De tram die er nooit kwam teso 'Favoriet' stilletjes uit de ethe Luisteren naar minuscule oneffenheidjes E Agenda jp1-1-2 Opnamen in Time Out voor nieuwe CD Texelpop .TEXELSE 2 COURANT' Pleegzorg zoekt 'vakantieouders' Leger des Heils Creatieve cursus Vrouwen van Nu ^lik vanger Raad uw raad ...en vyin een vakantie! TEXELSE^COURANT Raad uw raad... DINSDAG 19 FEBRUARI 2002 Jongerencentrum Time Out is deze dagen tijdelijk ingericht als opnamestudio. Veertien bands ne men nummers op voor de CD Texelpop deel twee. Geconcentreerd luisteren Frank van Oosten en Willian Blom van de hardcoreband Higherside naar een zojuist opgenomen gitaarpartij. Het is het nét met, dus de partij moet over gespeeld worden. Geluidstechnicus Rikus Kloosterhuis stelt op het meng paneel nog een keer het geluids niveau in, als Willian een eind|e ver derop weer de gitaar ter hand neemt. 'We nemen digitaal op, dus ik moet het level zo afstellen dat het geluid niet in het rood komt, want dan klinkt het absoluut met meer.' Willian speelt zijn partij in. Frank luistert, gezeten naast Kloosterhuis. opnieuw gecon centreerd mee. 'Perfect', laat hij we- mers op voor de nieuwe CD van Texelpop. Voor elke groep is zes uur uitgetrokken. Time Out is ingencht als opnamestudio. Een paar lokalen ver derop, in d'Ouwe Ulo, staat alle opnameapparatuur, 'Het is wel jam mer dat je elkaar niet kunt zien', zegt Kloosterhuis, 'maar het loopt verder goed Hij toont de opnameruimte die met gordijnen is afgedekt. Er staan muziekinstrumenten en kabels lopen door elkaar over de grond. De aan pak is vakkundig. Zo is het drumstel voorzien van diverse microfoons, om het geluid zo goed mogelijk op band te krijgen. Voor de Texelaar, die eer der bij het NIOZ werkte, is het éen van de eerste grote klussen als zelfstan dig geluidstechnicus. Voor de CD werkt hij samen met Jeroen Haak. Eerst pizza of nog één partij inspelen is de vraag. Willian gaat voor inspe len. 'Lukt wel', laat hij weten als ge- is het met je oren?', vraagt hij be zorgd aan Willian. Het gaat goed. In overleg met Frank besluit Willian in te vallen na de roffel De eerste keer moet over. 'Het ging fout bij het tweede deel', meldt de gitarist al uit zichzelf vanuit opnameruimte. Als de technicus de muziek hardop terug spoelt, vraagt Willian vanuit de opnameruimte verbaasd wat er aan de hand is. 'Dat is een boodschap van de duivel', grapt Kloosterhuis door zijn microfoontje 'We draaien de muziek achteruit.' Er is even tijd voor ontspanning. Kloosterhuis vertelt een grap over een muzikant. Daarna gaan de ge zichten weer op serieus. Frank luis tert opnieuw geconcentreerd mee. Het is nog niet helemaal naar wens, dus de opname wordt voor een derde keer gedaan. Als het erop staat, meldt Kloosterhuis dat van de 24 te De bandleden van Higherside proberen te luisteren naar een zojuist opgenomen stuk muziek voor de CD Texelpop deel twee. (Foto Jeroen i vraagd wordt of hij nog niet moe is. Mocht hij dat al zijn, dan maakt Kloosterhuis hem wel wakker met een onbedoelde, maar welgemikte harde rondzinger uit de boxen. 'Hoe ten als de opname erop zit. Higherside was de groep die zondag avond aan de beurt was voor de op names. In totaal nemen tot volgende week zondag veertien bands num- Hattum) gebruiken kanalen er nog zeven be schikbaar zijn. Frank rekent hardop dat ze er dan wel komen. 'We moe ten nog één stuk spelen en de zang moet er nog op. Ik denk dat we er nog zo'n vier nodig hebben.' Maar eerst pauze Dozen met pizza's komen op tafel. Frank vertelt dat de huidige formatie van Higherside sinds tweeëneenhalve maand bestaat uit Jasper Kragt, Wessel Schenk, Willian Blom en hijzelf. Ze nemen twee zelf geschreven nummers op 'We heb ben ze eerst allebei in één keer op genomen en daarna zijn we alle partijen afzonderlijk, stuk voor stuk, gaan inspelen.' In de huidige forma tie hebben ze nog met op Texelpop gestaan Beheerder Robert Buijsman van Time Out laat weten dat dat ook niet echt de bedoeling is. 'Het zijn meer jonge bands die graag op de CD willen staan.' Hij vertelt verontschuldigend dat hij nogal moe is vanwege een korte nachtrust. 'Ik had gisteravond zelf nog een optreden. Maar ik wil hier graag bij zijn. Het wordt toch allemaal gedaan in mijn eigen tent.' Zelf is hij zaterdag aan de beurt met Deluge. Dat is de enige band die ook op de eerste CD van Texelpop voorkomt. De andere op de nieuwe CD zijn Habgoblin, FFF, Higherside, MNS, Flux, Popschool, Lomp, De Binnen kant, Rational, Sick, Refill, Passed Out en Pitt. Volgens directeur Bart Heijnen van de Welzijnsstichting moet de CD straks een indruk geven van het huidige tijdsbeeld. 'Het zijn veel bands van jongens van veertien, vijftien jaar oud en wat mensen van in de twintig. Dit is een nieuwe generatie met vooral veel gitaarrock.' Heijnen schat dat er ongeveer vijfhonderd exemplaren gedrukt worden van Texelpop deel twee. Eind maart moet de CD klaar zijn. Hij is dan onder meer te koop bij de Music Store (voorheen Nauta CD). De bekostiging is nog niet rond. Heijnen: 'We hebben fondsen bena derd, maar daar nog geen duidelijk heid van gekregen. Omdat het nu voorjaarsvakantie is, zijn we toch maar begonnen met de opname. De stichting Popmuziek Texel staat ge lukkig garant.' Als laatste is de zang aan de beurt bij Higherside. Kloosterhuis: 'Jullie kun nen een statische microfoon gebrui ken, maar dan moet je stil blijven staan tijdens het zingen. Lukt dat? Anders kun je ook een dynamische nemen.' De voorkeur van Jasper en Wessel gaat uit naar de laatste. 'Daar kun je ook je hand omheen houden tijdens het zingen. Dat geeft weer een ander effect.' De Pleegzorg Centrale Noord-Hol land is op zoek naar mensen die een paar weken per jaar 'vakantieouder' willen zijn van een kind uit de eigen provincie. Het gaat om kinderen wier leven minder zorgeloos verloopt dan bij hun leeftijdsgenootjes. Ze wonen bijvoorbeeld in een tehuis of in een éénoudergezin waar meerdere pro blemen spelen en hebben geen fami lie, vrienden of kennissen waar ze in de vakantie naar toe kunnen. Deze kinderen willen graag ook eens bij een 'gewoon' gezin horen. Het mee draaien daarin is voor hen vaak al een belevenis op zich. De duur van hun verblijf hangt af van de wensen en mogelijkheden van de pleegouders en van de behoeften van het kind. Er worden geen hoge eisen gesteld aan de pleegouders. Ze hoeven geen ervaring te hebben met pleegzorg en het maakt niet uit of ze samenwonen, getrouwd zijn of alleenstaand. Na het invullen van de aanmeldings- formulieren, krijgen pleegouders een voorbereidingscursus van één dag en voert een medewerker van de Pleeg zorg Centrale een gezinsonderzoek uit. Wie meer wil weten, kan terecht op een speciale informatieavond, die op maandag 4 maart in Den Burg wordt gehouden. Voor meer informa tie en aanmelding is de Pleegzorg Centrale tijdens kantooruren bereik baar via tel. 0800-0223432. E-mailen kan ook: pleegzorg@ock.nl. Het Leger des Heils houdt van 25 februari tot en met 2 maart de jaar lijks inzamelingsactie. In deze periode wordt via een nationale mailing geld ingezameld voor de afdeling Wel- zijns- en Gezondheidszorg. Deze af deling houdt zich met name bezig met mensen die er alleen voor staan, zoals vereenzaamde ouderen en dak en thuislozen. Het Leger hoopt dit jaar zo'n 150 miljoen euro te kunnen besteden. Annemarie Reiding geeft donderdag 21 februari op uitnodiging van de Stichting Welzijn Ouderen Texel een creatieve ochtendcursus in De Buureton. Zij laat de deelnemers door het maken van een miniatuurbeeldje kennis maken met de mogelijkheden van een textielverharder. Het uitein delijke beeldje is bedoeld voor een bloemenmandje. De cursus begint om 9.30 uur, deelname kost €11,50 (inclusief mandje en plantje). Deelne mers dienen zelf een oud T-shirt, schaar, naald en draad en een föhn mee te nemen. Voor aanmeldingen en inlichtingen: SWOT, tel. 312696. In het Eierlandsche Huis spreekt Frank Polling donderdag 21 februari voor de afdeling De Cocksdorp/ Eierland van de NbvP/ Vrouwen van Nu over 'Mineralen'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Deze week kwam ik een artikel te gen^ samengesteld met gegevens uit het Stoomtram Documentatie Centrum en het Gemeentearchief Texel. Dat wekt de nieuwsgiengheid. Natuurlijk was het mijn broer die dit artikel per post naar mij toestuurde, wetend dat e-mails bij mij soms lang in de kou staan te wachten. Of ik temidden van al het politieke gescharrel dit niet onder de aan dacht kon brengen, was zijn vraag. Een echte Texelse tram, dat is ei genlijk wat er nog aan mankeert op jullie eiland van jullie Heiland. Zo'n zwierige rups met een vrolijke con ducteur aan boord. We kunnen ons nu allemaal wel druk maken over het vliegveld en over de rotondes, maar die tram, waarom is die er in vredes naam niet gekomen? Het zou een directe verbinding tussen de toen malige aanlegplaats vanaf het vas teland te Oudeschild en de hoofd stad Den Burg moeten worden, zo staat het als geschiedenis vermeld. Dat hadden enige vooruitstrevende lieden voor ogen toen concessie werd aangevraagd voor de aanleg van een tramverbinding op Texel. Deze werd verleend tot 1 juli 1906 en enkele malen uitgesteld. De plannenmakers hielden het intussen voor gezien. Op 1 januari 1915 kwam een volgend rapport op tafel, dat tot in detail werd uitgewerkt door de 'Adviseerende Ingenieurs W.K. van Oort te Groningen en Noorderkop Dros te Amsterdam in opdracht van het huidige Comité voor de totstandkoming van eene tramverbinding op Texel'. Doel van het rapport was voort te gaan met het verwerven van steun voor de onderneming en met nog een am bitieuzer plan te komen voor een tramverbinding vanaf Oudeschild, via Den Burg helemaal naar de Cocksdorp, gelegen in het noorden van het eiland. De maximumsnel heid op het traject werd vastgesteld op 20 kilometer per uur. waarmee de tramlijn geheel viel onder het toen geldende Tramwegreglement uit 1902.. De spoorwijdte zou 1067 millimeter bedragen. De lengte van de trambaan zou op circa 21 kilo meter uitkomen, deels op eigen baan, deels langs bestaande we gen. Oh, Texelse droomtram, waarom ben je er met gekomen? Het zou ons leven danig hebben veranderd wanneer onze bezoekers uit Den Burg zich heerlijk in de tram konden nestelen om zich na een uitste kende maaltijd in het noorden, jawel helemaal in De Cocksdorp, in alle veiligheid terug te laten brengen na het nuttigen van nog edeler wijn. Zou mogelijk het noorden hierdoor minder ver worden? Ik pleit voor de tram. Alsnog, want, laten we wel zijn, die bus, die lege globetrotter vol attractieve Texelplaatjes is toch geen reclame voor ons eiland Nie mand wil er in, dus niemand zit erin. Het ligt met aan de chauffeurs, want die wuiven amicaal en opgewekt vanuit hun lege bus, wanneer en op welke plek je ze maar tegenkomt. Ik zit regelmatig vanuit de auto in één of andere berm gedrukt te zwaaien. Wie benader ik voor mijn droomt ram die over het eiland zal glijden, de auto's weert, de motorfietsen overbodig maakt? Ik sla er de krant op na en het vetgekopte 'Gemeente stelt zich garant voor toekomst vliegveld' geeft hoop. Dan moet zo'n tram ook kunnen. Dan staar ik heel lang en verwachtingsvol naar de foto van Jos Timmer 'geeft kleur aan het eiland", lijst 1Hij? Zal ik het aan hem vragen? Maar dat vreemd soortige schepje, wat gaat hij daar in vredesnaam mee doen? Hij is wel voor kleur en geef toe: als iets kleur geeft, is het een echte zwierige tram, mogelijk door Wolkers be schilderd. Dan staar ik iet wat ontzet naar de kandidaten van het CDA. Ze heb ben het over duurzaam, sober en rem op een aantal ambtenaren. De hele zondagse chocoladepudding van het calvinisme dringt in mijn smaakpapillen door. Ze zitten er op de foto bij alsof ze bij voorbaat ver slagen zijn. Mijn vader zou zeggen: 'Moeten we daar de oorlog mee winnen?' Maar dan voel ik een sprankel hoop, het jongeren- toerisme baart hen zorgen en jon geren houden niet van een tram. Zal ik het toch met hen gaan bespre ken? Ik staar weer naar de foto en wordt dan angstig gestemd door het wat treurige schoeisel en de nog wat treurigere stelling van de benen. Ik begin gewoon een eigen partij, een pro tram-partij, a la onze Pim. Dana Rover Raad hoe de gemeenteraad na de verkiezingen van 6 maart is sa mengesteld en win een reischeque ter waarde van €225,-. Meedoen is simpel: raad hoeveel zetels de ver schillende partijen bij de aan staande verkiezingen behalen en geef deze aantallen door aan de redactie van de Texelse Courant, Warmoesstraat 45, Den Burg. Dat kan met gebruikmaking van bo venstaand formulier, maar ook ge woon op een briefkaart of per e- mail. Het adres is dan redactie@texelsecourant.nl. Win naar is degene die het dichtst bij de werkelijke uitslag zit. ledereen van achttien jaar of ouder kan mee doen, de prijswinnaar wordt be kend gemaakt tijdens de Verkiezingsavond die op woens dag 6 maart in Question Plaza wordt gehouden. De inzendingen moeten uiterlijk maandag 4 maart in ons bezit zijn. U vult dus het aantal zetels in dat de deelnemende partijen volgens u zul len behalen. Ter vergelijking hebben wi| de zetelverdeling van de vorige verkiezingen in maart 1998 erbij ge geven. Let erop dat het totaal aantal Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 -32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail mfo@lenr nl Op al onze odvertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentie-wezen van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabnokoo te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewozen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29,80,- Per jaar 59,60,- Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Dinsdag 19 februari: In het gemeentehuis begint al om 16.00 uur de vergadering van de raadscommissie Ruimte, Wonen en Economie. Er wordt gepauzeerd tussen 18.00 en 19.30 uur. De FNV Vrouwenbond komt om 20.00 uur in De Buureton in Den Burg bijeen voor de jaarvergadering. Na het officiële gedeelte zingt Gerrit Terwindt Nederlandstalige liedjes. De Historische Vereniging houdt haar ledenvergadering in de doops gezinde kerk van Den Burg. Aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 13.30 en 15.45 uur), Mon sters co. (13.45 en 16.00 uur). Discovery of heaven (18.45 uur), Ocean's eleven (19.00 en 21.45 uur) en Lord of the rings (21.30 uur). Woensdag 20 februari: Om 9.30 uur begint in de Openbare Bibliotheek een inloopochtend voor peuters, ouders en verzorgers, met als doel hen wegwijs te maken. In EcoMare beginnen om 12.00 en 14.00 uur poppenkastvoorstellin gen rond de figuur Jonas Jan. Be zoekers van EcoMare hebben gra tis toegang. In het gemeentehuis begint om 19.30 uur de vergadering van de raadscommissie Welzijn en Onder wijs. In buurthuis Bethel aan de Muyweg in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een bingo-avond met verloting van de hervormde vrouwengroep 'De Duinroos'. In De Witte Burcht in de Molenstraat komt om 20.00 uur het Katholiek Vrouwengilde bijeen voor een knutselavond ónder leiding van Ingeborg Bonne. In hotel Den Burg aan de Emmalaan houdt de sectie toerisme van het Texels Verbond van Ondernemers vanaf 20.00 uur een discussieavond voor genodigden Onderwerp is de vraag wat de mogelijkheden zijn om de herkenbare eigenheid van Texel als recreatie-eiland te herstellen en te versterken. Niet-genodigden kunnen zich als belangstellende aanmelden via telefoon 317035. Rechtstreekse uitzending via Radio Texel. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 13.30 en 15.45 uur), Mon sters co. (13.45 en 16.00 uur), Discovery of heaven (18.45 uur), Ocean's eleven (19.00 en 21.45 uur) en Lord of the rings (21.30 uur). Donderdag 21 februari: Om 9.30 uur begint in De Buureton een creatieve cursus van Annemarie Reiding speciaal voor ouderen. In EcoMare beginnen om 12.00 en 14.00 uur poppenkastvoorstel lingen rond de figuur Jonas Jan. Be zoekers van EcoMare hebben gra tis toegang. In dorpshuid 't Skiltje in Oudeschild worden van 15.00 tot 17 00 uur en van 20.00 tot 21.30 uur sioelwedstrijden gehouden, 's Mid dags, tijdens de wedstrijden van de jeugd, is tevens de gymzaal geo pend. In het gemeentehuis begint om 19,30 uur de vergadering van de raadscommissie Financiën, Werken en Milieu. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp spreekt Frank Polling voor de NBvP/ Vrouwen van Nu over 'Mineralen'. Aanvang 20.00 uur. In hotel De Lindeboom in Den Burg begint om 20.00 uur een verkiezingsbijeenkomst, georgani seerd door de Sportraad. Politici en sporters discussiëren over het thema 'Texel en sport'. In Cinema Texel draaien Minoes (aanvang 13.30 en 15.45 uur). Mon sters co. (13.45 en 16.00 uur), Discovery of heaven (18.45 uur), Ocean's eleven (19.00 en 21.45 uur) en Lord of the rings (21.30 uur). Vrijdag 22 februari: In de Witte Burcht begint om 20.M uur de vijfde en laatste avond vS het Texels kampioenschap klav2 jassen. D In discotheek Question Plaza in Da Burg begint om 20.15 uur CabaiüK café, waarin Pip Barnard en Janifl de Bruijn op geheel eigen wijze (S actuele nieuws bespreken, GastS zijn Jan Nico van der Ploeg (voffi zitter van de MAB-club) en Vibel Roeper, schrijfster van een leuffl boek over de VOC. De toegang]! gratis. In Cinema Texel draaien MinoS (aanvang 13.30 en 15.45 uur), Moj| sters co. (13.45 en 16.00 uisJ Discovery of heaven (18.45 uS Ocean's eleven (19.00 en 21.45 u3 en Lord of the rings (21.30 uur) B O tr; ui N vr s< M TESO zet vrijdag van 9.35 tot 16.M uur twee boten in en verzorgt da ieder half uur een afvaart, zo h vanuit Den Helder als vanaf Teig, De afvaarten van 10.05 uur uit Im Helder en van 13.35 uur van Te o| zijn uitsluitend bestemd voor rsl vervoer van gevaarlijke stoffen z< worden geen wachttijden verwar m Nadere informatie kan worden iraZ' wonnen via tel. 0222-369600 of Si mail info@teso.nl. De veerdis heeft ook een eigen websi www.teso.nl. Hoogwater te Oudeschrö Di. 19 Wo, 20 Do. 21 Vr. 22 Za. 23 Zo. 24 Ma. 25 Di. 26 Aan het strand der hoogwater om 7 44 uur en februari eerste tij. 11.00 0.05 0.50 1.37 2.50 5.00 6.36 1.16 en en en en en en en en is het ongeveer een uure De zon komt 20 februari gaat onder om 18 01 uur; kwartier. 22 februari da 15.10 ij 17.34J 18.45 Ir 13.36 zetels vijftien bedraagt. In de laatste kolom dient u te raden hoeveel pro cent van de 10.444 kiesgerechtigden gaat stemmen. Zorg dat u het getal met twee cijfers achter de komma invult. Bij gelijkluidenden voorspellin gen is degene die het uiteindelijke opkomstpercentage het dichtst be nadert, de winnaar van de reischeque ter waarde van €225,-. Deze informatie is ook na te lezen op de website www.texelsnieuws.nl. DAAR RED JE LEVENS MEE Texels Belang CDA Groen Links PvdA WD D66 Opkont I Uitslag 1 1998 4 3 3 2 2 1 73,30 I Prognose 2002 Naam Adres Postcode/Plaats Telefoon Leeftijd: Het afscheid van etherpiraat 'Favo riet' is een minder uitbundig feest geworden dan de bedoeling was. Veel van de draaiende leden en hun supporters bleken op vakantie te zijn en de afspraak met een band voor een spetterend optreden was misschien niet zo heel duidelijk ge maakt, want van live muziek bij de gewenste opheffing na twaalf uitzendjaren was geen sprake. Een groot deel van de laatste uitzend dag waren de drijvende krachten Nanning Kikkert en Jan Bruin zelfs alleen in hun caravan-bar-studio op het erf van Mart Witte aan de Nieuwlanderweg. Dat lijkt typerend voor de situatie waarin de piraat de laatste tijd ver keerde. Men was na een moeilijke periode weliswaar aan het opkrabbelen, maar het zat er niet in dat het enthousiasme waarmee het station lange tijd is gerund, in vol doende mate terug zou komen. Je hebt nu eenmaal minstens tien men sen nodig die bereid zijn op vaak ongelukkige tijden achter de micro foon en de knoppen te gaan zitten. Die waren er gewoon niet meer. Dus ook als er geen sprake was geweest van dreigend optreden van de radio controledienst, zou de zender waar schijnlijk uit de lucht zijn gera menen Kikkert en Bruin. Maar he handen zijnde overheidsingrfj was wel de aanleiding. Niemanc te wachten op een boete van halve ton en inbeslagname var techniek. In de nacht van zondai maandag klokslag twaalf zat he definitief op. De spullen van Radio Favoriet o naar de oorspronkelijke eigenaa' worden onderling verdeeld. En' medewerkers stappen waarschij over naar concurrent Radio Royd streeft naar een legale status. Nanning Kikkert, Jan Bruin en twee tans in weemoedige stemming in de studio tijdens de laatste uren van Radio Favoriet. (Foto Hany&^Ê

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2