Kantoor 'finishing touch' Waddenhaven Texel 6 im U ooral niet Surfmarathon mondt uit in slijtageslag pi Autosloperij als decor circus Jozefschool Aanbod schouwburgreizen seizoen 2002-'03 .TEXELSE COURANT Dressuur IjTE m Slim de natuur in... gezond er weer uit! Laat pakken door'n teek. Info: 0900-2100022 Baasje vermist Slagbaltoernooi basisonderwijs Rommelmarkt in Den Hoorn Oefeningen Vliehors Acht markten in Den Hoorn Tenniscompetiti Wandelronde om Texel Helft deelnemersveld haalt finish niet DINSDAG 18 JUNI 2002 Het nieuwe havenkantoor op de rand van de passantenhaven werd maandag officieel in gebruik genomen. (Foto Gerant Timmerman De indrukwekkende hal in het nieuwe kantoor van de Stichting Passantenhaven Texel (SPT) oogt nog wat leeg, maar heel geschikt om in de komende jaren uit te groeien tot een veelzijdig en aan trekkelijk nautisch centrum met een fraai uitzicht op de haven. Die werd gisteren door gedeputeerde Bob Verburg omgedoopt tot Waddenhaven Texel, volgens SPT- voorzitter Jook Nauta het toekom stig kroonjuweel van de provincie. Met het kantoor op het voormalige pompstation aan de rand van het oude koelwaterbassin hebben de watersporters zich er niet met een Jantie van Leiden afgemaakt. Op de bouwplek die op de betonnen funde ring vrij kwam, verrees iets bijzon- ders. Het begon met een programma van eisen waaraan het nieuwe haven kantoor zou moeten voldoen Drie ar chitecten werden uitgedaagd om een fraai en doelmatig ontwerp te maken. De keus viel op Texelaar Ronno Honmgh, vooral vanwege de eigen tijdse nautische uitstraling (het gol vende dak) van zijn ontwerp. Hij be nutte de hele fundenng, waardoor het gebouw royale afmetingen kreeg Het is dan ook de bedoeling dat het ge bouw niet alleen functioneel is voor de pleziervaarders, maar ook aan trekkelijk voor ovenge bezoekers van de haven. Op de begane grond be vinden zich het havenkantoor, de wasserette en sanitaire voorzienin gen, die ook voor mmder-validen toe gankelijk zijn. De grote centrale hal en de bovenverdieping zijn bestemd voor recreatieve en nuttige voorzie ningen voor jong en oud. De boven verdieping biedt een fraai uitzicht op de haven, waarvan ook kan worden genoten op het royale balkon. Prak tisch is dat de pleziervaarders voortaan met een PIN-pas kunnen afrekenen, via een computergestuurd liggeldbetaalsysteem. Ook voor elektra, water en douches zijn geen munten meer nodig, maar kan met een elektronische sleutel (SEP-key) worden afgerekend. Nu het kantoor klaar is, wordt ook de tweede fase uitgevoerd Er komen diverse voorzieningen die de aantrek kelijkheid moeten verhogen, zoals een (waterjspeelgebied Ook worden de terrassen van havenpaviljoen De Verrekieker uitgebreid. Bij de water sporters leeft de wens dat de als hin derlijk ervaren vier windturbines zo spoedig mogelijk verdwijnen. Inmid dels heeft de gemeente een bouw- vraag voor twee nieuwe windmolens die de oude moeten vervangen in behandeling genomen. Gisteren kon niet worden achterhaald waar deze komen te staan. Het is de bedoeling dat het aantal passantenschepen van rond de 16.000 per jaar groeit naar 20.000. Gezien de toenemende belangstel ling voor watersport rond het IJsselmeer en de nog relatieve onbe kendheid met de Waddenzee moet deze groei volgens de SPT haalbaar zijn. 'Het ruime zoute water van het westelijke Waddengebied is een vaargebied met een unieke sfeer, een enorme ruimte en een overweldi gende rust. De Rede van Texel en Waddenhaven Texel zijn voor ieder een met een beetje nautische kennis een fantastische bestemming. Dicht bij genoeg voor een weekend, maar met een ver-weg-gevoel van een week', vond Jook Nauta, die in aan wezigheid van gedeputeerde Bob Verburg (Economie, Landbouw en Europa) nadrukkelijk om (financiële) steun pleitte voor de tweede fase van de haveninrichting. De plannen spra ken watersportliefhebber Verburg aan. Hij pleitte voor een combinatie van de plannen voor herstructurering van het achterliggende bedrijven terrein, waarvoor ook aanvullende gelden nodig zijn. 'Texel wil hiermee twee vliegen in één klap slaan. Par keren verbannen uit de haven en ach ter de dijk een bedrijfsverzamel gebouw met parkeerdek neerzetten, met woningen die uitkijken over de Waddenzee Dat is pas echt dubbel grondgebruik.' Verburg zegde toe de aanvraag op te nemen in een verzoek om subsidie aan het Rijk. Door het beeldmerk Waddenhaven Texel te onthullen, nam Verburg het haven kantoor officieel in gebruik. Gea de Ridder behaalde zaterdag bij de dressuurwedstrijd in ruitercentrum Nieuw Bronrif twee winstpunten in de klasse M2 en mag de volgende keer starten in klasse Z. Ook onder de andere deelnemers werden behoor lijk wat winstpunten uitgedeeld. De volgende wedstrijd op Nieuw Bornrif vindt plaats op 5 juli, deelnemers wordt verzocht zich tijdig op te ge ven. Uitslag: B-pony's eerste proef Myrthe Ellen met Hun- ter 156; tweede proef; Myrthe Ellen met Hun- ter. 157. L1-pony's eerste proet: Hauiien» Star met Spotlight 165; tweede proef p) van der Star met Spotlight 150 L2-porty) ste proef Liselotte Schoo met Roxanr* tweede proef; Liselotte Schoo met Rgi 162. M1-pony's eerste proef. Leonievans met Echika. 150; tweede proef: Leon* Schaik met Echika, 145 B-paarden Wer*j Elk met Nero. 145. 11 -paarden eerste; Birgit Sassenburg met Knsian, 156. t* proef Birgit Sassenburg met Krisian, 15- paarden eerste proef Annemarie van de met Pnde Silvan. 164 winstpunt voorR Wetsteen (163). tweede proef Annemar der Linde met Pride Silvan. 160 Mi-pa eerste proef Andrea Kei]ser met Garantijt tweede proef: Andrea Kei|ser met Gan 155. M2-paarden eerste proef: Gea defl met Nando 167, tweede proef Gea de R met Nando, 163. Dat een autosloperij zich ook voor heel andere doeleinden leent, bleek vrijdag toen de Jozefschool voor het schoolreisje van de laagste groepen een compleet circus had ingericht op het terrein aan de Ruigendijk. Eigen lijk was het de bedoeling in de Den nen neer te strijken, maar het bleek een hele toer om aan een aggregaat en andere apparatuur te komen. Toen de leiding beheerders Carla Spigt en Hielke Banning belde met de vraag of zij deze spullen hadden, boden die spontaan een grasveld tegen de dui nen, op steenworp afstand van de sloperij, aan. Met strobalen werd een circusring gemaakt, er kwam een kraam met popcorn en suikers pinnen, Bruining vulde met gas bal lonnen en er stond een stand waar de kinderen tot clowns werden ge schminkt. Arie Kikkert van de Jan Plezier reed de hele morgen belange loos rondjes door de duinen. De au to's op de achtergrond zijn overigens niet voor de sloop, maar behoren tot de bedrijfsvoorraad van de onderne ming. (Foto Gerant Timmerman) Bij voldoende belangstelling (75 per sonen) laat TESO voor de volgende voorstellingen in schouwburg De Kampanje in Den Helder een extra boot varen. Kaartjes dienen vóór 15 juli te worden gereserveerd bij de Welzijnsstichting Texel, postbus 143, 1790 AC te Den Burg, fax 314300, e- mail: welzijnsstichting@hotmail.com. Zo spoedig mogelijk wordt bericht of voor de gekozen voorstellingen een extra boot vaart. Als dat niet het ge val is, vervalt de reservering. Tenzij anders is vermeld, beginnen alle voorstellingen om 20.15 uur. Dit jaar zijn ook matinees toegevoegd, waar voor het minimumaantal bezoekers uiteraard niet van toepassing is. De genoemde entreeprijzen kunnen iets afwijken in verband met de toege kende plaatsen. Bezoekers met een CJP of Pas65 krijgen gemiddeld tien tot vijftien procent korting. Er kan gekozen worden uit de vol gende, chronologisch gerangschikte, voorstellingen: Avondvoorstellingen waarvoor even tueel een extra boot vaart: Donderdag 10 oktober: De Koop man van Venetië, uitgevoerd door de William Shakespeare toneelgroep Amsterdam (met o.a. Adelheid Roosen). In deze eigentijdse bewer king van deze klassieke komedie, on der regie van Ola Mafaalari, staan liefde, vnendschap en meedogenloze haat centraal. Entree €14,- Zondag 13 oktober: Carmina Burana, uitgevoerd door het Natio naal Filharmonisch Orkest en Koor van Moldavië. De teksten van dit stuk bestaan uit in 1803 ontdekte teksten van middeleeuwse rondreizende monniken en studenten, en gaan over het genot van de liefde, drank en zwerversleven. De muziek is van de Duitse componist Carl Orff. Entree: €24,- Zaterdag 19 oktober: Liesbeth List, van Shaffy tot Piaf. In dit jubileum concert wordt met liedjes, conferen ces en historisch beeldmateriaal een beeld geschetst van de loopbaan van deze fenomenale zangeres. Begeleid door een vierkoppige band wordt een ode gebracht aan Jacques Brei, Frank Boeijen, Edith Piaf en Ramses Shaffy. Entree €19,-. Zondag 27 oktober: Sissy, door de Operettenbühn Wien. Een onverval ste Weense operette van Fritz Kreijsler over de romantische ge schiedenis van de jonge keizer die verliefd wordt op de beeldschone hertogsdochter Sissy. Entree: €24,- Woensdag 11 december: Marc- Marie Huijbregts: Winnaar van het Camerettenfestival en van de Pall- Mallexportprijs. In deze voorstelling wordt gezongen, gespeeld, geïmpro viseerd, de waarheid verteld en ge logen, maar dat wordt eerlijk verteld. Entree: €15,-. Zaterdag 14 december: 't Schaep met de 5 Pooten: Met als basis de succesvolle gelijknamige televisie serie treedt een nieuwe lichting ar tiesten (waaronder Marian Luijf en Rob van de Meeberg) in de voetspo ren van Adèle Bloemendaal, Piet Romer en Leen Jongewaard. Entree: €23,-. Zaterdag 4 januari: Copacabana: een opwindende musical gebaseerd op de gelijknamige hit van Barry Manilow, met onder meer Danny de Munk Entree: €31,50. Donderdag 20 februari: La Traviata, door de Roemeense Staatsopera Timisoara. Al sinds 1854 is dit mees terwerk van Verdi één van de meest populaire opera's van de wereld. En tree: €21,-. Vrijdag 21 februari: Festen door to neelgroep De Ploeg (met Peter Heer schop, Viggo Waas, Han en Piet Romer). Een gezellig bedoelde familiereünie mondt uit in de meest dramatische onthullingen. Entree: €20,- Donderdag 27 februari: Plien en Bianca: de dames, die inmiddels de gebreide truien en laarzen uit het televisieprgramma 'Zaai'achter zich gelaten hebben, nemen de bezoeker mee naar de Afrikaanse krater 'Ngorongoro', waar een mysterieus hotel bijzondere gasten herbergt. Entree: €17,- Zaterdag 1 maart: Spirit of Dance 'One World': Eén van de meest suc cesvolle theatershows van dit mo ment, waarbij de krachtige Ierse ener gie op meesterlijke wijze verweven wordt met de krachten van de flamenco, salsa, tango, tap- en ballroomdans. Entree: €35,-. Woensdag 5 maart: Karin Bloemen Cor Bakker (de diva en de divan): De indringende stem van Karin Bloe men en het rake spel van Cor Bakker zorgen samen voor een geweldige show. Entree: €22,-. Zaterdag 8 maart: Twarres theater tour. In deze theatertour worden de liedjes van deze band in een meer akoestisch jasje gestoken. Een twee stemmig, innemend en intiem con cert. Entree: 20,- Vrijdag 11 april: Jesus Christ Superstar, de beroemde rockopera van Tim Rice en Andrew Lloyd Webber: een enerverende, dramati sche en muzikale gebeurtenis. En tree: €29,-. Donderdag 15 mei: Robert Long. Met zijn nieuwe programma 'Brand!' keert Long terug naar de wortels van de kleinkunst, waar de teksten en muziek centraal staan. Entree: €19,- Donderdag 5 juni: de Vagina Mono logen: misschien wel het meest be sproken stuk van de laatste tijd. Ge baseerd op tweehonderd interviews bestaat het stuk uit tien monologen, gespeeld door een wisselende cast van drie vrouwen. Aanvang 20.30 uur. Entree: €17.-. Zaterdag 14 juni: Frank Groothof. Samen met het Charivari Trio speelt Groothof voor iedereen vanaf zeven jaar het Gilgamesh-epos, over de strijd tus sen koning Uruk en de door de Go den gestuurde wildeman Enkidu. Tij dens de voorstelling wordt muziek uit verschillende culturen gespeeld. (N.B..: aanvangtijd 19.00 uur, men kan met de reguliere bootdienst te rug naar Texel). Entree: €11,-. Matinees, waarvoor geen extra boot hoeft te varen: Woensdag 16 oktober: Alladin, de musical. Een familiemusical met Babette van Veen en Hakim. Aan vang: 14.00 uur. Entree: €29,-; kinde ren alle rangen €25,-. Vergeet met het aantal kinderkaarten te vermelden. Vrijdag 18 oktober: Nijntje de mu sical. Gebaseerd op de geliefde boekjes van Dick Bruna wordt de fa milie Pluis tot leven gewekt De kinde ren kunnen meezingen, rijmen, kijken en genieten. Vanaf 3 jaar. Aanvang: 14.00 en 16.00 uur (voorkeur graag aangeven). Entree: €12,50. Zondag 8 december: Fire of dance. Wegens groot succes herhaald. Een weergaloze tap- en dansshow. Aan vang 16.00 uur. Entree €29,- Zondag 22 december, Doornroosje en de Knappe Kikker (met Marmx Kappers, Dominique van Vliet en Juan Wells). Een spannend en hilarisch sprookje vol popmuziek ge speeld door een zevenkoppige band. Voor iedereen vanaf vier jaar. Aan vang: 14.30 uur, Entree: €12.-; kinde ren alle rangen €9,-. Vergeet niet het aantal kinderkaarten te vermelden. Dinsdag 25 februari: Kabouter Plop: Kabouter Plop komt met zijn vrienden Lui, Klus en Kwebbel naar de Kampanje met een spiksplinternieuwe show vol leuke liedjes, mooie kostuums en een schit terend decor. Aanvang 13.00 en 16.00 uur (voorkeur graag aangeven) Entree: €13,50. Zondag 9 maart: Het land van Ooit. Een vrolijke kindervoorstelling voor kinderen van 3 tot 8 jaar. Er wordt gezongen, gedanst en veel gelachen, en voor de ouders geldt: 'Kinderen zijn de baasl'Aanvang: 14.30 uur. Entree: €11,-; kinderen €10,-.Vergeet niet het aantal kinderkaarten te ver melden. Zondag 18 mei, De Tovenaar van Oz. Een sprookjesmusical van de Stichting Jeugd Musical Amsterdam, over het meisje Dorothy dat droomt van een sprookjesland. Met een vo- gel-verschrikker zonder verstand, een blikken man zonder hart en een leeuw zonder moed. Aanvang: 14.30 uur, entree: €15,-; kinderen alle rangen €11,50. Vergeet niet het aantal kinderkaarten te ver melden. Jutter. Het is de nieuwe of tijdelijke naam van het hondje dat Leome Hovestad vrijdagavond aantrof in de Slufter. 'Het beestje liep los en er was in geen velden of wegen een baasje te bekennen. Het hondje reageerde aanvankelijk wat schichtig, maar in middels zijn we echte maatjes gewor den. Het is een leuke, kleine zwarte hond. Maar ik kan hem niet houden, want ben allergisch voor honden met lange haren. Ik hoop dat het baasje zich snel meldt.' Hovestad is bereik baar onder telefoonnummer 311607. Op het schoollandje in Oosterend en de speelweide aan de Emmalaan wordt woensdag en donderdag het slagbaltoernooi van de basisscholen gehouden. Woensdag spelen De Ak ker, de Daalderschool, de Strijbosschool, het Durperhonk en De Wereld in Oosterend, donderdag de overige scholen in Den Burg. Eerst wordt een halve competitie gespeeld, waarna kruis- en plaatsings wedstrijden volgen De wedstrijden beginnen op beide dagen om 9.30 uur. De prijsuitreiking wordt woens dag verwacht om 13.15 uur, donder dag om 14.45 uur. Deelnemers die nen zelf eten mee te brengen, voor drinken wordt gezorgd. Het terrein van Axel Lap aan de Witte- weg in Den Hoorn biedt zaterdag van 9 00 tot 14.00 uur opnieuw onderdak aan een grote rommelmarkt. Naast talloze gebruikte spullen op een breed gebied zijn er verse oliebollen verkrijgbaar. In één van de schuren is een zitje ingericht, waar de marktgangers onder het genot van een kopje koffie en een praatje wat kunnen bijkomen. De opbrengst komt ten bate van de restauratie van het Hoornder kerkje, dat onlangs werd voorzien van nieuwe dakleien. Het Cavalerie Schietkamp De Vliehors op Vlieland heeft plannen voor schietoefeningen in de weken 36 (2-6 september), 41 (7-11 okto ber), 42 (14-18 oktober), 43 (21-25 oktober) en 45 (4-8 november). Tel kens wordt begonnen op dinsdag om 8.00 uur. Het schieten duurt tot uiter lijk 23.00 uur. De vrijdag geldt als reservedag; meestal wordt er dan niet geschoten. Het Cavalerie Schiet kamp is bereikbaar via telefoon 0562- 452511, bij geen gehoor 52515. De Stichting Hoornder Donderd organiseert dit jaar acht markten worden van 4 juli tot en met 22 gustus wekelijks gehouden, uiter op donderdag. Er is steeds een der thema. De eerste staat vol traditie in het teken van de Tei kampioenschappen schapenscl en -melken. De themamarkt tx om 19.00 uur, vanaf 14.00 uur# op het pleintje voor Goénga eni Herenstraat een warenmarkt gel den, volgens de organisatie de g: ste van Texel. Uitslagen: Deuce A3-Deuce A1 Deuce B1-Heri Hodie Deuce C1 -Oosterend C1 Oosterend C2-Deuce C2 Hen Hodie B3-Oosterend B1 Eindstanden: Poule Al1 Deuce A3; 2. HeriH A13. Deuce A1Poule A2: 1 Hodie BI; 2. Hen Hodie A2; 3.0 A2. Poule BI 1. Heri Hodie 6 Deuce B1; 3, Heri Hodie B4. B2: 1. Oosterend B1; 2. Heri I B2; 3. Heri Hodie B3. Poule C Heri Hodie C12. Oosterend C Deuce C3. Poule C2: 1Ooste C2; 2. Oosterend C3; 3. Deuce Voor de 32ste keer wordt zaterd juni de wandelronde om Texel g. den, georganiseerd door WSI Gouden Boltje. De start vindt; bij het wachtlokaal van TESO Horntje. Deelnemers kunnen vj ken van 6.30 uur tot en met c komst van de eerste boot vani Helder. Omdat er op zaterda bus rijdt naar de boot van 6.00 uur, dienen deelnemers voor vervoer te zorgen. Deelnam €6,50. Voor meer infon www.hetgoudenboltje.nl. Slechts 17 deelnemers haalden de finish van de surfmarathon Den Helder-Cocksdorp vice versa, die zondag werd gehouden. De om standigheden waaronder de 35 deelnemers vertrokken - regen en harde wind - eisten onderweg veel slachtoffers. Winnaar werd Ron Ruiter, snelste Texelaar was Adriaan van Rijsselberghe, tevens winnaar bij de jeugd. De zeilmarathon begon voor Texelaars Ron Broersma, Klaas Jan van der Vis en Gert Jan de Wit al op Texel. Het trio steekt traditioneel per surfplank over naar Den Helder, om zich twee bootreizen en de bijgaande kosten te besparen. Maar door te genstroom en ongunstige wind kostte de oversteek veel meer tijd en energie dan verwacht. Pas na ander half uur arriveerden ze in Den Helder, net op tijd om om 10.45 uur van start te kunnen gaan. Dat bleek voor Broersma en Van der Vis teveel van het goede. Waar De Wit doorzette, haakten zijn twee kompanen kort na de start af. Met de wind in de rug ging de tocht naar Texel in vogelvlucht. Nadat hij de VC-boei had gerond, zette Adri Keet uit Oostzaan na één uur en elf minuten als snelste voet aan wal bij Dijkmanshuizen, met in zijn kielzog Ron Ruiter uit Heerhugowaard. Het surfstrandje is traditioneel een rustpunt voor de plankzeilers, vanwaar de tweede manche, de terugreis naar Den Hel der. wordt gestart. Maar al kort nadat de surfers waren vertrokken, keerden de eersten al weer terug. Voorbij de luwte van de dijk stond op de Wad denzee een dikke bries, omstandig heden die voor menig zeiler te zwaar bleken. Velen hadden bij de start voor te grote zeilen gekozen. Dat gaf met de wind in de rug voordeel, maar maakte het kruisen tegen de wind in tot een loodzware opgave. Uiteinde lijk bleek Ron Ruiter het best in vorm, op de voet gevolgd door Adri Keet en Peter Heide. Ook elke week a Adriaan van Rijsselberghe bleë voldoende conditie te bescl» evenals Evert Monsma, die als eindigde en tweede bij de i werd. Gert Jan de Wit zette als a tiende voet aan wal in Den Hel Dat plankzeilers ook goed Ie fietsen, bewees Jos de Kruyf. deelnemer uit Maarssen beslo het laatste moment toch niet va te gaan. Probleem was dat h wist waar hij zich in Den Helden afmelden, wat tot vermissing kunnen leiden en een grote: actie. Om dat te voorkomen n de veerboot, huurde een fie Heijne en fietste langs de dijk na surfstrandje, om zich bij organ Wieb van den Berg en de zijner melden. De wat teleurstellende opkom andere edities schreven zich 50! deelnemers in) was voor de o serende Windsurfclub Texel w leurstellend. 'Want in surfkr staat de marathon bekend topevenement', aldus Van den De 35 deelnemers waren er ons net zoveel als het aantal vrijwil x - Deelnemers aan de surfmarathon zochten op de terugweg de luwte van de dijk op.

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 6