'Wist niet dat al deze bedrijven bestonden' Texel'94 gemakkelijk door in bekerstrijd Kuikentjes bij Kotex ook in trek bij dieven Geknip%<f TEXELSE 3 C0URANT Leerlingen bezoeken bedrijvendag OSG J/ftiar gebeurd Hardlopen Waar is dit? Napraten DINSDAG 27 NOVEMBER 2001 Kinderen dromden samen rond de bakken met kuikentjes. (Foto Joop Rommets) Van Vlaamse reuzen tot Nederlandse hangoordwergen, van Australorps tot Amerikaanse leghorns, van muskus eenden tot brandganzen en van Brunnerkroppers tot Poolse langsnavelige tuimelaars. Tientallen konijnen, hoenders, duiven en water vogels van diverse pluimage vorm den met z'n allen de jaarlijkse ten toonstelling van Kleindieren- sportvereniging Ko.tex, die van vrij dag tot en met zondag in de nieuwe ruimte aan het Paelwerck werd ge houden. Aan belangstelling bestond geen gebrek. Vooral zondagmiddag nam menig Texelaar de gelegenheid te baat de trots van de fokkers op het eiland te bekijken. Volgens haar col lega's waren vooral de Casarca's van Frida van der Kraan bijzonder. Eén van haar eenden werd door keur meester A.P.C. Verboom uit Ruinerwold zelfs beloond met een 'U'. 'Dat staat voor uitmuntend. Een F - van fraai - is al prachtig, maar dit komt bijna nooit voor', prees ook voorzitter Toon van Haastrecht de re sultaten van de Koger fokker. Een publiekstrekker vormde de afde ling van de Stichting de Nederlandse Frettenclub, een gezelschap fokkers uit Delft en omgeving dat voor de opvang zorgt van fretten, marters en andere knagers die geen thuis meer hebben. Tegen slechts een bijdrage in de onkosten reizen vrijwilligers ten toonstellingen in het hele land af om over hun lievelingsdieren te vertellen. De stichting nam aardig wat vierkantemeters in het Kotex-ge- bouw in beslag, aangezien er voor de knagers een hele speeltuin was inge richt. Nieuw was ook de afdeling van zustervereniging In Aqua Vita, die in een aparte ruimte tropische vissen exposeerde. Zeer in trek bij jeugdige bezoekers waren de circa tachtig kuikenties, die onder warme lampen door elkaar krioelden en die zich met enige moeite ook lieten vangen en aaien. De diertjes wekten zelfs zó veel vertedering, dat twee kinderen de verleiding niet konden weerstaan en allebei een kuiken onder hun jas stop ten om mee naar huis te nemen. Tot verdriet van de bezoekertjes - en waarschijnlijk tot opluchting van de kuikens - werden de twee betrapt en vriendelijk doch dringend verzocht de dieren weer terug te zetten. Hij weet al dat hij kok wil worden. Niettemin vindt leerling Jeroen Vla ming het leuk en goed om ook eens bij andere bedrijfstakken rond te kijken. 'Dan ben je niet al leen op consumptief bezig, maar dan zie je bijvoorbeeld ook weer eens hoe het er bijvoorbeeld bij metaal aan toegaat.' Vlaming is een van de paar honderd leerlingen die vrijdagmorgen de bedrijvendag bezochten die in de oude LTS aan de Emmalaan in Den Burg werd gehouden. Tientallen Texelse bedrijven en organisaties uit allerlei sectoren presenteren zich in en buiten de school aan de leerlin gen. Leermeesters van Espeq waren aanwezig in de Burg. De Koninghal om uitleg te geven over opleidingen in de bouwnijverheid De markt viel samen met de beurs Duurzaam Bou wen die in de sporthal gehouden werd. In het blad 'Runner's world', hét maandblad voor hardlopers, schrijft Joke Altenburg uit Culemborg in een ingezonden brief vol lof over de orga nisatie en de vrijwilligers van de Zes tig van Texel. Frida van der Kraan met haar prijseenden. Uittlagon tarijg je soms ukgcprlnt met naar huis. of in verschijnen op korte termijn op de website wWitliivtnudorR. Voor de vrijwilligers lijkl wei nig-te veel. De vnjwilligcrtgrocp van liet Rondje Texel spant wat mij bcirefi de kroon, bij verver- singsposten werd iW af en loc zelfi op naam aan fiejprok-f-Ti en bemoedigd. Hadden ze dc deelne merslijsten gjcvwwn bij ImhiI liggen' Hulde aan allen die deze sfeervolle ulmlopen mugclijk nu- lcc;n. Jottke AUcnbnrg. Cuismsopc Na twee flinke competitie nederlagen heeft Texel'94 zondag middag flink aan het zelfvertrou wen gewerkt in het bekerduel tegen SEW uit Nibbixwoud. Spits Niels Dubbelt was na een moei zame start bij vlagen ongrijpbaar voor de verdediging. Met drie doel punten en voorbereidend werk bij drie andere goals had hij een groot aandeel in de 8-2 zege. Trainer Gerrie Plaatsman kon geen beroep doen op de geblesseerde Nico Schot. Omdat Edgar Klippel voor vier wedstrijden is geschorst, startte Marcel Ris weer als links achter. Jeroen Vooijs speelde op de voorstopperspositie, waardoor Barry de Vries met Ralph Koning het cen trum van het middenveld bezette. Klippel mocht dit duel nog meedoen en nam de rechterpositie op het middenveld in. Het eerste half uur kon niemand ver moeden dat Texel'94 een ruime zege zou behalen. SEW was incompleet naar Texel afgereisd en liet het initia tief wijselijk aan de thuisploeg. Regel matig wisten de gasten gevaarlijk te counteren. De rappe spits van SEW was na een kwartier Vooi|S te snel af, speelde ook Marcel Ris uit en schoot maar rakelings voorlangs. Even later moest Bart Heerschap een gevaar lijke kopbal onschadelijk maken. Na een kléin half uur nam Texel'94 verrassend de leiding. Een fraaie combinatie tussen Martin Koorn en Marcel Ris leidde tot een mooie kans voor Emile Keyser. Die zag dat Niels Dubbelt er nog beter voor stond en bediende zijn spits op maat: 1-0 Plotseling leek de strijdlust weg bij de gasten en regende het kansen voor Texel'94. Arie van der Vis passte aan de rechterkant richting Edgar Klippel en in paniek werd diens voorzet tot corner getrapt. Emile Keyser zag een goed schot door invaller doelman Weel net naast getikt. Niels Dubbelt stuitte na een goede solo ook op Weel, maar slecht uit verdedigen bracht vervolgens Martin Koorn in vrije positie. Weel had geen verweer op diens harde schuiver: 2- 0. Marcel Ris nam de bal op slag van rust uit een scherpe voorzet van Klip pel ineens 'op de slof', maar trof slechts het dak van de kantine. Plaatsman besloot wat meer zeker heid in te bouwen en liet Barry de Vries in het begin van de tweede helft naar het centrum van de verdediging zakken. De talenten Jaap Duin en Marcel Spoelstra vielen in voor Jeroen Vooijs en Emile Keyser. SEW probeerde nog even de bakens te verzetten, maar liep al na twee minu ten tegen een succesvolle counter van Texel'94 aan. De doorgebroken Niels Dubbelt werd in het strafschop gebied onreglementair van de bal gezet en de prima leidende scheids rechter Beukers uit Heerhugowaard legde de bal gedecideerd op de straf schopstip. Martin Koorn liet doelman Weel beheerst voor de derde maal vissen. Na tien minuten was SEW eindelijk toch succesvol, toen een kopbal van aanvoerder Jong in het doel be landde. De gasten probeerden ver volgens de aansluitende treffer te for ceren, maar een flitsende actie van Niels Dubbelt besliste het duel defi nitief. Met een fenomenale knal bracht hij 4-1 op het scorebord: een schoonheid van een doelpunt. Twee minuten later liet Dubbelt de verde digers opnieuw zijn hielen zien. Weel redde eerst knap maar in de rebound was hij kansloos. Marcel Spoelstra was na een goede voorzet van Dubbelt dichtbij de zesde treffer, maar een moment van concentratieverlies leidde tot de Welke boerderij is dit en waar staat hij of heeft hij gestaan? Dat is de vraag die Maarten Stoepker deze keer graag beantwoord wil zien. Mensen die denken de goede oplossing te weten, kunnen bellen naar telefoon nummer 312940. De situatie op de vorige foto werd precies door één inzender herkend. Deze foto werd gemaakt ter gelegen heid van de 'Meidenmarkt' op Pink sterdrie 1931 (26 mei). De achter grond is inderdaad de toenmalige Boerenleenbank, de auto stond daar toevallig, De foto werd herkend door Corrie Boekel-Keyser, die zelf als derde van rechts op de wagen zit. Zij is waarschijnlijk de enige van het ge zelschap die nog in leven is. De ove rige personen zijn (van links naar rechts): de heer Vermeulen uit Den Pim de Lugt (14) noemt de markt leer zaam. 'Ik wist met dat al deze bedrij ven bestonden op het eiland.' Hij weet ook al wat hij wil worden: schil der. Met wat leeftijdgenoten dolt hij tijdens de markt over een 'eigen be drijfje'. Hij gaat schilderen, een ander zal zich met de vloeren bezig houden en weer een ander zal het tegelzetten voor zijn rekening nemen Juliet Bak ker en Stefame Bremer zeggen dat ze wel wat opsteken van de beurs Juliet wil de zorg wel in, Stefame ziet een toekomst in een baan met dieren Gerard Witte spreekt het leger wel aan. Hij heeft de markt al snel gezien. Marcus Bakker kijkt ook een beetje rond. Een bedrijf met zijn interesse is niet aanwezig. 'Ik wil later het thea ter in Daar wil ik met licht en geluid werken.' Met een vragenlijst lopen de meeste leerlingen in groepjes de stands af. Dat er lessen uitvallen, wordt met betreurd. Pennen Stands met pennen en andere meeneemmateriaal doen het goed. Sommigen maken er een sport van met zoveel mogelijk pennen het pand te verlaten. Ook ging er zo'n vier kilo handcrème de deur uit. Bij de stand van de Texelse Apotheek konden leerlingen zelf met behulp van apothekersassistente Tine Renkema een tube met de crème aanmaken. De zalf moest daarvoor eerst in een papiertje worden gerold, in de open tube worden gestopt die daarna op ambachtelijke wijze gesloten wordt. Apotheker Jan Klok deelt ondertus sen de nodige pillendoosjes met smarties uit. In de keuken bij de af deling consumptief worden zo'n tweehonderd tot tweehonderdvijftig pannenkoeken gebakken. 'Sommi gen hebben we hier wel vier keer gezien', lacht begeleider Willem Oosterhof. Achter op het plein zijn demonstraties met een hoogwerker, er stond een wagen van de brand weer en een rupsvoertuig van de Joost Dourleinkazerne. Straten makers leggen op het plein de sym bolen van de florijn en de euro aan. Een houtzager is de hele ochtend bezig boomstammen in parten te zagen. Bij de afdeling zorg kunnen leerlingen ervaren hoe het is om in een draag- lift te zitten, bij de afdeling recreatie kunnen ze een balletje slaan op een improvisorische golfbaan. Eiland De markt is georganiseerd door het Texelse Verbond van Bouw ondernemingen (TVO) en OSG De Hogeberg. Een van de achterlig gende gedachte is leerlingen warm maken voor een baan op Texel, zo dat personeelstekorten in de toe komst niet verder toenemen. Channah Tromp en Sara Monster zeggen er wel voor te voelen om la ter op het eiland te werken. 'We gaan eerst een studie volgen en dan ko men we weer terug.' Kevin Keesom zei het nog niet te weten. Yvette de Vries (15) en Wendy van den Berg (16) zeggen na school wel op het eiland te willen werken. Het was de eerste keer dat de bedrijvenmarkt gehouden werd. Veel deelnemende organisaties vonden het voor herhaling vatbaar. Na een gezellig avondje klaverjassen bleven we nog wat napraten. Het gesprek kwam op dahliaknollen en een van de napraters bleek grote pro blemen te hebben om deze goed door de winter te krijgen, leder jaar mislukte het en besloot hij in het voor jaar weer nieuwe te kopen Ik zei dat je dahliaknollen heel goed kon bearen door ze met de aardappels in te kui len. Als je ze dan goed met antispruit bewerkte, waren ze in het voorjaar nog puntgaaf. Hij vond het een goeie tip en zou het in het vervolg ook zo doen. Na verloop van tijd zei hij ech ter: 'Verrek jij met je antispruit.' Een ander keer vertelde hij dat zijn broer bijzonder goed met kinderen kon omgaan. Hij had altijd kinderen om zich heen, maar was zelf kinder loos gebleven. Ik vroeg hem langs mijn neus weg of hij wel wist dat kinderloosheid erfelijk was. Pas na enige tijd reageerde hij met: 'Och Van Tunen, ik had |e wijzer geacht, jij met je erfelijke kinderloosheid.' tweede treffer van de gasten. Links buiten Berkhout kon van dichtbij in schieten. John List zorgde even later ongewild bijna voor de derde goal van SEW. Na een sliding van de aan voerder caramboleerde de bal via een tegenstander rakelings over het doel van Bart Heerschap. In het laatste kwartier speelde de thuisploeg de leeggespeelde Nlbbixwouders helemaal zoek. Dubbelt stuitte eerst nog op de uit stekende goalie, maar even later gaf hij de bal slim mee aan de opgeko men John List, die 6-2 liet aanteke nen. Ook in de zevende Texelse goal had Dubbelt een groot aandeel. Op nieuw alleen voor Weel zag hij de meegelopen Ralph Koning vrij staan, die simpel 7-2 kon binnenlopen. In de laatste minuten bracht Marcel Spoelstra met een harde schuiver in de korte hoek de stand nog op 8-2. Een lekkere opsteker voor de Texelaars, die hieruit wellicht wat zelf vertrouwen voor de competitie op doen. Leerlingen konden vrijdag zelf pannenkoeken bakken in de keuken van de afdeling consumptief. (Foto Joroen van Hartum) Haag, (onbekend), (onbekend), Willy Hamers, Soes Moerbeek, Come Lips, Dirk Zuidewind, Ina Rab, Bram Daal der, Corrie Keyser, Lion Taar, (onbe kend). Uit ons midden heengegaan naar haar Eeuwige Vn/heid Dox Roozen Bijna 80 jaar Sinds 1994 weduwe van JaapTimmer. Onze lieve, sprankelende en dappere moeder is na een korte ernstige ziekte, in bijzijn van al haar kinderen, heel rustig en tevreden van ons weg gegaan. Margreet Timmer en Rob Ramaekers Kasper, Dorothée Grada Timmer en Hero Slob 1 Jaap Timmer en Femmie van Efferink Koen. Menno Hubertme Timmer en Kees Duin Immetje en Egbert. Evelien, Jaap. Noortie Bernadette Timmer en André de Boer Ploontje, Tesselt/e Texel. 25 november 2001 Marelstraat 14 1791 XV Den Burg Mama blijft bij ons thuis. De avondwake wordt gehouden op woensdag 28 november om 19.00 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper, Molenstraat 36 te Den Burg. Na afloop van de avondwake is er van 19.30 tot 20.00 uur gelegenheid tot afscheidnemen en condoleren. Op donderdag 29 november wordt om 12.30 uur de uitvaartdienst gehouden in dezelfde kerk. Aan sluitend zullen we mama begraven bij papa op het kerkhof van Oudeschild bij de Hoge Berg. Wij hebben afscheid moeten nemen van onze lieve buurvrouw Dox Timmer Zij zal in onze herinnenng blijven als een mar kante, inspirerende en warme persoonlijkheid. Wij zullen haar missen. Marelstraat, Den Burg. Cor en Trudy Rood Harm en Ina Platte en kinderen Verdrietig en verslagen zijn wij door het overlij den van onze lieve schoonzuster Dox Wij wensen haar kinderen en kleinkinderen veel sterkte bij het verwerken van dit grote verlies. Schoonzusters, zwagers, nichten en neven Fam. Timmer. Lord, help me to remember, that nothing is going to happen to me today, that you and I together can't handle Deze woorden hebben veel kracht gegeven aan Aafje Christina Koolhaas-Gijzelaar weduwe van R.W. Koolhaas t 1966 A 20 december 1910 t 26 november 2001 Haar kinderen, klein- en achterkleinkinderen Hans en Reina Maarten en Pauline, En Fet Relna en Edwin, Jelle Reinoud en Janny Jasper en Wilma, Dagmar Marlies Texel, 26 november 2001 Gollards, De Zes 12 Den Burg Wij nodigen u uit om mee te doen aan de dank dienst voor haar leven op vrijdag 30 november om 14.00 uur in het uitvaartcentrum Texel, Bern- hardlaan 147 te Den Burg, waarna wij haar aan de aarde toevertrouwen op de Algemene be graafplaats te Den Burg. Voor aanvang van de dienst is er gelegenheid om van haar afscheid te nemen. Wij willen u graag na de begrafenis ontmoeten in het uitvaartcentrum. Correspondentieadres: Weth. den Hertogstraat 46, 1107 DA Amsterdam. Voor uw warme blijken van medeleven, persoonlijk of schriftelijk, na het overlijden van onze lieve moe der. schoonmoeder, oma en overgrootmoeder MARGARETHA CORNELIA DIJKER-BOOT zeggen wij u onze oprechte dank. Een bijzonder woord van dank aan de verzorging in de Gollards, dr. Van Dijk en dr. De Grave en ds. Den Braanker voor zijn troostvolle woorden. Familie Dijker klein- en achterkleinkinderen Texel, november 2001

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 3