Gerard Timmerman Hans Kreeft Noortje Roll Frits Bakker Harry Wuis Jan van Andel Nico Drenth Harry Bakker Jan de Leeuw Peter Bakker Lars den Braven Adri Westerlaken Kees Swarthoff Dick Jongeneel Nico Ooyevaar Andri Binsbergen Frido Boom Piet Standaart Jook Nauta Kees Bakker Wie waren in 2001 ook alweer in het nieuws en waarom eigenlijk? Om het geheugen een beetje op te frissen, putte de Texelse Courant uit de kranten van het afgelopen jaar. Om de hersens een beetje te laten kraken, zijn de personen en de gebeurtenissen waarbij zij betrokken waren van elkaar gescheiden. Voor een beetje puzzelaar moet het echter niet al te moeilijk zijn om de juiste persoon aan de juiste gebeurtenis te koppelen. Wie hetzelfde doet met de nummers bij de personen en de letters bij de gebeurtenissen ziet onze nieuwjaarswens verschij nen. Veel (puzzel)plezier. Begin juli brak een forse duinbrand uit op cam ping Loodsmanduin. Zo'n tien procent van het gebied ging in vlammen op Café De Rog kreeg in de zomer een nieuwe eigenaar. De oude verliet na 25 jaar de zaak. Een groot aannemersbedrijf op het eiland vierde in september het 50-jarig bestaan. Hotel Opduin in De Koog nam afscheid van de directeur. Hi) was op en top gastheer en een gewaardeerde logiesver- strekker die ook tijd vond voor diverse bestuursfuncties. In augustus werd op het vliegveld voor de achste keer een grote vliegshow gehouden. De organisator werd in de bloemetjes gezet. Het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp werd grondig gerenoveerd. De zaal werd groter en het zwembad verdween. K In maart erkende de gemeente Flora officiéél als juttersmuseum. Een Texelse kottervisser liet zich begin dit jaar omscholen tot cosmeticaspecialist. Hij deed dat voor het televisieprogramma Alias van Yorin. Ouderen konden in november hun rijvaardigheid laten testen bij een zogeheten Broemcursus. De oudste deelnemer, 95 jaar, volbracht de test met succes. Een aantal boeren presenteerde een plan om windmolens te bouwen in het Noorden. De gemeenteraad neigde naar goedkeuring. Onder de bevolking stak veel verzet op. Het Nioz vierde in november het 125-jarig bestaan. Commissaris van de Koningin Jos van Kemenade overhandig de het instituut daarbij het^pre- dikaat koninklijk. Een 66-jarige marathonloper haalde in mei tweeduizend gulden op door tijdens het lopen vogels te spotten. Hij telde 82 soorten. De monumentale beuk bij het huis van de Dames Dijt bleek aangetast door de nieuwe schimmel. De nieuwe eigenaar heeft een kap- vergunning aangevraagd bij de gemeente, omdat er weinig meer te doen is aan de boom De gemeente bepaalde eind dit jaar dat de toren van het bijna gerestaureerde Zeemanskerkje in Oudeschild met meer beklommen mag worden. De koster zei dat jammer te vinden. De Multifunctionele Ezelvereniging benoemde ook dit jaar een Ere-ezel van het Jaar. De Koog stelde het tijdens de zomer zonder De Toekomst. De eigenaar liet het oude com plex slopen om plaats te maken voor De Nieuwe Toekomst. De WLTO was in het voorjaar nauw betrokken bij de maatregelen om de uitbraak van MKZ op het eiland te voorkomen. Voor de voorman van de vereniging waren het drukke tijden. Texel kreeg enkele nieuwe amb tenaren van de burgelijke stand. Eén van hen is bekend van tele visie. De opening van natuurproject De Ploegelanden in november viel tegelijk samen met de officiële presentatie van het Masterplan Water Nieuwe trouwloci per 1 mei van k; De haven van Oudeschild was het afelopen jaar veelvuldig in het nieuws Net zoals de nieuwe Passantenhaven waarvan het bestuur meerma len in de clinch lag met de gemeente. Twaalf jonge Nederlanders gingen in september met een boot op expeditie naar het Deense Esbjerg. Onder de deel nemers was één Texelaar. Nieuwe TX Een wit kruis op een zieke iep betekent onher roepelijk het eind van de boom. In oktober nam de man die namens de gemeente de bomen controleerde afscheid van zijn werk De Texelse Courant won in februari de Zilveren Cicerolat, een onderscheiding van de Nederlandse Vereniging van Journalisten afdeling Noord-Holland. De hoofdredacteur nam hem in ontvangst. De tweede editie van het SBS6-programma De Bus lever de een Texelse winnaar op. Na een verblijf van 121 dagen in de bus. werd hij op nieuwjaarsdag feestelijk op het eiland onthaald. Willem van Tatenhove Texels Belang pleitte voor het openhouden van de holle weg getjes in het Hogeberggebied. Een inwoner van Den Hoorn baarde in de zomer opzien met een heuse tropi sche tuin achter zijn huis. Diverse reddingboten voeren deze zomer uit nadat een Ameri kaanse vrouw vermist was. De vrouw was 's nachts gaan zwem men, Nadat de hoop al bijna was opgegeven, vonden twee Texelse agenten haar alsnog op de Hors. Een zeehond raakte eind dit jaar op de Razende Bol verstrikt in een aangespoeld vissersnet. Het dier werd gered door de strandvonder die bijna wekelijks de zandplaat bezoekt. Stichting Wonen Texel zag dit jaar het aantal woningzoekende fors stijgen. Pogingen van de gemeente en de SWT om van de provincie toe stemming te krijgen voor meer woningbouw leverden echter geen resultaten op. De Texelse Courant wenst u...

Texelsche Courant | 2001 | | pagina 11