SPort Piet Beers verovert Jaap de Graaf-bokaal Feyenoord verslaat Ajax in De Koog Geflatteerde winst MFC op hardwerkend Texel'94 De Koog boekte grootste zege in jaren Vesdo iets te sterk voor ZDH TEXELSE J C0URANT Robbert Boersen wint eerste tijdrit Voetbalprogramma Crea-ochtend De Buureton Biertapwedstrijd Sportvissen Tennissers Deuc verliezen eerste wedstrijd seizoei Darttoernooi DINSDAG 16 APRIL 2002 Ajax-Feyenoord was de zondag gedroomde finale van het twee daagse toernooi voor F-pupillen, dat afgelopen weekeinde bij SV De Koog werd gespeeld en waaraan naast de jongste jeugd van beide topclubs ook Aalsmeer, Barend- recht, OSV, een Texels selectie team en de Texelse verenigingen meededen. Onder grote publieke belangstelling werd deze wedstrijd door Feyenoord met 2-0 gewon nen. Tussen Ajax en Feyenoord en de Texelse verenigingen gaapt al bij de jongste jeugd (van 6 tot 9 jaar) een breed en metersdiep ravijn. Om tot die conclusie te komen, hoefde de ar geloze toeschouwer niet meer dan een paar minuten rond te kijken op het complex van De Koog. Waar de meeste Texelse teams het bekende 'boerenkoolvoetbal' nog niet zijn ont groeid, verdeelden de spelertjes van beide topclubs zich keurig over het veld. Wanneer ze de bal naar elkaar toe schoten, deden ze dat snel en zonder aarzelen. Aannemen en door spelen, was het parool, waarbij het aannemen vaak zelfs achterwege kon blijven. Want twee keer raken is mooi, maar wie slechts één keer no dig heeft, is nog beter af. Een zo hoog mogelijk tempo, daar gaat het om. Het Ajax-spelertje dat die opdracht één keer vergat en te lang doorging met pingelen, kreeg direct de wind van voren, ondanks dat hij zijn fout goed maakte en dne spelers op rij in de luren legde 'Glenn, ga dan niet door. Afkappen en doorpassen. Dat In de laatste thuiswedstrijd van het seizoen, tegen het even hoog ge klasseerde Strandvogels, heeft SV De Koog de grootste overwinning sinds tientallen jaren behaald (8-3). In Onderdijk kwam de tegenstan der destijds nog als overwinnaar uit de strijd. Nu trad De Koog ech ter aan in de sterkste formatie en dat betekende een groot verschil met de eerste wedstrijd, toen Den nis Vonk bovendien met twee gele kaarten voortijdig het veld moest verlaten. Mogelijk geïnspireerd door het goede voetbal in de finale van het F-pupil len toernooi tussen Feyenoord. en Ajax, die voorafgaand aan deze competitiewedstrijd werd gespeeld, begon De Koog erg sterk. Binnen twee minuten stond er al 1-0 op het scorebord. Schutter was Maurice de Groot, die een hoge voorzet met het hoofd verlengde. Strandvogels herstelde zich goed en scoorde al snel de gelijkmaker. Uit een hoekschop werd keeper Schouwstra met een kopbal gepas seerd: 1-1 Kort erop kreeg Strand vogels na een misser van Pieter List een riante kans op voorsprong te komen. De harde inzet kon door keeper Schouwstra echter met veel Een hardwerkend 2DH heeft tegen Vesdo geen vervolg kunnen geven aan de spectaculaire zege op ALC van een week eerder. De als derde geklasseerde tegenstander uit Schagerbrug won in Den Hoorn met 0-2 en veroverde daarmee de laatste periodetitel, die recht geeft op promotiewedstrijden. De wedstrijd begon een half uur te laat. De door de KNVB aangewezen scheidsrechter fluit doorgaans in de regio Hoorn en kwam er pas laat ach ter dat hij dit keer in Den Hoorn moest zijn. Aanvankelijk werd gehoopt dat hij toch nog om twee uur op het ei land zou kunnen arriveren, maar toen bleek dat hij een uur later zou zijn, werd in allerijl naar een Texelse ver vanger gezocht. Dirk Maas bleek bereid die vacature te vervullen. De wedstrijd ging gelijk op. Vesdo was technisch iets beter, maar dat verschil in kwaliteit werd gecompen seerd door de inzet van ZDH, die is efficiënt', corrigeerde de trainer hem. Het jochie knikte Getuige zijn spel daarna had hij precies begrepen wat er werd bedoeld. Niet ieder voetballertje wordt dan ook zomaar F-pupil van Ajax Aan die uit verkiezing gaat een strenge selectie vooraf. En daarna wacht een harde leerschool. Drie, soms vier keer in de week wordt er getraind Daarnaast is er een wedstrijd. Een hele opgave, ook voor de ouders, want lang met alle spelertjes komen uit Amsterdam. Eén van de jongens woont in Den Bosch en ook zijn vader en moeder sturen hun auto trouw naar de hoofd stad. In De Koog werden de jochies begeleid door twee trainers en een fysiotherapeut. Want niets, helemaal niets, wordt aan het toeval overgela ten. Het was des te opmerkelijk dat de Amsterdamse topclub acte de presence gaf op Texel. Mond-tot- mondreclame was de oorzaak. OSV is uit Amsterdam afkomstig, terwijl ook Aalsmeer uit dezelfde regio komt. Beide clubs deden al eerder mee in De Koog en waren zeer te spreken over de sfeer en de organisatie. Ter wijl Feyenoord net als in voorgaande jaren in Hotel Greenside verbleef, werd de selectie van Ajax kosteloos ondergebracht in Hotel Zeerust van Adreas en Andrea Schraag. Dankzii de medewerking van sponsors kon den ook de reis- en verblijfskosten gratis worden aangeboden. Dat Ajax en Feyenoord in de finale zouden staan, was geen verrassing. De organisatie had twee poules sa mengesteld en de twee rivalen van moeite worden gepareerd. Nadat zich over en weer enkele kan sen hadden voorgedaan, bracht Andreas Schraag De Koog weer op voorsprong. Bij een vrije trap van Dennis Vonk kon de keeper van Strandvogels de bal niet klemvast krijgen, waarna de attente Schraag van dichtbij intikte: 2-1Enkele minu ten voor de rust bracht Ben Siebinga De Koog met een prachtig schot op 3-1. In de tweede helft ging De Koog vro lijk door met doelpunten maken. Uit een hard schot van Arjan van Bent- hum veranderde Maurice de Groot de bal van richting, waardoor de keeper kansloos was Tien minuten later maakte dezelfde De Groot zijn derde en De Koogs vijfde treffer: 5-1Nog in dezelfde minuut scoorde Strand vogels tegen. Keeper Schouwstra werd volledig verrast, toen de bal vanaf de aftrap ineens met een prachtige boog hoog ingeschoten werd: 5-2 Nadat eerst Strandvogels nog een keer de lat had getest, was het aan de andere kant Maurice de Groot die de paal trof, waarna de hard werkende Marcel Boone in de rebound zijn schot gekeerd zag door een verdediger Na een half uur werd de doorgebro ken Sher Atroshy binnen het straf- opnieuw te prijzen was. Grote kansen deden zich dan ook met voor. Er was een misverstand in de Hoornder ver dediging voor nodig om Vesdo hal verwege de score te kunnen laten openen (0-1). ZDH weigerde bij de pakken neer te zitten en leek op slag van rust op gelijke hoogte te komen, toen de keeper van Vesdo bij een door Joop Rommets genomen corner met hoog genoeg sprong en Henk Knol de bal tussen twee verdedigers door in het doel tikte. Scheidsrechter Maas wees aanvankelijk naar de middenstip, ten teken dat hij het doelpunt goed keurde. Maar toen de door Vesdo geleverde assistent-scheidsrechter hem vertelde dat er sprake was ge weest van buitenspel, herriep Maas zijn beslissing. 'Mijn assistent consta teert buitenspel en ik vertrouw op zijn oordeel', motiveerde hij. De assistent zelf vertelde in de rust aan boze Hoornders dat hij 'het toch kon pro beren' en dat de scheidsrechter an- elkaar gescheiden Geheel volgens verwachting werden beide winnaar Helemaal vanzelf ging dat niet. Terwijl de Hoornder jeugd van ZDH volledig kansloos werd gelaten en in twintig minuten negen doelpunten moest incasseren, slaagde éen van de twee teams van De Koog erin Ajax op een gelijkspel (1 -1te houden. Het bleken de enige punten die de Ajacieden in de poulewedstrijden moesten laten liggen. De finale was een boeiende wed strijd. Frappant was dat ook al op deze leeftijd het bekende verschil in leerschool merkbaar was. De Ajax- jeugd bestond uit lichte, technisch goed onderlegde jochies, terwijl de Feyenoorders fysiek sterker waren, goed en hard konden schieten en op het oog net even meer inzet toonden dan hun Amsterdamse leeftijds genoten. Uiteindelijk werd Feyenoord de terechte winnaar. Het duel om de derde en vierde plaats ging tussen OSV en Best of Texel, een team dat was samenge steld uit spelers van alle Texelse ver enigingen. behalve van De Koog. De Texelaars wonnen overtuigend met 4- 0. In het duel om de vijfde en zesde plaats won Barendrecht met 2-0 van De Koog 2. Op plaats zeven tot en met twaalf eindigden respectievelijk Texel'94. De Koog 1Aalsmeer, ZDH, SVC en Oosterend. De organisatie heeft al laten weten dat het toernooi volgend jaar 'uiter aard' een vervolg krijgt, 'mogelijk met deelname van meer grote clubs'. schopgebied onderuitgehaald, waarop de scheidsrechter een te rechte penalty toekende. Marcel Boone liet dit buitenkansje met onbenut en knalde onberispelijk in 6- 2. Nog gaf Strandvogels zich niet gewonnen. De ploeg bleef hard vech ten voor een beter resultaat Met suc ces, want toen keeper Schouwstra de gladde bal bij een hard schot niet onder controle kreeg, kon de attente spits eenvoudig inschieten: 6-3. Drie minuten later liep De Koog weer verder uit, toen de snelle Ben Siebinga een scherpe voorzet gaf en Maurice de Groot koelbloedig intikte. In de slotfase was De Groot dicht bij zijn vijfde treffer, maar een verdediger bracht met de hand redding. De scheidsrechter had kennelijk mede lijden met Strandvogels of hij had het gewoon niet gezien, maar de penalty bleef uit. Het achtste doelpunt van De Koog kwam er echter toch, toen Ben Siebinga binnen de beruchte lijnen onderuitgehaald werd en de arbiter alsnog een strafschop toekende. Roelf Siebinga schoot vanaf elf me ter zuiver in. 8-3. Met alleen nog de uitwedstrijd tegen Zuidermeer in het verschiet, heeft De Koog zich nu, na drie overwinningen op rij, iets steviger in de middenmoot genesteld. ders het doelpunt maar had moeten goedkeuren. De tweede helft gaf ongeveer het zelfde spelbeeld te zien. ZDH zocht nog wat nadrukkelijker de aanval, maar de sterke verdediging van Vesdo had weinig moeite met de en thousiaste maar tamelijk ongecoördi neerde pogingen van de Hoornders. De ijverige Michiel Dekker schoot eenmaal net naast, terwijl de sterk spelende Fedor van Elk een paar maal van grote afstand op doel vuurde maar de precisie miste. De grootste kans was voor Henk Knol, van wie niet was te zien dat hij inmid dels veertig is en die geregeld de gaatjes in de Vesdo-afweer zocht. Vanuit een lastige hoek raakte hij het zijnet. Toen de krachten van de Hoornders langzaam wegvloeiden, werden de counters van Vesdo steeds gevaarlij ker. Vrije verdediger Erwm Kleinveld moest tweemaal aan de noodrem trekken. Voor zijn laatste overtreding werd hij gestraft met een gele kaart. Kort erop werd het echter toch 0-2. Tien minuten voor het einde werd één In de voorlaatste competitieronde heeft Texel'94 geen afstand kun nen nemen van de degradatiezone. De hardwerkende gasten waren gedurende een groot deel van de wedstrijd beter dan MFC, maar mede dankzij een dubieuze straf schop ging de thuisploeg in Medemblik met de overwinning (1- 0) en de drie punten aan de haal. Voor zowel MFC als Texel'94 waren de belangen zondag bijzonder groot. Bij winst van de geelzwarte gasthe ren zou de nacompetitie - voor pro motie naar de tweede klas - binnen bereil^blijven. Texel'94 zou zich bij het veroveren van drie punten uit de degradatiezone kunnen knokken. De ingrediënten voor een spannende partij voetbal waren derhalve ruim schoots voorhanden. De Texelaars moesten Simon Brand node missen in verband met een ver velende ribblessure, die hij twee we ken geleden opliep in de beker wedstrijd tegen EVC. Nico Schot - opgeroepen op verzoek van de spe lers -, de net van een blessure her stelde Barry de Vries en Maarten Koorn, die tijdelijk weer op het eiland woont, konden voor de nodige ver sterking zorgen. De gasten lieten vanaf het begin hun tanden zien. Ralph Koning loste al na twee minuten het eerste gevaarlijke afstandsschot. De bal ging ternau wernood naast het doel van MFC. Een kopbal van Martin Koorn en een directe vrije trap van Marcel Ris wa ren evenmin doeltreffend. MFC stelde er enkele niet van gevaar ontblote counters tegenover. Ook bij corners had de Texelse defensie moeite over- Robbert Boersen heeft vrijdag de eer ste ti|drit van Wielervereniging Texel gewonnen. Hij rondde het parcours in het Hogeberggebied in 9.52 minuten en eindigde daarmee bijna een halve minuut voor nummer twee Jan Zijm, die 10.19 nodig had. Otto Goënga werd derde in 10,23. De jeugdige Marcus Bakker (10.55) en Ruben van Vliet (11.39) weerden zich knap en werden respectievelijk zesde en tiende. De enige vrouw, Gerie Vlas. reed in 11.09 naar een achtste plaats. Dinsdag 16 april Kolping Boys E1 -Texel'94 E1 (beker) 18.30 Donderdag 18 april Texelse pupillencompetitie SVC E1-SVO E2 17.30 Zaterdag 20 april JVC B3-Texel'94 B1 14.30 De Koog B1-JVC B1 13.45 Texel'94 C1 -Reiger Boys C1 13.30 Texel'94 C2-Callantsoog C1 13.30 Con Zelo C1 -Texel'94 C3 14.00 VIOS W. C3-Oosterend C1 13.00 Oosterend D1-N. Niedorp D1 11.45 Texel'94 D1 -Con Zelo D1 11.45 Succes D1-Texel'94 D2 12.30 Schagen D2-Texel'94 D3 12.15 DWOW D2-Texel'94 D4 11.30 Texel'94 E1-VZVE1 11.45 G-voetbal Argon-Texel '94 11.30 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E8-De Koog E2 9.30 Texel'94 E7-ZDH E1 9.30 SVO F2-SVC F1 9.30 SVO F1 -Texel'94 F3 9.30 Texel'94 F1-Texel'94 F2 9.30 SVC D1-De Koog E1 10.30 De Koog D1-ZDH D1 10.30 SVO E2-SVC E1 10.30 Texel'94 E6-Texel'94 E3 10.30 Texel'94 E5-Texel'94 E4 10.30 Zondag 21 april Texel'94-Den Helder 14.00 Oosterend-ZDH 14.00 Zuidermeer-DE Koog 14.00 Texel'94 2-Den Helder 3 12.00 Texel'94 3-Geelzwart'30 3 12.00 LSW 5-Texel'94 4 10.30 BKC 5-Oosterend 2 11.00 Oosterend 3-Vesdo 2 12.00 Texel'94 A1-VZVA1 12.00 Recreatievoetbal De Koog-De Waal 10.30 Texelse Boys-SVC 10.30 van de middenvelders van Vesdo met een rode kaart het veld uitgestuurd, toen hij met een schandalige overtre ding tegenstander Daan van der Slikke stuitte. Omdat ZDH geen wisselspelers meer voorhanden had, speelde Van der Slikke strompelend de wedstri|d uit. Van een slotoffensief kwam toen niet veel meer. Zondag speelt ZDH de laatste wed strijd van het seizoen. De ploeg gaat dan op bezoek bij Oosterend. eind te blijven. Toch hadden de Texelaars gedurende het grootste deel van de eerste helft het beste van het spel. Moeilijk kunnen scoren was ook deze wedstrijd het grote euvel Ook Maarten Koorn, die aan de linkerbuitenkant speelde, kon niet tot een beslissende uithaal komen. In het tweede deel van de eerste helft trad keeper Bart Heerschap enkele keren handelend op toen de spitsen van MFC vrij voor zijn doel opdoken. Na een half uur verprutste Edgar Klip- pel a la de Feyenoorder Van Persie een directe vrije schop vanaf de rand van het strafschopgebied Marcel Spoelstra nam de bal vanuit de draai op zijn schoen, maar zag de keeper van MFC handelend optreden. Drie minuten voor de rust viel de goeds- pelende Ralph Koning uit met een vervelende blessure aan een scheen been. Jaap Duin kwam voor hem in de ploeg. Spanning De tweede helft begon met snel op en neer golvend spel. Het was duide lijk dat beide ploegen trachtten een doelpunt te forceren. Kwalitatief werd het niveau een stuk minder. Mede door het hobbelige harde veld kwa men vele passes niet goed aan en werd snel balverlies geleden. Maar de grote spanning vergoedde veel voor de toeschouwers. Geheel onverwacht en tegen de ver houding in kwam MFC in de vijfen zestigste minuut op voorsprong. Na een duel in de lucht tussen de spits van MFC en een Texelse verdediger, besloot scheidsrechter Terwijnen op dubieuze gronden tot een strafschop. Creatieve senioren kunnen donder dag 25 april hun hart ophalen als Annamarie Reidmg les geeft in het werken met textielverharders. Er wor den wandpaneeltjes gemaakt waarin bloemen een hoofdrol spelen. De cursus begint om 10.00 uur. deel name kost €11,50. Opgave en inlich tingen bij de SWOT, tel. 312696. Van de zestien Texelse deelnemers aan de biertapwedstrijden in Schagen, wist alleen Gert Coevert van strandpaviljoen Paal 33 de finale te bereiken. Hij behaalde uiteindelijk een derde plaats. Het duo Jeroen Dros en Gaia Boon van café De Pi laar behaalde een zevende plaats bij de dubbels. In totaal deden 55 bier tappers mee. Piet Beers is zondag overall winnaar geworden van de men- competitie om de Jaap de Graaf- bokaal. De vaardige rijder, die de minste strafpunten (227) liet note ren, passeerde daarbij de favoriete Frans Bakker (233 strafpunten) die bij het dressuuronderdeel in de ochtend minder gelukkig was. Bakker werd tweede, Erwin Brok ken (237 strafpunten) derde, Anke Vingerhoet (239 strafpunten) vierde en Cor de Lugt (244,6 strafpunten) vijfde. Het was de dertiende keer dat deze wintercompetitie, die is vernoemd naar initiatiefnemer wijlen Jaap de Graaf, werd gehouden. Er werd aan meegedaan door 27 aanspanningen, een record. Tussen november en april werden gedurende zeven wedstrijden de kwaliteiten gemeten op het gebied van dressuur en vaardigheid. Waar mee ruimschoots werd voldaan aan de intentie van de initiatiefnemer, Jeroen Kuin nam het cadeautje dank baar aan. 1-0. Ondanks deze tegenslag stroopten de Texelaars de mouwen nog eens extra op en probeerden ze met veel inzet de gelijkmaker op het scorebord te brengen. De scheidsrechter kon deze pogingen maar matig waarde ren. Veel duels werden volgens cor respondent Jan Heethuis onterecht afgefloten in het voordeel van MFC. In de vijfenzeventigste minuut werd Martijn ('Tinus') de Veij ingezet voor de moegestreden Marcel Spoelstra. Enkele minuten eerder was Arie van der Vis naar de kant gehaald. Gaime Vlaming nam zijn plaats in. Spits De Vey deed direct van zich spreken door de eerste de beste bal die hij voor de voeten kreeg tegen de krui sing te schieten In de rebound schoot hij rakelings naast. Bij een scrimmage in het strafschop gebied van MFC raakte Martin Koorn aan zijn knie geblesseerd en was hij gedwongen het bijltje er bij neer te gooien Omdat trainer Gerrie Plaats man zijn drie wisselspelers al had in gezet, moest Texel'94 het in de laat ste tien minuten met één speler minder stellen. In de slotfase kregen de gastheren nog een tweetal opge legde kansen de score op te voeren, doch de spitsen faalden in de afwer king. Daardoor bleef de stand 1-0 in het voordeel van MFC. Degradatie Onderin de derde klasse A blijft het erg spannend. Zouaven is met 12 punten reeds gedegradeerd. De vraag is welke andere ploeg recht streeks naar de vierde klasse gaat. Een derde ploeg krijgt een herkansing en speelt twee nacompetitieduels om behoud van het derdeklasserschap. De ploeg van coach Plaatsman krijgt het nog zwaar. Zaaniandia heeft 20 punten, Texel'94 en VIOS verzamel den er één meer. Zondag valt de (voorlopige) beslissing. Texel'94 speelt dan thuis tegen FC Den Hel der, dat zelf nog strijdt om een periodetitel, die mogelijk recht geeft op promotie naar de tweede klasse. Vijf senioren een één jeugdlid gingen zaterdag bij de Asfaltmolen bij Oude- schild de strijd aan in de vijfde wed strijd om het clubkampioenschap van Sportvissersclub Texel. Er werd redelijk tot goed gevangen. De vis sers haalden gezamenlijk 253 cm vis boven water (12 vissen). Eerste werd Map van der Zwaag met vijf vissen (116 cm), tweede Rein Kuyper (3 vis sen, 62 cm), derde Frans Bos (1 vis, 18 cm). Jeugdlid Dennis Witte ving twee vissen, met een lengte van 39 cm. De volgende wedstrijd wordt gehouden op zaterdag 27 april, aan vang 18.00 uur op het lage veldje bij 't Horntje. De instructiemiddag werd zondag door zes sportvissers bezocht. Zij leerden van Rob de Vink uit Zaanstad hoe met minder kracht verder te gooien. namelijk het opvoeren van de erva ring van (beginnende) menners. Het competitie-element is daarbij belang rijk, maar evenzeer de onderlinge gezelligheid. Een wedstrijddag staat dan ook in dienst van de saamhorig heid, waar ook de gezamenlijke maaltijd in de kantine van de manege aan bijdraagt. In het dressuur- gedeelte (waarbij zondagochtend het overkantse jurylid Cees van der Zalm was ingeschakeld) komt het aan op de gehoorzaamheid van het paard. Arbeidsdraf, groeten, halthouden, van de hand veranderen - tijdens de dressuur met het allemaal correct gebeuren. Het vaardigheidsgedeelte daarentegen is vooral een zaak van stuurmanskunst: tussen kegeltjes (die die ter weerszijden van het rijtuig niet meer dan 35 centimeter ruimte laten) doorrijden zonder deze te ra ken. Zondagmiddag moesten 19 van zulke hindernissen worden genomen. Twee rijders werden gediskwali ficeerd omdat ze er één vergaten. Het eerste herenteam van ten; vereniging Deuce heeft openingswedstrijd van het seizi verloren. In Alkmaar waren dei lijknamige gastheren zaterdagn 4-2 te sterk. De Texelaars koe, uit in de derde klasse, nadat vorig jaar na een verblijf van i jaar uit de tweede klasse wail gedegradeerd. De opening van het nieuwe seizj was alles behalve rooskleurig vj Deuce. Het vaste teamlid Sm Brand viel een week voor aanva van de competitie weg met een» velende ribblessure, opgelopen t voetbal Bovendien moet Deucet dit jaar doen zonder een andere va kracht, Emile Keyser, die voorsta een half jaar in Australië is. De vo bereiding was mede daardoor msl goed als in andere jaren. In de uitwedstrijd tegen Alkmaar,! vorig jaar ook degradeerde uit tweede klasse, traden invallers Fr; Boeijen en Ewout Bakker aan, na de andere vaste teamleden Alt Scholl en Hans Geus. Er werdj speeld op gravel. Scholl opende enkelspelen met een nederlaag. O danks het vertrouwde goede en gelijke spel van de Texelaar, maal de tegenstander nog minder fout en klopte Scholl in twee sets. Daarna was de beurt aan Bakker tactische overwegingen was hij opl eerste plaats in het team gezet, J betekende dat hij mocht aantrecl tegen de sterkste speler J Alkmaarse zijde. Deze 81 -spel maakte zijn status waar en klol Bakker in twee sets. In het del enkelspel van de dag pakte Geus! eerste punt voor Deuce. Na een col fortabele 6-3 en 5-1 voorsprongl hebben genomen, verloor Geusl games op rij, om in de tiebreak J nog toe te slaan. Boeijen kon Del niet op gelijke hoogte brengen I verloor met 6-1 en 6-4, waardooil stand 3-1 voor Alkmaar werd. I Daarna stonden de dubbels opl programma. Hoewel ze nooit eerl hadden samengespeeld, bleken Ba ker en Boeijen het goed met elkaa! kunnen vinden. Ze wonnen knapl drie sets: 6-2, 3-6 en 6-2. Geusl Scholl konden Deuce nog aan 1 gelijkspel brengen, maar verloren J 6-4 en 6-3 van het eerste dubbel! Alkmaar. Volgende week zaterdag sp Deuce een thuiswedstrijd te Oudorp 1, aanvang 13.30 uur. In 't Cafeetje in Oosterend wordtz I dag 21 april het laatste darttoernl van het seizoen gespeeld. Er wb| een uitgeklede vorm van tac-ticol speeld. De wedstrijden begmnem I 14.00 uur. Om 17.00 uur volgt I prijsuitreiking van de competitie I Ook bij de strijd om de dagprijs' Piet Beers (64 strafpunten) zichI beste kennen. Tweede met 65 stul punten werd Willem Goënga, den I met 66 strafpunten Anke Vingert** I vierde met 68 strafpunten Ha I Boom, vijfde met 68,6 strafpunt I Cor de Lugt die van een dubbelsp gebruik maakte en zesde (71 stn punten) Frans Bakker. Het slot was de uitreiking vani wisselbokaal en de dagprijzen ds Ans, dochter van initiatiefnemer Ja de Graaf. De organisatie was in te den van Gerard Kriek, terzijde cf staan door Map van der Zwaag (va het vaardigheidsgedeelte) en a vrouw Hanna voor het schrijf- e rekenwerk. Ook door de inzet vi een trouwe ploeg vrijwilligers verft de competitie vlekkeloos. De me« port bloeit op Texel. De verwachtir is dat zich voor de Jaap de Graï bokaal van volgend jaar nog me deelnemers zullen aanmelden Het evenement waar de menners r naartoe leven is de kleine maratt» die in juni wordt gehouden, gevolj door de zomerse ringstee» competitie. Erwin Brokken stuurt zijn aanspanning keurig door een der poortjes. Helaas ging het zondag bij de dressuur en de vaardigheid ook d paar keer minder goed, waardoor de favoriet voor de Jaap de Graaf-bokaal terugzakte en genoegen moest nemen met de derde pik- op de overall-lijst. (Fmuw*'*' Ondanks dapper weerwerk waren de voetballertjes van ZDH (in de verticaal gestreepte shirts) volstrekt kansloos tegen hun leeftijds genootjes van Ajax. (Foto Joop Rcxnmetsl

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 4