur. Vrijdag 23 november: Duurzaam Bouwen-beurs; bgm. De Koninghal; alleen toegankelijk voor bedrijven. Zaterdag 24 november: Duurzaam Bouwen-beurs; bgm. De Koninghal, toegankelijk voor ieder een. Zondag 25 november: Kwartet Via Coris; NH kerk De Waal; 12.00 uur. (Stichting Duurzaam Texel krijgt «gelijk 771.300,- subsidie van provincie voor de komende drie Br. Gedeputeerde Staten stellen xir het geld beschikbaar te stel puit het Provinciaal Afvalstoffen inds. taaam Texel heeft voor de ko- ëide drie jaar ongeveer 3,3 miljoen Alen nodig om voort te blijven be- San. De stichting heeft subsidie- mvragen ingediend bij gemeente, uvincie, rijk en Europese Unie. Het torstel van de provincie is de eerste Wcrete toezegging. Provinciale Sta- sneemt er maandag een beslissing sr. Het is de bedoeling dat de stich- "g dan jaarlijks 257.100,- krijgt, "gens coördinator Nienke Bloksma hDuurzaam Texel is de toezegging 1 stap in de goede richting. Het Mbestaan van de stichting is er dgens haar nog niet mee verzekerd, k provincie stelt als voorwaarde dat |bi| een project niet meer dan vijf- Iprocent van de kosten subsidieert. St betekent dat er nog anderen bij neten komen De stichting wil barvoor een extra beroep doen op s gemeente. 'Als zij niet met geld When, laten ze het geld van de pro- 'hcie liggen.' Wethouder Peter Bak eliet eerder weten dat in de meer- "enbegroting geen rekening is Wouden met Duurzaam Texel, om- ^t de subsidieaanvraag tijdens de Hgrotingsbehandelmg nog met bin- 'fwas. Het is volgens hem echter aide raad om eventueel een besluit 'aemen over Duurzaam Texel, ^deputeerde Ada Wildekamp liet fens een bezoek aan Texel op woensdag 5 september weten dat zij haar best zou doen voor de provin ciale subsidie. Ze werd daartoe aan gespoord door de Statencommissie Milieu, Water en Groen die een be zoek bracht aan de stichting. Rijk Een bijdrage van het rijk is nog onze ker. Volgens Bloksma voldoet de stichting aan de voorwaarden, maar zijn het de kleine lettertjes die subsidieverstrekking moeilijk maken. Die zaak ligt bij de provincie die de bijdragen van het rijk verdeelt. Ze hoopt dat die alsnog voor een door braak kan zorgen. Mocht de stichting onvoldoende financiën verwerven, dan wordt volgens Bloksma als eer ste een project over meervoudig ruimtegebruik in de koelkast gezet. 'Daarbij wordt bekeken hoe meerdere organisaties van een stuk grond ge bruik kunnen maken. Maar daar wa ren we nog niet aan begonnen, dus dat is met zo moeilijk om uit te stel len. Maar zolang er niet meer geld bijkomt, is het zeer reeël dat alle pro jecten in de koelkast worden gezet.' Het bedrijfsleven heeft voor de ko mende drie jaar zo'n 480.000 euro in het vooruitzicht gesteld. Voorwaarde is wel dat andere partijen ook subsi die verstrekken. De stichting Duurzaam Texel werd drie jaar geleden opgericht. Diverse Texelse organisaties zijn erin verte genwoordigd. De Meimaand Natuur- maand, de milieubarometer voor logiesverstrekkers, een andere afval inzameling op De Krim, informatie panelen op de boot en het bevorde ren van reizen doordeweeks zijn enkele resultaten die behaald wer den. De beurs over duurzaam bou wen die op 23 en 24 november wordt gehouden in de Burg. Koninghallen wordt ook georganiseerd vanuit de stichting. Brand/ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulance-ver voer, tel. 1-1-2 Ook kan de Meld kamer Noordholland-Noord worden gebeld via 072 - 564 44 44. Voor met- spoedeisende zaken; 072 - 564 63 64. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9 .00 tot 17.00 uur Telefoon 0900-8844 (24 uur per dag). Voor spoedeisende ge vallen: 1-1-2. Bij nachtelijke overlast, opstootjes etc. die NIET-spoedeisend zijn: 072-5122222. Spreekuren college van b en w: Burgemeester J. Geldorp (bestuur en organisatie), wethouder N.D.K. Eelman-van 't Veer (welzijn en onder wijs), wethouder D.FG. Schilling (ruimte, wonen en economie) en wet houder P. Bakker (financiën, werken en milieu): elke dinsdag vanaf 15.00 uur. De spreekuren zijn in het raad huis op de Groeneplaats in Den Burg. Men moet vooraf een (telefonische) afspraak maken via de centrale balie in de hal van het gemeentehuis (tel. 36 21 21). Spreekuren raadsfracties: CDA en Groen Links: iedere donderdag vóór de raadsvergadering (tweede dins dag van de maand); voormalige bodewoning raadhuis aan de Park straat 19.30-ca. 20.15 uur. Texels Belang iedere maandag in de week vóór de raadsvergadering. Groen Links heeft ook spreekuur op de donderdag voorafgaande aan de week waarin de commissie vergaderingen worden gehouden. Voor een afspraak met D66 kan men tevoren bellen met Frans Visman (D66), Waalderstraat 58, Den Burg tel. 315670. PvdA: woensdag vóór de raadsvergadering en de week met de commissievergaderingen vanaf 19.30 uur in de bodewoning achter het raadhuis. WD: op afspraak, tele foon 314039 Daarnaast elke dag van 17.00 tot 19.00 uur telefonisch spreekuur via 313640 of 318673. Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Meldpunt Thuiszorg 0223-65 02 22. -Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel.31 32 41Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 uur -Uitleenmagazijn/Thuiszorgwinkel: Schoonoordsingel 24, Den Burg. tel. 31 48 87. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 uur. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 08.30-17.00 uur, tel. 0223- 65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraam- centrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg (IKG), voor infor matie, advies en ondersteuning bij vragen en klachten over de gezond heidszorg. Van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 15.00 uur bereikbaar via tel. 0223-618284. Psychologen: dhr. J. van den Berg en mevr. M. van den Berg-Lenters, Molenstraat 86, Den Burg. Tel. 310386. Alcohol en drugs: Consultatiebu reau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, 't Horntje. Spreekuur volgens afspraak, tel. 319413. Hulp bij verslavingen: Inloop spreekuur Triton, elke donderdag van 16.15-17.15 u. in d'Ouwe Ulo. Schil derend 39, Den Burg. Anti-discriminatie: Werkgroep Anti-discriminatie Texel, voor melding van alle soorten discriminatie. Tele foon 317896, 315321 of 312435. Incest-ervaringen: Vertrouwens persoon (zelfhulp) voor mensen met incest-ervaringen: Marijo Bakker, tel. 314174. ,.m< Zij wilde haar pad alleen gaan En was al jaren op haar afscheid voorbereid Op 30 oktober overleed onze lieve Elisabeth Booij-Neuburger In de leeftijd van 78 jaar. Wij bedanken iedereen die heeft geholpen om haar leven draaglijk te maken. Swifterbant: Oldeholtpade: Erna Booij en Henk den Hengst Frank en Heieen Booij Harm en Berber Frank Olof Michiel Texel, 2001 Betty is opgebaard in haar appartement 246, in Verzorgingshuis Gollards, de Zes 12 te Den Burg. Daar kunt u zaterdag 3 november afscheid van haar nemen van 10.30 tot 11.00 uur. Daarna vindt de crematieplechtigheid plaats om 13.00 uur in crematorium Schagerkogge. Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de plechtigheid is er in de koffiekamer van het crematorium alsnog ge legenheid om de familie te condoleren. Correspondentie-adres: Standaard 9, 8255 GB Swifterbant Ondanks haar enorme wilskracht heeft zij deze strijd met kunnen win nen en hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve moeder, schoonmoeder en oma Afina Petronella Mosk (Fien) weduwe van Willem Stiggelbout 19-6-1928 31-10-2001 Aad en Gretha Marcel Susanne Piet en Trijn Peter en Kitty Sandra en Stephan Simone Haffelderweg 4, 1791 AS Den Burg. Moeder is thuis, alwaar u afscheid van haar kunt nemen. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 2 novem ber van 19.30 - 20.30 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg en na de crematieplechtigheid in het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 3 november om 14.00 uur in het crematorium „Schagerkogge". Haringhuizer weg 3 te Schagen. Lieve Oma Ons maatje voor een praatje... en een "bakkie koffie" is niet meer Bij jou stond de deur altijd voor ons open... Maar nu ben je toch maar gevlogen... Rust zacht lieve Oma. Wij zullen jou ontzettend missen... Marcel Peter en Kitty Je kleinkinderen. Simone Susanne Sandra en Stephan Ondanks de intense wil om bij ons te blijven, is na een moedige en dappere strijd van ons heen gegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Fien Stiggelbout-Mosk C. van Leeuwen Jan W. Bakker Jaap en Catrien Mosk Henme Amsing Marja en Peter Bremer Neven en nichten Tante Fien Niet zomaar een buurvrouw Zo heb ik u nooit gezien U was voor mij m'n tweede moeder Mijn tante Fien Ik kon altijd bij u terecht Voor een praatje met een bakkie. Altijd kon ik even binnenlopen Gewoon effe lellen, op m'n gemakkie Die plaats kan niemand innemen Ik zal U nooit vergeten, zo is er maar één „Hoop doet leven" zal leeg zijn Wat is het leven toch gemeen Liefs Daan, Nico, Joeyt, Leone, Aldwint en Thamayka. Lieve tante Fien Rust nu maar uit, je hebt je sthjd gestreden. Je hebt het met veel moed gedaan Wie kan beg njpen wat je hebt geleden? En wie kan voelen wat je hebt doorstaan? Dirk en Marjolein Cindy, May-Bntt, Lindsey en Roxy Cor en Anneke Yvo en Berry Marcel en Mariska Kylian Ruud en Alja Amber en Qumcy Lieve oma Ugh Al was je niet onze echte oma, voor ons toch weer wel. Nooit meer samen met de Lego of een boekje lezen. Lieve oma Ugh, slaap zacht. Amber en Quincy Tot ons groot verdriet is op 73-jarige leeftijd over leden Fien Stiggelbout Eindelijk haar welverdiende rust. Ruim 40 jaar hebben wij lief en leed samen gedeeld Fien bedankt voor alles. Cees en Wil Bonne Je was een onvergetelijke tante van Harry en Corry Ron en Petra Diana en Nico en de kleinkinderen Tot mijn groot verdriet is overleden mijn lieve vnendin Fien Lena Een trouw lid vanaf het eerste uur is ons ontvallen. Fien Stiggelbout-Mosk We zullen haar missen. FNV Vrouwenbond, afd. Texel Als iets liefs ons verlaat blijft nog altijd de liefde Voor uw warme belangstelling en medeleven voor en na het overlijden van onze lieve mam. oma en over grootmoeder MATJE BARENDINA GOËNGA-BOON zeggen wij u hartelijk dank Een bijzonder woord van dank aan de thuiszorg, wijk verpleging, praktijk dr. Vos en dr. Piasmans en ds. Vlasblom voor de goede zorg en steun aan haar gegeven. Goes: Jans en Piet Cornelissen Den Hoorn: let en Henk de Ruyter De Waal: Marja en Piet - Wim Roeper Klein- en achterkleinkinderen. Bij deze willen wij iedereen hartelijk bedanken voor alle belangstelling en medeleven die wij hebben mo gen ontvangen na het overlijden van onze moeder en oma CORNELIA WILHELMINA HOPMAN - BAKKER Het heeft ons goedgedaan. Bedankt. Haar kinderen en kleinkinderen Texel, november 2001. Na een moeilijke tijd, 8 weken ziekenhuis, geen ge makkelijke tijd. Toch ben ik er doorheen gekomen, dankzij eenieder die aan mij heeft gedacht in de vorm van een kaartje, bloemen of een bezoekje Het heeft ons goedgedaan. Bedankt! Sijb en Ineke van der Vis. Wij zijn heel erg blij met de geboorte van Geboren op 31 oktober 2001 om 16.00 uur. Dirk, Mascha, Jacco en Thomas Boon - van der Geest Vuurtorenweg 107 1795 LL De Cocksdorp. S3 0222-316048 Mijn naam is Donna Ik ben geboren op 31 oktober 2001 weeg 3800 gram bloot, en ben 51 cm groot. Mijn ouders, broer en zus zijn: Jan en Yolande, Sjors en Helga Bouwmeester. Duinroosstraat 21 1796 BJ De Koog 0222-327760 Jan Koolhof wil iedereen, mede namens zijn vrien din en kinderen, hartelijk bedanken voor de vele blijken van belangstelling tijdens zijn verblijf in het ziekenhuis en bij zijn thuiskomst op 25-10-2001 Het was hartverwarmend Zondag wordt deze schoonheid Gefeliciteerd, pap en mam.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3