|\/leer samenwerken voor betere dienstverlening Cjrocn ^warL-Jexel s het harL, Dotters teruggeplaatst I Thuiszorg en zorgcentra willen fuseren Horeca: 'Dansen niets van doen met schietsport' Raad laat middengeleiders Akenbuurt ongewijzigd Wilt u ook een regenton? GRATIS 0(0 NauiA Secretariaat OOW blijft op Texel Verbazing over 'Berufsverbote' Adriaan Dijksen (Jnder de pomp Sportschutters bij gemeente op het matje Internetcafé dicht Baron bl|ift keizer Regentonnen van gemeente voor NOVIB Texels Belang en CDA tegen voorstel college Orgeldraaier Zonder helm, met slok op Gemeente wil in gesprek met WAO'ers Dader beenbreuk voor de rechter Gemeente steunt uitvoering van de 'Messiah' m Pioegelanden Primafoon gaat dicht Doe mee aan de actie „Een ton voor Water" ALCATEL GSM DUTCHTONE ALLIN 20 TEXELS E^COU RANT Zwemparadijs Calluna Gemeente Texel IfóoeK )PGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 11630 VRIJDAG 16 NOVEMBER 2001 Advertenties/abonnementen/bezorging: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg lelefoon 0222 - 36 26 00 - telefax 0222 - 31 41 11 e-mail, mfo@lenr.nl Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg lier zorgverleners uit de Kop van loord-Holland en Texel hebben de ntentie uitgesproken te willen fu- eren. Zorgcentrum Texel, Thuis- org Beheer, Den Koogh uit Den leider en NyeScaga uit Schagen omstreken verwachten hierdoor i klanten beter van dienst te kun- n zijn. Mocht de fusie doorgaan, Sn zal dat rond 1 januari 2003 iebeuren. !e fusie is volgens de partners nodig <n goed te kunnen inspelen en aan- tuiten op de vraag naar zorg. Het is (lang niet meer vanzelfsprekend dat iensen op leeftijd in een erzorgings- of verpleeghuis worden let secretariaat van het Overleg irgaan Waddeneilanden (OOW) ilijft de komende twee jaar op 'exel gevestigd. Een nieuw aan te itellen projectcoördinator voor de rijf eilanden krijgt Leeuwarden als itandplaats. Jat is voortgekomen uit overleg dat bestuurders van de vijf eilanden op meland hebben gehad. De plaats ian het secretariaat is een gevoelig unt binnen het OOW. Texel wil het iraag op Texel behouden, de andere ■landen vinden Leeuwarden als cen- rale plaats ook wel geschikt. Voor de lomende twee jaar zitten secretariaat (i coördinator op twee verschillende ilekken. Volgens Jim Ie Roux, secre- aris van het OOW, wordt daarna de alans opgemaakt. Hij wijst erop dat at wel de bedoeling is dat de coör- linator in Leeuwarden vanuit de el anden gaat denken en niet an- lersom. De projectcoördinator kost 130.000.- per jaar. Dat bedrag lordt gedeeld door vijf verspreid aver de eilanden. Texel heeft er niet ixtra voor in de buidel te tasten, mdat in de jaarlijke bijdrage al reke- iing was gehouden met de komst en de coördinator. Texel draagt jaar- ijks 124.000,- bij aan het OOW. Leden van het Overlegorgaan Natio naal Park de Duinen van Texel dat jistermiddag bijeen kwam hebben hun verbazing uitgesproken over het verbod dat Staatsbosbeheer Adriaan Dijksen heeft opgelegd om zitting te nemen in dit orgaan. Tot een discus sie liet voorzitter E. Vermeer het niet tomen, omdat hij het een zaak tus sen Dijksen en SBB vond. De advies commissie beheer- en inrichting van het NP, waarin Dijksen namens Landschapszorg zitting had, heeft laar spijt betuigd over het besluit van SBB 'Desympatieisaandekantvan Adriaan', aldus Lieuwe Dijksen, die te plek van zijn broer heeft ingeno men 'Het bevreemdt de commissie lat SBB nu pas met deze maatregel tornt Adriaan heeft immers jarenlang zijn beste beentje voorgezet.Van enige belangenverstrengeling heeft deze commissie nooit iets gemerkt.' - Eerst het postkantoor dicht, straks de Primafoon. Nu begrijp ik waarom de Pioegelanden per flessen post werden geopend. opgenomen. Ouderen blijven steeds langer zelfstandig wonen, zo nodig in een aangepast huis of met behulp van wijkverpleging of thuiszorg. Ouderen die thuis wonen kunnen wel deelnemen aan projecten die door Zorgcentrum Texel worden georgani seerd. Nu is het zo dat de klant die én thuizorg nodig heeft én deelneemt aan projecten van het zorgcentrum bij verschillende instanties te raden moet. 'Dat is lastig voor de mensen, het is veel makkelijker als ze bij één loket hun problemen en vragen kwijt kunnen', aldus woordvoerder Joke Harlaar. 'Daarom moet een organisa tie beschikken over een breed pak ket van diensten en producten. Bo vendien is zo'n organisatie een sterke marktpartij. En medewerkers binnen deze organisatie hebben meer moge lijkheden door te stromen naar een andere functie.' Dit laatste kan vol gens Harlaar bijdragen aan verbete ring van het imago van de zorgsector. De fusie is volgens de woordvoerder geen verkapte bezuinigingsoperatie, waarbij 'aan het bed' ontslagen zul len vallen. 'Alleen de centrale dien sten, zoals personeel en organisatie, public relatrions en ondersteunende diensten worden samengevoegd. Maar daar merkt de klant eigenlijk niets van. We verwachten daardoor wel efficiënter te kunnen werken en meer kwaliteit te kunnen leveren. De gedachte is om van alle koepels (de Stichting NyeScaga, Stichting Zorgcentrum Texel (verzorgingshuis De Gollards en Verpleeghuis Texel), Thuiszorg Beheer en Den Koogh) één nieuwe koepel te vormen. Alle deze organisaties gaan in principe verder onder deze nieuwe koepel. Een on derzoek naar de fusie start binnen kort. Het definitieve besluit of het al dan niet doorgaat valt naar verwach ting in januari 2002. Het college beraadt zich over de vraag welke activeiten in gesubsi dieerde clubgebouwen en dorps huizen wel en niet onder paracommeriële activiteiten vallen. Dit mede nadat Horeca Texel de gemeente er op heeft gewezen dat de activiteiten van Dansschool Corma in het schietsportcomplex Odysseus onder paracommercie zouden vallen. Naar aanleiding hiervan moesten de schutters bij de burgemeester op het matje ko men. Volgens de schutters is ech ter geen sprake van para commercie. Binnenkort gaat de stichting hierover met Horeca Texel om de tafel. Horeca Texel verwacht in het schiet- complex 'omvangrijk para- commercieel gebruik'. Voorzitter Jook Nauta leidt dit af uit de subsidie aanvraag door de schutters, bedoeld om 21 leden de cursus Sociale Hy giëne te laten volgen. In werkelijkheid zullen 14 leden deze opleiding gaan volgen, om bij toerbeurt de bar te gaan runnen. Volgens Nauta is nu al sprake van paracommerciële activi teiten: 'Dansen heeft niets van doen met de schietsport.' Het gebruik van de hal, anders dan voor het schieten, valt volgens de horeca onder para- commercieel gebruik en is dus verbo den. Maar die conclusie wordt niet onderschreven door de gemeente. 'De ene vereniging mag best te rade gaan bij de andere. Zolang het maar geen privéfeesten betreft, zoals dat beruchte geval bij Texel'94', aldus een woordvoerder van b en w 'De dansschool heeft een grote zaal no dig en kan met bij een horecabedrijf terecht', verweren de sportschutters. 'Bovendien dansten ze hiervoor in d'Ouwe Ulo, en dat is ook een gesub sidieerde instelling.' Bart Heijnen van de Welzijnsstichting: 'Niet para-com mercieel? Corma is wel degelijk een commercieel bedrijf. Bij ons werd het door de vingers gezien, maar ik kan me voorstellen dat de horeca het bij de Sportschutters niet pikt. De zaal- huur die we aan Corma vroegen was een stuk hoger dan aan de Texelse verenigingen. Het is jammer dat ze zijn vertrokken, maar doordat de ac tiviteiten van de Muziek- en Dans school zijn uitgebreid, konden we ze geen plaats meer bieden. Hun afwe zigheid scheelt ons heel wat bar- inkomsten.' Ook de Dansgroep Oude Dansen, die absoluut geen commer ciële doelstelling heeft, is uitgeweken naar de schiethal. De gemeente geeft aan dat het ge bruik door anderen moet aansluiten bij de doelstelling van de club die de ruimte verhuurt. Nauta: 'De Stichting Sportschutters denkt slim te zijn door in de doelstelling 'het verhuren aan derden' op te nemen. Deze truc is echter al lang achterhaald.' Redactie; Warmoesstraat 45, Den Burg telefoon 0222 - 36 26 20, fax 0222 - 32 30 00 e-mail: redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-22 14 02 75 Losse nummers 1,80 0,82, abonnementsprijs 63,- 28,59 per half jaar. Fred Wassenborg bezig met het plan ten van dotterbloemen aan de rand van een der plassen in De Pioeg elanden. Bij het begin van de werk zaamheden had hij ze weggehaald uit vrees dat ze anders onder het geweld van de graafmachines verloren zou den gaan. Daags voor de 'opening' van het natuurontwikkelingsgebied bracht hij ze terug in hun element, erop rekenend dat ze het komende voorjaar hun bloemenpracht weer zullen tonen. Wassenborg woont sinds 1977 in 'Duinrust' aan de Rand weg. Zijn achtererf grenst dus direct aan De Pioegelanden, zodat het geen wonder is dat hij zich zeer betrokken voelde bij het natuurbouwproject. Evenals de andere om- en inwonen- den werd hij al in een vroeg stadium geïnformeerd en in de gelegenheid gesteld inspraak te leveren. Met te vredenheid kijkt hij nu op het nieuwe natte natuurgebied, vol spanning over hoe de flora en fauna zich hier zullen ontplooien. 'Een prachtig ver lengstuk van mijn achtertuin'. (Foto Harry de Graaf) Ter gelegenheid van het begin van de uitvoering van het Masterplan Water gaat de gemeente regen tonnen verkopen. De opbrengst komt ten goede van water projecten van de NOVIB in de derde wereld. De (kunststof) tonnen zijn verkrijgbaar in twee soorten; een gewone van 240 liter voor ƒ43,- en een iets luxer type van 190 liter (dat iets meer op een De middengeleiders bij de kruising Akenbuurt - Kogerweg in Den Burg worden niet meer veranderd. De gemeenteraad besloot daar deze week geen nieuw krediet van 45.000,- voor beschikbaar te stel len. De raad had vorig jaar bepaald dat op de kruising een zogeheten verkeersdruppel moest komen. Dat zou de snelheid van automolisten remmen en landbouwverkeer zou de bocht nog steeds zonder veel moeite kunnen nemen. In plaats van een verkeersdruppel kwamen er echter geleiders met steile randen. Tijdens de raadsvergadering pleitte wethouder Peter Bakker ervoor om de situatie toch te laten zoals hij was. Hij vroeg de raad er geen krediet van 45.000,- gulden voor beschikbaar te stellen. Volgens hem had de overleggroep verkeerszaken inmid dels geconcludeerd er gevaarlijke si tuaties zouden ontstaan als er toch een overrijdbare druppel zou komen. (Foto Jaroon van H.ittu De middengeleiders op de kruising Akenbuurt/Kogerstraat worden niet meer aangepast. 'Het blijkt dat de kruising door landbouwvoertuigen ook goed te nemen is.' Minderheid Een minderheid van de coalitie partijen Texels Belang en CDA vond dat de middengeleiders wel alsnog door een zogeheten druppel vervan gen moeten worden. Vooral Anja van der Heijde (CDA) maakte zich daar sterk voor. 'We hadden ermee inge stemd. Er zijn klachten over geweest, hij moet aangepast worden. Van der Heijde hekelde ook een plan om plas tic paaltjes op de geleiders te zetten, zodat deze zichtbaar blijven als het gesneeuwd heeft. Door de steile ran den kan de sneeuwschuiver er met aan het werk. 'Hang er kerst verlichting tussen en het feest is com pleet.' Dick Drijver (Texels Belang) zei dat de huidige situatie hem zorgen baarde. Burgemeester Joke Geldorp zei het vervelend te vinden dat het college het eerdere raadsbesluit met had uit gevoerd. 'Maar ik wil de schijn weg nemen dat we een reden gezocht hebben om te voorkomen dat we 45.000,- uitgeven.' Volgens wethou der was het raadsbesluit intern op het gemeentehuis verkeerd behandeld. Een meerderheid van GroenLinks en de oppositiepartijen WD, PvdA en D66 stemden ermee in de kruising verder ongemoeid te laten. Die werd een jaar geleden aangepakt, omdat er vaak hard gereden werd. In zes jaar tijd, hadden er tien ongelukken plaats, waarvan drie met letsel. houten regenton lijkt) voor ƒ60,-. Een aansluitset om de ton te verbinden met de regenwaterafvoer kost 20,-. Van elke verkochte ton gaat een tien tje naar de NOVIB. Informatie over het NOVIB-project vindt men in de folder die met de Texelse Courant is verspreid Daarbij zit ook een bestelformulier dat vóór 14 december bij de balie van het raadhuis moet worden ingeleverd. De tonnen kunnen tussen 17 en 21 de cember bij Gemeentewerken aan de Reijer Keyserstraat worden afge haald. Orgeldraaier Peter Kaan houdt geen ƒ125,-, maar 275,- over aan de zwarte markt van zaterdag in manege Akenbuurt. Een bromfietser die te diep in het glaasje had gekeken, liep tegen de lamp doordat hij geen helm droeg. De 26-jarige Texelaar trok dinsdag de aandacht toen hij over de Beatnxlaan reed. Hij blies 330 ug/l, anderhalf maal de toegestane hoeveelheid. Na overleg met justitie kreeg hij een boete van 250,-. Het Internetcafé in het pand Weverstraat 94 in Den Burg is ge sloten. Volgens eigenaar Gerard Bessels kwamen er te weinig men sen. Hij zegt uit eigen beweging gestopt te zijn. Het internetcafé werd zo'n an derhalf jaar geleden geopend. Bess els denkt erover het café mogelijk later op een meer toeristische plek opnieuw op te starten. 'We lagen misschien wat afgelegen. Maar we zaten toch ook tegenover de apo theek.' In het pand, eigendom van makelaardij Eelman en Van Heer waarden, is nu Administratiebureau Texel van Piet Reidmg gevestigd. De gemeente wil in gesprek met Texelaars met een WAO-uitkering. Doel is te weten te komen hoe de gemeente hen kan ondersteunen. Waaraan hebben zij behoefte? Willen ze graag meer contacten met ande ren, vaker dingen buitenshuis doen of is er behoefte aan steun door een hulpverlener? Welk beleid moet de gemeente Texel gaan voeren? Het college vraagt mensen met een WAO-uitkering die willen deelnemen aan een groepsinterview, zich te mel den. De 19-jarige Texelaar die in een horecazaak aan de Kantoorstraat de 29-jarige Paul Esselman mishan delde, moet zich 11 januari in Alkmaar verantwoorden voor de rechter. De aanvankelijke lezing van het incident, dat aan de vechtpartij een ruzie voorafging, blijkt volgens beide partijen niet te kloppen. De be trokkenen liepen tegen elkaar aan, waarna de 19-jarige jongen onder invloed uithaalde, waarbij het slacht offer zijn scheenbeen brak. De dader ontkent niet dat hij het heeft gedaan, maar weet het zich niet meer te her inneren. Inmiddels is hij bij het slacht offer op bezoek geweest een heeft spijt betuigd van het zinloos geweld. Het Helders Kamerorkest zal zondagmiddag 25 november in de R.K. kerk van Den Burg een uitvoe ring geven van de Messiah van Handel in de orkestbewerking van Mozart. B en w willen het bezoek aan deze uitvoering stimuleren door het verstrekken van een sub sidie van ƒ2.000,- om de entree prijs te kunnen drukken. Daarnaast wordt hetzelfde bedrag als garantiesubsidie gegeven, als bij drage in een eventueel tekort. In het Helders Kamerorkest zitten ook enkele Texelse amateur-musici. Naast het koor van 60 leden en het orkest van 40 personen zijn als solis ten enkele beroepskrachten aange trokken. De kosten van de uitvoering belopen mede daardoor ƒ7.000,-. Door de tegemoetkoming van de gemeente kan de entreeprijs worden gesteld op ƒ20,- bij voorverkoop en 22,50 aan de kerk. Er zijn 350 zit plaatsen beschikbaar. De uitvoering, die wordt georganiseerd door de Welzijnsstichting, begint om 14.00 uur. Kaarten zijn te koop bij Nauta Boek in Den Burg en bij het kantoor van de Welzijnsstichting (Ouwe ULO). Boogschutter Henk 'van de baron' Witte vierde dinsdagavond in schiet sportcentrum Odysseus een ge denkwaardig jubileum: 25 |aar lang 'Keizer' onder de Texelse boog schutters Een huzarenstukje dat nog niet eerder is vertoond. Pagina 2 Met flessenpost hebben provincie, gemeente, waterschap Hollandse Kroon en hoogheemraadschap Uit- waterende Sluizen woensdag natuur gebied Pioegelanden in de Dennen officiéél geopend. Vertegenwoordi gers wierpen elkaar brieven in een fles toe die met een schepnet uit het water gevist moesten worden. Pagina 5 De Primafoon in Den Burg gaat dicht. Dat heeft KPN-woordvoer- der Michel Huber bevestigd. De winkel in de Parkstraat heeft te weinig omzet De Primafoon sluit per 1 januan 2002. Mensen die een telefoon willen ko pen, moeten volgens Huber vanaf dan naar Den Helder. Een nieuwe lijn aanvragen, kan ook telefonisch of via internet gebeuren. 'Dat is ook een voudiger dan naar de winkel gaan.' Volgens hem heeft de sluiting niet met de ontslaggolf bij KPN te maken 'We maken eens in de zoveel tijd een rondje langs onze winkels om te zien of ze nog wel rendabel zijn/ KPN pro beert personeel volgens hem moge lijk onder te brengen bij een andere vestiging. Het is nog met duidelijk wat met de vrijkomende ruimte gebeurt. IM-(Adverteme) Om de aftrap van het Masterplan Water op Texel te vieren biedt de gemeente regentonnen aan tegen een aantrekke lijk tarief. Per verkochte ton maakt de gemeente ƒ100,- over aan de NOVIB voor waterprojecten in derde wereldlanden. Geen informatie- en inschrijffolder gehad? Haal 'm bij de gemeente, biblotheek of in de dorpshuizen. Een regenton aanvragen kan t/m 14 december a.s. KUK OP PAGINA 4 (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van; Ct3C5T3U ntFQKDI drogisterij parfumerie Mets ,Een ton voor water" NEE- sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 1