Clinic met mountainbiketop Agenda San Keijser teso Duin Excursies ÊËÊMË&È Harry Potter in twee versies TEXEL goe en 1000 m2 Coensdag 28 november: TEXELSE COURANT' laterdag 24 november: ;ondag 25 november: linsdag 27 november: Voor Texelaar )ressuurwedstrijd )udheidkamer ipen in december Voorlichting over de euro Tentoonstelling met veel humor Hoornders gaan samen aan tafel Texelse biljarters strijden om titels Vrijdag 23 november: Zondag 25 november: Zaterdag 24 november: Christelijk geloof Hét adres voor uw feest(je) of bruiloft Ook Oud-Hollandse spelletjes Maandag 26 november: Dinsdag 27 november: ZEEHONDEN ZIEN FNV Vrouwen en Amnesty Hoogwater te Oudeschild Kampeercentrum chocolaterie Arn Looyer, pinbaan 1A in Den Burg, worden .m an 14.00 tot 16.00 uur demonstra nt* es bonbons maken gegeven en ynnen bezoekers ook zelf aan de lag. Deelname kost 25,-. Voor roepen vanaf tien personen geldt en groepstarief. Aanmelden en dichtingen: tel. 313 179. ij voldoende deelname begint om 4.00 uur een rondleiding door de eul. Aanmelden en inlichtingen bij coMare, tel. 317741. 3,27 Texelse bierbrouwerij is geopend 3n 14.00 tot 17.00 uur Om 15 00 16.00 uur gaan rondleidingen an start. de Slufter begint om 11.00 uur de icursie 'Door het zout van de zee', eorgamseerd door laatsbosbeheer. Opgave en inlich- ngen bij EcoMare, tel. 317741. VRIJDAG 23 NOVEMBER 2001 *-<V j -r. i'n negentig ruiters en amazones oen zondag in manege Akenburg ee aan een grote ressuurwedstrijd. Alle klasses, van e laagste (B) tot de hoogste (Z), jn vertegenwoordigd. De eerste jelnemer betreedt al om 8.00 uur ;binnenbak, de laatste is om 19.45 jr aan de beurt. Hun verrichtingen orden beoordeeld door officiële iryleden, die zijn aangesteld door bond. Toeschouwers zijn welkom nebben gratis toegang. Mountainbiketoppers Thijs Al( Jarno Hoogland en Ed Scholte verzorgen zaterdag de trainingen tijdens een clinic, die wordt georganiseerd door Wielervereniging Texel en Munster Duursport. Deelname staat open voor iedereen met een mountainbike. De clinic wordt gehouden op het beken de parcours in de Dennen. De trainers hebben alledrie hun sporen in de mountainbikesport meer dan verdiend. De bekendste is Thijs Al. Hij werd dit jaar tweede op het Europees kampioenschap in de categorie espoirs (junioren) en reed diverse malen in de prijzen tijdens wedstrijden in de nationale ATB- topcompetitie. Ook op de weg deed Al van zich spreken Hij eindigde als tweede tijdens het Nederlands kampioenschap en werd om die reden door luseum de Oudheidkamer in Den urg is in de laatste maand van het ir nog enkele malen open voor ubliek. Dat is het geval op andag 24, donderdag 27, vrijdag ïrefc zaterdag 29 en maandag 31 ecember, steeds van 13.00 tot 600 uur. Op veler verzoek houdt de Stichting Oudeschilder Senioren Actief (SOSA) een voorlichtingsmiddag over de euro. Deze vindt maandag plaats in dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild en begint om 14.30 uur. Fenneke Krafft-Mulder van de Rabobank geeft uitleg en beantwoordt vragen over allerlei facetten van de nieuwe muntsoort. Filmnieuws Ook de Texelse fans van Harry Potter kunnen hun inmiddels wereldberoemde held dagelijks op het witte doek van de bioscoop zien. Er worden zelfs twee versies vertoond. De origi nele Engelse, die in het Nederlands wordt ondertiteld en 'Harry Potter and the philosopher's stone' heet, en de Nederlands gesproken 'Harry Potter en de steen der wijzen'. De film is behoorlijk spannend en voor beide versies wordt ouders geadviseerd kinderen onder de zes jaar alleen onder begeleiding te laten kijken. Voor wie nog niet eerder kennis heeft gemaakt met Harry Potter: hij is een doodgewone, maar ongelukkige jongen, die sinds de dood van zijn ouders bij zijn saaie en barbaarse oom en tante woont, in de bezemkast onder de trap Op een dag arriveert er een geheimzinnige brief voor hem. En daarna nog één en dan nog één. De brieven veranderen Harry's hele leven. Hij wordt gered door Hagrid, een woeste figuur op een vliegende motorfiets. Met een speciale trein die vertrekt van perron negendriekwart belandt hij op Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus, waar hij alles leert over bezemstelen, toverdranken en monsters. Ook komt Harry erachter dat zijn ouders tovenaars waren en dat hij wereldberoemd is. Toen hij een baby was, heeft hij een moordaanslag overleefd van de meest gevreesde magiër, Voldemort. Sterker, door Harry's toedoen is er nooit meer iets ver nomen van deze Voldemort. De grote vraag is of hij nog leeft. Want als zijn aartsvijand nog in leven is, dan zal Harry het opnieuw tegen hem moeten opnemen... Geprolongeerd is 'American pie 2', het vervolg op de tienerkomedie over de groep sullige vrienden die in de zomer van 1999 samen hun vakantie vierden. Na een jaar uit elkaar te zijn geweest, met verschillende scholen en veel nieuwe mensen, huren de jongens een strandhuis en beloven elkaar van deze zomer de beste, geweldigste en vooral wildste zomer van hun leven te maken. Of dit ook gebeurt hangt van maar één ding af: meisjes! Naast wilde feesten, ongelooflijke onthullin gen en een reisje naar een muziekkamp, ontdekken de jon gens dat mensen en tijden veranderen, maar dat hun vriendschap het belangrijkst blijft. Ook nog een week te zien is 'Nynke', een liefdesgeschiedenis over de beroemde kinderboekenschrijfster Nynke van Hichtum, die er een half leven over heeft gedaan om uit de schaduw te treden van haar echtgenoot, de socialistische voorman en dichter Pieter Jelles Troelstra. Centraal staat het con flict tussen moederschap en ambitie en tussen liefde en onaf hankelijkheid De film werd win naar van de Gouden Palm. Voor de allerkleinsten draait de Nederlands gesproken tekenfilm 'Blub, ik ben een vis'. Wie zich graag laat verrassen door een film die nog niet officieel uit is, kan maandag in Cinema Texel terecht voor een 'sneak preview'. bondscoach Hennie Kuiper geselec teerd voor het WK wielrennen in Lissabon. Vanaf volgend jaar rijdt Al bij de professionals. Jarno Hoogland is een bekende naam in een andere tak van de mountainbikesport, het zogenaam de downhillen. Hij demonstreert zaterdag divers stunts. Ed Scholte, afkomstig uit de Kop van Noord- Holland, is al sinds enkele jaren Nederlands ATB-kampioen bij de veteranen. Ook in de strandraces kan hij zich meten met de nationale top. Scholte is vooral voor de clinic gevraagd om de deelnemers iets te leren over het beachbiken. De clinic begint om 9.30 uur, wanneer in groepjes wordt vertrok ken vanaf de verzamelplaats bij de uitkijkpost op de Fonteinsnol. De clinic duurt tot 16 00 uur. Tijdens een pauze kan worden geluncht in restaurant Bos en Duin. De kosten hiervoor bedragen 25,-. Na de lunch worden videobeelden getoond die 's ochtends zijn opge nomen. Voor jeugdige mountainbi- kers is een speciaal programma samengesteld, dat duurt tot 12.30 uur. Deelname aan de clinic kost 25,-, jeugdige renners betalen ƒ5,-. Leden van Wielervereniging Texel kunnen dankzij sponsoring van Rabobank Texel gratis meedoen. Deelnemers dienen zich van te voren aan te melden bij Jordy Vinke, tel. 318547 De gemeentelijke tentoonstellings ruimte Tusse de Banke biedt van maandag 26 november tot en met 15 december onderdak aan de expositie 'Contrasten' van Kunstenaarscollectief 1,18. Hoewel de term 'collectief' wellicht anders doet vermoeden, hebben de vijf kunstenaars elk een heel eigen manier om hun gedachte vorm te geven. 'Met als resultaat vijf verschillende soorten materiaalge bruik en vormentaal, met veel humor en doordenkertjes', melden ze zelf. De kunstwerken worden gemaakt van papier, textiel en 'aan verwante materialen, zoals prikkel draad'. Het collectief telt vijf leden- Agnete Mortensen, Erna van Sambeek, Op initiatief van de feestcommissie schuiven bewoners van Den Hoorn, 't Horntje en wijk H woensdag in dorpshuis De Waldhoorn aan voor een gezamenlijke maaltijd Op het menu, dat wordt verzorgd door de koks van restaurant Loodsmanswelvaren, staan kapucij ners en een toetje. De zaal en de bar van het dorpshuis gaan om 17.30 uur open, de maaltijd wordt om 18.30 uur geserveerd. De kosten bedragen ƒ8,-; kinderen tot 10 jaar betalen ƒ4,-; drankjes komen voor eigen rekening. Wie slecht ter been is, kan desgewenst van huis worden opgehaald. Vooraf opgeven (dat is verplicht) is mogelijk bij Ria Groeskamp (tel. 319536), let de Ruyter (tel. 319436) en Janny Schuijl (tel. 319260). Dorpshuis De Hof in De Koog biedt van maandag 11 tot en met zondag 17 februari onderdak aan de beste biljarters van het eiland, die voor de veertiende keer strijden om de Texelse kampioenschappen Of de opzet van het toernooi precies dezelfde is als in voorgaande jaren, moet nog worden bekeken en hangt tevens af van het aantal inschrijvers. Zeker is wel dat de organisatie, afkomstig uit de gelederen van biljartvereniging DVO, de traditie handhaaft dat wordt gespeeld in de spelsoorten libre en driebanden De deelnemers worden ingedeeld naar sterkte. In totaal kunnen zo'n 175 tot 180 biljarters meedoen. Wél ziet de organisatie nog ruimte voor de 55- plussers die 's middags hun wedstrij den libre spelen. In het verleden werden in deze klasse veertig Marian Smit, Marjolein van der Stoep en Mieke Veerkamp. Van hen is Smit woonachtig op Texel. Zij kwam onlangs in de publiciteit met een expositie in Japan. Van Sambeek werd op Texel geboren en woont tegenwoordig in Amsterdam. Zij won vorig jaar bij de Internationale Betonac-wedstrijd de aanmoedigingsprijs met haar werk 'Lacy Pillow', een kussen op ware grootte van wit prikkeldraad, verwerkt tot een kantachtig patroon. De jury vond het opmerke lijk dat zij een bijzonder materiaal gebruikte voor zo'n alledaags voor werp. Tusse de Banke is tijdens de exposi tie dagelijks open van 13.00 tot 18.00 uur en op maandag van 10.00 tot 18.00 uur. Ook op koopavonden kan een kijkje worden genomen. In de Burgemeester De Koninghal wordt de hele dag de beurs Duur zaam Bouwen gehouden, georgani seerd door de Stichting Duurzaam Texel. Op vrijdagochtend is de beurs alleen toegankelijk voor leerlingen van de OSG. De vrijdagmiddag is gereserveerd voor ondernemers. Vrijdagavond en zaterdag is iedereen welkom In dorpshuis 't Skiltje in Oudeschild begint om 20.00 uur een klaverjas- drive voor het goede doel. Deelname kost 7,50 per koppel, ledereen is welkom. Vanaf 20.30 uur kunnen in de tentoonstellingshal van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg allerlei soorten kleinvee bezichtigd worden. In Cinema Texel draaien de onderti telde versie van Harry Potter (aanvang 18 30 en 21.30 uur), Nynke (19 00 uur) en American Pie 2 (21.45 uur). In manege Akenburg wordt van 8.00 tot circa 19.45 uur een grote dressuurwedstrijd gehouden. Toeschouwers hebben gratis toegang. Mountainbiketoppers Thijs Al, Jarno Hoogland en Ed Scholte verzorgen op het parcours in de Dennen een clinic, die wordt georganiseerd door Wielervereniging Texel en Munster Duursport. Er wordt om 9.30 uur gestart nabij de Fonteinsnol. Voor informatie en opgave: Jordy Vinke, tel. 318547. De tentoonstellingshal van Kotex aan het Paelwerck is van 10.00 tot 22.00 uur geopend om dieren te bekijken. In de Burgemeester De Koninghal wordt van 10 00 tot 17 00 uur het vervolg van de beurs Duurzaam Bouwen gehouden. Ook particulie ren hebben nu (gratis) toegang. Sinterklaas doet zijn intrede in Den Hoorn. Hij start zijn rijtoer om 15.00 uur aan het begin van Diek. Om 15.45 uur begint er een feestelijk programma met toneel en muziek in dorpshuis De Waldhoorn. Toneelgroep Oosterend voert (voor de eerste maal) 'De Heksen' van Roald Dahl op. Locatie is dorpshuis De Bijenkorf, aanvang 16.30 uur. Toneelvereniging SVC speelt het stuk 'Quatsch... achter de tralies'. Locatie is het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp, aanvang 19.30 uur. In Cinema Texel draaien de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 12.30 en 15.30 uur), Blub, ik ben een vis (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter (18.30 en 21.30 uur), Nynke (19.00 uur) en American Pie 2 (21.45 uur) In de doopsgezinde kerk in Den Burg vindt woensdag de afsluitende avond plaats van de eerste Alphacursus, waarin het Christelijk geloof centraal stond. De bijeenkomst vormt tevens de start van een nieuwe cursus, die vanaf januari wordt gegeven. Wie interes se heeft, is welkom om 20.00 uur. Luisteren verplicht tot niets. In het gebouw van Kotex kan van 10.00 tot 17.00 uur kleinvee bezich tigd worden. Het kwartet Via Cordis verzorgt het tweede concert in de serie Waalder Koffieconcerten. Locatie is het kerk je van De Waal, aanvang 12 00 uur. Kaarten kosten ƒ10,- en zijn verkrijgbaar bij Galerie Langewaal, de WV en voor aanvang in de kerk. Galerie Zeewinde aan de Koger- straat in Den Burg houdt open dag van 12.00 tot 17.00 uur. In de katholieke kerk van Den Burg begint om 14.00 uur een uitvoering van de 'Messiah' van G.F. Handel door het Helders Kamerorkest en solisten. De toegang bedraagt 22,50 Kaarten zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek en de Welzijnsstichting, In de kerk van De Waal begint om 16.00 uur een bijeenkomst over de Joodse schilder Marc Chagall, geor ganiseerd door de Raad van Kerken op Texel, ledereen is welkom. Na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 12.30 en 15.30 uur), Blub, ik ben een vis (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter (18.30 en 21.30 uur), Nynke (19.00 uur) en American Pie 2 (21.45 uur). spelers toegelaten, maar dat aantal kan eventueel groeien tot ongeveer vijftig. Senioren die tot nu toe ver stek lieten gaan, worden daarom van harte uitgenodigd zich aan te melden. De kampioenschappen zijn ook bedoeld voor biljarters die min der fanatiek met hun sport bezig zijn of deze nog niet zo lang beoe fenen. Als zich voldoende mannen en vrouw opgeven met een moyen ne van minder dan een half, dan wordt voor hen een aparte poule gemaakt. Het inschrijfgeld bedraagt 5,50 euro; 55-plussers betalen 4,50 euro Inschrijfformulieren zijn vanaf begin december verkrijgbaar op de cluba vonden van DVO en de andere bil jartclubs en bij C Bonne, tel. 313636, en dienen uiterlijk op 6 januari te worden ingeleverd bij Bonne. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur Sleepnetvissen,garnalen proeven en... naar de zeehonden. Kaartverkoop aan de haven. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 |aar) (525 meter lang. 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Appartementenhotel - Restaurant - Brasserie Bakkenweg 16 - Den Hoorn teL 315541 (bij de Fonteinsnol) Fenneke Krafft-Mulder van de Rabobank verzorgt een voorlich tingsmiddag over de euro voor de leden van de Stichting Oudeschilder Senioren Actief (SOSA). Deze vindt plaats in dorpshuis 't Skiltje en begint om 14.30 uur. Francisca Nijenhuis van het PV Lelystad houdt op uitnodiging van de Texelse Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting een lezing over de moderne melkwinning. Deze 'vinclt plaats Tri hotel &e pelikaan en begint om 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de onderti telde versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In Tusse de Banke op de Groeneplaats komt om 20.00 uur de afdeling dialect van de Historische Vereniging bijeen In Hotel Den Burg aan de Emmalaan begint om 20.00 uur de ledenvergadering van de afdeling Texel van Horeca Nederland Lucy Zijm en Mariët Roeper van de Texelse afdeling van Amnesty International vertellen tijdens een bijeenkomst van de FNV Vrouwenbond in De Buureton over hun organisatie en welke activitei ten deze ontplooit. Aanvang 20.00 uur, iedereen is welkom In Cinema Texel draaien de onderti telde versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en Nynke (20 30 uur). OP Of WADDENZEE «•a/iji irram ïehondenrondvaart met DE WITTE ZEEHOND Afvaart op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur Bij voldoende deelname. B3 Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventje. Oudeschild. Tel. 313806 of 06-51105775 Fax 315097 Lucy Zijm en Mariët Roeper van de Texelse afdeling van Amnesty International vertellen dinsdag tijdens een bijeenkomst van de FNV Vrouwenbond over hun organisatie en welke activiteiten deze ontplooit. De avond wordt gehouden in dienstencentrum De Buureton en begint om 20 00 uur. ledereen is welkom Veerdienst TESO verzorgt dit week einde geen extra afvaarten. Er wor den geen wachttijden verwacht. Vr. 23 0.45 en 12.30 u. Za. 24 1.44 en 13.25 u. Zo. 25 2.50 en 15.00 u. Ma. 26 4.05 en 16.30 u. Di. 27 5.05 en 17.50 u. Wo. 28 6.04 en 18.47 u. Do. 29 6.54 en 19 40u. Vr. 30 7.45 en 20.36 u Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 27 november op om 8.19 uur en gaat onder om 16.33 uur. 23 november eerste kwartier; 30 november volle maan; 25 november doodtij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9