Agenda Oorlog in Gomorra teso Voorjaarsconcert christelijke verenigingen TX27 TË£* KARHNG TEXEL Ver Koorn-oAV 1000 m2 TEXELSE g couRANT (CURSIES terdag 1 juni: tindag 2 juni: iandag 3 juni: Joensdag 5 juni: rommercross 1 onderdas 6 juni: Muziekfestival in De Koog Klaverjasd rives Gitaarjazz van Ratko Zjaca in De Worsteltent Vrijdag 31 mei: Zaterdag 1 juni: Zondag 2 juni: Twents jeugdorkest Maandag 3 juni: Dinsdag 4 juni: oCUIT/V, TX 10 Emmie Garnalenvissen en zeehonden zien! „Emmie TX10" GARNALENVISSEN Hoogwater te Oudeschild ZEEHONDEN ZIEN an Keijser Kampeercentrum VRIJDAG 31 MEI 2002 jelijks verzorgt Staatsbosbeheer ursies door de Muy, de Geul en Slufter. Aanmeldingen en inlich- ,en bij EcoMare, tel. 317741 ciaal voor kinderen verzorgt gtsbosbeheer iedere dag vanaf )0 uur een rondleiding door de euwenkolonie. Opgave en inlich- jen bij EcoMare, tel. 317741 hervormde kerk van De ksdorp is dagelijks (behalve don- dag) te bezichtigen Maandag 13.30 tot 16.30 uur, dinsdag en ensdag van 10.30 tot 16.30 uur vrijdag van 10.30 tot 13.30 uur. donderdag wordt er handwerk kocht. Wegens een restauratie ihet orgel niet worden bespeeld. Texelse Bierbrouwerij is open 114.00 tot 18.00 uur. idleidingen gaan van start om DO en 16.00 uur. 11.00 uur begint de excursie fcers in de lucht' door de [sterduinen. Opgave en inlichtin- t bij EcoMare, tel. 317741. hotel De Lindeboom begint om 30 uur een wandeling langs his- ische gebouwen en locaties in n Burg. De excursie staat onder ling van Gelein Jansen, elname kost 5 euro. Deelnemers gen daarvoor tevens koffie en jak. p 20.00 uur begint een excursie irde eendenkooi van latsbosbeheer. Opgave en inlich ten bij EcoMare, tel. 317741. I Texelse Bierbrouwerij is open V 14.00 tot 18.00 uur. Éndleidingen gaan van start om Ï0öen 16.00 uur. Jer leiding van Gelein Jansen ftrtbij het begin van 't ■üllepaadje bij 'De Bewaarplaats' ^ndeSchilderweg om 10.30 uur VOC-wandeling. Na afloop is er koffietafel. Kosten 5 euro per r>on. 14.30 tot 16.30 uur houdt ivelboerderij Sint Donatus een jJlcursie, waarbij de deelnemers >rden meegenomen over het 9 drijf. Er wordt stilgestaan bij de tuurvriendelijke oever. Deelname st €3,50 per persoon. (€7,- inclu- f koffie en taart, kinderen t/m 5 ir €1,60). ]n 22.00 uur begint een :htexcursie door het duinpark bij JoMare. Opgave en inlichtingen bij loMare, tel. 317741. De christelijke gemengde zangver eniging Soli Deo Gloria, het Texels Christelijk Mannenkoor en de chris telijke muziekvereniging Excelsior geven morgen (zaterdag) gezamen lijk een voorjaarsconcert in de her vormde kerk in Den Burg. De drie brengen elk een eigen programma. Aan het eind van het concert zingen ze gezamenlijk twee nummers. Excelsior bijt het spits af, nadat Rob Manse een openingswoord heeft gehouden. De muziekvereniging zingt 'Jupiter Hymn' van G. Holst en Joh. de Meij, 'Ik wil mij gaan vertroosten' van J. de Haan en 'Toccata in D minor' (rock versie) van J.S. Bach en J. van Kraeydonk. De groep zingt onder leiding van Betty Bakker. Het tweede optreden is voor Soli Deo Gloria. De gemengde zangver eniging, geleid door Dyo Wassink, brengt drie nummers. 'Nun will der Lenz uns grussen' van A. de Klerk, 'In einem kuhlen Grunde' van F. Schilcher en 'Wich is the properest day te drink' van Th. Arne. Daarna is het podium opnieuw aan Excelsior. 'Simfonia (from cantate 156)' van J.S. Bach en W. Hautvast en 'The Lion King' van E. John en H. van der Heide zijn de nummers die Excelsior speelt. Het Texels Christelijk Mannenkoor zingt zeven nummers achter elkaar. 'Deep Harmony' van H. Parker, 'Litanci' van Fr. Schubert en N. van der Linden, 'An Evening's Pastorale' van W. Shaw en Q. Ayrton, 'Heer wij staan' van J. Draper, 'Ik zou wel het wad bij De Cocksdorp wordt iaf 10.30 uur een wadexcursie louden. De excursie duurt twee r, inschrijven kan bij EcoMare, tel. 7741, en bij de addenvereniging, tel. 315466. ider leiding van een gids gaat om 00 uur vanuit De Schuilhut (ach- rde hervormde kerk van De >og) een historische route en ker- ntocht van start. Wie geen auto eft, kan meestal wel met anderen (eerijden. Deelname is gratis. Xi Master Music Nights is de naam van het muziekfestival dat vandaag en morgen De Koog alvast in de sfe ren van het zomerseizoen brengt. Het programma ziet er gevarieerd uit, met optredens van diverse bands, DJ's en entertainers. Vandaag (vrijdag) worden vijf cafés en discotheken veranderd in een concertzaal, zaterdag zijn er dat zelfs negen. De artiesten hebben voor een deel hun wortels op Texel. Dat geldt voor entertainer Peter Marnier, die beide avonden in Tiffany optreedt en ongetwijfeld zijn single 'Texelstroom' zal promo ten. Poundcake, afgelopen weekend nog één van de smaakma kers van Texelpop, speelt twee avonden lang angstig goed gelijkende covers in Samsam. Duo Heesbeen is één van de meest gevraagd bruiloftsduo's in Noord- Holland. Waarom dat zo is, kan vrij dag en zaterdag worden ontdekt in Tumbleweeds. De 'godfather' van de 'apres ski', Rob van Holland, treedt vrijdag en zaterdag op in De Wijsneus. Deze entertainer, een goede bekende van veel trouwe Oostenrijkgangers, heeft een breed repertoire, dat varieert van André Hazes tot Neil Diamond. DJ Marsh- mennow richt zich in De Metro - momenteel De Koogs enige echte discotheek - voornamelijk op de jeugdige bezoekers van het festival. Op zaterdagavond draait DJ Danny platen in Le Berry. Volgens de berichten is hij 'in staat een zaal vol rouwende mensen weer blij te maken'. En 'vanaf de eerste CD die hij aankondigt gaat het dak er af'. In Sjans speelt een gelegenheidsbluesband, waar, zo verzekert kok Eric, 'de vonken vanaf zullen vliegen'. In het kleinste café van De Koog, Het Praethuys, zal eigenaar Björn onder zijn artiesten naam DJ Bor zaterdag laten zien waarom het altijd zo'n gekkenhuis bij hem is. In De Kuip, ten slotte, speelt op de slotdag Harry Rock, een tienmansformatie; die in aldoor wis selende formaties de 'lekkerste rock covers' ten gehore zal brengen. Het festival duurt op beide dagen van 22.00 tot 4.00 uur. Op De Metro na is de toegang overal gratis. Een promotieteam van Xi (een energie drankje) probeert de sfeer nog ver der te verhogen en verloot zaterdagnacht onder de bezoekers een reis naar Barcelona. De winnaar wordt bekend gemaakt op de straatlichtkrant bij Talk of the Town. Met ingang van maandag 3 juni is er gedurende de hele zomer elke week een open klaverjasdrive in dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg. Deelname kost 3,50 euro per koppel en staat open voor iedereen. De dri ves beginnen om 20.00 uur. eens willen weten' van J. de Corte en Fr. Kocx, 'Get me to the Church on time' van Fr. Loewe en 'Die Zwolf Raüber' van X Imjalof Bij het laatste nummer treedt Rob Manse als solist op. Het concert wordt afgesloten met de gezamenlijke uitvoeringen van 'The Exodus Song' van E. Gold en P. Boone en 'You 'II never walk alone' van L. Foster Ko Vinke sluit af met een slotwoord. Het concert begint om 20.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. De toegang is gratis Na afloop is er een collecte ter bestrijding van de kosten. Gitaristen Rako Zjaca en Carel Adriaans geven zondag 2 juni een concert in restaurant De Worsteltent aan de Smitsweg. Op hun repertoire staat jazz. Het optre den begint om 14.00 uur en de toe gang is gratis. Bij mooi weer musiceert het duo buiten. De in Zagreb geboren Zjaca is een zeer getalenteerd gitarist, die in kranten en tijdschriften in de hele wereld mooie recensies kreeg. De Kroaat voelde zich al in zijn jongste jeugd aangetrokken tot de gitaar, zowel in composities van Jimi Hendrix als van Bach en Beethoven. Gedreven door zijn verlangen om zo goed mogelijk te worden, verhuisde hij als jonge volwassene naar Nederland, om er te studeren aan het conservatorium van Rotterdam, dat gespecialiseerd is in moderne muziek. Hij volgde diverse masterclasses en kreeg les van bekenden als Joe Pass, Jim Hall, Pat Metheny, Mike Stern, Bob Brookmayer en John Abercrombie. Nadat Zjaca was afgestudeerd, stu deerde hij enige tijd aan de New York University School of Music. Hij begon een eigen groep, werkte samen met de Amerikaanse trompettist Benny Bailey en andere gerenommeerde muzikanten en speelde op vele internationale jazz festivals en in vooraanstaande jazz clubs in Europa en Amerika. Hij maakte in de loop der jaren vijf CD's. In één van de schuren van de gebroeders Lap (Westerweg 73) begint om 13.00 uur een rommelmarkt, georganiseerd door muziekvereniging DEK Bij de voormalige PEN-centrale aan de IJsdijk in Oudeschild begint om 19 00 uur een tijdrit om het clubkampioenschap van de Wielervereniging Texel. Aanmelden vanaf 18.30 uur. Om 19.30 uur begint in de voorspeelruimte van dorpshuis d'Ouwe Ulo in Den Burg het Solistenfestival van de Muziek- en Dansschool. De entree bedraagt 2 euro voor volwassenen, en 1 euro voor kinderen. In De Lindeboom in Den Burg begint om 20 15 uur het maandelijks Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Gasten zijn wethouders Corry Heijne en Annie Hin. Dwaalgast Esther Banki, directeur van het Maritiem en Juttersmuseum, leest een aflevering van het feuilleton. Verder veel muziek, op eigen teksten en op tekst van Huib 'de Rijmelaar' Fenijn. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 18.45 en 21.45 uur) en The Scorpion King (19.00 en 21.30 uur). hetzelfde circuit in Eierland aar anders zware motoren hun feg zoeken, rijden zondag jongens meisjes op brommers. De MAB- "b organiseert op een aangepaste „fan een heuse cross van twee inches, voorafgegaan door een 'je training. Deelnemers hoeven ^9 geen zestien te zijn en het 'aakt niet uit of ze met een ^snellingsbrommer of een gasge- ir meedoen. Een goed passende elm, stevige schoenen, een rem die 'erkt en natuurlijk een nummer op un voertuig zijn de enige misten. Opgave vooraf is niet ^'g- Deelnemers kunnen zich 'schrijven voorafgaand aan de ^strijd, tussen 11.00 en 11.40 uur. elname kost 8 euro. Nadere formatie staat op de website van f vereniging - www.mabclub- 1 Nl.nl - of is te verkrijgen via tel. l?229 en 315080. Filmnieuws Nieuw in Cinema Texel is deze week 'The Scorpion King', met in de hoofdrol The Rock, de gespier de sensatie van de World Wrestling Federation. De film is gebaseerd op het leven van de gelijknamige Egyptische krijgsheer, wiens legende vijfduizend jaar geleden ontstond, en speelt zich af in het beruchte Gomorra. Daar heerst een gewelddadige despoot, die vastbesloten is de nomadische volkeren in de buurt uit te roeien. Wanneer er nog maar een paar stammen over zijn, besluiten ze zich gezamenlijk te verzetten, ondanks de gespannen voet waar op ze staan. Ze weten dat de macht van de The Scorpion King grotendeels gebaseerd is op de voorspellende krachten van een tovenaar en daarom nemen ze een ervaren huurmoordenaar, de sluwe Mathayus (The Rock), in dienst om deze magiër uit te scha kelen. Mathayus dringt het kamp van de vijand binnen en komt er dan achter dat de tovenaar een mooie vrouw is (Kelly Hu). Hij besluit haar niet te doden, maar ontvoert haar naar een verafgele gen oord. Een gevaarlijke beslissing, want hij weet dat de manschappen van de despoot alles in het werk zullen stellen om haar terug te krijgen en hem te doden. In de daaropvolgende veldslag raakt hij zwaar gewond, maar des ondanks keert hij met zijn romme lige legertje terug naar Gomorra, voor de laatste veldslag met zijn wrede opponent. Geprolongeerd in de Texelse bioscoop is het vervolg op Star Wars', 'Episode 2: Attack of the Clones'. Tien jaar na de gebeurte nissen van The Phantom Menace heeft niet alleen de galaxy behoorlijke veranderingen onder gaan, maar zijn ook onze welbekende helden veranderd. Obi Wan Kenobi (Ewan McGregor), Padmé Amidala (Natalie Portman) en Anakin Skywalker (Hayden Christensen) komen voor het eerst weer samen sinds de aanval van de handelsfe deratie op de planeet Naboo. Anakin heeft zich ontwikkeld tot de voltooide Jedii-leering van Obi Wan, die zelf leermeester is geworden. De twee Jedi's zijn aan gewezen om Padmé te beschermen, wiens lot wordt bedreigd door een groepje politie ke rebellen. Als vriendschappen ontstaan en een machtsstrijd oplaait, wordt het uiterste gevraagd van onze helden. In 'Ice Age' gaat de kijker 20.000 jaar terug in de tijd, waarin de bewoners van de aarde vluchten voor een nieuwe IJstijd en we vreemde types als een snelpraten- de luiaard, een wollige mammoet, een duivelse sabeltandtijger en een eekhoorn ontmoeten die gek is op eikeltjes. Maandag kunnen bezoekers zich laten verrassen door een 'sneak preview', een film die officieel nog niet uit is. Donderdag 6 juni beleeft Cinema Texel de landelijke première van 'About a boy', van de makers van 'Bridget Jones's diary' en met in de hoofdrol Hugh Grant. Muziekvereniging DEK uit Den Hoorn houdt vanaf 9.00 uur een rommelmarkt in één van de schuren van de gebroeders Lap (Westerweg 73). Om 19.00 uur begint een veiling. De opbrengst wordt gebruikt voor de aanschaf van nieu we kostuums. Een officiële bondstrainer verzorgt surflessen voor kinderen van 11 tot en met 18 jaar bij Dijkmanshuizen. Opgave om 10.00 uur in de kantine van Windsurfdub Texel. In verband met de opening van het nieuwe peuterlokaal wordt in de Vrije School aan de Gasthuisstraat van 10.30 tot 13.00 uur een feest gehouden. Op speelweide Het Lange Stuk aan de Ploegelanderweg in de Dennen wordt vandaag en morgen het Tevoko Buitentoernooi voor volley ballers gehouden. Van 16.00 tot 17.00 uur en woensdag van 11.00 tot 12.00 uur worden op de Texelse golfbaan introductielessen golf gegeven. Deelname kost 11,50 euro. Op de wielerbaan in Den Burg wordt het tweede en laatste deel van het clubkampioenschap van Wielervereniging Texel gehouden. Op het programma staan een pun- tenkoers en een afvalrace, in diver se (leeftijds)categorieën. Aanvang 14.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 19.30 uur een bingo. In de hervormde kerk van Den Burg begint om 20.00 uur het gezamen lijk voorjaarsconcert van Excelsior, het Texels Christelijk Mannenkoor en gemengd koor Soli Deo Gloria. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 14.30, 18 45 en 21.45 uur), Ice Age (15.00 uur) en The Scorpion King (19.00 en 21.30 uur). Op de speelweiden aan de Ploegelanderweg in Den Burg Het Twents Jeugd Symfonieorkest geeft komende maand twee concer ten op Texel. Het eerste is op zater dag 22 juni in de hervormde kerk van Den Burg en begint om 19.30 uur. De toegang is vrij Na afloop wordt gecollecteerd ter bestrijding van de kosten. Zondag 23 juni treedt het gezelschap op in EcoMare De aanvang is dan 12.30 uur. Het orkest staat onder leiding van dirigente Mechteld Lindeboom. wordt vandaag de tweede dag van het Tevoko Buitentoernooi voor vol leyballers gehouden. Op het voetbalveld aan de Boodtlaan begint om 10.00 uur het traditionele Koog 2-toernooi. Op de kartingbaan bij Akenbuurt worden van 10.00 tot 15.00 uur wedstrijden met supersnelle prokarts gehouden. Op de crossbaan van de MAB aan de Hoofdweg in Eierland wordt een clubcross verreden. Bij voldoende deelname is er ook een brommercross voor de jeugd. Deelname kost 8 euro; inschrijven is tussen 11.00 en 11.40 uur mogelijk in de kantine. In de hervormde kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffiecon cert van Annette Saatrübe (zang) en Jaime Alarcón Vidal (gitaar). Zij spe len Latijns-Amerikaanse volksliedjes en liefdesliederen. Kaarten kosten 5 euro en zijn verkrijgbaar bij de WV, Galerie Langewaal en voor aanvang in de kerk. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 14.30, 18.45 en 21 45 uur), Ice Age (15 00 uur) en The Scorpion King (19.00 en 21.30 uur). Tot en met donderdag wordt de avondvierdaagse gehouden. Elke dag wordt tussen 17.30 en 18.30 uur vertrokken vanaf de kantine van sportschiethal Odysseus aan de Emmalaan in Den Burg. Deelname kost 3,75 euro. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 een bijeenkomst van Texels Belang. Belangstellenden zijn welkom. In de hervormde kerk van De Koog begint om 20.00 uur een dia-avond over Texel. In taveerne De Twaalf Bakken begint om 20.00 uur een schaakavond. Er worden korte partijtjes gespeeld, bij voldoende deelname een toernooitje. Deelname is gratis. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 20.00 uur) en een 'sneak preview' (20.30 uur). In het Eierlandsche Huis begint om 20.00 uur een klaverjasavond. Deelname kost 1,50 euro per persoon. In Cinema Texel draaien Star Wars episode 2 (aanvang 20.00 uur) en The Scorpion King (20.30 uur). 31 0.00 en 12 35 u. 1 0.20 en 12.55 u. 2 0.40 en 13.34 u. 3 1.20 en 14.25 u. 4 2.24 en 15.15 u. 5 3.27 en 16.25 u. 6 4.47 en 17.34 u 7 6.00 en 18.25 u. MET DE ZEESTER-TX35 VANUIT DE HAVEN VAN OUDESCHILD Zaterdag I juni GarnaJen-sleepnetvissen en- naar de zeehonden. 14.00 u. Met laag water naar de zandbank voor een korte robbentocht 16.30 u. Zondag 2 juni Garnalen-sleepnetvissen en - naar de zeehonden 11.30 14.00 u. Maandag 3 juni Garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden 14.00 u. Dinsdag 4, woensdag S en donderdag 6 juni Garnalen-sleepnetvissen en... naar de zeehonden. 10.30 14 00 u. Vrijdag 7 juni Garnalen-sleepnetvissen en.naar de zeehonden 14.00 u. Tot ziens aan boord! Telefoon 31 35 45 of 06-5 I 52 81 74 DEN BURG AKENBUURT 14 - TEL. 313921 2 circuits Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lar>g. 7 meter breed) Kantine I terras Midgetgolf speeltuin vaart alle dagen behalve zondag om 10.30 en 14.00 uur Volw. €7,-/kind. 3-10 jr. €5,- Haven Oudeschild Telefonisch reserveren: 0222 - 313639 of 06 51498614 Café- - restaurant Tevens verzorgen- urij tuvr diner, barbecue, bruiloft of koffietafel. Qraaa tot ziens bij Ronald en-Joke- Braaksma. Qrenstvts) 386, tel. 0122-322084, nabij Den Borg. OP DE WADDENZEE met een echte gamalenkotter Maandag t/m zaterdag afvaart 10.30 en 14.00 uur Garnalen worden verdeeld pni Koffie en frisdrank aan boord la! Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventje, Oudeschild, of loket TX 27, tel. 313806. Teso zet geregeld twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt vrijdag (vandaag) van 9.35 tot 20 05 uur, zaterdag en maandag van 9.35 tot 16.05 uur en zondag van 14.35 tot 20.05 uur Nadere informatie is ver krijgbaar via tel. 0222-369600 of e- mail info@teso.nl. De veerdienst heeft ook een eigen website: www.teso.nl. Vr. Za. Zo. Ma. Di. Wo. Do. Vr. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt 31 mei op om 5.24 uur en gaat onder om 21 48 uur. 6 juni laatste kwartier; 5 juni doodtij. OJC-V OP DE WADDENZEE Zeehondenrondvaart met DE WITTE ZEEHOND Afvaart 10.30 en 14.00 uur Kaartverkoop: Souvenirwinkel 't Haventie. Oudeschild. Tel. 313806 of 06-51105775. Fax 315097 tenten, (sta) caravans, onderdelen, accessoires, gasvulstation. kampeer uitrustingen, reparaties, etc... Spinbaan 14 - DEN BURG - TEL. 0222 - 313163

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 9