Jongeren werken aan verbetering skatepark Waterschap installeert nieuwe pomp op Texel \lernieuwd cateringbedrijf terug naar de basis ring voor fikkie op zondagmorgen hoog bezoek Texdok heeft - TEXELSE J COURANT Aanrijding met drank in het spel Boze klant slaat medewerkster horecabedrijf Orgelman niet steeds op de zelfde plek 250 euro voor tip over dader van vandalisme Vervallen buslijn naar Cocksdorp weer ingesteld Politie deelt boetes uit voor te snel rijden de meierblis irtijtje hout en DINSDAG 9 APRIL 2002 ■t gaat weer goed met het atepark in Den Burg. Zo'n vier aanden nadat het tijdelijk geslo- i was, ziet het er verzorgd uit. Er n geen vernielingen meer en de aters werken aan plannen om t park en de kiosk te verbeteren. jlaxed hangt en zit een groep jon- iren op een paar banken die op het !falt zijn neergezet. Een paar ande ren maken rake sprongen op skates skateboard. Bijpassende muziek halt uit de boxen. Het gaat er ge- aedelijk aan toe op het skatepark. et gaat goed', zegt Danique Jonge- i, voorzitter van de Vereniging atepark die vorig jaar werd opge- ht, nadat het park tijdelijk was ge iten wegens overlast en vernielin- n. it het weer beter gaat, bleek ook jelopen vrijdagavond in jongeren- intrum Time Out tijdens een verga- snng van de vereniging Skatepark. i laatste twee maanden hebben ;h geen vernielingen meer voorge- an. De gebruikers houden zich aan i huisregels en jongere kinderen die zich melden op het park worden niet meer gepest 'Er is nu een groep die ervoor staat', zegt jongerenwerksters Carla Schrama die de skaters bege leidt. 'Ze corrigeren elkaar.' Sinds gisteren hebben de skaters zelf het beheer van de kiosk bij het terrein in handen gekregen. De bestuursle den van de vereniging moeten ervoor zorgen dat dat allemaal goed ver loopt. Voorheen mocht de kiosk al leen open zijn als beheerder Frank van Oosten aanwezig was. Plannen om de kiosk te verbouwen zijn er inmiddels ook. Er is een werk groep opgezet die zich daarmee be zig gaat houden. De jongeren willen een barretje bouwen in de kiosk en het dak moet hoognodig vervangen worden. Voor dat laatste is, een subsidieaanvraag ingediend bij de politie Noord-Holland-Noord. Die beschikt over zogeheten Bolkestein- gelden, die voor de dakreparatie aan gewend kunnen worden 'Dat hoeft niet op kosten van de skaters', zegt Schrama Voor het inrichten van de bar willen de skaters een collecte houden, er is subsidie aangevraagd bij de gemeente en er wordt beroep gedaan op ouders om mee de han den uit de mouwen te steken. Funbox Een ander plan dat op tafel ligt, is de bouw van een zogeheten funbox. Dat moet een nieuw toestel worden waar de skaters aan drie kanten tegenop kunnen rijden en waarop ook nog eens kunnen springen. Om dat plan te realiseren en het geld bij elkaar te brengen, is eveneens een werkgroep opgezet. 'Het is de bedoeling dat de funbox gemaakt wordt door leerlin gen van het VMBO', vertellen Jonge- jan en bestuurslid Michiel Kuip. 'Maar dit jaar had de OSG daar geen tijd meer voor. Misschien volgend jaar.' Ook wordt bekeken of gemeente werken de funbox eventueel kan maken. De 17-jarige Jerry Smidt uit De Koog heeft het toestel ontworpen. Het zou gebouwd moeten worden op de plaats waar nu de box staat, een ander toestel. Dat moet te zijner tijd tegen de piramide op het midden van het terrein worden geplaatst. De skaters denken erover om licht masten aan te vragen, zodat het ter rein ook 's avonds verlicht is. Daar voor moeten ze een verzoek indienen bij de Welzijnstichtmg, beheerder van het park, die op zijn beurt een aan vraag kan indienen bij de gemeente, eigenaar van het skatepark en de kiosk. Schrama 'De gemeente heeft uitgerekend dat vier masten vol doende moet zijn voor goede verlich ting Daarbij moet ook worden gelet op valse schaduwen, omdat de |on- geren anders verkeerde inschattin gen kunnen maken bij het springen.' Omwonenden hoeven volgens haar niet bang te zijn voor lichtoverlast. Tijdens de ledenvergadering werden Danique Jongejan, Marianne Duinker, Jos de Ridder, Elles van der Park en Mark-Jan en Michiel Kuip opnieuw in het bestuur van de vereniging geko zen. Bart Riegman kwam nieuw in het bestuur. Van der Park is de enige ouder in het bestuur. Schrama hoopt dat via de werkgroepen meer ouders betrokken raken bij het skatepark. Een dronken 32-jarige man uit Den Helder heeft vrijdag rond 20.00 uur een aanrijding veroorzaakt. Rijdend in zijn auto over de Smitsweg verleende hij geen voorrang aan een 47-jarige automobilist uit Den Burg, die over de Westerweg (een voorrangsweg) reed. Beide auto's raakten bij de botsing beschadigd. Een blaastest wees uit dat de veroorzaker van de aanrijding flink aan Bacchus had geofferd Hij blies 1025 ug/l en had daarmee bijna vijf keer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn adem. Bovendien reed hij met een ongeldig verklaard rijbe wijs. Een 19-jarige vrouw uit Den Burg heeft vrijdag aangifte gedaan van mishandeling in het horecabedrijf in De Koog waar ze werkt Nadat een vrouwelijke klant zich had misdragen en haar belette haar werk te doen, sommeerde het slachtoffer de bezoe ker de zaak te verlaten. De vrouw accepteerde dit met. Ze schopte en sloeg haar daarna met kracht tegen het hoofd, waardoor de Texelse ten val kwam en een hersenschudding opliep. De nieuwe mobiele dieselpomp van Waterschap Hollands Kroon, die vandaag wordt geïnstalleerd bij gemaal De Krassekeet. (foto Walerxhap Hofiondi Kroon) Waterschap Hollands Kroon is be ter dan ooit voorbereid op een si tuatie met wateroverlast. Gisteren arriveerde een fonkelnieuwe mo biele dieselpomp met een capaci teit van 4.200 kubieke meter water per uur op het eiland. Het opgepompte water kan hiermee gelijktijdig via vier leidingen over de dijk in zee worden gepompt. De pomp wordt permanent op het ei land gestationeerd en kan volgens een woordvoerder binnen drie uur draaien. Aanleiding tot de investering van circa 225.000,- euro 500.000,-) is de wateroverlast die zich voordeed in het najaar van 2000, waarbij in korte tijd méér regenwater viel dan de ge malen konden verwerken. Water schap Hollands Kroon liet extra pompcapaciteit aanrukken, maar doordat de apparatuur uit Zeeland en andere delen van het eiland moest komen, duurde het enige tijd alvorens de gemalen van hulp konden worden voorzien Dat het de eerste keer was dat zo'n calamiteit zich voordeed, droeg met bij aan een vlotte installa tie van de pompen en de afvoer buizen, die over de dijk moesten worden gelegd. Eens te meer werd binnen het waterschap de bijzondere positie duidelijk van district Texel, dat aan de oostkust vijf gemalen heeft die het water door de dijk persen. De aanschaf bewijst dat het waterschap lering heeft getrokken uit de extreme situatie van 2000. De pomp wordt gestationeerd bij de werkplaats in Oudeschild, vanwaar het in korte tijd naar elke gewenste plek kan worden overgebracht. Gis teren werd de container geplaatst bij gemaal De Krassekeet. waarvan één pomp een onderhoudsperiode zal ondergaan. Normaal gesproken blijft er voldoende capaciteit over om de gangbare hoeveelheid water te spuien. Het waterschap neemt geen risico en houdt daarom de mobiele pomp staande bij- Om snel operatio neel te kunnen zijn, worden buizen over de dijk gelegd. De pomp is uit gerust met vijftig leidingstukken van elk zes meter, die in vier strengen over de dijk worden gelegd. De buizen hebben een doorsnede van 30 cen timeter. Het proefdraaien zal pas over een week gebeuren, want de ge meente verleent geen toestemming om vandaag buizen over de weg aan te brengen. Hierdoor zou de weg geblokkeerd zijn, en daaraan wil de gemeente geruime tijd van tevoren bekendheid aan geven Mocht zich een situatie voordoen waarbij de pompcapaciteit van 4.200 kubieke meter water per uur niet vol doende is, dan kan Texel in korte tijd beschikken over nóg drie pompen van elk 2.000 kuub per uur. Daarmee komt de totale capaciteit op ruim 10.000 kuub. Ter vergelijking: de vijf Texelse gemalen kunnen onder nor male omstandigheden elk gemiddeld 14.000 kuub naar buiten pompen. fouling). Niet zozeer de lengte (circa 50 meter), maar vooral de hoogte (25 meter) van de 1400 ton zware trawler sprong in het oog, wat te maken heeft met de verwerkingsinstallatie voor het schip dat in de Noordelijke IJszee gaat opereren. Dat het in Oudeschild werd droog gezet, komt doordat de bouwer, scheepswerf Visser in Den Helder, met over een dok van vol doende omvang beschikt. (Foto Bert Korur-g) rondhangen. Ouders beklaagden zich er al een heel tijdje over, maar vonden bij Connexxion tot dusver geen gehoor. Dat veranderde toen de directie van de OSG tijdens een voorlichtingsavond door ouders uit De Cocksdorp werd bijgepraat over de problemen. Rector Henk de Vries, die contacten heeft met onderwijs mensen bij de provincie, bracht het Texelse probleem in Haarlem onder de aandacht. Met als resultaat dat besloten is de vervallen lijndienst weer in te stellen. Connexxion heeft volgens De Vries toegezegd dat de bus van 13.13 uur ook tijdens de win ter blijft rijden. kreeg een boete van 63 euro. Op de Beatrixlaan reed slechts eén van de 78 gecontroleerde voertuigen harder dan de toegestane 50 km/u. Hij reed 61 km/u. Ook op de Bernhardlaan werd keurig gereden. Slechts één van de 111 automobilisten reed te hard. namelijk 58 km/u. Op de Emmalaan werd de maximumsnelheid zeven maal overtreden, op een totaal van 133 gecontroleerde voertuigen. De snelste reed hier 61 km/u. De over tredingen in de bebouwde kom wa ren dermate 'onschuldig' dat alle overtreders een boete kregen van 'slechts' 28 euro. Orgelman Peter Kaan heeft van de gemeente het verzoek gehad om niet steeds op dezelfde plek te blij ven staan als hij zijn draaiorgeltje laat horen in de Weverstraat. Aan leiding zijn klachten van onderne mers en bewoners in de directe omgeving van de standplaats die het vervelend vinden om onafge broken de muziek te moeten ho ren. Peter heeft alle begrip voor de be zwaren en heeft beloofd af en toe van plaats te wisselen zodat zijn muziek wat 'eerlijker'over de Weverstraat wordt verdeeld. Kaan is met zijn or gel actief op de vrijdagse koopavon den en zaterdag overdag. Het geld dat hij 'manst' gaat naar de redding maatschappij. Bijna altijd stond hij bij het kruispunt Parkstraat maar dat wordt nu dus anders In tegenstelling tot wat werd gesug gereerd in het programma '5 in het land' van RTL5 zijn er geen klachten van de gemeente zelf over Kaans orgelspel bij het raadhuis tijdens de folkloremiddagen. 'Er moet een mis verstand zijn. Vroeger stond Kaan altijd voor de ramen van Ruimte en Wonen, zodat de ambtenaren van die afdeling er op het laatst tureluurs van werden. We hebben hem toen ge vraagd ook eens ergens anders te gaan staan. Dat wilde hij best. Zonodig herinneren we hem eraan, maar er is geen probleem', aldus een woordvoerder van de afdeling bestuursondersteuning die in dit ge val regelend is opgetreden. Aannemer Wemer Dros uit Oosterend looft een beloning van 250 euro uit voor de tip die leidt naar degene die tijdens het paasweekend zand in het hydraulische systeem van één van zijn graafmachines heeft gegooid. De kraan stond in de duinen bij De Koog, naast de strandopgang bij Hotel Opduin Door het zand werd 280 li ter biologische olie waardeloos. Het kostte een hele dag om de olie uit de machine te krijgen en de olie te ver versen. Dros schat de schade op 2.500 tot 3.000 euro. De schade zou aanzienlijk groter zijn geweest als kraanmachinist Jan van Liere dinsdagmorgen, toen hij het graaf werk hervatte, niet had gezien dat meerdere doppen van de tank waren verwilderd, waarna hij de machine direct uitschakelde. Dros is bereik baar via telefoonnummer 318 311 of 06-54215325. fikkie stoken tegenwoordig een zaak is, ondervond een bewo- van De Koog die vooruitlopend zondagmorgen een en ander organisch af val aan het verbranden was. Iemand uit de buurt zag de rookwolken en sloeg alarm, met als gevolg dat brandweer en politie binnen de kort ste keren paraat waren. De stichter van het vuur kon er de humor niet van inzien. 'Wie heeft mij deze streek ge leverd?', vroeg hij zich af. Wegens ovèrtreding van de milieuregels kreeg hij van de politie een proces verbaal. srug naar de basis, het ateringbedrijf. Dat is wat Ruud en hristie Boom van plan zijn in hun ieuwe bedrijf aan de Stoompoort i Oudeschild. Of het nu een diner is voor twee personen of een be- telling van 1200 cocktailhapjes, ze aan het niet uit de weg. Want ook exibiliteit hebben de koks van èxel Catering Service Ruud Boom oog in het vaandel. Maar vooral waliteit. De gasten die zaterdag e feestelijke opening van de ieuwbouw bijwoonden, kwamen an ook niets te kort. lat gold voor de maag, maar ook oor de ogen. Want er is veel te zien i het bedrijf. Het hart wordt gevormd oor twee hypermoderne keukens, raarvan er één is uitgerust met een uim kookeiland. Beide zijn voorzien an de modernste snufjes, die tevens luderwetse degelijkheid uitstralen. Seen overbodige luxe, want er zijn lagen dat er 800 maaltijden de deur litgaan, afgezien van de vele andere 'ormen van catering die mogelijk zijn. ioom bereidt eten en drinken voor eder die maar wil. Ongeveer de helft 'oor Texelse klanten (het aantal thuis' gevierde feestjes van Abra- lams en Sarahs groeit bijvoorbeeld iterk), het andere deel van de omzet s toeristisch. Met name orgamsato- en van het sterk groeiende aantal lag- en andere tochten op Texel loen regelmatig een beroep op 3oom en zijn medewerkers. Binnen ïandbereik zijn de drie grote koel- en vriescellen, die uitpuilen van de ingre- liénten. De wagens waarmee de maaltijden en hapjes over het eiland tvorden gebracht, rijden nog nét niet he keuken binnen, maar de garage is maar een paar passen van de keuken verwijderd. De verrichtingen daarin zijn te volgen vanuit een ruime kan- ine, die niet alleen voor de zeven medewerkers (inclusief de onderne mers zelf) is bestemd. Want Booms bedrijf de 'Kokerij' krijgt regelmatig verzoeken om kookworkshops te or ganiseren. Want eten bereiden is een hele kunst en Boom en chefkok Peter Huisman zijn mondig genoeg om dat overte brengen op de cursisten. 'Zelf xan ik mijn mondje aardig roeren, maar Peter is helemaal een entertainer. Of het nu over Indisch roken gaat of over de Hollandse keu ren, overal kan hij over meepraten.' Boom krijgt steeds meer verzoeken voor kookworkshops, met name van vrouwen die een vrijgezellenfeestje houden. 'Nu hebben we zelf een leuke ruimte waar ze hun zelf ge maakte gerechten kunnen opeten.' Vanuit de kantine is er ook uitzicht op de kokstuin, waar allerlei ingrediën ten groeien. Ook buitenshuis vertonen Boom en Huisman hun kookkunsten. Op de TX 10 'Emmie' van broer Alfons, tussen de asperges van Bert Kei|ser, in de kas van de Zelfpluktuin en zelfs een schapenboet wordt als keuken inge richt. Aansprekende initiatieven, die ook landelijk de aandacht trekken en waardoor de Oudeschilder regelma tig wordt gebeld door glossy bladen voor een reportage en die goed wa ren voor de nodige publiciteit. Toch was hij daar tot voor kort helemaal niet zo blij mee. 'Want aan de Trompstraat waren we dermate klein behuisd, dat we er eigenlijk met te veel klanten meer bij konden hebben Het paste gewoon met meer in de schuur. De grasmachine stond thuis onder de trap, dat zegt wel genoeg.' Eigenlijk kampt Boom, die tien jaar geleden voor zichzelf begon, al een jaar of vijf met een gebrek aan ruimte. 'We wilden ons eigenlijk aan de rand van Den Burg vestigen, want dat is voor ons een mooie uitvalsbasis. We waren kind aan huis bij de gemeente, maar nergens was een plekje voor ons. Uiteindelijk belde wethouder Schilling ons met het aanbod van dit perceel van 1200 vierkante meter. Er waren nog twintig gegadigden voor, maar hij gunde het ons. Er is veel werkgelegenheid mee gemoeid en we moeten aan allerlei voorschriften voldoen, wat aan de Trompstraat met meer ging. Hier hebben we bijvoor beeld een badkamer in het bedrijf. Voordat de kok aan de slag gaat, neemt hij eerst een douche.' Boven de 300 meter grote keuken en de garage en opslagruimte, bevindt zich een ruime zolder, met daarnaast een ruime dienstwoning. Boom is lovend over de uitstraling van het bedrijf, dat door het lange perceel wat achter de woning ligt verscholen. 'Het architectenbureau van Louis Uriot heeft er wat moois van gemaakt. Door de wat kubistische stijl is het bedrijf tussen de vele loodsen op het bedrijven terrein een opvallende eend in de bijt. De bouw werd uitgevoerd door hoofdaannemer Frans Zegel en tal van andere Texelse bedrijven. De kantine wordt opgefleurd door vele bloemstukken. 'We hebben er wel vijftig gehad, de één nog mooier dan de ander. We hebben zóveel handen geschud. Christie en ik vonden het hartverwarmend. Maar na afloop zei den we wel tegen elkaar: nu moeten we het wel waarmaken. Morgen dus weer gewoon eieren vullen in de keu ken.' Nu Boom in Oudeschild over een goede accommodatie beschikt, is het voornemen om de exploitatie van de Kaaps-nol op kampeerterrein Kogerstrand met ingang van volgend jaar af te stoten. 'We willens ons meer op het cateringbedrijf richten.' Texdok in Oudeschild heeft vogels van diverse pluimage op bezoek ge had. Maar de hektrawler die met de paasdagen droog werd gezet, vormde een heel bijzondere verschij ning Het betrof de splinternieuwe Alexander Maslennikov, bestemd voor de pelagische visserij (onder meer op garnalen en haring), waarvan het onderwatergedeelte een laatste inspectie moest ondergaan. Verder werd de scheepshuid voorzien van een aangroeiwerende verf (anti- Met ingang van 26 april vertrekt vanaf de halte aan de Elemert in Den Burg om 13.15 uur weer een bus naar De Cocksdorp. Doordat deze lijndienst was geschrapt, konden Durper OSG-leerlingen die om 12.30 vrij hadden pas met de bus van 14.15 naar huis, waar ze pas tegen 15.00 uur arriveerden. Het vervallen van de buslijn leidde onder leerlingen die dik een uur moesten wachten tot verveling en Ruud en Christie Boom en hun medewerkers achter het fornuis m hun nieuwe cateringbedrijf. De politie heeft woensdag snelheids controles gehouden in en rond Den Burg De overtreders werden daarbij staande gehouden. Op de Schilder- weg werden 352 voertuigen gecon troleerd. Daarvan reden er acht snel ler dan de maximum toegestane snelheid van 80 kilometer per uur De hoogst gemeten snelheid was 100 (Foio Km.,» km/u. De bestuurder van die auto

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 5