Agenda Zie, ginds komt Concert Alan Taylor in Question Plaza Sprookje onder water 2 xcursies teso 2 1000 m2 FEXELSE 7 COURANT- iterdag 17 november: jndag 18 november: nsdag 20 november: oensdag 21 november: ipen dag Calluna n Zandbank hema 'De roos' i kerk De Waal Huisbezoek Sint Vrijdag 16 november: Zaterdag 17 november: Zondag 18 november: Maandag 19 november: Dinsdag 20 november: KART1NG TEXEL Hoogwater te Oudeschild Vb KoovHs-cuw Lan?Mr 3 oc SVC speelt klucht in Eierlandsche Huis Vijftiger jaren herleven op rock'n'roll feest Jezus in de islam Texelaar en toerist ZEEHONDEN ZIEN of mm ZEEHOND Keijser Kampeercentrum vrijdag 16 NOVEMBER 2001 Texelse bierbrouwerij is geopend 114 00 tot 17.00 uur. Om 15.00 16.00 uur worden rondleidingen geven. n 11 00 uur begint de SBB-excur- 'Door het zout van de zee' door Slufter Opgave en inlichtingen EcoMare, tel. 317741. chocolaterie An Looyer, nbaan 1A in Den Burg, worden 114.00 tot 16.00 uur demonstra- s bonbons maken gegeven en nnen bezoekers ook zelf aan de Deelname kost 25,-. Voor iepen vanaf tien personen geldt groepstarief. Aanmelden en ichtmgen: tel. 313 179. voldoende deelname begint om 00 uur een rondleiding door de ul. Aanmelden en inlichtingen bij iMare, tel. 317741. atklimmen, klootschieten, vival, wedstrijdzwemmen of jedoen aan een glijbaanrace. Het :ondag allemaal mogelijk tijdens open dag van zwemparadijs lluna en Bureau Zandbank in De og. Zandbank, dat gevestigd is het zwemparadijs, toont haar r enementen op het terrein rond I lluna. In het bad wordt onder ier aandacht besteed aan uajoggen, moeder- en 6 idzwwemmen en de sauna is geo- nd voor publiek. De open dag gint om 10.00 en duurt tot 16.00 r De toegang is gratis. (9 Sinterklaas arriveert zaterdag met de welbekende stoomboot in Oudeschild. Klokslag 13.00 uur zet hij voet op Texelse bodem, waar een grote schare de goedheiligman opwacht. Sint wordt muzikaal wel kom geheten door KTF en een cere- moniile ontvangscommissie, gesto ken in geheel nieuwe pakken, gemaakt door Wil de Leeuw. Rond kwart voor twee vertrekken Sint Nicolaas en zijn gevolg voor een rondgang naar Den Burg, waar om 14.00 uur op de Groeneplaats een programma start. Op zijn rondgang komt Sint Nicolaas door de volgen de straten: Elemert, Pieter van Cuyckstraat, Ada van Hollandstraat, Keesomlaan, Elemert, Parkstraat, Stenenplaats, Waalderstraat, Burgerhoutstraat, De Zes, Gasthuisstraat, Hogerstraat, Stenenplaats, Binnenburg en Groeneplaats. Op de Goeneplaats klinken feestmuziek en toespraken. Voor meer informatie over Sinterklaas op Texel: www.sinterklaasoptexel.nl, een website ontworpen door Ben Zegeren en Hugo Purmer. Al op dezelfde dag doet Sinterklaas zijn intocht in Oosterend. Om 15.45 uur vertrekt de stoet onder leiding van Excelsior van de Bijenkorf naar het brandweerhuisje, waar Sinterklaas en zijn Pieten om 16 00 uur worden verwacht. Vandaar volgt een rondgang door het dorp, waarna de Sint omstreeks 16.15 uur aankomt in de Bijenkorf voor het officiïle welkom. Hoe laat de festivi teiten kunnen worden afgerond, is niet bekend, want Sinterklaas heeft als altijd veel te vertellen. In Den Hoorn maakt Sint omstreeks 15.00 uur zijn opwachting als zijn rijtoer begint bij Martha's Hoeve aan het begin van Diek. Om de goedheiligman te verwelkomen, vertrekt DEK om 14.55 uur vanaf het dorpshuis Om ongeveer 15.45 uur begint in het dorpshuis een bin- nenprogramma, dat tot omstreeks 17.00 uur zal duren. De deuren van het dorpshuis gaan al om 15 00 uur open. Bij slecht weer vervalt de rij toer door het dorp en gaan Sinterklaas en zijn Pieten rechtstreeks naar het dorpshuis. t thema 'de roos' staat centraal het concert dat het ensemble 'Via rdis' zondag geeft in de hervorm- kerk van De Waal. Dit ensemble ïcialiseert zich in muziek uit de ddeleeuwen, de renaissance en vroege barok. Op het program- ivan dit tweede Waalder koffie- ncert van het seizoen staan wer- nvan De Machaut, Dunstable en reelinck. De roos wordt bezongen iverbeelding van de vergankelijk- lid, als beeltenis van Maria en als mbool voor schoonheid Er wordt imusiceerd op instrumenten als it, gamba, cornetto en fluiten, mgeres Paulien Walch levert een 'langrijke vocale bijdrage. Op verzoek van Sinterklaas verzorgt de gereformeerde kerk huisbezoe ken. Voor ƒ35,- komt de goedheilig man thuis langs. De opbrengst gaat naar een goed doei, l\/1araa Kamstra. Ze is verloskundige in Tanzania en zorgt voor de noodza kelijkste medische hulp Meer infor matie staat op de website (httpi//home.hetnet.nl~gerefdenburg. Voor afspraken tel. 311203. Het concert begint om 12.00 uur, de toegang bedraagt ƒ10,-. Een passe partout voor dit en de volgende twee concerten kost ƒ25,-. De volgende concerten zijn een optre den van het trio Vilde Katshke met klezmermuziek (24 februari) en een Zuid-Amerikaans programma met zangeres Annette Saatr be en dd Chileense gitarist Jaime Alarcon Vidal (2 juni). Kaarten zijn verkrijg baar bij de VW en Galerie Langewaal en aan de zaal. Filmnieuws Na een jaar uit elkaar te zijn geweest en verschillende scholen te hebben bezocht met veel nieu we mensen, huren een aantal pngens een strandhuis en belo ven elkaar deze zomer de beste, geweldigste en vooral wildste zomer van hun leven te maken Of dit ook gebeurt, hangt maar van één ding af: meisjes. American Pie 2 is een film over wilde feesten, ongelooflijke ont hullingen, een reisje naar een muziekkamp en de ontdekking dat mensen en tijden veranderen, maar dat vriendschap belangrijk blijft. Nynke is de liefdesgeschiedenis over een vrouw, de beroemde kinderboekenschrijfster Nynke van Hichtum. Ze heeft er een half mensenleven over gedaan om uit de schaduw van haar man, de staatsman en dichter Pieter Jelles Troelstra, te komen. Een film over een vrouw die haar plaats in de wereld zoekt, over het conflict van moederschap en ambitie, tus sen liefde en onafhankelijkheid. Nicole Kidman en Ewan McGregor zijn de sterren in Moulin Rouge', een romantisch drama dat de komende tijd in Cinema Texel draait. Het verhaal draait om Christiaan, een jonge schrijver met een magisch gevoel voor dichten, die in de onderwe reld van Monmartre in Parijs gaat wonen. Hij wordt in huis genomen door een artiest die voortdurend de likeur absint drinkt en wiens harde leven zich afspeelt rond de beroemde nachtclub Moulin Rouge, een 'elektrisch geladen' wereld van seks en drugs. Christiaan beleeft er een hartstochtelijke liefdesaf faire met Satine, 'de Schitterende Diamant', de mooi ste performer van Parijs en de ster in de Moulin Rouge. Als Kat en hond is een Nederlands gesproken familiefilm over de eeuwen oude vete tussen kat en hond In de Deense amimatiefilm Blub, ik ben een vis, kunnen mensen worden veranderd in vissen. Dit is mogelijk via een toverdrankje dat professor Makreel heeft uit gevonden. Als Fly, Stella en Chuck het lab van de professor vinden, drinkt Stella er stiekem van. Ze verandert in een zeester en verdwijnt onder water. Haar metgezellen nemen ook een slokje en gaan haar achterna. Fly als vis, chuck als kwal Maar als ze binnen 48 uur niet terug zijn, zullen ze nooit meer een mens worden. Dan komt een tegengif, dat vissen intelligent maakt, in handen van de kwade vis Joe Samen met Haai wil hij meer macht. Een spannend en sprook jesachtig avontuur o.ider water Het podium van Question Plaza is donderdag gereserveerd voor folk- zanger Allan Taylor. De musicus, performer, liedjesschrijver en onderzoeker werd gecoverd door gerenommeerde bands als Fairport Convention, Fureys, The McCalmans en John Wright. Aanvang 20.30 uur, de entree is 20 gulden. Voor snelle beslissers zijn er nog passe-partouts die toegang geven tot één gratis concert. Taylor stamt uit een familie van harde werkers. De Engelsman werd gedwongen een vak leren voor hij zelfs maar durfde dromen van een loopbaan als artiest. Taylor ging stu deren en behaalde zelfs meerdere Universitaire titels. Toch werd hij muzikant en gewapend met zijn gitaar bezoekt hij sindsdien alle uit hoeken van Amerika en Europa. Om op te treden en te observeren. Als liedjesschrijver bleef hij niet zonder succes. De charmante Engelsman is zo vaak gecoverd dat hij zonder overdrijven de belangrijkste songwriter van zijn generatie kan worden genoemd. Hij schreef treffende sfeertekeningen over gewone mensen in herkenbare situaties. Door veel naar anderen te luisteren - Chuck Berry en Randy Newman waren zijn grote voorbeel den - kwam Taylor er al vroeg ach ter wat voor songs hij wel of juist niet wilde maken Hij gaat daarbij volkomen af op zijn eigen gevoel. Een goed gevoel want hij won in 1997 De Grand Prix Du Disque Du Montreux. Een prijs die werd uitge reikt voor Taylor's verzamelde werk. In totaal 25 platen en cd's. Wat een gemiddelde oplevert van bijna één plaat per jaar. Dit naast een moordend aantal optredens. Dit tempo hield de zanger/songwriter vol tot in 1996. Leeggezogen moe en doorgedraaid werd het hem dui delijk werd dat hij hard toe was aan een adempauze. Vier jaar deed hij het wat rustiger aan. Maar inmiddels is Taylor weer helemaal terug. Een feit dat onlangs werd gevierd met het verschijnen van zijn nieuwste cd "Colour to the Moon" In de hervormde kerk van Den Burg wordt vanaf 10.00 uur een bazaar gehouden 's Avonds is er vanaf 20.00 een bingo in De Schakel, het gebouwtje naast de kerk De opbrengst komt geheel ten goede aan de restauratie van de kerk. In het gebouw De Poort achter de gereformeerde kerk aan de Elemert wordt vanaf 19.00 uur bingo gespeeld. De opbrengst komt ten goede aan het Mamma Kamstra Fonds in Tanzania. In Cinema Texel draaien Nynke (19 00 uur), American Pie (19.00 en 21.45 uur) en Moulin Rouge (21.30 uur). Om 20.00 uur start in d'Ouwe Ulo een lezing door Ben Koks over de grauwe kiekendief Toegang gratis. Klokslag 13.00 uur zet Sinterklaas voet aan wal in Oudeschild. In dorpshuis De Wielewaal in De Waal speelt toneelvereniging 't Amateurtje 'Wie niet sterk is..' van Hans van Wijngaarden. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Blub ik ben een Vis (14.30 uur), Als Kat en Hond (15.00 uur), Nynke (19 00 uur), American Pie (19.00 en 21 45 uur) en Moulin Rouge (212 30 uur) In Ons Genoegen begint om 8 30 eer de eerste wedstrijd van de LOS competitiewedstrijd turnen voor dames. Bij de Biesboschweg wordt het open Texels kampioenschap ATB verreden Aanvang 10.30 uur. In theater De Kiekendief op De Krim begint om 15.00 uur het jubileumconcert van vocaalensemble A'Capabel. In Cinema Texel draaien Blub ik ben een Vis (14.30 uur), Als Kat en Hond (15.00 uur), Nynke (19.00 uur), American Pie (19.00 en 21.45 uur) en Moulin Rouge (212.30 uur) In de gereformeerde kerk in Den Burg begint om 19 00 uur een bijeenkomst over Afghanisthan. Harriet Tom vertelt over haar werk in Afghanistan en Pakistan. M m.v. The Singers of the Lord Zwemparadijs Calluna en Bureau Zandbank houden vandaag een gezamenlijke open dag in Calluna Het programma start om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Om 20.30 uur begint in Klif 12 in Den Hoorn de voorstelling 'De fan tasten' van a capella-groep 'Intermezzo'. Om 14 00 uur start in het zaaltje van de doopsgezinde kerk een ver gadering van de overkoepeling van vrouwenorganisaties In het gemeentehuis vergadert de commissie voor Bestuur en Organisatie Aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel om 20 30 uur Sneak Preview en American Pie (20.45 uur). In Question Plaza begint om 19 30 uur een informatieavond over zonne-energie. Om 20.00 uur begint in de Jozelfschool de ledenvergadering van het IVN In de Pelikaan begint om 20.00 uur een bijeenkomst van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting over regis tratie en certificering in de akkerbouw. In het gemeentehuis vergadert de commissie voor Ruimte, Wonen en Economie Aanvang 19.30 uur. De Historische Vereniging houdt in Tusse de Banke een bibliotheekavond. De avond begint om 20.00 uur. In Cinema Texel draait om 20.30 uur Nynke en om 20.45 uur American Pie. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur Sleepnetvissen. garnalen proeven en... naar de zeehonden. Kaartverkoop aan de haven Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 6 jaar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin Veerdienst Teso verwacht voor komend weekend geen wachttijden Vr. 16 8 55 en 21.46 u. Za. 17 9.56 en 21.57 u. Zo. 18 10.05 en 22.36 u. Ma. 19 10.30 en 22.54 u. Di. 20 10.37 en 23.35 u. Wo. 21 ¥- 11.00-, en -jjl Do. 22 0.04 en 1130u. Vr. 23 0 45 en 12.30 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 17 november op om 8.02 uur en gaat onder om 16.44 uur. 23 november eerste kwartier; 17 november spring tij. Café- - restoMYOMt Teiwu inrij lw: dinsi', barbecue,, bruiloft of koffietafel. Qraajj tot ziew bij Ronald utJoke Braaksvna. Qreastvuj 3S6, td. 0222-322081 nabij Den, Burj Parks Sluftervallei Knmweg 104, De Cocksdorp td 316819 V) ui KINIKtfEESTJE?! zwemmen bowlen - speur? och f - midgetgolf - sriöcxen 12.00 - 18.00 wr 17,50 p/p Ook hét odres voor: feesten partijen recepties etc Alle dogen geopend van 10 - 22 uur (reserveren gewenst). Toneelvereniging SVC uit De Cocksdorp speelt zaterdag 24 november de klucht 'Quatsch...ach ter slot en grendel' van Diana Monshouwer. Het verhaal draait rond drie mannen, Willem, Arie en Koos die bij elkaar in de cel zitten. Arie is het criminele pad op gegaan om van zijn moeder Amalia los te komen. Zijn moeder, een bazig type, komt echter naar de gevange nis om voor hem te gaan zorgen. Dat leidt tot de nodige lachwekken de momenten. De situatie wordt complex als blijkt dat Koos een broer van Arie is. Hij was op zijn vierde al uit huis vertrokken om aan zijn moeder te kunnen ontsnappen. De situatie wordt nog ingewikkelder als schoonmaakster Nellie verliefd wordt op gedetineer de Willem. Na enige tijd zijn de drie gedetineerden moeder Amalia hele maal zat, waarna ze met hulp van Nellie gaan proberen te ontsnappen. De rollen worden gespeeld door Gerhard Smeenk, Andréas Monen, Erik Walbeek, Wilma Laan, Ivon Boom en Sabina Beijert. De regie is in handen van Els Ooijevaar. De klucht wordt opgevoerd in het Eierlandsche Huis. De voorstelling begint om 19.30, de zaal gaat open om 19 00 uur. Kaarten zijn ter plek ke verkrijgbaar. De klucht wordt eenmalig gespeeld. Liefhebbers van jaren vijftig rock'n' roll kunnen zaterdag 26 en zondag 27 januari hun hart op halen. Hilbilly Dance Club Texel houdt in samenwerking met rock'n'roll vereniging 'Gel' uit Amsterdam in Question Plaza dansworkshops voor rock'n'roll en American swing line dance Op zaterdagavond en zondagmiddag wordt een voor iedereen toegankelijk rock'n'rollfeest gehouden, dat wordt opgeluisterd door de band The Cat Yanks uit Leiden. De works hops zijn geschikt voor beginners Gooi- en smijtwerk, dat is plat gezegd het beeld dat velen van rock'n'roll dansen hebben 'Maar hier komt absoluut geen acrobatiek aan te pas', benadrukt initiatiefne mer Marleen Terwindt. 'In de works hops leren we de deelnemers rock'n'roll dansen in de oorspronke lijk vorm, zoals dat in de vijftiger jaren gebeurde. Je kunt het nog zien in de oude Bill Haley-films, zoals 'Rock Around the Clock' of 'Don't Knock the Rock'. De stijl is volstrekt anders dan het meer acro batische rock'n'roll dansen zoals bij gewone dansscholen wordt aange leerd.' In de workshop onder leiding van de dansers van 'Gel' leren de partners elkaar precies aan te voelen en hun lichaam te gebruiken voor het heen-en-weer 'kaatsen'. De 'swing' wordt vooral uit de heupen gehaald en niet door op en neer te huppelen of met armen en benen te bewegen. De workshop rock'n'roll bestaat uit drie delen. De eerste twee op zaterdag van 11.00 tot 13.00 uur en van 15.00 tot 17 00 uur en zondag van 11.00 tot 13 00 uur. Zondagmiddag van 13.30 uur tot 14.30 uur wordt een workshop American swing line dance gehou den. Dat is een soort line dance, maar dan op een meer swingende, rock'n'Roll-wijze. De kosten voor beide workshops. De op Texel niet onbekende predi kant dr. R. Kuitse spreekt maandag in het Leerhuis over 'Jezus in de islam' Kuitse studeerde theologie in Groningen, waarna hij in Malang (Indonesil) werkte als docent aan de theologische opleiding. Door zijn specialisatie in de islam en Arabisch raakte hij betrokken in de gesprek ken tussen moslems en christenen Na jarenlang in Ghana te hebben gewerkt aan een project rond de verhouding tussen beide geloven, was hij predikant bij de doopsgezin de gemeente op Texel Nadien doceerde hij aan het seminarium in Elkhart in de Verenigde Staten. Thans woont Kuitse in Amsterdam waar hij zich inzet voor de plaatse lijke oecumene. De lezing wordt gehouden in de doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat in Den Burg en begint om 20.00 uur. inclusief toegang tot de rock'n'rol- Imiddag en -avond zijn 38 euro. Wie alleen de workshop line dance wil volgen, inclusief de feestmiddag met de Cat Yanks betaalt 8 euro Om helemaal in de sfeer van de fifties te raken richt Cocky Penha in Question een bescheiden kapsalon in, waar de bijpassende kapsels kunnen wor den aangemeten. Dat het rock'n'roll festival bijzonder is, blijkt uit de komst van veel liefhebbers van de overkant, die nu al kamers hebben geboekt. Opgave is mogelijk bij Marleen Terwindt, tel. 329010 iehondenrondvaart OP OF WADDENZEE met Afvaart op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur Bij voldoende deelname, Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventje. Oudeschild. Tel 313806 of 06-51105775. Fax 315097 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163 I

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7