Uiteenlopende verwachtingen bij verkoop restaurant Loodsmansduin Zo'n 2500 bezoekers beurs Duurzaam Bouwen 'Goed dat zoiets op het eiland gehouden wordt' Sloten De Krim mogelijk omgevormd tot duinbeken 1 bXbLbb L/ couRANT - Wat ik zeggen wou... Antennes Wat ik zeggen wou... Toekomstbeeld Countryband in De Bijenkorf Programma zaalvoetbal Bijdrage voor meerjarige minima Voetbalprogramma Onderzoek Krim en Hollands Kroon TFYFI <5 F D DINSDAG 27 NOVEMBER 2001 Brieves m> leun Dm ten taicmordrlijUicrf <k rtditlx Met grote verbazing lazen wij het stukje over GSM-antennes van Lia Dumker in de Texelse Courant van 20 november. Het stukje is geschreven alsof mevrouw Duinker verstand van zaken heeft. Nu is de informatie over de elektromagnetische straling bijna letterlijk overgeschreven, dus dat zal wel koppen. Alleen is de bron nogal eenzijdig. Nergens in het rapport van de Gezondheidsraad wordt dieper ingegaan op de niet-thermische ef fecten van de straling. Hierover is nog weinig bekend en ook de Gezondheidsraad kan niet hard maken dat er geep nadelige gevolgen zijn. Tal van onderzoeken, ook op het Internet, tonen aan dat GSM-straling toch minder positief is: klachten als slapeloosheid, hoofdpijn, duizelig heid en zelfs verandering van DNA (hetgeen kanker kan veroorzaken) worden genoemd. Klachten die, zon der wetenschappelijke onderbou wing, door de Gezondheidsraad wor den weggewuifd als angst voor het onbekende. Veel gemeenten, waaronder Leiden, Haarlemmermeer. Dordrecht en Arnhem, en landen als België, Zwit serland, Italië, de Verenigde Staten en Oostenrijk hanteren het voorzorgs beginsel. Zij plaatsen geen GSM- masten of antennes in de buurt van scholen en dergelijke tot vaststaat dat het geen kwaad kan. De Wereld gezondheidsorganisatie pleit hier ook voor en adviseert tevens geen zen ders te plaatsen in de buurt van plek ken waar langdurig kinderen verblij ven. Volgens de Stichting Natuur en Milieu kunnen de zendmasten wel degelijk gevaarlijk zijn voor de ge zondheid. En zeg nou zelf. destijds werden asbest en DDT toch ook als veilig gezien, plus dat siliconen en het eten van met BSE besmet vlees ook als ongevaarlijk werden beschouwd. In elk geval is een groot deel van de Tweede Kamer er niet gerust op en wenst meer duidelijkheid Bovendien zorgt zo'n GSM-mast voor een enorme horizonvervuiling, geluids overlast en waardevermindering van de omliggende huizen. Texel, stralings- en masteneiland in plaats van schapeneiland. Over één ding zijn we het met me vrouw Duinker eens: betere voorlich ting is zeker nodig. Zo leveren de masten en antennes sommige men sen natuurlijk wel wat op. In De Cocksdorp wordt het stukje grond waarop de mast staan bijvoorbeeld aan Telfort verhuurd. Wij, als ouders van twee gezonde kin deren, voelen ons verantwoordelijk en maken ons zorgen. Voor ons blijft de stelregel dat iets slecht is tot be wezen is dat het goed is. En dat be wijs is nog door niemand geleverd, omdat de uitkomsten van lange- termijnonderzoeken nog jaren op zich laten achten. In ieder geval willen we later tegen onze kinderen kunnen zeggen dat we er alles aan hebben gedaan om het plaatsen van een GSM-mast in De Cocksdorp tegen te gaan. Wij zijn twee van de ruim 87 bezwaarmakers die in De Cocksdorp bezwaar maken tegen het verlenen van vergunning voor de inmiddels geplaatste mast aan de Langeveld- straat 8a. En helaas weten wij ook lang niet alles, maar we hebben in middels al een enorme map met ar tikelen over het wel en weer van GSM-masten verzameld. Mocht ie mand interesse hebben, kan hij zich tot ons wenden M. Zillen-Kok en P. Zillen, De Cocksdorp. Bncvro v*a lezen Bmto venorvoardrlijUmd vu de reduoe Voorjaar 2005: feestelijke ingebruik name van de eerste boerencamping met vijftien stacaravans. Een groep vrolijke mensen is verzameld op het erf van de stolpboerderij De oudste bezitter van een stacaravan kipt een lint door en 150 groen-zwarte ballon nen gaan de lucht in. De voorzitter van de stolpboerderijenbezitters- vereniging zal een toespraak houden. Hij heeft er zijn groene jagerspak voor aangetrokken. Voor zijn toespraak heeft hij het motto van de zeventiger jaren gekozen 'De boer heeft het landschap gemaakt.' De voorzitter gaat er eens goed voor staan. Hij heeft er zin in. Zijn publiek raakt jam mer genoeg de draad van zijn verhaal al spoedig kwijt. De verslaggever van de Texelse courant sluipt stiekem weg nadat hij 37 keer het woordje 'ik' heeft geturfd. De voorzitter roept aan het eind van zijn toespraak geëmoti oneerd: 'En bedenk, beste vrienden de boer heeft het landschap mis maakt.' Niemand merkt zijn verspreking op. Men is in het voorjaarszonnetje in slaap gevallen in de luwte van het schaamgroen. Fridt Blanken, Den Burg. Henk en Yolanda Knol (links) poseren samen Nelia Vlaming en Roel Buijs, van wie ze restaurant Loodsmansduin hebben gekocht. (Foto Joop Rommets) Ie mondelinge overeenkomst was leen paar weken geleden geslo- >n, sinds dinsdag heeft het res- aurant van kampeerterrein Loods- nansduin ook op papier nieuwe jgenaren. Voor Henk en Yolanda jnol betekent die transactie een arugkeer naar het eiland waar ze eerder woonden en waar ze een lts minder hectisch leven hopen i lijden dan in het Drentse fchoonoord. De oude eigenaren - loei Buijs en Nelia Vlaming - wa an toe aan een nieuwe uitdaging, ozeer zelfs, dat ze het bod van het chtpaar Knol accepteerden vóór- lat ze een nieuwe broodwinning adden gevonden. Omdat ze een adrijfswoning bewonen, moeten e bovendien met spoed op zoek aar een ander huis, willen ze op 1 abruari bij de overdracht niet op traat komen te staan. He hadden ons al in het begin niet oorgesteld dat we dit heel lang zou- ien blijven doen, maar een planning ebben we nooit gehad', vertelt Roel Lijs, die het restaurant samen met chtgenote Nelia Vlaming zeven jaar unde. Lange ti|d verliep alles zin naar on zin. 'We zijn geen miljonair ge- lorden, maar we hebben altijd goed eleefd. En 's winters hadden we veel nje tijd.' De laatste tijd kregen Buijs n Vlaming echter steeds meer het lee dat ze eens iets anders wilden, teerdere overwegingen speelden barbij een rol. Eén van de redenen as dat het restaurant in de zomer ,eliswaar verzekerd is van veel gas- jn, maar dat het verder vrij afgele- en ligt. waardoor de klandizie vrijwel olledig bestaat uit kampeerders. 'Als nderen hier komen aanrijden en vlak ij het parkeerterrein zijn, denken ze: èeen camping, en draaien ze weer m. Zodra de camping dicht is, komt r bijna niemand meer. Buiten een nkele bruiloft of partij, krijgen we in e winter eigenlijk alleen de biljart- lubs van Den Hoorn over de vloer. )m het seizoen te verbreden, zul je loeten investeren. Maar dat moet iel uitkunnen.' en ander argument om naar iets nders uit te zien, vormden de ge lige mogelijkheden om uit te brei- len. Het pand huren ze van de lecreatiestichting Texel, terwijl ook e omringende grond van dat bedrijf ;.'We zijn een onderdeel van de RST n in die zin heb je altijd met ze te ïaken, daar hoef je niet omheen te raaien. Voor hen is het belangrijk dat ij hier zijn, omdat ze hun gasten nu snmaal de service van een restau- ant willen bieden, maar aan de an- tere kant willen ze ook dat ze min «gelijk last van ons hoeven hebben. !o'n 2500 mensen hebben vrijdag n zaterdag de beurs Duurzaam louwen in de Burg. De Koninghal n Den Burg bezocht. Overkantse «drijven en Texelse bedrijven en irganisaties gaven er tekst en uit eg over de mogelijkheden van luurzaam bouwen. Het Texels be- Irijfsleven werkten er goed samen. lelangstellend en kritisch luistert Dirk lakker naar vloerisolateur Willem lademaker van het bedrijf Tonzon. lademaker laat zien hoe een houten loer beter geïsoleerd kan worden net Thermoskussens, een alumini- mfolie-achtig materiaal, tussen de alken en bodemfolie op de vloer van Is kruipruimte. Bakker heeft thuis sn houten vloer waar na 22 jaar wel «at aan mag gebeuren, maar hij be- 'oudt zijn reserves over de zojuist ;epresenteerde mogelijkheid. Eerst kuis maar eens de meegekregen toi lers doorlezen, vertelt hij. 'Je hebt indermeer met broei en vochtigheid smaken.' Bakker, tot vijftien jaar jeleden zelf in de bouw werkzaam, sont zijn bewondering over de mo- jelijkheden om duurzaam te bouwen. Dit is allemaal nieuw voor mij. Ik vind tet interessant om te zien.' fijlentwintig stands staan opgesteld Dat is best begrijpelijk, maar onder tussen hadden wij met de mogelijk heid om uit te breiden. En je kunt wel veel investeren in het pand zelf. maar op zeker moment ben je uit- opgebouwd, zoals ik dat noem. Het pand wordt wel méér waard, maar zelf zie je daar niet veel van terug.' Ongeveer een jaar geleden zetten Buijs en Vlaming het bedrijf (dat wil zeggen de inboedel en de goodwill) te koop, in de verwachting dat het best even zou gaan duren voordat zich een serieuze kandidaat zou aan dienen. Maar op het moment dat Henk en Yolanda Knol in maart een bod deden, krabbelden ze terug. 'De woning bij het restaurant was net af, nadat we er een paar jaar op hadden gewacht. Toen hadden we even geen zin om te vertrekken.' Het echtpaar Knol toonde zich echter volhardend en deed na het seizoen een nieuw bod en toen kwam de overeenkomst snel rond. 'We waren nu eenmaal toe aan een nieuwe uitdaging en dan kun je de beslissing wel blijven uitstellen, maar we hebben de knoop maar doorgehakt. Anders blijf je toch maar met het idee doorlopen.' Schoonoord Henk en Yolanda Knol namen tweeeneenhalf jaar geleden samen met zoons Kevin en Michel afscheid van het eiland, om in Schoonoord een dorpscafé annex snackbar annex eetcafé te runnen. Op Texel verkoch ten ze eetcafé Ploff-m in Den Burg en de Robbedoes, een winkel in snuis terijen in Oosterend. Hoewel de keuze voor Schoonoord, waar beiden opgroeiden en de ouders van Yolanda vroeger een café hadden, voor de hand leek te liggen, hoefden ze zélf niet per se terug naar Drenthe. 'Als het postagentschap dat ik samen met de Robbedoes had geen mini- agentschap was geworden, dan had den we nu nog in Oosterend ge woond. Dat scheelde de helft aan inkomsten', vertelt Yolanda. 'We zijn toen al op zoek gegaan naar een ge schikt horecabedrijf op het eiland om over te nemen. Maar we kregen be richt uit Drenthe dat Molenzicht te koop stond en dat was een goed ding, dat wisten we.' In Schoonoord beleefden ze mooie maar zware tijden, 's Zomers profi teerden ze volop van het toerisme, dat zich sterk ontwikkeld had sinds ze er waren vertrokken. Maar ook buiten het seizoen hadden de Knol len over klandizie niet te klagen. De 'snackbar was flink in trek bij dorpe lingen die geen zin hadden om te koken. En het café vormde een soort ontmoetingsplaats, waar het ook op doordeweekse dagen erg laat kon in de sporthal. Vier van opleidings centra in de bouwnijverheid, zestien van overkantse bedrijven en vijf stands waarin Texelse bedrijven ge zamenlijk vertegenwoordigd zijn. Er is een stand met Texelse accountants, architecten, schilders, installateurs en aannemers. De beurs is opgezet door de werkgroep Duurzaam Bou wen. Daarin zijn de sectie Bouw en Installaties van het Texels Verbond voor Ondernemers (TVO), stichting Duurzaam Texel, stichting Wonen Texel en de gemeente vertegenwoor digd. Bezoeker Pieter Hobbelink heeft eveneens wat folders meegenomen. Hij is lovend over de beurs. 'Het is goed dat zoiets een keer hier op het eiland wordt gehouden.' Jannie Kooger is samen met haar man mee gekomen, omdat er collega's van hem staan. 'Ik vind het wel leuk om te zien.' Handelaar Hugo Snoek van worden. Dat vond ook z'n oorzaak in het beleid van de gemeente, die geen sluitmgstijdenregeling had, waardoor de klanten rustig rond middernacht nog op stap gingen en de concurre rende cafés zich gedwongen zagen steeds langer open te blijven. Henk: 'Texelaars vinden dat hier veel wordt gedronken, maar volgens mij wordt er nergens zo gezopen als in Drenthe. Knobbelen en bier drinken, dat hou den ze rustig tot vijf uur vol. En daarna gaan ze gewoon weer naar hun baas. Ik heb het eens meege maakt dat er tot acht uur 's ochtends mensen zaten. Die heb ik nog een kop koffie gegeven en gezegd dat ze moesten opdonderen. Toen kon ik eventjes twee uur naar bed en daarna stond ik er weer. Ik deed het café, Yolanda de keuken, soms leefden we compleet langs elkaar heen.' Giga-omzet 's Zomers riep het echtpaar de hulp in van zo'n twaalf medewerkers, 's winters waren dat er drie. Maar on danks de 'giga-omzet' die ze draai den, zoals ze zelf zeggen, was het aanstellen van een bedrijfsleider die hen kon ontlasten geen reële moge lijkheid. 'Dat wordt met geaccepteerd in Schoonoord. Dat je twee of drie keer per jaar op vakantie gaat, vinden ze prima, maar verder verwachten ze dat je er bent. Altijd. Ze willen jou spreken en ook al vertellen ze de zelfde mop voor de honderddertigste keer, jij moet er zijn en niet de ene of andere bedrijfsleider.' Om toch wat meer tijd voor zichzelf en voor elkaar te krijgen, besloten de Knollen het bedrijf daarom te koop te zetten en op zoek te gaan naar iets anders. Ze wilden graag naar Tenerife, waar ze veel van hun vakan ties doorbrachten, en maakten er ook een rondje met een makelaar. Maar toen zoons Kevin (18) en Michel (16) lieten weten met mee te gaan, zagen ze van het plan af. Afgelopen voorjaar werd een mooi bod gedaan op Molenzicht, waarna de zoektocht werd geïntensiveerd. Met het be kende gevolg. Voor Yolanda is de terugkeer naar Texel, die vorige week een feit werd, extra bijzonder, omdat een deel van haar familie afkomstig is van het ei land. 'Mijn opa en oma waren Ben en Jopie Roest, die jarenlang een ben zinepomp hadden in Eierland. Mijn ouders hebben een paar jaar de Grooten Slock gerund, voordat ze naar Drenthe gingio*Toen ik~klein was, riep ik altijd dat ik nooit een café zou willen hebben Met Loodsmansduin hebben ze een andersoortig bedrijf gekocht, denken Rab in Oudeschild loopt rond met zijn zoon Hugo. Snoek is aanwezig om zijn gezicht te laten zien, zoonlief gaat voor de tastbare herinneringen. 'Ik heb een pet gekregen, potloden, wat pennen en een tattoo.' Johan Plaats man, timmerman van beroep, vertelt dat het duurzaam bouwen in op komst begint te raken. 'Het is goed dat zo'n beurs gehouden wordt. Maar ik ben hier ook voor de pennen en om een fiets te winnen.' De fiets was sa men met een dekbed en een mand met waddenproducten een van de prijzen die bezoekers konden win nen Burgemeester Joke Geldorp maakte aan het eind van de middag bekend dat Cees van der Werve de fiets gewonnen had. Het dekbed ging naar Esther van der Meer, Anita Zet mocht de waddenproducten mee naar huis nemen Vlam Een voor de leek opvallend punt op ze. 'We zullen hier ook hard moeten werken. Daar is niks mis mee. Maar het is wel prettig om 's winters wat meer tijd voor jezelf te hebben Dat heeft Henk, die bij het afscheid in Schoonoord vorige week negen va ten bier en ettelijke flessen sterke drank leeg schonk, inmiddels onder vonden. 'We hebben hier (ze zitten tijdelijk in een zomerhuisje van oom Ton Roest in De Koog, red.) plotse ling helemaal niks te doen. Dat is heel raar.' Om wat aan zijn conditie te werken, heeft hij zich inmiddels weer gemeld bij voetbalvereniging ZDH, waar hij nog eens trainer was. Aan het karakter van Loodsmansduin zullen ze niet veel veranderen 'Mis schien gaan we proberen in de win ter wat meer bruiloften en partijen te krijgen. De biljartclubs blijven natuur lijk welkom.' De vrije tijd wordt mo menteel benut om alvast personeel te werven voor het hoogseizoen Het personeelsbestand van Buijs en Vla ming bestond vooral uit studenten, die komende zomer niet zullen terug keren. Een kleine tegenvaller is ook dat ze geen beroep kunnen doen op zoon Michel, die een koksopleiding volgt en verplicht is om stage te lo pen bij een officieel leerbedrijf. Hij heeft inmiddels een plaatsje gevon den bij strandpaviljoen Paal 28 Zoon Kevin blijft in Drenthe achter, waar hij een eigen bakkersbedrijfje is begon nen. 'Maar het gaat vast lukken met personeel. We vragen ook scholieren uit Schoonoord, of ze geen zin heb ben om een werkvakantie op Texel door te brengen. Op Texel zelf hoe ven we met te veel te rekenen, heb ben we begrepen.' de beurs is een plaat isolatiemateriaal waar de hele dag een gasbrander tegenaan brandt. Gemaakt van een vulkanische steensoort uit het Ruhrgebied (Duitsland), vertelde ver tegenwoordiger Erik Rona van het bedrijf Rockwool. 'Het wordt gesmol ten bij 1600 graden, dus zo'n gas brander is geen probleem. Het is duurzaam materiaal volgens hem, omdat er geen andere stoffen inzit ten. 'Je zou het dus zo kunnen weg gooien.' Hij legt zijn hand nog even op de andere kant om te laten zien dat de plaat de warmte goed tegen houdt. Nienke Bloksma van de stichting Duurzaam Texel is tevreden met het aantal bezoekers. 'Vooraf hadden we gezegd dat we blij mochten zijn, als er tweeduizend mensen zouden ko men.' De standhouders waren vol gens haar ook tevreden. 'Ze verbaas den zich erover hoeveel belangstelling er was. Ze vonden dat er veel gerichte vragen werden ge steld.' Ze noemt het ook een verdien ste dat ondernemingen op het eiland met elkaar zijn gaan praten en dis cussiëren over duurzaam bouwen. 'Een jaar geleden was het nog te duur, of te moeili|k of te experimen teel. Daarin is een omslag gekomen.' Bezoeker Fred Eenhoorn, timmer man van beroep, zet nog wel vraag tekens bij de kosten van duurzaam bouwen. 'Het betekent met dat het goedkoper is. Neem je bijvoorbeeld een stel zonnepanelen, dan duurt het zo'n jaar of vijftien voordat je dat er uit hebt. Als je het doet, doe je het voor het milieu. Maar het is goed om te weten wat de mogelijkheden zijn van duurzaam bouwen, zodat je keu zes kan maken.' In dorpshuis De Bijenkorf treedt vrij dag de bekende Noordhollandse countryband Indian Summer op. Deze band bestaat sinds 1996 en voor de bandleden is country inmid dels een manier van leven geworden. Het strakke ritme, de uitstekende zangkwaliteiten en het veelzijdig re pertoire maken de muziek van Indian Summer zowel geschikt om op te dansen als om naar te luisteren Het optreden in het Oosterender dorps huis begint om 20.30 uur Roel Buijs en Nelia Vlaming hebben ondertussen heel andere zorgen, aangezien ze niet alleen op zoek moeten naar ander werk, maar ook naar een woning. Wat het werk be treft, hebben ze geen haast. 'Onze voorkeur gaat uit naar het overnemen van een bestaand bedrijf. Maar in afwachting tot zich iets aandient, kan ik natuurlijk best ergens als kok aan de slag.' Het vinden van een huis wordt ongetwijfeld moeilijker, ook omdat ze zelf geen huis verkopen (en in die zin 'starter' zijn) en graag in Den Hoorn willen blijven wonen, waar de oudste van hun twee kinderen op de Jan Drijverschool zit. 'Het is waar, we hebben ons veilige wereldje opgege ven voor een onzekere toekomst. Maar als je nooit eens iets waagt, verandert er nooit wat.' Woensdag 28 november 18.30 De Krim C1 -Klif C1 De Knm 19.20 Klif (dames)-VZN 3 Klif 20.10 Texel'94 6-Klif 4 Franchimon 21.00 RAB 1 -De Koog 3 Franchimon Texel'94 heeft zaaldienst. Donderdag 29 november 18.30 De Koog C1-T.I'94C2 De Koog 19.20 NIOZ-Mantje 3 Meedendorp 20.10 De Koog 4-Oost. 3 Kuipers 21.00 Mantje 2-Klif 2 Hoogendijk Jelleboog heeft zaaldienst. Vrijdag 30 november 16.45 Klif E1 -Oosterend E1 Klif 17.30 Oost. E2-De Koog E1 SVO 18.15 Texel'94 4-T.'94 3Franchimon 19.05 Klif 3-ZDH 1 Houterman 19.55 Texel'94 2-De Koog 2 Kuipers 20.45 Klif 1-Oosterend 2 Molanus 21.35 T.'94 1-Jelleboog 2 Van Beek 22.25 De Krim 1 -De Krim 2 Hoogend. De Koog heeft zaaldienst. Als tegemoetkoming in de kosten van deelname aan recreatieve of culturele activiteiten, kunnen mensen die mi nimaal twee jaar afhankelijk zijn ge weest van een minimum inkomen een extra bijdrage krijgen op grond van de regeling 'meerjarige minima'. De Een deel van de sloten op het ter rein van vakantiecentrum De Krim wordt mogelijk omgevormd tot duinbeken. De Krim en waterschap Hollands Kroon hebben besloten onderzoek te laten uitvoeren naar de mogelijkheden. Het plan is afkomstig van De Krim. Directeur Martin Warnaar wijst erop dat het eerst nog goed uitgewerkt moet worden. 'We moeten kijken waar we er de ruimte voor hebben. Het kan met overal. Het moet zinvol zijn.' Volgens Jan Steenis van water schap Hollands Kroon moet het hele slotenstelsel op het terrein onder de loep genomen worden. Het plan maakt volgens Warnaar deel uit van meerdere plannen om De Krim duur zamer aan te kleden voor de ko mende jaren. 'Je moet de tijd ver staan.' Door de sloten aan te passen, wordt volgens Steenis zowel de water afvoer verbeterd als de waarde van de sloten in het landschap. De water gangen worden niet dieper, wel bre der 'Door flauwe oevers aan te leg gen, worden ze mens- en ook kindvriendelijker. Tegelijkertijd neemt het waterbergend vermogen toe, waardoor minder snel wateroverlast ontstaat na regenbuien. Er zijn nu bijvoorbeeld een aantal stuwen. Die kunnen vervangen worden door dui kers.' Een voorwaarde voor een duinbeek is dat er helder en schoon water doorheen stroomt. Dat is ook het geval bij de duinbeek die onlangs in natuurgebied de Ploegelanden in de Dennen is aangelegd. Omliggende Zaterdag 1 december Texel'94 A2-ODIN'59A1 13 30 Texel'94 B1 -BKC B2 13.30 SRCC1-Texel'94 C1 13.15 Duinrand S C1-Texel'94 C2 14.00 ZAP C2-Texel'94 C3 11.00 Oosterend C1 -Schagen C2 13.45 Con Zelo D1 -Texel'94 D1 10.30 Texel'94 D2-Den Helder D2 11.45 Den Helder D4-Texel'94 D3 9.30 Den Helder D5-Texel'94 D4 9.30 Oosterend D1 -SRC D3 11.45 Wiron E1-Texel'94 E1 11.45 G-voetbal KGB-Texel'94 11.30 Texelse pupillencompetitie SVC E1-Texel'94 E4 9.45 Texel'94 E7-SVO E3 9.45 ZDH E1-Texel'94 E8 9.45 Texel'94 F3-SVC F1 9.45 Texel'94 F1 -De Koog F1 9,45 SVO F1 -Texel'94 F2 9.45 ZDH D1-De Koog D1 10.45 SVO E1-Texel'94 E2 10.45 SVC D1-De Koog E1 10.45 Texel'94 E6-Texel'94 E5 10,45 SVO E2-Texel'94 E3 10.45 Zondag 2 december Texel'94-Purmersteyn 14.00 ZDH-GSV 14.00 Vesdo-Oosterend 14.00 Oudesluis-De Koog 14.00 Texel'94 2-De Valken 2 12.00 "mxèf94 3-8KC 3 12.00 Texel'94 4-Sint Boys 2 12.00 Oosterend 2-ConZelo 4 12.00 Petten 4-Oosterend 3 10.00 Succes A1 -Texel'94 A1 14.00 Recreatievoetbal Op het veld van SV De Cocksdorp wordt tussen 11.00 en 16.00 uur het 'snerttoernooi' gespeeld. extra bijdrage bedraagt ƒ400,- voor volwassenen en ƒ300,- voor inwo nende kinderen beneden de 18 jaar. De bijdrage moet vóór 31 december worden aangevraagd bij de afdeling Sociale Zaken. Aanvraagformulieren zijn daar, of bij de balie van gemeen tehuis verkrijgbaar, maar kunnen ook telefonisch worden aangevraagd (tel. 362100), huizen werden daarvoor vervroegd aangesloten op de nolering. Volgens Steenis moet daar bij De Knm ook naar gekeken worden. 'Maar ik geloof dat alle huisjes al aangesloten zijn op de riolering. En er zijn geloof ik geen overstörten in de buurt. Als ze er wel zijn, zou de frequentie verlaagd moe ten worden.' Voordat daadwerkelijk met uitvoenng begonnen wordt, wil Hollands Kroon gasten en huiseigenaren bij de plan nen betrekken. Hoeveel meter sloot in aanmerking komt voor veranderin gen, is niet duidelijk. Warnaar: 'We hebben een heleboel.' De kosten kunnen volgens Steenis geraamd worden op zo'n vijf ton. 'Van het mi nisterie van VROM (volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu) is het mogelijk om subsidie te krijgen voor gebiedsgericht beleid Texel is een van die gebieden.' Bremakker Camping de Bremakker in de Dennen heeft vergevorderde plannen om een hoofdsloot langs een van de terreinen te vergraven tot duinbeek. De hoofd sloot ligt in het verlengde van de duinbeek van de Ploegelanden. Vol gens Ralf Koning gaat het om een stuk van zo'n 125 meter. Zo'n twaalf jaar geleden paste De Bremakker al het stukje 't Heitje aan waardoor een nat natuurgebied ontstond waar mensen kunnen kamperen 'Tussen de bomen zijn de plekken gecreëerd.' Hollands Kroon is ook in overleg met Staatsbosbeheer om in het Krimbos mogelijk een duinbeek aan te leggen. ree/ gerichtte vragen kregen de deelnemers van de beurs Duurzaam Be wen die vn/dag en zaterdag in de Burg. De Koninghal In kn Burg werd gehouden. iroro jonxr .on Hattumi

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 9