Ns Agenda teso s IJ ■xcursies Echte autosport, maar dan op schaal Sterren schitteren in Cinema Texel S KARTING TEXEl Ver Koom/'Ciav 1000 m2 ■TEXELSE COURANT' ►laybackshow n Den Hoorn Paasspel in Maartenhuis Massale deelname hardloopwedstrijd politieagenten Volleybal Tevoko Kledingbeurs Witte Burcht Optochten Palmpasen VOC op radio en televisie TX 10 Emmie Garnalenvissen en zeehonden zien! „Emmie TX10" Café - restaurant ZEEHONDEN ZIEN -v Landal z D Hoogwater te Oudeschild indeboom Vanaf vanavond staat onze deur weer voor u open. ^|an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 22 MAART 2002 ondag 24 maart: in de Slufter gaat bij voldoende .■langstelling om 11.00 uur de icursie 'Door het zout van de zee' jn start, georganiseerd door laatsbosbeheer. Het dragen van larzen is noodzakelijk, olwassenen betalen 5 euro, kinde- ■n tot en met 12 jaar 3 euro. pgave en inlichtingen bij EcoMare, ■I. 317741. /oensdag 27 maart: i de Geul gaat bij voldoende elangstelling om 14 00 uur de xcursie 'Sporen van mens en zee' an start, georganiseerd door taatsbosbeheer Volwassenen beta- ;n 5 euro, kinderen tot en met 12 aar 3 euro. Opgave en inlichtingen lij EcoMare, tel. 317741. )onderdag 28 maart: de Muy gaat bij voldoende •elangstelling om 14.00 uur de xcursie 'De wereld van de Muy' van tart, georganiseerd door Itaatsbosbeheer Volwassenen beta- en 5 euro, kinderen tot en met 12 aar 3 euro Opgave en inlichtingen iij EcoMare, tel 317741. nwoners van Den Hoorn en 't Jorntje en omgeving die graag iens in de huid van een beroemde rtiest kruipen, kunnen zaterdag needoen aan de jaarlijkse laybackshow, georganiseerd door de feestcommissie. Er wordt gestre den in drie categorieën: jeugd van de basisschool, jeugd OSG en oude en. Per categorie zijn drie prijzen Deschikbaar. Onder het Olympische notto dat deelnemen belangrijker is dan winnen, eindigden alle ande- e deelnemers op de vierde plaats. Peter van Sikkeleras treedt op als speaker, de techniek is in handen van Guido Schuijl. Na afloop is er disco. Deelnemers moeten de CD met de muziek voor hun optreden aterdag om 16.00 uur inleveren in dorpshuis De Waldhoorn, waar de how om 19.30 uur begint. De zaal gaat open om 19 00 uur. De entree )edraagt 1 euro; de artiesten heb- )en gratis toegang. 'wintig acteurs en muzikanten voe- en vrijdag 12 april het Paasspel op. Dat gebeurt in Artaban, de zaal van het Maartenhuis aan de Ruijslaan bij De Koog. Dit Middeleeuwse opstandingsspel, in een versie uit 1391 die werd teruggevonden in de bibliotheek van Innsbruck, blijkt nog niets aan actualiteit te hebben ingeboet, schrijven de organisatoren. Voor een beter begrip werden wél het manuscript vertaald en de muziek aangepast. Het spel begint om 20.00 uur. De entree bedraagt 2 euro. - Techniek, overgave, concentratie en spanning. Het zijn enkele van de sleutelwoorden die horen bij modelracing, een sport die een enorme vlucht maakt. Landelijk zijn er vele verenigingen, waarvan er ongeveer dertig zijn aangesloten bij de Nederlandse Organisatie Model Auto Clubs. Veel clubs hebben een eigen circuit, waar ook nationale en soms zelfs internationale wedstrijden worden verreden. Over een eigen baan kunnen de leden van Model Racing Texel alleen nog maar dromen, maar ook op het eiland wordt de sport steeds popu lairder. 'Echte autosport, maar dan op schaal', promoten de beoefena ren zelf. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg staat zater dag het Texels indoorkampioenschap op het programma, met deelname van 26 fanatiekelingen Het kampioenschap biedt een avondvullend programma. In twee klassen wordt een complete compe titie afgewerkt. Het gaat om de klassen 'Electro schaal 1 10' en 'Electro 1:12-standaard'. De model auto's worden op afstand bestuurd door middel van radiografische apparatuur en aangedreven door een kleine elektromotor. Wedstrijden met brandstofmotoren bestaan ook, maar met het oog op de uitlaatgassen en de decibellen die daarbij worden geproduceerd, worden die alleen in de openlucht verreden, Op het Texels kampioen- Zo'n 200 politieagenten uit de regio Noord-Holland Noord doen dinsdag 26 maart op het terrein van zwem paradijs Calluna in De Koog mee aan een crossloop, georganiseerd door hun Texelse collega Nico Drenth Het startschot wordt gelost door korpschef Anja Brink, die er persoonlijk voor verantwoordelijk is dat het aantal deelnemers zo enorm groot is. De hoogste baas in de regio heeft namelijk nadrukkelijk de wens uitgesproken dat alle 175 agenten in opleiding aan de start verschijnen. Vorig jaar deden nog zo'n dertig politiemensen mee. De massale deelname doet een flink beroep op de logistieke kwaliteiten van Drenth en zijn assistenten. Alle kleedlokalen van Calluna zijn afge- huurd, terwijl ook het zeekanocen trum ruimte afstaat. Busonderneming Connexxion zorgt voor het vervoer van en naar de boot. Bovendien wordt ervoor gezorgd dat het de agenten aan niets ontbreekt. Ze krijgen allemaal soep en een broodje, worden tijdens de loop door horecaleveran cier Erik Kossen getrakteerd op een sportdrankje en mogen na afloop gratis een duik nemen in het zwem bad. De VW voorziet alle deelnemers van informatie over de mogelijkheden die Texel als toeris tisch eiland biedt. Er wordt gelopen in diverse catego rieën en de agenten mogen kiezen of ze 5 of 10 kilometer willen afleg gen. Het startschot klinkt om 13.15 uur. Toeschouwers zijn welkom Voor het laatst dit seizoen spelen teams van volleybalvereniging Tevoko zaterdag een thuiswedstrijd in sporthal Ons Genoegen. Voor het tweede damesteam zijn de resulta ten nog erg belangrijk. Bij winst verzekeren de speelsters zich van een eerste plaats in de poule. Zij betreden om 15.00 uur het speelveld voor een wedstrijd tegen HCSC 2. Met nog één of twee wed strijden te gaan staan de posities van de andere ploegen al min of meer vast. Het tweede herenteam opent het festijn om 13 30 uur tegen The Serve 3. Het eerste heren team en het derde damesteam komen rond 15.00 uur in actie tegen respectievelijk De Boemel 2 en De Boemel 3. Vrijdag 22 maart: Gymvereniging Gyvo uit De Koog houdt tussen 16.15 en 19 15 uur onderlinge wedstrijden in dorpshuis De Hof. In Cinema Texel draaien Black hawk down (aanvang 18.45 uur), Asterix en Obelix: missie Cleopatra (19.00 uur), Vanilla sky (21.30 uur) en Spy game (21.45 uur). schap zijn de beide klassen waarin wordt gereden onderverdeeld in groepen, zodat er met te veel auto's in één manche starten. Elke klasse rijdt drie kwalificatiemanches van vijf minuten, Hierna wordt aan de hand van het aantal verreden ron des bepaald wie er in de finales mogen starten. Deze duren eveneens vijf minuten De ronden worden elektronisch geteld met behulp van een zogenoemd transpondersysteem. De eerste kwa lificatieraces beginnen om 19.30 uur. De finale staat rond 21.45 uur gepland. Daarna worden de prijzen uitgereikt. Belangstellenden zijn welkom. De toegang is gratis. Filmnieuws Cinema Texel beleeft deze week de Nederlandse première van 'Asterix Obelix: missiè Cleopatra', met sterren als Gérard Depardieu (Obelix), Christian Clavier (Asterix) en Monica Bellucci (Cleopatra). De film (de Nederlands gesproken ver sie) speelt in 52 voor Christus. Niet héél Gallië is bezet door soldaten van Julius Ceasar. Maar Egypte is onder heerschappij gevallen van het Romeinse Rijk, zegt de keizer ervan, Caesar. De mooie en trotse keizerin Cleopatra voelt zich gekwetst door deze opmerking en gaat een weddenschap met hem aan. Als het haar lukt om middenin de woestijn binnen drie maanden een prachtig paleis voor hem te bouwen, dan zal Caesar publiekelijk toegeven dat het Egyptische volk het grootste is van alle volken. Om haar bijna onmogelijke taak tot een goed einde te brengen, neemt Cleopatra de beste architect van Alexandrië aan Als hij het klaarspeelt, dan zal ze hem overladen met goud en andere kostbaarheden. Faalt hij, dan wordt hij voor de krokodillen geworpen. De architect roept de hulp m van Asterix en Obelix en de druïde uit hun dorp, Panoramix, de enige die het recept kent van de toverdrank die onoverwinnelijk maakt. Het werk wordt hen bijna onmogelijk gemaakt door de vaste architect van Cleopatra, die jaloers is dat hij de klus niet heeft gekregen... Ook 'Vanilla sky' telt tal van beroemde acteurs, onder wie Tom Cruise, Penelope Cruz en Cameron Diaz. De film gaat over de knappe en rijke David Aames. Het leven in het bruisende New York lijkt hem toe te lachen, maar toch mist hij iets. Dan, op een nacht, ontmoet hij Sofia, het meisje van zijn dromen. Door een fout verliest hij haar en zo begint een onverwachte rit vol romantiek, komedie, achterdocht, liefde, seks en dromen In verband met de Oscar-uitreiking gaat 'Moulin Rouge' op herhaling bij Cinema Texel. Centrale figuren zijn de passionele dichter Christian en de mooie courtisane Satine, die de beroemde Parijse nachtclub met hun romance in vuur en vlam zetten. Velen noemen de film een enorme aanrader, onder meer dankzij de 'visionaire en creatieve' regisseur Baz Luhrmann (die ook 'Romeo Juliet' maakte) en de fraaie acteerprestaties van Nicole Kidman en Ewan McGregor, Nóg meer sterren schitteren in 'Spy game', een spionagefilm vol actie die ook deze week in Cinema Texel draait. Robert Redford speelt daarin een CIA-agent die op het punt staat met pensioen te gaan. Op zijn laat ste werkdag krijgt hij echter nog een belangrijke opdracht. Hij moet een jonge collega (Brad Pitt) bevrij den, die tijdens een persoonlijke missie in handen is gevallen van cri minele Chinezen. Maar dan begin nen de problemen. Geprolongeerd is ook 'Black hawk down', voor de liefhebbers van actie en drama. De film speelt in 1993 en is het aangrijpende en waar gebeur de verhaal van een missie in Mogadishu, Somalië. Een groep Amerikaanse elitesoldaten krijgt in het kader van een operatie van de Verenigde Naties de opdracht om verschillende topofficieren van een Somalische krijgsheer te ontvoeren. De bedoeling is een eind te maken aan de burgeroorlog die het land verscheurt. 'Black hawk down' is genomineerd voor vier Oscars, waaronder die voor de beste regie (die is in handen van Ridley Scott). 'Monsters co.' is een Nederlands gesproken animatiefilm van Walt Disney over monsters en de vraag waarom zij ons aan het schrikken willen maken. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt zaterdag 13 april tussen 9.00 en 16 00 uur de halfjaarlijkse verkoop van tweedehands kleding gehouden. Te verkopen (zomerkle ding kan daags tevoren, vrijdag 12 apriltussen 18 30 en 21.00 uur worden ingeleverd. De kledingstuk ken dienen voorzien te zijn van een verkoopprijs. De organisatie zorgt voor verkopers, zodat aanbieders niet de hele dag aanwezig hoeven te zijn. Kosten van deze service bedragen 25 cent per kledingstuk. Wordt een kledingstuk verkocht, dan komt daar nog 25 cent bij. Afrekenen geschiedt direct na de verkoping, tussen 17.30 en 18.00 uur Onverkochte kleding gaat des gewenst naar een goed doel. Voor meer informatie: tel. 314753 of 314762. In diverse Texelse dorpen lopen kin deren zondag met versierde stokken mee in een Palmpasenoptocht. De tocht in De Cocksdorp gaat om 12.00 uur van start bij het Eierlandsche Huis. Voorafgegaan door de SOS Band uit De Koog maakt het gezelschap een rondje door het dorp. Daarna is er voor alle deelnemers een verrassing. Het Koninklijk Texels Fanfarecorps verleent medewerking aan de optocht door Den Burg, die om 13.00 uur begint op de Zaterdag 23 maart: In de grote schuur van kleindieren- sportveremging Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt van 10 00 tot 15.00 uur een Paashobbymarkt gehouden. In buurthuis Bethel (aan de Muyweg in Eierland) wordt van 11.00 tot 15.00 uur tweedehands kinderkleding en speelgoed te koop aangeboden. Voor kinderen worden tekenfilms vertoond. In sporthal Ons Genoegen in Den Burg begint om 19 00 uur een feest avond van volleybalvereniging Tevoko. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 19.30 uur een playbackshow In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg worden van 19.30 tot circa 22.00 uur de Texelse indoorkampioenschappen modelracen voor autootjes met een elektromotor gehouden. Toeschouwers zijn welkom. In Cinema Texel draaien Asterix en Obelix: missie Cleopatra (aanvang 13.30, 16.00 en 19 00 uur), Monters co. (14.00 uur). Black hawk down (aanvang 18.45 uur), Vanilla sky (21.30 uur) en Spy game (21.45 uur). In de week voorafgaand aan Pasen zendt Radio Noord-Holland elke dag een aflevering uit van een serie over de VOC, waarin steeds een andere plaats en een andere histori sche figuur centraal staat. De uitzendingen duren dagelijks van 12.45 tot 13.00 uur. De laatste afle vering van de serie, die vrijdag wordt uitgezonden, handelt over Aagje Luytsen uit Den Burg, die een emotionele briefwisseling onderhield met haar man die stuur man op een VOC-schip was. Op initiatief van RTV Noord-Holland stelde programmamaker Bas Westerweel een dertiendelige serie samen over alle aspecten van de VOC De presentatie van deze serie is in handen van Ruud Spruit, direc teur van het Westfries Museum in Hoorn. De serie, die 'Mooi Noord- Holland, VOC Verhalen' gaat heten, wordt uitgezonden vanaf zondag 24 maart, elke zondag om 19.31, 21.40 en 22.11 uur. parkeerplaats aan de Vogelenzang. De optocht gaat vervolgens door de Kogerstraat, De Zes, Gasthuisstraat, Gravenstraat, Zwaanstraat, Groeneplaats, Binnenburg, Stenenplaats en Kogerstraat terug naar de Vogelenzang. Ook hier is er voor alle kinderen een verrassing KTF gaat daarna door naar De Waal, waar om 13.45 uur een optocht van start gaat bij dorpshuis De Wielewaal Na afloop wordt kof fie en limonade geschonken. Zondag 24 maart: Van 12.00 tot 13 00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven Deelname kost 11,50 euro. In diverse Texelse dorpen lopen kin deren met versierde stokken mee in een Palmpasenoptocht. De tocht in De Cocksdorp gaat om 12.00 uur van start bij het Eierlandsche Huis. Om 13.00 uur wordt gestart op de parkeerplaats aan de Vogelenzang in Den Burg. En om 13.45 uur gaat een optocht van start bij dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De SOW-Waddengemeente Texel neemt in een speciale dienst in het Zeemanskerkje in Oudeschild afscheid van haar voorganger, dominee Evert-Jan Vledder Aanvang 14 30 uur. Na afloop wordt samen met de predikant en zijn familie koffie en thee gedronken in dorpshuis 't Skiltje. Om 16.00 uur begint in het spiritu eel centrum op Zevenhuizen 48 bij Oosterend een lezing maharishi transcendente meditatie door Nettie Crebolder. De toegang is gra tis. Twaalf Texelse jongeren voeren in theater Klif 12 in Den Hoorn 'Willen alle figuranten nu instappen!' op Dit revueachtige stuk vormt de afsluiting van een project van het Jeugdwerk, dat kinderen van 12 tot en met 16 jaar liet kennismaken met cabaret en musical. Er zijn twee voorstellingen, die om 15.30 en 19.30 uur beginnen. Kaarten kosten 4,50 euro en zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek, de Welzijnsstichting en Klif 12. In Cinema Texel draaien Asterix en Obelix: missie Cleopatra (aanvang 13.30, 16.00 en 19.00 uur), Monters co. (14 00 uur). Black hawk down (aanvang 18.45 uur), Vanilla sky (21.30 uur) en Spy game (21.45 uur). Maandag 25 maart: In Cinema Texel draaien Moulin Rouge (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). Dinsdag 26 maart: Zo'n 200 politieagenten uit de regio Noord-Holland Noord doen op het terrein van zwemparadijs Calluna in De Koog mee aan een crossloop, georganiseerd door hun Texelse col lega Nico Drenth. Korpschef Anja Brink lost om 13.15 uur het startschot. Toeschouwers zijn welkom. De afdeling dialect van de Historische Vereniging komt om 20.00 uur bijeen in Tusse de Banke aan de Groeneplaats in Den Burg. In Cinema Texel draaien Moulin Rouge (aanvang 20.00 uur) en Vanilla sky (20.30 uur). Vr. 22 0.07 en 12.07 u. Za. 23 1.15 en 13 30 u. Zo 24 2.17 en 14.54 u. Ma. 25 4.40 en 17.10 u. Di. 26 5.55 en 18.36 u. Wo 27 7.26 en 19.24 u. Do. 28 8.30 en 20.36 u. Vr. 29 9.15 en 21.25 u. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag, zondag 14.00 uur Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag: 10.30 en 14.00 uur garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 □EN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Kantine terras Midgetgolf speeltuin vaart alle dagen behalve zondag om 10.30 en 14.00 uur Volw. €7,-/kind. 3-10 jr. €5,- Haven Oudeschild Telefonisch reserveren: 0222 - 313639 of 06 51498614 Teams oer zorgen, unj uur. diner, barbecue,, bruiloft of koffietafel. Qraag tot ziens bü Ronald en,Joke Braakt ma, Qrensung 386, tei. 0222-322084, nabij Den. Burg. OP DE WADDENZEE «FVlf» Zeehondenrondvaart met DE WITTE ZEEHOND Afvaart 10.30 en 14.00 uur Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventje, Oudeschild. Tel. 313806 of 06-51105775 Fax 315097 GreenP; Parks Sluftervallei Krimweg 104, De Cocksdorp, lel. 316819 l/> lil KINDERFEESTJE?! bowlen - speurtocht - midgetgolf - snoeken 12.00- 18.00 uur €7,95 p.p. Ook hét odres voor feesten partijen recepties etc. Alle dogen geopend van 10-22 uur (reserveren gewenst). TESO zet vrijdag (vandaag) tussen 9.35 en 20.05 uur en zaterdag tussen 9.35 en 16.05 uur twee boten in en verzorgt in die periode ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Nadere informatie kan worden ingewonnen via tel. 0222-369600 of e-mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. HOTEL RESTAURANT t T E X E L Kom et: ervaar zelf De Lindeboom nieuwe stijl! Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt 22 maart op om 6.37 uur en gaat onder om 18.55 uur; 22 maart eerste kwartier; 24 maart doodtij. tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation, kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 11