'Racen is voor mij meer verslaving dan hobby' i\kK, k 'zt ew J &C -jew- Lutz Lohse wint crossloop in toptijd IMP - Bikkelen L vanger met vakantieschema TEXELSE Coureur Pascal Spigt naar WK ïn Nieuw Zeeland Texelse turners gebruiken joker niet optimaal p 1 fvt» «-'T? COURANT Bootwedstrijd Programma zaalvoetbal Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Ouwe Sund kost Tevoko een punt Éilli llETT" Af te halen bij: "mmtti/umtmi] I Pascal Spigt vertrekt begin vol gend jaar naar Nieuw Zeeland om deel te nemen aan het wereldkam pioenschap stockcar racen in Auckland. Zijn deelname is bij roorbaat al een opmerkelijke pres- latie, want de Texelaar is de Iweede Nederlander voor wie dit voorrecht is weggelegd. few Zealand against the rest of the vorld, zo staat het kampioenschap nternationaal bekend. Buitenstaan- ler Spigt verkeert er in goed gezel- ichap. Samen met Frankie Wayman Ir (wereldkampioen 1998) en Murray (arrison (wereldkampioen 1999) leemt hi] het op tegen de beste cou- I'eurs uit Nieuw Zeeland. Dat Spigt nag meerijden is op zich al bijzonder. Je kunt je met voor de race inschrij- en, je mag alleen meedoen op uit- lodigmg.' let rijden in zijn stockcar heeft voor Ie 27-jarige Texelaar, in het dagelijks sven werkzaam bi] de Koninklijke ilarine, meerweg van een verslaving lan liefhebben] Hij richt zijn leven er laar in, om maar zoveel mogelijk op Ie baan te kunnen zijn. Hij liet zelfs n speciale en peperdure stockcar laken in Engeland, in de garage van larrison, met wie hij goede maatjes 'De carrosserie is bespoten zoals (leen Engelsen dat kunnen, in irbrush. Het klinkt onbescheiden, laar het is de mooiste wagen die er Noord-Holland rondrijdt.' Nog jvender is hij over wat er onder de lotorkap zit, een krachtpatser van 40 pk. Afgelopen zomer al bleek dat 'e wagen geen miskoop is. Spigt ion er de Texelse autocross mee. let racen beperkt zich allang niet ïeer tot Texel alleen. Als het even an, gaat hij er op uit om elders in het ind te crossen. Of naar Engeland, (aar de sport enorm populair is. 'Je jdt daar een stadion binnen waar tien- tot twintigduizend man zit. Laaiend enthousiast. Je weet met wat je ziet.' Het was in Engeland waar Spigt zijn contacten opdeed voor zijn Nieuw- Zeelandse avontuur. Toen hij Harrison in 1999 ontmoette, viel hij direct met z'n neus in de boter Het was in het jaar dat deze coureur wereldkampi oen werd in de Formule 1 van het stockcar racen. Het contact ging ver der dan alleen het laten overkomen van onderdelen uit Engeland. 'Ik wilde er dolgraag racen. De sfeer en het ri|den op gravel is heel anders dan we hier gewend zijn, op asfalt of op gras.' Zijn eerste race reed hij in Skegness, waar de UK Open werd gehouden. Spigt nam zijn eigen stockcar mee. Hij was er niet de enige Nederlander. Er reden daar nog twin tig landgenoten. De groeiende heat te winnen. In hetzelfde weekend behaalde hij in de finale een vierde plaats, achter een drietal voormalige wereldkampioenen en vóór de toen regerende kampioen John Lund. In de Grand National sleepte Spigt zelfs een derde plaats in de wacht. Zijn prestaties bleven in de Engelse auto sportmedia niet onvermeld. De Texelaar heeft aan een half woord genoeg om de magazines te voor schijn te halen. 'Lovende kritiek, dit neemt niemand me meer af.' Tijdens het WK in Engeland in 2000 was de Nieuw Zeelander Neil 'Kiwi' McCoard één van de deelnemers. Hij reed in de reservewagen van Harrison. Hij en Spigt hadden samen de wagen raceklaar gemaakt. Reden voor de Nieuw Zeelander beiden uit te nodigen deel te nemen aan het vriendschap met Harrison was voor Spigt reden de Engelsman uit te no digen deel te nemen aan de Texelse autocross. Om er een echt open kampioenschap van te maken, wer den ook'Nederlandse coryfeeën ge vraagd, zoals Fred Hink en Ouwe Bijlsma. Harrison reed in de bolide van Martijn de Veij, die voor de gele genheid werd voorzien van een gou den spoiler. De race met deze 'bui ten-Texelaars' is inmiddels traditie geworden. Een |aar later bood Harrison Spigt tij dens één van zijn vele bezoeken aan Engeland aan om in diens reserve auto mee te rijden in de races in Kings Lynn. Het was toen dat de Texelaar een beetje geschiedenis schreef. Hij slaagde er als één van de weinige Nederlanders in om op gravel een legen Texelaars, verdeeld over di- rse leeftijdsklassen en mvo's, heb- n zaterdag in Alphen aan de Rijn leegedaan aan de jaarlijks wedstrij- n om de Jokercup, voor turners uit regio Noord-Holland. Het bijzon- re aan deze strijd is dat de deelne- 5rs bij één van de zes toestellen 1T waarop ze hun kunnen vertonen de joker mogen inzetten, waarna de jury de punten op dit onderdeel verdub belt. Het is dus zaak om de juiste keuze te maken. De Texelse turners hadden daar geen gelukkige hand in. Zo zette Sil Gaaff in mvo 6 (tos) zijn joker in op rek, uitgerekend het toe stel waarop hij de minste punten be haalde. Een joker ingezet op elk an der toestel had hem bij de top drie gebracht. Nu reikte hij met hoger dan de vijfde plaats. u y- V •j— v.. jüg&H m i vlvvj 1 L ler Texelse deelnemers aan de turnwedstrijden om de Jokercup. Van links naar rechts: flarlon Steffens, Lars Bosma, Ricardo de Wit en Sil Gaaff. (Foto G»mt verhoeven) Bij de pupillen (los 5) eindigde Lars Bosma met 58,80 punten op een mooie tweede plaats. Zou de joker echter op vloer zijn ingezet in plaats van op sprong, dan had dit de eerste plaats opgeleverd. Marlon Steffens kwam in dit nivo nog iets tekort en eindigde ondanks een goede inzet van zijn joker op de vijfde plaats. Ricardo de Wit, die op de vijfde plaats bij de jeugdturners eindigde, had beter voor rek in plaats van sprong kunnen kiezen, maar dat zijn nu een maal de charmes van de jokercup. Aan de 'onderkant' van de topsport deed Marlon Marei mee in mvo 6C Hoewel hij niet meer dan een proef- wedstrijdje turnde, liet hij zien klaar te zijn voor de landelijke wedstrijden. Hij werd tweede, maar wanneer hij zijn joker beter had gebruikt, had hij net zo goed de overwinning kunnen grij pen. Ook bij de oudere turners was er succes voor Texelaars. De enige eerste plaats werd behaald door Gian Battista Marei. Hoewel hij niet de ster ren van de hemel turnde, bleek geen concurrent bij machte het beter te doen in het toch wel zware nivo 3 van de jeugdturners. Edwin Zwaneveld en Pieter Daalder werden bij de se nioren respectievelijk derde en vijfde, terwijl Alwin Bakker als vijfde ein digde bij de junioren. Deze maand is het bikkelen gebla zen. De Texelarrangementen vlie gen de pan uit. We kunnen overal terecht, als het er maar lekker warm zal kunnen zijn en er goed eten is. Een landhuis, een blokhut, een goed hotel, of een simpele caravan. Het kan allemaal. De verschrikke lijke stem die de bootreis bederft, nemen we voor lief. Op Texel is een bekende supermarkt, dus het is net alsof we thuis de inkopen doen. De concurrentie tussen Schiermonnik oog en Texel klinkt als gonzende psalmen, soms lofliederen, in de wandelgangen. Tot ik mijn opperste baas hoor beweren dat het Texelse lam nergens zo lekker is als op Texel. En nergens is nu eenmaal Schiermonnikoog lam, ja. wie heeft er nog wat? Opeens had niemand meer wat. En dan verschuift er een venster. Al die wereldleiders doen hetzelfde, als bewogen cowboys maken ze gewoon de dienst uit. En wij steken de aanbevolen vlag omhoog, welke vlag dat ook mag zijn. Over al die komende feestdagen, had ik plot seling maar één beeld: het kruisen de degens. Al die geweldige tafels - gedecoreerd met veel gepoetst zilver en dermate geschikt in volg orde, dat je je wanhopig afvraagt 'hoe verorber ik dat in vredesnaam' - waren plotseling van een andere orde. Het woord 'messteek' kreeg een dubbele betekenis. Wie eet met wie? En waarom ei genlijk? Wie wil wat met wie? Wie schuift aan bij wie? Wie wordt niet gevraagd bij wie? Wie vraagt nooit iemand aan zijn tafel? Wie gaat er maar gewoon vanuit dat die en die alles wel weer zal verzorgen? Wie hopen er allemaal dat die feestelijke feestdagen snel voorbij zullen zijn? Wie is echt aan het feesten? Desondanks maken we bood schappenlijsten voor drie super marktkarren vol en hopen we niet te ontsporen. Ik bleef het beeld vast houden van mijn opperste baas, die zijn scherpe mes zal zetten in het Texelse lam. Hoorde hij geen Texelse kalkoen te ontleden? Kerst feest, oud en nieuw, Sinterklaas en dan nog al die toevallig verstrooide verjaardagen en trouwdagen in deze dagen, werden scherpe schaakzetten. Wie heeft mijn ko ning? Wie voor den donder pakt mijn koningin af? Hoe scherp zijn de messen gesneden in deze verre- van-vredestijd? Het leven gonst als vele losgeraakte bijenzwermen om ons heen. Een kind op school vroeg mij deze week vriendelijk waar het géén oorlog was. In ons land, zei ik en begon verward te hoesten. Het kind wendde zich af en had er even genoeg aan. Maar ik bleef achter met al die overdonderende angst beelden van de afgelopen maan den, zowel in harde oorlog om ons heen, als de kleine oorlog aan de diverse tafels. Heel de wereld is met elkaar aan het schaken en wij sprin gen wanhopig van zwart naar wit. In alle partijen zijn de waarheden ver tegenwoordigd, en in de chaos zoe ken wij naar een eigen waarheid. Misschien is dat een voedingsbron voor de komende feestdagen, de karren wat minder vol met kippen, kalkoenen en lammeren en wat meer met bezinning over hoe ver der. Hoe durven wij over veiligheid te spreken in deze tijd, hoe staan we borg voor eikaars veiligheid, toeval lig in zo'n maand als deze? De laat ste van dat toch wat ontredderend jaar 2001. Mijn oog viel op een groot aanplak biljet waarop staat: Life is hard and so am I. Het schokte. En weer gingen al die kruisende messen over al die toekomstige ta fels. Een voorstel voor Kerst, als we al die tafels eens met zouden dek ken. Het zilver eens met zouden poetsen. De karren niet tot de nok. maar half gevuld uit de supermarkt zouden halen en dan simpel bordje op schoot, gewoon bij de kachel en veel praten met elkaar. En vooral luisteren Mogelijk een persoonlijke wapenstilstand in deze tijd van vele sintels en brandhaarden Pas dan. als dat zou gebeuren, zou er winst op de persoonlijke veiligheid waar neembaar blijken. Ik pieker mij suf wat ik mijn opper ste baas vanuit deze gedachte te eten zou geven. Hij komt namelijk tweede kerstdag voor de restjes. Maar ik vrees dat ik dit jaar geen restjes zal hebben. Ik pieker mij wederom suf, want als ik geen restjes heb. Wat heb ik dan wél? Dana Rover w Pascal Spigt bij zijn stockcar die hij speciaal in Engeland heeft laten maken. (Foto Gerard Timmerman) wereldkampioenschap 240 ci (kleine V8-motoren). 'Een geweldige uitda ging. Ik ben er nog nooit geweest. We rijden in verschillende plaatsen. Oakland, Tarranga en Palmerston North', vertelt Spigt, terwijl hij in het ouderlijk huis 'De Grie' bij Den Hoorn de atlas te voorschijn haalt. 'In drie weken rijden we in totaal acht races. Daar doe ik normaal twee maanden over.' De ervaren Spigt zal zich moeten aanpassen aan de rijstijl van de Nieuw-Zeelanders. 'Hun strategie is heel anders dan die van ons. Per team van vier rijders wordt er één coureur tot potentieel winnaar aange wezen. zeg maar net als bij wiel rennen. De drie anderen fungeren als een soort blok. Deze blockers moe ten de tegenstanders uit de wedstrijd zien te rijden en op die manier zorgen dat hun sprinter als eerste de finish passeertOf Spigt sprinter of blocker wordt is nog met bekend. Tijdens de kwalificatieronden die vooraf gaan aan het WK op 10 en 11 januari wordt de startopstelling bepaald aan de hand van geklokte rondetijden. Maar hoe Spigt daarin ook presteert, nu al staat vast dat hij de finale rijdt. Wat ook zeker is, is dat het er hard aan toe zal gaan. 'Er wordt daar stevig gere den.' Ander verschil met Europa is dat er met gelimiteerde cilinder inhoud wordt gereden. Deelname is voor Spigt de kroon op een ambitieuze instelling. 'Ik doe er veel voor. Het is een dure sport en dat is een belangrijke reden dat ik vaar bij de marine, als communicatie medewerker. Dat betekent dat ik niet elk weekend thuis ben, dus als ik wil racen, dan moet ik het goed plannen. De agenda voor het komend jaar staat nu al zo'n beetje vast.' De Texelse coureur roemt de steun die hij krijgt van het thuisfront. 'Pascal is de enige Texelse coureur met een offi ciële fanclub', aldus broer Jeroen, die een T-shirt aan heeft met daarop de fanclubnaam EXESC en de namen van de sponsors, die ook in vette let ters op zijn bolide zijn geschilderd. 'Want zonder hun hulp kan ik het wel vergeten Vanaf de Zwarte Stern werd zondag de derde bootwedstnjd gevist. Onder zeer gunstige omstandigheden vin gen de zeven deelnemers na drie maal honderd minuten in totaal 229 vissen met een gezamenlijke lengte van 51 meter en 26 cm. Nico Tessel werd eerste met 43 vissen (983 cm), tweede werd Arjan Dorst (38, 854 cm), derde Johan Hopman (38, 812 cm). De volgende wedstrijd wordt gevist op 12 januari, aanvang 18.00 uur bij de asfaltmolen in Oudeschild. Alle volgende wedstrijden in de winterserie en om het Texels kam pioenschap worden op de zaterdag avond gevist en beginnen allemaal om 18.00 uur. DINSDAG 18 DECEMBER 2001 Woensdag 19 december 18.30 ZDH 3-Texel'94 6 ZDH 19.20 Klif (dames)-onbekend Klif 20.10 RAB 1-NIOZ 1 Franchimon 21 00 De Krim 3-Jelleboog 3 Krim De Knm heeft zaaldienst. Donderdag 20 december 18.30 Klif 4-De Krim 4 Klif 19.20 Mantje 3-SVO 3 Meedendorp 20.10 Texel'94 3-Klif 2 Kuipers 21.00 De Koog 4-Klif 3 Kuipers Texel'94 heeft zaaldienst. Vrijdag 21 december 16.45 De Krim D2-Klif D1 Krim 17.30 Klif D2-Texel'94 D2 Klif 18 15 Koog 3-Texel 4 Hoogendijk 19.05 RAB 1-Mantje 2 Hoogendijk 19.55 De Krim 1-Texel 2 Sangers 20.45 SVO 1-Jelleboog 1 Kuipers 21.35 Mantje 1 -De Krim 2 Molanus 22.25 Casino 1-SVO 2 Van Beek De Koog heeft zaaldienst. Zondag 23 december 12.30 Casino 1-De Krim 1 Kuipers 13.20 De Koog 2-Koog 1 Van Beek 14.10 Jelleboog 1 -Texel 1 Molanus 15.00 SVO 2-Klif 1 Hoogendijk Texel'94 heeft zaaldienst. Donderdag 27 december 18.30 NIOZ-SVO 3 Franchimon 19.20 RAB 1-Koog 4 Hoogendijk 20.10 Texel 3-Mantje 2 Kuipers 21.00 De Koog 3-Klif 3 Kuipers ZDH heeft zaaldienst. Vrijdag 28 december 16.45 De Koog D1-SVO D1 Koog 17.30 Texel C1 -Texel C2 Texel 18.15 SVO 2-SVO 1 Meedendorp 19.05 Texel'94 2-De Knm Kuipers 19.55 Klif 1-Texel'94 1 Sangers 20.45 Koog 2-Casino 1 Hoogendijk 21.35 J'boog 2-Mantje 1 Van Beek 22.25 De Krim 2-Koog 1 Molanus De Krim heeft zaaldienst. Lutz Lohse is zondag winnaar ge worden van de vierde winterse crossloop van Atletiekvereniging Texel. Hij deed dat op imponerende wijze. De atleet verbeterde zijn ei gen parcoursrecord over 8,7 kilo meter met bijna dertig seconden en snelde in 29.32 minuten over de finish, bijna vier minuten eerder dan Peter ter Burg uit Den Helder, die beslag legde op de tweede plaats. Lohse verwachtte in één van de volgende wedstrijden nog sneller te kunnen. 'Het moet onder de 29 minuten kunnen', meldde hij na afloop van de race. De prima omstandigheden in de Den nen inspireerden ook andere lopers tot snelle tijden. Naast Lohse stelde ook Lida Bakker het parcoursrecord scherper. De Koger atlete liep over 2,9 kilometer zes seconden sneller dan een vrouwelijke veteraan ooit had gedaan. Op deze afstand slaag den Jan Sierd Wouda en Willem Vos erin hun persoonlijk record te verbe teren. Hendrik Arendsen won een voudig bij de jongens. Zijn concurren ten deden mee aan indoorwedstrijden in Franeker. Negentien kinderen verschenen er aan de start voor de loop over 1300 meter. Michael Noorlander finishte met ruim een halve minuut voor sprong op Mathijs Legierse. Bij de meisjes won Johanna Wouda, ge volgd door Floor ter Burg uit Den Helder, Richard Kooger, Vera Seegers, Lysanne Vermeulen en Mat hijs en Sophie Witte liepen op dit nummer sneller dan ze zelf ooit had den gedaan. Gerard Appelman legde beslag op de eerste plaats bij de 5,8 kilometer voor veteranen. Marco Drijver won bij de heren. Nieuwe persoonlijke toptijden waren er voor Marijke Stark, Jan Hoekstra, Gerard Appelman, Ruud Meedendorp, Laurien Bakker. Marja en Rose Goslinga, Ina van Sambeek en Chiel de Boer. Twintig deelnemers waagden zich aan de langste af stand: drie rondjes van 2925 meter. Van tevoren leek het een spannende strijd te gaan worden tussen Lohse en Ter Burg Maar Lohse, die zijn zin nen gezet had op een nieuw record, liep direct weg van zijn opponent. Uitslagen 1.3 km - Jongens: 1 Michael Noorlander. 5 38, 2 Mathijs Legierse, 6.14, 3 Richard Kooger, 6 16.4 Mathijs Witte. 6.17,5.Sander Legierse. 6.33; 6.Robert Witte, 6.34; 7.Jesse Schuijl, 6 35; 8 Arjan Polman. 6.36; 9.Rob ter Burg, 6 39, 10 Gerben Polman. 7.02; 11.Bas Vos. 7.10; 12 Erwin de Ridder. 7.26, 13-Ruben Legierse, 8 42. Meisjes: 1.Johanna Wouda, 6.24; 2.Floor ter Burg. 6 38; 3.Vera Seegers 7 47; 4.Lysanne Vermeulen, 7.47; 5.Sophie Witte, 8 01. 6.Fieke Vos. 9.41 2.9 km - Dames: Llngnd van Lubek, 13.32 Dames-veteranen: 1 Lida Bakker. 15.02 Jon gens 1 Hendrik Arendsen, 12.39; 2 Jan Sierd Wouda 12 44; 3.Pieter Dogger. 13.06.4 Jozef Pieter Buijsman. 14.46 Heren-veteranen. 1 Willem Vos. 13.33; 2.Gerard v/d Venne. 16.12. 5.8 km - Dames: 1 Marja Goslinga. 33.37 Da mes-veteranen. 1 Launen Bakker, 28.36; 2 Rose Goslinga. 30.52; 3.Erna Kuip. 31.31; 4.Marijke Stark. 32.18; 5.lna van Sambeek. 32.26. Heren 1 Marco Drijver. 26 32; 2-Arie de Ridder, 27.11 Heren-veteranen. 1 Gerard Appelman, 26.05. 2.Cees Timmer. 26.51; 3 Richard Bakker. 27 10; 4 Jan Hoekstra. 27.21; 5 Theo Schraag. 28.42; 6.Ruud Meedendorp. 28 57; 7.Chiel de Boer. 29.35. 8 Jaap van Vooren. 30.53; 9.Dirk Eelman. 31.31. 8 7 km - Dames-veteranen LCaria Dubbel man. 39 33; 2.Corrie de Jager. 43 50. Heren: 1 Lutz Lohse. 29.32, 2 Peter ter Burg. 33.23. 3.Erik Bakker, 37.22.4 Thomas Richter. 39.49; 5.Pieter Jan Kooger. 41.02; 6 Emile Seegers. 42 10; 7.Cees Goslinga, 45.18. Heren-vetera- nen 1 Jan Zijm. 34 04,2 Pierre Bonnet, 35.57; 3.Piet Bakelaar. 36 55; 4.Dirk Vmke. 37.35; 5 Norbert Dankers. 39,48; 6.Jan van Dijk. 39.49; 7 Rob Teisman. 40.50; 8.Rinus Kooger, 41 30; 9.Ruud van Beveren. 41.48; 10.Jan Dogger. 42 05; 11 Koos Witte. 42 15. Zondag 30 december 12.30 Texel'94 2-Klif 1 Kuipers 13.20 Koog 2-Krim 1 Meedendorp 14.10 J'boog 2-Casino 1 Van Beek 15.00 J'boog 1-De Koog 1 Molanus 15.50 SVO 2-Mantje 1 Sangers 16.40 De Krim 2-SVO 1 Hoogendijk Klif heeft zaaldienst. Zaterdag 15 december Texelse pupillencompetitie ZDH D1-SVO E1 9-1 ZDH E1-Texel'94 E7 5-3 De overige wedstrijden werden afge last. Zondag 16 december Alle wedstrijden werden afgelast. Zaterdag 22 december Texelse pupillencompetitie SVCD1-SVOE1 10.45 (Advertentie) Tegenstander WhamWham profi teerde zaterdag in de eerste set van de naweeën van de Ouwe Sunderklaasviering van de dames van Tevoko 1. Slordigheden, indi viduele fouten en een gebrek aan concentratie aan Texelse zijde gaf de ploeg uit Zwaag de kans om de setwinst te pakken (20-25). Daarna was Tevoko weer bij de les en toonde het team z'n macht door drie sets winnend af te sluiten. Het eerste herenteam deed het veel minder goed tegen koploper VC Oudorp en verloor kansloos met 0- 4. WhamWham maakte de reputatie van lastige ploeg in de eerste set meer dan waar. Verdedigend pakten de vrouwen bijna alles, wat de aan val van Tevoko steeds weer voor pro blemen stelde. De oplossingen die de Texelaars kozen, kwamen met uit de verf of werden door fouten weer te nietgedaan. Desondanks gingen beide ploegen lange tijd gelijk op. In de slotfase haalde WhamWham de winst in de set binnen dankzij een serie moeilijke services. Hiermee waren de Tevoko-dames voldoende getergd om in het vervolg uit een ander vaatje te tappen. Met een mooie serie services van Sara Visee, die in de basis speelde op de plaats van de vermoeide Ivette de Ruyter, werd de toon gezet (11 -2). De Texelse ploeg schraapte alle wils kracht bij elkaar en won de tweede set afgetekend. Daarmee was het vuur van WhamWham geblust en kon het matig maar effectief spelende Tevoko ook de volgende twee sets binnenslepen Aan de kop van de ranglijst leidt Simokos nu met 38 punten uit 9 wed strijden. Tevoko staat tweede met 35 punten uit 8 wedstrijden. Het op de derde plaats staande WSOV ligt met 30 punten uit 10 wedstrijden een stuk verder achterop. De dames staan er aanzienlijk beter voor dan het eerste herenteam. dat op de laatste plaats is beland en ook zaterdag creativiteit en aanvalskracht ontbeerde om het de lange mannen van VC Oudorp echt lastig te maken. Tevoko kwam in de eerste set nog goed uit de startblokken en boog pas in de eindfase het hoofd (22-25). Daarna bleek de blokkering onvol doende om de aanvallers van Oudorp te stoppen, terwijl aan Texelse zijde teveel individuele fouten werden ge maakt. Het tweede damesteam deed het beter. Met een sterke middenaanval en een paar mooie series opslagen van met name Saskia Fleer werd Harpoen overklast (4-0) Het derde damesteam speelde wederom in een nieuwe opstelling, wat vooral in het begin de nodige misverstanden op leverde. Met een goed spelende Mary Koorn als spelverdeelster kwam Tevoko nog op 2-2 tegen VC Niedorp. Met 13-15 in de vijfde set nam de tegenstander de winst alsnog mee naar huis. Het tweede herenteam was vooraf zeer bevreesd voor het hoog geklas seerde WSOV. Het jeugdige Helderse team bleek echter in het geheel met opgewassen tegen het enthousiasme van de Texelaars en stak puntloos het Marsdiep weer over. A is het team van Daan van Sijp zo blijft spelen, maakt het nog veel kans om hoog te eindi gen. De C-jeugd kwam opgewekt terug uit Tuitjenhorn, waar tegen De Boemel verrassend vijf punten wer den veroverd. L&R KANTOORVAKHANDEL Parkstraat 10 BRUNA TEXEL Weverstraat 17a en vanaf maandag ook bij: drukkerij/uitgeverij LANGEVELD DE ROOY BV Spinbaan 6 REDACTIE TEXELSE COURANT Warmoesstraat 45

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 5