Duale tijdperk ook op Texel van start Justitie stelt regels aan meierblissen Buitendienst naar Oudeschild 13 Wat u moet weten over de Tweede Kamer verkiezingen Informatierubriek van de gemeente Texel TEXELSE COURANT' reng uw KCA aar de ecocar! igels chemisch /al bedrijven email@texel.nl V Jwww.texel.nl Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis ommissies |ieuwe stijl ijziging afvalroutes elstandscommissie afgesloten Verkiezingsborden Publieke rondvraag Vergaderingen Opening rond Pasen Zomerregeling GEMEENTE GEMEENTE, GEMEENTE GEMEENTE GEMEENTE Eiland I berichten VRIJDAG 29 MAART 2002 n Oudeschild heeft gemeente werken voorlopig geen depot /oor klein chemisch afval (KCA). j kunt hiervoor wel terecht bij de ecocar, die eenmaal per twee naanden naar Texel komt. Let ip: aanstaande dinsdag 2 april s dat weer het geval! Schema: 7je Texelse telefoongids. Bedril len moeten voor het Inleveren nar KCA even een telefonische afspraak maken met de buiten dienst, telefoon 36 21 11. oor het inleveren van klein che- isch afval (KCA) door bedrijven Bidt de nu volgende regeling. In- ime van KCA (bijv. landbouwgif, rfresten, oliefilters) gebeurt alleen (telefonische afspraak. Maximaal gurlo kg per keer, bij een jaartotaal van )0 kg. Afgewerkte olie en olie-wa- ir mengsel: maximaal 200 liter per •er, bij een jaartotaal van 800 liter. 12\ oor het ingenomen afval berekent emeentewerken de daarvoor gel- ende tarieven. •drijven die regelmatig grotere Deveelheden KCA willen afvoeren, jnnen hiervoor rechtstreeks con- eiJM opnemen met de inzamelaars: CA: Van Gansewinkel, tel. 020 - 581 69 99; schone afgewerkte olie: roenendaal, tel. 020 - 613 4678; ie-water-slib mengsels: Bemo, tel. 224 - 55 1 5 1 3. Deze inzamelaars tmen minstens ieder kwartaal op et eiland. Zodra het KCA-depot in udeschild beschikbaar is, volgt ierover nader bericht. (advertentie) (Aan deze publicatie kunnen geen rechten worden ontleend.) Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur. 's Middggs is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn j op deze manier de lopende za- ken efficiënt en adequaat kunnen afhandelen. Op 6 maart heeft u, de kiezer, ge sproken. De opkomst bleef bene den de door mij gehoopte 80%, maar met 71,1% scoorde Texel landelijk evengoed prima. Daarom beschouw ik dit resultaat toch als een teken van vertrou wen voor de komende "regeer periode" van vier jaar. Een periode met een nieuwe ge meenteraad en ook met een ander college. Op 12 maart hebben we afscheid genomen van liefst acht "oude" raadsleden. Het was een plezierige avond met woorden van waardering over en weer. En zo hoort het ook: binnen de raad be strijd je elkaar met argumenten, daarna is het shake hands. Twee dagen later werd de nieuwe raad beëdigd. Meteen het begin van een nieuw tijdperk: de invoering van het duaal bestuur. Hoe dit allemaal in de praktijk gaat uitpakken en of de gemeente politiek door de nieuwe verhouding raad-college spannender wordt, zal de komende tijd wel blijken. Inmid dels hebben we de eerste summiere ervaringen achter de rug. Neem bij voorbeeld het behandelen van een collegevoorstel. Als voorzitter van het college ben ik betrokken bij de totstandkoming daarvan en dan moet je het verdedigen in de raad. Terwijl duaal juist inhoudt dat de voorzitter van de raad "alle" ruimte geeft om tot een afgewogen oordeel te komen. De discussie over de ver plaatsing van de museumschuur aan het Groeneweggetje was hier van onlangs een sprekend voor beeld. Op het moment dat ik dit schrijf, ziet het er naar uit dat het nieuwe col lege geheel uit vrouwen zal bestaan. Een nieuwtje dat zelfs landelijk de publiciteit haalde. Toch moeten we even nuchter blijven; van een nieuw college kun je pas spreken na de officiële installatie door de raad. Tot die tijd is het oude, demissionaire college nog "aan de macht". De gemeente speelt een grote rol in het dagelijks leven van de inwo ners. De vernieuwingen zijn er daarom ook op gericht om u dich terbij uw plaatselijke overheid te be trekken Op Texel betekent dit on der andere de invoering van een publieke rondvraag aan het begin van commissievergaderingen. Ik hoop van harte dat u van deze mo gelijkheid gebruik zult maken! De burgemeester, Joke Geldorp-Pantekoek. de verkiezingen hebben de ladscommissies B&O, RWE, W&O FWM plaats gemaakt voor drie leuwe commissies: Grondge- ied, Middelen en Welzijn. Deze in- ;ling sluit aan bij de huidige •ganisatiestructuur van de ge- leente. Voortaan zijn raadsleden lorzitter van deze commissies, ize zullen in overleg nog worden inoemd. Indiër» ,/y .|Hj,ci:,fctmcm.t!l,.. ilman-van 't Veer wethouder wor- ininhet nieuwe college, zullen zij de commissie Middelen worden wangen door een ander raadslid in resp. WD en CDA. 5 huisvuilroutes van maandag 1 >ril (Tweede Paasdag) gaan naar oensdag 3 april, de bedrijfsafval- utes naar dinsdag 2 april. Wan eer de bedrijfsafvalcontainers op roep geleegd worden dan vooraf inmelden bij de servicebalie, te- foon 36 21 11. De eerstvolgende ofvuildienst Is op 16 april De welstandscommissie houdt onderdag 4 april weer een verga- op Texel. Op de agenda aan diverse bouwplannen. De ver is in het gemeentehuis en van 13.30 tot ongeveer 16.00 Belangstellenden zijn welkom. onderhoudswerkzaam- eden aan de weg is de Redoute ij Oudeschild van 2 tot en met 5 pril afgesloten. Het verkeer wordt oor middel van borden omgeleid te Den Burg. Medewerkers van de buiten dienst ontpopten zich deze week als "erkende verhuizers". Alsof het hun dagelijks werk was, brachten zij vele tientallen dozen, meubels en materialen over van Den Burg naar Oudeschild. Van daag volgde de laatste "hap", zodat de gemeentewerf vanaf dinsdag 2 april op het tijdelijke nieuwe adres IJsdijk 9 de deuren kan openen. IJsdijk 9? Inderdaad, dat is de oude PEN-centrale, waar thans Tatenhove BV is gevestigd. Voor gemeentewerken is een groot deel van het kolossale pand gereser veerd. Alleen de receptie bevindt zich in een aparte kantoorunit bui ten het gebouw, meteen links na de poort. Gemeentewerf en aanne mersbedrijf zijn voor bezoekers dui delijk van elkaar gescheiden. In het pand komen o.a. de admini stratie, opzichters, magazijn en operationele dienst (alle gele voer tuigen). Enkele onderdelen, zoals de technische werkplaats, strand- beheer en de timmer- en schilder werkplaats, blijven in Den Burg. Voor het publiek blijft de buiten dienst uitsluitend telefonisch te be reiken via de servicebalie, telefoon 36 21 11. Zakelijke relaties krijgen apart bericht over de verhuizing. Op het nieuwe adres kunt u onder meer terecht voor het afhalen van rattengif en alle andere diensten zoals u gewend bent. De buiten dienst kan in Oudeschild echter voorlopig niet beschikken over een depot voor klein chemisch afval (zie ander bericht). De oude gebouwen aan de Reijer Keijserstraat staan na het paasweekend leeg. De panden zul len door aannemer Westerlaken worden gesloopt en plaatsmaken voor een gloednieuwe gemeente werf. Aanbesteding hiervan gebeurt in de loop van dit voorjaar. Gedu rende ongeveer anderhalfjaar blijft de buitendienst in Oudeschild. Gemeentewerken Texel, IJsdijk 9, 1792 CB Oudeschild, telefoon (0222) 36 21 11. Het postadres blijft Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Openingstijden: 07.00-12.30 uur en 13.00-16.00 uur. De verkiezingsborden blijven staan tot en met de Tweede Kamer ver kiezingen op 15 mei 2002. De bur gemeester wijst er nadrukkelijk op dat de borden uitsluitend bedoeld zijn voor politieke partijen en dus niet voor reclame. Geconstateerd is dat verscheidene borden ook zijn beplakt met commerciële posters. Tegen dit oneigenlijk gebruik zal worden opgetreden. De gemeenteraadsverkiezingen zijn nog maar net achter de rug, of de volgende verkiezingen die nen zich reeds aan. Op woensdag 15 mei kunt u uw stem uitbren gen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal. De burgemees ter van Texel, mevrouw mr. C.J. Geldorp-Pantekoek, maakt hier omtrent het volgende bekend. Registratie als kiezer Eenieder kan bij het bureau Burger zaken van het gemeentehuis in Den Burg de inlichting verkrijgen of hij/ Z|j als kiezer is geregistreerd. Wie niet of niet behoorlijk als kiezer is geregistreerd kan schriftelijk om herziening van de registratie verzoe ken. Inrichting stembureaus yoor minder-validen Voor de Tweede Kamer verkiezin- 9en op woensdag 15 mei zijn on derstaande stemlokalen zodanig ingericht, dat ook minder-valide kie zers daar zelfstandig hun stem kun nen uitbrengen. Nummer Aanduiding stemdistrict 1 Gemeentehuis 2 Dorpshuis d'Ouwe ULO 3 Verzorgingshuis Gollards 4 Eierlandsche Huis 5 Vliegveld Hotel Restaurant 6 Dorpshuis De Waldhoorn 7 Dorpshuis De Hof 8 Dorpshuis De Bijenkorf 9 Dorpshuis 't Skiltje 10 Dorpshuis De Wielewaal 11 Openbare Bibliotheek Adres stemdistrict Groeneplaats 1 Wilhelminalaan 1 De Zes 12 Klimpstraat 33 Postweg 124 Herenstraat 30 Nikadel 13 Mulderstraat 37 De Ruyterstraat 61 Langwaal 9 Drijverstraat 7 Aanvraag kiezerspas Een kiezer, die niet in één van de vermelde stemdistricten staat gere gistreerd, dient, teneinde toch in één van die districten een stem te mogen uitbrengen, de oproepings- kaart vooraf bij het bureau Burger zaken te laten omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot uiterlijk dinsdag 2 april 2002. Stemmen in stembureau naar keuze Bij de aanstaande Tweede Kamer verkiezingen is het een kiezer toe gestaan zijn/haar stem uit te bren gen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepa lingen. A. Schriftelijke aanvraag 1. Bij bureau Burgerzaken van de gemeente zijn kosteloos formulie ren verkrijgbaar voor verzoekschrif ten om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2 Het verzoekschrift, alsmede de oproepingskaart (indien reeds ver strekt). moeten uiterlijk op de veer tiende dag voor de verkiezing, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 2 april 2002 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt met ingewil ligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daar door wordt omgezet in een kiezers pas. B. Mondelinge aanvraag 1. De kiezer dient hiertoe, na ont vangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing de oproepingskaart over te leggen bij Bureau burger zaken van zijn/haar woonplaats op dinsdag 2 april 2002. 2 Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproepingskaart gesteld, die daar door wordt omgezet in een kiezers pas. Stemmen bij volmacht Het is een kiezer is toegestaan bij volmacht te stemmen. Daarbij gel den de volgende bepalingen. De officier van Justitie uit Alkmaar komt op 30 april hoogst persoonlijk een kijkje nemen bij de Texelse meierblissen. De OvJ zal er speciaal op letten of de "blissers" zich houden aan de milieuregels. Eigenlijk zijn grote open vuren niet meer toegestaan, maar voor het traditionele Texelse lentevuur wordt op ver zoek van de gemeente een uit zondering gemaakt. Aanvankelijk stelde justitie o.a. dat de meierblis bij mist, harde wind en na zonsondergang niet in de fik mocht gaan. Deze eisen zijn nu vervallen. De voorwaarden van justitie zijn: Bodembeschermende maatrege len treffen (art. 13 Wet Bodem bescherming): bijv. in container, op betonplaten of een onderlaag van zand; Verbrandingsresten naar een le gale afvalverwerker afvoeren; Geen overlast voor omwonencfen en verkeer; Voornemen tot verbranding mel den bij brandweer en politie (ge beurt via de gemeente), De ontheffing is maximaal één week geldig; Alleen het verbranden van onbehandeld hout (zonder verf- resten e.d.) is toegestaan. Gemeenschappelijke meierblissen mogen worden opgebouwd vanaf 2 april, tenzij een andere opbouwtermijn is aangegeven (in ieder geval De Koog en De Waal) De Koog: Op het voormalige SW- terrein tegenover Euroase aan de Bosrandweg. Opbouwen kan pas vanaf 13 april a.s. en alleen tussen 9.00-18.00 uur, storten van meierblisafval buiten deze periode en tijden is niet toege staan. Oudeschild: Aan de Redoute, op A. Machtiging door schriftelijke aan vraag 1. Bij bureau Burgerzaken van de gemeente zijn kosteloos formulie ren verkrijgbaar voor de verzoek schriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de ver kiezing, door de kiezer worden in gediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 2 april 2002 als kiezer is geregis treerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stem bureau naar keuze aan de stem ming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te tre den, moet op dinsdag 2 april 2002 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De volmachtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. Machtiging door overdracht van 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na de gemarkeerde plaats, 1 km voorbij Oudeschild richting Pont- weg, rechts in de berm. Oosterend: Aan Nieuweschild, op land van W. Trap, links van de in gang naar terrein van Uit- waterende Sluizen nieuwe locatie) Den Hoorn: Aan de Stolpweg, op de gemarkeerde plaats. De Cocksdorp: Aan de Stengweg, op het opslagterrein van het waterschap.^ De Waal Aérï' dê Sopjmeltjesweg, op het land van Bi Keyser. Op bouwen kan pas vanaf 13 april a.s., dus eerder storten van meierblisafval is niet toege staan. Polder 't Noorden: Op de hoek Stuifweg-Lancasterdijk, op de gemarkeerde plaats bij hoeve Utopia. 't Horntje: Achter fietsverhuur bedrijf van Heijne 't Horntje, op grond van Rijkswaterstaat. Den Burg: Aan de Haffelderweg, het weiland ten zuiden van de wielerbaan. Particuliere meierblissen moeten worden aangemeld bij de ge meente. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij de receptie van het gemeentehuis Aanmelden kan tot uiterlijk 25 april a.s. Meldingen die later worden ontvangen, worden niet meer in behandeling genomen. Voor alle meierblissen geldt: uitslui tend het storten en verbranden van schoon afvalhout, snoeiafval en slootruigte is toegestaan. Storten en verbranden van schadelijke of gevaarlijke stoffen of voorwerpen is ten strengste verboden. Nadere informatie: bureau Bestuursondersteuning, telefoon (0222) 36 21 50. ontvangst van de oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit ge schiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op dinsdag 2 april 2002 in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat inge schreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) volmachten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Stemmen onder werktijd Omtrent de "uitoefening van het kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn" gelden de onderstaande bepalingen van de Kieswet. 1. Volgens artikel J 10 van de Kieswet is iedere werkgever ver plicht te zorgen, dat iedere stem- Burgers dichter bij de politiek betrekken? De gemeente Texel speelt hierop in door een rond vraag voor het publiek in te stel len. Voortaan kunt u aan het begin van elke commissie vergadering kwesties aan kaarten bij de aanwezige raads leden. De commissies zijn elke derde week van de maand in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. Verder zal Radio Texel deze vergaderingen, in navolging van de raadsvergadering, recht streeks uitzenden. De gemeenteraad vergadert op dinsdag 9 april. Evenals in maart is er weer één gezamenlijke commis sievergadering, op maandag 15 april. Befde bijeenkomsten begin nen om 19.30 uur in het gemeente huis, publiek is welkom. Radio Texel verzorgt een rechtstreekse uitzen ding. Goede Vnjdag (29 maart) en Tweede Paasdag (maandag 1 april) zijn ge meentehuis en buitendienst geslo ten Voor storingen, calamiteiten in rioleringen en dergelijke kunt u het nummer van de servicebalie (36 21 11) bellen en wordt u automatisch doorverbonden met de storings dienst. Per 1 april is de "zomerregeling" voor de horeca weer van kracht. Dit betekent dat de sluitingstijden weer terug gaan naar de 2-3 regeling /Vlet ingang van de nacht van 31 maart op 1 april geldt: 2.00 uur deur dicht, geen bezoekers meer toela ten, sluiting terrassen; 2.30 uur muziek uit; 3 00 uur sluiting, alle bezoekers naar buiten, einde ex ploitatie De zomerregeling geldt tot eind oktober gerechtigde werknemer, die bij hem/haar in dienstbetrekking is, gelegenheid ontvangt om aan de verkiezingen deel te nemen, voor zover hij/zij dat niet buiten zijn wer kuren kan doen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werk nemers, die binnen de voor de stemming bepaalde tijd geen dienst verrichten in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelne men, of in een aangrenzende ge meente. Indien laatstgenoemde werknemers evenwel, om aan de stemming deel te nemen, niet lan ger dan twee achtereenvolgende uren behoeven te verzuimen, geldt vorengenoemde verplichting van de werkgever wel. 2. Op grond van artikel Z 9 van de Kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem/haar opgelegde verplichting met nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geld boete van de tweede categorie Nadere informatie over de voor noemde mededelingen is ver krijgbaar bij het bureau Burger zaken van het gemeentehuis, Groeneplaats 1 in Den Burg.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 13