Genoten van 45 jaar 'reuring' bij Teso bootdienst Kapitein Sietse Broersma in de VUT 2 ■TEXELSE COURANT' Raadsvergadering Lustrumconcert koor A'Capabel Bijeenkomst akkerbouwers \\/at ik zeggen wou. Sint Maarten Texelse zwemmers presteren goed op Duits toernooi Medische zorg Kerkdiensten Radio Texel 1Q(), Half fietspad geopend met half borreltje Wil oud Papiei Voorspeeluur muziekschool VRIJDAG 9 NOVEMBER 2001 'Het is een rare week', zei Sietse Broersma (60) toen wij woens dag bij hem in de brug van de veerboot stonden om een be langrijke omslag in zijn leven mee te maken: zijn laatste werk dag als kapitein bij Teso. Het moment zat er natuurlijk al lang aan te komen, maar pas de afgelopen dagen begon bij hem het besef door te dringen dat het straks niet meer is zoals het was. Dat kwam door al die opmerkingen van vrienden en collega's. ('Het zit er zowat op, hè?) waardoor hij een lichte angst om het hart ging voelen. Niet dat hij spijt heeft van zijn besluit om niet tot zijn 65e door te gaan, maar toch Sietse kwam in 1956 als jongen van 15 bij de bootdienst. Hij heeft er dus 45 jaar opzitten. Dat is uitzonderlijk lang, maar geen record. De legenda rische conducteur Jurr. Beumkes was Teso trouw van de oprichting tot 1954, dus nog een jaar langer, maar hij trad niet vervroegd uit en ging gewoon met pensioen. Teso-nest Sietse komt uit een Teso-nest. Zijn grootvader Jaap Hoogerheide werkte er als matroos, zijn vader Harmen (in verband met de Zuiderzeewerken in de jaren 30 naar Texel gekomen van uit Friesland) was kapitein en zijn broer machinist. Het was dus niet zo bijzonder dat Sietse als jonge snot neus al vaak aan boord van de sche pen kwam en er in de zomervakan ties een betaald baantje had. Sietse: 'Directeur Van der Vlies zag me be zig en was wel tevreden. Ik werd dan ook direct aangenomen toen ze jonge mensen nodig hadden en ik me meldde. Als dat niet was gebeurd zou ik Noordzeevisser zijn geworden. El len ('Broekie') van de TX 5 had me graag willen hebben, maar toen die aan de deur kwam zei mijn vader: hij heeft al een baan'. Broersma voor het laatst op zijn vertrouwde plek in de brug. Foto Harry de Graaf) Sietse ging als 'dekknecht' aan de slag op de 'Voorwaarts' en moest er samen met de kapitein en de machi nist voor zorgen dat de honderden fietsen, negen auto's en de vracht goederen die dit schip kon meene men, veilig en zonder schade aan en van boord werden gebracht. Hij deed dat ook op de 'Dokter Wagemaker'. Op 'De Dageraad' werd hij aanvan kelijk alleen ingezet bij slecht weer. Er werden dan zware trossen gebruikt en er was een extra kracht nodig om die te hanteren. Volgens de regels kon Broersma pas me nog te speels'. Vreemde wateren Broersma moest in militaire dienst en werd op zijn verzoek ingedeeld bij de Koninklijke Marine. Als matroos op een mijnenveger maakte hij kennis met andere wateren dan de Texelstroom en het Marsdiep. Maar het is overdreven te zeggen dat hij de wereldzeeën bevoer, want veel verder dan de Zweedse kust is hij niet ge weest. Intussen bleef hij bij Teso op de loonlijst staan. 'Voor ƒ40,- per maand. Dat was lang niet gek voor die tijd Ik hoefde er tenslotte mets voor te doen. Maar ik was wel ver plicht na de dienst voor minstens een jaar terug te keren bij Teso'. Na een volgens hem mooie tijd bij de zee macht gebeurde dat en op 1 oktober 1963 behaalde hij het diploma 'Schipper voor de vaart op ruime waters en de kanaalvaart' en was hij woordig gaat het anders Het schip wordt gehaald en gebracht en de bemanning zit in de tussentijd ge woon op Texel. En als er toch in de stad overnacht moet worden, wat soms nodig is als na bepaalde werk zaamheden ook moet worden proef- gevaren, gebeurt dat in een hotel. Maar dat is ook leuk, hoor. ledereen hoopt dat hij met de eerstvolgende dokbeurt mee mag'. scheepsbouw zat de schreeuwen om werk. Toen Boele geen krimp gaf, moesten we doen alsof we het schip inderdaad naar Duitsland zouden brengen. Het werd een soort kaping. Met sleepboten hebben we de boot, die op dat moment al waterdicht was en weer in het water lag, met een sleepboot naar de Parkkade ge bracht en gingen hem daar op een opvallende manier zeeklaar maken. Mijn broer Jaap werd zelfs naar na vier jaar varen en de nodige op leiding stuurman worden. Dat ge beurde, maar al voor het zover was vond kapitein Klaas Schagen het goed dat hij af en toe bij goed weer aan het roer stond. Daar was alle gelegenheid voor want de boten voe ren toen nog op Oudeschild en wa ren meestal drie kwartier onderweg. Dat veranderde in 1962 Toen De Dageraad voor het eerst de nieuwe haven van 't Horntje binnenliep was dat een gebeurtenis van belang. On der degenen die op de kade foto's maakten van de aankomst was Riet van Leeuwen van hoeve 'Fakfak' Toen was er niet veel meer dan oog contact, maar toen de twee elkaar kort daarop in Den Burg weer ont moetten, bloeide spoedig wederzijde liefde op. Sietse en Riet zijn nog al tijd samen. Broersma functioneerde regelmatig zonder problemen als stuurman zon der officieel als zodanig te zijn be noemd. Hij kreeg er zelfs een extraa tje voor. De voorzichtige en bedachtzame directeur Van der Vlies had echter gemerkt dat Sietse niet afkerig was van kwajongensstreken. 'Daarom heeft het nog even geduurd voordat ik werd benoemd. Hij vond Maart 1957. Het laden van runderen op het autodek van de Dokter Wagemaker. Op de achtergrond tweede van rechts de toen 16-ja- rige Sietse Broersma. ifoto Arciie' Dvt Kwtvr) bevoegd stuurman geworden.. In de zomer van 1964 ging Teso va ren met de Marsdiep, de eerste veer boot met koplading. Het was één van de vele ingrijpende veranderingen die Sietse meemaakte in zijn carrière. Het dwong hem tot uitbreiding van ken nis en aanpassing, maar dat ging van harte. Elke verandering vond hij spannend en uitdagend. Heen en weer Het lijkt dan vreemd dat iemand die van verandering houdt, toch plezier heeft in het telkens weer afleggen van dezelfde varroute. Broersma moet het Marsdiep meer dan 150.000 keer zijn overgestoken. Werd dat met oer- vervelend? Sietse: 'Nee. Vooral door het weer en de stroom is elke over tocht weer anders. Het verveelt nooit. Maar ik wil wel toegeven dat het nog leuker was toen de veerhaven nog in Oudeschild was. Dat was echt varen, vooral bij briezerig weer'. De aardig heid van het vak had ook te maken met de sociale contacten aan boord - zowel met de bemanning als met de vele vaste passagiers - die altijd wer den beheerst door humor en gezel ligheid. Boersma: 'Het was de reuring die het leuk maakte'. Wat met wegnam dat Broersma en andere opvarenden gretig uitkeken naar extra afwisseling, zoals de pe riodieke dokbeurten die de schepen moesten ondergaan in Harlingen, la ter Amsterdam of Rotterdam Vooral vroeger was dat een avontuur. De bemanning die het schip wegbracht bleef gedurende hele dokbeurt, die meestal 7 tot 10 dagen duurde, eten en slapen aan boord en ging 's avonds stappen in de stad. Tegen- Met Teso gaat het tegenwoordig in alle opzichten prima, wat natuurlijk prachtig is maar met opwindend. Een groot deel van de carrière van Broersma bevond de bootdienst zich in onrustig vaarwater. Er was altijd wat. Het Oudeschilder verzet tegen verplaatsing van de veerhaven, de directeurskwestie van begin zestiger jaren, acties van het personeel, de strijd om de havens aanpast te krij gen voor de kopladingsschepen, de publieke 'discussie' over de wense lijkheid van de dubbeldekker, de strijd van zes jaar voor de aanpassing van de aanleginrichtingen voor diezelfde dubbeldekker, het rumoer om de plannen om van Teso een coöpera tie te maken, enzovoort. De opvaren den waren meestal geen partij in der gelijke geschillen, maar het gaf wel reuring en Teso was decennia lang het meest uitgebeeld onderwerp met Ouwe Sunderklaas. In veel kwesties speelde de eigenzinnige Theo Hoogerheide een prominente rol. Broersma herinnert zich een avontuur dat kenmerkend is voor de aanpak van de oud-directeur Tijdens een onderhoudsbeurt in het dok van Boele in Rotterdam was de 'Mars diep' gekanteld en daarbij vrij zwaar beschadigd. Bij het aanbesteden van de reparatie kwam Boele volgens Hoogerheide met een veel te hoge prijs muit de bus. Kaping Sietse: 'Om Boele te pressen met een betere offerte te komen, dreigde Hoogerheide dat hij anders naar een concurrent in Bremen zou gaan. En dat in een tijd dat de Nederlandse Dinsdag vergadert de gemeenteraad in het raadhuis te Den Burg. Deze openbare vergadering begint om 19.30 uur. De agenda luidt als volgt: 1Opening en mededelingen. 2. Vaststelling volgorde stemming 3. Vaststelling besluitenlijst van 9 oktober, 4. Bezwaarschrift Kooger/ Miedema tegen besluit om een be stemmingsplan in voorbereiding te verklaren voor de percelen Zeven huizen 1 en 9 te Oosterend. 5. Bezwaarschrift Dekker tegen be sluit om een bestemmingsplan in voorbereiding te verklaren voor een perceel aan de Hoofdweg te De Cocksdorp (MAB) 6. Voorbereidingsbesluiten. 6a. Verlengen facet-voorbereidings- besluit prostitutiebeleid. 6b. Herhaling voorbereidingsbesluit legalisatie wandelpad Mosselsloot. 7. Gemeentelijk Onderwijs Achterstandenbeleid 8. Uitvoering Wet Voorzieningen Gehandicapten. 9. Maatregelen Tijdelijke Regeling Legionellapreventie. 10. Groepsgrootteverkleining Jozef school. 11Accountantsrapport jaarverslag 2000 De Bolder. 12. Nieuwbouw Buitendienst Gemeentewerken. 13 Statutenwijziging HVC. 14. Accountantsrapport jaarverslag 2000 gemeente Texel. 15. Onderzoeksopdracht gemeen telijke rekenkamercommissie 16. Najaarsnota 2001. 17. Bijdrage Meimaand Natuur- maand. 18. Aanpassing Gronduitgifte- verordening. 19. Post onvoorziene uitgaven. 20. Ingekomen stukken. 21Rondvraag. 22. Sluiting. De leden van vocaalensemble A'Capabel vieren zondag 18 no vember met een concert dat het tien jaar geleden is dat ze voor het eerst samen optraden. Het lustrumconcert vindt plaats in theater De Kiekendief op vakantie centrum De Krim, begint om 15.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. A'Capabel is nooit officieel opgericht. Tijdens Ouwe Sunderklaas van 1991 werd een gelegenheidsoptreden van de heren met een eerste prijs be loond. Enthousiast geworden door deze waardering, werd de groep met enkele stemmen uitgebreid en kwam iedereen wekelijks bij elkaar om te repeteren onder leiding van Jan Beijert uit De Cocksdorp. Het reper toire was in die tijd nog traditioneel. Na enkele jaren werd overgestapt op Barbershop en close harmony. Een enkele keer permitteert het ge zelschap zich een uitstapje naar een ander genre. Dat gebeurde onder meer in december 1999, toen samen met enkele Texelse zangeressen in een volle RK kerk in Den Burg een kerstconcert werd gegeven. A'Capabel bezorgde zichzelf daar mee een prachtig cadeau, vindt het nu nog, 'maar het was eenmalig, omdat we een mannengroep zijn'. Dit jaar werd in Monnickendam op getreden tijdens een korenfestival. Het werd een succes, ook omdat A'Capabel over een geheel ander re pertoire beschikt dan de meeste an dere koren. Dat repertoire leent zich er overigens uitstekend voor om spontaan op straat of in een café ten gehore te brengen. 'Dat is altijd een prachtige ervaring. Omstanders zijn dan zeer verrast en reageren opge togen Voor het jubileumconcert heeft A'Capabel gekozen voor een afwis selend programma, met zowel nieuwe stukken als 'gouwe ouwen'. De presentatie gebeurt op een ma nier die volgens het koor nog niet eerder is toegepast. Als contrast met de mannenstemmen is de medewer king gevraagd van een groep van drie Texelse zangeressen die zichzelf 'The Bitches' noemen. Ze zingen een modern repertoire, soms in een eigen arrangement. Kaarten zijn te koop bij boekhandel Het Open Boek. De opbrengst komt ten goede aan het Tesselhuus. De afdeling van de WLTO houdt dins dag een bijeenkomst voor akker bouwers. De organisatie heeft twee sprekers uitgenodigd. Wil Jorink, werkzaam bij LTO-groeiservice, pre senteert het Programma Markt- versterking Opengrondsteelten. Dit programma, dat wordt ontwikkeld en gefinancierd door onder meer de pro vincie, WLTO en de Rabobank, heeft als doel de machtspositie van de ondernemers te versterken. Na de pauze belicht Ben Hakfoort enige actuele zaken. Hij gaat onder meer in op het beleid ten aanzien van gewas beschermingsmiddelen en de uit komst van de discussie over de waterschade. De bijeenkomst vindt plaats in restaurant De Pelikaan en begint om 20.00 uur. Bhzvtn tan leurt Buiten terantwoordelijkheid var. de noecoe Er is misschien wel respect voor de mensen die de deur zondag niet opendoen voor Sint Maarten Maar is er ook gedacht aan de kinderen die niet langs de deur mogen omdat het zondag is? Hoe moet dat dan? Teun Eelman, Oosterend Bremen gestuurd. Het schi|nt gehol pen te hebben, want Boele kwam met een lagere prijs en mocht de re paratie uitvoeren'. Opvolger Broersma is nu nog een van de vijf 'vaste' kapiteins van Teso. Naast hem zitten in het team: Jan Staal, Henk Boon, Dirk Kooiman en Martin Bakelaar. De plaats van Sietse wordt ingenomen door reservekapitein Dirk Bakker, maar dat is niet van lange duur want binnen nog geen jaar stapt ook Bakker op. De nieuwe reserve kapitein komt komende zomer al in actie omdat Teso dan met zes ploe gen gaat varen. Sietse Broersma voelt zich in deze dagen wat onwezenlijk, maar is niet bang dat hij zich straks zal vervelen. Liefhebberijen en interesses genoeg. Het model van een zeilboot ligt al ja ren te wachten op afwerking, zijn persoonlijke Teso fotoarchief moet op orde worden gebracht en er zal met echtgenote Riet veel gewandeld en gefietst worden. 'We zijn nu allebei nog prima gezond, dus we moeten ervan profiteren'. De officiële VUT-datum is 1 decem ber. Vriidagmiddag 7 december is van 16.00 tot 18 00 uur een afscheids receptie voor genodigden in het Havenrestaurant. Texelaars Simone de Wit en Wouter Dogger hebben afgelopen weekend deelgenomen aan een internationaal zwemtoernooi in het Duitse Duisburg. De deelnemers waren afkomstig uit Duitsland, Belgie, Litouwen en Ne derland. De Wit wist het te presteren om eerste te worden op de 100 me ter vnjeslag, in een tijd van 1.06.89 minuten. Zij liet het niet bij één me daille en sleepte ook nog een derde prijs in de wacht op de 100 meter vlinderslag. Haar tijd op deze afstand bedroeg 1.18,51. Op de estafette 4 x 100 meter vrijeslag werden de dames van zwemvereniging Hoorn eveneens derde. De Wit was de slotzwemster van het kwartet. Op bijna alle afstan den eindigde de Texelse bij de snel ste vijf deelnemers. Op de 100 me ter rugcrawl werd ze vierde in een tijd van 1.15.32, wat een persoonlijk re cord betekende. Op de 100 meter wisselslag greep ze een vijfde plaats in 1.18.20. Alleen op de 100 meter schoolslag viel ze met een zevende plaats buiten de top vijf. Wouter Dogger bleef enigszins in de schaduw van zijn eilandgenote. Toch zwom ook hij goed. Zijn 1.27 op de 100 meter schoolslag en 1,17 op de 100 meter vlinderslag betekenden twee dikke persoonlijke records. Op de 100 meter rugcrawl werd hij vijfde in een tijd van 1.07.63, op de 100 meter vrijeslag zevende in 59.22. Op de 100 meter wisselslag presteerde Dogger ook goed en kwam hij uit op een tijd van 1.10. De estafetteploeg van de heren uit Hoorn veroverde evenals die van de dames een derde prijs. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8.00 u.: Dokter J. Dros/K. Eissen/J.F. Hoekstra, Molenstraat 87, Den Burg, telefoon 312039. Aanvragen visites s v p. vóór 10.30 uur. Spreek uur op zaterdag en zondag van 11 30 tot 12 00 uur en van 16.00 tot 16 30 uur, zonder afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen- Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: TM. Niehoff en A H. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel 321461. Spreek uur elke werkdag van 9 00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241. Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887 Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIOTexei Wieringen Opvragen via tel (0223) 671552 Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting Humanitas Der Helder; Binnenhaven 76-77, tel 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2, Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open var 9.00 tot 17.00 u Telefoon 0900 8844 In spoedeisende gevallen: 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11, Den Burg, tel 312527, Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul) Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarmering, klusjesdienst, huishou delijke dienst, versteldienst Spreek uur van 9 00 tot 10.00 u en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270, Chemicaliën op het strand: Bei de brandweer, 072- 5644444. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u zondag 11.00-12 00 en 16 00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. Zondag 11 november 2001 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u. ds. P. den Braanker, oogstdienst. De Koog: 9.30 u. ds J.A Vlasblom, Heilig Avondmaal. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J.A Vlasblom, Heilig Avondmaal. Oosterend: 9.30 u. ds. E.J. Vledder; 18.00 u. dhr. M.D. Kuiper, oogstdienst, Oudeschild: 18.00 u. ds. C. der Nederlanden, oogstdienst De Cocksdorp: 11.00 u. ds. E.J Vledder, oogstdienst. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 9.30 u. gezamenlijke dienst in NH-kerk, ds. P. den Braanker en ds. H.D. van Zessen, dankdag voor gewas en arbeid. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M.van Dijk; don. 15/11:19.30 u. bijbellezing. GEREFORMEERDE KERK (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. J. van der Meer. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema, doopdienst; 19.00 u. ev. G. Duijker uit Ede, welkomst- dienst mmv IJE-koor uit Den Hel der. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19 30 u. dames koor, woord-communiedienst paro chianen, uitz. via De Lichtboei, zon. 10.45 u. kinderviering met de Do- mmootjes. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed; zon 9.30 u. Gollards: zat. 16.00 u. woord- communieviering parochianen. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u. Ministry of sound (dance trencfej 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma Vandaag: Baba Jaga, een opera voor kin deren. Maaike Deckers vertelt over he eerste concert in de serie Muziö Complet, dat zondag in theater Ds Kiekendief wordt gehouden. Verder eer recept van Annette van Ruijtenburg en e* heel bijzonder telefoontje 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9.30 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13 00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18 00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg 19.00 u. Baptistengemeente Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00 u Raad en daad (over de Texels* politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (rechtstreeks vanuit het gemeen tehuis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00uv verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18 00u Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken hei lokale nieuws) Vandaag: Lastige vragen. Over Wampex, de blues en handjeklap. Gastis Erik van der Spek van Staatsbosbehee Dwaalgast Kleis Hooyschuur uit- ft Cocksdorp leest een aflevering van het feuilleton. Uitzending van het programme van 26 oktober (herhaling). 21.00 u. Radio Noordholland Om te vieren dat het fietspad langs de Westerweg voorde helft gereed is, bieden de dorps commissie van Den Hoorn en de werkgroep Fietspad Westerweg alle fietsers, skaters, ruiters en wandelaars die er zondag gebruik van maken een drankje aan. In afwachting van de aanleg van de andere helft wordt slechts een half glaasje jutter of ius d'orange geserveerd. De initiatiefnemers benadrukken dat de opening geen officieel karakter draagt. Er worden geen uitnodigingen ver zonden. ledereen die zich betrok ken voelt bij de totstandkoming van het fietspad is om 14.00 uur welkom bij de schapenboet bij het Torenhuis vooreen kleine ce remonie. De borreltjes worden op dezelfde plek geschonken tussen 13.30 en 16.00 uur. Iedere zaterdag haalt Scouting Te oud papier op in Den Burg Men wo verzocht dit vóór 10.00 uur aan de sfê te zetten, in niet te grote bundels ofef kartonnen doos (geen plastic zal Gelieve er op toe te zien dat het pap niet gedurende lange tijd in de re§ staat. De papierwagen komt in dev: gende straten: 2. Weststraat, Hofl wal, Lijnbaan, Pater Wittepler Molenstraat, Molendwarsstraat. Leerlingen van de Muziek- en Da» school laten maandag in voorspeelruimte van dorpslw d'Ouwe Ulo horen welke vordering! ze sinds het begin van het schoolja hebben gemaakt. De instrument die ze bespelen zijn harp, keybw' en accordeon. Belangstellenden welkom. Het voorspeeluur beginta 19,00 uur.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2