Doelpuntloze remise Texel'94 en VIOS Alternatief plan voor parkeren Albert Heijn J]/ °u,°' 'Ramp' Bleekerscoogh mag niet weer gebeuren JT Tien voor Texel klaagt bij VROM 'Ook doorstroming kan beter' Koger F1-pupillen kampioen Sa 1-1-2 .TEXELSE COURANT" 'rocedure aanbouw raadhuis van start Appartementen Ook Hooglanders in Ploegelanden Kerstmarkt in Oosterend Controles op brandveiligheid Voetballers scoren na de erwtensoep SV De Koog speelt gelijk in spannend duel t ji t;i ii f-- Komst parkeerkaart verwacht in april Voetbaluitslagen Zaalvoetbal Voetbalprogramma DINSDAG 11 DECEMBER 2001 De vereniging Tien voor Texel is te leurgesteld over de uitspraak van de rechter die erop neerkomt dat de gemeente in de kwestie van de elf recreatiewoningen 'Bleekers coogh' van Gerard Zoetelief geen procedurefouten heeft gemaakt, zodat er geen reden is voor een 'voorlopige voorziening', in de vorm van het stilleggen van de bouw. De vereniging constateert dat de rechter niet heeft gekeken naar de inhoud van het bezwaar van Tien voor Texel, al heeft hij wel gezegd dat de gemeente 'ruim hartig' is geweest bij het geven van de benodigde vrijstelling. Het be stuur is echter niet van plan nu nog een bodemprocedure te gaan voe ren. Een bezwaarschrift tegen het project moet nog wel worden behandeld in gemeentelijke Bezwaren- en Beroepsschriftencommissie Daar naast wordt ook op andere fronten actie gevoerd om 'een ramp zoals het geval Bleekerscoogh' in andere de len van Texel te voorkomen. Het bestuur constateert dat de regels van het bestemmingsplan veel strin genter moeten worden, omdat nu veel te makkeli|k en te selectief met artikel 19-vergunnmgen wordt omge sprongen. Een klacht van die aard is gestuurd naar de Inspectie van de Ruimtelijke Ordening in Haarlem en naar de Minister van VROM in Den Haag. Het bestuur: 'Vervolgens heb ben wij GS ingelicht over deze zaak en meegedeeld dat dit bestemmings plan alleen maar werkverschaffing is voor ambtenaren, plus dat b en w van Texel beslissen wie ze wel en wie ze met ter wille willen zijn met een arti kel 19 procedure lid 2' De vereniging noemt tenslotte locaties op Texel waar hetzelfde zou kunnen gebeuren als wat op Bleekerscoogh mogelijk is geweest, zoals de hoeves De Valk, Holland, Ouwe Skuur, Anja en Spykdorp. Het verloop van de bouwprocedure »n het aantal bezwaren tegen het te bouwen bedrijfsverzamelgebouw naast het gemeentehuis zal bepalen bf de streefdatum van 1 mei wordt gehaald. Er is inmiddels overleg ge neest met omwonenden en de raad heeft kennis kunnen nemen van het ontwerp van architect ADP uit Deventer. Hoewel er kritische oproer lingen werden gemaakt, bijvoor- beeld over de indeling van het ge bouw, waren de reacties overwegend positief- Nu ook het college met de hoofdcontouren heeft ingestemd, is de officiële bouwprocedure van start gegaan, waarvooreen artikel 17-pro- cedure wordt gevoerd. Texelaars kunnen er op het raadhuis nader ken nis van nemen. De Centrale Publieks- balie komt vanavond in de raad ter sprake. VERVOLG VAN PAGINA 1 de appartementen onder het over gangsrecht vallen en dat dit nader zou moeten worden geregeld. Mede naar aanleiding daarvan besloot het college deze toezegging mee te ne men naar het 'herstelplan' zoals be doeld in artikel 30 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Tot zolang zou sr worden gedoogd. Afgeblazen Nadat het college was geconfron- :eerd met het betoog van Frantzen, werd besloten de aanschrijvings- procedure stop te zetten. Dat werd ook ter kennis gebracht van de vere niging Tien voor Texel, die tegen de ilegale bouw van Bakker in actie was gekomen. Bakker heeft zijn appartementen 'ange tijd voor de buitenwereld ver borgen weten te houden. Vanaf de weg was er weinig van te zien De gemeente wist van mets toen hij op een gegeven moment zelf 'aangifte' deed. Dat was toen hij meende dat de lijd rijp was om de appartementen gelegaliseerd te krijgen, gezien de in het ontwerpbestemmingsplan opge nomen regeling voor twee stuks in agrarische stolpen. Er werd toen een gedoogregelmg op hem toegepast, zoals ook was gebeurd met Walter Grabowski, die twee appartementen had gemaakt in een voormalig bedrijfsgebouw aan de afslag van de Witteweg. de vroegere toegangsweg naar camping Loodsmansduin. Verschillen Beide gevallen tonen overeenkom sten, maar ook verschillen. Bij Grabowski gaat het dus niet om een Ook de natuurontwikkelingsgebieden bij de Ploegelanden, de Bleekerij en 't Mientje worden vanaf volgend jaar begraasd door Schotse Hooglanders. Staatsbosbeheer gunt de begrazing aan Catharina BV, dat met 3500.- de laagste inschrijver was. Na de vorige jaar gehouden 'graaswedstrijd' mocht ook worden ingeschreven met Texelse schapen. De agrarische natuurvereniging De Lieuw was hier de voordeligste inschrijver. Begrazing door schapen zou SBB echter ƒ15.791,- gaan kos ten, Dit prijsverschil wordt voorname lijk veroorzaakt door de hogere kos ten voor het 'schapendicht' maken van de omheining. Naar verwachting wordt de opdracht voor het plaatsen van de omheining eind januari gegeven. De eerste jaren zal het gebied ook nog worden ge maaid, tot de grond voldoende is verschraald en menselijk mgriipen met meer nodig is. Catharina BV, het bedrijf van restauranthouder annex agrariër Maarten Hoogenbosch, is verplicht dieren te kiezen die goed samengaan met het recreatieve gebruik van het gebied. Als een dier ongewenst ge drag vertoont, zal het moeten worden vervangen De begrazing in de Geul en de Bolle- kamer wordt de komende vier jaar voortgezet door de Hooglanders en Exmoor pony's van Ecoplan. Hier voor is geen inschrijving georgani seerd omdat voortzetting van de begrazing door de aan het terrein aangepaste kudde de voorkeur ge niet. stolp doch een weinig karakteristiek bedrijfsgebouw, maar de strijdigheid met de bestemming is van veel oudere datum. Al sedert 1988 betaalt de familie Grabowski-Lap toeristen belasting over de twee appartemen ten. De gemeente trad destijds zelf op, daags nadat iemand van de toeristenbelasting op controlebezoek was geweest. Er werd rapport opge maakt, maar daar bleef het bij.Tien voor Texel heeft zich met dit geval nooit bemoeid. In april 1996 (voordat het huidige bestemmingsplan werd vastgesteld) vroeg Grabowski om legalisering. Die kreeg hij met, maar er werd ook met opgetreden, zodat het ook in dit geval met juist wordt gevonden om nu nog sloop af te dwingen Zowel voor Bakker als Grabowski wordt het gedogen dus voortgezet, totdat duidelijk is in hoeverre de ap partementen passen in toekomstige plannen. Als die plannen géén moge lijkheden bieden zou er dus ooit als nog kunnen worden opgetreden, maar dat is theorie. Geen der betrok kenen kan zich voorstellen dat een (toekomstig) gemeentebestuur hierin na zoveel tijd nog juridische mogelijk heden ziet. Nieuwe overtreders In het (met openbare) besluit dat b en w op 25 oktober inzake deze kwes tie hebben genomen, staat ook dat inmiddels twee nieuwe gevallen zijn gesignaleerd van illegale apparte menten in stolpen. Om te voorkomen dat er anders een vrijbrief ontstaat voor eigenaars van stolpen die appar tementen willen maken, gaat daar een aanschrijving heen. Aan de hand van de reactie daarop zal het college besluiten of een procedure in gang wordt gezet. Oosterend gaat vrijdag terug in de tijd en hult zich in de stijl van Anton Pieck. Tussen 17.00 en 22.00 uur staan er kraampjes en vuurpotten en wordt er opgetreden door artiesten. De markt staat geheel in het teken van de kerst. De brandweer controleert horecagelegenheden deze weken op de brandveiligheid. Zo'n vijftig bedrijven zijn volgens brandweer commandant Dick Jongeneel aan geschreven. Een medewerker van de brandweer let bij een bezoek op onder meer de vluchtwegen, de versieringen en de verlichting. Ook wordt gekeken naar de brandveiligheid van kerstbomen 'We bekijken of er ontvlambaar ma teriaal in de buurt is of dat hij ergens in een hoek staat.' Volgens Jongeneel zijn ondernemers zich er inmiddels wel bewust van dat er goed moet worden gelet op brandveiligheid. Jongeneel wijst er op dat er niet pas sinds de ramp in Volendam wordt gecontroleerd 'We voeren al sinds 1996 controles uit.' Onder prachtige weersomstandighe den streden Texelse recreatie- voetballers zondag om de winst in het traditionele snerttoernooi. Op het veld in De Cocksdorp kwamen de teams van De Koog. De Waal en het organiserende SVC tegen elkaar uit. De andere verenigingen waren er niet in geslaagd een representatief elftal op de been te brengen. De deelne mers voetbalden tweemaal tegen el kaar, eenmaal vóór en eenmaal na de pauze. In de pauze kon worden ge noten van de al even traditionele snert en die speelde een opmerke lijke rol dit jaar. De eerste drie wed strijden eindigden zoals ze begonnen waren, met de stand 0-0. Maar na de erwtensoep bleken de spelers van De Koog over onvermoede krachten te beschikken. Ze wonnen tweemaal en grepen zodoende de toernooiwinst. De recreanten gaan nu in winterrust en hervatten de competitie pas na de voorjaarsvakantie, in het eerste weekend van maart. Texel'94 en VIOS W. zijn er zondag niet in geslaagd zich uit de 'grauwe' middenmoot van de derde klasse A omhoog te werken. De mannen van trainer Gerrie Plaatsman kregen in Warmen- huizen vooral in de eerste helft tal rijke scoringskansen, maar kon den de doelman van de thuisploeg niet verschalken. Omdat de verde diging op haar post stond en de spaarzame tegenaanvallen on schadelijk maakte, bleef de stand 0-0. Reeds in de zevende minuut eiste spits Niels Dubbelt na een goed op gezette aanval over rechts de aan dacht van de verdediging van de gastheren op. Keeper Petter stond succes evenwel in de weg. De Texelaars verzaakten daarna niet. Ze hielden het middenveld goed bezet en speelden aanvallend VIOS werd op eigen speelhelft teruggedrongen en de bezoekers dicteerden de wed strijd. De mannen van Gerrie Plaats man combineerden heel aardig en wisten elkaar goed te vinden. Ook in de persoonlijke duels waren ze de thuisploeg de baas. Texel'94 kreeg doelrijpe kansen, doch het vizier stond bepaald niet op scherp. Met name spits Dubbelt speelde daarin een opmerkelijke rol. In de twintigste minuut had hij succes zeker verdiend, maar knalde hij hard over De tegenstoot die hierop volgde, was zeer verrassend voor de gasten. Tot hun geluk ging het afstandsschot ra kelings naast het doel van Bart Heer schap. Tien minuten voor rust ■/- *vif »"V 4 IS r 'tr SV De Koog en Petten speelden zondag in een spannend duel ge lijk tegen elkaar: 1-1. Beide ploe gen, die bij aanvang met dertien punten op gelijke hoogte op de ranglijst stonden, waren tevreden met de remise. Om de aansluiting met de middenmoot te behouden, was niet-verliezen het belangrijk ste doel. De beginfase was niet al te opwin dend. De ploegen moesten elkaar eerst even aftasten en dat spel speelde zich vooral op het midden veld af De eerste kans was na een kwartier voor De Koog, dat het moest stellen zonder de langduriggebless- eerden Jan van de Akker, Samar Altawil en Gerrit Vlaming, maar toch een verdienstelijk team op de been kon brengen. Vincent Kaspers vero verde de bal op het middenveld, zette een mooie solo op en haalde hard uit. Zijn inzet ging net naast. In dezelfde minuut kreeg ook Petten een uitste kende gelegenheid om de score te openen. De spits schoot rakelings over. Nadat Petten even later een unieke mogelijkheid onbenut had gelaten, was De Koog het eerst succesvol. Vincent Kaspers speelde Maurice de Groot hoog aan, terwijl deze met de rug naar het doel stond. Met een schitterende omhaal verlengde hij de bal in één keer en liet de keeper kans loos: 1 -0. Een lekkere opsteker voor de thuisploeg, die in het vervolg van de eerste helft het beste van het spel had. Uitgespeelde- kansen gaf de stugge Pettemer defensie echter niet weg. Roberto Casciola. die nauwe lijks ruimte kreeg, schudde zijn bewa ker eenmaal af, maar de keeper voor kwam een treffer. In de tweede helft liet De Koog zich te ver terugzakken in de verdediging, hetgeen Petten diverse goede kan sen opleverde. Maar zoals bijna ge woonlijk hield keeper Dennis Schouwstra zijn ploeg op de been. Petten maakte de fout te lang door te combineren, waardoor De Koog het gevaar met behulp van de buitenspelval steeds kon keren. Na twintig minuten kwamen de gasten toch op gelijke hoogte. De bal werd uit een vrije trap hoog voor het doel geplaatst en door een vrijstaande speler ingekopt: 1-1. Petten kreeg na deze gelijkmaker vleugels en rook de overwinning. De Sonnevan t :'tt i :,'l( r -f y j *4* t4 i I i T I I I j M M II i l l M l l l l i fietse i winke \kj A Waalderstraat Het ontwerp van Willem Kalk voor de parkeerplaats bij Albert Heijn. containers invaliden wagentje» fietsen entree Ibert Heijn/ Willem Kalk, bewoner van de Wil- helminaiaan, heeft bij de gemeente een alternatief parkeer- en doorstromingsplan ingediend. Vol gens hem biedt dat ten opzichte van het huidige plan veel voorde len. 'Een betere doorstroming van het verkeer, meer parkeerplaatsen en een betere indeling van het ter rein.' Dat het hem menens is, blijkt uit het feit dat hij met zijn plan alle fracties van de gemeenteraad is afgeweest. Vanavond besluit de raad over het parkeren bij Albert Heijn. Kalk heeft veel tijd gestoken In het plan. Het biedt een alternatief voor het ontwerp dat in opdracht van de gemeente is gemaakt door architectenbureau Visser. In deze versie, door Kalk als 'labyrint' om schreven, is plaats voor 90 auto's. Automobilisten kunnen de parkeer plaats vanuit de Waalderstraat en de Wilhelminalaan oprijden. Maar mede door de ligging van de in- en uitgang en de krappe draairichtingen, ver wacht Kalk dat er bij de in- en uitgan gen opstoppingen ontstaan. 'In mijn plan is dat niet het geval. Door een andere indeling is er bovendien ruimte voor 102 auto's.' In een deel van de bestrating die voor AH wordt aangelegd, valt het tracé van de Wilhelminalaan te herkennen. Kalk: 'Klopt. Het wordt keurig bestraat en vormt de afvoerroute voor vrachtwagens, zodat die niet hoeven te keren en na het lossen via de Waalderstraat kunnen wegrijden. Dat voorkomt opstoppingen. Andere automobilisten kunnen dat met, want zij hebben geen sleutel van de paal die midden op de weg komt te staan.' Anders in het ontwerp van Kalk is ook de plaats van de viskraam. In het ontwerp van Visser staat die ingetekend nabij de pastorie. Maar Kalk tekende de kraam op een pro minente plek op het plein. 'Daar staat de visboer tenminste op een waar dige plaats.' De vlaggenmasten van AH, die in het ontwerp van Visser er gens midden op de huidige Wilhel minalaan komen te staan, zijn door Kalk vlakbij het winkelgebouw gezet 'Want die horen met op openbaar terrein Anders dan de gemeente wil Kalk van de Drijverstraat geen doorgaande route naar de Bernhardlaan maken. 'Niet nodig, de auto's kunnen ook via de Brouwer- en Bmsbergenstraat en de Wagemakerstraat worden omgeleid. Hierdoor verliezen de au to's in de Drijverstaat geen parkeer plaatsen en blijft het parkeerterrein op de hoek Drijverstraat-Wilhelmma- laan beschikbaar. Bovendien schij nen de auto's uit de Drijverstraat dan niet met hun koplampen in de huis kamer van de woningen aan de Bern hardlaan. Vrachtverkeer moet wor den omgeleid via de Bernhardlaan of om Den Burg heen.' Kalk noemt de reacties van de meeste politieke fracties op zijn plan bemoedigend. speelde een Texelse verdediger klungelig terug op zijn keeper. De bal werd onderschept door een tegen stander, die de bal via de paal naast schoot. Kort hierop werd wederom Niels Dubbelt in stelling gebracht door middel van een dieptepass vanaf het middenveld. Hij schoot de bal knap in de rechterbovenhoek, maar de keeper weigerde wederom te capituleren. Op slag van rust maakte keeper Heerschap nog een harde schuiver van één van de in het rood-zwart gestoken spitsen onscha delijk. De gastheren gingen na de thee voortvarend van start. Een donder- speech van trainer Stins had blijkbaar wonderen gedaan. In de 47ste mi nuut werd het Texelse doel via een snelle aanval onder vuur genomen en moest Heerschap languit gestrekt om een goal te voorkomen. Het offensief van de thuisploeg luwde al spoedig, waarna de Texelaars meer vat op het spel kregen en ook weer enkele kan sen op een doelpunt kregen. Ook Texel'94 was echter met succesvol. De grootste kans in de tweede helft was voor Martin Koorn, die bij een kopbal te hoog richtte. Voor de toe schouwers viel er vervolgens weinig te genieten. Het niveau was bedui dend minder hoog dan voor rust, wat volgens de trainer van VIOS te wijten was aan de hobbelige toestand van het veld. Beide ploegen mogen nu een paar weken uitrusten van de geleverde in spanningen. De volgende wedstrijd staat pas in het nieuwe jaar gepland. Koger verdediging hield onder leiding van de sterk spelende Dennis Vonk echter stand, zij het dat soms wat fortuin nodig was. Toen Maurice de Groot iets verder voor de verdediging ging spelen, nam de druk af en zette De Koog ook af en toe een tegenaan val op. Tot veranderingen in de stand leidde één en ander niet meer. De invoering van een parkeerkaart voor Texelaars vindt rond april plaats. Dat verwacht een woord voerder van de gemeente. De parkeerkaart is een initiatief dat Texels Belang ongeveer een half jaar geleden poneerde Inwoners van de gemeente moeten met de kaart on beperkt kunnen parkeren op betaalde parkeerplaatsen. Volgens de woord voerder moet de uitvoering van het idee echter eerst nog nader uitge werkt worden. 'Je moet onder meer kijken naar de rangvolgorde. Mensen in een straat dichtbij een betaalde parkeerplaats zouden bijvoorbeeld voorrang moeten krijgen boven men sen die wat verder weg wonen.' Be taalde parkeerplaatsen zijn te vinden in Den Burg en De Koog. Gevoetbald hebben ze vorige week niet. maar de F1-pupillen van De Koog vierden toch het kampioen schap. 'Ze hebben een leuk, gezellig en goed voetbalseizoen achter de rug, zonder ook maar één verliespunt. Ze hopen met hetzelfde team de zegetoch in januari voort te zetten', aldus coach René Kossen. In willekeurige volgorde naast hem: Daan Hopman, Yorick Heymk, Jeffrey Praamstra, Jeffrey Bakker, Thijs van Veen, Thomas Wassenaar, Dion Hilverda. Dion Vonk, Tim-Yari Strick en Jim Kossen. Niet op de foto hulp- coach Wil Wassenaar. (foto Bert fjortmgj Zaterdag 8 december Zwaluwen'30 A1 -Texel'94 A2 4-0 De Koog B1-Texel'94 B1 2-5 Texel'94 C1-KSVC1 3-3 Texel'94 C2-WGW C2 2-2 Texel'94 C3-Wienngermeer 0-6 HCSC C2-Oosterend C1 4-1 Texel'94 D1-VIOS D1 15-0 Geel Zwart D1-Texel'94 D2 2-2 Texel'94 D3-BKC D2 1-0 Texel'94 D4-Geel Zwart'30 D2 0-5 Kaagvogels D1-Oosterend D1 4-4 Texel'94 E1-BKC E1 4-2 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E2-SVC D1 2-2 De Koog D1-SVO E1 11-5 De Koog E1-ZDH D1 8-4 Texel'94 E5-SVO E2 5-5 Texel'94 E4-Texel'94 E6 2-1 Texel'94 E3-SVC E1 1-0 SVO E3-ZDH E1 3-5 Texel'94 E7-Texel'94 E8 0-5 Texel'94 F2-SVO F1 0-2 SVC F1-SVO F2 3-0 Texel'94 F3-Texel'94 F1 5-1 Zondag 9 december VIOS-Texel'94 0-0 Oosterend-Oudesluis 1-2 De Koog-Petten 1-1 Knollendam-ZDH 4-1 Spirit'30 2-Texel'94 2 3-0 Hugo Boys 2-Texel'94 3 5-0 Succes 3-Texel'94 4 0-5 Den Helder 5-Oosterend 2 8-1 Texel'94 A1-Alcmaria Victrix 3-2 Donderdag 13 december 18.30 SVO 5-Texel'94 5 SVO 19.20 De Krim 3-SVO 4 De Krim 20.10 ZDH 2-Klif 5 ZDH 21.00 De Koog 4-Klif 2 Kuipers Mantje heeft zaaldienst. Vrijdag 14 december 16.45 Klif E1-De Krim E1 Klif Zaterdag 15 december KSV C1-Texel'94 C1 13.00 Winkel C1-Texel'94 C2 14.00 BKC C3-Texel'94 C3 12.30 Kreileroord D1 -Texel'94 D4 11.00 Sint Boys D1 -Oosterend D1 11.00 Petten E1-Texel'94 E1 11.15 Texelse pupillencompetitie ZDH E1-Texel'94 E7 9.45 Texel'94 E8-SVO E3 9.45 Texel'94 F1-SVC F1 9.45 Texel'94 F3-SVO F1 9.45 ZDH D1-SVO E1 10.45 De Koog E1 -Texel'94 E2 10.45 SVC D1-De Koog D1 10.45 SVO E2-SVC E1 10.45 Texel'94 E6-Texel'94 E3 10.45 Texel'94 E4-Texel'94 E5 10.45 (niet voor de competitie Texel'94 F2- De Koog F1 9.45) Zondag 16 december Texel'94 3-Hugo Boys 2 12.00 Texel'94 4-Succes 3 12.00 Geel Zwart'30 4-Oosterend 3 12.00 17.30 SVO E1-SVO E2 SVO 18.15 Mantje 3-Texel 4 Franchimon 19.05 Krim 2-Casino 1 Meedendorp 19.55 Jelleboog 1 -Mantje 1 Molanus 20.45 Klif 1 -De Koog 2 Sangers 21.35 De Koog 1-SVO 1 Houterman 22.25 Texel'94 1-Texel 2 Van Beek Oosterend heeft zaaldienst. Zondag 16 december 12.30 Texel C1-Texel C2 Meedend. 13.20 RAB 1-Texel 4 Franchimon 14.10 Klif 1-Texel'94 Molanus 15.00 De Krim 1-Texel 2 Sangers Texel'94 heeft zaaldienst. Uitslagen Mantje 3-De Koog 3 5-10: De Knm S-ZDH 313- 4 Klif 5-De Knm 4 2-4. Texel'94 3-RAB 1 3-9: De Knm D1-Texel'94 Dl 1-11: De Krim C2- Texel'94 C1 1-7: ZDH 1-NIOZ 1 11-4;Oosler- end 2-De Krim 1 5-4; Casino 1-Jelleboog 1 0- 2. Mantje 1-De Koog 1 2-11, De Koog 2-Texel'94 1 4-6; Jelleboog 2-Klif 1 1-4. Stand hoofdklasse (resp. aantal gespeelde wedstrijden, punten en doelsaldo) 1 Jelleboog 1 8.22,48-22; 2.Texel'94 19,22. 56-36; 3.De Koog 1 10,22.71-33; 4 Klif 1,10, 19, 46-29: 5.Oosterend 1. 9. 17. 49-32. 6 Mantje 19.15.36-45.7.Texel'94 2.9.14. 37- 36. 8.Jelleboog 2. 10. 14. 32-43. 9.Casmo 1. 9.11.41-42.10.De Koog 2,11.8.44-53.11.De Krim 2. 9. 6 25-39; 12.0osterend 2, 10. 6, 31- 59, 13.De Knm 1,9.0. 25-72. DAAR RED JE LEVENS MEE Wet voormalige bedrijfsgebouw waarin zich de twee appartementen van Grabowski be vinden. Nu het recreatief gebruik mag worden voortgezet, wilde eigenaar het gebouw een fraaiere aanblik geven. (Foto Harry do Groan

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5