De heks Baba Jaga Agenda Een eisen plaats in de wereld teso disco - -- - Oosterend. Dé eêfste ts op zaterdag 24 november en begint om 16.30 uur. Op 1 december wordt tweemaal opgetreden: vanaf 15.00 uur en vanaf 19.30 uur. Kaarten kosten ƒ7,50 en zijn verkrijgbaar bij Slagerij Maas en Kadoshop Ostère in Oosterend en Nauta Boek in Den Burg Telefonisch reserveren kan via 318695. xcursies 'De Heksen' van Roald Dahl als toneelvoorstelling kaktingHxel goe en Duin B Calluna Ver Koorn-aar 1000 m2 Hoogwater te Oudeschild ■TEXELSE C0URANT' )uderen eten loerenkool azaar en bingo Texel in de zestiende eeuw Intermezzo zingt 'De fantasten' in theater Klif 12 Springspektakel gymverenigingen Evangelisatiekoor a êJfA, O.CUITJV, ZEEHONDEN ZIEN 'i ANBO vergadert ^\Jan Keijser Kampeercentrum ondag 11 november: de Slufter begint om 11.00 uur de icursie 'Door het zout van de zee' aatsbosbeheer. Opgave en inlich- igen bij EcoMare, tel. 317741. Texelse bierbrouwerij is geopend in 14.00 tot 17.00 uur. Om 15.00 16.00 uur worden rondleidingen egeven. nsdag 13 november: chocolaterie Arn. Looyer, nbaan 1A in Den Burg, worden 14.00 tot 16.00 uur demonstra- es bonbons maken gegeven en innen bezoekers ook zelf aan de ag Deelname kost 25,- Voor roepen vanaf tien personen geldt an groepstarief. Aanmelden en ichtingen: tel. 313 179. foensdag 14 november: ij voldoende deelname begint om 400 uur een rondleiding door de ieul. Aanmelden en inlichtingen bij ;oMare, tel. 317741. VRIJDAG 9 NOVEMBER 2001 jxelse senioren die een maaltje oerenkool niet versmaden en het ezellig vinden om in gezelschap te ten, kunnen woensdag 28 novem- er aanschuiven voor een gezamen- jke maaltijd, georganiseerd door eStichting Welzijn Ouderen Texel, brig jaar was het initiatief een root succes, mede dankzij het aan- ildeelnemers, die er een sfeervol sstijn van maakten. Net als toen fordt de maaltijd, inclusief een cetje en een kopje koffie, verzorgd oor cateringbedrijf La Crevette van Steenhuizen. De kosten bedra- en ƒ12,50. Het eten wordt om 500 uur opgediend in De uureton (Molenstraat 2, Den irg). Opgave is tot vrijdag 16 ovember mogelijk via tel. 312696. de hervormde kerk van Den Burg tordt vrijdag 16 november een azaar gehouden. De deuren gaan m 10.00 uur open. 's Avonds is er inaf 20.00 een bingo in De :hakel, het gebouwtje naast de ierk De opbrengst komt geheel ten pede aan de restauratie van de lerk. Soep met spinnenwebben, heksen- gebak met wratten en zwarte spag hetti met bloedrode saus. Deze lek kernijen vormen zondag het toetje van de eerste voorstelling van de nieuwe concertserie 'Muziek Complet'. Het hoofdgerecht in theater De Kiekendief wordt gevormd door de opera Baba Jaga, gebaseerd op een oud Russisch sprookje en bedoeld voor het hele gezin. Na een succesvolle proef vorig jaar, heeft de organiserende stichting opnieuw een ambitieus programma samengesteld, bestaand uit drie voorstellingen De eerste is een opera van theater Vandenbulck. Dit gezelschap bestaat uit Gerard Luijkenaar (zang), Hannie van Veldhoven (piano en zang) en Lizet van Beek (zang) Zij voeren de opera Baba Jaga op, over een grie zelige heks die in de bossen woont in een hut op kippenpoten Het jon getje Tishka wordt op een kwade dag door zijn stiefmoeder naar Baba Jaga toegestuurd om voor haar te werken. Zijn echte moeder geeft hem een zakdoek, een vis, een worst, een lint en olie mee, waardoor hij uiteindelijk weet te ontsnappen. De muziek in de opera is een smeltkroes van stijlen en hoe wel het stramien van de klassieke opera wordt aangehouden, wordt de voorstelling heel toegankelijk genoemd voor kinderen vanaf ongeveer vier jaar. De muziek is geschreven door Van Veldhoven, de tekst door Luijkenaar. Na afloop wordt het theater omge bouwd tot restaurant De Heksenketel en worden allerlei toe- passelijk-curieuze maar lekkere hapjes geserveerd door kok Annette van Ruitenburg. Bovendien kunnen kinderen er meedoen aan onder meer een workshop heksen maken en een modeshow. Jongens en meisjes die verkleed als tovenaar of heks naar het concert komen, maken kans op een prijs. De voorstelling begint zondag om 14.00 uur. De entree bedraagt 33,05 voor volwassenen en ƒ11,- voor kinderen tot en met 12 jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij De Krim, Muziek- en Dansschool Texel, Nauta Boek en de VW Deze instan ties verkopen ook passe-partouts voor de hele serie. Vrijdag 9 november: De afdeling De Koog van de ANBO houdt een gezellige middag in dorpshuis De Hof, aanvang 14.00 uur. Een medewerker van de ING- bank geeft informatie over de euro en er wordt bingo gespeeld. Vogelvereniging Op Eigen Wieken opent om 20.00 uur een grote ten toonstelling in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg De toegang is gratis. In de hervormde kerk van De Waal begint om 20 00 uur een concert van Amici Cantus. Met medewer king van Jacques van der Staak (kla vecimbel) en Hans Cadée (fluit). SV Oosterend houdt in de eigen kantine op Sportpark Sieme Keyzer haar algemene ledenvergadering. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Nynke (aan vang 19.00 en 21 45 uur), America's sweethearts (19.00 uur) en Moulin Rouge (21.30 uur). Zaterdag 10 november: Vogelvereniging Op Eigen Wieken opent van 10.00 tot 22.00 uur de deuren (Kotex-gebouw, Paelwerck) voor de tweede dag van haar grote tentoonstelling. In sporthal Ons Genoegen begint om 11.00 uur het jaarlijkse springspektakel. Leden van de gym verenigingen van GVT, ZDH en Gyvo verzorgen tussendoor diverse demonstraties. In manege Akenburg wordt van 13.00 tot circa 17.00 uur een zwarte markt gehouden, met deelname van vijftig standhouders. De entree bedraagt ƒ1,25. weg voor de helft gereed is. Fietsers, skaters, ruiters en wande laars die er tussen 13.30 en 16.00 uur passeren, krijgen - heel symbo lisch - een half borreltje geserveerd. In De Twaalf Bakken in de Wever straat begint om 15.00 uur een 'bierproeftafel', waar bijzondere bieren van fust en fles worden geschonken. Gastspreker is Hans Glansdorf van biercafé 'De Bontekoe' in Purmerend Deelname is beperkt, dus reserveren noodza kelijk (tel. 312681). Deelnemen kan tegen kostprijs, tot een maximum van ƒ25,-. Het Interkerkelijk Jeugd- en Evangelisatiekoor uit Den Helder treedt op tijdens de Welkomst- dienst van de Texelse baptisten gemeente. Locatie is het gebouw Eben Haezer aan de Julianastraat in Den Burg, aanvang 19.00 uur. Het koor begint al wat eerder. In Cinema Texel draaien Als kat en hond (aanvang 15.00 uur), Nynke (19.00 en 21.45 uur), America's sweethearts (19.00 uur) en Moulin Rouge (21.30 uur). Maandag 12 november: In de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg begint om 19.00 uur een voorspeel uur van leerlingen van de Muziek- en Dansschool. In Cinema Texel draaien een 'sneak preview' (aanvang 20.30 uur) en Nynke (20.45 uur). Dinsdag 13 november: De gemeenteraad komt 19.30 uur in het gemeentehuis bijeen voor de maandelijkse vergadering. Zijn onderzoek naar de situatie op Texel in de eerste helft van dp zestiende eeuw is het onderwerp van de lezing die Gerard van der Kooi donderdag houdt voor de Historische Vereniging. Na een alge mene inleiding komen vooral zaken aan de orde die met bier, brouwerij, herberg en dronkenschap te maken hebben. Een deel van de verhalen werd eerder gepubliceerd in het verenigingsblad. De lezing vindt plaats in de doopsgezinde kerk in Den Burg en begint om 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Toneelgroep Oosterend voert in totaal driemaal 'De Heksen' van Roald Dahl op. Het even spannende als beroemde verhaal, dat als boek al jarenlang een favoriet van kinde ren en volwassenen is, wordt geschikt geacht voor kijkers van alle leeftijden, al is het voor kleuters misschien wel érg spannend. Zelf spreken de toneelspelers van 'een huiveringwekkende familievoorstel ling'. Alle voorstellingen zijn in dorpshuis De Bijenkorf in Het Hoornder Smartlappenkoor pre senteert de CD die het afgelopen voorjaar opnam. Dat gebeurt tijdens een gezamenlijk optreden met muziekvereniging DEK. Aanvang ,20i).0 Muj^XaarteoJ«)sten Jc5,- en_ ,C~ kunnen worden besteld bij Ina Bakker, tel. 319618. De afdeling Texel van de WLTO houdt een bijeenkomst voor akker bouwers. Deze vindt plaats in restaurant De Pelikaan en begint om 20.00 uur. Fiimnieuws In Cinema Texel draait vanaf van daag de veelbesproken film 'Nynke', gemaakt naar een scena rio en onder regie van de bekende Nederlandse regisseur Pieter Verhoeff. 'Nynke' is een liefdesge schiedenis over een vrouw die er een half leven over doet om uit de schaduw van haar man te komen. 'Nynke' is ook een film over een vrouw die haar plaats in de wereld zoekt, over het conflict tussen moederschap en ambitie, tussen liefde en onafhankelijkheid. Iedere bezoekster van Cinema Texel die Nynke of Nienke heet en dat kan bewijzen, krijgt een twee de kaartje gratis. Hoofdpersoon is Sjoukje Bokma de Boer, als schrijfster beter bekend als Nynke van Hichtum, die droomt van een bijzonder leven met een bijzondere man. Het huwelijk met dichter-advocaat Pieter Jelles Troelstra lijkt de vervulling van die droom. Zij hou den beiden van literatuur, poëzie en Friese cultuur en zij denkt een man getroffen te hebben die haar als gelijkwaardig beschouwt en behandelt. Maar het gaat anders. Pieter Jelles raakt al in het begin van hun huwelijk in de ban van het socialisme. Van het samenwer ken in de literatuur en dichtkunst komt mets meer terecht en Sjoukje wordt gedwongen in de rol van 'moeder-de-vrouw'. Ze doet alles om een goede moeder en steun en toeverlaat voor haar strijdende echtgenoot te zijn Maar die zelf opofferende houding wreekt zich. Hoe meer ze zich inzet, hoe meer ze van zichzelf vervreemdt. Ze makt in een isolement en na de 9eboorte van haar tweede kind krijgt ze een zenuwinzinking. Twee ambitieuze vrouwen uit de Sociaal Democratische Arbeiders Partij, de partij waarin haar man inmiddels zo'n vooraanstaande rol speelt, zetten haar aan om weer te gaan schrijven, wat leidt tot het nog steeds beroemde kinderboek 'Afke's tiental'. Ironisch en tragisch is dat deze ode aan een zichzelf opofferende en nooit klagende moeder uitkomt op het moment dat Sjoukje haar kinderen op de trein zet naar een kostschool voor moeilijk opvoedbare kinderen in Duitsland Nicole Kidman en Ewan McGregor zijn de sterren in 'Moulin Rouge', een romantisch drama dat nog een paar dagen is geprolongeerd in de Texelse bioscoop. Het verhaal draait om Christiaan, een jonge schrijver met een magisch gevoel voor dichten, die in de onderwereld van Monmartre in Parijs gaat wonen Hij wordt in huis genomen door een artiest die veel drinkt en wiens harde leven zich afspeelt rond de beroemde nachtclub Moulin Rouge, een 'elektrisch geladen' wereld van seks en drugs. Christiaan beleeft er een hartstochtelijke liefdesaffaire met Satine, de mooiste artieste van Parijs. Dagelijks op het witte doek te zien is ook de komedie 'America's Sweethearts', waarin Catherine Zeta-Jones en John Cusack twee acteurs spelen die zowel op het witte doek als daarachter een geliefd stel vormen. Alle films waarin zij samen verschijnen, wor den kaskrakers Tot de liefde tussen de twee overgaat en beiden langzaam maar zeker in de vernieling raken. 'Als kat en hond' is een Nederlands gesproken familiefilm over de eeuwenoude »cte tussen kat en hond. De strijd krijgt in deze film een 'hightech'-smaakje, waarbij de huisdieren het kunstje van James Bond afkijken en elkaar met de nieuwste elektronische snufjes te lijf gaan. Wie zich wil laten verrassen, kan maandag in Cinema Texel terecht voor een 'sneak preview', cruciaal belang dat het publiek denkt dat de twee weer samen zijn. Billy Crystal (die America's Sweethearts ook regisseerde) speelt de producer die dat voor elkaar probeert te krijgen. Hij vraagt hierbij de hulp van de assis tente en zus van Catherine, een rol van Julia Roberts. Zij heeft echter een groot zwak voor John en dan is de waanzin compleet... Het detectiveduo Carter en Lee raakt in 'Rush Hour 2' verzeild in een criminele samenzwering. Net wanneer Carter (Chris Tucker) van een welverdiende vakantie wil gaan genieten en Lee (Jackie Chan) zijn politietaken weer heeft opgepakt, wordt de Amerikaanse ambassade in Hongkong gebombardeerd. Een bloedstollend avontuur met hilari sche momenten brengt hen naar Los Angeles en Las Vegas, waar ze al hun talenten moeten benutten om 's werelds meest gevreesde gangsters te pakken te krijgen. 'Als kat en hond' is een Nederlands gesproken familiefilm over de eeuwenoude vete tussen kat en hond. De strijd krijgt in deze film een 'hightech'-smaakje, waarbij de huisdieren het kunstje van James Bond afkijken en elkaar met de nieuwste elektronische snufjes te lijf gaan. Wie zich wil laten verrassen, kan maandag in Cinema Texel terecht voor een 'sneak preview'. Intermezzo is een a capella-groep, bestaand uit vier mannen die 'fluis- terzacht schreeuwen, hardop dromen en luidkeels zingen'. Dat meldt althans het persbericht dat hun optreden op zondag 18 novem ber in theater Klif 12 aankondigt. 'In hun wereld kan alles wat niet mag. En mag alles wat niet kan, klinkt wat niet bestaat en ziet men wat niet hoort. Heeft de gek gelijk en loopt de priester polonaise Danst het kabinet het Zwanenmeer en krijst de kat z'n opera. Is tijd geen geld en schoonheid in de uitverkoop.' Intermezzo heeft internationaal naam gemaakt met wel zeer uiteen lopend a capella-repertoire, dat voor een groot deel uit eigen werk bestaat. Het programma waarmee het gezelschap het podium in het Hoornder theater betreedt, is geti teld 'De fantasten' De regie is in handen van onder anderen de bekende cabaretier, liedjesschrijver en zanger Bram Vermeulen. 'De fantasten' begint om 20.30 uur De toegang bedraagt 27,50; 'Vrienden van Klif 12' betalen 22,50. Reserveren is mogelijk via tel. 319633. In Ons Genoegen vindt zaterdag (morgen) het jaarlijkse springspek takel plaats. In de sporthal staan diverse springtoestellen opgesteld waarop de gymmende jeugd zich kan uitleven. Jongens en meisjes van 6 tot 8 jaar openen het evene ment om 11 00 uur, om 13 00 uur is de beurt aan de jeugd van 8 tot 10 jaar en om 15.00 uur betreden de oudere kinderen de zaal. Iedere groep heeft anderhalf uur de tijd om te springen. Bij elk toestel wordt Op golfbaan De Texelse wordt van daag van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur een introductieles gegeven. Deze kost 25,-, inclusief gebruik van materiaal. Opgave via tel. 316539. In Cinema Texel draaien Als kat en hond (aanvang 15.00 uur), Nynke (19.00 en 21.45 uur), America's sweethearts (19.00 uur) en Moulin Rouge (21.30 uur). De afdeling stambomen van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke. In het gebouw van OSG De Hogeberg aan de Haffelderweg begint om 20.00 uur een informatiebijeenkomst over de cur sus die mensen opleidt om als bege leider met jongeren in de natuur actief te zijn. In Cinema Texel draaien America's sweethearts (aanvang 20.30 uur) en Nynke (20.45 uur). Zondag 11 november: Vogelliefhebbers kunnen tussen 10.00 en 16.00 uur voor het laatst in het gebouw van Kotex aan het Paelwerck terecht voor de tentoon stelling van Op Eigen Wieken. Vijftig ruiters doen in manege Akenburg van 10.30 tot 17.00 uur mee aan een springwedstrijd. Op het crossterrein van de MAB aan de Slufterweg begint om 14.00 uur de cross om de Gerrit Zijmbokaal. De inschrijving is open vanaf 12.00 uur, om 13.00 uur beginnen de trai- ningsritten. In de serie Muziek Complet speelt Theater Vandenbulck in theater De Kiekendief op De Krim de familieopera Baba Jaga. Aanvang 12.00 uur, toegang ƒ33,05,- (t/m twaalf jaar 11,-), inclusief themabuffet met culinaire variaties. Bij de schapenboet bij het Torenhuis wordt er met een kleine ceremonie om 14.00 uur aandacht aan besteed dat het fietspad langs de Wester- Het Interkerkelijk Jeugd- en Evangelisatiekoor uit Den Helder treedt zondag op tijdens de Welkomstdienst van de Texelse bap tistengemeente. Dit koor, dat bestaat uit ruim veertig leden, heeft al diverse optredens verzorgd in Hongarije en Zweden. Het repertoi re bestaat uit moderne gospelsongs, (indien nodig) assistentie verleend. Tussen het springen door verzorgen de selectie van GVT en leden van ZDH en Gyvo demonstraties Ouders en andere belangstellenden die een kijkje willen nemen, zijn welkom. MET DE ZEESTERTX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur Sleepnetvissen, garnalen proeven en... naar de zeehonden. Kaartverkoop aan de haven. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 dm 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf I speeltuin Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes Bakkenweg 16 - Oen Hoorn tel. 315541 (bij de Fonteinsnol) Zwemparadijs Spetterende Zaterdag 10 november van 19.00-22.00 uur Entree ƒ6,- p.p. OP DE WADDENZEe >-iii limi cèehondenrondvaart met DE WITTE ZEEHOND Afvaart 10.30 en 14.00 uur R3 Kaartverkoop Souvenirwinkel 't Haventje, Oudeschild. Tel. 313806 of 06-51105775. Fax 315097 Teso verzorgt dit weekend geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden verkregen via tel. 0222 - 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 9 0.55 en 13.40 u. 2a. 10 2.20 en 15.20 u. 2o. 11 4.00 en 16.50 u. Ma. 12 5.04 en 18.04 u. Di. 13 6.15 en 19.05 u. Wo. 14 7.15 en 20.05 u. Do. 15 8.05 en 21.00 u. Vr. 16 8.55 en 21 46 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 17 november op om 8.02 uur en gaat onder om 16.44 uur. 15 november nieuwe maan; 10 november doodtij. Café- - restaurant Tevens verzorgen urij uw-, diw, barbecue, bruiloft of koffietafel. (Jreag tot ziens bij Komdd enJoke BrcuiksnuL Qrenstveg 386, tel. 0222-322084, nabij Ven Burg. die instrumentaal worden begeleid door onder meer slagwerk, elektri sche piano en synthesizer. Volgens kenners is het Helderse gezelschap kwalitatief te vergelijken met de beroemde Continental Singers uit Amerika. Evangelist G. Duijker uit Ede spreekt in de dienst over het thema 'Van goed naar beter of van kwaad naar erger?' Vanuit het bijbelboek Openbaringen belicht hij de ernst van deze tijd, in de hoop op de wederkomst van Christus. Daarnaast is er samenzang uit de Opwekkingsbundel, terwijl de bezoekers na afloop samen koffie drinken. De dienst wordt gehouden in het gebouw Eben Haezer aan de Leden van de afdeling Den Burg van de ANBO komen woensdag bijeen voor de najaarsvergadering. Deze wordt gehouden in De Buureton (Molenstraat 2) en begint om 14.00 uur. Op het programma staat onder meer een bestuursverkiezing. Mevrouw A.M. de Graaf-Dogger wordt voorgedragen als opvolgster van de onlangs overleden mevrouw A. Zijm-Nooy. Tegenkandidaten kunnen zich tot een half uur voor aanvang van de vergadering opge ven bij één van de bestuursleden Na de pauze geeft Jan van Andel, directeur van de Stichting Wonen Texel, uitleg over registratie, toewij zing en de aanbieding van woningen Julianastraat in Den Burg en begint om 19.00 uur. Het koor maakt al wat eerder de stembanden los. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstatinn. kampeer uitrustingen. reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9