Team OSG volbrengt Jan Knippenbergloop sCiÉll ïnAELat y COURANT Niels Dubbelt speelt zich in de kijker Voetbaluitslagen Maartje Meyer naar Z-klasse Dirk van Liere kampioen Oefenduel Paastoernooi Darters Zwaan winnen competitie voor derde keer "exel'94 kansloos uit bekerstrijd Hardwerkend ZDH verliest opnieuw Voetbal programma Spanning blijft bij bowling TPYPÏ CC ^7 DONDERDAG 4 APRIL 2002 iels Dubbelt, oud-speler van ixel'94, heeft zijn nieuwe club lo'20 uit Heemskerk maandag voor igradatie behoed. In een beslissend iel tegen het Alkmaarse AFC'34 :oorde de Texelaar zes minuten x>rtijd de winnende goal. Kort daar- >or was de goaltjesdief als invaller het veld gekomen. De stand was dat moment 0-0. Doelman Vink in AFC'34 wierp hem de bal na een rugspeelbal per abuis voor de voe- n, waarna de Texelaar betrekkelijk mpel kon intikken. Dankzij deze itie maakt hij niet alleen een goede eurt bij Ado'20, maar ook bij edevisieclub Heerenveen, dat hem 3d geleden benaderde of hij bij de riese club wilde voetballen. Omdat e overgang van de derde klasse 'aartn Texel'94 speelt naar de lande- ke subtop wel erg groot is, advi- eerde Heerenveen Dubbelt eerst en tijdje bij Ado'20 te gaan voetbal- n. ADO'20 komt in de hoofdklasse uit, het hoogste amateurniveau. aterdag 30 maart exel'94-EVC (beker) exelse pupillencompetitie exel'94 E7-ZDH E1 exel'94 E8-SVO E3 >V0 F2-Texet'94 F2 'exel'94 F1-Texel'94 F3 exel'94 E2-ZDH D1 SV0E1-SVC D1 'e Koog D1-De Koog E1 exel'94 E4-SVC E1 exel'94 E3-Texel'94 E5 baandag 1 april -DH-GSV •Jdens een dressuurwedstrijd in Den "leider behaalde Maartje Meyer naandag met haar pony Baileys de patste winstpunten in de klasse M2. •'I mag nu starten in de hoogste (,asse: de Z-dressuur. Tijdens de wedstrijd in Den Helder behaalde ze wee winstpunten en twee eerste prij- thuisploeg. Schutter was Michiel Dekker, die een mooie combinatie met Bernard Ipenburg vervolgde met een snelle dribbel en bekroonde met een bekeken voetbeweging: 1-0. Omdat de aanvallers uit Groot schermer erg weinig ruimte kregen van verdedigers Fedor van Elk, Erik Zijm en Kees Kikkert, kon GSV daar weinig tegenin brengen. Het meeste gevaar kwam nog uit een handvol corners, waarbij de gasten zich mas saal voor het doel van Chnstiaan Stolk meldden. Maar reden voor pa niek was er nooit. Ook na rust leek er geen vuiltje aan de lucht voor ZDH. Desondanks scoorde GSV binnen enkele minuten twee keer. Het werd 1-1 nadat Bernard Ipenburg bij een corner de bal tegen de hand kreeg en de scheidsrechter voor een penalty floot, op een moment overigens dat de bal de doellijn al was gepasseerd. Vanaf elf meter maakten de gasten geen fout Door een ongelukkige klutsbal werd het ook nog 1-2. Op dat moment leek er nog weinig team drie weken geleden nog op kop stond. Ook het team van De Branding maakt geen kans meer op de titel, na verloren te hebben van Visvogels. Met nog één week te gaan kunnen nog vier teams aanspraak maken op de kampioenstitel. Bij de damesleague mag Klaver 4 zich al kampioen noemen. Dit team behaalde deze week een mooie over winning op T-Fords, terwijl Pms won van Flair. Juttertjes en WBZ hielden elkaar met 2-2 in evenwicht. Uitslagen: Café 't Praethuys-Heksenketel 4-1Speelkwar tier-TZN 0-5. Sommeltjes-BadWeg Sportief 0- 5, Super de Boer-Eduardo's 0-5. Visvogels-de Branding 4-1de Koogel-Schouwstra Transport 4-1. Damesleague WBZ-Juttertjes 2-2; T- Fords-Klaver 4 0-4, de Pins-Flair 4-0. aan de hand, want ZDH bouwde al snel weer een overwicht op en drong GSV ver terug Door gehaast aanvalsspel werd de bal echter te vaak zomaar in de voeten van de te genstanders gespeeld, waarna de verdedigers zich als hazen moesten hergroeperen om de snelle tegen stoten van GSV onschadelijk te ma ken. Gelukkig voor de Hoornders speelde keeper Stolk wél een uiterst degelijke wedstrijd. Twintig minuten voor het einde kre gen de Hoornders nieuwe hoop, toen een GSV'er geblesseerd afhaakte en de bezoekers verder moesten met tien spelers. Met Jacco Kager en Sjoerd Oosterhof als vervangers voor de moegestreden Mike de Bruijn en Niels Dekker zette ZDH inderdaad nog even flink aan In de slotfase kreeg de ploeg nog enkele kleine kansjes, maar ondanks alle goede bedoelingen werd het doel niet meer gevonden. Tijdens de laatste speelavond van het seizoen werd Dirk van Liere kam pioen van klaverjasclub De Doormars uit Oudeschild. Mede dankzij invaller Wim Bakker, die Van Liere tijdens zijn vakantie 14.832 punten en twaalf marsen bezorgde, ging Van Liere aan kop in de tweede periode. Omdat hij ook in de eerste periode goed had gescoord, eindigde hij ver boven de nummers twee en drie. Wouter van Asselt en Dirk Westdorp. In totaal behaalde Van Liere in deze competi tie 55 marsen. De paasdrive op de afsluitende avond werd met 7404 punten gewon nen door Aad Winters. De eerste voetbalelftallen van SV De Koog en SV Oosterend spelen zon dag een oefenduel tegen elkaar. De wedstrijd wordt gespeeld op het veld aan de Boodtlaan en begint om 14.00 uur. Onder schitterende weersomstandig heden spreelde de jeu de boulesclub van Oosterend het jaarlijks paastoernooi. leder deelnemend koppel speelde vier maal, steeds op een andere baan, tegen een andere tegenstander. Winnaar werd uiteinde lijk het koppel Ate Sijtsma en Cor Timmer. Op de tweede plaats eindig den Piet Heerschap en Rinus Gurck, derde werden Wecky Sijtsma en Hennie Koning. Het herenteam van De Zwaan, bestaande uit Paul Witte. Gerrit Jan Booy en Marcel Verhagen, won voor de derde keer achtereen de Texelse dartcompetitie. (rare cwu Tvnmomao) Een historische gebeurtenis, op maandagmorgen tweede paasdag aan de dijk bij Oudeschild. Vieren vijftig sportvissers wierpen hun hengels uit voor de Paaswedstrijd. Dat gebeurde voor de laatste keer, want de organiserende Sport- vissersclub Texel heeft besloten een streep te zetten onder het eve nement waaraan in 28 jaar tijd 2.566 vissers hebben deelgeno men, die in totaal 7719 vissen aan de haak sloegen, goed voor een totale lengte van 161.066 meter. Gebrek aan vrijwilligers is de reden dat de sportvissersclub een punt zet achter het evenement, waarvoor de vangsten altijd nauwkeurig werden bijgehouden. In 28 edities waren er goede en matige seizoenen. De klein ste vangst die een winnaar ooit had was 44 centimeter, terwijl de groot ste 496 centimeter was. Op tweede paasdag waren de omstandigheden niet optimaal. Het tij viel ongunstig, waardoor zelfs winnaar Bert van Dam maar drie visjes ving, met een totale lengte van 67 centimeter. W. Tutowinas werd tweede met twee vis sen van samen 48 centimeter. Derde werd C. Juffermans, met twee vissen van samen 42 centimeter. Beste Texelaar was Cor Huisman met een vis van 31 centimeter. Achtendertig van de deelnemers vingen helemaal niets. Beter waren de vangsten zondag avond bij de asfaltmolen bij Oude schild, waarvoor acht senioren en twee jeugdleden aan de dijk zaten. Winnaar werd Map van der Zwaag met zes vissen van samen 140 cen timeter, tweede Nico Tessel met vier vissen van samen 114 cm en derde Johan Hopman met vijf vissen, met een totale lengte van 98 cm. Daan Hopman was met een vis van 21 cen timeter winnaar bij de jeugd. Vijf vissers verdedigen zaterdag de Texelse eer tijdens het Nederlands kampioenschap op Wieringen. Op zaterdag 15 juni,13 juli en 17 augus tus staan bootviswedstrijden op de Waddenzee op het programma. De wedstrijden duren van 17.00 tot 20.00 uur, de deelnemers vertrekken om 16.30 uur uit de haven van Oude schild. De laatste wedstrijd is op 14 september en duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Met een 7-1 overwinning op Wijs neus 2 hebben darters Paul Witte, Gerrit-Jan Booy en Marcel Ver hagen, het herenteam van De Zwaan, voor de derde achtereen volgende keer de Texelse dartcompetitie gewonnen. Ze de den dat op overtuigende wijze, want met 122 punten hebben ze een flinke voorsprong op nummer twee, Slock 3. De overwinning lag donderdag in De Koog weliswaar binnen handbereik. toch speelden de drie Zwaan-spelers hun favoriete spelletje met het zweet in de handen. 'Onbewust is er toch die spanning, waardoor het aanvan kelijk met lukte', erkende Booy, die helemaal gek is van darten. Drie avonden in de week werpt hij wel er gens zijn pijltjes. Donderdagavond tijdens de Texelse competitie, dinsdagavond in de Jelleboog en dan strijdt hij ook nog mee om het Neder lands kampioenschap. En als er er gens op het eiland een toernooi is, dan is hij steevast van de partij. 'Het is gezellig, je leert er goed en snel van rekenen en je hoeft het niet als teamsport te beoefenen. Met een paar man kun je al een spelletje spe len. Dart leeft op Texel. Voor het Texelse kampioenschap schreven zich ruim 130 mannen in en dan zijn er nog een stuk of 30 vrouwelijke spelers die een pijltje gooien. Veel Texelaars doen dat heel verdienste lijk. Dan word je steeds fanatieker.' Meer dartmeuws is te vinden op de website www.texeldart.com. Sportvisser Ad Boshuis, één van de 52 deelnemers aan de Paaswedstrijd bij Oudeschild, haalt zijn hengel op. Vergeefs, want er zat niets aan de haak. (Foto Gerard Timmerman) Voor de vijfde achtereenvolgende keer nam een estafetteteam van OSG De Hogeberg deel aan de Jan Knippenberg Memorial, een ultra loop van Den Helder naar Hoek van Holland. In totaal gingen zaterdag avond om 22.00 uur 21 lopers van start, waaronder Albert Hoven, die voor het Texelse team het spits mocht afbijten. De overige lopers, waaronder twee dames, vertrok ken met de bedoeling om de ge hele tocht als solist te volbrengen. Het Texelse team bestond, naast de deelnemers van het eerste uur Piet Postma en André van der Vliet, uit leerlingen, ouders van leerlingen en leerkrachten. Op het strand werden de lopers voortdurend gevolgd door een terreinwagen, bestuurd door André van der Vliet. In die wagen za ten ook coach Piet Postma en een ploeg verse lopers. Door gediscipli neerd te wisselen wist coach Postma de snelheid er aardig in te houden. Behalve de auto op het strand be schikte het team over een tweetal busjes, die de rest van het team ver voerden. Op diverse strandslagen werden vanuit deze busjes frisse lo pers bij de strandwagen 'afgeleverd'. De vermoeide lopers konden dan plaats nemen in de gereedstaande busjes om zich comfortabel naar de start van hun volgende etappe te la ten brengen. Een speciale vermelding verdient Hanneke Lemstra, die zich als enige meisje kranig weerde tus sen haar mannelijke collega's. Al snel bleek dat het strand het no dige van de lopers zou vergen In vergelijking met voorgaande edities waren de omstandigheden zwaarder Dit had te maken met verschillende suppleties die langs de kust plaats hebben gevonden Evenals in voor gaande jaren nam het team van de OSG vanaf het begin een voorsprong op de solo-lopers. Toen de lopers in Egmond van het strand moesten, In verband met een daar voor de kust liggende 'ontploffingsgevaarlijke' onderzeeër uit de Tweede Wereldoor log, ging de voorsprong verloren. Tij dens het lopen van de route door het dorp miste rector De Vries enkele pij len. Tot verrassing van hemzelf en de volgers kwam hij op een gegeven moment de koplopers van de solo loop tegen. Na een lichte aarzeling besloot hij deels op zijn schreden te rug te keren, om zich vervolgens in het kielzog van Wim Epskamp en Rut Zoutman te laten meevoeren. Het verloren gaan van de voorsprong was echter van korte duur. Na enkele ki lometers was het Simon Appel die de beide heren zijn hielen liet zien. Na de onderzeeër in Egmond dwongen de sluizen van IJmulden de lopers om iets landinwaarts te trekken De tocht langs de verlichte hoogovens is toch altijd iets speciaals. Een trein komend van het terrein van de hoogovens dwong loper Miko Honingh midden In de nacht tot een pas op de plaats. In Driehuis, op het complex van atletiek vereniging Suomi, konden de deelne mers even op krachten komen. De stop was slechts van korte duur. Vanaf de kantine van Suomi ging het weer richting strand. Ook in Schevenmgen moest het strand wor den verlaten, omdat rond de vissers havens gelopen moest worden. Even voorbij Scheveningen kreeg het Texelse team een 'andere' koploper in het vizier. Om 5.00 uur waren er vanaf het complex van Suomi lopers gestart voor de halve afstand (77 km). Het is elke keer weer een uitdaging ook de eerste loper van deze wed strijd te passeren. Met nog acht kilo meter te gaan bedroeg de afstand tussen de 77 km-koploper en het team van de OSG nog ongeveer één minuut. Door sneller te wisselen lukte het om Jan Nabuurs, de latere win naar van de 77 km-tocht, in te halen. Na ongeveer twaalfeneenhalf uur lo pen bereikten de lopers van de OSG de finish op de pier van Hoek van Holland Na een heerlijke maaltijd en een warme douche ging het gezelschap moe maar voldaan terug naar Texel. Het OSG team bestond uit de leerlin gen Steven van Vliet, Joost Marijn Verduyn, Jozef Pieter Buijsman, Pieter Dogger, Hans van Franeker, Boite Witte, Jan Sierd Wouda, Evert Malschaert, Miko Honingh, Jelle Lubach en Hanneke Lemstra, de leer krachten Henk de Vries, José Huis man (begeleiding) en Marcel Verbeek (begeleiding), de ouders Rob van Beurden en Mariska Koenders, trai ner Albert Hoven, personeelslid Simon Appel, Piet Postma (coach) en Andre van der Vliet (chauffeur strand- auto). utimer Simon Brand, die hier een tegenstander op het verkeerde been zet, speelde een sterke wedstrijd, maar moest met een rib- SS ure uitvallen. IFolo Joop hoiometsi et bekeravontuur van Texel'94 is n einde. Zaterdag werd op eigen rrein een nederlaag geleden te- ■n EVC, dat een klasse hoger uit- >mt. De nederlaag (0-2) was ech- r dragelijk, zeker gezien de lange st afwezigen. s programmering van de KNVB erd algemeen zonder veel enthou- 3sme ontvangen. Veel clubs zijn irwikkeld in belangrijke competitie- iken, zoals de strijd om promotie of igradatie of een periode- impioenschap. Zowel tegenstander IC uit Edam als Texel'94 had in ■eze fase wel iets anders aan het Hjofd dan een bekerduel. Waar EVC zjch de luxe kon veroorloven om zes ftsisspelers thuis te laten, had de Mxelse trainer Gerrie Plaatsman tojrote problemen om zelfs maar een Hpresentatief team binnen de lijnen te krijgen Naast de diverse blessure- fcvallen moesten ook nog eens en kele spelers afzeggen vanwege Rukke werkzaamheden. De thuisclub was vooraf bang voor m stevige afstraffing, maar al snel eek dat EVC met bereid was tot het ierste te gaan. De Edammers zijn >g kansrijk voor een periodetitel, aar zijn vreemd genoeg ook nog et vrij van degradatiezorgen. Op het zeer hobbelige veld viel in de eerste helft dan ook niet veel te genieten. De thuisclub werkte hard, en kon zich de tweedeklasser vrij simpel van het lijf houden. In de openingsfase was Jelte van der Kooi zelfs nog dichtbij een treffer, maar hij kwam een teen lengte tekort. EVC kwam niet verder dan enkele harde schoten van Alex de Caes. Spits Paul Volkers kopte in vrije positie hoog over het doel van Bart Heerschap. Martin Koorn had zich toch nog van zijn drukke werkzaamheden kunnen losrukken en kon een kwartier na rust invallen voor de moegestreden Pieter de Ridder. Gerrie Plaatsman hoopte met deze routinier erbij de wedstrijd wellicht te kunnen winnen. EVC zag echter in dat het keihard werkende Texel'94 niet freewheelend verslagen kon worden. De duels werden scher per en het tempo werd opge schroefd. Na twintig minuten leek EVC-spits Rossenaar 0-1 te scoren, maar de sterk spelende Simon Brand kon erger voorkomen. Het uit verdedigen mislukte echter volkomen en Rossenaar kwam opnieuw in bal bezit. Ditmaal kapte hij Brand vak kundig uit en liet met een harde knal Bart Heerschap kansloos. Even later besliste EVC het duel met een tweede treffer Rossenaar ging een keihard duel aan met Brand en Heerschap, die elkaar hard raakten. Volkers had geen moeite om 0-2 hoog in de touwen te knallen. Brand moest uitvallen met een ribblessure. De 47-jarige elftalbegeleider Rob van der Stap had voor de zekerheid de voetbalschoenen maar aangetrokken en moest de laatste twintig minuten inderdaad noodgedwongen invallen. Door een technisch zeer fraaie bal aanname wist hij de handen van het publiek op elkaar te krijgen. Het duel ging verder als een nachtkaars uit. Toen EVC het verder wel geloofde, kregen de Texelse spitsen Marcel Spoelstra en Ruud Hof beiden nog een mogelijkheid om tegen te scoren, maar dat zou teveel van het goede geweest zijn. Texel'94 leek tevreden, omdat het duel met op een zware nederlaag was uitgelopen. EVC was tevreden omdat het zonder schade een simpele over winning boekte. Voor Texel'94 worden de laatste twee wedstrijden cruciaal voor behoud van het derdeklasserschap. Zondag 14 april staat in Medemblik de uit wedstrijd tegen MFC op het pro gramma. Op 21 april volgt de thuis wedstrijd tegen FC Den Helder met oud-Texelaar Wim van Veen in de gelederen. Waarschijnlijk vallen de beslissingen op de laatste competitiedag. ZDH heeft het maandag opnieuw niet kunnen bolwerken. Tegen het eveneens in de onderste regionen verkerende GSV hadden de Hoornders gedurende grote delen van de wedstrijd een overwicht, maar na negentig minuten ging de tegenstander uit Grootschermer met de winst aan de haal: 1-2. Afgezien van de beenbreuk van Ronald Biesboer zit het ZDH dit sei zoen ook in andere opzichten be paald niet mee. Door de forse hoe veelheid afwezigen waarmee ze geregeld te maken heeft, maakt de selectie allerminst een ingespeelde indruk. Werklust is er genoeg en maar zelden is de tegenstander beter, maar door onrustig en slordig spel gaan toch veel punten verloren. Dat was ook maandag het geval tegen GSV, dat één plaats hoger op de ranglijst staat dan hekkensluiter ZDH. De gas ten uit Grootschermer speelden wat verzorgder en lieten enkele aardige combinaties zien, maar de enorme inzet van de thuisploeg legde het meeste gewicht in de schaal. De Hoornders kregen in de eerste helft een drietal uitgelezen kansen en had den dan ook al voor rust een ruime voorsprong moeten nemen. De grootste was voor Mike de Bruijn, die een paar aardige dribbels demon streerde, maar het oog in oog met de keeper liet afweten. Ook Niels Dek ker was dichtbij een treffer, maar hij verzuimde eveneens flink uit te halen. Toch was de openingstreffer voor de Donderdag 4 april Texelse pupillencompetitie SVOF1-SVCF1 17.00 Zaterdag 6 april Texel'94 B1-BKC B2 13.30 SRCC1-Texel'94 C1 13.15 SVS/Duinrand C1-Texel'94 C2 14.00 ZAP C2-Texel'94 C3 11.00 Oosterend C1-Schagen C1 13.45 SRC D1-Texel'94 D1 11.00 Texel'94 D2-Callantsoog D1 11.45 WGW D3-Texel'94 D3 9.30 Texel'94 D4-Den Helder D4 11.45 VZV D1 -Oosterend D1 11.00 Den Helder E1-Texel'94 E1 11.00 G-voetbal Texel'94-HOSV 13.30 Texelse pupillencompetitie SVO E3-Texel'94 E8 9.30 ZDH E1-De Koog E2 9.30 Texel'94 F2-Texel'94 F1 9.30 SVCF1-SVOF2 9 30 Texel'94 F3-SVO F1 9.30 ZDH D1-SVC D1 10.30 Texel'94 E2-De Koog D1 10.30 De Koog E1 -SVO E1 10.30 Texel'94 E6-Texel'94 E5 10.30 SVC E1-Texel'94 E4 10.30 SVO E2-Texel'94 E3 10.30 Zondag 7 april ZDH-ALC (restant van gestaakte wedstrijd van 3 maart) 14.00 Texel'94 2-Valken 2 12.00 Texel'94 3-BKC 3 11.00 Texel'94 4-Sint Boys 2 12.00 Oosterend 2-ConZelo 4 12 00 Petten 4-Oosterend 3 10.00 Succes A1 -Texel'94 A1 14.00 Recreatievoetbal De Koog-SVC 10.30 Oosterend-De Waal 10.30 Het blijft ongemeen spannend In de bowlingcompetitie. Zo pakte mede koploper TZN de volle vijf punten te gen Speelkwartier. Eigenlijk moest De Koogel dit ook doen tegen Schouws- tra Transport, maar dit team liet een puntje liggen, waardoor TZN nu al leen aan kop gaat. Op de derde plek staat Badweg Sportief, dat met 5-0 won van Sommelties. Deze derde plaats wordt gedeeld met het team van 't Praethuys, dat met 4-1 te sterk was voor Heksenketel. Super de Boer verloor van Eduardo's en kan de titel wel vergeten. En dat terwijl dit

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7