Agenda disco teso Lanstel Excursies Schotten terug naar hun roots >C 2 2 TEXELSE JJ COuraNT' mm Calluna Plan 1000 m2 Zondag 16 december: slft )insdag 18 december: aiekfoensdag 19 december: Vier kunstenaars in Het Posthuys Adventsavond in De Waal Verfilming van een monument Wandelen in de winter Vrijdag 14 december: Zaterdag 15 december: Volkskerstzang Zondag 16 december: Maandag 17 december: Dinsdag 18 december: Tentoonstelling van kerststallen KTF verzorgt kerstconcerten Menwedstrijd Stedenontmoeting Volleybal Crossloop AVT KARTlNGlEXfl. Plil7.il DEN BURG Folk-avond Iron Horse Casino Royaal Hoogwater te Oudeschild ZEEHONDEN ZIEN z D Oud-leerlingen weer toneel op Bedrijvenbowlen ^i^Jan Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 14 DECEMBER 2001 r kif hij liti ind i n de Slufter gaat om 11.00 uur de vcx zxcursie 'Door het zout van de zee' he on start, georganiseerd door »taa itaatsbosbeheer. Opgave en inlich- 1.1 ingen bij EcoMare, tel. 317741. ug nc lij chocolaterie A. Looyer, Spinbaan (j |A in Den Burg, worden van 14.00 iens ot 16.00 uur demonstraties 3 g« >onbons maken gegeven. p d lezoekers kunnen zelf aan de slag. no® jeelname kost 25,- Voor groepen fanaf tien personen geldt een Wi |roepstarief. Aanmelden en inlich- 9ei ingen: tel. 313179. Pi K lij voldoende deelname begint om iaa* /at icoMare, tel. 317741. /am tui sne llig sse ara iet' Ter afsluiting van het jaar 2001 r houdt galerie Het Posthuys in De Koog een grote eindejaarsexpositie, waarop werk is te zien van vier kun- ist( stenaars. De meest bekende is schil- pa deres Maya Wildevuur, die landelijk Joc de aandacht trok door een optreden in het televisieprogramma 198 De Stoel. Speciaal voor deze exposi- aki tie is zij een tijd op Texel neergestreken en heeft ze diverse '.®s andschappen gemaakt. Jaap jHartman maakt bronzen beelden en laat zich daarbij vooral ^Inspireren door de natuur, waarvan h lij de kracht en de schoonheid in zijn werk poogt 'te vervatten'. Wine nk Fransen, maakster van onder meer een schilderijen en portretten, is tijdens expositie zelf een paar dagen in hc Het Posthuys. Het is mogelijk om met haar een afspraak te maken /oor het laten maken van een por tret. Leentje Linders, ten slotte, vindt haar inspiratie vooral in de luchtvaart en de sport. Onder haar etsen bevindt zich ook Texels werk. De tentoonstelling wordt zondag 16 december geopend en zal tot medio januari te zien zijn. De formatie Iron Horse levert al jarenlang een belangrijke bijdrage aan de revival van de traditionele Schotse muziek. Met behulp van onder meer doedelzak, tin-whistle, een Ierse variant van de accordeon en een niet te evenaren enthousias me verspreiden de muzikanten hun muziek over West-Europa, Noord- Amerika en Centraal Azië. Zondagavond 16 december spelen de Schotten voor het eerst op Texel, in Question Plaza. Omdat veel Texelaars gisteren nog volop aan het 'naklazen' waren, heeft de organisatie van de winter se serie folkconcerten ditmaal geko zen voor de zondagavond. Iron Horse is maar één week in Nederland en verleden jaar kon het toen geplande concert wegens een onverwachte ziekenhuisopname van één van de bandleden ook al niet door gaan. De groep bestaat uit vier personen. Centrale figuur is Annie Grace, die niet alleen zingt maar ook fluit en doedelzak speelt. Zij wordt bijgestaan door 'turbo violist' Gavin Marwick. Dit tweetal stond tien jaar geleden aan de wieg van Iron Horse. De band werd sinds dien uitgebreid met accordeonist Leo MacCann en violist/gitarist Jonny Hardie. Niet de minsten, want Hardie bijvoorbeeld speelde jaren in de vermaarde groep The Old Blind Dogs. Iron Horse treedt op in zo'n beetje alle uithoeken van de wereld. Hierdoor kwam de groep in contact met een scala aan muzikale stromingen en stijlen. Veel hiervan werd dankbaar gebruikt en vertaald in een eigen manier van musiceren Iron Horse doet dat op puur akoestische wijze. Deze 'terug naar de roots'-aanpak sloeg behoorlijk in op de diverse folkpo- dia. Iron Horse is dan ook de enige Schotse band die nooit wordt over geslagen tijdens de planning voor Celtic Connections, Engelands meest bekende folkfestival. Het optreden van Iron Horse in Question Plaza begint zondag om 20.30 uur. Kaartjes kosten ƒ20,- en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Nauta Boek en hotel De Lindeboom. In de kerkenkamer van de hervorm de kerk in De Waal wordt woens dag 19 december een advents avond gehouden. Een koor brengt kerstliederen ten gehore, de bezoe kers zingen samen ook enkele lie deren en onder het genot van een kopje koffie of thee kan worden geluisterd naar een kerstverhaal. De bijeenkomst begint om 20.00 uur, de toegang is gratis. Filmnieuws Cinema Texel beleeft woensdag de 'wereldpremière' van 'Lord of the rings', het lang verwachte eerste deel van de verfilming van J.R.R. Tolkien's 'In de ban van de ring'. Dit literaire meesterwerk, een monument in het sprookjes achtige genre, werd gelezen door meer dan honderdmiljoen mensen in veertig verschillende landen en inspireerde generaties van kunstenaars bij het maken van hun eigen werk. Cineasten probeerden 'In de ban van de ring' al eerder te verfilmen, maar het resultaat kon volgens de ken ners niet in de schaduw staan van het boek. Peter Jackson waagde een nieuwe poging en ditmaal lijken de sceptici gunstiger gestemd. Dat mocht ook wel, want kosten noch moeite zijn gespaard, met als gevolg dat de productie de duurste is geworden uit de geschiedenis van de film. Texelaars die het leuk vinden om met het hele gezin naar de bioscoop te gaan en 'Harry Potter' al hebben gezien, kunnen terecht voor 'Minoes', een nieu we Nederlandse familiefilm, naar het boek van Annie M.G. Schmidt. Het verhaal gaat over ene Tibbe, beginnend journalist bij de Killendoornse Courant. Eigenlijk is hij te verlegen om een goede journalist te zijn en ontslag hangt hem dan ook boven het hoofd, maar zijn cheffin geeft hem nog één kans. Terwijl Tibbe tobt waarover hij een goed verhaal kan schrijven, ontmoet hij de merkwaardige juffrouw Minoes. Zij is naar eigen zeggen vroeger kat geweest en gedraagt zich inderdaad nogal 'kats': ze spint, geeft kopjes, slaapt bij voorkeur opgerold in een doos en kan met katten com municeren. Tibbe heeft eerst zo zijn twijfels over deze dame, maar als zij hem dankzij haar contacten met katten aan het exclusieve nieuws helpt waarmee hij zijn baan kan behouden, besluit hij haar als assistente aan te nemen Voor de liefhebbers van avontu ren- en actiefilms is er 'A knight's tale', geïnspireerd op de beroemde Middeleeuwse verha len 'The Canterbury Tales'. Hoofdpersonage is ridder William, die na het overlijden van zijn meester samen met zijn vrienden Roland en Wat op weg gaat. Op hun reis komen ze een onbekende schrijver tegen, Chaucer. William, die officieel geen ridder is, dwingt de schrij ver de documenten te maken die hem de titel bezorgen. Met die in zijn bezit gaat de jongeman zich bewijzen als een echte ridder. Een enorm succes is de opnieuw geprolongeerde film over Harry Potter, die in twee versies wordt vertoond: de originele Engelse, die in het Nederlands wordt ondertiteld en.'Harry Potter and the philosopher's stone' heet, en de Nederlands gesproken 'Harry Potter en de steen der wijzen'. De inmiddels wereldberoemde personage belandt daarin op Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus, leert alles over bezemstelen, toverdranken en monsters en moet het opnemen tegen Voldemort, 's werelds meest gevreesde magiër, die jaren gele den al eens een moordaanslag op hem pleegde. Het verhaal is erg spannend en hoewel de film wordt aangekondigd als 'familie film' wordt ouders en verzorgers aangeraden kinderen van jonger dan zes jaar niet alleen te laten kijken. Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje organiseert een serie winterse wandeltochten, die door en rond de Dennen voeren, een omgeving waarvan de natuur menigeen ook in deze tijd zeer kan bekoren. De eerste wordt zondag 16 december gelopen, de andere op 13 en 27 januari en 10 februari. Starten is mogelijk tussen 13.00 en 14.00 uur. De deelnemers kunnen kiezen uit wandelingen van vijf en tien kilometer. Vertrekpunt is steeds kiosk De Happerij aan de Nattevlakweg, met uitzondering van de tocht van 13 januari, wanneer de kiosk wordt verbouwd (nadere bijzonderheden volgen). De routes worden uitgezet met rode en oranje paaltjes en lopen over gangbare paden en wegen. Het inschrijfgeld voor de hele serie bedraagt ƒ9,- voor leden en ƒ11,- voor niet-leden. Iedere wandelaar die tenminste drie van de vier toch ten volbrengt, ontvangt aan het eind een herinnering. Wie daar geen behoefte aan heeft, betaalt ƒ7,-. Inschrijven per tocht is ook mogelijk De kosten bedragen dan ƒ3,- voor leden, ƒ4,50 voor niet- leden en ƒ3,50 voor wie geen herin nering wil ontvangen. Nadere infor matie is verkrijgbaar bij B A Roest, tel. 314451. Om 15.00 uur start in dorpshuis De Hof in De Koog een adventsmiddag voor ouderen. In Oosterend wordt van 17 00 tot 22.00 uur een kerstmarkt gehouden. In Cinema Texel draait de ondertitelde versie van Harry Potter (aanvang 18 30 en 21.30 uur), Minoes (19.00 uur) en A knight's tale (21.45 uur). Van 9.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.30 uur fotografeert Pieter de Vries in De Lindeboom schilderijen van Harry Tielemans. De reproduc ties komen in het boek 'Texel, ont roerend goed.' In Cinema Texel draait de Nederlandstalige versie van Harry De katholieke kerk in Den Burg wordt vrijdag 21 december getrans formeerd tot concertzaal, wanneer er om 20.00 uur de traditionele Volkskerstzangdienst begint. Zoals gebruikelijk zijn er optredens van een groot gezelschap muzikanten en vocalisten. De hoofdmoot wordt verzorgd door het Christelijk koor The Singers of the Lord, dat onder leiding staat van dirigente Nelleke Schreur-Visser en instrumentaal wordt bijgestaan door Rachel Barnard (piano) en Nisheeta Barnard (slagwerk). Daarnaast wordt gemusiceerd door The Messengers - met dirigent Jaap van der Slikke en pianist Jan Kruithof - en muziekvereniging DEK, dat onder leiding staat van Tammo Lenting. Het publiek krijgt niet alleen kerstliederen te horen, maar kan ook zelfjneezingen. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecollecteerd voor het Liliane Fonds. Potter (aanvang 12.30 en 15.30 uur), Minoes (13.30, 16 00 en 19.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter (18.30 en 21.30 uur) en A knight's tale (21.45 uur). In manege Akenburg begint om 10.15 uur een dressuurwedstrijd om de Jaap de Graafbokaal. In de Dennen wordt een crossloop gehouden, georganiseerd door AVT. Met diverse categorieën en afstan den. Inschrijven kan vanaf 10.30 uur in hotel Bos en Duin, de start is om 11.00 uur. Informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel. 313387. In Question Plaza begint om 20.30 uur een folkconcert van de Schotse groep Iron Horse. In Cinema Texel draait de Nederlandstalige versie van Harry Potter (aanvang 12.30 en 15.30 uur), Minoes (13.30, 16.00 en 19.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter (18.30 en 21.30 uur) en A knight's tale (21.45 uur). De afdeling Texel van de NBvP Vrouwen van Nu houdt een kerstbij eenkomst in de kantine van De Bolder, aanvang 18.00 uur. Onder begeleiding van het Koninklijk Texels Fanfarecorps vindt in de doopsgezinde kerk van Den Burg een kerstsamenzang plaats. Aanvang 19.30 uur, de toegang is gratis. In Cinema Texel draait de ondertitelde versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en A knight's tale (20.30 uur). In Cinema Texel draait de ondertitelde versie van Harry Potter (aanvang 20.00 uur) en A knight's tale (20.30 uur). In de gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg kunnen lief hebbers van kerststallen hun hart ophalen. Van dinsdag 18 december tot en met zaterdag 22 december staat het gebouw vol kerststallen, gemaakt in de meest uiteenlopende landen en in diverse stijlen en maten. De tentoonstelling is van dinsdag tot en met vrijdag te bezichtigen tussen 13.30 en 21.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps verzorgt in de dagen voor Kerstmis volgens traditie enkele optredens. De eerste is op maandag 17 decem ber in de doopsgezinde kerk in Den Burg. Het betreft een samenzang die om 19.30 uur begint en ongeveer een uur zal duren. Wie zin heeft om allerlei bekende kerst liederen mee te zingen, is welkom. Menners doen zondag in de binnenbak van manege Akenburg mee aan de tweede wedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal. De eerste deelnemers gaan om 10.15 uur van start. De toegang is gratis. Twee Texelse teams deden zondag in Julianadorp mee aan de Stedenontmoeting van de Nederlandse Bowling Federatie Per vereniging speelden hierbij een dames- en een herenteam, beide bestaande uit vijf spelers. Door afwezigheid van de sterke spelers eindigden de Texelaars op de laat ste plaats. Ancheligue Mets gooide bij de dames haar eerste 200-game van dit seizoen. Geen van de Texelse heren bereikte deze mijlpaal. Zondag 23 december geeft KTF een kerstconcert in theater De Kiekendief op vakantiecentrum De Krim. Ook hier worden de bezoekers uitgenodigd bekende melodieën mee te zingen. Dit optre den begint om 14.30 uur en duurt, inclusief een pauze, tot ongeveer 16.00 uur. Op kerstavond, maandag 24 decem ber, begeleiden leden van het korps de kerstsamenzang in De Koog. Als gebruikelijk verlenen Dory Kuip en Gijs Verschoor vocale medewerking. Deze bijeenkomst wordt gehouden bij de hervormde kerk en begint om 19.00 uur. Het bijwonen van de con certen is in alle gevallen gratis. Sporthal Ons Genoegen vormt zaterdag het speelveld van zes vol leybalwedstrijden. De eerste drie beginnen om 13.30 uur, wanneer het eerste, tweede en derde dames team van Tevoko in actie komen tegen respectievelijk Whamwham, Harpoen 1 en VC Niedorp 1. Om 15.00 uur begint de laatste serie van drie. Het eerste herenteam, de A-jeugd en het tweede herenteam spelen dan tegen VCO 1, 'selectie Connie' en WSOV 4. Atleten gaan zondag van start in de vierde crossloop van dit seizoen, georganiseerd door Atletiekvereniging Texel. Zij lopen in de Dennen over een grotendeels onverhard parcours met enkele heuvels. De wedstrijd bij de jeugd tot en met 12 jaar voert over een parcours van 1300 meter, de oudere jeugd en de senioren kunnen kiezen uit wedstrijden over 2,9, 5,8 en 8,7 kilometer. Inschrijven is vanaf 10.30 uur mogelijk in appartemen tenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg Het eerste startschot klinkt om 11.00 uur Informatie is te verkrijgen bij Rita Dogger, tel 313387. Vr. 14 7.50 en 20.15 u Za 15 8.37 en 21.05 u Zo. 16 9.20 en 21.46 u Ma. 17 9.37 en 22.10 u Di. 18 9.40 en 22.34 u Wo. 19 10.10 en 23.26 u Do. 20 10.30 en 23.44 u Vr. 21 11.00 en - u MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag en woensdag 14.00 uur Sleepnetvissen, garnalen proeven en... naar de zeehonden. Plaatskaarten aan boord verkrijgbaar. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-51 52 81 74 DEIU BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Zwemparadijs "k Spetterende Zaterdag 15 december van 19.00-22.00 uur Entree ƒ6.- p.p. Cf OAAft GEBEURT HET» Zondag 16 december met de Schotse formatie Aanvang 20.30 uur. toegang ƒ20.- Vrijdag 21 december incl. speelmunten, drank en hapjes Aanvang 21.00 uur. einde 00.00 uur toegang f75,- TESO verzorgt deze week geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Nadere infor matie kan worden verkregen via tel. 0222 - 369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. OP DE WADDENZEE rtmanai «rs ïehondenrondvaart met DE WITTE ZEEHOND Afvaart op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur Bij voldoende deelname. B3 Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventje, Oudeschild. Tel. 313806 of 06-51105775 Fax 315097 Parks Sluftervallei Krwnweg 104, De Cocksdorp, tel.. 316819 V» LU 06 KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - speurtocht midgetgolf - snoeken 12.00- 18.00 uur 17,50 p/p Ook hét odres voor feesten partijen recepties etc. Alle dagen geopend van 10 22 uur (reserveren gewenst). Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 17 december op om 8.43 uur en gaat onder om 16.27 uur. 14 december nieuwe maan; 16 december springtij De Vereniging van Oud-leerlingen heeft het blijspel "t Is maar tijdelijk' van J Hemmink-Streepkamp in stu die genomen. Het is een blijspel in drie bedrijven dat zich afspeelt in het huis van een weduwe en haar zonen. Als er ergens brand is geweest, komen er tijdelijk twee ooms in het huis wonen. Dat leidt tot allerlei verwikkelingen. Het stuk wordt uitgevoerd op 2 februari in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en op 9 februari in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp. De regie is in handen van Hein Tjepkema. Mede door een 200-game van Cees Witte, kreeg het team van Kraanverhuur Kager dinsdagavond klop van het sterk spelende team van Verhuurbedrijf H. Bruining. Samen met teamgenote Ancheligue Mets gooide Witte een mooie serie van 1450 pinval. Bij het team van Primera Mets gooide Peter Huisman twee games boven de 200. Maar de hoogste notering van de avond kwam op naam van Marcel Witte van het team Architectenbureau Honingh met een game van 223 pinval. En verhoogde Corine Plaatsman haar serie vorige week al, deze week gooide zij vier games van meer dan 170 pins. Dit resulteerde in een serie van 701 pin val. Bij de jeugd verhoogde Henk Grootjen zijn serie naar 362 pinval in drie games. De hoogste game kwam deze week op naam van Gerard Witte van het Speelkwartier (162 pinval) Steven van Beek van het team Steakhouse Eiland gooide met 444 pinval de hoogste serie. Uitslagen: TCA Oosterend - Primera Mets 0-5, Op de Stenenplaats - Arch.Bur. Honingh 4-1, Vliegveldrest. Texel - Swirl's IJssalon 3-2, Duinrest. Juliana - App.verh. Land en Zeezicht 3-2; Cinema Texel - Loonbedr. Plaatsman 1-4, Kraanverhuur Kager - Verhuurbedr H. Bruining 1-4. Jeugd: Hordifood - De Killers 2-2; De Ducky's - Het Speelkwartier 1-3; Taxi Grootjen - Steakhouse Eiland 0-4. r W V .'- - tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 11