SPort 6 Tinnemann-groep viert vijfde lustrum 'Veel plezier van al die jonge mensen' .TEXELSE COURANT Sporters uit Duitse Kohlscheid trainen elk jaar op eiland texelse'Ücourant Drie medailles zwemster De Wit Radio Texel ÏOO Politieke carrière Ray Girbes is van korte duur Worsteltent Paashaas De Koog Team OSG loopt mee in tocht 155 kilometer Voetbalclinic voor E-pupillen Programma zaalvoetbal Eilandcompetitie volleybal Toertochten skeeleraars Winstpunten voor Kim van der Vliet Britney, Asterix en Jack the Ripper in Cinema Texel 'Speel uw spel' in Akenburg lllll oud. Papier Zo'n 175 agenten doen mee aan tweede regiocross VRIJDAG 29 MAART 2002 Voor de 25ste keer is de atletiekvereniging uit het Duitse Kohlscheid op Texel. De groep begon ooit met 35 jeugdige sporters en groeide in de loop der jaren uit tot een gezelschap van ruim tweehonderd man. (Foto Jomoo w Hattum) Met een groep van 35 jeugdige sporters en enkele begeleiders kwam de Duitse atletiekvereniging DJK Elmar Kohlscheid in 1978 voor het eerst naar bungalowpark Slufterhoek. Dat is aantal is wat veranderd. Met een groep die meer dan tweehonderd mensen telt, be zoekt de vereniging het eiland deze week voor de vijfentwintigste keer. Het kost even de moeite om iedereen goed op de Sluftertrap te krijgen voor de foto. De meesten zijn al gekleed in sporttenue om na het staatsieportret meteen richting de duinen te vertrekken voor de dage lijkse sportoefenmg. Ook al is het jaarlijkse uitstapje naar Texel steeds meer een familie-aangelegenheid geworden, gesport wordt er nog steeds. Net als vijfentwintig jaar ge leden. 'We zochten destijds een plaats waar we goed een trainingskamp konden houden', vertelt organisator Karl Heinz Tinnemann De groep was al wel in de Eiffel geweest, maar ze had den geen geschikte plek gevonden. Er volgde een telefoontje naar Henk Hooyschuur met de vraag of ze bij hem zes bungalows konden huren. Dat was geen probleem. Na een kort inspecterend bezoekje - de vereni ging wilde weten waar ze haar leden heen stuurde - kwam in 1978 de eer ste lichting sporters van de vereni ging uit Kohlscheid (nabij Aken), Met de trein kwamen ze en dat was 'zo'n doorslaggevend succes', dat ze het daarna nooit meer hebben gedaan. De reizigers en de koffers kwamen op twee verschillende plaatsen aan, toen ze na de treinreis op de taxi waren gestapt, vertelt trainer Gerd Krause, die er in 1978 ook bij was. Ze komen sindsdien met de bus en eigen auto's. Na een paar jaar alleen in trainings kamp te zijn geweest, begon de groep zich uit te breiden met familie leden die ook meegingen. Eigenaar Hans Westdorp van de Slufterhoek ziet ze graag komen. De groep is in de week voor Pasen goed voor een volledig invulling van de 48 huisjes op het bungalowpark. Ook op Slufteroord en Slufterduin zijn enkele huisjes gehuurd. Bij andere onderne mers is de 'Tinnemann-groep', zoals de Duitsers zich ook wel noemen, net Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 22 87 42 25 Advertenties en abonnementen; Spmbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail mfo@lenr.nl Op al ofuo advortentiecontracton on aantuedingon daartoe zijn van toepassing do Rogolen voor het Advertentiewozen van de StJchting ROTA. gevestigd te Amsterdam zoals gedeponeerd t»j do Kamer van Koophandel on Fabrieken to Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemplaar van de Rogoton voor hot Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegozondon Abonnementsprijzen 2002: Per half jaar 29.80,- Perjaar €59,60,- Bi) verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. zo bekend. 'We hebben een keer een Japanse meegehad die de weg was kwijtgeraakt en niet meer wist in welk huisje wij zaten', vertelt Krause. 'Ze is toen gaan rondvragen waar de groep van Tinnemann zat. Bij de WV wisten ze haar meteen te vertellen dat ze hier moest zijn.' Een medewerker van 't Gouwe Boltje maakte een paar jaar geleden ook kennis met de Duitse gasten, toen hij met een broodwagen het bungalowpark be zocht. Westdorp: 'We waren de eer ste op zijn rondgang. Probleem voor hem was dat z'n hele wagen meteen werd leeggekocht.' Een tocht met de TX27 en een avond wandeling met de kinderen langs het strand horen tot de traditioneel terug kerende activiteiten. Bij EcoMare heeft Tinneman van de week zo'n negentig knuffelbeesten gekocht die vanavond (vrijdag) na de tocht wor den uitgedeeld. 'De kinderen kunnen aan het aantal knuffelbeesten zien hoe vaak ze hier geweest zijn.' Bij het Ecco-zwemtoernooi, dat afge lopen weekeinde in Hoorn werd ge houden, heeft Simone de Wit drie medailles veroverd. Haar eerste race was de 50 meter vlinderslag, waarop ze de tweede plaats veroverde. De tijdwaarneemster klokte 36.10 se conden. een 'eindtijd die door nie mand werd geloofd. Er volgde een protest, waarna de ti|d werd gecorri geerd naar 34.00 Anderen meenden dat De Wit tussen de 33 en 34 secon den over haar race zwom. Een eerste prijs behaalde ze op de 50 meter rugcrawl, die ze voltooide in 34.12 seconden. Ook op de 50 me ter vrije slag werd ze eerste. Haar eindtijd was 30.54. Op de 100 meter wisselslag reikte ze naar een derde plaats in 1.18.12 minuten. Aan het slot van het toernooi wachtte een 4 x 50 meter estafette, waaraan De Wit meedeed voor haar zwemvereniging uit Hoorn. Ze nam de 50 meter rugcrawl voor haar rekening. Het team greep de tweede prijs. Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Shopping (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 12.00 u. Reggae on the move (muziek) 14 00u Radio Noordholland 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) Vandaag: De zadelmaker. Verder nieuws uit EcoMare en de vraag van de week mag iemand van de overkant beslissen over de Meierblis? 18.00 u. Muziek met Marco 19.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10 00 u Kerkdienst vanuit hervormde kerk Den Burg 11 00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Goud van Noud (Nederlandstalig) 15 00 u Frans gaat het doen (muziek) 16 00u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 J. Time travelling (muziek) 20 00 u Proefproject (muziek) 21.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Doopsgezinde kerk Den Burg Maandag: 18 00u Symphonica (klassiek) 19 00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19 00u Bonte dinsdagavond (verzoekplaten) 20 00 u Radio Noordholland Woensdag: 18 00 u Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19 00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18 00u Country time (muziek) 19 00u. Cabaret café (Pip Barnard en Jamen de Bruijn bespreken het lokale nieuws) Vandaag: Grand Café Uitzending van het programma van vrijdag 29 maart, in het vernieuwde grand café van de Linde boom. Met aandacht voor de nieuwe ge meenteraad, de kerkklok van Oosterend, het agrarisch museum en de uitverkoop van de gemeente. Gast is Anne van der Velde van de NJHC aansluitend: Radio Noordholland Oud-Texelaar Ray Girbes, die in 1997 de concurrentie aanging met de VW en een jaar later failliet ging, is opnieuw in opspraak ge raakt. Ditmaal omdat hij als voor zitter van het district Utrecht van Leefbaar Nederland (LN) met on middellijke ingang zijn functie heeft neergelegd. Hij is boos over zijn lage plaatsing op de kandidatenlijst van LN. Girbes kreeg het op Texel aan de stok met de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL), die de le den het advies gaf niet in zee te gaan met zijn bedrijf Texel Info Service, dat een eigen accommodatiegids uitgaf. 'Het voegt mets toe aan onze eigen WV-gids, maar zorgt juist voor ver warring', aldus TVL. Girbes rea geerde met brieven die van een toon waren waar veel Texelaars niet van gediend waren. 'Concurrentie is prima, maar het moet niet in een moddergevecht ontaarden', distantieerden ook de Texelse onder nemers (TVO) zich van Girbes. De internetondernemer verkocht zijn bedrijf eind 1998 aan Kabeltex, waarna de rechter korte tijd later het faillissement over hem uitsprak. Hij verhuisde naar Utrecht en vervol gens naar Houten, om zich kandidaat te stellen voor LN 'We moeten eens af van al die mensen die verkoop praatjes in allerlei toespraken hou den, maar vervolgens met doen wat ze zeggen', motiveerde hij zijn kan didatuur. Maar nu het bestuur van LN hem op een onverkiesbare plaats heeft gezet, is de liefde voor deze partij over. Net zoals hij op Texel deed, slaat hij in een brief aan het bestuur een scherpe toon aan. 'Een grotere belediging voor mij, als kan didaat voor de Tweede Kamer, is met mogelijk', doelt hij op het wegsturen van Pim Fortuyn. Karei Adriaans en Akos Laki treden zondag (eerste paasdag) op bij res taurant De Worsteltent aan de Smitsweg nabij de Dennen. De twee spelen een jazz-repertoire. Gitarist Adriaans kan zich voorstaan op een Texelse achtergrond, hij bracht een deel van zijn jeugd door op het eiland. Hun optreden begint om 14 00 uur. Bij mooi weer spelen ze buiten. Kinderen uit De Koog kunnen op eer ste paasdag (zondag) in het bos naar eieren zoeken. Er wordt verzameld op het Dorpsplein, waar vanaf 12.00 uur een paashaas aanwezig is en waar kinderen geschminkt kunnen wor den. Om 13.00 vertrekt de groep naar het bos, waar zo'n 2500 eieren ver stopt liggen. Tussen die eieren be vindt zich één gouden ei. Wie dat vindt, krijgt een groot chocolade-ei van de Koger ondernemers vereniging. Een team van OSG De Hogeberg loopt zaterdag en zondag mee in de Jan Knippenberg Memorial 2002, een lange afstandsmarathon van Den Helder naar Hoek van Hol land. Het is de vijfde herdenking sloop, ter ere van de overleden geschiedenisleraar van de OSG. 155 kilometer lopen en ploeteren over het strand, rul zand, langs de Hoog ovens, de sluizen van IJmuiden, wind en als het tegenzit regen staan de deelnemers te wachten. De stoet lo pers zal fronsend worden aan schouwd door wandelaars op het strand Maar het enthousiasme van de Texelaars is groot. 'Het is voor de Texelse deelnemers een schitterende ervaring om langs de kust te lopen met rechts de zee en links de stille duinenrij en voor hen uit het vrijwel verlaten strand. Jaren later hebben leerlingen het er nog over', vertelt Tachtig E-pupillen van de Texelse voetbalverenigingen doen mee aan de Goalmaster Clinic, die woensdag op de velden van Texel'94 wordt ge houden De clinic is een onderdeel van het nieuwe Masterplan van de KNVB. dat is opgezet om de jeugd enthousiast te maken voor voetbal len en de sport op een hoger pijl te krijgen. De voetballertjes krijgen te maken met tal van facetten van het voetbal. Ze spelen kleine partijtjes in allerlei vormen en met steeds wisse lende teams. Als extra onderdeel wordt van elk team een foto gemaakt, die de deelnemers aan het eind van de middag samen met een diploma meekrijgen. De middag duurt van 14.00 tot circa 16.30 uur. De jeugd leiders en -trainers van de Texelse clubs, die de clinic in samenwerking de KNVB organiseerden, worden be geleid door een docent van de bond. Mogelijk geven ook Barry van Galen en Max Huiberts van profclub AZ uit Alkmaar acte de presence. Woensdag 3 april 17.45 De Koog E1-SVO E1De Koog 18.30 Klif D1-Texel D1 Klif 19.20 SV0 4-SVO 5 (ingelast) SVO 20.10 De Krim 4-Klif 5 De Krim 21.00 ZDH 3-De Krim 5 ZDH NIOZ heeft zaaldienst. Donderdag 4 april 18.30 Texel 4-De Koog 4 Meedendorp 19.20 De Krim 3-Texel 5 De Krim 20.10 ZDH 2-SVO 4 ZDH 21.00 SVO 5-Jelleboog 3 SVO De Krim heeft zaaldienst. Vrijdag 5 april 16.45 SVO D1 -De Knm D1 SVO 17.30 Texel C1 -Texel C2 Hoogendijk 18.15 De Krim C2-Klif C1 Hoogendijk 19.05 Klif 4-Texel 6 Klif 19.55 Mantje 1-Jelleboog 1 Kuipers 20.45 Texel 1 -De Koog 2 Sangers 21.35 SVO 1 -De Koog 1 Molanus 22.25 Casino 1 -De Krim 2 Van Beek Texel'94 heeft zaaldienst. Programma dinsdag 2 april Veld A, heren 18.30 Maarcobouw-CVI OSG 19.15 OSG-Agrifirm Maarcobouw 20.00 Slock-Super de Boer Agrifirm 20 45 Sportshop 2-Teso Slock 21.30 Paal 28-Autocentrale Cocky 22.15 Cocky-Tatenhove 1 Autocentrale Veld B, dames, gemengd, heren 18.30 Nokanto-Eierl. Huis De Wit 19.15 De Wit-Kevermuseum Fitt 20.00 LenR-Fitt Kevermuseum 20.45 Nioz-Tatenhove 2 LenR 21.30 Rabo-Lindeboom Tatenhove 2 22.15 Twaalf Baicken-Kobeko Paal 28 Veld C, dames 18.30 B&B-Salon Martine Wiersma 19.15 Wiersma Meubelen-Piranha B&B 20.00 Natuurwinkel-De Rival Piranha 20.45 Dros-lepe de Boer De Rival 21.30 Haarstudio-Jozefschool Dros 22.15 Durper Drup-Timmer Haarstudio Wedstrijdleiding Edith en Kees (tel. 313363 en 310221) Uitslagen 26 maart Grooten Slock-Agrifirm 3-0; Kobeko-Tex. Auto centrale 3-0; DGM-Suj>er de Boer 2-1Paal 28/ De Krim-Tatenhove 12-1; Sportshop 2-CVI3- 0; OSG-Twaalf Balcken 2-1Fitt-Tatenhove 2 2- 1Nioz-De Wit Installatietechniek 1-2; Cocky's Kapsalon-Teso 3-0, Smash'68-Milly's 3-0, De Krim-Spar Goënga 2-1; NBC Eelman Part ners-Bar Sportief 1-2; Klif 12-Eierlandsche Huis 2-1, Wessels Ontwerptl-Sportshop Texel 3-0; Nokanto-Westerlaken 1-2. rector Henk de Vries, die zelf ook meedoet. De OSG-groep loopt voor het eerst als onafhankelijke groep Ze overbruggen de afstand in de vorm van een estafette, waarbij de lopers elkaar afwisselen. Elke loper wordt begeleid door een auto, met daarin in ieder geval coach Piet Postma, chauffeur André van der Vliet en trai ner Albert Hoven, die over voldoende conditie beschikt om de lopers hele stukken te voet te vergezellen. De rest van het gezelschap reist per bus, waarbi| de aflossingen plaatsvinden op de strandslagen. Met de komst van de lente worden ook de skeeleraars steeds actiever. Met ingang van 1 april (tweede paas dag) rijdt een groepje iedere maandagavond een rondje over het eiland. Er wordt om 19.00 uur vertrok ken vanaf de parkeerplaats op de hoek Emmalaan-Haffelderweg (P2). Als zich voldoende deelnemers mel den, dan worden twee groepen ge formeerd, waarbij rekening wordt gehouden met ieders snelheid. Een valhelm is zeer aan te raden. Ook wordt dit |aar weer de skeelertocht 'Door het Hart van Texel' georganiseerd. Deze staat gepland voor zondag 30 juni. Vanaf medio mei worden daarvoor enkele trainmgs- avonden belegd. Opgave bij Han Pastoor, tel. 314984. Informatie over de toertocht is terug te vinden op de website www.trefnet.net/texel/ skeelertocht. Kim van der Vliet was zondag opper machtig in de dressuurwedstrijd die in manege Akenburg werd gehouden. Zij behaalde met haar pony Nikita maar liefst drie winstpunten en twee eerste prijzen in de klasse L1 Er waren veel combinaties van start gegaan voor een druk programma. De eerste combinatie startte 's mor gens om kwart over negen, om on geveer zeven uur was de laatste combinatie aan de beurt. Over het algemeen werd er goed gereden en er werden veel winstpunten uitge deeld. Bij de B-pony's behaalde Frida Tuitman met Cappuccino twee eerste prijzen en twee winstpunten. Dit zelfde presteerde Leome van Schaik met Echika in de L2. Bij de paarden kwam Andrea Keyser als beste uit de bus. Zij behaalde met Garantija twee winstpunten en twee eerste prijzen. Uitslagen: Blok 1 - Z1 paarden Proef 1:1. Eva van der Linde met O Cocksboy Texel 178. Proef 2:1 Eva van der Linde met o Cocksboy Texel 180 Z1 po ny's cat E proef 1: 1 Marjolein Smidt met Jamorkus 178. Proef 2.1Marjolein Smidt met Jamorkus 193. M1 paarden proef 1.1 Marloes van der Vis met Newton 154 Proef 2; 1. Marloes van der Vis met Newton 157 M2 po ny's cat D proef 1:1. Maartje Meyer met Baileys 150. Proef 2.1Maartje Meyer met Baileys 150. M2 paarden proef 1.1. Marleen Bakker met Nobility Z 155. Proef 2 1. Marleen Hoogenbosch met Donald 154+ L2 pony's cat Filmnieuws Popidool Britney Spears is de grote ster in 'Crossroads', een film vol muziek en romantiek, die sinds gisteren in Cinema Texel draait. Het verhaal gaat over drie meisjes uit een klein plaatsje aan de Ame rikaanse westkust. Op de lagere school waren ze hartsvriendinnen, maar op de middelbare school zijn ze uit elkaar gegroeid. Het drietal bestaat uit de snobistische cheerleader Zoe, de zwangere 'alternativo' Mimi en de keurige studiebol Lucy, die wordt gespeeld door Britney Spears. Na hun eind examen hebben ze elk een goede reden om naar Los Angeles te rei zen. Zoe wil haar verloofde opzoe ken, Mimi wil meedoen aan een liedjeswedstrijd en Lucy wil naar haar moeder (Kim Cattrall), die haar gezin in de steek liet toen Lucy nog heel jong was. De drie reizen mee met muzikant Ben, die ze geen van allen goed kennen. In het begin van de reis merken ze dat er van hun vriendschap met veel over is, maar gaandeweg wordt hun band weer sterker. En er bloeit een romance op. Een heel andere film is 'From heil', gebaseerd op het beroemde ver haal van de legendarische serie moordenaar Jack the Ripper. In deze thriller - met acteurs Johnny Depp, Heather Graham, Ian Holm en Robbie Coltrane - onderzoekt inspecteur Frederick Abberline de mysterieuze moorden op prostituees in het Whitechapel District in Londen. De film is gelar deerd met fragmenten uit het ge lijknamige stripboek van Alan Moore. Een feestje voor jong en oud is 'Asterix Obelix: missie Cleopatra', met sterren als Gérard Depardieu (Obelix), Christian Clavier (Asterix) en Momca Bellucci (Cleopatra). De film (in Cinema Texel draait de Neder lands gesproken versie) speelt in 52 voor Christus. Niet héél Gallië is bezet door soldaten van Julius Caesar. Maar Egypte is onder heerschappij gevallen van het Ro meinse Rijk, zegt de keizer ervan, Caesar. De mooie en trotse keize rin Cleopatra voelt zich gekwetst door deze opmerking en gaat een weddenschap met hem aan Als het haar lukt om middenin de woestijn binnen drie maanden een prachtig paleis voor hem te bou wen. dan zal Caesar publiekelijk toegeven dat het Egyptische volk het grootste is van alle volken. Om haar bijna onmogelijke taak tot een goed einde te brengen, neemi Cleopatra de beste architect van Alexandriè aan. Als hij het klaar speelt, dan zal ze hem overladen met goud en andere kostbaarhe den. Faalt hij, dan wordt hij voorde krokodillen geworpen. De archi tect roept de hulp in van Asterix en Obelix en de druïde uit hun dorp. Panoramix, de enige die het recept kent van de toverdrank die onover winnelijk maakt. Het werk wordt hen bijna onmogelijk gemaakt door de vaste architect van Cleopatra, die jaloers is dat hij de klus niet heeft gekregen... Geprolongeerd is ook 'MonstersS co.', een Nederlands gesproken animatiefilm van Walt Disney over monsters en de vraag waarom zij ons aan het schrikken willen ma ken. In en rondom manege Akenburg doen menners maandag (tweede paasdag) mee aan het jaarlijkse eve nement 'Speel uw spel', georgani seerd door menvereniging Tussen Wad en Duin. Om 13.00 uur wacht de deelnemers een buitenparcours van 3,3 kilometer, dat zo snel mogelijk moet worden afgelegd. Daarna wordt in de binnenbak een parcours gere den, dat bestaat uit drie hindernissen. Ook dit moet zo snel mogelijk worden gerond, met zo min mogelijk straf- punten. Omwille van het aantal deel-' D/E proef 1:1. Leonie van Schaik met Echika 164 Proef 2 1Leonie van Schaik met Echika 159; winstpunt voor Souwtie Witte met Bimob 156. Blok 2: L1 pony's cat D/E proef 1 1 Kim van der Vliet met Nikita 169. 2 Ellen Blom met Okona 161, winstpunt voor Layla Kuip met Macho 156 Proef 2: 1 Kim van der Vliet met Nikita 160, 2. Ellen Blom met Okona 156 B pony's cat D/E proef 1.1. Frida Tuitman met Cappuccino 166, 2 Pauline van der Star met Spotlight 165. Blok 3: B pony's proef 2 1 Frida Turtman met Cappuccino 157+; 2. Pauline van der Star met Spotlight 157. L1 paarden proef 1:1. Anouk Swanmk met Jolie 163. Proef 2 1 Annemieke Bos met Lionardus 157 L2 paarden proef 11 Andrea Keyser met Garantija 156 2 Laila Rempt met Iris 153 Proef 2 1 Andrea Keyser met Garantija 161 2 Petra Dijker met Nikita 156. nemers, houdt de organisatie rek- ning met de minder gevordec menners, die zo ook kunnen frairti voor de onderlinge menwedstrijd d op 2 juni wordt gereden. Rond 17.( uur worden de prijzen uitgereikt. Pi bliek is welkom, de toegang is grat Menners kunnen vanaf 10.30 uurt hindernissen verkennen Iedere zaterdag haalt Scouting T« oud papier op in Den Burg. Men wo verzocht dit vóór 10.00 uur aan de s te zetten, in met te grote bundels of kartonnen doos (geen plastic z Gelieve er op toe te zien dat het paf^ niet gedurende lange tijd in de rei staat. De papierwagen komt in dei gende straten: 6. Sluysca Korfbaeck, Vuurbaeck, Veria Duykerdam, Middelton. Zaterdag wordt in De Koog oud paf* opgehaald. Bewoners dienen het» 10.00 uur gebundeld aan de straall zetten, of eventueel zelf naar de conü ner aan de Nikadel te brengen In De Waal wordt zaterdag oud paf opgehaald. Inwoners van het dorp k men tussen 9.30 en 10.30 uur langsi huizen Oud papier kan ook wordeni geleverd bij de schapenboet in t Mars, naast het gebouw van Kotex. Een jaar geleden deden nog onge veer dertig agenten mee. Afgelo pen dinsdag verschenen bij sub tropisch zwemparadijs Calluna liefst 175 agenten aan de start van de tweede regiocross voor politie agenten die Nico Drenth van het Texelse korps had georganiseerd. De deelnemers liepen afstanden van 5 en 10 kilometer. De meeste deelnemers (153) waren aspirant-agenten die een politie-op- leiding volgen in Amsterdam. De crossloop was als onderdeel aan hun opleidingsprogramma gevoegd. Daarnaast deden negentien andere agenten mee. De cross kreeg een internationaal tintje, doordat vlak voor de start drie Duitse toeristen zich nog aanmeldden. Een van hen, Herr Molharald, bleek in Duitsland bij de politie te werken. Voor hem was het lammer dat hij buiten mededingen meeliep, want hij kwam wel als eer ste over de meet op de 5 kilometer. De eerste plaats ging naar D. Boltjes (25.27 minuten) die als derde over de streep kwam op die afstand. Anja Brink, korpschef van de politie Noord-Holland-Noord, schoot de deelnemers weg. In tegenstelling tot vorig |aar liep zij vanwege een bles sure deze keer met mee. Namens het Texelse korps liep Nico Drenth de 5 kilometer in de categorie heren-vete ranen. Hij klokte een tijd van 39.10 minuten. De andere deelnemer in die categorie was G. Warnars. die onge veer tweeënhalve minuut eerder bin nenkwam. 'Ik heb vier keer even ge wandeld. Het gaat toch iets minder makkelijk als je niet voldoende ge traind bent', zegt Drenth. 'Maar ik heb veel plezier gehad van al die |onge mensen die meededen Bij de da mes werd T. Slechtkamp eerste op de 5 kilometer (30.22 minuten) Op de 10 kilometer prolongeerde Gerda Eeken haar titel met 44.40 minuten. Bij de heren won G. v.d. Peet (38.19 min). Bij de heren-veteranen heren op de 10 kilometer pakte S. Mulder de fê in een tijd van 42.25. De 10 kilont ter dames-veteranen kende g« deelnemers. De agenten liepen vanaf het zwer bad door het bos en duingebied net ting paal 18. De 5 kilometer gr daarna terug via EcoMare en i Ruijslaan. de 10 kilometer voed eerst anderhalve kilometer overfi strand en ging daarna terug doord duinen. Drenth kreeg bij het organiserend uitvoeren van de regiocross hulpva zijn Texelse collega's Aad Blom, Hen Smit en Jan van der Meer. Will Braar nam de tijden op. Eric Heijenk is Calluna en Ruud Verstraaten va Bureau Zandbank zorgden ervoordd iedereen van eten en drinken voo' zien werd. Met drie bussen va' Connexxion werden de agenten va en naar de boot vervoerd. De deeli* mers kregen na afloop allemaal eej medaille mee. De aanwezige EHBC hoefde niet in actie te komen. Zo'n 175 agenten deden dinsdag mee aan de regiocross die voor de tweede keer op het eiland werd gehouden. (FotoJe>oon

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 6