Quiz voor Texelse jeugddubs Agenda teso Excursies Bioscoopbezoekers moeten afkicken z cc Hoogwater te Oudeschild 1000 m2 TEXELSE y7 C0URANT Texelaar en toerist „CU'IA,. KARTING TÊXEL ZEEHONDEN ZIEN OP DE WADDENZEE -ïB^V ^Zeehöndenrondvaart met Of WITTE ZEEHOND Landal D Zondag 13 januari: Woensdag 16 januari: Scouts houden Boeren koolfuif Cursus opvoeden Creatieve ouderen Nieuwjaarsrit MAB Zuurkoolmaaltijd voor senioren Crossloop AVT Yogalessen Toneel voor kinderen Filmnieuws Vrijdag 11 januari: Zaterdag 12 januari: Zondag 13 januari: Maandag 14 januari: Dinsdag 15 januari: Martial Arts ^an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 11 JANUARI 2002 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Afvaart op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag om 14.00 uur Bij voldoende deelname. B3 Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventje. Oudeschild. Tel. 313806 of 06-51105775. Fax 315097 Green Pai Parks Sluftervallei Knmweg 104, Dc Cocksdorp, tel 316819 Ook hét odres voor feesten partijen recepties etc. KINDERFEESTJE?! zwemmen - bowlen - snoeken 12.00- 18.00 uur 7,95 p/p AJIe dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst) Ir» de Slufter gaat om 11.00 uur de excursie 'Door het zout van de zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer Het dragen van laarzen is noodzakelijk Volwassenen betalen €5,-, kinderen tot en met 12 jaar €3,- In de Geul gaat om 14.00 uur de excursie 'Sporen van mens en zee' van start, georganiseerd door Staatsbosbeheer. Volwassenen beta len €5,-, kinderen tot en met 12 jaar €3,-. Leden en vrijwilligers van Scouting Texel, van jong tot oud, vieren zaterdag de traditionele Boerenkoolfuif. Deze begint om 16.30 uur in het eigen gebouw aan de Bernhardlaan in Den Burg, waar de kinderen om de bijbehorende bokaal strijden. Na afloop, rond 18.00 uur, gaat het gezelschap aan tafel om boerenkool te eten. Het festijn zal om ongeveer 19.00 uur zijn afgelopen. Ouders en verzorgers van kinderen in de leeftijd van 3 tot 12 jaar die af en toe het idee hebben best wat hulp te kunnen gebruiken in de opvoeding, kunnen hun licht opste ken bij de cursus 'Opvoeden zó' van Thuiszorg Kop van Noord-Holland. De cursus bestaat uit vijf bijeenkom sten en wordt gegeven door twee medewerkers van Gespecialiseerde Thuiszorg. Deelnemers leren er vaardigheden die bij het opvoeden nuttig zijn én het bewust worden van de invloed die ze hebben op het gedrag van het kind Ook wisse len ze ervaringen uit met andere opvoeders. De organisatie betoogt dat ouders zich door de cursus zekerder voelen. Bovendien kunnen ze ervoor zorgen dat kinderen vaker leuke en aardige dingen doen en de sfeer thuis goed wordt. Onderwerpen die tijdens de cursus aandacht krijgen, zijn prijzen en aandacht geven, verbieden en negeren, apart zetten en straffen, vermijden van straf, manieren om grenzen te stellen en belonen van goed gedrag. Het is de bedoeling dat de deelnemers het geleerde thuis in de praktijk brengen. Na de cursus wordt een 'terugbijeen komst' gehouden. De bijeenkomsten zijn op dinsdag 5, 12 en 26 februari en 5 en 12 maart in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg en duren van 13.00 tot 15.00 uur. De kosten bedragen €11,35. Voor informatie en opgave kan dagelijks tussen 9.00 en 17.00 uur worden gebeld naar de Gezondheidswijzen tel. 0223- 650135. De jeugdclubs uit de Texelse dorps huizen, de vereniging Skatepark en de gebruikers van de jongerencara- vans kunnen vanavond een leuk extraatje voor hun activiteiten in het komende jaar verdienen. Daarvoor moeten ze meedoen aan een speciale quiz, die in jongerencentrum Time Out wordt gehouden tijdens de nieuwjaarsre ceptie van het Jongerenwerk van de Welzijnsstichting. De hoofdprijs is 150 euro, 'voor een jeugdclub toch al gauw een derde van de huur die ze per jaar betalen', vertelt jongerenwerker Carla Schrama. Voor elke deelnemer is er een prijs (van tenminste 30 euro), het totale prijzengeld bedraagt 500 euro. De Ouderen die graag creatief bezig zijn, kunnen op donderdag 24 janu ari meedoen aan een 'crea- ochtend', georganiseerd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Onder leiding van AnnaMarie Reiding, die in de komende maan den meer creatieve activiteiten ver zorgt, beschilderen de deelnemers ieder een bord en een mok. De bij eenkomst wordt gehouden in De Buureton in Den Burg en begint om 9.30 uur. Deelname kost €11,50 (inclusief bord, mok en koffie). Geïnteresseerden kunnen zich mel den bij de SWOT, Molenstraat 2, Den Burg (tel. 312696). Puzzelaars kunnen zich zaterdag wagen aan de jaarlijkse Nieuwjaarsrit van de MAB. Deze gaat om 20.00 uur van start bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg. Inschrijven is daar vanaf 19.30 uur mogelijk. De rit is de eerste die meetelt voor het kampioenschap van 2002. De prijs uitreiking is na afloop in café De Kombuis in Oudeschild. quiz is opgezet omdat het Jongerenwerk niet over genoeg geld beschikt om de jongeren struc tureel te steunen bij de huur en inrichting, maar toch graag een financieel steuntje geeft. 'We stellen hierbij het activiteitenbudget voor de maanden januari en februari beschikbaar.' De quiz bestaat uit zes vragen. Bij gelijke stand is er een 'shoot-out' Deelnemers zijn de jeugdclubs uit Oosterend, De Cocksdorp, Den Hoorn en De Koog, de caravanjeugd van Akenbuurt en de IJsdijk en het Skatepark, die alle maal één vertegenwoordiger sturen. Het publiek bestaat uit Gezamenlijk eten geeft gezelligheid, nieuwe contacten en een grotere eetlust. Dat beweert de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT), die ervaring op dit gebied heeft. De stichting organiseert gere geld een avond waarop senioren met elkaar een 'echt Hollandse' maaltijd gebruiken. Woensdag 30 In de Dennen wordt zondag de vijf de wintercrossloop van Atletiek Vereniging Texel gehouden. Atleten kunnen zich vanaf 10.30 uur inschrijven bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg. De loop van de jeugd tot en met 12 jaar gaat over een parcours van 1300 meter en start om 11.00 uur. De oudere jeugd en senioren kunnen kiezen uit afstanden van 2,9, 5,8 en 8,7 kilometer. Het groot ste gedeelte van het rondje gaat over onverhard pad en de lopers moeten enkele heuvels nemen. Deelname kost €2,- voor senioren en €1,25 voor de jeugd. AVT-leden betalen respectievelijk €1,50 en €1,-. leden en achterban van de diverse clubs Ook andere jongeren en vol wassenen die met het Jongerenwerk te maken hebben of er belangstelling voor hebben, zijn welkom. Op het programma staat verder een optreden van Judith de Leeuw. De jonge Texelse, die tot voor kort bij Klif 12 werkte en aspiraties heeft om te slagen in de theaterwereld, geeft een try-out van een deel van het programma ('Niet m'n moeder') waarmee ze twee dagen later mee doet aan één van de voorrondes van het Leids Cabaret Festival. De receptie duurt van 20.00 tot 22.00 uur. januari wordt om 18.00 uur zuurkool geserveerd in De Buureton, het dienstencentrum van de SWOT. Deze maaltijd wordt bereid door cateringbedrijf La Crevette. Deelnemers betalen 6 euro, en krijgen daarvoor behalve een warm maal ook koffie en een toetje. Opgave is mogelijk bij de SWOT, Molenstraat 2, Den Burg, tel. 312696. Margot Bik verzorgt binnenkort ook op de woensdagavond yogales sen. Deze duren van 18.45 tot 19.45 uur en van 20.00 tot 21.00 uur Yoga wordt geschikt geacht voor iedereen, ongeachte leeftijd, sekse en lichamelijke gesteldheid. De oefeningen zorgen ervoor dat de beoefenaars zich fit en sterk gaan voelen, vastzittende spieren worden weer los en soepel, adem halingsproblemen worden aangepakt en stress verminderd. Yoga is ook geschikt voor vrouwen na een bevalling Opgave en infor matie bij Margot Bik, tel. 315235. Zij is bevoegd yogadocente en aan gesloten bij de Nederlandse Vereniging van Yogadocenten en de Europese Yoga Unie. In tegenstelling tot eerdere berich ten, zal de toneelcursus 'Applaus' van de Muziek- en Dansschool niet op maandag worden gegeven maar op donderdag. De eerste les is op donderdag 17 januari en duurt van 16.00 tot 17.00 uur. Er is ruimte voor enkele deelnemers. De cursus is speciaal samengesteld voor kinde ren vanaf 9 jaar. In vijftien lessen wordt een voorstelling gemaakt Fervente bioscoopbezoekers moeten vanaf woensdag noodgedwongen 'afkicken', aan gezien Cinema Texel vanaf die datum wegens vakantie drie weken gesloten zal zijn. Tot die tijd draait er in grote lijnen het zelfde programma. Wie nog niet genoeg kan krijgen van kerstro- mantiek kan nog een paar dagen terecht bij de film 'Serendipity'. Plaats van handeling is Manhattan, New York. Het is bijna kerst en in de warenhuizen struikelen de mensen over elkaar. Sara (Kate Beckinsale) en Jonathan (John Cusack) lopen elkaar bij de handschoenenbalie tegen het lijf. Er springt een vonk over en in een decor van lichtjes en sneeuwvlokken beleven de twee de avond van hun leven. Maar ze hebben beiden een rela tie en besluiten dat het lot hun toekomst moet bepalen. Tien jaar later staan beiden op het punt te trouwen. Hoewel ze elkaar sinds die avond niet meer hebben gezien, slaat de twijfel toe. Zijn ze misschien toch bestemd voor die vreemdeling van toen? Om elkaar te vinden, beginnen beiden een race tegen de klok. 'Lord of the rings' is het eerste deel van de verfilming van J.R.R. Tolkien's 'In de ban van de ring'. Dit literaire meesterwerk, een monument in het sprookjesachti ge genre, werd gelezen door meer dan honderd miljoen men sen in veertig verschillende lan den en inspireerde generaties van kunstenaars bij het maken van hun eigen werk. Cineasten probeerden 'In de ban van de ring' al eerder te verfilmen, maar het resultaat kon volgens de kenners met in de schaduw staan van het boek. Peter Jackson waagde een nieuwe poging en ditmaal zijn de sceptici beduidend gunstiger gestemd. Dat mocht ook wel, want kosten noch moeite zijn gespaard, met als gevolg dat de productie de duurste is geworden uit de geschiedenis van de film In dit eerste deel van de trilogie wordt de kijker meegenomen naar 'middenaarde' en terug naar de tijd dat mensen de wereld deel den met onsterfelijke elfen, machtige tovenaars, nijverige dwergen en hobbits. Wie het leuk vindt om met het hele gezin naar de bioscoop te gaan, kan naar 'Minoes', een nieuwe Nederlandse familiefilm, naar het boek van Annie M.G. Schmidt. Het verhaal gaat over ene Tibbe, beginnend journalist bij de Killendoornse Courant. Eigenlijk is hij te verlegen om een goede journalist te zijn en ontslag hangt hem dan ook boven het hoofd. Terwijl Tibbe tobt waarover hij een goed verhaal kan schrijven, ontmoet hij de merkwaardige juffrouw Minoes. Zij is naar eigen zeggen vroeger kat geweest en gedraagt zich inderdaad nogal 'kats'. Tibbe heeft eerst zo zijn twijfels over deze dame, maar als zij hem dankzij haar contacten met kat ten aan het exclusieve nieuws helpt waarmee hij zijn baan kan behouden, besluit hij haar als assistente aan te nemen. Eveneens geprolongeerd is Harry Potter, die in twee versies wordt vertoond: de originele Engelse, die in het Nederlands wordt ondertiteld en 'Harry Potter and the philosopher's stone' heet, en de Nederlands gesproken 'Harry Potter en de steen der wijzen'. Het inmiddels wereldberoemde personage belandt daarin op Zweinsteins Hogeschool voor Hekserij en Hocus-Pocus, leert alles over bezemstelen, toverdranken en monsters en moet het opnemen tegen Voldemort, 's werelds meest gevreesde magiër, die jaren gele den al eens een moordaanslag op hem pleegde. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur de tweede avond van de laatste voorrondes van het Amsterdams Kleinkunst Festival. In jongerencentrum Time Out in Den Burg begint om 20.00 uur de nieuwjaarsreceptie van het Jongerenwerk. Met een quiz voor de Texelse jeugdclubs en een optre den van de jonge cabaretière Judith de Leeuw. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend beginnen om 20.00 uur de lessen van countrydansgroep de Eastender Honnybee Hoppers. De Borstvoedingsorganisatie LLL houdt een informatiebijeenkomst voor vrouwen die borstvoeding geven of dat van plan zijn. Locatie is basisschool De Akker in Oosterend, aanvang 20.00 uur. Voor informatie en opgave: Nisheeta Barnard, tel. 318644 In schouwburg De Kampanje begint om 20.15 uur een voorstelling van de musical 'Sonneveld' Na afloop vaart een extra boot terug. In Cinema Texel draaien de onderti telde versie van Harry Potter (aanvang 19.00 uur), Lord of the rings (20.00 uur) en Serendipity (21.45 uur). In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.00 uur de derde en laatste avond van de laatste voorrondes van het Amsterdams Kleinkunst Festival. Bij de Biesboschweg wordt de vier de competitierit van de ATB- afdeling van de Wielervereniging gereden. De jeugd start om 13.45 uur, de senioren vertrekken om 14.15 uur. Scouting Texel viert de traditionele Boerenkoolfuif. Locatie is het eigen gebouw aan de Bernhardlaan in Den Burg, aanvang 16 30 uur Bij de firma Schoenmaker op het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de jaarlijkse Nieuwjaars(puzzel)rit van de MAB van start Inschrijven is mogelijk vanaf 19.30 uur. In Cinema Texel draaien de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 14.30 uur), Minoes (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter (19.00 uur), Lord of the rings (20.00 uur) en. Serendipity (21.45 uur) In de Dennen wordt de vijfde wintercrossloop van Atletiek Vereniging Texel gehouden. Atleten over een zelf gekozen onderwerp of naar aanleiding van een bestaand verhaal. Als de rollen zijn verdeeld, worden de scènes geoefend, de kos tuums en het decor uitgezocht en de grime uitgeprobeerd. Aan het slot volgt een voorstelling voor publiek. Voor potentiële cursisten geldt dat enige ervaring mooi mee genomen is, maar niet noodzakelijk. Opgave is mogelijk op de administratie van de school of via tel. 313493. De kosten bedragen 80 euro. kunnen zich vanaf 10.30 uur inschrijven bij appartementenhotel Bos en Duin aan de Bakkenweg Er zijn diverse afstanden en categorieën. De start is om 11.00 uur. In manege Akenburg wordt de derde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal verreden. Aanvang 11.00 uur. Van 12.00 tot 13.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost €11,50 Reumavereniging Texel komt in hotel De Lindeboom in Den Burg bijeen voor een nieuwjaarsbijeenkomst. Aanvang 11.30 uur. Bij hotel Bos en Duin (Bakkenweg 16) - en dus niet op 't Turfveld - gaat een door wandelsportvereniging Het Gouden Boltje georganiseerde tocht van start. Deelnemers mogen starten tussen 13 00 en 14.00 uur en kunnen kiezen uit wandelingen van vijf en tien kilometer. In de Burgemeester de Koninghal begint om 14.30 uur een interkerke lijke muziek- en zangdienst, met medewerking van onder anderen Shirchadasj band en een interker kelijk Texels kinderkoor. In het Maartenhuis (Ruijslaan, De Koog) begint om 15.00 uur de opvoering van het Driekoningenspel De toegang is gratis. Geschikt voor toeschouwers van negen jaar en ouder. In Cinema Texel draaien de Nederlands gesproken versie van Harry Potter (aanvang 14 30 uur), Minoes (15.00 uur), de ondertitelde versie van Harry Potter (19.00 uur). Lord of the rings (20.00 uur) en. Serendipity (21.45 uur). IJsclub Eierland houdt om 20.00 uur haar ledenvergadering in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp In Cinema Texel draaien Lord of the rings (aanvang 20.00 uur) en Serendipity (20.30 uur). De afdeling stambomen van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. In Cinema Texel draaien Lord of the rings (aanvang 20.00 uur) en Serendipity (20.30 uur Carry Severing verzorgt op maandagavonden van 20.30 tot 21.30 uur een cursus Martial Arts in de Aleph (Weverstraat 54, Den Burg) Martial Arts is een combina tie van lichamelijke oefening en meditatie. De lichamelijke oefenin gen zorgen er volgens de docent voor dat de cursist bewuster wordt van zijn lichaamsgevoel, met medi tatie wordt een 'weg gegeven om de stilte/rust in zichzelf te vinden' De kosten bedragen €5,68 per les. Inlichtingen kunnen worden ingewonnen via tel. 322637. <n> Omdat ms. Schulpengat voor onder houd uit de vaart is, vaart ms. Molengat voorlopig als dienstboot Daardoor kan TESO tot vrijdag 8 februari geen extra afvaarten verzorgen Overigens worden er deze week geen wachttijden verwacht. Nadere informatie kan worden ingewonnen via tel. 0222- 369600 of e-mail info@teso.nl De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. 11 6 35 en 19.00 u. Za. 12 7.25 en 20.05 u. Zo. 13 8.15 en 20.45 u. Ma. 14 9.15 en 21.25 u. Di. 15 9.30 en 21.45 u. Wo. 16 9.24 en 22.30 u. Do. 17 9.40 en 23.06 u. Vr. 18 10.20 en 23.36 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 11 januari op om 8 43 uur en gaat onder om 16 50 uur. 13 januari nieu we maan. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen. reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7