mm Sp°rt f Erwin Goënga en Van Lubek winnen ATB kampioenschap Commissie te gast in Proefkonijn TEXELSE y couRANT Recordaantal kinderen in tweede crossloop Vlaming en Geus slaan slag bij klaverjasclub Texelse turnsters zoeken naar vorm Opnieuw succes voor zwemmers Volleybal Nuttige zege G-voetballers Eilandcompetitie volleybal Bedrijvenbowlen Wielrennen in Alkmaar Subsidies Tien geslaagden koetsiersbewijs Gemeente houdt brandpreventie scherp in het oog Melkwinning Jeugdteam GVT kampioen van Noord-Holland SWOT zoekt rijders voor warme maaltijd I jet Open Texels ATB kampioen f chap op het crossparcours ein- figde zondag in een ware r- irachtenmeting. Senioren Erwin joënga keek na een valpartij tegen je rug aan van Jordy Vinke. Maar Ie vechtlust van Goénga leverde iem toch de overwinning. Bij de lames ging Ingrid van Lubek rus- jg van start, maar haalde de kop opers stuk voor stuk in. In de laat te ronde sloeg ze haar slag. üj de jeugd van 8 tot en met 10 jaar lilde Klaas Uitgeest wel eens een ,edstrijdje op de mountainbike mee lden. Hij wist zich uitstekend te nende eindsprint hield Mark van der Kruk Marcus Bakker met minimaal verschil van de overwinning af Ruben van Vliet werd derde voor Hans van Wonderen. Senioren, da mes, veteranen en junioren reden te gelijk in één wedstrijd. Het publiek zag liefst 55 renners van start gaan. Bij de dames hielden Natascha van der Vis en Merel Koenen elkaar goed in evenwicht. Ingrid van Lubek koos voor een rustige opbouw en for ceerde zich in het begin van de wed strijd niet. Naarmate de ronden vor derden naderde ze de koplopers al dichter In de laatste ronde sloot ze aan en in de sprint versloeg deze teurs moesten toe samen uitmaken wie zich als kampioen mocht laten huldigen. Even leek het er op dat Jordy de titel zou grijpen. Door een val van Goenga had hij een aardige voorsprong opgebouwd Dankzij veel vechtlust wist hij echter terug te ko men om Vinke te lossen. Met een kleine voorsprong werd Goénga eer ste, vóór Vinke en Raats. Uitslagen. Senioren (20 t/m 39): Erwin Goenga, Den Burg, 2. Jordy Vinke, Oosterend, 3. Edwin Raats, Helmond. 4 Dirk Wolthuis, Krommenie, 5 Arnold Suiker. Tuitiehorn. 6 Ivo Witte, De Waal, 7 Frank Feyen, Alkmaar, 8 Mark Hulzebos, Den Burg. 9. Jacco Geel, Wieringerwaard. 10 Jeroen Huiskeshoven, Schoort. 12. Kees Braas, Den Burg, 13 Niels Jimmink, Den Burg, 15 Menno Goenga, Den Burg. 16. Jesse Hoven, Oosterend. 18. Willem van Tatenhove. De Koog. 19 John Daalder, Den Burg, 22 Etiënne Alderlieste, Den Burg Juniorenklassement: 1 Broes Koenen, Den Helder, 2 Jochem Nannes, Warmenhuizen. 3. VRIJDAG 23 NOVEMBER 2001 V. S' 3S SC- andhaven. Een derde plaats was isoluut verdienstelijk voor deze de- utant. In de groep van 11 en 12 jaar tartte Dorian van Reijsselberghe uit- ekend. Lang wist hij de kop te hou- en. Maar in de eindsprint werd hij rarbij gestreefd door Alex Mulder en m Beverwijk. In de klasse van 13 M 15 ontspon zich een leuke wed- rijd. Marcus Bakken, Mark van der ruk en Hans van Wonderen gaven ';aar voor in weinig ruimte. Ruben in Vliet had zich bewust afzijdig [houden van deze strijd en liep na in rustige start al meer in op de iplopers. In de laatste ronde pikte aan bij de kopgroep. In een span- mountain- biksters. Gerie Vlas had haar dag niet en werd daardoor op afstand vierde. Bij de senioren werd al in de eerste ronde duidelijk dat de strijd moest worden beslist door Ed Scholte, Jordy Vinke, Erwin Goénga en Edwin Raats In de derde ronde was eén versnelling van Ed Scholte voldoende om weg te rijden bij Jordy Vinke en Erwin Goënga. Edwin Raats had de koplopers toen al moeten laten gaan. Enkele ronden later gooide de pech- duivel roet in het eten voor Ed scholte. Een lekke achterband zorgde voor een onoverbrugbare achterstand. De twee Texelse ama- ohn Vlaming en Erik Jan Geus te enden deze week voor de winst in e achtste ronde van Klaverjasclub ten Burg. Door dit resultaat nes- ilt het duo zich weer in de top vijf an het algemeen klassement. Rob n Fenny Caspers, die vorige week iet de fantastische score van 8854 te ronde wonnen en in één klap aar de eerste plaats stegen, be- ouden met kleine voorsprong de ilding. tet zag er lange tijd niet naar uit dat laming en Geus er deze week met te winst vandoor zouden gaan. Na he spellen hadden ze weliswaar een idelijke score opgebouwd, het aan- i punten was niet eens genoeg voor en plaats in de top vijf. In het laat- lespel stroopten de heren de mou- ren echter nog eens flink op. Alle aarten vielen steeds goed. Uiteinde- (i werden er in het laatste spel ruim 700 punten bij elkaar gekaart. Voor te tegenstanders, die werkelijk geen rkele waardevolle kaart kregen, was «t wel een beetje sneu. Zij behaal- ien slechts 753 punten. Vlaming en leus behaalden op deze manier toch og 7745 punten. Vooral in de stand an de tweede periode deden zij joede zaken. Zij staan daarin nu op ie tweede plaats. jlris Schraag en Wjllem Koomen lehaalden met 7407 punten de teeede plaats Dit geroutineerde duo lijkt nu pas goed warm gedraaid te zijn. Zij stijgen naar de achtste plaats in het algemeen klassement. De twee Frans Wittes (waarvan er één de af wezige Theo Stoelinga verving) be haalden de derde plaats met een score van 7028 punten. Zij stijgen van de achttiende naar de veertiende plaats. Zij speelden overigens niet minder dan zes marsen bij elkaar. Wil Maas en Dim Winters werden vierde met een score van 6873 punten. Door dit resultaat stijgen de dames van de twintigste naar de zestiende plaats. Frans Stark en Bas Tromp zijn al het hele seizoen goed op dreef. Ze beha len weliswaar geen superscores, maar de punten liggen steeds ruim boven het gemiddelde. Met een score van 6750 punten steeg het koppel naar de top drie. In tegenstelling tot vorige week, toen het dieptepunt van het seizoen werd bereikt, werden er ditmaal flink wat marsen bij elkaar gespeeld. De teller stopte bij 50 en dat was een evenaring van het seizoenrecord. Door het hoge aantal marsen was ook het gemiddelde hoog. De score van 6305 punten betekende een nieuw seizoenrecord In het algemeen klassement blijven Fenny en Rob Caspers aan de lei ding, maar de voorsprong op Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp is minder dan 100 punten. Frans Stark en Bas Tromp verdreven de gebroe ders Witte van de derde plaats. In de tweede periode leiden Fenny en Rob Caspers. voor John Vlaming en Erik Jan Geus en Frans Stark en Bas Tromp. te elf Texelse turnsters die zater- teg in sporthal Ons Genoegen sa- len met zo'n 220 anderen meede in aan de eerste wedstrijden van te regionale competitie, moesten Hch tevreden stellen met beschei- ten klasseringen. Alleen Esther Slbers legde ondanks matige oe- bningen op brug en vloer beslag 'P de tweede plaats bij de senio- in. tel merendeel van de Texelse selec te is zoekende naar de goede vorm 'tel verwonderlijk, meent trainer Nico Stoter. Veel zaken werken volgens tem in het nadeel van de turnsters te omvang van de trainingen is door teistandigheden met dertig procent "gekrompen En de jonge turnsters 'ebben een overstap gemaakt naar ten hoger niveau, waarop duidelijk "°gere prestaties gevraagd worden, tet inlopen van die achterstand zal nog heel wat uren trainen vergen. In de klasse instap turnde debutant Marlies Roos. Nog maar pas in de selectie liet ze zien dat ze in ieder geval over talent beschikt. In korte tijd heeft ze de inhoud van de oefeningen onder de knie gekregen. Nu moet de afwerking nog vervolmaakt worden en hier en daar het niveau wat opge schroefd. Een keurige tiende plek was haar deel. In volgende wedstrij den zal het waarschijnlijk steeds be ter met haar gaan, voorspelt Stoter. Sigrid Ploeger en Nina Vlaming turn den in de klasse jeugd. Een vijftiende en een drieëntwintigste plaats zijn nog met inspirerend, maar ook deze meiden lijken het in zich te hebben om in een volgende wedstri|d hoger te eindigen. Vooral op brug wordt momenteel flink geoefend om de di verse onderdelen goed onder de knie te krijgen. 'Een punt meer in deze categorie betekent al gauw tien plaat sen hoger.' Bij de pupillen vielen Imme Ruarus en Barbara Damstra met een vierde en Onder ideale weersomstandigheden is zondag in de Dennen bij Bos en Duin de tweede crossloop van het seizoen gehouden. Een recordaantal kinderen kwam aan de start voor de loop over 1300 meter. De favoriete gebroeders Legierse maakten er een mooie strijd van Sander werd eerste in een prachtige tijd van 5.54 minu ten Mathijs behaalde in 5.58 de tweede plek, op één seconde ge volgd door Robert Witte. Bij de meis jes behaalde Vera Seegers de over winning in 7 54, één seconde voor Lysanne Vermeulen. Gerben Polman, Vera Seegers, Leroy Vermeulen, Robert Witte, Lysanne Vermeulen, Sander, Ruben en Mathijs Legierse en Bas en Hidde Vos vestigden alle maal een nieuw persoonlijk record. De Texelse topper Lutz Lohse was verhinderd Jammer, ook voor de toe schouwers, want hij had een ge duchte concurrent gehad aan Wil Does De Alkmaarder liep de 8,7 ki lometer in exact dezelfde tijd als Lohse er twee weken geleden over deed, namelijk 30.44. Wellicht dat zij elkaar naar een nieuw parcours- record (nu 30.01) hadden kunnen opdrijven Een nieuw persoonlijk re cord was er voor Martien Baars. Bij de race over 5,8 km werd een nieuw parcoursrecord gevestigd bij de dames. Sylvia de Vries uit Leiden liep de 27.59 die op naam van Margot van der Ven stond, aan duigen. Zij was in 25.55 ruim twee minuten snel ler. Jurgen Kok uit Leiden werd bi| de heren eerste in 25.25. Bij de vetera nen wist Gerard Appelman beslag te leggen op de eerste plaats (26.28). Jan Hoekstra, Ruud Meedendorp en Jaap van Vooren verbeterden hun persoonlijk record. Jelle Lubach kwam in de loop over 2925 meter wederom als eerste over de finish. Hij liep de ronde in 12.32. Maarten Dogger 'haasde' zijn broer Pieter naar een prachtig persoonlijk record van 13.06 en ook Hendrik Tromp en Willem Vos liepen sneller over deze afstand dan zij ooit hadden gedaan. Uitslagen 1.3 km - Jongens tot en met 12 jaar: 1 .Sander Legierse, 5.54, 2.Mathijs Legierse, 5.58, 3.Robert Witte, 5.59; 4 Leroy Vermeulen. 6.08; 5.Jesse Schuijl. 6.23, 6.Arjan Polman, 6.34, 7.Gerben Polman, 6.37; 8.Mathijs Witte. 7.06; 9.Bas Vos, 7 16. 10.Ruben Legierse. 8.33; 11 .Hidde Vos, 10 38 Meisjes t/m 12 jaar: 1 Vera Seegers. 7.54. 2.Lysanne Vermeulen, 7.55; 3.Eva Zwertbroek, 9 59.4.Sophie Witte, 10.06; 5 Fieke Vos. 10.10. 2,9 km - Jongens: 1.Jelle Lubach. 12.32; 2.Joram Tromp. 12.37,3 Hendrik Tromp, 12 42. 4.Pieter Dogger. 13.06, 5.Hans van Franeker. 14 40 Heren 1 Maarten Dogger. 13 18 Heren veteranen: 1 Willem Vos, 13.512. Dirk Eelman, 17 23. 5,8 km - Dames 1 Sylvia de Vries, 25.55. Da mes-veteranen. 1 .Corne Witte, 32.24; 2 Ina van Sambeek, 33 53 Heren: 1.Jurgen Kok, 25.25 Heren-veteranen. 1 Gerard Appelman. 26.28; 2.Arie de Ridder, 26.56,3.Jan Hoekstra, 28.09; 4.Toon van Beek. 29.215 Ruud Meedendorp. 29.28; 6 Jaap van Vooren, 31.08; 7.Maarten Smit. 33.16; 8.Hans Cromiongh. 35.42. 8.7 km - Dames-veteranen.: 1 Margot van der Ven, 42.04; 2.Laurien Bakker. 47.09. Heren. 1 Wil Does. 30 44; 2.Sander van Beek, 39 05; 3.Emile Seegers, 44.16 Heren-veteranen. 1 Pierre Bonnet. 36.40, 2.Piet Bakeiaar, 37 53; 3.Jan van Dijk, 40 19; 4 Cees Timmer, 40.23. 5-Rmus Kooger. 41.13; 6.Jan Dogger. 42.05, 7.Martien Baars. 42.31, 8.Hans Zijm, 44.18, 9.Cees Witte, 45 44; 10.Rob Teisman. 47.37. dens het Open Texelse ATB Kampioenschap op het crossparcours in de Dennen werd zondag hevig strijd gevoerd. (Foto Gerard Timmerman) twee gerenommeerde Adriaan van Rijsselberghe, De Koog Veteranen: 1 Jos van Dorp. Wieringerwaard, 2. Ton Berkhout, Heerhugowaard, 3 Rien Brou wer, Oosterend, 8 Jan Zijm, Den Burg, 12. Hans de Winter. De Waal. 13. Jos Huisman, Oudeschild. 14 Otto Goënga, Den Burg Dames: 1 Ingnd van Lubek, Den Burg, 2 Me rel Koenen. Den Helder. 3. Natascha van der Vis, Oosterend. 4 Gertha Vlas, Den Burg Jeugd t/m 10 jaar 1 Rik Mulder, Anna Paulowna, 2. Bart de Kleine. Hippolytushoef, 3 Klaas Uitgeest. De Koog. 7. Mike Brouwer. Oosterend, 8 Mick van de Steeg, Oosterend. 9. Sebastiaan Snijder. Den Burg Jeugd 11 t/m 12 jaar. 1 Alex Mulder. Anna Paulowna 2 Timo Beverwijk, 3 Dorian van Reijsselberhge Den Hoorn Jeugd 13 t/m 15 jaar: 1 Mark van der Kruk, Den Helder, 2 Marcus Bakker, Den Hoorn, 3. Ruben van Vliet. Den Burg. Zwemmers Wouter Dogger en Simone de Wit hebben afgelopen weekend opnieuw van zich doen spreken. Zij deden namens de Zwemvereniging Hoorn mee aan de tweede ronde van de landelijke C- competitie. De vereniging verdedigde daarin met succes de leidende posi tie die ze in de eerste ronde veroverde en beide Texelaars droegen daar een flink steentje aan bij. De Wit werd op alle afstanden die ze zwom eerste. Zij begon de wedstrijd met een estafette 4 x 100 meter vrije slag, in een team waarvan ook de bekende marathon zwemster Edith van Dijk deel uit maakte en waarin zij zelf de (belang rijke) slotzwemster was. Op de 200 meter rugcrawl zwom ze een tijd van 2.42.35 minuten, de 100 meter vlinderslag legde ze af in een tijd van 1.16.55 en op de slotafstand, de 100 meter vrije slag, tikte ze aan na 1.06.36. De Wit bleef op alle afstan den ongeveer een halve seconde boven haar persoonlijk record. Dogger slaagde er niet in als eerste te eindigen op één van de afstanden, maar verbeterde wél al zijn toptijden. Op de 200 meter wisselslag, die hij voltooide in 2.33.67, snoepte Dogger maar liefst tien seconden af van zijn oude record. Op de 100 meter rugcrawl werd hij tweede in een tijd van 1.07.13. Op de 200 meter vrije slag eindigde hij in 2.09.62 als derde. Op Texel worden zaterdag maar liefst zeven volleybalwedstrijden gespeeld in het kader van de NeVoBo-compe- titie. In sporthal Ons Genoegen tre den het eerste damesteam van Tevoko. jeugd C en jeugd A om 13.30 uur aan tegen respectievelijk De Schulp, Wieringermeer en VCJ'94 2. Om 15.00 uur beginnen het eerste heren- en het tweede damesteam hun wedstrijden tegen respectievelijk VC Niedorp en WSOV 3. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend worden twee wedstrijden gespeeld. Het jeugdteam van Smash'68 speelt vanaf 13.00 uur tegen Harpoen, het damesteam treedt om 15.00 uur in het strijdperk tegen het derde dames team van Tevoko. een vijfde plaats net met in de prijzen. Een zelfde lot onderging Nienke Daal der met haar vierde plaats bij de ju nioren. In dat zelfde niveau turnden ook Esther Duvekot, Marijke Blok en Laura Albers, die respectievelijk op een zesde, een achtste en een elfde plaats eindigden. De G-voetballers hebben zaterdag een kleine maar nuttige overwin ning geboekt op hekkensluiter Eendracht'82 2. In Amsterdam Geuzenveld werd het 0-2 voor de bezoekers. Door die zege klimmen de Texelaars naar de eerste plaats op de ranglijst. Concurrent KGB staat er met een achterstand van één punt en nog een wedstrijd te goed relatief wel iets beter voor. Terwijl Eendracht kon beschikken over enkele sterke spelers uit een hoger team, begon Texel'94 enigs zins verzwakt aan de wedstrijd. Dirk Keijser, Chris Zijm en Jan Frans Haverman waren verhinderd. De op stelling week daardoor iets af van an dere wedstrijden. Theo Franchimon startte als vrije verdediger, Robert Eelman en Martijn Verbeeke vormden samen de voorhoede. Verbeeke en Programma dinsdag 27 november Veld A, dames 18 30 Westerlaken-Sportshop Nokanto 19.15 Nokanto-Slagerij lepeWesterlaken 20.00 Wessels-Timmer Slagerij lepe 20.45 Klif 12-B&BvdVis Timmer 21.30 Eierlands. H.-Natuurwinkel Klif 12 22.15 Haarstudio-Durper Drup Natuurwinkel Veld B, gemengd en heren 18.30 Nioz-Fitt TX Kossen Horeca 19.15 Slagerij Beverdam-TX Kossen Nioz 20.00 De Bocksberg-Zandbank SI. Beverdam 20.45 De Wit Install -Lindeboom De Bocksberg 21.30 Sportshop 2-CVI Twaalf Balcken 22.15 Grooten Slock-Twaalf Balcken CVI Veld C, dames 18.30 Bar Sportief-Spar Goënga Milly's 19.15 Milly's-Jozefschool Bar Sportief 20.00 Smash'68-Zeilmakerij NBC Eelman 20.45 NBC Eelman-De Rival Smash'68 21.30 Keursl. Dros-Wiersma Salon Martine Na zes speelavonden staan Kraan verhuur Kager en Vliegveldrestaurant Texel met 21 punten aan kop bij het bedrijvenbowlen. Op de derde plaats staat met 20 punten het team van Loonbedrijf Plaatsman. Bij de jeugd staat Steakhouse met 15 punten op de eerste en Het Speelkwartier met 14 punten op de tweede plaats. De Killers zijn derde met 10 punten. Leden van de Wielervereniging Texel brengen zaterdag 1 december een bezoek aan de wielerbaan in Alkmaar. Onder leiding van Ed Broesder wordt hier drie kwartier gefietst. Deelne mers dienen het juiste materiaal en een lunchpakket mee te nemen. De groep vertrekt met de boot van 9.05 uur en keert terug met de boot van 15.30 uur. Dankzij de medewerking van de Rabobank is deelname gratis. In verband met het ter organiseren vervoer is opgeven noodzakelijk. Dit kan tot woensdag 28 november bij Theo Boom, tel. 314492. of Otto Goenga. tel. 315365. De leden van de commissie onder wijs waren woensdag een avondje te gast op OSG De Hogeberg. Niet al leen werd er vergaderd in de kantine van de oude LTS, er werd ook gege ten in 't Proefkonijn. Het bezoek was een voorbereiding op één van de agendapunten van de avond: de ont wikkeling van de OSG. Uitgerekend dat onderwerp werd echter niet meer besproken, ómdat de vergadering lang duurde Het onderwerp stond als laatste op de agenda. Tegen het eind van de avond vond rector Henk de Vries het met meer verantwoord om nog over de toekomst van De Hogeberg te praten. Het onderwerp werd daarom doorgeschoven naar de volgende commissievergadering. (Foto March Hei/nen) Franchimon wisselden af en toe van positie. De Texelaars kregen in de eerste helft maar weinig kansen. Theo Franchimon waagde een schot van afstand, maar zag enkele tegenstan ders in het doelgebied redding bren gen. Robert Eelman schoot een keer over het doel en raakte de bal ook een paar maal helemaal verkeerd. Toch kwam Texel'94 net voor rust op voorsprong. Franchimon schoot op doel en had wat geluk dat de keeper de bal te laat zag: 0-1. Ook in de tweede helft waren de Texelaars beter, maar kwam het op nieuw met tot veel kansen. Daan Mosk zag een schot tot corner wor den verwerkt en ook Robert Eelman bleef ongelukkig in de afwerking. Een helpende hand van Eendracht was dan ook nodig om een tweede treffer te scoren. Bij een corner van Franchimon kopte een tegenstander de bal fraai langs zijn eigen kansloze keeper in het doel: 0-2. 22.15 De Krim-Salon Martine Keursl. Dros Wedstrijdleiding Gertha en Mary (tel. 322434 en 320686) Uitslagen 13 november Maarcobouw-CVI 3-0; OSG-Agrifirm 1-2; Grooten Slock-Super de Boer 3-0; Sportshop 2-Teso 3-0; Paal 28/De Krim-Tex. Autocentrale 2-1Cocky's Kapsalon-Tatenhove 11-2 Rabo- Lindeboom verzet naar 4 december. De Wit Installatietechniek-Kevermuseum De Bocksberg 2-1LenR-Fitt 3-0; Nioz-Tatenhove 2 3-0; Kobeko-Tatenhove 1 2-1, Twaalf Balcken-Kobeko 2-1, Jozefschool-Salon Martme/De Oorzaak 3-0; Wiersma Meubelen- Zeilmakerij 2-1 Keurslager Dros-De Rival 2-1, Natuurwinkel-Slagenj lepe de Boer 0-3; Haar- studio-B&BvdVis&den Boer 3-0; Durper Drup- Timmers Bakkerij 1 -2. Uitslagen 20 november DGM-CVI 3-0; OSG-Super de Boer 2-1; Maarcobouw-Teso 3-0; Paal 28/De Knm- Kobeko 2-1, Sportshop Texel-Tatenhove 1 3- 0; Agnfirm-Twaalf Balcken 0-3; Wiersma Meu belen-Bar Sportief 2-1De Knm-Smash'68 3-0; Keurslager Dros-NBC Eelman&Partners 2-1, Jozefschool-De Rival 3-0, Salon Martme/De Oorzaak-Milly's 3-0, TX Kossen Horeca- Tatenhove 2 0-3; Kevermuseum De Bocksberg- De Lindeboom 0-3, Slagerij Beverdam-Rabo 3- 0; Zandbank-LenR 0-3 Het college heeft een subsidie van 2 987,- toegezegd aan De Eiland- schutters voor de opleiding van zes leden tot handboogtrainer. Tevens is een subsidie van ƒ200,- toegekend aan de beheersgroep van De Witte Burcht voor de opleiding van drie beheersgroepsleden voor het di ploma sociale hygiene, nodig om de bar te mogen runnen. De dorpscommissie van Oudeschild tenslotte krijgt ƒ4.000,- voor de vie ring van het 400-jarig dorpsjubileum. In en rond manege Akenburg deden elf cursisten zondag examen voor het koetsiersbewijs Tien van hen gingen met het diploma naar huis. De lessen werden onder auspiciën van men vereniging 'Tussen Wad en Duin' ge geven door instructeur Piet Beers. In verband met de MKZ-crisis in het voorjaar werden de lessen pas in oktober hervat. Het theoretisch exa men werd afgenomen in de manege, waarna bij de familie Jimmink aan de Kogerweg werd aangespannen. Alle cursisten reden vijftien minuten door Den Burg, terwijl examinator Piet de Boer uit Friesland vanaf de bok mee keek. Nadien werd in de manege de uitslag bekend gemaakt. Omdat eén cursist het theoretisch examen niet had gehaald, deden er tien praktijk examen. Deze slaagden alle tien. De geslaagden zijn Wendy van Beek, Karin Bootsma, Richard Eelman, Miek Jimmink, Tanja Kroon, Emmy Schol, Nelleke Slagter, vader en dochters Janneke, Marleen en Jos Slikker, Martien Witte. De gemeente heeft bij twaalf Texelse horecabedrijven specifieke proble men ten aanzien van de brand veiligheid geconstateerd. Het betreft tekortkomingen in bouwkundige zin, zoals deuren die naar de verkeerde kant toe open gaan of andere proble men. In totaal zijn de afgelopen tijd 52 bedrijven aangeschreven Twintig daarvan worden opnieuw gecontro leerd. Inspecteurs van de gemeente gaan zich met het oog op de naderende feestdagen de komende tijd richten op uitgaansgelegenheden waar veel publiek samen komt. Er wordt na drukkelijk gelet op de (kerst) versie ring in deze bedrijven. Op uitnodiging van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting spreekt maandag 26 november Francisca Nijenhuis van het PV Lelystad m De Pelikaan over 'moderne melk winning', De laatste jaren zijn er veel nieuwe ontwikkelingen op het gebied van de melkwinning geweest en om dat de melkkoeien op het eiland steeds meer melk geven, is een aan tal stallen aan renovatie of vervanging toe. Op deze avond worden de ver schillende types melkstallen met el kaar vergeleken op punten als arbeid, investering en management. Ook zullen technische aspecten als dier- gericht melken, stimulatie-appara- tuur en electromsche melkmelding worden behandeld. De avond begint om 20.00 uur. Annemiek Grootjen van team Taxi Grootjen gooide dinsdag een mooie serie en zal dit merken aan haar han dicap. Uitslag: Cinema Texel - TCA Oosterend 4-1Vliegveld- rest Texel - App verti Land en Zeezicht 3-2; Arch.Bur Honmgh - Verhuurbedr H Bruinmg 4-1Op de Steeneplaats - Dumrest. Juliana 5- 0; Loonbedrijf Plaatsman - Swirl's l|ssalon 4-1 Kraanverhuur Kager - Primera Mets5-0 Jeugd: De Ducky's - Hordifood 1-3, Steakhouse Eiland - De Killers 3-1Het Speel kwartier - Taxi Grootjen 1-3. Een jeugdteam van Gymnastiek Vereniging Texel (GVT) is zondag tijdens wedstrijden in Beverwijk kampioen geworden van Noord- Holland. Het kwartet werd ge vormd door Marlon Marei, Jonas Leenhouts, Mike Woerlee en Gian Battista Marei, die al hun oefenin gen zonder problemen afwerkten. De afwerking liet volgens kenners hier en daar nog wel wat te wen sen over, maar de jury beloonde de prestatie van de jongens deson danks met de titel. Aangezien GVT veel jong talent in de gelederen heeft, kon ook nog een tweede jeugdteam worden gevormd. Dit gezelschap bestond uit jonge jon gens die nog met zo lang turnen. Voor Lars Bosma en Marlon Steffens was het de eerste wedstrijd, die dan ook nog aan de andere kant van het Marsdiep plaatsvond Ouders en overkantse familieleden probeerden hun zenuwen te ondervangen door hen luidkeels aan te moedigen en zelfs een spandoek mee te torsen. Ook Sil Gaaff, Bas Bakker en Ricardo de Wit maakten deel uit van het team. Zij hadden er zin in en lieten zich van hun beste kant zien. Op vloer en brug lieten zij de nodigde puntjes liggen, waardoor ze in de tussenstand van de tweede naar de vijfde plaats dui kelden. Uiteindelijk werden ze zesde, toch een mooie prestatie, 's Middags kwam het seniorenteam in actie, bestaand uit Pieter Daalder, Edwin Zwaneveld, Alwin Bakker en Anton Stoter. Daalder en Zwaneveld studeren aan de vastewal, maar zijn elke keer van de partij. Met name Daalder komt echter weinig meer aan turnen toe en dat was goed te zien tijdens de wedstrijden. Alwin Bakker, de jongste in dit gezelschap, heeft net de stap kunnen maken naar dit niveau. Hij heeft zeker nog een jaar training nodig om zich te kunnen meten met de top. Anton Stoter, net hersteld van een gebroken arm, turnde ook nog niet optimaal, zodat de beker die vong jaar nog ontfutseld was aan HG en TC uit Hoorn dit jaar weer moest worden ingeleverd. De concurrent won met overmacht, ter wijl de Texelse turners al blij waren dat ze de tweede plaats konden be houden. Stichting Welzijn Ouderen (SWOT) zoekt rijders voor de warme maaltijdvoorziening in Den Burg. Zij brengen om de vier weken de maaltijd bij mensen die daar zelf niet meer voor kunnen zorgen. De rijders rijden in die week vijf of zeven dagen. Zo'n zestig mensen zetten zich in als rijders voor de warme maaltijd voorziening. De SWOT wil deze groep uitbreiden. De kilometer vergoeding bedraagt 0,70. Geïnteresseerden kunnen bellen naar tel. 312696. De SWOT is gevestigd aan Molenstraat 2 in Den Burg. PORTHA<. Kampioen van Noord-Holland. Van links naar rechts: Jonas Leenhouts, Gian Battista, Marlon Marei en Mike Woerlee. fr°fo Gerr/r verhoeren)

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 7