w TEXELAARTJE 0 GELUK'N X Slagvaardig spel volleybaldames Iat ik zeggen wou... at ik zeggen wou... Groots Stage karate Kung-fu en Zen Darttopper onbeslist ■TEXELSE J coURANT" Winterconcert KTF Tussen vuurtoren en het licht van Troost Kampioenschappen bij badmintonclub -4 nd. ifiu-d 404040 pamilieberichten EK*? 55 jaar getrouwd 1977 2002 Enwuj en Cjcrard Jiijcn'chl 13 maart ziet zij Sarah exelaartjes GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 gt eerste damesteam van Tevoko eft afgelopen zaterdag een vrij émakkelijke overwinning (4-0) op SV'55 geboekt. De tegenstander peelde een eenvoudig te bestrij en speltype en vormde aanval- nd geen enkele bedreiging. i/eel punten vielen doordat de aanval V de tegenstander continue werd jeblokt door de lange Texelse da- is aan het net. De aanvallers van de jsploeg scoorden door snel spel int na punt. In de vierde set zakte jt tempo en deed een alert ASV'55 in poging een set naar zich toe te talen. Bi) de stand 15-15 zette "voko alsnog alle zeilen bij. waarna set toch nog in het voordeel van [voko eindigde. »t derde damesteam van Tevoko Jeg te maken met het zeer gerou leerd spelend team van Harpoen. In eerste twee sets, waarin opvallend ,ige rally's werden gespeeld, werd trd gewerkt door beide teams. Har- ien was verdedigend sterk en jalde veel smashballen van de fond. Tevoko daarentegen kon veel jenaanvallen bij het net al blokke- ,1 en scoorde ook vaak vanuit de jslag. De eerste twee sets eindigen jide met 25-17 in het voordeel van ivoko In de derde set profiteerden dames van Harpoen van de ver warring die bij de Tevoko-spelers door positiewisselingen ontstond en kwamen ze verrassend dichtbij een setwinst Tevoko herstelde zich ech ter net op tijd en won de set met 25- 23. De aangeslagen dames van Har poen lieten de vierde set uiteindelijk geheel lopen, waardoor het 25-6 werd. Het eerste herenteam ontving Los'82, dat geconcentreerder en met net iets meer tempo speelde. De gasten wonnen allevier de sets met de stan den 14-25, 14-25, 16-25 en 17-25. Het tweede herenteam van Tevoko kwam uit tegen het tweede heren team van Los'82. Met de gerouti neerde oud-spelverdelers John Zoetelief en Harry Bakker in de basis werd er een leuke en spannende wedstrijd gespeeld, getuige ook de setstanden. Los'82 toonde zich een tikkeltje sterker en won de wedstrijd (22-25,22-25, 25-19, 18-25). De C-|eugd van Tevoko speelde on der leiding van Bart Loos ook een thuiswedstrijd. De gasten waren VCJ'94 3. De wedstrijd ging aardig gelijk op, maar Tevoko trok telkens aan het langste eind (25-23,25-20 en 25-18). In de laatste set nam decon centratie bij de jongste jeugd van Tevoko af. waardoor VCJ'94 toch nog een set en daardoor één punt mocht meenemen naar Julianadorp. Buitca vcraniwoordclgkheid vsa de rrxbeue De fotomontage van de windmolens in Oudeschild die Menno Stam in de [orige Texelse Courant liet zien, laat inbedoeld iets anders zien dan lenno Stam voor ogen had. Behalve lat het met die hoogten wel meevalt in het landschap - zelfs best een fraai lezicht! - laat de foto vooral de his- rische continuïteit zien die er be- laat tussen de windmolens van toen in die van nu. Weerstand en protest er altijd geweest, ook tegen de lolens van toen! Vat zou het niet prachtig zijn als er 'én of meer echt grote windmolens Dnd de haven van Oudeschild zou- len staan in plaats van die lawaaie- ige en zenuwachtige dingetjes van iet Nuon die er nu staan te draaien. Toeristen zouden die (oude en lieuwe) molens kunnen bezichtigen m zo een goed beeld krijgen van wat ten windmolen eigenlijk is. Windmo- 5ns passen in de Hollandse historie, t/e zouden er trots op kunnen zijn en r ons voordeel mee doen. Paard en ragen zijn ook vervangen door trek- :er, de blazers door kotters met dui- ienden paardekrachten, boetjes loor enorme schuren. Is iemand daar icht rouwig om? Het gezeur moet naar eens afgelopen zijn. Rob Houkes, Den Burg. 3aul Jansen en Henk van der Salm laven vrijdag voor budovereniging ihima uitleg over het reglement voor iaratewedstrijden. Dit als voorberei- ling op het toernooi dat 16 maart bij budogenootschap Masashi in >en Helder wordt gehouden. De arateka's van Shima krijgen sinds leptember les van Henk van der »alm. Om wedstrijdervaring op te loen, wilde deze zijn leerlingen in- ichrijven voor het toernooi, maar laartoe diende eerst het wedstrijd element te worden onderwezen, te stage begon met een rustige op- Jouw van aanvals- en verdedigings- echnieken en eindigde met het ge- 'echt, gestuurd door twee leraren die ezelfdertijd als scheidsrechter optra- len. In het gebouw van The White Eagle, Schilderend 19a in Den Burg wordt iedere donderdag van 18.30 tot 20.00 uur kung-futrainmg gegeven. Omdat optimaal gebruik wordt gemaakt van de kracht van de tegenstander, is deze vechtsport ook geschikt voor jongeren vanaf 12 jaar, ouderen en vrouwen. De lessen bestaan uit een warmmg-up, Tibetaanse energe tische yoga-oefeningen, gevechts technieken en vormtraining. Van 20.15 tot 21.45 uur wordt een zen meditatie gehouden, waarbij ieder een welkom is. Voor meer informatie: Mariska Kop- mans, tel. 06-13272464, of Manda Bergsma, tel. 319708. In de vorige week gespeelde ronde in de dartcompetitie moesten de darters van Wijsneus 1 en Slock 3 het tegen elkaar opnemen voor de tweede plaats in de rangschikking. Beide teams waren gehandicapt omdat ze een basisspeler moesten missen. Slock had dit opgevangen door de nummer 4 van het Texels Open, Erwin Koning, zijn debuut in de competitie te laten maken. Dat dit een goede keuze was bleek doordat Koning zowel zijn single als beide dubbels wist te winnen. Bij Wijsneus debuteerde Jurriaan Beyer verdien stelijk door zijn single van Roel Blonk te winnen. De wedstrijd zelf verliep tot de tactic in het voordeel van de spe lers van de Slock. Alleen in het laat ste spel ontbeerden zij een leider die bepaalde hoe er gegooid moest wor den. De Wijsneuzen wisten hier raad mee en sleepten er een eindstand van 4-4 uit. Hierdoor blijft Slock 3 op de tweede plaats staan. In de onderste regionen van de A- poule werd gestreden om de degra- datie te ontlopen. De gooiers van J'elleboog 1 versloegen hun concur renten van Bar Sportief met 6-2, mede door het goede gooien van Elmar Keijser, die in deze strijd zijn dubbels weer feilloos wist te vinden. Vermeldenswaard is de finish van Simon Koorn van de Koorn-aar. Hij gooide 134 uit. In de B-poule leek het er op dat de dames van 't Vooronder de heren van J'elleboog 2 met een nederlaag naar huis zouden sturen. Maar helaas ver loren zij het laatste spel, de tactic, waardoor de heren toch nog met een overwinning van 5-3 huiswaarts keer den. DINSDAG 12 MAART 2002 Uitslagen: De Buren-Zwaan heren 1-7, de Wi|sneus 1- Slock 3 4-4, Slock 2-Koornaar 1-7, Bar Spor tlef 1-J'elleboog 1 2-6, Vooronder dames- J'elleboog 2 3-5, Cafeetie 2-Pilaar 2-6, J'elleboog 3-Bar Sportief 2 4-4. Programma: Texel Kites 1 -Pilaar, Vooronder heren-Zeester 2. Bar Sportief 2-Cafeet|e 3, J'elleboog 2- Zwaan dames, J'elleboog 3-Vooronder dames, de Wijsneus 2-de Buren. Koornaar-Bar Spor tief 1, Slock 2-de Wijsneus 1, Slock 3-Texel Kites 2, Zwaan heren-Cafeetje 1 Het Koninklijk Texels Fanfarecorps geeft zaterdag 16 maart in de Burge meester De Koninghal het jaarlijks winterconcert, waarbij alle afdelingen van de vereniging voor het voetlicht komen. Na een gezamenlijke opening wordt het programma voor de pauze verder ingevuld door de drumband onder leiding van Henk Beijert, en de majorettes onder leiding van Erna Bousma-Roeper. Na de pauze treedt het orkest op met het concert programma. Onder leiding van diri gent Frank Meijer brengt KTF een afwisselend programma. Tijdens het concert wordt de CD gepresenteerd die het korps maakte van het jubileumprogramma zoals dat in sep tember werd uitgevoerd. Hoogtepunt van dit concert was het speciaal voor de gelegenheid geschreven 'Virginia' van componist Jacob de Haan, dat ook op de CD is opgenomen. Na de presentatie is de CD in de zaal ver krijgbaarDe uitvoering begint om 20.00 uur. de toegang is gratis. uirwourUclijkhcKf vtn óc rculiacUf |loemwijk, hier de wieg stond van dit kereltje 'ie de wieg schommelt, schommelt het wereldje in een Witte, om hun pionierszin zo markant Ij wonen en boeren aan de bosrand in Gerritsland hannes Nicolaas, zoveelste werker voor de staatscijns |et brood verdienend in het zweet des aanschijns jet leven is als de zee, dan vloed, maar als 't tij is geëbd oet je maar zien hoe je voor allen wat te eten hebt Jat zelfde tij werd zomaar plaats van ontginning Van een heel bijzondere vorm van broodwinning De Jan Plezier hierin het brein werd geboren En de droom laat zich door niets meer verstoren Een wagen met paarden wordt de eenvoudige entourage En deze Texelpromotor en ambassadeur heeft de courage 40 jaren lang deed Nic Witte de zon voor de gasten schijnen En deed de stress van de stedelijke drukte als sneeuw verdwijnen Dit is een waar beleven, aanpakken en elke zenuw trilt Je moet wel een kniesoor zijn als je het niet zien wilt De Hemrichs 16 gaan er op, 20 Hollanders hebben vertier In geen enkele taal te vertalen, een begrip is de Jan Plezier Hier het strand, dan Slufter bakermat van Gods creatie Lamsoor, dopheide, zuring, zwanen vliegen in formatie Geul, zwin, Muy dit is een paradijselijk territorium Bijna is er geestvervoering hier in Nomen Patrium En dan de plank, de uitdaging voor de clowneske gymnast Waarop hij de aanwezigen wankel op een handstand vergast Bij de WV de replica en standbeeld met zouden misstaan Wat heeft Nic Witte aan fantastische Texelpromotie gedaan :0nlangs heeft hij de rit beëindigd van weg der ganse aarde En bewaren zijn Texelpromotie van lang blijvende waarde Nic Witte herdenken met alleen voor de ecclesia Catholicam Maar voor velen in ere gehouden in dit dichterlijk In Memoriam Niding Drenth, Den Burg. Luuk de Jong, Lard Piasmans, Nellie Witte en Astrid van Veld hoven zijn kampioen geworden bij de clubkampioenschappen van Badmintonclub Texel. Die werden in februari gehouden. Volgens de vereniging werd er onderling hevig strijd geleverd. In de categorie Heren B speelden Ryan van Heerwaarde en Lard Pias mans een partij die tot' het laatst spannend bleef. De laatste won, wat hem ook het kampioenschap ople verde. Bij de Heren A ging de strijd vooral tussen Ruud de Vries en Marius Witte (tweede en derde in de eindstand). De laatste dolf met wei nig verschil het onderspit in de in drie sets gespeelde wedstrijd. Tegen de uiteindelijke winnaar Luuk de Jong leek Witte nog voor een verrassing te zorgen. Hij nam de leiding in de tweede set, nadat hij de eerste had verloren, maar uiteindelijk wist toch De Jong de partij winnend af te slui ten. Op maandag 18 maart worden geen partijen gespeeld, omdat die avond een horecabeurs plaats heeft in de sporthal. Uitslagen: Heren A 1) Luuk de Jong. 2) Ruud de Vries. 3) Manus Witte. HerenB 1)Lard Pias- mans. 2) Ryan van Heerwaarde, 3) Kasper van Kraay. Dames A 1) Nellie Witte, 2) Christa van Heerwaarde, 3) Margriet Reij. Dames B 1) Astrid van Veldhoven. 2) Manke van der Laan, 3) Marijke Bakker Mijn dierbare partner, onze pap en opa Sijmen van Loo is, op 87-jarige leeftijd, teruggegaan naar de „Bron" vanwaar hij kwam. Wij wensen hem een goede reis. Christa Eric en Ineke Bart en Marianne Ben en Vera Gerard en Henny Marlies en Peter Huub en Coby en alle kleinkinderen 11 maart 2002 Adamsdreef 93 6716 MJ Ede Mijn partner, onze pap en opa is overgebracht naar „Van de Weerd", centrum voor uitvaartzorg, Schaapsweg 77 te Ede, alwaar geen bezoek. De dienst, voorafgaande aan de crematie, zal plaatsvinden vrijdag 15 maart om14.15uur van uit de „IJsselzaal" van het crematorium aan de Imboslaan te Dieren. Aansluitend is er gelegenheid tot condoleren. Er zijn geen woorden voor een zieke van wie je weet, hij redt het niet. Je streelt zijn wang, je voelt zijn handen, je bent bevangen door verdriet. Toch ben je dankbaar voor zijn einde dat na zoveel moedig strijden kwam. Omdat het niet alleen zijn leven maar ook zijn lijden overnam. leder op eigen wijze hebben wij afscheid moe ten nemen van mijn lieve, zorgzame man en onze vader Maarten Heerschap in de leeftijd van 69 jaar. Betty Heerschap-Schaap Marja en Bas Ine en Monique Richard en Martine Bixi Texel, 11 maart 2002 Robbepad 8 1794 AW Oosterend Vader is thuis opgebaard, waar u vrijdag 15 maart van 15.00 tot 18.00 uur afscheid van hem kunt Zaterdag 16 maart wordt om 14.00 uur een korte afscheidsplechtigheid gehouden in het Kerkelijk Centrum, Peperstraat 9 te Oosterend, waarna we Maarten naar zijn laatste rustplaats brengen op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid om met de familie samen te zijn in bovengenoemd centrum. OmO DIVINTiM Tot ons verdriet is van ons heengegaan onze zwager en oom Maarten Heerschap We zullen je heel erg missen. Janme Waaijer-Schaap Gosse Waaijer Nelie en Adrie Jordie Marlon Marianne en Chris Ramon Anne Schaap Oosterend, 11 maart 2002 Maarten we zullen je missen. Je stond voor iedereen klaar. Cees de Graaf Wieb de Boer Freek en Aat Blom Bram en Dorien van Haastrecht Hans en Riet de Goede Lia Smid en Clementine Biekman Jaap en Annie Kooger Piet en Lucia Vennik Marco en Janneke Daalder Arnold en Marian Wesselman Hetty van Dijk en Nisheetha Barnard Dit stel was 8 maart Op naar het volgende jubileum! Kinderen, klein- en achterkleinkinderen CHicrlnj tlclcn wij u male, dat onze oiulers Op maaiulmj 25 niuarl o.s 25 jaar i/eleden in liet 'luux'ii//:J'iKi/jr zijn ijetralen. Oir acleqcnhcid van dit lieuijclijlte feit, ijcven zij een receptie, die zal worilen acacvcn in Tintel de jZintlcboom, Tjroeneplaats 14 Ie Den Tlury, oji zutcnluij 2] maart u.s van Jb.OO tot iS OO uur. Colette en Tïemeo Ticeniskerchslraat 47, I79~ ZviSi Oudeschild. Zo gewoon en toch zo bijzonder zo alledaags, maar steeds weer een wonder. Hoera! Heel blij en gelukkig zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Femke 8 maart 2002 Gewicht 3100 gram Enk, Anita, Lisa en Sanne Kalf Schilderweg 269 1792CJ Oudeschild Tel, 0222-315795 Geboren: Jehonatan Ralf 7 maart 2002 om 21.26» uur, gewicht 3950 gram. Michael, 5madar en Corin Rüngs Emmalaan 9 1791 AT Den Durg Q 0222 - 321137 Visite liefst tussen 15.00-17.00 uur en van 13.00 - 20.00 uur. INLEVEREN: maandag vóór 10-00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. www.komliefste.com je eigen bundel gedichten samenstellen Boeken week in Het Open Boek. 'Uw meeste keuckentuyg en kent geen hete vonk. En schier al wat 'er blinckt is maer voor de pronck.' Jacob Cats wist al in 1625 te vertellen dat je bij Hans van der Klift honderden oude glazen voor uw pronkkast kunt vinden. „De Tegelboet" voor al uw tegels en sanitair. Open maandag t/m vrijdag 14.00 -17.30 uur. zaterdag 10.00 - 12.30 uur. Vliegwiel 4. Oudeschild. tel. 310455 Doe-het-zelver, voor al uw tegels en materialen, ook in kleine hoeveelhe den, gaat u naar 'De Tegelboet', Vliegwiel 4, Oudeschild. Vier gedichten van Under Kuiper, gratis in Het Open Boek. Geen boot? Geen nood, s nachts overvaren met Het Sop, tel. 310533. Zeiss, 7 x 45 Design Van €1249,- voor €1100,-. Shoptiek Weverstraat. 4 kg, Elstar €3,-. L Huis man, Fruitkwekerij De Veen. Heeft u een horeca-, ver huur-, of een recreatie- bedrijf en geen toegangs kaarten Horecavakbeurs? Bel of spreek in: 317970. TC A is nu ook weer iedere zaterdag geopend van 13.00-17.00 uur. Zelfs al loop je een halve marathon, je haar zit goed dankzij Qnipp Kapsalon! Waalderstr. 15, tel. 312227 De mooiste liefdes gedichten samengesteld door Willem Wilmink, ge bonden uitgave voor maar een tientje Boekenweek in Het Open Boek. Te koop 100 pakken gerstestro. Tel. 0222- 317335 Te koop radio/tv meubel met draaiplateau. Tel 313823. „Debuut voor een dode" door De Vriendenkring op zaterdag 16 mrt. Kaar ten: 319260. Info beurs: www.horeca beurs-texel.nl Kleurentelevisie, 51 cm Beko (Philips beeldbuis) met afstandsbediening en teletext. €199,- bij Voor- deelland Oudeschild. 322398 Muziek Complet, een cu linair muzikale verrassing. Zondag 17 maartom 14.00 uur in Theater De Kieken dief Russisch Piano Trio. Kaarten verkrijgbaar bij Nauta Boek. VVV Texel en De Knm. T/m 12 jaar 7,50 Volwassenen 17,50 p.p. Inclusief programma na af loop met culinaire versna peringen. www.krim.nl/ muziekcomplet. Geen toegangskaarten ontvangenvoor de Horecavakbeurs? Bel of spreek in: 317970 Te koop: goed hooi van vogeltjesland, €1,50 per pak. Tel. 319353. Damesmode De Kust. Wij gaan verhuizen. Nu de gehele wintercollectie voor de helft van de afgeprijsde pnjs. Binnenburg 19, Den Burg. De Ijsdragers gratis een nieuw boek van Anna Enquist. Boekenweek in Het Open Boek. Te koop wegens verhui zing: 2 twee-zitsbankjes; hakselaar z.g.a.n.: 4 tuin stoelen Hartman (wit) Oostkaap 13, Oosterend tel. 318822. Te koop: kleine aanhan ger met huif Tel. 312108. U was altijd al van plan onze uitvoering te bezoe ken, maar u vindt Konink lijk te voornaam? Het Ko ninklijk Texels Fanfare corps musiceert gratis voor iedereen! Zaterdag 16 maart, 20 00 uur, Bgm De Koninqhal. Kunsthandel Hans van der Klift. Veel moois voor min der. Voor reparatie van al uw merken televisie-, stereo, video, dvd enz. kunt terecht bij Voordeelland Oudeschild. 322398 Gevraagd schoonmakers m/v. m.n. op vrijdag, goede verdiensten. Villapark de Witteberg, tel. 315658. vra gen naar Wies of Monique Daklekkage? Wegrodak bellen! Voor deskundig aanbrengen en advies van dakkapel tot bedrijfshal Scherpe pnjzen en 10 jaar garantie. Tel. 0228-593885 06-53135629. Paal 9 is weer elke dag geopend. Thuis DVD speler met gra tis 10 topfilms nu voor €299,-. Zonder films €239,-. Bel snel TC A 318489 OP=OP Werkende Texelaar zoekt woonruimte. Tel. 06 53833695. b g.g. 313361. U denkt dat kwaliteit en gezelligheid veel meer moet kosten dan €0,009 Horen en zien doen u geloven! Uitvoering Ko ninklijk Texels Fanfare corps, zaterdag 16 maart. 20 00 uur. Bgm. De Koninghal. Verkoop van gebruikte bromfietsen. Bruining, De Koog, (0222)317333. Haarstudio Binnenburg werkt het liefst op af spraak. Tel. 315224. De Koopman Koerier, voor bedrijf en particulier. Tel 315001/06-20073394. Texas Buil spijkerbroeken €18,90. 5 modellen. 5 lengtematen. Sterk in 't werk Rabbit Habit. Feestje, of plotseling visite? Feestpakket van Eetcafe Parkstraat 22. Ne gen warme borrelhapjes met currysaus. baconnugget, kipstick, bamibal. kip- nugget, partybal, nasibal. kaas- soufflé, hai fongbal €3,50 (9 happen met saus). Eetcafe Parkstraat 22, te lefoon 314890. Eigen domeinnaam? Ei gen webserver? www. nlwebservice.com Tel. 030 2718849 Voor al uw computer re paraties. ongeacht her komst van de pc belt u TCA, 318489. Schoonheidssalon Els van der Slikke, Noord wester 50. tel 314287, ma. t/m za., ook 's avonds. Sans Soucis Cosmetica Cadeaubonnen, lid ANBOS. Hot trendy jeans bij Tomahawk. Stretch van Jin Jeans Jillian Damesmode De Kust. Wij gaan verhuizen. Nu de gehele wintercollectie voor de helft van de afgeprijsde prijs. Binnenburg 19, Den Burg. Swarovski, 10 x 42 EL. Van €1565,- voor €1365. Shoptiek Weverstraat. Nieuw in Eetcafe Park straat 22. Huzzle. Een heerlijke vanille sorbet met sorbetsauzen en mini MenM of butterscotch of chocolade-koek of caramel of walnoot. €2.00 Huzzies meenemen is ook moge lijk. Gezocht: woonruimte na bij De Koog voor echtpaar Tel. 0049 241171822. Uitvoering Koninklijk Texels Fanfarecorps, za terdag 16 maart 20 00 uur, Bgm. De Koninghal. Gra tis toegang DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten. Brief onder nummer €1,13 extra. Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag). Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld 8t de Rooy). 4,50 6,00 7,50 9,00 €10,50 €12,00 €13,50 €15.00 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief inci 19% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Naam J Adres Postcode/plaats: Advertentie .plaatsen in de krant van Handtekening

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 3