pknapbeurt vijver Elemert en park 7 ieme Zijm voor drie jaar naar Go Ahead Eagles Tennisdames Deuce kampioen Succesvolle brommercross krijgt vervolg Dogger zwemt bijna NK-limiet Gewroet in dijk Oudeschild trekt bekijks 'waluw' strijkt neer op Adelaarshorst Eenden ■TEXELSE COURANT' me Zijm speelt de komende drie zoenen voor Go Ahead Eagles. eerstedivisievereniging uit «enter nam de 24-jarige oud- ;elaar over Van het Rotterdamse arta, dat afgelopen maand uit de divisie degradeerde en wegens inciële problemen noodge- ongen een groot deel van de ictie van de hand doet. Zijm had een contract van een jaar bij arta. zijn zaakwaarnemer werd Zijm aaderd door Go Ahead Eagles, arna ook de overeenkomst tussen beide clubs snel gesloten was. ft zo vreemd, want de problemen Sparta zijn groot. Terwi|l handha- g in de eredivisie gezien de finan- lenood geboden was, slaagde de er niet in de nacompetitie te men. Daardoor werd degradatie if de voor supporters en geld- tieters veel minder aantrekkelijkere 'ste divisie een feit. Toen eerst trai- Frank Rijkaard zijn ontslag in- mde en daarna ook hoofdsponsor Goudse afhaakte, werd duideli|k Sparta fiks moest bezuinigen om begroting rond te krijgen en nog meer spelers zou afstoten dan ivankelijk gepland. Dat gold ook if Zijm, die toch niet tot de best aaide voetballers van de eredivisie ïoorde. 'Ik was te duur voor arta', bevestigt hij vanaf zijn (antieadres in Turkiie. "de clubs die informeerden naar speler die zijn carrière begon bij de raluwen Den Hoorn, was de be- igstelling van de club die stadion Adelaarshorst als thuisbasis heeft meest serieus. Zi|m: 'Go Ahead shet snelst concreet. Het lijkt me 1 leuke club. Bovendien ken ik de les,e spelers wel.' De honderd jaar de club uit Deventer, die een rijke 'orie kent en jarenlang niet weg te mken was uit de hoogste divisie, aakte met een zestiende plaats een "'9 seizoen door, maar heeft am- les om er snel weer bovenop te men. Als trainer is Bob Maaskant n9etrokken, die in de nacompetitie RBC uit Roosendaal naar de ere- "sie promoveerde Zijn assistent i'dt René Eykelkamp, oud-speler nGo Ahead, die furore maakte bij «er meer PSV en het Duitse ■nalke'04 Naast Zijm werden tot nu nog vijf spelers gecontracteerd, der wie Zijms teamgenoot Bram srbus. Het eerste damesteam van tennis vereniging Deuce heeft dinsdag op de eigen banen in Den Burg het kampioenschap in de zomer- districtscompetitie NHN veroverd. De Texelaars speelden tegen de nummer 2 van de poule, Anna Paulowna. Terwijl een gelijkspel voldoende was om de titel binnen te halen, werd het zelfs een fraaie 4-2 overwinning. ondertussen de eerste set (3-6), maar wisten na een spannende strijd wei de tweede set te winnen (6-4). Bij het ingaan van de derde set had het kop pel Boeijen/Le Roux ook de tweede set gewonnen (6-2), waardoor het kampioenschap binnen was. Gevolg was dat Van de Sande en Brand hun wedstrijd uiterst ontspannen konden vervolgen. Dit resulteerde uiteindelijk ook bij hen in winst (7-5 in de derde Sieme Zijm, hier nog in het shirt van Sparta. "(Foto website Spuria) Op de website van Go Ahead Eagles is de komst van de oud-Texelaar met een kwinkslag bekendgemaakt' 'Sieme Zijm maakte overigens een curieus debuut in het betaalde voet bal namens AZ. Dat deed hij name lijk in de Adelaarshorst! Toen reeds bleek dat de linksbenige verdediger/ middenvelder het goed voor had met "Deventer", want bij een 1-1 stand in het nacompetitieduel GA Eagles-AZ miste hij koud in het veld een grote kans voor open goal voor AZ, vlak voor de B-side. GA Eagles zou uitein delijk met 3-1 winnen en in dat jaar het eredivisieschap handhaven Zijm speelde drie seizoenen bij AZ en verhuisde daarna naar FC Zwolle, waar hij twee succesvolle seizoenen doormaakte. Vervolgens ging hij op voorspraak van trainer Everse mee naar Sparta, waar hij drie jaar voet balde. Dat gebeurde aanvankelijk met horten en stoten, maar na de komst van trainer Rijkaard, een iaar geleden, leefde hij op. Sparta zakte na een aardige competitiestart steeds verder weg en degradeerde uiteindelijk, maar Zijm wist zich aar dig aan de malaise te onttrekken. Dat vond ook Rijkaard, die hem in 29 van de 34 wedstrijden liet meespelen. Wat de komende seizoenen hem zul len brengen, kan Zijm moeilijk in schatten. Voorlopig heeft hij andere zaken aan het hoofd. 'Ik heb net een appartement in Rotterdam gekocht Hoe dat moet, weet ik nog niet. Ik denk niet dat ik in Deventer ga wo nen. Misschien ga ik wel in een hotel logeren. Maar eerst ga Ik maar eens van mijn vakantie genieten.' De kampioenen van Deuce. Van links naar rechts: Janny Zutphi Brand, Alie Boeijen en Hennie van de Sande. Alie Boeijen en Yvonne Brand gingen als eersten de baan op. In de eerste set moest Boeijen haar meerdere er kennen in haar tegenstandster, maar in de tweede set kwam ze sterk te rug. Het was met voldoende voor de winst, waardoor het eerste punt naar Anna Paulowna ging. Toen ook Brand verloor, keek Deuce tegen een 2-0 achterstand aan en zag het er even somber uit. Janny Zutphen, die na lang blessureleed pas voor de derde keer weer de baan betrad, rekende echter op overtuigende wijze af met haar tegenstandster: 7-5 en 6-0. Ook Joke Ie Roux wist in een spannende partij de winst naar zich toe te halen; 6-1,7-5. Van de twee dubbelpartijen moest er toen nog één gewonnen worden. Alie Boeijen en Joke Ie Roux gingen voortvarend van start en al gauw wist dit geroutineerde koppel de eerste set te veroveren (6-3). Hennie van de Sande en Yvonne Brand verloren set), waardoor de eindstand 4-2 werd. Joke Ie Roux, Yvonne Het kampioenschap werd door de door Marleen Taat Administratie BV gesponsorde ploeg uitbundig ge vierd. De dames zijn als gevolg van de titel gepromoveerd en spelen vol gend seizoen in de eerste klasse van de districtscompetitie. Tien jonge deelnemers verschenen zondag op het zonovergoten cir cuit in Eierland aan de start van de eerste brommercross van de MAB. Het werd een succes. Op allerlei soorten brommers, sommige ge maakt van onderdelen uit meer dere exemplaren, werd hard en fa natiek gereden. Uiteindelijk toonde Wils Broersen zich de behendigste op het speciaal uitgezette par cours. De organisatie besloot na afloop dat de cross op zondag 30 juni een vervolg krijgt. Liefhebbers kunnen zich daarvoor nog opge ven. Na de finish van de brommerjeugd volgde de vierde motorcross van de MAB. Bij de jeugd veranderde in ver gelijking met de vorige cross weinig in de uitslagen. Martijn Eelman legde wederom beslag op de eerste plaats. Jurre Duin was oppermachtig in de klasse 65-85cc kleine wielen en greep de overwinning. De 80cc grote wielen en de 125 C kenden met 26 rijders weer het grootste startveld van de dag. De overwinning werd betwist door de gebroeders Sjoerd en Aart Mulder, die respectievelijk eerste en tweede werden. Pascal Veenstra ein digde na een val toch nog op de derde plaats De klasse 125 B was een geheel overkantse aangelegen heid, waarin Carl Hagenhoek met de eer streek. In de training had hij nog materiaal- pech, maar na enig sleutelwerk slaagde Ronald Zijm erin op tijd aan de start van wedstrijden in de klasse Super A te verschijnen. De tegenslag had geen effect op Zijm, die gerekend over twee manches de overwinning opstreek. De 'Liefhebbers', de laat ste klasse die aan de start verscheen, hadden het op de uitgereden baan erg zwaar. Dat bleek ook wel uit de talrijke valpartijen. Henri van Maldegem kwam de cross wel goed door en finishte als eerste. De vijfde clubwedstrijd van de MAB wordt op 30 juni verreden, opnieuw dus na de brommercross. Uitslagen Brommers: 1 .Wils Broersen; 2.Danny Plaatsman; 3.Roan Bergman. Jeugd: 1 .Martijn Eelman; 2.Denise Betsema; 3.Charu Gieles. 65-85cc kleine wie len; 1.Jurre Duin; 2.Frank Zwaan; 3.Derk Looyestein. 85cc grote wielen en 125 C: 1.Sjoerd Mulder: 2.Aart Mulder; 3.Pascal Veenstra. 125 B: I.Carl Hagenhoek; 2.Rick van Muyen; 3.Richard Kiefte. Super A: 1.Ronald Zijm; 2.Siem Hoensson, 3.Edwin Groen Liefhebbers: 1 .Henri van Maldegem; 2.Victor Kamminga; 3.Gerry Meereboer. Zwemmer Wouter Dogger heeft zich zaterdag bij limietwedstrijden in Drachten net niet kunnen plaat sen voor de Nederlandse kam pioenschappen. Op de 50 meter vrije slag bleef hij met zijn tijd van 25.93 seconden slechts driehon derdste boven de limiet. Mogelijk betracht de selectiecommissie clementie en mag hij alsnog mee doen. Dogger deed aan nog twee andere disciplines mee. De 50 meter vlinderslag legde hij af in een tijd van 31.62, over de 50 meter rugcrawl deed hij 29.51. Simone de Wit sleepte in Drachten twee prijzen in de wacht. De 50 me ter vlinderslag voltooide ze in 34.48, goed voor een tweede plaats. Op de 50 meter rugcrawl zwom ze in 34.14 naar een derde plaats. Op de 50 meter vrije slag werd ze vijfde in 30.19. Vol spanning aan de start van de eerste brommercross. De eenden van de vijver aan de Elemert worden tijdens de werk zaamheden op andere plaatsen ondergebracht. De zwarte een den (Kaapse eenden) zijn al gro tendeels verhuisd naar een eendenkweker in 't Zand. Andere eenden worden in Het Noorden of aan de Brink in De Koog ge plaatst en de ganzen gaan naar liefhebbers. Mogelijk gaan er nog twee eveneens naar de Brink. Na de herinrichting wil de ge meente het eendenbestand in de vijver wat meer in de hand gaan houden. 'Het is de bedoeling dat meer soorten, maar kleinere aan tallen terugkeren', zegt een woordvoerder van de gemeente. 'We hebben het liefst ook geen koppels meer, zodat je niet meer zoveel nesten met jonge eendjes krijgt. Het is nu soms te erg.' Wat voor soort nieuwe eenden terug keren, is nog niet helemaal dui delijk 'Dat is afhankelijk van wat er op de markt is, of er een rede lijke prijs voor wordt gevraagd of wat we kunnen ruilen met een kwekerEen eend met partij kroost in haar kielzog zorgt nog voor enkele hoofdbrekens. 'Zij laten zich met makkelijk vangen. Maar het is de bedoeling dat ook zij naar de Brink gaan.' De woordvoerder berekent dat er straks ongeveer twintig eenden zouden moeten zijn in de vijver. 'Maar er zijn altijd wilde eenden die er ook naartoe gaan. En er zijn mensen die er soms zelf jonge eendjes inzetten, maar daar zijn we niet zo blij mee.' 1) Vanaf volgende week wordt de vijver aan de Elemert leeggepompt, zodat 1800 ton vervuild slib kan worden weg gegraven uit de vijver. 2) De bestaande vijver wordt uitgebreid met twee al regelmatig natte plekken nabij het skatepark. 3) Rondom de vijver komen plasdrasoevers. Deze flauwe oevers lopen geleidelijk over in het water. De huidige beschoeiing verdwijnt. 4) Vanaf het Sportpark wordt een persleiding aangelegd naar de vijver, waardoor overtol lig water op de sportvelden naar de vijver kan worden afgevoerd. De leiding loopt vanaf de wielerbaan naar de vijver. Nabij de Thijsseschool komt het water uit de pers leiding in de vijver. 5) Via een bestaande afwatenng stroomt het water uit de vijver naar de Ferreversloot. waarna het in het polderwater opgaat. 6) De bomenrij langs de Emmalaan wordt deels gekapt, zodat een beter uitzicht op de vijver ontstaat 7) Langs de Elemert wordt een nieuw trottoir aangelegd 8) Via een nieuw bruggetje kunnen mensen straks vanaf het wandelpad doorsteken naar de dijk langs de ijsbaan. Het pad wordt opgehoogd, zodat het minder snel drassig kan worden. 9) De toegangen naar de hoofd- en achterin gang van het skatepark worden met stoep tegels verhard. De toegang naar de hoofdin gang wordt ook geschikt gemaakt voor hulpverleningsdiensten zoals de ambulance. 10) De ijsbaan. VRIJDAG 7 JUNI 2002 tender) van de vijver worden tijdens de werkzaamheden elders ondergebracht. Deze eend met kroost had zich tot gisteren nog niet n vangen. Het is de bedoeling dat zij met het nageslacht naar de Brink in De Koog wordt gebracht. (Foto Jeroen van Hattum) sen een sloot langs de wielerbaan le vijver worden in één klap twee erproblemen opgelost. Het re nter dat van de Hogeberg naar sportvelden vloeide, blijft niet ei op het sportpark, maar kan ito doorstromen naar de vijver, af daar gaat het naar de vloeistofdichte vaten afgevoerd naar stort 't Oost in Den Helder waar het wordt gezuiverd. Het slib is zwaar verontreinigd (categorie vier). Als de vijver is drooggemaakt, wordt de blubber met graafmachines weg ge graven. Het water wordt geloosd op het polderwater. Emmalaan wordt het wandelpad ver vangen door een stoep. Naar de hoofdingang en de achteringang van het skatepark worden met stoep tegels verharde paden aangelegd. 'Het pad naar de hoofdingang wordt zo gemaakt, dat hulpdiensten naar het park kunnen rijden', aldus de gemeentewoordvoerder De skatejongeren hadden eerder aange drongen op betere toegang naar het park Zij waren bang dat het skatepark slecht bereikbaar zou wor den door alle veranderingen. Aan het eiland in de vijver verandert niets. Tijdens de werkzaamheden wordt er overigens nog geen kunst werk van Jan Wolkers geplaatst. Vol gens de woordvoerder is dat nog met helemaal rond. De kosten van het project bedragen ongeveer 300.000 euro. Dat geld wordt bijeengebracht door de gemeente, het waterschap, het hoogheemraadschap en het rijk. Een medewerker van BK Ingenieurs bureau uit Velserbroek had woens dag veel bekijks toen hij bodem monsters nam op de dijk bij de haven van Oudeschild. Het betrof een zoge heten nulonderzoek, dat tot doel heeft de grond te controleren op de eventuele aanwezigheid van veront reiniging. Volgens de onderzoeker, die tot een diepte van vier meter monsters nam, betreft het een standaardprocedure. Daarmee wordt vooruitgelopen op de overdracht van de dijk van Rijkswaterstaat aan het hoogheemraadschap van Uit- waterende Sluizen, die ook de ove rige buitendijken op Texel in beheer heeft, (Foto Genard Timmerman) Innemersbedrijf De Vries Van (wiel start volgende week met J leegpompen van de vijver aan f Elemert om de 1800 kuub ver fde slib te verwijderen. Het be- lf is inmiddels begonnen met het fatsen van hekken langs de Imert. Na het weghalen van het 1 begint de herinrichting van de Ier en het omliggende park. loevers van de vijver worden on tlanden genomen, twee natte ïken in het park worden bij de vij- Igetrokken en er komt een pers ing tussen het sportpark en de Ier, zodat het overtollige water op 1 sportvelden naar de vijver kan Imen. Het park zelf wordt weer les gemaakt en de paden worden ïeknapt en uitgebreid, zodat men- T makkelijker een rond|e kunnen jidelen. 'Dat was een verzoek van tmwonenden', vertelt een woord- irder van de gemeente. 1 opknappen van de vijver is een ferdeel van het Masterplan Water. I het leggen van de persleiding Ferreversloot. waarna het in het polderwater terechtkomt. In de vijver ontstaat door de aanvoer van het sportparkwater meer stroming, waar door het water schoner wordt. Het water in de eendenvijver is nu stil staand Alleen vanuit de lucht wordt regenwater aangevoerd De pers leiding mondt straks uit in het hoekje van de vijver nabil de Thijsseschool. De leiding wordt deels met boor technieken zo'n tachtig centimeter onder de grond aangebracht. De Emmalaan hoeft niet opengebroken te worden. Vanaf het voetbalveld wordt langs de tennisbanen wel een sleuf gegraven om de leiding aan te leggen. 'Bij de sportvelden gaan we straks een greppel bemalen. Daar mee zorgen we ervoor dat de water stand in de greppel onder het grondwaterpeil blijft, waardoor het kwelwater richting de greppel kan lopen en in de vijver kan stromen.' De beschoeiing langs de oevers wordt vervangen door flauwe oevers (plasdrasoevers) die geleidelijk over gaan in het water. De ongeveer één meter diepe vijver wordt uitgebreid met twee al vaak natte plekken nabij het skatepark. 'We hebben ervoor gekozen om die plekken te accepte ren. Er worden ook plasdrasoevers omheen gemaakt, zodat ze een ge heel worden met de vijver.' De bomenrij van het park langs de Emmalaan wordt flink gesnoeid, zo dat een beter uitzicht ontstaat rich ting de vijver. Een paar bomen die op de toekomstige plasdrasoever staan, worden eveneens gesnoeid. In het park zelf heeft alleen onderhoud plaats. Er wordt geen nieuwe vege tatie bij geplant. De paden worden wat opgehoogd, zodat ze minder snel drassig kunnen worden. Halverwege het pad tussen de Elemert en de Emmalaan wordt een nieuw bruggetje aangelegd, zodat mensen vanuit het park naar de dijk rond de ijsbaan kunnen lopen. Vanaf de vijver tot aan de kruising Elemert/ Slib Het slib, dat met een te hoge concen tratie zink is vervuild, wordt in

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 7