Vissers houden moed ondanks moeilijke tijden SMEREN IS VET Texelse vloot gelooft in de toekomst TEXELSE COURANT Euro OUQANT 4T Wat ik zeggen wou... Kerstgedachte Langs de weg Uitslagen bowling @§1-1-2 BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger x VRIJDAG 28 DECEMBER 2001 Voorman Ben Daalder. 'Jonge Texelse vissers hebben een hoofdrol gespeeld in het aan dragen van constructieve oplossingen. En daar ben ik best een beetje gróós mee. (Foto arcrvol Texelse Courant) Schotland profiteert veel meer van de verhoging van het quotum van kabel jauw. Onze staatssecretaris heeft zich politiek beentje laten lichten door de andere landen.' Nederlandse houding De houding van de Nederlandse vis sers is zeer te prijzen, vindt Daalder. Zo is er voor het komend jaar na over leg met biologen opnieuw onderling afgesproken om de schepen tussen week drie en week elf drie weken aan de kant te houden. 'Dat is goed voor de kabeljauw, maar ook voor de schol, want die is in die periode kuit- ziek. Daarna gaat de vis groeien en worden de prijzen ook weer hoger. Met zo'n maatregel dien je dus zowel de ecologie als de economie.' Het visserijakkoord, dat in 1983 voor het eerst werd gesloten, is in 2003 voor de tweede keer aan herziening toe en daarmee dus het gemeen schappelijk Europees visserijbeleid. Hoewel Daalder geen spectaculaire veranderingen verwacht, prijst hij ook in dat opzicht de bereidheid van de Nederlandse vissers om mee te den ken. 'Een speciale rol, en dat mag je best met hoofdletters in de krant schrijven, spelen daarin de Texelse vissers. De reacties op het Groen boek - daarin stelt de Europese Unie wat er moet veranderen in de visserij - zijn maatgevend voor de rest van de Nederlandse visserij. Neem bijvoor beeld de investeringen in alternatie ven voor de boomkorvisserij. En wat dacht je van het beheerst vissen, om zo tot een maximale opbrengst te komen. Jonge Texelse vissers, onder leiding van Bas van der Beek, hebben een hoofdrol gespeeld in het aandra gen van constructieve oplossingen. En daar ben ik best een beetje gróós mee.' Veel buitenlandse collega's gedragen zich anders, vindt Daalder. Ze zoeken de mazen in de wet en als het even kan omzeilen ze die zelfs. Als voor beeld noemt hij het satellietvolg systeem, dat verplicht is voor alle kotters van 24 meter en langer. 'Daar mee kun je dus precies in de gaten houden waar een schip vaart. Pro bleem is dat het nogal fraudegevoelig is en daar wordt van geprofiteerd. Wij, als Nederlandse vissers, hebben ons aanvankelijk verzet tegen dit sys teem. Totdat werd beloofd dat het voor alle leden van de Europese Unie zou gelden. Het maakt de visserij transparant en levert hopelijk een bij drage aan een gezonde en duurzame visserij. Maar dat moet bij veel vissers uit andere landen nog doordringen. Zij willen alleen maar zoveel mogelijk vangen, koste wat kost. Het is een mentaliteitskwestie, iets tussen de oren. Het denken in Nederland is in dat opzicht behoorlijk verbeterd. In andere landen leven ze nog zoals wij in de tachtiger jaren.' Zonadvies voor wintersporters De combinatie zon en sneeuw is dubbel genieten op wintersport. Maar je verbrandt ook twee keer sneller dan normaal, als je je niet (goed) insmeert met een anti-zon nebrandcrème. Dat komt doordat op 2000 meter de UV- straling bijna 30% sterker is dan in ons land. Bovendien weerkaatst sneeuw zo'n 85% van de straling. Door de kou voel je het verbranden vaak te laat. Uit onderzoek blijkt dat mensen een groter risico lopen later huidkanker te krijgen als zij vóór hun 18e jaar vaak verbranden door de zon. Daarom is het zo belangrijk om een anti-zonnebrandcrème te gebruiken met een hoge beschermingsfactor. Meer weten? Kijk voor meer informatie op internet www.smerenisvet.nl of bel de gratis Hulp- en Informatielijn van de Nederland se Kankerbestrijding/KWF 0800 - 022 66 22 ma. t/m vr. van 10.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 16.00 uur. Folders bestellen kan 24 uur per dag. NEDERLANDSE KANKERBESTRIIDING De vraag naar vis is groot en de prijs die de consument ervoor be taalt is heel behoorlijk. Maar door hoge olieprijzen en stijgende verzekeringspremies blijft de toe komst van de visserij er zorgelijk uitzien. De nieuwe vangst beperkingen, die vorige week in Brussel werden afgesproken, vor men een nieuwe teleurstelling. Een onnodige, vindt voorman Ben Daalder, die stelt dat de Neder landse vloot er ten opzichte van die van andere Europese landen be kaaid afkomt. 'De staatssecretaris heeft de Nederlandse visserij een hele slechte dienst bewezen. En kom me nou niet aan met: we heb ben onze stinkende best gedaan, tot diep in de nacht onderhandeld en het maximum eruit gehaald, want dat slaat nergens op. Nee, Geke Faber wordt vriendelijk be dankt.' De huiskamer van Ben en Gery Daal der begint al aardig de kerstsfeer te ademen, koffie en koek staan op ta fel en hoewel het nog maar halver wege de middag is, valt de scheme ring buiten al in. Ideale omstandigheden voor een nostal gische terugblik op het afgelopen jaar, zo lijkt het. De waarheid is an ders, want Daalder is zojuist op de Boeven vaa leun Bui ld «eraaiwcordchjkbcid vu 4c rnUroc De kerstgedachte ging bij sommige mensen ten koste van alles door de maag. De hanen en kippen van Kotex zien we natuurlijk nooit meer in oor spronkelijke staat terug. In bepaalde kringen is er weer een smakelijk - op waarheid berustend - kerstverhaal bij, terwi|l anderen geen hap meer door de keel kregen. Kortom, het is weer stil in de Mars. Onderhuids broeden de gedupeerden op het ei (jrtcn Zuurt hoogte gebracht van de onderhandelingsresultaten in Brus sel. En die stemmen hem allerminst vrolijk. Integendeel, want de Neder landse vloot mag volgend jaar 1,5 procent minder schol vangen en het quotum voor tong gaat zelfs met 16 procent omlaag. Het zijn dalingen die hij met had verwacht, zeker met voor die van tong. Zijn optimisme was gebaseerd op het grote aantal 'goede gesprekken met stapels argumenten' dat hij en andere vertegenwoordigers van de sector hadden gevoerd met de biologen door wie de regeringen zich laten adviseren. Ook 'de signa len uit zee' waren gunstig: de 'vangbaarheid' van tong en schol groeide gestadig, terwijl de vissen gemiddeld flink aan de maat waren. De eerste voorstellen waren dan ook een schok voor de vissers. Even zag het er naar uit dat er 25 procent min der tong zou mogen worden gevan gen. Het eindresultaat lijkt voor bui tenstaanders nog mee te vallen, maar Daalder is het daar volstrekt niet mee eens. 'Die grote afname is in strijd met het streven om de quota stabiel te houden. We voeren nu tien jaar een beheersbeleid en in die tijd is de vloot 165 schepen kleiner geworden. Afge lopen jaar kwamen er daar nog eens tien bij en voor het komend jaar staan nóg eens acht tot tien eenheden op van Columbus om de laffe dieven effectief te kunnen straffen. Toen ik zelf nog op een boerderij woonde, hoorde ik 's morgens bij het licht worden onze haan kraaien. En even later gaf, heel in de verte, de haan van de buren antwoord. Deze zo met de dageraad verbonden lan delijke geluiden gaven mij destijds een buitengewoon prettig gevoel. Bij de kinderboerderij van Kotex, he melsbreed driehonderd meter van mijn huis vandaan, liepen ze, de tien hanen. Maar zoals iedere rechtegaarde boer weet heb je maar één haan nodig om een koppel kip pen te vermaken. Voor het houden i in het harL de nominatie Geen Texelse overi gens. Daardoor is er mijns inziens een evenwicht ontstaan tussen economie en ecologie en dat is voor een groot deel te danken aan de visser, die in ruil voor zijn goede gedrag wel eens iets terug wil hebben. De visser deze nieuwe maatregelen opleggen, is onverstandig beleid.' Inconsequent Het beleid is volgens Daalder ook inconsequent. 'De stand van de ka beljauw, de wijting en de schelvis is volgens de Europese Unie desas treus. Om die reden is vorig jaar het kabeljauwherstelplan opgesteld en zijn bepaalde gebieden in de Noord zee afgesloten. Dan verwacht je harde maatregelen. Maar wat denk je? Na onderhandelingen worden die quota verhoogd met 1,5, 38 en 70 procent. Ik ben blij voor de rond- vissers, dat geeft hen wat adem Van de Texelse bedrijven vist de TX56 het hele jaar op rondvis en die gun ik het van harte. Maar ik het kan niet uitleg gen in relatie tot de andere maatre gelen.' Daalder heeft wel een ver moeden: 'De andere landen hebben veel meer binnengesleept. Kijk maar naar de cijfers: Schotland vangt ze ventig procent van de kabeljauw. Nederland maar tien procent. Dus van eén haan binnen de bebouwde kom krijg je aan de overkant al gauw een fikse bekeuring, maar goed, dit is Texel. Het vervelende is alleen dat tien hanen plotseling de kluts kwijt raken als één van hen, om wat voor reden dan ook, van zich laat horen. Dan is het hele bataljon al snel geac tiveerd. Vanuit hun hanengedrag vre zen deze macho's dat ze iets hebben gemist en beginnen om het hardst mee te kraaien. Dit gebeurde vaak. Soms al vroeg in de avond, maar meestal midden in de nacht. De her innering aan het vertrouwde geluid van toen op de boerderij kon mij met meer sussen en maakte plaats voor ergernis. In mijn slaap gestoord, be kroop mij soms de gedachte die hobbyboertjes de nek om te draaien. Gelukkig ebde dit gevoel bij de weer weg bij de dageraad en de weten schap dat de kinderen uit de buurt veel plezier hebben van de beestjes van Kotex. Dat de hanen er met meer zijn, be treur ik op zich niet, en ik pleit er dan ook voor dit zo te laten. Mijn nacht rust is mij veel waard. Niettemin vind ik het een streek van minkukels. Ik moest ook even denken aan de tafe relen op het nieuws: mensen in uit zichtloze ellende die plunderend hun eerste levensbehoeften bij elkaar zoeken. Maar wij in onze verzorgings staat komen niet om van de honger, kunnen nog gewoon naar de winkel, fokken desnoods zelf dieren voor de slacht of wagen een 'stroopie'. De Zijn jullie er klaar voor? Ik bedoel voor de euro. Ik wel, al jaren. Ik snap niet waarom er zoveel drukte wordt gemaakt over de overgang van de ene munt naar de andere Natuurlijk moet je weten dat een euro ruim 2,20 waard is, maar voor de rest heeft iemand met een normaal boerenverstand geen in formatie nodig. Eén foldertje plus internetsite met alle informatie voor iedereen zou genoeg ge weest zijn. Wie met vakantie naar het buitenland gaat, is toch ook binnen een paar dagen gewend aan het geld dat ze daar hebben? Met die overgang naar de euro in eigen land gaat het precies zo. En al zou dat niet zo zijn, dan helpt die voorlichtingscampagne echt niet. Je wordt er alleen maar ner veus van, want op het laatst gelóóf je dat je straks een ver schrikkelijk schok doormaakt en dat er in je financiële huishouding van alles misloopt als je niet héél goed oplet en luistert. Ik erger me aan die sterspotjes met gelikte reclamekreten. 'De euro is van ons allemaal!' Een volslagen over bodige constatering. Dachten ze soms dat daar misverstand over was en dat het niet voor iedereen geldt? Het zou trouwens wel leuk zijn. Ik zie het persbericht al. 'In heel Nederland kunt u straks met euro's betalen, alleen op het ei land Texel en ook in sommige de len van Limburg en Zeeuws- Vlaanderen vertrouwen ze het niet Iers hoeven nu niet 'gelijk kip of n' te worden gehangen, maar op zondag tentoongesteld achter de ken van Kotex, vind ik een vrede- ;nde en toch zeer bevredigende Meelevende maar met gedupeerde buurtbewoner, Rob Valkenburg, Den Burg. litslagen 20 december Sommelt|es-café "t 'raethuys 1-4; Heksenketel-TZN 3-2; ichouwstra Transport-Super de Boer 2-3; de iranding-Eduardo's 4-1Visvogels-De Koogel -1; Speelkwartier-Bad weg Sportief 0-5 ionderdagochtendleague Pins-WBZ 0-4; lair-T-Fords 4-0. Klaver 4-Juttert|es 4-0. itand: 1De Koogel 36; 2 - Café 't Praethuys 5; 3. Badweg Sportief 31; 4. Super de Boer 1 5. TZN 316 De Branding 30, 7. Speelkwar- er27;8 Eduardo's 26; 9. Heksenketel 26.10 Isvogels 24; 11 Schouwstra Transport 22; 12. lommeltjes 11 Ionderdagochtendleague. 1Klaver 4 34; 2 VBZ 31,5, 3. Flair 28,5; 4 Pins 24,5, 5. uttertjes 19; 6 T-Fords 6,5. DAAR RED JE LEVENS MEE en willen ze alleen spijkerharde guldens. Dus, weest op uw hoede!' Ook de aankondiging dat het straks €-day is, wekt een ver keerde suggestie. Ik snap natuurlijk best dat het een woordspeling is die is afgeleid van D-day (spreek uit: die-dee). Dat was écht een be langrijke day want dat was het be gin van het om zeep brengen van het Nazi-regime in Europa. De overgang van de ene munt naar de andere is van een zo totaal andere orde, dat de vergelijking niet alleen ongepast is maar ook een gevoel van onrust en paniek oproept. Het geeft het idee dat het om een soort bevrijding gaat. Bevrijding van wat? Van de gulden? Het is nog maar de vraag of dat voor iedereen zo'n bevrijding is. De hoge eurojongens hebben al in een vroeg stadium ingezien dat daar over wel eens twijfel bij het volk zou kunnen bestaan en hebben ons die euro gewoon opgelegd. Er is met over gestemd zoals in sommig ander buitenland en dat is maar goed ook. Zelf vind ik dat die euro er moet komen omdat het goed is voor ons allen, maar die mening berust niet op monetair in zicht maar op puur vertrouwen. Anders gezegd ik snap er allemaal niks van, maar ik denk dat het wel goed zit. De ontwerpers van het nieuwe systeem hebben immers ook zelf belang bij een bloeiende economie en zullen doen wat het beste voor hen en dus ook voor ons is. Het is hetzelfde soort ver trouwen dat je hebt in de piloot van een vliegtuig. Wie vliegangst heeft moet maar denken dat die pi loot 's avonds ook graag weer in bed wil liggen bij zijn vriendin en dus heus wel zal controleren of er nog genoeg benzine in de tank zit. Het gedoe rond de invoering van de euro doet denken aan de millenniumwisseling. Dezelfde pamekzaaierij, al jaren tevoren. Er zou van alles uitvallen en ontplof fen als we niet als de donder al onze apparaten millenniumproof lieten maken. Ook op het nuchtere Texel waren er mensen die vrees den dat bij de jaarwisseling met alleen Russische kernraketten voortijdig zouden worden afge vuurd, maar ook dat hun stofzui ger. koffiemolen en ijskast de geest zouden geven. Maar er ge beurde mets, helemaal niets, ook met in bedrijven waar ze alle waar schuwingen aan hun laars hadden gelapt. Denk daar dus even aan bij het volgende millennium. De informatie over de overgang van gulden naar euro is nogal overdadig. Advertenties, internetsites en briefjes bij je bankafschriften, het kan niet op. Telkens dezelfde boodschap, nooit iets nieuws. Sloven ze zich elders in Europa ook zo uit? De kosten van die campagne moeten in de tientallen miljoenen lopen. Dast geld stroomt allemaal in de zakken van de bedenkers en uit voerders ervan. Big business! Een tip voor mensen die hun schaap jes snel op het droge willen heb ben: bedenk een probleem, over drijf de ernst schromelijk en verdien een vermogen met het op lossen ervan. Wat ik ook zo raar vind, is dat het nieuwe bankpapier overal in Eu ropa hetzelfde Is maar dat de munten per land verschillen. Hoe inconsequent en onzinnig! Het schijnt als zoethoudertje bedoeld te zijn voor mensen met overmatig nationaal gevoel. Dat effect zal van korte duur zijn, want ook eurogeld moet rollen en die natio nale munten blijven natuurlijk niet binnen de nationale grenzen. Let op. de volgende week zullen jullie in je portemonnee al munten vin den waar met Beatrix op staat. maar de Duitse bondspresident of een ander bevriend Europees staatshoofd. De kans is zelfs groot dat onze eigen Beatrixmunten over een paar jaar ver in de minderheid zijn, omdat er nu eenmaal veel meer Duitse, Franse en Spaanse euromunten in omloop worden gebracht dan Ne derlandse. En hoe moet dat als onze geëerbiedigde Vorstin straks wordt opgevolgd door haar zoon? Komen er dan nieuwe munten met de kop van Alex? ,Dat lijkt me geen vooruitgang want deze ge temde snaak is niet Moeders mooiste. Daar zal dus wel een strijd over losbarsten. Misschien kunnen we er beter Maxima op zetten. De laagstbetaalden mogen dan op de dag van uitgifte een gratis kit met Maximamunten af halen. Voor de reclamejongens heb ik alvast een slogan bedacht die ze tegen een gepaste vergoe ding mogen gebruiken: Maxima voor Minima. Ha ha ha. Die gratis kit was een cadeautje van minister Zalm, las ik ergens. Wat een lieve man toch. Weet je dat er mensen zijn die geloven dat hij dat uit eigen zak betaalt? Als de WD straks de verkiezingen wint, weten jullie waar dat van komt. Ondanks deze reserves stond ik vóóraan in de rij bij onze Texelse Rabobank toen de gratis eurokit eindelijk mocht worden afgehaald. Ik ben nu eenmaal gek op alles wat gratis is. Maar ik had de mun ten ook dringend nodig bij het ombouwen van de automaten van de douches in ons groepsverbli|f. Die dingen werken op kwartjes en ik wilde ze eigenhandig geschikt maken voor munten van 10 eurocent oftewel het eurodubbeltje. Dat nieuwe dub beltje is een fractie groter en dik ker dan het vertrouwde nikkelen Het bijna voorbije jaar was moeilijk voor de vissers, ook voor de Texelse. Een groot deel van de problemen was toe te schrijven aan de hoge olie prijzen. Toen na de terreuraanslagen op 11 september in New York de olie prijzen als een geluk bij een ongeluk plotseling flink daalden, merkten de vissers dat direct. 'Ze hebben een goed laatste kwartaal gedraaid, dat de resultaten van de rest van het jaar toch nog aardig goedmaakte.' Voor een tempering van het optimisme zorgden andere stijgende kosten. 'Vooral de hoogte van de ziektekostenpremies is - net als aan de wal - ronduit zorgelijk. Volgende maand gaan de kosten daarvan op nieuw omhoog.' Dat de Texelse vloot desondanks in een goede toekomst blijft geloven, blijkt uit de nieuwe schepen die in de haven van Oudeschild liggen. Twee of drie bedrijven voeren momenteel onderhandelingen over een nieuw schip. Of dat de kleinere en zuinigere eurokotters worden, is volgens Daal der moeili|k te voorspellen. 'De afge lopen tijd zijn twep bedrijven overge schakeld op een eurokotter. Maar of dat een trend wordt, weet ik met. Wat ik wel weet, is dat in de Texelse vloot nog veel leven zit, terwijl de andere vergrijzen.' Tevreden is Daalder over de ver nieuwde haven. 'De vloot is daar erg blij mee. De extra ruimte die is ont staan biedt veel voordelen. En als we op den duur zouden overstappen op alternatieve vorm van vissen die wat kaderuimte vragen, dan zijn wij in Oudeschild al goed voorbereid.' kwartje en loopt daardoor hope loos vast. De automatenhandel le vert de juiste muntproevers na tuurlijk graag, maar vraagt daarvoor zo schandalig veel geld, dat hele volksstammen langdurig moeten douchen voordat die uit gave is terugverdiend. Dus heb ik zaterdag ijverig zitten vijlen, schroeven en boren om de auto maten aan te passen. Eerst dacht ik dat het voldoende was om de inwerpopening (door mij nog altijd 'gleuf' genoemd) uit te vijlen. Maar al gauw bleek dat het apparaat heel wat meer voetangels en klemmen bevatte om met-kwartjes te weren. Telkens als ik een bar rière had uitgeschakeld, stuitte ik op een nieuwe hindernis. Om gek van te worden. Menig moment was ik in staat het hele zootie in een hoek te smijten en het op een zuipen te zetten. Gelukkig kwam er net op tijd licht in de tunnel. Na het wegwerken van vijf obstructies liep het eurodubbeltje uit de gratis kit pro bleemloos door de automaat en stelde de douche in werking. Maar helaas, het iets kleinere euro stuivertje uit dezelfde gratis kit deed dat óók. Hoogst onge wenst, want de badende gasten - althans de Nederlanders onder hen - zouden deze mogelijkheid snel ontdekken, voor dat rot- bedragje onder de douche gaan en daardoor een aanslag plegen op ons-netto besteedbaar inko men. En waarachtig, dóór het ver plaatsen van een stukje rails dat het eurostuivertje deed kantelen en uitwerpen, kon ook dit onheil worden bezworen. Hij dééd het! Mijn Texelse suunigheid had victo rie gekraaid. Het gaf een onbe schrijfelijk geluksgevoel. Als ik dat vasthoud, kan het nieuwe jaar met meer stuk. Harry. Naam Peter van Heerwaarden John v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Madeion Hin Erik van Es Petra van Es David van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen Mevrouw Barhorst Peter Bakker Mw. W. van Benthum Sacha van der Velden Marian Krotje Rob Kooiman Leo Witte Emmy Boerhorst Johnny Hin C. Broekman Jorieke Meijer Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Sandra Bremer Mw. S. Koopman-Grit Gijsbert Buijsman Remon Koster Patrick de Graaf Jorrit Koenen mw. T. Witte-de Vries Danny Goënga Tobias van der Zee Duco v.d. Kuijl Jorina Hooyschuur Route Den Burg A. 31 25 73 Den Burg A1. 31 55 79 Den Burg B. 31 20 38 Den Burg C. 31 51 66 Den Burg D. 31 40 30 Den Burg E 31 40 30 Den Burg F. 31 40 30 De Zes, Bg. Houtstr., Houtwg Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel en fase 3), Spmbaan De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild. Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw., Driehulzen Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw.. Oorspr.w., Stengw., Limietw Eierland, Postw. 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw., Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap. Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82... Gerritslanderdijkje Grensweg, Pontweg 98-110 Californiëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41 Bosrandw. v.a. 516 Kogerweg De Kaai, Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 55 79 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 93 03 31 79 36 31 65 80 31 89 30 31 39 56 31 40 03 31 55 17 31 79 08 31 63 62 31 64 78 31 63 24 31 83 07 31 88 37 32 29 76 31 43 75 31 95 82 31 42 16 31 55 41 31 21 17 31 53 65 31 89 15 32 04 40 31 16 53 Den Burg A: Gollards/Samen Eén. Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Bmnenburg, Burgwal. P. v. Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat, Groeneplaats. Hogerstraat, Ada van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat, Molendwarsstraat, Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt. Vogelenzang. Warmoesstraat. West straat, Weverstraat, Pater Witteplem, Zwaanstraat Den Burg A1: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, Golfslag. Vloedlijn, Zeebries. Duinreep. Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50- ..even en 63-121 oneven, Bmsbergenstraat, Brouwer straat, Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan. Waalderstraat 45-86, Wilhelmma- laan 37- oneven 50-120 even, Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145-.. oneven en 60- .even, W van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat. Kogerstraat 59- oneven en 76-... even, Lijnbaan Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat, Mr. Kraaistr Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr LieuwstrHof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-,oneven, Maricoweg. Schoonoordsingel. Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even, Slingerweg 21-27.

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 10