Mm Heksen bevolken toneel Oosterender dorpshuis 'Vroeger bevroor soms het water in de bakken uit het Cabaret-café i^isSS? H3 Kerkdiensten oud Papier Radio Texel 06. COURANT TEXELSE 7 Burgemeester opent nieuwe hal Kotex Winterkeuring Kotex Foto's gezocht Kaarsenmaken Opbrengst bazaar Medische zorg Oude e-mail adres TC vervallen Bijeenkomst over Chagall Enneagram Angst Zondag 25 november 2001 HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 u. ds. P. den Braanker De Koog: 9.30 u ds. J. Vlasblom. Den Hoorn: 11.00 u. ds. J Vlasblom. Oosterend: 9.30 u. ds. E.J. Vledder, 19.00 u dhr. M.D Kuiper. Oudeschild: 11.00 u. ds. E.J. Vledder. De Cocksdorp: 11 00 u. ds. P den Braanker. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 u ds H D. van Zessen, laatste zondag van het kerkelijk jaar, gedachtemsdienst. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Oosterend: 10 00 en 16.00 u. lees- dienst; don. 29/1119.30 u. bijbel lezing GEREFORMEERDE KER (Vrijgemaakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg. tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. L, Hoekstra. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds J. Visser uit Spijkenisse ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30u. herenkoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10.45 u. The Gospeltrain. Oosterend: zon 9 30 u. De Cocksdorp: vrij. 19.30 u. rozenkransgebed. Gollards: zat. 16 00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Open bare lezing, 10.30 u.; Wachttorenstudie, 11.20 u Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de vol gende straten. 4. Thijsselaan, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Drijverstraat, Wilsterstraat, Burdetstraat, Meester Kraaistraat, Lieuwstraat, Tjakkerstraat. In De Waal wordt zaterdag oud papier opgehaald. Inwoners van het dorp ko men tussen 9.30 en 10.30 uur langs de huizen. Oud papier kan ook worden in geleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex. Zaterdag wordt in De Koog oud papier opgehaald. Bewoners dienen het vóór 10 00 uur gebundeld aan de straat te VRIJDAG 23 NOVEMBER 2001 TCYWI WH O Heksen zijn 'hot'. Dat bewijst niet alleen het immense succes van de boeken en de film over Harry Pot ter, maar ook de discussie die sindsdien is losgebarsten over hekserij en de oorsprong ervan. In het televisieprogramma van Sonja Barend waarschuwde een meneer uit orthodox-christelijke hoek deze week nog voor de gevaren van de rage, die volgens hem wordt ge voed door 4één bron': Het Kwaad. Wellicht dat ook in Oosterend na zaterdag de gemoederen in bewe ging worden gebracht. Daar voert de plaatselijke toneelvereniging in totaal drie maal de voorstelling De Heksen op, naar het beroemde boek van Roald Dahl. Met een groep van negentien toneel spelers. een groot aantal begeleiders, technici die tal van licht- en geluids effecten verzorgen en een stuk dat vol decorwisselingen en korte scènes zit, heeft Toneelgroep Oosterend het zich met gemakkelijk gemaakt. Dat beseft ook Ina Schrama, die samen met Els Whyte de regie in handen heeft. 'Toen we in mei een stuk moes ten kiezen en daarvoor een paar boekjes bij de uitgever hadden be steld, beseften we meteen: dit is wat we zoeken Al tijdens het lezen zag je allerlei beelden voor je en stelde je je voor welke mensen in welke rol pas ten. We wisten dat het moeilijk zou worden, maar het was echt een uit daging.' Een belangrijke overweging bij die keuze was ook de wetenschap dat het eiland nog een flink aantal toneel verenigingen telt, maar dat er weinig toneel voor kinderen wordt gespeeld 'We waren eigenlijk op zoek naar een stuk voor volwassenen. Maar toen we dit stuk tegenkwamen, zijn we van dat idee maar weer afgestapt. Kinder stukken blijven favoriet bij ons.' Dat betekent overigens niet dat De Hek sen alleen aantrekkelijk voor jeugdige kijkers is, net zomin als de boeken van Roald Dahl speciaal voor kinde ren zouden zijn geschreven. De men sen van Toneelgroep Oosterend Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14.00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: Sinterklaas. De goedheiligman is op bezoek In de studio 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 9 30 u. Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Time travelling (muziek) 20.00 u. Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag: 18.00 u Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio TexeJ actueel (nieuws) 19 00 u. Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 18.00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19 00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws) (herhaling) aansluitend Radio Noordholland Tessa Blom is afgestudeerd aan de Faculteit Gezondheidszorg van de Hogeschool van Utrecht. De 25-ja- rige Texelse volgde de opleiding orthoptie ('recht kijken'). Een orthoptist behandelt de stoornissen tussen de samenwerking van de ogen. bijvoorbeeld scheelheid of dubbel zien. Ze studeerde af op de orthoptische mogelijkheden bij het syndroom van Wallenberg, een ge compliceerd herseninfarct. Haar be vinding is dat de orthoptische moge lijkheden zeer beperkt. 'Meestal zijn de patiënten zo ziek dat er andere medische problemen op de voor grond staan.' Waar mogelijk zal vol gens haar de kwaal worden behan deld. Momenteel is Blom als orthoptiste werkzaam in het Amphia Ziekenhuis in Breda en Ziekenhuis Rivierenland in Tiel. Vanaf 1 maart gaat ze aan de slag in het Universi tair Medisch Centrum Leiden. Stendert Tjepkema heeft bij de winterkeuring die afgelopen week werd gehouden bij Kotex twee keer een eerste prijs behaald. Zowel in de categone grote konijnen als hoenders kwamen zijn dieren als besten naar voren. In de categorie kleine rassen won Wil Rijk met een Nederlandse hangoordwerg sallander. Bij de dui ven streek Toon Haastrecht met de eer. Vinka van der Kraan won in de categorie kraanvogels met een cassarka. De dieren zijn dit weekend te zien tijdens de open dagen bij Kotex. Voor het inrichten van de jubileum tentoonstelling ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de zeehondenopvang, is EcoMare op zoek naar foto's die bezoekers van de zeehonden hebben gemaakt Al deze foto's zullen worden samengevoegd tot een historische fotowand. De ten toonstelling is in de zbmêrvan-èÖ'Ctè te zien. Na gebruik worden dé foto's geretourneerd. Foto's kunnen (voorzien van naam en adres) tot 1 februari-worden opge stuurd naar EcoMare, t.a.v. Hanneke Heerema, Ruijslaan 92, 1796 AZ De Koog. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp geeft de Texelse Kaarsenmakerij donderdag 29 no vember een \yorkshop kaarsen maken. Bezoekérs leren onder meer kaarsen te gieten en te dompelen. De workshop begint om 19.30 uur. De kosten bedragen 17,50 per per soon. Aanmelden is mogelijk bij het Eierlandsche Huis, tel. 316507. Burgemeester Joke Geldorp opent vanavond om 20.00 uur de nieuw bouw. Vanaf 20.30 kunnen bezoekers de dieren van de leden bewonderen. Zaterdag en zondag is dat ook mo gelijk. Zaterdag is Kotex geopend van 10.00 tot 22.00 uur, zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tijdens de open dagen zijn ook eerstedagkuikentjes, een frettenspeeltuin en een eendenvijver te bezichtigen. De heksen in vergadering bijeen- repeteerd. Dat gebeurde eerst in aparte groepjes en later met het hele gezelschap. Toch lijkt iedereen er klaar voor, zo bleek deze week. De zenuwen van uw verslaggever, die dinsdag tijdens één van de laatste repetities eventjes plaatsnam in de verder lege zaal van dorpshuis De Bijenkorf, werden althans aardig op de proef gesteld. Er viel daarnaast al veel te lachen en de prachtige uit monstering van de heksen, die nog niet eens helemaal gereed was. be tanten. En Gea Kiewiet speelde vroe ger bij Sint Jan en had een tijd niet gespeeld. Maar ze waren allemaal vrij makkelijk over te halen. We begon nen met zes heksen. Het boek schreef in dat opzicht mets voor, maar we vonden dat zes het mini mum was, wilde je nog kunnen spre ken van een vergadenng van heksen. Dankzij wat rondvragen hebben we er elf. Dat is toch hartstikke leuk!' De 'crew' bestaat naast genoemde Lely, Ina Schrama, Els Whyte en een flink aantal spelers. De première is zaterdag (morgen) en begint om 16.30 uur. Zaterdag 1 de cember wordt het stuk twee keer gespeeld, aanvang 15.00 en 19.30 uur. De entree bedraagt 7,50. Kaar ten zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij slagerij Maas en Kadoshop Ostère in Oosterend en Nauta Boek in Den Burg. Reserveren is ook mo gelijk via tel. 318695. Het jaarlijks opbouwen en afbre ken van de tentoonstellingshal is verleden tijd geworden voor klein- dierensportvereniging Kotex. Sinds kort beschikt de vereniging over een nieuwe zelfgebouwde hal die permanent bij het clubgebouw aan het Paelwerck in Den Burg mag staan. Vanavond om 20.00 uur neemt burgemeester Joke Geldorp de aanbouw officieel in gebruik. Met een man of zes hebben de leden sinds februari gewerkt aan de nieuwe tentoonstellingshal. Onder leiding van bouwcoordinator Michel Jansen legden zij onder meer een nieuwe vloer aan, werden de wanden betimmerd en werd er isolatie aange bracht. 'Alleen de spanten van het oude gebouw staan er nog', vertelt voorzitter Toon Haastrecht. Ook de elektrische installatie is nieuw. Trots laat Haastrecht zien dat de TL-balken in het plafond met een paar drukken op de lichtknoppen om en om aan en uit gedaan kunnen worden. 'Dat scheelt weer in de kosten.' Op het dak zijn zestien zonnepanelen aange bracht. De vereniging is blij met het nieuwe gebouw. Vooral omdat het perma nent kan blijven staan. Voor de vorige tentoonstellingsruimte had Kotex een tentvergunning, vertelt Wil Rijk, waar door de hal met langer dan drie maanden per jaar mocht staan. Sinds 1984 werd de hal elk jaar in septem ber opgebouwd en in december af gebroken. Ook was het er aanmerke lijk kouder. 'Vroeger bevroor soms het water in de bakken', vertelt Haast recht. 'Dan begon je met inschenken en als je terugkwam van je ronde, was het eerste water bevroren.' De meeste dieren konden volgens hem wel goed tegen de kou, alleen de vogels waren er minder tegen be stand De tentoonstellingshal is vijf tien bij zestien meter groot. De verbouwing kostte zo'n zestig duizend gulden. Rijk: 'Van de ge- Toon Haastrecht en Wil Rijk van kleindierensportverenigmg Kotex in de nieuwe tentoonstellingshal aan het Paelwerck. (Foto Joroen van Hatlum) De bazaar van de hervormde kerk heeft vrijdag het (bruto)bedrag van ƒ11.125,75 opgebracht voor het restauratiefonds. Er zijn prijzen geval len op de lichtgroene lootjes met de nummers 42, 43, 56, 65, 68, 70, 74, 192,196, 340,342, 793, 800. Prijzen zijn af te halen bij de familie Schenk, Willem van Beierenstraat 13. spreken zelf van een 'huiveringwek kende familievoorstelling', al vermoe den ze dat het stuk voor kleuters wel eens 'erg spannend' zou kunnen zijn. Voorbereiding De voorbereiding was met al te lang. Vlak voor de zomer werd het stuk een paar keer hardop doorgelezen, sinds augustus is wekelijks tweemaal ge looft ook wat voor de voorstellingen. Toneelgroep Oosterend telt een kern van 'slechts' tien tot twaalf leden op wie (bijna) altijd een beroep kan wor den gedaan. Toch kostte het opmer kelijk weinig moeite om de groep aan te vullen tot het huidige grote aantal Schrama: 'Yvon Bonne en Miep de Jong spelen normaal met bij ons. Betty Boks en José Ellen zijn debu- spelers uit Charissa van Andel, Nettie Molenaar, Rob Maas, Willem Hart, Cees Timmer, Jos Grisnigt, Ger de Jong, Jeroen Nauta, Karin Nauta, Lisette Daalden Margrethe Blom, Marianne van Alphen, Roelie Zandee en Ria Betsema. Assistentie op aller lei gebied wordt verleend door Ineke Witte, Marian Kooger, Cees Aris Trap, Aad Zegers, Rikus Kloosterhuis, Nils Keuringsmeester Ane Verboom in actie tijdens de winterkeunng. iFoto jaman -an Haiiumt meente hebben we een lening van dertigduizend gulden gekregen, we hebben zo'n tien tot vijftienduizend gulden uit eigen middelen betaalt en de rest hebben we van sponsors ge kregen.' Om uit de kosten te komen, wil Kotex de ruimte aan derden gaan verhuren. De vereniging heeft inmid dels contacten gehad met onder meer de klaverjasclub en Model Racing Texel 'Zij hebben interesse om hier binnen met elektrowagentjes te oefenen.' Aquariumvereniging In Aqua Vita heeft een stekkie gevonden in de nieuwbouw en vogelvereniging Op Eigen Wieken hield er onlangs een vogelshow. Beiden waren eerder gevestigd in dorpshuis d'Ouwe Ulo. Er bestaan ook ideëen om mogeli|k rommelmarkten te houden. Kotex heeft geen plannen om feesten en bruiloften te organiseren in de nieuw bouw. De Rijk: 'Het zou er voor ge schikt zijn, maar het mag niet.' Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8.00 tot maandag 8 00 u Dokter W. Vos, Haffelderweg 2, Den Burg, tel. 312023 Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijn- spreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008 Verloskundigenpraktijk: T.M Niehoff en AH. Lammers, De Ruyterstraat 86, Oudeschild. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland Voor alle hulp, zorg en informatie: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 24. Den Burg, tel. 321461. Spreek uur elke werkdag van 9.00-10 00 u. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Kraamhulp: Voor directe kraam hulp op Texel en na poliklinische bevalling: Kraamcentrum Noordhol lands Noorden Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552. Opname geschiedt op ad vies van huisarts of specialist Buddyproject: Voor mensen mei HIV of AIDS; Voor aanmelding, infor matie of voorlichting: Humanitas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancever voer bellen: 1-1-2 Of bel de Meld kamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900- 8844. In spoedeisende gevallen: 1- 1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesom laan 11Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs ol andere verslavingen bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul), Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel 318581,327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alar mering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u., De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. T Kustwacht: Voor meldingen van ir schepen en zwemmers in nood: tel, g 316270. s Chemicaliën op het strand: Bel j de brandweer, 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralingen (sa menwerkend met het tandheel- kundig centrum; voor ziekenfonds en particulier-verzekerden), tel 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrij dag 8.00-18.30 u.; zaterdag 10.00- 13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Bui ten die tijden alleen voor spoedei sende gevallen. De redactie maakt correspondenten en leveranciers van nieuwsberich ten er op attent dat het oude e-mail adres van de Texelse Courant (tcnieuws@tref.nl) vervallen in. Correspondentie kan alleen nog worden verzonden naar redactie@texelsecourant.nl. De beroemde Joodse schilder Mare Chagall staat centraal tijdens een bij eenkomst die zondag wordt gehou den in de kerk van De Waal. Deze bijeenkomst, die de naam 'Mare Chagall en de Gekruisigde' heeft meegekregen, wordt georganiseerd door de Raad van Kerken op Texel, die van mening is dat praten over deze schilder en zijn werk de dialoog tussen Joden en Christenen kan ver helderen. Na een inleiding in het le ven en de werken van Chagall, wor den zijn creaties nader bestudeerde komt de symboliek van zijn werk aa de orde. Er wordt gediscussieerd e als afsluiting worden Joodse liedere gezongen. In de pauze worde Joodse hapjes en wijn geserveen De bijeenkomst begint om 16.00 u. en is voor iedereen gratis toegankj lijk. Er wordt gecollecteerd ter besti ding van de kosten. De lezing over het enneagram vrijda: om 20.00 uur in centrum White Eagle wordt georganiseerd door Mansole; Mineralen. 'Pip Barnard cn Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws' Wie het werk van Frank Herbert heeft gelezen, kent de Litanie tegen de Angst: 'Ik moet niet bang zijn. Angst is de moordenaar van het verstand.' En we hebben allemaal meer angsten dan we durven toegeven. We zijn misschien niet bang dat de hemel op ons hoofd valt, maar wel voor enge mannen met of zonder honden. We stappen gemaakt vrolijk in het vlieg tuig naar onze vakantiebestemming, omdat we eigenlijk doodsbenauwd zijn dat het toestel halverwege zal neerstorten en we lijden al aan plein vrees als we de Groeneplaats moe ten oversteken. We zijn bang voor wat de buren zullen zeggen en bang een pakje met verdacht poeder te moeten openmaken. Uit angst voor onze eigen onmacht gooien we ste nen door ramen en uit angst van vriendjespolitiek beticht te worden staan we woningen toe in een natuur gebied. Omdat we onze fouten niet onder ogen durven zien, staan we anderen toe daarvan te profiteren. Angst voorkomt dat we bij onweer onder bomen schuilen, angst weer houdt ons om verder uit de dijk te zwemmen dan we kunnen staan en angst doet ons uitkijken bij het over steken. Maar angst mag een gezonde emotie zijn, het is een slechte raad gever. Als we ons erdoor laten leiden, begeven we ons op een glibberig en heilloos pad. Angst werkt niet alleen verlammend, maar is ook besmette lijk. Aan het begin van dit jaar zijn tien duizenden dieren afgeslacht uit angst voor een uitbraak van mond- en klauwzeer. En amper was deze massahysterie weggeëbd, of onbe grip, miscommunicatie, propaganda en vooroordelen verwerden tot een nieuwe golf van angst. In plaats van de rijkdom van een steeds kleiner wordende wereld te zien, de schoon heid van de variatie, zijn we geneigd ons terug te trekken in het ons ver trouwde isolement tussen mensen die we kennen en culturele uitingen die we misschien ook niet begrijpen, maar waar we mee zijn opgegroeid. Alles wat van onze norm afwijkt, is ineens verdacht en moet bestreden worden. Wie heeft er de laatste weken nog iets over het millennium-probleem ge- he hoord? En wie heeft er thuis nog ee restant liggen van de voorraad hom bare goederen die toen werden ingi kocht omdat de eeuwwisseling me grote problemen gepaard zou gaan Inmiddels is de 21ste eeuw al ge ruime tijd aan de gang en de one gang is zonder noemenswaardig pro bleem verlopen. Ook schrikkeljaar ging zonder kleerscheu ren voorbij. Maar gelukkig doemt e aan de horizon een nieuw brandpu» voor onze ongecontroleerde angsten de euro komt eraan. Als blinde paar den in een porseleinkast struinen#: alle kasten, potjes, blikjes, en ouffi sokken af naar verloren gewaair muntgeld. Om wachttijden te voorto men moet dat immers overmorge' tussen twintig over drie en tien voï half vier bij de bank worden ingele verd. Als we dat vergeten, hebben»! nog maar tot 1 januari 2007 (sic!) de tijd. En de muntautomaten, en di kassarollen en de acceptgirokaart»' moeten worden aangepast en w moeten allemaal een euro-calculate want we willen toch weten hoeves guldens iets gekost zou hebben at we nog guldens zouden hebben ge had. En mijn pinpas, hoe zit het daa' mee? En mijn salaris, moet ik datntf over laten zetten? Wie verzint er i». toch zoiets en waarom loopt ieder»' eigenlijk achter iedereen aan? De euro komt, en de overgang ZJ vrijwel ongemerkt verlopen. lemaN die ineens twee keer zoveel gaat ko- pen omdat hij denkt ineens twee ket' zoveel geld te hebben, komt binnen de kortste keren van een koude mis thuis. En de hoeveelheid los in huis was toch niet zo groot als#! altijd hadden gedacht. Maar als da» straks de euro er is, en er geen mil lennium meer in het verschiet is, e» de boot gewoon doorvaart zonde' met enige regelmaat onder vuur Ie worden genomen, en als onze buur man weliswaar naar een andere kerk gaat, maar toch ook gewoon ee' baan heeft en elke week zijn g* maait, waar kunnen we dan nog bang voor zijn? Want we hebben iets no dig om bang voor te zijn, iets om onze angst een doel te geven. Want als» één ding is waar we écht voor terug schrikken, is het wel om toe te moe ten geven dat wij eigenlijk alleen maf bang voor ons zélf hoeven te zijn

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2