Heksen zoals in je ergste nachtmerrie 'Schwarzwalder klokken vind ik wel het mooist' NOOT I Griezelen op Oosterender toneel 2 Film over de Wadden wereldwijd uitgezonden Stratenmaker restaureert antieke klokken a .TEXELSE COURANT' 4 rxd. i-tiuf Radio Texel IQ6.1 Eilandcompetitie volleybal oud Papier Chocolademelk voor Koger schoonmakers H3 Kerkdiensten Medische zorg Woning Ellen wordt gesloopt 'Grondgebied' nieuwe sector VRIJDAG 30 NOVEMBER 2001 Je moet maar durven. Als kind bijna vooraan gaan zitten tijdens een toneelstuk dat over heksen gaat, terwijl je moeder lekker vei lig achter de zaal in zit. Gelukkig mocht je toen het wel érg grieze lig werd alsnog veilig bij je moeder kruipen. Een enkeling deed dat tij dens 'Heksen' van Roald Dahl, kundig uitgevoerd door de Toneel groep Oosterend. Maar toen na af loop het applaus verstomde, wa ren de meeste kinderen zó vertrouwd met de heksen, dat ze het podium wel opdurfden om ze van dichtbij te bekijken. In Oosterend hadden ze er zaterdag veel werk van gemaakt Alleen al de kostuums. Door de chique wijze waarop de heksen zich hadden ver momd als gewone mensen, leek het alsof de bühne de catwalk was van een beroemde Parijse modeshow Niet één heks. maar wel een stuk of tien. Schijn bedroog, want toen de pruiken af gingen, bleken hun hoof den bedekt met bulten. Drukke tijden voor de Strender grimeurs. Kleedster Ineke Witte had ook levensgrote muizenpakken gemaakt. Wande lende beestjes, groter dan iemand ze ooit heeft gezien. En leden van de 'crew' liepen de benen uit hun lijf om tussen twee scènes door de decors tukken te verwisselen. De afdeling special effects had met stilgezeten. Achter een doorschijnend scherm bewoog zich het silhouet van een heks met kromme vingers, er waren rookeffecten en flikkerlicht om de to venarij te versterken. En dan was er nog het angstaanjagende geluid om de mystieke sfeer aan te scherpen. Een avondje huiveren dus, zeker als je een kind bent. De toneelgroep stelde zich een flinke uitdaging, temeer het beroemde ver haal van Dahl niet alleen veelgelezen is, maar ook verfilmd. En sommige dingen gaan in films heel wat makke lijk dan op toneel. Zoals de overgang van het ene naar het andere tafereel. Vooral in het begin duurde de scènes maar kort en moest regelmatig van decor worden gewisseld. En zoals een 'bandenwissel' in de Formule 1 hoord, belandt per ongeluk midden in hun jaarlijkse vergadering. De heksen blijken juist een hekel te hebben aan kinderen en smeden een plan om alle kinderen ter wereld te veranderen in muizen. Wat natuurlijk net iets anders uitpakt. De rol van Boy was op het lijf ge- Karin Nauta hem in een muis had veranderd. Nauta had zich dermate in haar rol ingeleefd, dat kijkers zelfs vreesden dat ze nooit weer de oude zou worden. De schelle, doordrin gende stem, bewegingen, lichaam- taal en de manier waarop ze door de grime was opgemaakt, zorgden voor een overdonderend indruk. Zo'n heks wil je zelfs in je ergste nachtmerrie niet tegen komen. Vermeldenswaard zijn ook de presta ties van Cees Timmer, die behalve als decorsversjouwer, ook zijn opwach ting maakte als de vader van Bruno en de chef-kok. Jeroen Nauta ver scheen als kapitein, kikker en hulp kok. Vooral het tafereel waarin beide koks de maaltijd bereiden en Nauta tenslotte in onderbroek rond het for nuis rende was dolkomisch. Bijrollen waren er voor Willem Hart (dokter) en geen tijd mag kosten, moet van het door tv verwende toneelpubliek ook niet al te veel geduld worden ver wacht. De toeschouwers van zater dag namen de onderbrekingen voor lief, maar de vaart kwam het niet ten goede. Tijdens latere tussenstops werden de intermezzo's opgevuld door hardop keuvelende heksen. Dat was al een stuk beter Dat heksen ook kunnen acteren, be wezen de leden van het genootschap dat in een Engels hotel bijeenkwam, zogenaamd als lid van de vereniging ter preventie van de kindermishande ling. Het |ongetje Boy, dat van zijn oma verhalen over heksen heeft ge schreven van Charissa van Andel, die net zo makkelijk oprechte verbazing toonde als zelfverzekerdheid. Na de dood van zijn ouders wordt hij onder de hoede genomen door zijn oma, gespeeld door Nettie Molenaar, die overtuigde als grootmoeder. Meerdere rollen waren weggelegd voor Rob Maas, die zijn opwachting maakte als notaris, portier en ober. Hij deed dat met een afgemetenheid die de overdrijving nabij was. Veel uitzin niger was Ger de Jong, in zijn rol als het vraatzuchtige joch Bruno. De voormalige slijter schonk het publiek met zijn acteertalent veel pret. Een toontje lager zong hij toen opperheks Jos Grisnigt als mevrouw Jenkins, de moeder van Bruno. Veel werk werd achter de schermen verzet door Marian Kooger, Cees-Aris Trap, Aad Zegers. Rikus Kloosterhuis en, met in de laatste plaats, regisseuses Ina Schrama en Els Whyte. En dan wa ren er natuurlijk nog de heksen, teveel om allemaal op te noemen. Toneelgroep Oosterend herhaalt 'Heksen' komende zaterdag, om 15.00 en om 19.30 uur. Gerard Timmerman Bi| talloze kinderen in Nederland komc Sinterklaas nooit op bezoek. Dit zijn kinderen di de Jeugdhulpverlening. raar vaak geen geld is voor extraatjes. Kinderhulp helpt de Sint n hand|e Helpt u mee' Met slechts ƒ25.- bezorgt u kind al "i heerlik avondje' Help de Sint 'n handje... giro 404040 Deventer Brinkpoortstraat 32. 7411 HS Deventer. Tel. 0S70-6II 899 Internet www kinderhulp nl e-mail: mfo@klnderhulp nl Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00 u. Ministry of sound (dance trends) 16.00 u. Wegdromen met een boek. Van daag: De eerste bladzijden van een nieuw boek: Sil de strandjutter van Cor Bruin 17.00 u Pietelepote (kinderprog-ramma) Vandaag: De burgemeester komt in de studio En een brief van bisschop Punt van Haarlem 18.00 u Muziek met Marco 19.00 u Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gereforrmeerde kerk Den Burg 11 00 u. Vlaswiek (muziek en poézie) 12 00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandsta- lig) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16 00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u Time travelling (muziek) 20.00 u Proefproject (muziek) 21 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10 00 u. Doopsgezinde gemeente Den Burg Maandag: 18 00 u Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (her haling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Bonte dinsdagavond (verzoek platen) 20.00 u Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoek platen) 19.45 u Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u Even bijpraten met (Texe^ars in het nieuws) Met vandaag als gast Frans van Thienen 20.00 u. Radio Noordholland Op vakantiecentrum De Krim vindt zaterdag 8 december de première plaats van Geven nemen, een film over de Wadden. Als dank aan de vele Texelaars die hebben ge holpen bij de realisatie, hebben de makers Texel gekozen om er de film te presenteren. Geven ne men wordt volgend jaar op televi sie uitgezonden door de AVRO en zal vermoedelijk in 160 landen te zien zijn. De producenten van de film zijn Evert van den Bos van Nature Conservation Films en Luc Enting van Luc Enting Producties. Van den Bos is bekend als producent van vele grote natuurfilms, zoals The Leopard Son en Serengetl Symphony. Op dit moment werkt hij aan de natuurfilms Whale Songs en The Old Lion Story, die worden gemaakt om in de bio scopen te vertonen. Van den Bos komt al veertig jaar op Texel, waar zijn ouders een huisje bij de Slufter heb ben. Natuurfilmer Luc Enting is cameraman van deze productie. Hij is de bekendste natuur filmer in Nederland. Voor de TROS maakte hij de serie Puur Natuur en voor de AVRO maakt hij items voor het dierenmagazine Alle dieren tellen mee. Op dit moment is hij bezig met het afronden van de film De Natuur; Beeld en Verbeelding, die gaat over het Nationaal Park De Hoge Veluwe. Een groot deel van de opnames van Geven 4 nemen werd gemaakt op Texel. Daarbij werd vooral nauw sa mengewerkt met Natuur monumenten, 'In de persoon van Erik Menkveld hebben we enorm veel steun ondervonden van deze organi satie', melden de producenten. Een prominente gast bij de première is naast de opzichter van Natuur monumenten ook burgemeester Joke Geldorp. Bekendheid Geven S Nemen krijgt ruime bekend heid, zo staat nu al vast. De AVRO verzorgt volgend jaar een uitzending. De film is bovendien op voorhand aangekocht door Igel Media in Duits land en zal daardoor ook op de Duitse televisie te zien zijn. Op dit moment worden onderhandelingen gevoerd met National Geografie. Lo pen die uit op een succes, dan kun nen de kijkers in maar liefst 160 lan den kennisnemen van de film. Programma dinsdag 4 december Veld A, heren 18.30 OSG-CVI Teso 19.15 Grooten Slock-Teso Maarcob. 20 00 Maarcob.-Tex.Autoc. Slock 20.45 DGM-Tatenhove 1 Autoc. 21.30 Sportshop 2-Kobeko Cocky's 22.15 Cocky's -Paal 28 Sportshop 2 Veld B, gemengd/heren 18.30 Rabo-Lindeboom De Bocksb. 19.15 8ocksberg-TX Kossen Zandb. 20.00 De Wit Inst.-Zandbank TX K. 20.45 LenR-Rabo De Wit Installatie 21.30 SI. Beverd.-Tatenhove 2 Rabo 22.15 Super.-Balcken SI. Beverd. Veld C, dames 18.30 Haarstudio-SI. lepe Westerl. 19.15 Klif 12-Westerlaken Haarstudio 20.00 Eierlandse H.-Durper D. Klif 12 20.45 NBC Eelman-Milly's Durper D. 21.30 Wiersma-Salon Martine Milly's 22.15 De Krim-De Rival Wiersma Wedstrijdleiding: let en Willem (tel. 319436/315194) Uitslagen 27 november Westerlaken-Sportshop Texel 1-2; Nokanto-Slagerij lepe de Boer 1-2; Wessels Onwerptl-Timmers Bakke rij 3-0; Klif 12-B&BvdVis&den Boer 2- 1Eierlandsche Huis-Natuurwmkel 3- 0; Haarstudio-Durper Drup 1-2; Nioz-Fitt 3-0, Slagerij Beverdam-TX Kossen Horeca 3-0; Kevermuseum De Bocksberg-Zandbank 1 -2; De Wit Installatietechniek-Lindeboom 0-3; Sportshop 2-CVI3-0; Grooten Slock- Twaalf Balcken 3-0; Bar Sportief- Spar Goënga 0-3; Milly's-Jozef- school 0-3; Smash'68-Zeilmakerij 2-1NBC Eelman&Partners-Oe Rival 3-0; Keurslagerij Dros-Wiersma Meu belen 2-1De Krim-Salon Martine/De Oorzaak 2-1 De Koog en omstreken is weer vrij van rommel dankzij een schoon maakactie door de leerlingen van de Lubertischool. 120 scholieren uit De Koog hielden woensdagmorgen een schoonmaakactie, die zich uitstrekte van het bos bij het Maartenhuis, het voetbalveld en het Mienterglop tot de kust. In totaal zochten ze 280 kilo gram rommel bij elkaar, dat verza meld werd in vuilniszakken die be schikbaar waren gesteld door Grand Hotel Opduin. De rommel werd afge voerd door medewerkers van Staats bosbeheer. Na afloop werd de jeugd in Opduin getrakteerd op chocolade melk. De actie had een gunstige bij komstigheid voor een inwoner van De Koog. Eén van de leerlingen vond zijn portefeuille met inhoud. De eigenaar beloonde de vinder en zijn groep met een aardig presentje. (Foto Hennütte Oen Ouden) Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier met gedurende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 5. Paelwerck, Schoudieck, Hoefslag, Noordvlak, Markgrave, Waardwei, Strandkaap, Schilpbanck, Vroonlant, Buytengors. Zaterdag halen ouders en leerlingen van o.b.s. Durperhonk in De Cocksdorp en omgeving oud papier op. Men wordt verzocht het uiterlijk om 8.30 uur aan de weg te zetten, 's Middags van 13.00 tot 15.00 uur haalt de Strijbosschool oud papier op in de rest van de Eierlandse polder. Zondag 2 december 2001 Eerste advent HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 u. ds P. den Braanker. De Waal: 10 00 u. ds. J. Vlasblom, doopdienst. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoorn: dienst in De Waal. Oosterend: zie: gereformeerde ker ken De Cocksdorp: 11.00 u. ds. E.J Vledder. GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 u dhr. J. Oosterhof; 19.00 u. dhr. J Oosterhof, uur voor ie dereen mmv. Lody van der Wulp, Hank en Mandy Beijert, Riet van der Vis, Jaap en Arie van der Slikke. Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen, Heilig Avondmaal; 19 00 u. ds. C. der Nederlanden, Heilig Avondmaal GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end: 10.00 en 16.00 u. ds. T.M van Dijk. GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg. 10.00 u br. J. Wieten; na afloop van de dienst verkie zing van kerkenraadsleden. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. G. Sipkema. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zat. 19.30 u. herenkoor, uitz. via De Lichtboei; zon. 10 45 u. dameskoor De Cocksdorp: vrij. 19 30 u. rozenkransgebed; zon. 9.30 u. Gollards: zat 16.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg Openbare lezing, 10.30 u.; achttorenstudie, 11.20 u. Artsen: Uitsluitend voor spoedgeval len van zaterdag 8 00 tot maandag 8 00 u.. Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2. Oosterend, telefoon 318234 Consult uitsluitend na telefo nische afspraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op za terdagen. zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: T.M Niehoff en A H. Lammers, De Ruyterstraat 86. Oudeschild Dag en nacht bereikbaar viatel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222 - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 321461Spreekuur elke werkdag van 9.00-10.00 u. - Jeugdgezondheidszorg Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel 313241 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 u. -Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223-650222. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling. Kraamcentrum Noordhollands Noor den Den Helder, tel. 0223-540088 (24 uur bereikbaar). Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzorgingshuis: Stichting RIO Texel Wieringen. Opvragen via tel. (0223) 671552Opname geschiedt op advies van huisarts of specialist. Buddyproject: Voor mensen met HIV of AIDS, Voor aanmelding, informatie of voorlichting. Humamtas Den Helder; Binnenhaven 76-77; tel. 0223-617422. OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord. 072- 5644444, Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17.00 u. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen. 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg. tel 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of an dere verslavingen: bel tijdens kantoor uren 319413 (De Nieuwe Skuul). Toeristenpastoraat: Bram Guiljam, tel. 318581, 327970. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u De Buureton, Molenstraat 2, Den Burg. Tel. 312696. Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 072- 5644444. Kunstgebitreparatie: Tandpro- thetische praktijk Van Kralmgen (sa menwerkend met het tandheelkundig centrum; voor ziekenfonds- en particu lier-verzekerden), tel. 312069. Apotheek: Weverstraat 95, Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vrijdag 8 00-18.30 u.; zaterdag 10 00-13.00 en 15.00-17.00 u.; zondag 11.00- 12.00 en 16 00-17.00 u Buiten die tij den alleen voor spoedeisende geval len. De woning Keesomlaan 47, die tot voor kort werd bewoond door Time Ellen, wordt gesloopt. Dat was altijd al de bedoeling, maar het college heeft toch nog overwogen om het huis tijdelijk aan iemand te verhuren. Daarvoor moeten echter aanzienlijke kosten worden gemaakt terwijl het huis al betrekkelijk gauw zal verdwij nen in verband met de bouwactiviteit in het kader van het bestemmings plan Den Burg-west. Van de gemeente mocht mevrouw Ellen materialen die zij zelf kon ge bruiken, uit de woning verwijderen. Zij heeft deze afspraak ruim geïnterpre teerd en ook een kennis in de gele genheid gesteld om materialen uit de woning te slopen, aldus het ambte- li|k advies, waarin verder wordt gesig naleerd dat de radiatoren, het schrootjesplafond in de kamer en de voordeur zijn verwijderd. De kosten om dit alles te herstellen en de wo ning weer op gas aan te sluiten, we gen met op tegen de waarschijnlijk korte periode dat het huis nog ge bruikt kan worden. De gemeentelijke sector die is om staan door samenvoeging var Gemeentewerken en Ruimte Wo nen heeft de naam 'Grondgebied gekregen. De nieuwe sector bestaa al sinds 1 november met als sectoi hoofd Annemiek Unk, maar de reor ganisatie die met de samenvoeginr gepaard gaat, is nog gaande. Er zij: inmiddels besluiten genomen inzak; versterking van het management va de buitendienst en van de bedrijfs voering. 'Kan je nagaan. Tweehonderd jaar geleden is een boer ergens met deze klok bezig geweest en nu heb je hem zelf in handen.' Met passie en ontzag praat Bas Tromp uit De Cocksdorp over één van de zestig klokken die aan de muur hangen. Een paar weken geleden is hij met zijn vrouw Ria een klokkenwinkel begonnen in de Kikkertstraat. Het zijn voornamelijk antieke klokken die in de nieuwe winkel te vinden zijn. Nagenoeg allemaal zijn ze gerestau reerd door Bas Tromp. 'Het mooist vind ik Schwarzwalders', vertelt hij. 'Die klokken zijn ook afkomstig uit het Zwarte Woud. Boeren leden daar een paar honderd jaar geleden pure ar moede, waardoor ze zich gingen toe leggen op het maken van klokken. Een marskramer verkocht die klok ken vervolgens.' Op een rijtje hangt een aantal langs de wand. Tromp vergaart de klokken meestal op beur sen. In de winkelruimte, onderdeel van het pand waar ze wonen, zijn ook pendules, regulateurs en een cantoise te vinden. De laatste is een grote staande kast met klok van Franse makeladij Tussen alle houten exemplaren hangt ook nog een klok uit een Russische onderzeëer. 'Maar die is mij veel te modern. Ik vind die andere klokken veel mooier.' T Bas Tromp is vooral bekend als stratenmaker. De komst van de win kel betekent volgens hem niet dat hij daar meteen mee ophoudt. 'Voorlo pig niet. Ik vind stratenmaken een prachtig vak, maar ik weet wel dat ik het niet tot mijn 55ste kan blijven doen.' Mensen kunnen bij de winkel terecht om een klok te kopen of te laten restaureren. Dat laatste doet Tromp al jaren naast zijn andere werk. Hij volgde vroeger een opleiding aan de horlogemakers vakschool in Hoorn. Na het derde jaar hield hij het daar echter voor gezien. 'De eerste drie jaar werkte je met grote klokken. Het laatste jaar met horloges en daar had ik geen zin in.' Hij liep een jaar stage bij een klokken- restaurateur in het Groningse Boertange. 'Daar heb ik het meeste geleerd over klokken.' Zorgen over bereik naar klanten maakt hij zich niet. 'Boertange lag tegen de Duitse grens aan, maar die man had klanten uit het hele land. De dichtstbijzijnde restaurateurs die ik hier ken, zitten in Leeuwarden en Amsterdam.' Een Schwarzwalder klok kon twee honderd jaar geleden soms voor een paar gulden gekocht worden. De kosten liggen nu boven de duizend gulden. Tromp toont er één van 1500,-. 'Die is met zo mooi, anders had ik er 2500,- voor kunnen vra gen.' Een deel van de kosten zit in de res tauratie. Handenarbeid waar volgen; Tromp de nodige tijd in gaat zitten Als voorbeeld noemt hij maken var een nieuw tandwieltje voor de tech niek. 'Het rondje kan ik nog wel ma ken op de draaibank, maar de tanden moet ik zelf met de hand vijlen.' Precisiewerk, omdat een nieuw tand wiel moet passen tussen de be staande spullen. Discussies me' klanten over het al dan niet authen tiek zijn van een klok na restauratie zijn aan hem niet besteed. 'Dan vraag ik ze om maar een alternatief te noe men.' Stratenmaken en klokken restaureren is volgens hem goed te combineren 'Al ga ik natuurlijk met 's avonds nog met een klok aan de slag als ik over dag stenen gelegd heb. Als ik een aantal opdrachten voor klokken heb, houd ik daar wel rekening mee Dan houd ik wat eerder op met het andere werk.' Tromp is afkomstig uit een gezin van handenarbeiders. Zijn broer Martin, Peteren Johan zijn pectievelijk juwelier, edelsmid en meubelmaker en zijn zus beschildert glas-in-lood. De winkel, 's middags geopend van 13.30 tot 18.00 uur, wordt voorlopig geleid door Ria Tromp. rif* Bas Tromp in zijn pas geopende klokkenwinkel In De Cocksdorp met een Schwarzwalder klok.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 2