Rentenaar in de markt voor garage Reij Irritatie over actie Stichting Wonen Veiling trekt veel koopjesjagers - Deur disco moet in veilige richting draaien JT Woningen op plek Strender garagebedrijf? I DINSDAG. VOOR-KLRZEtO IW0EN5DRG, OUWE-KLRIEN (PONDERDRG,NR-KLRZEN uit het Cabaret-café 4 TEXELSE COURANT' EN DRN ft ER NOG VRN HET WEEKEND, KEEb KLAZEN WWW.TEVELCflRTOON. MVWEB.Nl Gaat het weer een beetje meneer... Huzarenstukje gelegenheidsduo op klaverjasclub Zwaluwen lijden onnodig verlies Eilandcompetitie volleybal iiiï Patiëntenplatform krijgt website Zwemmers goed in Heemskerk Beleid VRIJDAG 14 DECEMBER 2001 Het college stuurt aan op verhui zing van garage Rentenaar in Oosterend naar garage Reij in Den Burg. Het vrijkomende terrein aan de Peperstraat in Oosterend komt volgens wethouder Schilling in aanmerking voor de bouw van woningen. B en w voelen niets voor de uitgelekte plannen van de Stich ting Wonen Texel (SWT) om op de locatie 'Reij' 50 tot 60 senioren woningen te bouwen. Adri Rentenaar laat desgevraagd weten dat de verhuisplannen voor zijn bedrijf zich nog in een zeer pril stadium bevinden. 'We moeten naar de toekomst kijken. De milieueisen worden steeds strenger en in dat opzicht zitten we hier midden in het dorp niet op de meest geschikte locatie. De gemeente wil ons er graag weg hebben en garage Rei) zit op een uitmuntende locatie. We zijn in onder handeling, meer kan ik er niet over zeggen.' Schilling: 'Als garage Rentenaar zou vertrekken, is dat een vooruitgang voor de buurt en een prima mbreidingslocatie voor woningen. Reij is voor dit bedrijf een prima al ternatief. Want een garage moet je niet achter op een bedrijventerrein zetten, dat werkt niet. Het enige dat nog moet gebeuren is dat koper en verkoper het eens worden over de prijs.' Een ander plan, dat van de SWT om op de locatie 'Reij' seniorenwoningen te bouwen, veroorzaakte dinsdag avond tijdens de raadsvergadering een hoop commotie. Wethouder Schilling ergerde zich eraan dat hij het uit de krant had moeten vernemen. Ik heb Jan van Andel gebeld en hem gevraagd: hoe kun je dit doenl Dit is toch de omgekeerde wereld. Nor maal gesproken is over dit soort za ken eerst overleg met de gemeente.' De directeur van de SWT had op ei gen initiatief een architect opdracht gegeven om te kijken of de bouw van seniorenwoningen op de locatie Reij mogelijk is. Studie maakte duidelijk dat de bouw van 50 tot 60 woon voorzieningen met aanvullende woonzorgvoorzieningen financieel haalbaar is. Van Andel had de rappor- Schilling dacht daar anders over. 'We hebben naar verhouding heel veel grond voor woningbouw, maar geen snipper voor bedrijventerrein. Als bedrijven uit het centrum weg willen, hebben we ze niets te bieden.' Van Andel betreurt dat de gemeente niet wil meewerken aan woningbouw tage laten lezen aan de medewerkers en het bestuur van de stichting en het bestuur van de bewonersvereniging. Hij betreurt dat het voortijdig uitlekte naar de pers. 'Maar het is inherent aan een organisatie die open en transparant wil zijn.' Van Andel zegt dat maatregelen zijn getroffen om dergelijk incidenten te voorkomen. Die moeten met name Dick Drijver (Texels Belang) gunstig stemmen. 'Het is nu al de tweede keer dat dit gebeurt', wees de politi cus op een eerdere confrontatie tus sen Schilling en Van Andel, die het college destijds verweet zich te wei nig in te zetten voor het oplossen van de huisvestingsproblematiek. 'Hij moet zich maar eens achter de oren krabben om te kijken hoe hij zorgvul diger met de gemeente kan omgaan.' Hans Roeper (PvdA) vond de verwij ten onterecht. 'Van Andel en de zij nen denken tenminste mee over een oplossing voor het woningtekort.' Roeper vindt de locatie aan de Bern- hardlaan wel geschikt als toekomstig woongebied. 'Langs de Bernhard- laan staan al veel woningen, dus waarom hier niet? Ik vind het hele maal geen gek verhaal.' Maar op het terrein van Reij. 'Het plan is haalbaar en gebleken is dat met de familie Reij tot overeenstemming is te komen.' De noodzaak voor de bouw van seniorenwoningen staat volgens de SWT onomstotelijk vast. 'Uit dit jaar gehouden woning marktonderzoek blijkt dat in 2010 een tekort aan 200 woningen zal bestaan die geschikt zijn voor senioren. Het uitbreidingsgebied Den Burg West is een geschikte locatie voor senioren, maar daar kunnen voor deze doel groep maar weinig woningen worden gebouwd. Den Burg Oost is gezien de afstand tot de voorzieningen min der geschikt.' Bij de SWT staan nu zo'n 170 senio ren ingeschreven die een huurwoning zoeken. Daarnaast is er grote belang stelling voor koopwoningen. Dankzij de bouw van seniorenwoningen en de doorstroom die daardoor ontstaat, verwacht Van Andel dat er woningen beschikbaar komen voor starters. 'Zo snijdt het mes aan twee kanten. Maar dan moeten we wel een koek hebben om in te snijden.' A Rosa Harbers en Theo Witte heb ben deze week een huzarenstukje uitgehaald. Het gelegenheidsduo won voor de tweede achtereen volgende keer de competitieronde van Klaverjasclub Den Burg en deed daarmee goede zaken in het algemeen klassement. Lieuwe van der Veen en Hans Westdorp zijn daarin een klasse apart. Zij leiden nu ook in de stand om de tweede periode. Rosa Harbers en Theo Witte voelen elkaar uitstekend aan bij het kaarten. Harbers verving opnieuw de nog zieke Jaap Witte en wederom met veel succes. Opvallend was dat zij precies evenveel haalden als vorige week. Er werden er weer 7325 bij geschreven. Ze staan nu zowel in het algemeen klassement als in de tweede periode op de tweede plaats. Lieuwe van der Veen en Hans West dorp blijven goed scoren. Deze week behaalden ze 7163 punten. De voor sprong op de concurrentie wordt gro ter en groter, de achterstand van de nummers twee is al bijna 3000 pun ten. John van Heerwaarden en Carlo Bos vervingen de afwezige Peter en Wil van Heerwaarden. Zij deden dat deze week stukken beter dan vorige week. Nu werden 7136 punten bij el kaar gespeeld en dat was goed voor de derde plaats. Dankzij dit resultaat staan de Van Heerwaardens weer op de negende plaats in het algemeen klassement. Gerrit Smit en Cees Vinke hebben de vorm ook weer te pakken. Deze week pakten zij de vierde plaats met 6885 punten. Winst in het algemeen klassement leverde deze prestatie niet op. Zij blijven twaalfde. Gerda en Freek Veeger kwamen tot de prima score van 6805 punten. Ook in dit geval was het niet genoeg om te stij gen in het klassement, waar ze op de dertiende plaats staan. Het gemid delde was deze week met slechts 6189 punten aan de lage kant. Eigen lijk vreemd, aangezien er wel 47 mar sen bij elkaar werden gespeeld. In de periodestand zijn er met nog twee spelletjes van zestien beurten te spelen nog drie kanshebbers over. Het blijft kwakkelen met ZDH. Ook tegen het slechts twee plaatsen hoger geklasseerde Knollendam slaagde de hekkensluiter er zon dag niet in drie punten aan het to taal toe te voegen. De gasten kwa men nog wel op voorsprong in Oost-Knollendam, maar raakten na de gelijkmaker de weg volledig kwijt, waardoor de eindstand 4-1 werd. Zoals zovaak speelde ZDH een wed strijd met twee gezichten. Het begin was ronduit nerveus, met haastige trappen richting de spitsen en veel balverlies. Gaandeweg de eerste helft kregen de Zwaluwen echter in de gaten dat de tegenstander ook niet tot de toonaangevende clubs in de zevende klasse behoort. Ze durfden iets meer de tijd te nemen voor het Lieuwe van der Veen en Hans West dorp hebben de beste papieren, maar Jaap en Theo Witte (met ruim 600 punten achterstand) en Frans Stark en Bas Tromp (op ruim 750 punten) mogen nog hopen Programma dinsdag 18 december Veld A, heren 18.30 OSG-Tatenhove 1 Super de B. 19.15 Super de Boer-CVI OSG 20.00 Agrifirm-Teso CVI 20.45 Slock-Autocentrale Agrifirm 21.30 DGM-Kobeko Autocentrale 22.15 Maarcobouw-Paal 28 DGM Veld B, gemengd/heren 18.30 Klif 12-Slagerij lepe LenR 19.15 LenR-Nioz Kevermuseum 20.00 Kevermus.-Tatenhove 2 Nioz 20.45 SI. Beverdam-Fitt Zandbank 21.30 Kossen-Zandbank Beverdam 22.15 Cocky's-Sportshop 2 Kobeko Veld C, dames 18.30 Dros-Salon M. Jozefschool 19.15 Jozefschool-Wiersma Dros 20.00 Bar Sportief-Milly's De Krim 20.45 De Krim-Zeilmakerij Goënga 21.30 NBC Eelman-Goënga Zeilm. 22.15 Smash'68-De Rival NBC Eelm. Wedstrijdleiding: Daan en Dick (tel. 320370 315096) Uitslagen 11 december Maarcobouw-Kobeko 3-0; Agrifirm- CVI0-3; DGM-Tex. Autocentrale 2-1 OSG-Teso 1-2; Grooten Slock- Tatenhove 1 1-2; Sportshop 2-Paal 28/De Krim 2-1Slagerij Beverdam- Lindeboom 2-1; De Wit Installatie- techniek-Fitt 0-3; TX Kossen Horeca- LenR 0-3; De Wit Installatie- techniek-Tatenhove 2 2-1Nioz-Rabo 3-0; Twaalf Balcken-Cocky's Kapsa lon 0-3; Westerlaken-Eierlandsche Huis 1-2; Natuurwinkel-Durper Drup 1-2; Nokanto-B&BvdVis&den Boer 3- 0; Klif 12-Sportshop Texel 3-0; Wessels Ontwerptl-Slagerij lepe de Boer 2-1; Haarstudio-Timmers Bak kerij 2-1. Een materialenveiling in de schu ren van voorheen Texel Verhuur BV aan de Laagwaalderweg van Jan Kikkert trok woensdag zo'n 250 tot 300 kopers en belangstellenden. Geveild werd een gevarieerd as sortiment spullen, afkomstig uit de aannemerij, de wegenbouw en het agrarisch loonwerk. Blikvangers waren enkele personenwagens van het merk Mercedes. Veiling meesters J. Meijer en W. Zandwijk van de Coöperatieve Nederlandse Bloembollencentrale lieten zich na afloop tevreden uit over het ver loop. Ook tot hun verrassing ver scheen aan het slot van de veiling deurwaarder mevr. L.C. Vermeer- Lagerveld, die beslag legde op een deel van de opbrengst van de vei ling. Zelfs voor de geroutineerde veiling meester uit Lisse was het een bijzon der boelhuis. 'Zo'n breed assortiment met zó veel verschillende kavels ge beurt niet vaak.' Het aanbod bestond uit luxe wagens, tractoren, gereed schap, kantoorinventaris en noem maar op. De belangstelling viel hem niet tegen. 'Het kan natuurlijk altijd beter, maar onze verwachting is aar dig uitgekomen. Vooral voor de klei nere artikelen, zoals hand gereedschappen en spullen uit het kantoor en het magazijn, bestond veel kooplust. Gereedschap voor in de garage sprong er echt uit.' Minder animo was er voor grotere, wat ge dateerde machines. Een deel van de spullen werd al meerdere jaren niet meer gebruikt en zichtbaar was dat deze rustperiode een deel van het materiaal geen goed had gedaan. 'Een deel van de kavels werd opge houden, maar dat komt ook doordat kopers tijdens de veiling soms niet tot een besluit konden komen. Mensen zijn toch uit op koopjes, maar Kikkert wilde voor een deel van de spullen wel een goeie prijs. Maar na afloop hebben we nog aardig wat transac ties kunnen afwikkelen.' Alvorens de CNB de veiling hield, had het bedrijf zich uitvoerig geïnfor meerd over de geschiedenis van Texel Verhuur BV. Texel Verhuur BV is onlangs failliet verklaard en moest worden ontruimd. Meijer: 'Sommige geruchten waren ons ook ter ore ge komen. Maar we hebben de vrijheid gekregen om de inventaris te veilen. Op de komst van de deurwaarder hadden we niet gerekend.' Vermeer-Lagerveld benadrukt dat het een vrijwillige verkoop betreft. 'Maar een cliënt van mij had nog een vor dering uitstaan en daarom heb ik na afloop beslag gelegd op een deel van de opbrengst van de veiling. De ko pers hebben hun spullen gewoon kunnen meenemen.' Volgens Kikkert betreft het een schuld aan een Texels bestratingsbedrijf. 'Die ondernemer had dat geld inderdaad nog te goed van mij. De rechter heeft dat beves tigd. Maar deze man is mij nog on geveer het dubbele schuldig aan huur. Hij probeert daar onderuit te komen, maar dat zal hem niet luk ken.' c>a Veiling CNB| 0252-431431 Veel kijkers en kopers tijdens de veiling In de schuren van voorheen Texel Verhuur BV. (Foto Gorard Timmorman) samenspel en dat leidde prompt tot kansen. Het leek zelfs 0-1 te worden toen Ronald Biesboer alleen op de keeper kon afgaan. Hij besloot op het laatste moment de bal af te schuiven op collega-spits Niels Dekker, die koel afrondde. De assistent-scheids rechter, lid van Knollendam, aarzelde even en vlagde toen voor buitenspel, waarna de scheidsrechter het doel punt alsnog afkeurde. Zijn beslissing was op z'n minst dubieus en wellicht ingegeven door een situatie van een paar minuten eerder, toen een speler van de thuisploeg in het strafschop gebied van ZDH ten val kwam en heel Knollendam vruchteloos om een penalty schreeuwde. In de beginfase van de tweede helft speelden de Zwaluwen hun beste voetbal. Ze streden vol overgave en legden af en toe aardige combinaties op de hobbelige grasmat. Foutloos was het allemaal niet, maar het was goed genoeg om Knollendam op ei gen helft vast te zetten. Dat leidde na tien minuten tot de openingstreffer, toen Daan van der Slikke tegen de onderkant van de lat schoot en de bal vervolgens in het doel werd gewerkt. Het leek de voorbode van nog meer Hoornder succes. De grootste kans op 0-2 kwam op naam van Niels Dek ker. die aan de rechterkant vrij kon oprukken, in het strafschopgebied gekomen aarzelde tussen zelf schie ten en een voorzet geven en toen de bal slordig achter z'n meegekomen broer Michiel plaatste. Even later was Knollendam bij één van de schaarse soepele aanvallen wél succesvol (1-1) en hoewel de Zwaluwen hadden moeten beseffen dat er nog niets aan de hand was, sloeg de paniek plotseling toe. Ze vervielen in hun oude. haastige spel en slaagden er daardoor zelden meer in de bal langer dan een paar tellen in bezit te houden. De spelers van de thuisploeg bespeurden de angst bij de tegenstander en ging daardoor zelf beter voetballen. Even nog hield ZDH stand, maar toen de goed keep ende Chris Stolk een kwartier voor tijd moest capituleren (2-1) was het pleit beslecht, waarna Knollendam de score in de slotfase nog kon uitbou wen naar een even logische als ge flatteerde 4-1 Het Regionaal Patiënten- en Consumentenplatform Noord-Hol land Noord (RP/CP NHN) is met in gang van 15 december ook via inter net te bereiken. De ruim zeventig aangesloten patiënten- en consumentenverenigingen zijn dan te vinden via www.rpcp.nl/nhn. Ook het Informatie- en Klachtenbureau Gezondsheidszorg (IKG) is op deze site te vinden, ledereen met vragen of klachten over de gezondheidszorg kan op deze site terecht. De Texelse zwemmers Simone de Wit en Wouter Dogger hebben afgelopen weekeinde meegedaan aan een wed strijd in Heemskerk. Zij kwamen uit voor zwemvereniging Hoorn, die met de beker naar huis ging. De Wit zwom zich tweemaal naar een tweede plaats. Bij de 100 meter vlinderslag bracht zij haar persoonlijk record op 1.15.42, de 100 meter vrije slag legde zij af in 1.05.41Dogger zwom een persoonlijk record van 1.06.60 op de 100 meter rugcrawl en zwom de 100 meter vrijeslag in 58.94. Het niet in de juiste richting draaien van toegangsdeuren van enkele horecabedrijven is één van de wei nige aanmerkingen die nog zijn te maken op de brandveiligheid en de vluchtmogelijkheden in disco's en andere uitgaanscentra op Texel. Aanpassen van de draairichting is in de meeste gevallen echter niet verplicht omdat de regel is dat al leen deuren waarvan in geval van brand door meer dan 50 mensen gebruik moet kunnen worden ge maakt niet tegen de vluchtrichting in mogen draaien. In die gevallen zal dus niet worden opgetreden, tenzij de foute draairichting strijdig is met de goedgekeurde bouw tekening. De brandweer heeft 52 'publieks- gevoelige' bedrijven gecontroleerd Daarbij werden ten aanzien van twin tig bedrijven aanmerkingen gemaakt en bij 12 bedrijven bleken problemen te zijn met de draairichting van de deuren. De betrokken ondernemers reageerden goed op de aanmerkin gen. Bij hercontrole bleek dat alle bedrijven nu brandveilig zijn en dat in café Le Berry, bar Tiffany Club, Speelkwartier De Koog en café De Pilaar de draairichting van de deur is gewijzigd. Bij De Zeven Provinciën, restaurant Osprey en café Onder de Pomp hoefde dat met omdat de draairichting overeenstemt met de bouwvergunning en omdat het gaat om minder dan 50 mensen die er gebruik van moeten kunnen maken. Dat laatste geldt ook voor De Karseboom, maar de draairichting van deur en tussendeur zullen toch worden veranderd, tegelijk met de bouw van een serre. In café De Jut ter, café In de Grooten Slock, De Twaalf Balcken en cafe De Zwaan klopt de draairichting met met de bouwvergunning en zal de brandweer nader overleg voeren met de betcok- ken exploitanten. De brandweerrapportage meldt over disco De Jelleboog dat daar meer dan voldoende vluchtwegen zijn, maar dat de buitendeur naar binnen draait en de binnendeur naar buiten. Dat klopt met met de tien jaar gele den verstrekte bouwvergunning, maar de afwijking is destijds nadruk kelijk goedgekeurd door de controle rende ambtenaren. Daarom wordt het redelijk gevonden dat het veranderen van de draainchting voor een deel op kosten van de gemeente gebeurt. 'Pip Barnard cn Janien dc Bruijn bespreken het lokale nieuws* De uitslagen van de enquête over het functioneren van de gemeenteraad, de Volksraadpleging over de Lokale Democratie, waren natuurlijk al lang bekend. Daar hebben we ons in juni op het Festival van de Lokale Demo cratie al in verdiept. Maar pas on langs is ook het commentaar van de invullers, bekend gemaakt. Dat moest eerst geïnventariseerd en uit getypt en iedereen weet dat ambte lijke molens niet zo snel draaien. Maar ze draaien wel, en al enkele maanden na het inleveren van de for mulieren was het commentaar keu rig gebundeld en gerubriceerd be schikbaar. Het is verbazingwekkend wat zoal aan commentaar werd gegeven Let wel: de enquête was bedoeld om het functioneren van wethouders en ge meenteraad te toetsen. En toch werd commentaar geleverd als: ze moeten hondenbezitters strenger aanpakken, er moet meer aandacht voor voet gangers zijn, het vliegveld moet blij ven, en ze moeten de frequentie van Radio Texel bekend maken. Dit is niet uit wiens duim dan ook gezogen, de geïnventariseerde uitspraken liggen voor iedereen ter inzage in het ge meentehuis. Ook op de discussie-avonden over de structuurvisie die in de verschil lende dorpen werden gehouden, was dit en dergelijk commentaar met van de lucht. De plantsoenenman moet meer hulp krijgen, de bushalte moet meer in het centrum komen en mo gen de bankjes van de buurman wel in de berm staan? Allemaal heikele punten en ongetwijfeld het bespre ken en eventueel ingrijpen waard, maar van het beleggen van een avond om te komen tot een goed gefundeerde en breed gedragen structuurvisie, mag meer worden ver wacht. Het gaat hier immers om een plan waarop de toekomstige bestemmings- en beleidsplannen zullen worden gebaseerd. De vraag is niet wat er nu verkeerd is, de vraag is niet wat ons op dit moment irriteert, de vraag is: hoe vinden wij dat het eiland, ons dorp, er over twintig of dertig jaar uit moet zien. En als wij vinden dat de bus dan nog op de eerste boot moet rijden, als wij vin den dat er dan in nog alle dorpen winkels en medische posten moeten zijn, hebben we nu de kans om dat te zeggen Natuurlijk kunnen we gelaten afwach ten wat ons nu weer overkomt, maar we kunnen ook ons leven in eigen hand nemen en proberen de wereld daarnaar te zetten. De nu te ontwik kelen structuurvisie is bedoeld voor een periode van twintig of dertig jaar. Pas in 2030, als we zelfs de laatste guldens met meer mogen omwisselen voor euro's, dient een nieuw plan te worden opgesteld. Pas dan wordt weer naar onze mening gevraagd. En natuurlijk zijn er tot die tijd nog acht gemeenteraads verkiezingen, het zou dom zijn deze kans tot inspraak voorbij te laten gaan. Het was deze week Ouwe Sunderklaas, in maart zijn er weer verkiezingen en voor die tijd zullen nog de nodige inspraakavonden wor den gehouden. Er zijn mogelijkheden genoeg een stem te laten horen. La ten we daar gebruik van maken en niet pas achteraf gaan zitten klagen dat 'ze toch met luisteren'. Want er kan pas geluisterd worden, als ie mand wat zegt.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5