SPort 7 )osterend plaatst zich voor nacompetitie Texel'94 degradeert naar vierde klasse De Koog boekt remise met veel doelpunten Jeu de boules Koger D-pupillen Texels beste .TEXELSE COURANT' ZDH incasseert acht doelpunten Dirk de Reus clubkampioen G-team mist te veel kansen Vijf Texelaars over eindstreep marathon Opening zwembad Turners lijken stil te staan Programma zaalvoetbal Voetbal programma Voetbaluitslagen Kung Fu Turnsters in de prijzen DINSDAG 23 APRIL 2002 invallers van SV Oosterend belegeren het doel van ZDH-keeper Chris Stolk. n mooi seizoen krijgt voor isterend een aantrekkelijk aartje. Op Sportpark Sieme ijzer werd eilandgenoot ZDH et maar liefst 8-1 verslagen. De uisploeg eindigde dankzij dit re- iltaat op de vierde plaats en mag met ALC en Vesdo (de nummers iee en drie van de ranglijst) in een live competitie duelleren om een aats in de zesde klasse. Zondag eelt SVO in de eerste wedstrijd in deze nacompetitie op eigen rrein tegen ALC. Oosterenders lieten er voor veel eschouwers van meet af aan geen sverstand over bestaan waarom ze hoog op de ranglijst staan. ZDH iid met snel en direct voetbal direct ider druk gezet. Dat resulteerde al el in de eerste kansjes. In de acht- minuut was het raak. Arnejan uithof zette de bal voor op spits Ad ildemond, die zich knap vrijdraaide keeper Christiaan Stolk kansloos Dk daarna was het soepel combi- irende SVO de beste ploeg, al zag it erin de eerste helft niet naar uit it ZDH zo'n enorm pak slaag zou ijgen De Hoornders probeerden de verdediging gesloten te houden en loerden op een tegenstoot. Dat ging ze nog met eens zo slecht af. De ber gen werk verzettende Michiel Dekker was dichtbij een tegentreffer, maar hij raakte een keer de paal en een keer de lat. Aan de andere kant leek Ad Guldemond zijn tweede doelpunt te scoren, maar zijn inzet eindigde op de onderkant van de lat. Daarna leek de bal er alsnog in te gaan, maar uitein delijk konden de ZDH-verdedigers op miraculeuze wi|ze voor opruiming zorgen. Op slag van rust werd het toch 2-0 Waar ZDH dacht te mogen ingooien, kende de nogal weifelachtige scheidsrechter de inworp toe aan SVO. Terwijl enkele Hoornders de discussie aangingen met de leidsman, zetten de Oos terenders een razendsnelle counter op, die keurig werd afgerond door Sil van Dijk. Strafschop De tweede helft was nauwelijks be gonnen of Oosterend kwam op 3-0. Ad Guldemond zette bewaker Jan Willem Bakker op het verkeerde been en ging in een rechte lijn op het doel van keeper Stolk af. Bakker zag geen andere mogelijkheid dan Guldemond te vloeren en mocht zich toen geluk kig prijzen dat de scheidsrechter Oosterend weliswaar een strafschop toekende maar de rode kaart op zak hield. Eddy de Vries hield het hoofd koel en schoot de bal vanaf elf meter in de linkerbovenhoek. Met de moed der wanhoop besloot ZDH daarna op zoek te gaan naar een tegentreffer, maar die spelwijze speelde de snelle Oosterenders vol ledig in de kaart. Bij een counter be zorgde Ad Guldemond de bal bij Arnejan Kruithof, die simpel kon int ikken: 4-0. Minder dan een paar mi nuten later werd het 5-0. Chris de Vries zette voor op Guldemond (weer hij) en de spits rondde af met een knappe kopbal. Verdedigend liet ZDH in deze fase steeds meer steken vallen en ook in aanvallend opzicht was de ploeg weinig succesvol. Michiel Dekker raakte nóg een keer lat, toen hij de bal vanuit de lucht ineens op zijn schoen nam. Mike de Bruijn redde de spreek woordelijke eer door de bal door de verdedigers van SVO in de luren te leggen en de bal langs keeper Diederik Kruithof in de linkerhoek te schieten (5-1). Meedogenloos Maar terwijl de Hoornders hun hoop vestigden op een tweede treffer, sloeg Oosterend nog driemaal mee dogenloos toe, daarbij luidkeels aan gemoedigd door het steeds joliger wordende publiek. Bob Witte te kende voor de zesde en mooiste (Foto Gorard Timmerman) treffer van de middag door de bal hard en met veel effect in de kruising te schieten (6-1), Rutger Zoetelief verschalkte keeper Stolk met een mooi lobje (7-1en Sil van Dijk verzil verde een snelle aanval met een droge schuiver (8-1). Tussendoor werd Arnejan Kruithof voor een publiekswissel naar de kant gehaald en vervangen door Fahrad. De ambitieuze Kruithof speelt met ingang van het komend seizoen voor Texel'94, waar hij een plaats in het eerste elftal hoopt af te dwingen. Zijn clubgenoten bedankten hem voor bewezen diensten met een bos bloe men en een kan bier. Na afloop heerste enige onzekerheid over de plaatsing voor de nacompetitie, maar de meeste Oosterenders maakten zich er met zo druk over. 'In de zesde klasse hebben we nog weinig te zoeken. We hebben een jong team. dat eerst maar wat verder moet rijpen', meende coach Richard Daalder. Een telefoontje naar de KNVB leerde gisteren dat SVO wel degelijk promotiewedstrijden mag gaan spelen. De mededeling zorgde toch voor vrolijke gezichten in Ooster end. 'Of we nu promoveren of niet, nacompetitie is in ieder geval een leuke ervaring', zei bestuurslid Gerard Kruithof. In de laatste wedstrijd van het sei nen heeft SV De Koog een lange ieks waarin de ploeg ongeslagen leef weten uitte bouwen. Na vier verwinningen op rij eindigde de nfmoeting in en tegen Zuider- tieerin een gelijkspel (3-3). Dank- j dit resultaat veroverde het team an trainer Cor Schattevoet een ilaatsje in de middenmoot en mag ef na een moeizame start toch op en goed seizoen terugkijken. e Koog moest het in deze laatste ampetitiewedstrijd stellen zonder de ne gebroeders Siebmga, Arjan van enthum en Andreas Schraag. On- anks deze tegenvaller ging De Koog aortvarend van start. Vooral de sterk aelende Pieter List verrichtte veel luwend' werk. Na een kwartier spe- n bediende List teamgenoot laurice de Groot met een voorzet op maat en schoot De Groot beheerst in: 0-1. Enkele minuten later deed zich een bijna gelijksoortige situatie voor. Ook nu was het Pieter List die de beweeglijke Maurice de Groot aan speelde en opnieuw liet De Groot de keeper kansloos: 0-2. De Koog kon deze riante voorsprong niet vasthouden. Vijf minuten na de tweede treffer knokte Zuidermeer zich terug in de wedstrijd, toen de spits aan de veelvuldig toegepaste buitenspelval ontsnapte en keeper Schouwstra kansloos liet. Hierna sloop de onrust in het team van De Koog en hervond Zuidermeer het ritme. Lange tijd stond Schouwstra succes in de weg, maar hij kon toch niet voorkomen dat de thuisploeg kort voor de rust op gelijke hoogte kwam. Deze keer was het de linkers pits die vrij in kon schieten: 2-2. Den- nis Vonk was daarna met een vrije trap nog dicht bij een treffer. De keeper kon de bal net over de lat tik ken. In de tweede helft was de eerste goede kans voor Maurice de Groot, die rakelings over schoot. Toen Zuidermeer enkele minuten later via een hard schot vanaf de rand van het strafschopgebied wel scoorde, leek De Koog het onderspit te moeten delven. Maar na een moeilijke fase herstelde het team zich uitstekend, vooral dankzij het vele loopwerk van Marcel Boone en de onvermoeibare Pieter List. De verdediging, onder de leiding van de goed spelende Dennis Vonk, gaf ook geen ruimte meer weg en in de slotfase scoorde De Koog de dikverdiende gelijkmaker. Middenvel der Boone bereikte met een diepte pass de snelle Maurice de Groot, die zijn derde treffer scoorde en de eind stand op 3-3 bepaalde. Inder perfecte weersomstandighe- len werd Dirk de Reus zondag met sheltie Melby kampioen lehendigheid van de Hondenclub exel. Het was de zesde keer dat dit ampioenschap werd gehouden. De lertien deelnemende combinaties van baas en hond waren verdeeld in de klassen grote honden (met een schofthoogte vanaf veertig centime ter) en kleine honden (schofthoogte tot 40 cm). Er moesten drie onderde len worden afgewerkt: de gambling, het vaste parcours en de jumping. Dit laatste onderdeel bleek voor alle deelnemers het moeilijkst en be zorgde menigeen kopzorgen. De wedstrijd werd gejureerd door Ferry Verhoef uit Nieuwegein en Ruud van Holland van de Texelse hondenclub. Uitslagen: Kleine honden 1 Dirk de Reus met sheltie Melby; 2 Cees Stotijn met jack russelterriër Lucky; 3. Marjo Huisman met beagle Amber Grote honden: 1 Annette Hm met golden retriever Bolsby. 2 Ruud Beers met golden retriever Wodan; 3 Lia van Heervvaarden met flatcoated retnever Mika. Mi Jhonk De G-voetballers van Texel'94 heb ben het zondag laten afweten. In Mijdrecht misten ze veel kansen, waardoor het laag geklasseerde Argon de winst kon grijpen en op de ranglijst naast de Texelaars kwam. Texel'94 kon opnieuw niet in de sterk ste opstelling aantreden. De gebless eerde Chiel Dreessens, de vakantie vierende Frans Bos en de zieke Theo Franchimon ontbraken. De ploeg kon wel weer een beroep doen op keeper Chris Zijm. De doelman had een ongelukkige start Eén van de veldspelers van Argon, die tot voor kort keeper was, schoot de bal vanuit een vrije trap langs de verkeerde opgestelde muur hard in de kruising en liet Zijm daar mee volledig kansloos. Uit een cor ner van Martijn Verbeeke bracht Robert Eelman zijn ploeg op gelijke hoogte, maar snel daarna nam Argos opnieuw een voorsprong. Bij een uit trap van de keeper miste Jos Bakker en stuiterde de bal naar de jonge spits, die keurig afrondde. Verbeeke en Eelman roerden zich voor rust flink, maar hun vizier stond met op scherp. Uit een vrije trap in de beginfase van de tweede helft werd het 3-1. De schutter was dezelfde als bij het eer ste doelpunt. Keeper Zijm had een excuus, want hij werd gehinderd door een tegenstander. Toch was Texel'94 nog niet verloren Na voorbereidend werk van Jan Frans Haveman schoot Jimmy Pomah hard op doel. De keeper bracht in eerste instantie red ding, maar was daarna kansloos op de inzet van Verbeeke. Daarna kregen de Texelaars legio kansen op de gelijkmaker. Jos Bak ker leek de bal in de kruising te schie ten, maar de keeper van Argon was paraat Martijn Verbeeke en Daan Mosk kregen de beste mogelijkhe den, maar faalden steeds in de afwer king, waardoor de nederlaag onaf wendbaar bleek. Zaterdag gaat Texel'94 in Bovenkar- spel op bezoek bij KGB, dat de rang lijst aanvoert. Rob van Beurden uit Oudeschild die eerder deze maand meedeed aan een marathon van in totaal 223 kilometer door Sahara, heeft zon dag ook de marathon van Rotter dam uitgelopen. Hij deed samen met vier andere Texelaars mee aan het evenement. In de Sahara liep Van Beurden zon der veel problemen bij temperaturen van bijna vijftig graden en zandstor men Een warm Rotterdams voorjaarszonnetje in combinatie met een hoge luchtvochtigheid en nauwe lijks wind bleek echter minder goed te bevallen 'Daardoor was het niet mogelijk om voldoende af te koelen.' Halverwege de ruim 42 kilometer lange afstand kreeg Van Beurden last van kramp, doordat hij veel minera len verloor. 'In de Sahara nam ik daar onder begeleiding van ervaren speelsters uit Den Burg en Oosterend maakten 24 leden van 'Vrouwen van Nu' donderdag in de notaristuin ken nis met jeu de boules. De dames lie ten zich niet ontmoedigen door een enkele regenbui, en gingen aan het eind van de middag met een behoor lijke kennis van het spel weer naar huis. Verenigingen of bedrijven die eens op deze manier met jeu de boules kennis willen maken, kunnen contact opnemen met Gerrit Span- haak, tel. 313498. De VOC is dit jaar het centrale thema van zwembad Molenkoog in Den Burg. Het openingsfeest, zaterdag 27 april, staat ook in het teken van de VOC. Alle leerlingen van de basis scholen worden uitgenodigd om die dag om 13.30 uur met zelfgemaakte bootjes naar de Groeneplaats in Den Burg te komen. Vandaar trekt 'de vloot' naar de 'Rede van Molenkoog' waar ze om 14.00 uur afmeert Een deskundige jury beoordeelt daar de boten en maakt de prijswinnaars be kend. Tijdens het laatste regionale LOS- toemooi in Hoorn leek het afgelopen zondag of de Texelse turners in de afgefopen maanden geen enkele vooruitgang hadden geboekt. In het begin van het seizoen waren de prij zen niet aan te slepen, maar nu het er aan de vooravond van de nationale individuele finale echt om gaat, bleek de concurrentie grote vorderingen te hebben gemaakt. Alleen bij de oudere turners wist GVT nog wat prijzen in de wacht te slepen. Edwin Zwaneveld werd eerste bij de senioren en Gian Battista Marei be haalde een tweede plaats bij de jeugdturners. Voor een kleine verras sing zorgde Steven van Vliet, die na enkele jaren afwezigheid bij de selec tie toch nog eens een wedstrijdje turnde. Met slethts een kleine maand voorbereiding werd hij derde bij de senioren in niveau 3. Alwin Bakker werd vierde bij de junio ren, Jonas Leenhouts en Mike Woerlee respectievelijk vierde en vijfde bij de jeugd. Ricardo de Wit werd achtste bij de jeugdturners in niveau 5, Marlon Steffens, Lars Bosma en Bas Bakker bij de pupillen in LOS 5 respectieve lijk vierde, vijfde en zevende. Sil Gaaff, die twee maanden geleden nog regiokampioen werd, werd vijfde bij het 'jong talent'. een teleurstellende tweede 'elft van de competitie is zondag iet doek gevallen voor het eerste Ittal van Texel'94. FC Den Helder ersloeg het team van trainer >errie Plaatsman in Den Burg met aime cijfers (0-4). Terwijl de win aars een feestje konden vieren "adat ze in de nacompetitie mo an strijden om promotie naar de "eede klasse, daalt Texel'94 na »ee seizoenen in de derde klasse hebben gespeeld af naar de 't'de klasse. let begon zo mooi. Lesley Koning, emzegger van de afscheid ne- "ende Ralph Koning, scoorde als "Pil van de week in de eerste "officiële speelminuut. Maar later ou blijken dat dit het enige doelpunt het voordeel van de thuisploeg 'as. Behalve van Koning werd voor jje wedstrijd ook afgenomen van wie Middelbos, die jarenlang de atorger was, en Nico Schot. Schot 0IJ zijn laatste wedstrijd voor exel'94 met afmaken, omdat hij te la" twee (terechte) gele kaarten op- ePen van het veld werd gestuurd. het begin was duidelijk dat axel'94 het moeilijk zou krijgen. De achterhoede van de thuisploeg speelde erg onzeker, terwijl de voor hoede wederom actief was maar geen balbezit kon afdwingen. Toch duurde het nog tot de dertiende mi nuut voordat FC Den Helder op voor sprong kwam. Vink, die aan de ver keerde kant werd gedekt, kreeg de bal in het strafschopgebied aan gespeeld en gaf doelman Heerschap het nakijken (1-0). Geheel onverwacht kreeg het moei lijk scorende Texel'94 kort daarna de kans op gelijke hoogte te komen en de wedstrijd een andere wending te geven. De met gele kaarten zwaaiende scheidsrechter had een presentje voor de thuisploeg in de vorm van een penalty. Nico Schot belastte zich met dit karwei, maar schoot de bal hard en wild over de lat. FC Den Helder was gewaarschuwd en koos met meer beleid de aanval. Kort voor rust was het linksbuiten Causevic die een dekkmgsfout rus tig en beheerst afrondde en FC Den Helder op een veilige voorsprong bracht. Door het lint De tweede helft ging om des keizers baard, zo werd algemeen gedacht, maar een omstreden beslissing van scheidsrechter Theijssens uit Haarlem zorgde voor tumult. Een scherpe aanval van FC Den Helder werd door de grensrechter beoor deeld als buitenspel. De scheidsrech ter liet echter doorspelen, waardoor de gasten via Valk de derde treffer konden scoren. De scheidsrechter liet zijn assistent eerst links liggen, liep daarna wél naar hem toe, maar wees vervolgens zonder overleg naar de middenstip, ten teken dat zijn be slissing vaststond. De thuisploeg rea geerde als een stier op een rode lap. De scheidsrechter schrok daar ken nelijk ook van, want de eerste de beste Helderse aanval werd afgefloten, nadat het publiek de scheidsrechter op het vlagsignaal van de grensrechter attent had ge maakt. Diverse spelers van Texel'94 gingen toen volledig door het lint. Barry de Vries en Nico Schot kregen wegens commentaar op de leiding een gele kaart. Voor Schot was dat zijn tweede, zodat hij kon gaan douchen. Keeper Bart Heerschap zorgde voor oponthoud door minutenlang met de scheidsrechter in discussie te gaan. Uiteindelijk werd de wedstrijd hervat en strooide Den Helder nog meer zout in de wond door een vierde doelpunt te maken, waaraan opnieuw een zweem van buitenspel kleefde. Arbiter geblesseerd Ongeveer twintig minuten voor tijd raakt de arbiter zwaar geblesseerd toen een van de spelers op zijn voet ging staan en hij waarschijnlijk zijn enkelbanden verrekte. Frank de Grave, die geregeld wedstrijden van lagere teams van Texel'94 leidt, was bereid de fluit ter hand te nemen. Hij bracht de wedstrijd tot een goed einde, met dank ook aan de spelers, die de eindstanden van de andere wedstrijden inmiddels hadden door gekregen en in de gaten hadden dat de strijd was gestreden Voor Texel'94 kwam met de degrada tie een eind aan een moeilijk seizoen. Mede doordat belangrijke spelers als Niels Dubbelt en "Emile Keijser af haakten en anderen - zoals John List - langdurig geblesseerd waren, was de ploeg een maatje te klein voor de derde klasse. Met een handvol |onge spelers - die dit jaar al aan het grote werk mochten ruiken - mag de ploeg het volgend seizoen een klasse lager proberen. Het D-team van SV De Koog heeft zich al ruim voor het einde van het seizoen verzekerd van het kampioen schap in de Texelse pupillen- competitie. Zaterdag werden de leeftijdsgenoten van ZDH met 5-0 verslagen. In een sportieve wedstrijd nam de thuisploeg al vroeg een voor sprong. Halverwege stond het 3-0. Na rust werd de concentratie minder en was ook de kwaliteit van het spel niet meer zo hoog als in de eerste helft. De overwinning kwam echter niet meer in gevaar. De tegenstan ders uit Den Hoorn toonden zich uit stekende verliezers en trakteerden de kampioenen op een taart. Door de toename van het aantal jeugdspelers bij SV De Koog zal voor het komend seizoen een D-elftal worden samen gesteld dat aan de (overkantse) KNVB-competitie deelneemt. Op de kampioensfoto staan (van links naar rechts): Kevin Kikkert, Brian Kikkert, Robin Schoo, Marlon Veld man, Sam Kossen en coach Ronno Honingh. Zittend: Rik Gijsbertsen, Eldin Honingh, Randolph van der Stap en Peerke Uitgeest. Liggend keeper Henk Grootjen. Woensdag 24 april 18 30 De Koog D1 -Texel D2 Koog 19.20 Koog C1 -Texel C1 Hoogendijk 20.10 SVO 5-SVO 4 SVO 21.00 Krim 4-Texel 6 Franchimon Texel'94 heeft zaaldienst. Donderdag 25 april 18.30 Klif D2m-TexelD1 Klif 19.20 De Krim 3-Klif 5 De Krim 20.10 ZDH 2-De Krim 5 ZDH 21,00 Klif 4-ZDH 3 Klif Klif heeft zaaldienst. Vrijdag 26 april 16.45 De Krim D1 Klif D1 De Krim 17.30 Texel C2-De Krim C2 Texel 18.15 Texel C1 -Krim C1 Franchimon 19.05 Texel 3-SVO 3 Molanus 19.55 SVO 1-De Krim 2 Sangers 20.45 De Krim 1 -De Koog 2 Kuipers 21.35 Klif 1 -Texel 2 Van Beek 22.25 ZDH 1 -Texel 4 Van Beek De Koog heeft zaaldienst. Dinsdag 23 april Texelse pupillencompetitie Texel'94 E8-SVO E3 18.00 Zaterdag 27 april Opperdoes A1-Texel'94 A2 12 00 Vrone C1-Texel'94 C1 12.30 Winkel C1 -Texel'94 C2 14.00 Texel'94 C3-BKC C3 13.30 Oosterend C1 -Geelzwart'30 C2 13.45 VIOSWD1-Texel'94 D1 13.00 Texel'94 D2-Kaagvogels D1 11.45 Texel'94 D3-W'meer D2 11.45 Texel'94 D4-DWOW D2 11.45 Oosterend D1 -VZV D2 11.45 ZAP E1-Texel'94 E1 10.45 G-voetbal Texel'94-KGB 13.30 voor constant zouttabletten. Die had ik in Rotterdam ook bij me, maar die waren op een gegeven moment ge woon gesmolten van de hitte.' Hij finishte uiteindelijk in een tijd van 4 uur en 22 minuten. 'Ik heb hem met hele kleine pasjes uitgelopen.' De andere Texelse deelnemers waren Pieter Jan Kooger, Jan van der Star, Emiel Zeegers en Annie Hin. allemaal uit Den Burg. De laatste drie deden voor het eerst mee. Van der Star was goed voor een tijd van 3 uur en 57 minuten. Zeegers en Kooger liepen er bijna vijf uur op, Hin deed er iets lan ger dan vijf uur over. Zij en Zeegers hadden ook last een tekort aan zout. Na afloop werden dat bij een friet kraam aangevuld door meerdere zak ken chips weg te werken. Door de warmte haakten veel lopers voortijdig af. De sfeer langs de kant was vol gens Van Beurden heel prettig. 'De mensen waren erg sport-minded. Het was een feest om er langs te lopen Texelse pupillencompetitie Texel'94 F2-SVC F1 9.30 Texel'94 F1 -SVO F1 9.30 Texel'94 F3-SVO F2 9.30 De Koog E2-Texel'94 E7 9.30 ZDHE1-SVOE3 9.30 Texel'94 E3-Texel'94 E5 10,30 SVC E1 -Texel'94 E6 10.30 SVO E2-Texel'94 E4 10.30 Texel'94 E2-De Koog D1 10.30 Zondag 28 april Oosterend-ALC 14.00 BKC 5-Oosterend 2 12.00 Callantsoog 5-Oosterend 3 14.00 Recreatievoetbal Oosterend-Texelse Boys 10.30 De Cocksdorp-De Waal 10.30 Zaterdag 20 april De Koog B1-JVC B1 4-9 Texel'94 C1 -Reiger Boys C1 2-3 Texel'94 C2-Callantsoog C1 3-2 VIOS W. C3-Oosterend C1 4-2 Oosterend D1-N. Niedorp D1 4-2 Texel'94 D1-Con Zelo D1 2-1 Succes D1-Texel'94 D2 afgelast Schagen D2-Texel'94 D3 1 -8 ZAP D2-Texel'94 D4 2-2 Texel'94 E1-VZV E1 9-1 G-voetbal Argon-Texel'94 3-2 Texelse pupillencompetitie Texel'94 E8-De Koog E2 4-2 Texel'94 E7-ZDH E1 4-7 SVO F2-SVC F1 0-5 SVO F1-Texel'94 F3 3-2 Texel'94 F1 -Texel'94 F2 3-4 De Koog D1-ZDH D1 5-0 SVO E2-SVC E1 4-1 Texel'94 E6-Texel'94 E3 0-2 Texel'94 E5-Texel'94 E4 1-0 Zondag 21 april Texel'94-Den Helder 0-4 Oosterend-ZDH 8-1 Zuidermeer-De Koog 3-3 Texel'94 2-Den Helder 3 0-4 Texel'94 3-Geelzwart'30 3 afgelast LSW 5-Texel'94 4 2-2 BKC 5-Oosterend 2 uitgesteld Oosterend 3-Vesdo 2 3-2 Texel'94 A1 -VZV A1 6-2 Recreatievoetbal De Koog-De Waal Texelse Boys-SVC 5-2 5-0 Manska Koopmans start donderdag met nieuwe cursussen kung fu en meditatie. De kung fu lessen zijn vol gens haar heel geschikt voor kinde ren, omdat zij zich tijdens de oefenin gen leren concentreren. Daardoor kunnen zij ook op school beter de aandacht erbij houden. De techniek van kung fu is erop gebaseerd dat mensen de kracht van de tegenstan der direct gebruiken voor de eigen aanval. Bij de cursus Meditatie (Zen- Meditatie) leren mensen met behulp van oefeningen 'dichter bij hun eigen stilte te komen'. De cursussen wor den wekelijks gegeven in het pand Schilderend 19a in Den Burg. Voor meer informatie, Mariska Koopmans, tel. 06-13272464 of 319708. Als geselecteerden voor het rayon Schagen kwamen de Texelse turnsters Nienke Daalder, Barbara Damstra en Imme Ruarus zaterdag in actie in Wieringerwerf, waar zeven rayons een onderonsje hadden. Van ieder rayon deden de zes beste turnsters mee. Per toestel turnden telkens vijf turnsters, waarvan de beste vier resultaten telden. Nienke Daalder kwam bij de junioren in actie op sprong, brug en balk. Bij sprong viel haar cijfer af, maar de 8,4 voor balk was een welkome bijdrage voor het team. Ook de 8,25 voor brug was een mooi cijfer. Het Schager team was net als vorig seizoen ijzersterk. maar had geduchte concurrentie van rayon Alkmaar. Schagen won uitein delijk met 0,15 punten voorsprong. Barbara Damstra en Imme Ruarus turnden bij de pupillen. Barbara Damstra kwam uit op sprong, balk en vloer, Imme Ruares op sprong, brug en vloer. Ook in deze wedstrijd was het tot het einde toe spannend. Rayon Amsterdam bleek uiteindelijk vooral op vloer en balk iets sterker dan rayon Schagen en werd eerste met een voorsprong van 1,15 punten.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7