6 TEXELSE^COURANT Molengat op oefening bij Oudeschild Help de Aj Juist .TEXELSE COURANT" Eén week ombouwen voor drie weken haringvangst Echtpaar Knol koopt restaurant Loodsmansduin Veel volleybal Wat ik zeggen wou... Jeugd Dames Tevoko verliezen van sterke opponent Eilandcompetitie volleybal Giro 555 Den Haag Van der Linde en Schaap winnen zesde kaartronde Trialwedstrijd VOGELSHOW 30ste vogelshow Op Eigen Wieken Praktijkopleider BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger VRIJDAG 9 NOVEMBER 2001 Haringvissers merken momenteel met welke vangstbeperkingen ze zijn opgescheept. Drie weken nadat de families Van der Vis van de TX 37 en Drijver van de TX 33 hun schepen ombouwden voor de haringvisserij, hebben ze hun quotum al vol gevist. Er heerst onbegrip over de vangst beperking, want maar zelden vingen ze zulke grote hoeveelheden haring tegelijk. Gisteren keerden de vissers terug naar de haven van Oudeschild, om hun kotters weer om te bouwen voor de vangst op platvis. 'Een week ombouwen om drie weken te kunnen vissen, gekker moet het toch niet worden', mopperde één van hen. (Foto Bert Konng) Henk en Yolanda Knol uit het Drentse Schoonoord hebben het restaurant op kampeerterrein Loodsmansduin gekocht. De ver koop, die volgende week met het zetten van de handtekeningen wordt bekrachtigd, wordt op 1 fe bruari aanstaande officieel. Het bedrijf, dat in de winter alleen open is voor bruiloften en partijen en de biljartverenigingen van Den Hoorn, wordt tot die tijd gerund door Roel Buijs en Nelia Vlaming, die ze ven jaar eigenaar zijn geweest. De koop betreft alleen de inboedel en de goodwill van het restaurant. Het pand is, net als het kampeerterrein, eigen dom van de Recreatiestichting Texel. Het echtpaar Knol is met onbekend op het eiland. Henk werkte enige ja ren op de bakkerswagen van 't Gou den Boltje, voetbalde bij diverse clubs en was trainer bij ZDH. Echtge noot Yolanda runde in Oosterend een winkel in snuistenjen (De Robbedoes) en het postagentschap. Samen wa ren ze een jaar lang eigenaar van eet café Ploff-in in Den Burg, voor ze tweeëneenhalf jaar geleden terug keerden naar hun geboortegrond, Drenthe. In Schoonoord exploiteer den ze café annex cafetaria Molen- zicht. Verdeeld over twee locaties spelen zeven Texelse volleybalteams zater dag een thuiswedstrijd in het kader van de NeVoBo-competitie. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg bijt het tweede herenteam om 11.30 uur het spits af tegen VCJ'94 2. Het eerste damesteam treedt om 13.30 uur in het strijdperk tegen Madjoe 2 en het tweede damesteam om 15.00 uur tegen VC Niedorp Het eerste herenteam van Tevoko is om 16.30 uur het laatste team dat het veld betreedt en wel tegen VCJ'94. In de sportzaal van dorpshuis De Bij enkorf in Oosterend worden drie wedstrijden gespeeld: Smash'68- VCJ'94 (aanvang 13.00 uur), Tevoko jeugd C-WSOV 7 (14.30 uur) en Tevoko 3-VODI 2 (15.30 uur). Bneven ru lezen tcnitfwtciriJcbjUwKl «ia de redactie We vroegen ons af of de column 'Jeugd' ('Uit het Cabaret-café', Texelse Courant 2 november) ironisch was bedoeld, of dat het een klaag zang was over de jeugd van tegen woordig. In ieder geval laat het arti kel duidelijk zien hoe moeilijk het voor ons is een plek te vinden waar we ons ongestoord en vrij kunnen ontwikke len, zonder dat we gelijk als overlast worden beschouwd. Want van over last kan nauwelijks sprake zijn - de Groeneplaats ligt niet in een woon wijk, maar midden in het centrum van Den Burg. Mensen die daar wonen weten van tevoren dat het een open baar plein is. Bovendien is de Groeneplaats toch juist een plek voor ontmoetingen? Het is toch goed dat wij als jongeren deel uitmaken van het openbaar leven en ons met ver stoppen? Wij vinden dat de volwas senen er toe moeten bijdragen dat de jeugd vrij kan leven en dat het belang rijk is dat de volwassenen zich tole rant en open tegenover de jeugd moeten opstellen. Het gaat er toch om dat de volwassenen begrip heb ben voor onze levenswijze? Jongeren zijn altijd anders dan de voorgaande generatie en dat is maar goed ook, want alleen zo is er kans dat de sa menleving zich verder ontwikkelt. Een artikel als dit zorgt voor vijandigheid en buitensluiting en met voor de no dige communicatie tussen jong en oud., Het is met terecht te veronder stellen dat we geen respect hebben en dat we overlast veroorzaken. Hier mee worden alle skaters in een hoekje gestopt en dat is een vooroor deel. Zou het niet beter zijn te beden ken hoe we ervoor kunnen zorgen dat wij een ontmoetingsplek hebben dan gelijk het gedrag van jongeren te criminaliseren? Door dit soort veron derstellingen voelen wij ons juist bui tengesloten. Het is toch belachelijk dat wij gezien worden als criminelen. Julie Ruf, Damque Jongejan, Den Burg- mets anders van maken dan een op roep aan de ouders om begrip te to nen voor de jongeren en het eigen onvermogen met af te schuiven op de overheid en haar instanties. De co lumn was in ieder geval niet geschre ven om vooroordelen over de jeugd te bevestigen of in het leven te roe pen. Wat ons betreft, is er nauwelijks een betere ontmoetingsplek, voor wie dan ook, dan de Groeneplaats. Pip Barnard, Janien de Bruijn. Simokos bleek deze week in Grootebroek de geduchte tegen stander waar Tevoko al voor had gevreesd. Een knappe zege in de eerste set bleek niet genoeg voor de Texelaars. Na een spannende ontmoeting pakte Simokos de eindzege met 3-1. Gebrand op een overwinning trad de complete Texelse selectie in Sporthal De Flint aan tegen het uit de derde divisie gedegradeerde team van Simokos. In de eerste aftastende minuten bleek het beide teams met aan slagkracht te ontbreken. Met name Marianne Boekei onder scheidde zich met snoeiharde smashes. Simokos wist vooral door het midden de gaten in de Texelse defensie te vinden. Tevoko kwam sterk terug van een 8-3 achterstand en wist een voorsprong van vijf pun ten gedurende de rest van de set goed vast te houden: 20-25. In de tweede set bleek Simokos zich goed te hebben ingesteld op het Texelse aanvalsspel Met scherpe services werd de passing van de Texelse dames onder druk gezet, wat leidde tot aanvallende beperkingen Het Westfriese blok kreeg goed grip op de eilandelijke aanval, die daar door een tijd lang niet zo succesvol was. Later kreeg linksvoor Ivette de Ruyter de smaak weer te pakken. Zij scoorde over het blok meerdere di recte punten. Simokos-aanvalster Marlies Berkhout, die tot voor kort in de tweede divisie speelde, bleek ech ter ongrijpbaar en scoorde zelfs van achter de driemeterlijn met snoei harde ballen. Met een eindstand van 25-20 in de tweede kwamen de teams op gelijke hoogte (1-1). In de derde set waren de teams aan elkaar gewaagd. Individuele fouten op cruciale momenten en slechte opslagen weerhielden Tevoko uitein delijk van de setzege: 27-25. Moe gestreden en afgeleid door het luid ruchtige publiek bij het naastgelegen veld slaagden de Texelaars er niet in zich te herpakken. Daar bood Simokos ook weinig kansen voor. De ploeg liet goed merken dat een jaar derde divisie veel ervaring heeft op geleverd. Tegelijkertijd gold dat coach André van der Vliet en zijn team veel hebben kunnen leren van deze zwaarbevochten nederlaag voor de komende wedstrijden. Zaterdag staat een ontmoeting met de bekende tegenstander Madjoe 2 op het programma. Ook dat is een sterk team, dat het de Texelaars met een snelle middenaanval lastig zal kunnen maken. Gesteund door het eigen publiek kan deze wedstrijd de Texelse dames echter weer aan de kop van de ranglijst brengen. Locatie is de Burgemeester de Koninghal, aanvang 13.30 uur. Programma dinsdag 13 november Veld A, heren 18.30 Maarcobouw-CVI OSG 19.15 OSG-Agrifirm Maarcobouw 20.00 Slock-Super de Boer Agrifirm 20.45 Sportshop 2-Teso Grooten Slock 21.30 Paal 28-Autocentrale Cocky's 22.15 Cocky's-Tatenhove 1 Autocentrale Veld B, gemengd/heren 18.30 Rabo-Lindeboom De Wit Install. 19 15 De Wit Install-de Bocksberg Fitt 20.00 LenR-Fitt Nioz 20 45 Nioz-Tatenhove 2 LenR 21.30 Kobeko-Tatenhove 1 Tatenhove 2 22.15 Twaalf Balcken-Kobeko Paal 28 Veld C, dames 18 30 Jozefschool-Salon Martine Wiersma 19.15 Wiersma-Zeilmakerij Jozefschool 20 00 Keurslager Dros-De Rival Zeilmakerij 20.45 Natuurwinkel-Slagerij lepe De Rival 21.30 Haarstudio-B&BvdVis Natuurwinkel 22 15 Durper Drup-Timmers Bakk. Haarstudio Wedstrijdleiding Edith en Kees (tel. 313363/310221) Uitslagen 6 november Grooten Slock-Aghfirm 2-1Kobeko-Tex. Auto centrale 3-0; DGM-Super de Boer 3-0; Paal 28/ De Krim-Tatenhove 12-1; DGM-Twaalf Balcken 1-2; OSG-Twaalf Balcken 0-3; Wiersma Meu belen-De Rival 3-0, Fitt-Tatenhove 2 0-3; Nioz- De Wit Installatietechniek 1-2, Slagerij Bever- dam-Kevermusem De Bocksberg 3-0; Rabo-TX Kossen Horeca 3-0, Cocky's Kapsa- lon-Teso 3-0; Smash^-Milly's 3-0; De Knm- Spar Goënga 1-2, NBC Eelman&Partners-Bar Sportief 2-1; Klif 12-Eierlandsche Huis 0-3, Wessels Ontwerpt!-Sportshop Texel 3-0 Reactie: Misschien had de kop boven de co lumn beter 'Ouders' kunnen luiden. Ook na herhaald lezen kunnen wij er Fotograaf Bert Koning betrapte veer boot Molengat op een ongebruike lijke plek. De manoeuvre ter hoogte van Oudeschild hield verband met de jaarlijkse rampentraining die aan boord van de dubbeldekker van Teso wordt gehouden. De hele week oefe nen verschillende vaarploegen op bestrijding van calamiteiten aan boord de Molengat. Wat er bijvoor beeld moet gebeuren als de genera tor of de aandrijving uitvalt. Maandag werd met de Texelse brandweer aan boord een oefening gehouden en op andere dagen werd dit herhaald met spuitgasten uit Den Helder. Rond het verschijnen van deze krant, als de Molengat wordt ingezet als tussen- boot, komt een eind aan een succes volle oefenweek, die ook een sfeer vol plaatje opleverde. KERKEN IN AKTIE MEMISA MENSEN IN NOOD NEDERLANDSE RODE KRUIS NOVIB STICHTING www.helpdaafghanon.nl Miljoenen onschuldige Afghanen hebben voor de winter voedsel en opvang nodig. SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES Bram van der Linde en Jan Schaap hebben de zesde ronde van de competitie van Klaverjasclub Den Burg gewonnen. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp denderen gewoon door, wonnen de eerste periodetitel en leiden ruim in het algemeen klassement. Bram van der Linde en Jan Schaap kennen dit seizoen pieken en dalen. Goede scores worden afgewisseld met mindere resultaten. Deze week zette het duo er eens flink de schou ders onder en dat resulteerde in de rondewinst. Ze speelden 7309 pun ten bij elkaar en dat leverde acht plaatsen winst op in het algemeen klassement, waarin ze nu tiende staan. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp blijven de concurrentie verba zen Ook deze week was het duo weer uitstekend op dreef, met een score van 7108 punten Er was weer één spel bij van ruim 2300 punten. Na zes ronden heeft het koppel al een ruime voorsprong op de nummers twee. Zij spelen tot nu toe gemiddeld 7058 punten per ronde bij elkaar. Jelle Wiersma en Jan Kloosterman. samen goed vooreen kleine honderd jaar klaverjaservarmg, pakten met 7027 punten de derde plaats. Opval lend was de grote regelmaat: het scoreverschil tussen de hoogste en de laagste partij bedroeg minder dan 200 punten. Het duo behoudt de vijfde plaats in het klassement. Fenny en Rob Caspers moeten zich tot het uiterste inspannen om de achter stand een beetje dragelijk te houden. Ondanks de vierde plaats in de zesde ronde (met een score van 7008 pun ten zagen) raakten zij in het klasse ment toch weer verder achterop. Ineke van Beek en Walter van Asselt bevestigden hun goede vorm door vijfde te worden. Met een score van 6638 punten behouden zij de ne gende plaats in het algemeen klasse ment. Het gemiddelde was met 6269 pun ten opnieuw vrij hoog Er werden 48 marsen gespeeld. De top vijf van het algemeen klassement bleef ongewij zigd. Eindstand eerste periode 1 Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp 40.858, 2.Fenny en Rob Caspers 39.195, 3.Jaap en Theo Witte 38.525; 4.Jelle Wiersma en Jan Kloosterman 37 598, 5.Frans Stark en Bas Tromp 37 2816 John Vlaming en Enk Jan Geus 37.165, 7.Chris Schraag en Willem Koomen 36 597; 8 Femmy Schuring en Frans Bos 36.360,9.Dma van der Molen en Jan Mid dag 35 940; 10. Ineke van Beek en Walter van Asselt 35 894 Op het terrein van de MAB in Eierland werd zondag de vierde en laatste motortrialwedstrijd van het jaar ge houden. Ditmaal deed zelfs een jeug dige rijder op een fiets mee. Al ruim voor de wedstrijd zat een flink aantal bezoekers te wachten en mede door het goede weer werd uitstekend ge reden. De deelnemers hadden tevo ren zelf met linten en pijlen de 'non stops' uitgezet, waarbinnen het op de grond plaatsen van een voet met strafpunten wordt beloond, 's Mid dags werden vier rondes van zeven non-stops gereden. In sommige klas sen ging het er spannend aan toe, met nam in de rode klassen (senio ren), waar de nummer één slechts één punt voorsprong had op de num mer twee. Het bleek een lastig wed strijd te zijn, maar uiteindelijk gingen de meeste deelnemers tevreden naar huis, na een middag sportief motor- plezier. Deze wedstrijd telde ook mee voor het clubkampioenschap Uitslagen; Rood/ senioren 1 Johan van der Ster 77 straf punten. 2. Nico Bakker 78. 3. Michael Korten- hoeve 85 Blauw/junioren; 1Johri Betsema 16; 2 Mathias Schrama 20.3. Eduard Terpstra 29. Wit/ sportklasse 1 Evelien Dekker 6; 2. Simone Betsema 37; 3. Jan Hegeman 38 Pupillen 1 Maarten Eelman 17; 2 Nick Rutten 24; 3 Jesse Rutten Mn Lon Y AVIAN ii Pierre de Kroon, één van de leden van Op Eigen Wieken, poseert met een kanarie bij een stand. (Foto Bert n Vogelvereniging 'Op Eigen Wieken' houdt komend weekend de jaarlijkse keuring en vogeltentoonstelling. Na een jarenlang verblijf in dorpshuis d'Ouwe Ulo wordt de tentoonstelling voor de eerste keer in het nieuwe onderkomen in het Kotex-gebouw aan het Paelwerck gehouden. Het is de 30ste keuring sinds de oprichting in 1969 en er zijn in totaal ruim 125 vogels ingeschreven in de klasse ka naries, tropische vogels en parkietachtigen. De keuring vond vanochtend plaats door keurmees ters Huisman uit Ursem en Koop- mans uit Zaandam van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers. Omdat het Kotex-gebouw meer ruimte biedt dan het dorpshuis, heeft de expositie een ruimere opzet ge kregen. Als extra attractie is een vijf tal zo natuurlijk mogelijk ingerichte volières te zien, met diverse bijzon dere vogelsoorten als toerako's en kolibries. Naast de vogelverkoop, Welkoop-stand en de tombola 'z schilderijen van kunstschilder Gi Jan Roos uit Oudeschild te ziend tentoonstelling wordt tot en met 20 dag gehouden en is gratis te bezo ken: vanavond van 20.00 tot 22,( uur, zaterdag van 10.00 tot 22.00u en zondag van 10.00 tot 16,00 uui Speciaal voor landbouwbedrijven via het leerlingenstelsel medewerk in dienst hebben, wordt sinds ki een cursus praktijkopleider gegeve Bedrijven die een praktijkopleider dienst hebben, worden erkend opleidingsbedrijf. De cursus omi drie dagdelen, deelname kost 28! Deze kosten worden voor 140°/, mindering gebracht op het bedrijf resultaat. Voor meer informatie: de hg Schenk, tel. 072-5610934. Sc Cjreen TjwrL-Jixels in het harL, Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Petra van Es David van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum Sacha van der Velden Marian Krotje Rob Kooiman Leo Witte Emmy Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Sandra Bremer Mw. S. Koopman-Grit Gijsbert Buijsman Remon Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1 Den Burg B Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg., Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel. Waterw Driehuizen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw Oorspr.w., Stengw., Limietw. Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg. Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1 -68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw v.a. 516 Kogerweg De Kaai. Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 25 31 55 31 20: 31 51 31 40 31 40 31 40 31 55 31 44 31 04 31 27I 31 93 31 79 31 65! 31 89 31 39 31 40 C 31 55 31 790 31 636 31 647 31 632 31 830 31 883 32 29 31 437 31 958 31 421 31 55 31 21 li 31 536 31 891 32 044 31 165 Den Burg A: Gollards/Samen Eén. Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenburg. Burgtf P v. Cuyckstraat. Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat. Groeneplaats. Hogerstraat.w $c van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat. Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molendwarsstr# Parkstraat. Schilderend 6 en 10. Stenenplaats. Vismarkt. Vogelenzang. Warmoesstraat, VVes straat. Weverstraat, Pater Witteplein. Zwaanstraat, Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal, Vaargeul. Golfs^ Vloedlijn, Zeebries. Duinreep. Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven. Binsbergenstraat. Brou^ straat. Drijverstraat. Marelstraat. Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86. Wilhelm^ laan 37- oneven 50-120 even. Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145-.. oneven en 60- ..even; W. van Beierenstraat, Boogerd, Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles. 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 5S oneven en 76-... even, Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat. Mr. Kraait Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr., Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-. oneven. Maricoweg. Schoonoordsingel, Waalderstraal '48 even en 1-43 oneven. Wagenmakerstraat. Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 onevens 20-146 even, Slingerweg 21-27.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 6