I c* Tnlr TEXELSE COURANT' jxelse kwarttriatlon blijft ook )opulair in afgeslankte vorm Knikkernoot aangespoeld Simone de Wit zwemt naar top Noord-Holland Buitentoernooi Tevoko populaire afsluiting seizoen Pieter van Cuijck iorpscommissie II? Avondvierdaagse Koog 2-toernooi Geen prijzen voor Texelse turners J^edrijvigheid Mantje begint winkel in curiosa Oppermachtige zaalvoetballers Ruitersport Dressuur Tweemaal winst voor Calluna in bedrijvenestafette Supersnelle karts op Texels circuit belangstelling voor de jaarlijkse arttriatlon, die op 13 juli van rt gaat bij Dijkmanshuizen, is ot. De deelnemerslijst telt nu al i zestig namen, waarvan de ste op 3 januari konden worden loteerd. Opmerkelijk, want het Ital triatleten in Nederland is de slopen jaar sterk afgenomen en iele triatlons zijn al van de ka der verdwenen. itig jaar geleden, toen het start ot nog in zwembad Molenkoog ik, werd deze wedstrijd voor het ;t gehouden. In de loop der jaren side de triatlon uit tot een groots nement. dat |arenlang honderden schouwers naar de wisselplaats ■finish op de Groeneplaats lokte, n de deelname terugliep, besloot srgamserende Stichting te stop en zich op te heffen, mede met oog op de enorme hoeveelheid k die de wedstrijd met zich mee- cht. Daarna besloot de llonafdeling van Wielervereniging el de draad weer op te pakken, zo haar leden ook een 'thuis- Jstri|d' te geven. Na een onder- king van vier jaar, wordt de wed- dvan 13 juli alweer de vierde. Het ondere is dat deze 'kleinschalige' Istrijd zich razendsnel heeft ont- keld en nu al met meer is weg te iken. populariteit van de Texelse triatlon ft er ongetwijfeld mee te maken het eerste onderdeel in zee wordt louden, iets wat velen erg bijzon vinden. Omdat er vorig |aar veel er belangstelling was dan het ximumaantal van 100 (individuele) ilnemers. hebben de organisato- voor dit jaar besloten de limiet te togen naar 115. Nóg meer wil i met, om het kleinschalige eve nent organisatorisch 'beheers- ir' te houden. Daarnaast staat de Jstri|d wederom open voor Texelse trio's. Vorig jaar werd voor het eerst een proef gedaan met dit feno meen. Een reden daarvoor was de verminderende belangstelling voor de triatlonsport, die vooral wordt ver oorzaakt door de vele trainingsuren die een triatleet moet maken om goed voorbereid aan de start te ver schijnen, Om dit te ondervangen en meer mensen van het 'kwart|e' te la ten genieten, boden de organisatoren de deelnemers vorig jaar ook de kans in estafettevorm mee te doen, een experiment dat goed beviel. De orga nisatie hoopt voor dit onderdeel op de deelname van leden van de Zwem-, Wieier- en Atletiekvereniging, terwijl het ook voor hun vrienden, bekenden en familieleden wellicht de moeite waard is zich te testen op het onderdeel waar ze goed in zijn. Het startschot wordt op 13 juli gelost door geldschieter Theo Legierse van de Sportshop (de andere sponsors zijn de Rabobank, Teso en de VEM) De deelnemers leggen zwemmend een afstand van 1 kilometer af, in een driehoekig parcours, dat is uitgezet door Wmdsurfclub Texel. Leden van deze vereniging bewaken ook de vei ligheid van de triatleten. Nadat ze uit het water zijn gekomen en zich op het veldje nabi| het clubgebouw hebben verkleed, wacht de triatleten een 40 kilometer lange fietstocht, die via De Cocksdorp naar Oudeschild loopt Op de parkeerplaats voor dorpshuis 't Skiltje wordt de fiets ingewisseld voor een paar loopschoenen en staan twee ronden van 5 kilometer op het programma. Het inschrijfgeld bedraagt 16 euro voor leden van de Nederlandse Triatlon Bond en 20,50 euro voor an deren. Voor de estafette moeten 21 euro per trio worden betaald. Aan meldingen en inlichtingen bij Wil Braam, Emmalaan 12, 1791 AV Den Burg. Tel. 314238 of e-mail wabraam@quicknet. nl. VRIJDAG 31 MEI 2002 Edwin van Egmond vond dezer da gen op het strand bij de Slufter een knikkernoot. Slechts eenmaal eer der spoelde dit tropische drijfzaad aan: vorig jaar vond Kees Camphuysen de eerste op het Texelse strand. Tot nog toe zijn dit de enige in Nederland aangetroffen exemplaren. Elders in Europa spoelen ook af en toe knikkernoten aan. Vondsten zijn bekend uit En geland, Ierland, Schotland, IJsland en Noorwegen. De Golfstroom transporteert deze knikkernoten vanuit tropisch Amerika naar Eu ropa. Knikkernoten (Caesalpima bonduc) zijn inderdaad net knikkers: bi|na rond, ongeveer twee centimeter in doorsnee, grijs van kleur, glimmend en keihard. Ze kunnen vele jaren blij- ven drijven. Ze groeien in peulen aan een tot twee meter hoge struik, ver want aan onze erwten en bonen. Vaak groeit de struik langs rivieren, waardoor de noten in het water te recht komen en zo verspreid worden. De knikkernoot is een tropische plant die geen vorst kan verdragen. Alhoe wel de noten nog kiemkrachtig zi|n als ze in Europa aanspoelen zullen ze zich hier dus niet kunnen vestigen. De oudste Europese vondsten dateren al van voor 1700. als talisman waren zij zeer gewild. De knikkernoot komt overal in de tropen voor en de vruch ten worden onder andere gebruikt in het Wari-spel De belangstelling die Gerhard Cadée van het NIOZ heeft voor aange spoelde tropische zaden, maakt dat op Texel beter wordt gezocht, waar door hier meer vondsten worden ge meld dan op enig ander Nederlands strand. Gekscherend spreekt Cadée dan ook van 'het meest tropische strand van Nederland'. (Foto Bert Aggenbach/ NIOZ). lemster Simone de Wit heeft bij het Ikstertoernooi vijf medailles aan al met geringe collectie toege- Kjd. Eilandgenoot Wouter Dogger Joverde er vier. Afgelopen weekend |0e Wit een vervolg aan haar suc- Jsen en leverde ze in het tweede tl van de kringkampioenschappen pieuw een uitstekende prestatie. Isen de beste zwemsters van de Ivincie snelde ze zowel op de 100 meter rugslag als de 100 meter vrije slag naar een derde plaats in respec tievelijk 1.17.68 minuten en 1.06.82 minuten. Heel knap was ook haar optreden op de 50 meter vrije slag, waar ze meedeed bij de senioren. Ze werd vierde in een tijd van 0.34.69 seconden, slechts 68 honderdste van een seconde achter de winnares. Ook op de 50 meter vrije slag ging ze de stri|d aan met de volwassenen. Haar tijd, 0.30.60 seconden, was goed voor een negende plaats. Op de 200 meter wisselslag - die ze zwom bij haar leefti|dsgenoten - reikte ze in 2.53.47 minuten naar een vijfde po sitie. Speelweide Het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg in de Dennen vormt zaterdag 1 en zondag 2 |uni het toneel van het jaarlijkse Buiten- toernooi van volleybalvereniging Tevoko. Maar liefst 144 teams uit het hele land binden de strijd met elkaar aan. Voor veel verenigingen is een weekend|e Texel nog steeds een po pulaire afsluiting van het seizoen. Onder de deelnemers zijn opnieuw veel bekende namen. Sommige ver enigingen zijn al meer dan twintig jaar vaste gast Maar ook Texelse teams en speciaal voor de gelegenheid door oud-Texelaars samengestelde gezel schappen geven acte de presence. Het toernooi begint op beide dagen om 10.00 uur. Op zaterdag wordt er tot 18.00 uur gespeeld, zondag ein digt het toernooi om 16.00 uur met de prijsuitreiking. Het team dat gemid deld over het gehele toernooi gezien het beste heeft gespeeld, krijgt de fel begeerde wisselbeker, waarop inmid dels al 31 verenigingsnamen staan. Zoals altijd verzorgt Tevoko een uit gebreide koek en zopie om de inwen dige mens te versterken. Kinderen kunnen zich (gratis) uitleven op een luchtkussen. Zondag is er live-mu- ziek. Om een chaos te voorkomen, worden zowel zaterdag als zondag verkeersmaatregelen genomen. Zo is de Ploegelanderweg alleen vanaf de Rozendijk (zijweg 11 van de Pont- weg) bereikbaar voor auto's en geldt een speciale verkeersregeling. De organisatie raadt iedereen aan zoveel mogelijk op de fiets te komen. Bij de opening van de expositie 'Le ven op een eiland', ging Adriaan Dijk- sen zó op in zijn rol van Pieter van Cuijck, dat de verslaggever de to neelspeler per abuis aanzag voor Mark Fonds. VERVOLG VAN PAGINA 6 daar hun stem over uitbrengen ik heb het nog niet meegemaakt er een kandidaat werd weg- itemd. Doorgaans is het vanzelf- ekend', vertelt Gré Zegers. 'Maar zich een extreme situatie zou irdoen, dan kunnen de Oude- lilders deze persoon weg- mmen.' :h wordt in Oudeschild kritisch te lde samenstelling van het bestuur igekeken. Met name een enkeling wel eens botsen met het ge- ■entebestuur, waardoor het overleg ir bepaalde zaken een moeizaam 'akter kreeg, constateert Bert Ko- g. Oosterend Posterend worden de bestuurders i de stichting om de drie jaar al dan t herkozen door de bevolking, ink maar niet dat als je tijdens een ■gadermg roept wie er kandidaat staan voor het bestuur, dat de zaal eremd springt. De praktijk is dat er ijd moeilijk kandidaten zijn te vin- n, dat geldt niet alleen voor Ooster- d, maar speelt op heel Texel', ver fde drie weken geleden (statutair) letreden voorzitter Henk Snijders, de praktijk is iedereen al blij als er "and in het bestuur wil en vinden bet allemaal wel best. Druk be- cht zijn de bijeenkomsten door- ans niet. De dorpscommissie ver derf altijd op vrijdag. Dan komen el mannen thuis van een week op e en hebben ze wel wat anders te en. De echte fanatiekelingen ko- m natuurlijk wel.' '9ens Snijders is het niet altijd even akkelijk om in de dorpscommissie Jzitten. 'Je verkeert in een span- igsveld. Aan de ene kant heb je de 'sterenders, die willen dat be- alde zaken gebeuren. En aan de dere kant heb je te maken met de meente, die deze zaken moet uit een. Als dat dan niet gebeurd is, ln mopperen de mensen uit het 'rP- En dan moeten wij zeggen dat komt omdat de gemeente be etle aanpassing pas over twee "op het plan heeft staan. Het zou ®rom beter zijn als de gemeente P 9rater budget naar de dorpen Wf. Dan kunnen zaken waarvan ■l dorp zelf vindt dat die prioriteit imeten eerst voor elkaar worden "Blaakt.' In schietsportcentrum Odysseus aan de Emmalaan (tegenover de VW) in Den Burg gaat maandag 3 juni de avondvierdaagse van start. Deelne mers aan deze traditionele wandel tocht, waaraan jaarlijks vele groepen en individuele wandelaars meedoen, kunnen er elke avond tussen 17.30 en 18.30 uur op weg gaan. Zij kun nen kiezen uit wandelingen over 5,10 en 15 kilometer. Voor de laatste dag (donderdag 6 juni) wordt hen aange raden op tijd te starten, zodat ze zo veel mogelijk kunnen genieten van de muziek van de drie fanfarekorpsen die hen inhalen op het schoolplein van het voormalige LBO-school- gebouw. Wie 15 kilometer loopt, doet er goed aan op de slotdag al om 17 00 uur te starten. Voor de 10 en 5 kilometer zijn die tijden respectieve lijk 18.00 en 18.30 uur. De routes lo pen op die dag door Den Burg, waar bij het laatste stuk (van elke route) door de Gasthuisstraat, over de Stenenplaats, door de Weverstraat, de Parkstraat en de Elemert richting het schoolplein voert. Het is informa tie die wellicht ook nuttig is voor vrienden en familieleden die de dap pere lopers willen inhalen. Deelname kost 3,75 euro. Meer informatie is verkrijgbaar bij de organiserende wandelsportvereniging Het Gouden Boltje, tel. 313087, ofte vinden op de website www.hetgoudenboltje.nl. De volgende wandeltocht die Het Gouden Boltje organiseert, is het, rondje om Texel, dat voor zaterdag 22 juni op de agenda staat De start is 's ochtends tussen 6.30 en 7.00 uur op 't Horntje. Op het voetbalveld aan de Boodtlaan wordt zondag het traditionele 'Koog 2-toernooi' gehouden. Als gevolg van de afzegging van Sint Boys strijden zeven teams om de hoofdprijs. Het zijn BKC, SV Den Helder, JVC, TX33, De Waal. De Koog en SVC. Er wordt in één poule gespeeld, waarbij elk team elk ander team eenmaal treft en zes wedstrijden in totaal speelt. De wedstrijden duren een kwartier. Het toernooi begint om 10.00 uur. Het zit de turners van GVT dit seizoen niet mee. Al enkele malen werden de hoofdpnjzen gemist en ook zaterdag, tijdens de nationale turnwedstrijden volgens het landelijke oefenstof systeem, zat GVT in de hoek waar de klappen vielen. Sil Gaaff, de |ongste Texelse deelnemer, turnde een prach tige wedstrijd in niveau 6 en zat tot het laatste toestel goed in de wed strijd Maar op zijn laatste toestel, brug gelijk, stapte hij dnemaal van het toestel, zakte in één keer naar de vierde plaats en viel daardoor buiten de pnjzen. Bij de jongens tot 11 jaar (niveau 5) liet Lars Bosma op brug een steek vallen. Ondanks de 9,55 voor sprong en de 8,65 voor voltige kon deze ach terstand niet meer worden ingelopen en eindigde hij op een zevende plaats. Mike Woerlee turnde in niveau 3 voor wat hij waard was. maar kon niet ge noeg meekomen met de zeer sterke concurrentie. Vooral het gemis aan bonuspunten brak hem uiteindelijk op. Alwm Bakker moest het in niveau 2 afleggen op voltige en rek. Nieuw tijdens de wedstrijden was het sprin gen over het nieuwe springtoestel, de Pegasus. Ondanks het gemis aan training op dit nieuwe toestel kwa men de Texelse turners goed voor de dag. Alwin Bakker scoorde 8,10 en Mike Woerlee een 8,55. In het eind klassement werd Woerlee 18de en Bakker 5de. Adrie Mantje helpt een klant in zijn deze week geopende curiosawinkel in de Kogerstraat. verkoopster. ren is onaangeroerd gebleven, waar- 1 door de afbladderende verf goed te zien is. Boven op zolder staan nog aantekeningen op het dak die met krijt zijn aangebracht. In de aanteke ningen worden fietsonderdelen be schreven. Mantje. die het pand huurt van Kie vit, wil zich onderscheiden van de andere curiosawinkels in Den Burg door spullen te verkopen die elders niet te vinden zijn. 'Als ik bijvoorbeeld naar Spanje ga, kijk ik ook rond of ik nog wat leuks tegen kom.' Janneke van Boven, Margreet Diesel en Annet van Boven staan bij toerbeurt in de winkel Volgens Mantje was het met moeilijk om personeel te vinden. 'Na dat ik een advertentie had laten zet ten, had ik 22 mensen die solliciteer den.' Over aanloop van klanten maakt hij zich geen zorgen. 'Je zit hier met in het centrum, maar er komen hier wel heel veel fietsers langs. En het is een gezellige omgeving om te zitten.' Hij richt zich in eerste instantie op toe risten. 'Maar er zijn ook al veel Texelaars geweest om even te kijken hoe het geworden is.' Hij wijst nog op de krakende houten vloer in de win kel. 'Die hebben we bewust niet ge schroefd, zodat hij kraakt Daarmee willen we het ook graag nostalgisch houden hier.' Adrie Mantje is een winkel in cu riosa begonnen in de voormalige fietsenzaak van Dirk Kievit aan de Kogerstraat in Den Burg. Mantje en zijn vrouw doen de inkopen, drie verkoopster runnen verder de win kel. Schalen, kaarsen, snuisterijen voor in de woonkamer, het zijn een paar voorbeelden van spullen die in de nieuwe winkel te vinden zijn De naam daarvan is Curiosa Isla. Een vaste collectie komt er met te staan, zegt Mantje. 'Als er wat nodig is, gaan we Nederland in om op beurzen te kijken wat er is.' Voor hem is de nieuwe zaak een bezigheid die hij voor de aardig heid doet. 'Er zit geen moeten ach ter, het is vooral ontspannend.' Curiosa Isla is sinds woensdag geo pend. De afgelopen weken is gewerkt aan het opnieuw inrichten van het pand. Dat heeft een volledig nieuw interieur gekregen. Op een aantal plaatsen resteren nog de sporen van de fietswinkel die er zo'n dertig jaar gezeten heeft. Een deel van de mu- Met overmacht zijn de C1-junioren van Texel'94 kampioen van hun klasse geworden in de Texelse zaal voetbalcompetitie. In vijftien wedstrij den lieten ze slechts vier punten lig gen en maakten ze honderd doelpunten. Hun voorsprong op 'naaste concurrent' Texel'94 C2 be droeg maar liefst twaalf punten, ter wijl de andere teams met een nog veel grotere achterstand genoegen moesten nemen. Natuurlijk kon een foto van deze superkampioenen in de krant met achterwege blijven. Van links naar rechts poseren: Jeroen Vla ming, Steffan Vlaming, Jimmy Vla ming, Dewi van der Plaats, Dave Pas toor, Tim Kedde, Frank Westdorp, Benjamin Eickhoff en Richard Quartel. Languit voor hen ligt coach Gooitzen Kedde. Niet alleen federatieleden, ook an dere ruiters deden zondag mee aan de wedstrijden in manege Akenburg. Er werd dressuur gere den, gesprongen en er werden spelletjes gedaan. De vele combi naties zorgden voor hoge scores, met veel winstpunten en promoties naar een hogere klasse. Sifra van der Vis reed met haar pony Padan twee winstpunten in de L2 dres suur. Zij mag nu starten in de klasse M1. In de L1 behaalde Mariska Witte met Cleopatra twee winstpunten en twee eerste prij zen, zij mag nu starten in de klasse L2. Bij het springen behaalde zij haar laatste winstpunten in de klasse M, zodat ze volgende keer mag starten in de klasse Z. Leonie van Schaik behaalde met Echika twee winstpunten en twee eerste prijzen in de M1-dressuur en ook met springen promoveerde zij naar klasse M. Marjolijn Smidt reed met haar pony Jamorkus drie winst punten en twee eerste prijzen in de Z2-dressuur. In de Z1 - dressuur bij de paarden behaalde Annemarie van der Linde met O Parto'ufTexel drie winst punten en met Pride Silvano be haalde ze in de klasse L1 drie winst punten. In deze klasse reed Nancy Wetsteen met Jody twee winstpun ten bij elkaar, zij mag nu ook starten in de L2. Bij de spelletjes was de eer ste prijs voor Feiko van de Laan. de tweede voor Silvia Eelman. Ook de met-federatieruiters presteerden goed. Robin Bisschop behaalde met haar pony Sindie een eerste prijs in de dressuur en bij de vaardigheids- proef werd Marleen Zethof eerste met Misty. De dag werd afgesloten met een parade van alle deelnemers Uitslagen: Ring 1. Z1 paarden 1. Marleen bakker met Nobility 181winstpunt voor Annemane van der Unde 180. Proef 2:1 Annemane van der Linde met O Partout Texel 197; winstpunt voor Marleen Bakker 183. Z1+Z2 pony's: 1 .Marjolijn Smidt met Jamorkus 197, winstpunt voor Lonneke Kikkert 183 Proef 2:1Marjolijn Smidt met Jamorkus 188 M1 pony's 1 Leonie van Schaik met Echika 157; Proef 2 1. Leonie van Schaik met Echika 157. M1+M2 Paarden: 1 Gea de Ridder met Nando 156; Proef 2: 1 Hansje van der Kooi met Lobke 161winstpunt voor Marian van der Geest 158; winstpunt voor Gea de Ridder 160 Ring 2: B cat CDE. 1 Brigitte Landaal met Nadie 161 B paarden 1 Joke Dros met Cappuccino 164 L1 pony's cat B: 1. Silvia Eelman met Faranja 154. L1 pony's cat D/E. 1 Man ska Witte met Cleopatra 158. L2 pony's Cat E: 1 Sifra van der Vis met Padan 152 L1+L2 paarden 1 Annemarie van der Linde met Pnde Silvano 157+; Nancy Wetsteen met Jody 157. Ring 3 B pony's cat CDE 1 Nathalie Rab met Flashlight 148 B paarden 1. Joke Dros met Cappuccino 153. L1 pony's cat B 1. Silvia Eelman met Faranja 152. L1 pony's cat D/E 1 Mariska Witte met Cleopatra 167; winstpunt voor Maren Kuyper 162; winstpunt voor Esther Bakker 163 L2 pony's cat E1 Sifra van der Vis met Padan 171. L1+L2 paarden 1Annemane van der Unde met Pride Silvano 178:2. Nancy Wetsteen met Jody 159 Niet-federatie: dressuur: Pony's Cat CDE: 1. Robin Bisschop met Sindie 170; 2. Marieke Wuis met Rower 168; 3. Leome Moor met Jesper 162++. Vaardigheidsproef: 1. Marleen Zethof met Misty 79; 2 Maryse van der Vis met Colorado 78. Spel: 1Feiko van de Laan 104; 2 Silvia Eelman 111. Spnngen federatie B pony's cat C: 1 Tessa Hopman met Romeo 0 fout 40 stijl; B pony's cat D: 1 Lonneke Kikkert met HaJvar 4 fout 50 stijl. B pony's cat E; 1Kim van der Vliet met Nikita 0 fout 46.5 stijl; B paarden. 1 Thirza Weel met Jamos 0 fout 49 stijl; L pony's cat E. 1. Leonie van Schaik met Echika 0 fout 80.9 sec; M pony's cat E: 1 Manska Witte met Cleopatra 0 fout 78.7 sec. Springen niet-federatie: Pony's cat D/E 1. Feiko van de Laan 0 fout; 2 Marieke Wuis 0 fout 3 fout barrage. Cat ABC 1Shinn Schahidi 4 fout. Aan de tweede dressuurwedstrijd die dit seizoen op ruiterscentrum Nieuw Bornrif werd gehouden, deden zon dag 21 combinaties deel. De meeste winstpunten werden bij de L-pony's behaald. Na de dressuur werd ge sprongen. Ondanks enkele weigerin gen reden alle combinaties de wed strijd uit. Na de wedstrijd kwamen de manegeruiters in de bak. Voor de meesten was dit de eerste keer. wat altijd moeilijk is. Uitslag: B-pony's D/E: 1Myrthe Ellen met Hunter, 154 L1-pony's, 1ste proef: 1. Fnda Tuitman met Cappuccino. 163; winstpunt voor Pauline van der Star, 162. L1-pony's. 2de proef: 1Paulien van der Star met Spotlight. 156. L2-pony's: 1. Liselotte Schoo met Roxanne. 154 L1-paar den 1Birgit Sassenburg met Knsjan, 158 B- paarden 1Wendy van Elk met Nero. 151M1- paarden, 1ste proef: Andrea Keijser met Garantija. 155; 2de proef: 1Irene Plaatsman. 154. B-paarden/ pony's- 1. Lotte Bakker met Jacob, 161; 2 Anne van 't Noordende met Djahill. 156; 3 Manska de Waard met Djahill. 155; 4 Anne Kuip met Sunny. 153; 5. üsanne Schuijl met Thara. 151 Springen B/C-pony's; 1 üsanne Schuijl met Thara; 2 Anne Kuip met Sunny; 3. Jacqueline Daalder met Pax Potter. Springen D/E-pony's: 1. Lotte Bakker met Jacob; 2 Myrthe Ellen met Jacob. Rechts Annet van Boven, één van de drie {Foto Jeroen van Hattvm Op de karting bij Akenbuurt rijden zaterdag en zondag twaalf prokarts. Deze wagentjes zijn voorzien van dezelfde motoren als de karts die er normaal rijden, alleen telt elke kart er twee. Ze bereiken daardoor snelhe den van meer dan 100 kilometer per uur, waar de gewone karts niet har der gaan dan circa 60 km/u. George Dekker, eigenaar van het circuit, ver wacht niet dat de omwonendèn last zullen hebben van extra lawaai. De karts worden bestuurd door leden van de kartclub DeFabrique uit Maar- sen, een gezelschap gelijkgestemde zielen die meer wilden dan in huurkarts rondrijden. Sinds kort heb ben ze ook een afdeling voor kinde ren, de Cadets, die in voertuigen met één motor rijden. Vier van hen geven komend weekeinde acte de presence op Texel. DeFabrique houdt zaterdag trainingen. Voor zondag staan er wedstrijden op het programma. Deze duren van 10.00 tot 15.00 uur. Mensen in Nood Giro 667 Den Haag www.menscninnood.nl De bedrijvenestafette van Atletiek vereniging Texel is voor de atleten van Calluna bijzonder succesvol verlopen. Zowel bij de heren als bij de dames ging een team van het zwemparadijs met de overwinning aan de haal. De categorie ge mengde teams werd gewonnen door B B, Van der Vis en Den Boer. De bedrijvenestafette werd voor de tweede keer gehouden. Het evene ment was vorig jaar opgezet om geld in te zamelen voor de aanleg van de kunststof atletiekbaan. Hoewel het nieuwtje er dus een beetje af was, had de organisatie over belangstel ling met te klagen. In totaal versche nen twintig teams van vier lopers aan de start, tegen drieentwintig vorig jaar. De verschillen waren enorm. Terwijl de snellere lopers de 1113 meter lange wielerbaan in Den Burg in min der dan vier minuten rondden, had den de minder getalenteerde en ge trainde deelnemers anderhalf a twee minuten langer nodig Remco Nagtegaal. Marcel Keijzer, Chris Snijders en Jan Dankers van Calluna hadden het meest constante team bij de heren. Zij waren 21 seconden sneller dan Michael Blokker, Maarten Koorn, Piet Bakelaar en Niels Bos van het eerste team van B B, Van der Vis en Den Boer. Het verrassend snelle vlaggenschip van De Bolder (met Anton Saai, Jaap Kieviet, Chiel Dreessens en Theo Franchimon) moest nog 14 seconden extra toege ven. Maar de snelste individuele at leet maakte deel uit van het ge mengde team van Calluna. Het was Wouter Dogger, die het parcours afraffelde in 3.25 minuten. Bij deze gemengde teams ging de tweede plaats naar Annelies Graaf, Corrie de Jager, Gisela Wolf en Rob Teisman van Hotel Molenbos, dat vorig jaar nog eerste werd. De derde prijs werd veroverd door Antoine Kersten, Connie Joling, Monique Lubach en Simon Appel van de sector Welzijn van de gemeente. De strijd bij de dames ging tussen slechts twee teams, altijd nog één meer dan vorig jaar De strijd was bij zonder spannend. Na vier rondjes bleven Corrie Alkemade, Liane de la Chambre, Petra Noppert en Annerie Kiltz van B B, Van der Vis en Den Boer concurrenten Ellen Haarsma, Wilma Haakman, Trisha Koster en Marja Goslinga van de Rabobank precies drie seconden voor. Uitslagen (respectievelijk categorie, plaats in de eind rangschikking. team. prestaties individuele le den en eindtijd) Heren: 1.Calluna Remco Nagtegaal (3.34), Marcel Keijzer (3.37), Chris Snijders (4 19), Jan Dankers (3 57), 15.27. 2.B B Van der Vis en Den Boer I; Michael Blokker (4.04), Maarten Koorn (3.43), Piet Bakelaar (4 00). Niels Bos (4 01), 15 48; 3 De Bolder I Anton Saai (4.00), Jaap Kieviet (4 25). Chiel Dreesens (3 50). Theo Franchimon (3.47), 16.02 4,Rab Martien Witte (3.30), Cees Goslinga (4.38), Dennis Schouws- tra (4.21). Gauke van Ungen(3.46), 16 15;5.Ge- meente Texel Buitendienst Gemeentewerken Ane de Ridder (4.19), Ron Eelman (4 24). Pieter Jan Kooger (4.16). John Daalder (4.13), 17.12; 6.VEM Lesley Krop (4.11), Theo Schraag (4 27), Toon van Beek (4.46), Sander van Beek (3.52), 17.16; 7 Gemeen Texel Bouwzaken. Kann de Porto (5.01), Auke Rienstra (4 52), Thomas Richter (3.55), Jelle Lubach (3.51), 17.39,8Ge- meente Texel Milieu. Klaas Sietze van der Wal (3.41), Jan Veltkamp(4.52), Roel Struick (5.11). Cees Witte (4 08). 17 52; 9 B B. Van der Vis en Den Boer II Jan Beijert (5.07), Maarten Jeroen den Boer (6.13), Lucas Tïjssen (4 01). Marcus Gersthage (4.25), 19 46; 10. De Bolder: Dirk Eelman (4 25). Peter Tuitman (5.09) Ben Molanus (4.48), Jim Ponniah (5.28), 19.50. Dames: 1 B B. Van der Vis en Den Boer: Come Alkemade (6.30), Liane de la Chambre (4.27). Petra Noppert (5.42), Annene Kiltz (5.22), 22.01 2 Rabobank: Ellen Haarsma (5.06), Wilma Haakman (5.52); Trisha Koster (5.43), Marja Goslinga (5 23), 22.04 Gemengd: 1 Calluna: Colinda Vlaming (5.05); Paul Inpijn (4.18), Kim Kooger (5.20). Wouter Dogger (3.25). 18.08; 2-Hotel Molenbos- Annelies Graaf (5.03), Corrie de Jager (4 21). Gisela Wolf (5.15), Rob Teisman (4.05). 18 44, 3 Gemeente Texel Welzijn Antome Kersten (5.07), Connie Joling (4.09), Monique Lubach (5.30). Simon Appel (4.53). 19.39,4.Sportshop: Rob Daalder (5.49), Berna de Boer (5.29), Daan van der Slikke(4 02). Ilse Pastoor (4.26). 19.46; 5.CVI: Petra Westerlaken (6.16). EmileSeegers (4.36). Ans Timmer (4.58). Theo Boom (4.06), 19 56. 6 Gemeente Texel Ruimte Jan Broek mans (514), Jeannet Hadderingh (5.31), Marjan Nicolay (5.07), Willemijne Moes (5 23). 21.15; 7.VEM II: Petra van Beek (5.11), Paul Bakker (6.20), Carta Smit (5.23), Gemt Vlaming (4.43), 21.37; 8 Gemeente Texel Managementteam: Annemiek Unk (6.14), Bernadette Nouwen (6.15), Ron Houben (5.15), Henk Pennings (5.17), 23.01

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7