'Toekomstmuziek' in Country Festival Rode zeehond Agenda T E X E LS E ^COU RANT Diploma-uitreiking Bijeenkomst over borstvoeding Midzomergala Porsche-rijders Orchideeën Blik vanger teso Cabaret-cafi sluit seizoen TEXELSE 2 COURANT Medische Post open vanaf juli «tocfe' £.-w- Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Redactie: Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Buiten werktijd: Harry de Graaf Telefoon 31 72 66 of 06 - 53 73 33 82 Advertenties en abonnementen: Spmbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail mfo@lenrnl Op al onze aavortentiecontracten en aanbiedingen daartoe zi|n van toepassing do Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA. gevestigd ie Amsterdam, zoals gedeponeerd t>i de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam onder nummer 41198699 Een e«emplaar van de Regelen voor het Advertentie-wezen wordt op uw verzoek kosteloos tcegozonden Abonnementsprijzen 2002: Per half |aar 29,80 Per jaar 59,60 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. sode 2 (15.30 uur), About a Boy (aanvang 20 00) en All G InDaHouse (20.30 uur) Dinsdag 25 juni: Op de wielerbaan aan de Haffelderweg begint om 19.00 uur een criteriumwedstri|d van de Wielervereniging Texel De raadscommissie Grondgebied houdt een extra vergadering over het beleid ten aanzien van toeris tische slaapplaatsen. Locatie is het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. In het Eierlandsche Huis begint om 20.00 uur een klaverjasavond. Deel name kost 1,50 euro per persoon. In de hervormde kerk van Oude- schild begint om 20.15 uur een con cert met sopraan Maja Roodveldt en harpiste Kerstin Scholten. De toegang is gratis; na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien About a Boy (aanvang 20.00 uur) en Ali G InDaHouse (20.30 uur). Woensdag 26 juni: In dorpshuis De Biienkorf aan de Mulderstraat in Oosterend begint om 19.30 uur een bridgedrive. De kosten zijn EUR2.50 per persoon. Opgave via de familie Koot, tel 318283. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelmmalaan in Den Burg be gint om 20.00 uur een presentatie van de popschool van de Muziek- en Dansschool. Opgetreden wordt door vier bands, de toegang is gra tis. Als officieuze opening van de 400ste verjaardag van dorp spelen inwoners van Oudeschild het havenspel 'Ut fóóraffie'. Aanvang 19.00 uur. In Cinema Texel draaien Ice Age (aanvang 13.30 uur), Scooby-Doo (14.00 en 16.00 uur), Star Wars epi- In de Burgemeester de Koninghal be gint vrijdag om 20.00 uur de diploma uitreiking van OSG De Hogeberg. Het programma van de avond, dat een feestelijk karakter draagt, duurt tot ongeveer 22.30 uur. Medewerker Marije Heilager van de internationale organisatie La Lèche League (LLL) komt woensdag 3 juli naar Oosterend, voor een bijeen komst over het voorkomen en oplos sen van problemen bij het geven van borstvoeding. De bijeenkomst is be doeld voor iedereen die bij dit onder werp betrokken is: zwangeren, moe ders, en mensen uit de gezondheidszorg. Ook baby's zijn welkom. De aanwezigen krijgen ruim de tijd voor het stellen van vragen en het uitwisselen van ervaringen. De kosten voor deelname bedragen €3,- donateurs van LLL betalen €2,-. In verband met het geringe aantal be schikbare plaatsen is vooraf opge ven noodzakelijk. Dit kan bij Nisheeta Barnard, tel. 318644. Een lange rij geparkeerde sport auto's van het befaamde merk Porsche voor hotel Greenside in De Koog. Dat riep vragen op bij voorbijgangers. Hadden coureurs een congres op Texel? Of was er een eilandelijke wegrace in voor bereiding? De eigenaars van de wagens konden ons snel uit de droom helpen. De Porsche Club Holland was op Texel voor een ge zellige samenkomst die de naam midzomergala had gekregen. De uit diverse plaatsen in het land Donderdag 27 juni: Vijftigplussers zijn van 10.00 tot 12.00 uur welkom in zwembad Molenkoog voor een gratis zwem- ochtend. Vandaag, morgen en ovenmorgen viert Oudeschild het 400-|arig be staan. Op het programma staan tal van activiteiten. De officiële opening vindt om 13.55 uur plaats op de om loop van molen de Traanroeier. Van 14.00 tot 17.00 uur zijn er demon stratie van oude beroepen en am bachten in de De Ruyterstraat. Om 20.00 uur begint een reünie in dorpshuis 't Skiltje voor inwoners en oud-inwoners. In de hervormde kerk van De Cocksdorp wordt handwerk ver kocht ten bate van de restauratie. Om 19.30 uur begint in dorpshuis De Hof in De Koog een recreatieve bridgeavond. Kosten EUR2,50euro per persoon, inlichtingen H. Veenema, tel. 317489. Om 20.00 uur begint in Bethel in Zuid-Eierland een open klaverjas- drive. Deelname kost EUR1.50 per persoon. In Cinema Texel draaien About a boy (aanvang 19.00 en 21.30 uur), Scooby-Doo (19.00 uur) en All G InDaHouse (21.45 uur). Vrijdag 28 juni: Oudeschild zet de vieringen voort rond het 400-jarig bestaan. Met vanaf 8.30 uur een programma voor de leerlingen van de basisschool en vanaf 14.00 uur de opvoering van een historisch spel bij de Wezen- putten, een demonstratie oude dan sen bij het havenkantoor en wed strijden vaten roeien vanaf de dijk. Vanaf 19.00 uur een historische maaltijd voor bewoners rond de molen en een toneelstuk van Nieuw Radiopresentator John Jansen van Galen heeft iets met Texel. Zondagavond besteedde hij in het begin van het radiopro gramma Met het Oog op Morgen (Radio 1 "en 2)' in Körte tijd 'op nieuw aandacht aan het eiland. Dit keer had Jansen van Galen zich naar ëigèn zeggen laten ver leiden door een folder van de VW waarin werd vermeld dat de orchideeën in het wild bloeien. Na lang zoeken had hij er einde lijk een paar gevonden. 'Tien orchissen. Ondertussen hadden we wel heel veel Engels gras en lamsoor gezien.' De orchideeen konden daarom wat hem betrof terecht 'verborgen verleiders' worden genoemd. Eind april ver haalde Jansen van Galen in Het Oog op Morgen al over een extra toeslag die hij had moeten beta len voor een kort verblijf op Texel. afkomstige rijders hadden zich zaterdagochtend met 23 wagens ver zameld bij café 'Riche' in Zandvoort en maakten vanaf dit punt een puzzelrit die via een tussenstop in Bergen naar Texel voerde. Daar na men de rijders hun intrek in hotel Greenside, waar ze tot twee uur 's nachts genoten van een uitgebreide borrel en galadiner met muziek van Memory Five. Dat de in 1956 opge richte Porsche Club Holland Texel als locatie van het midzomergala had gekozen kwam omdat de vice-voor- zitter, binnenhuisarchitect Pieter Beermann, regelmatig voor zaken op het eiland komt. De rijders, die zon dag of maandag weer huiswaarts keerden, waren unaniem enthousiast Vandaag geen plastic zak met bo terhammen en de waarschuwing niet te laat thuis te zijn, want tante Alie komt eten. En je weet als tante Alie komt. Nee vandaag niet naar Hoofddorp of zoiets, om daar onder de neonbuis en het scherm de ge wenste opgelegde taken uit te voe ren. Vandaag gaat pa uit met zijn collega's. Van zijn werk wel te ver staan En wat dan wel. Naar Texel, zo'n eiland, het eerste, het meest dichtbije, het makkelijkst te berei ken. Een klein avontuur, even weg van alles. Mogelijk is het leuk. Al hoewel een vrije dag zomaar ook lonkte. Toch maar mee. schouders eronder, een beetje teambuilding kan nooit kwaad. Goeie koffie op de boot en een stevige gevulde koek, collega Huibrechts oogt vrolijk. Er worden zelfs grappen gemaakt, wie weet wordt het een vrolijke dag met goede maaltijd na. nu eens niet bij moeder de vrouw, nee collega's onder elkaar. Beetje wandelgangen- politiek. zo'n dag kan zelfs rendabel zijn, in ieder geval sleurdoorbre- kend. Witte Zeehond, heet zo'n boot die langs de robben vaart, mooi schip, vele versnaperingen aan boord, aar dig weertje, aardig zeetje, goeie ruimte om wat rond te lopen, zelfs af te zonderen en dan vliegt er iets in de fik. Potverdrie wat een sores. In één klap is alles anders. Witte Zeehond wordt rode zeehond, geen doden godzijdank. Wel onbehagen, schrik en de burgermoeder als troostmoeder. Allemachtig wat een dag. Zo beleef je nog eens wat. Maar dit wens je niemand toe, wat een ellende De schade gaat een bult geld kosten, wordt er gezegd- Gauw weer terug naar de Haarlemmermeer, zo'n dagje kan helemaal fout aflopen, dat zie je maar weer. Zo gaat het leven nu altijd. Neem dat gezeul met die antennemast. Heb je de bezwaren als omwonen den net doorstaan, verzinnen ze weer een andere plek. Je bent je leven gewoon nooit zeker en dat moet je nou maar eens weten. Neem het zoals het gaat, buig mee met de wind en pluk de vreugde voor elke dag, want morgen kan al les anders zijn. Als kinderen aten wij eerst ons ei op bij het ontbijt, want misschien kwam er brand en als er brand zou komen, dan hadden we in ieder geval dat ei op. Wat neem je mee als je huis in de fik vliegt, wat red je het eerst? Rare vraag. Maar we stellen die vraag heel vaak. Wat is van belang op het scherp van de snede? Het eigen en andermans vege lijf. wat foto's, het lievelings beest van je kind Dan val je stil.Want eigenli|k doet niets er ver der toe. Je moet met te veel nadenken, zuchtte mijn vader altijd Jullie ma ken jezelf ziek met al dat gedenk. gewoel, gewroet, geanalyseer. Nie mand weet hoe de dag van vandaag zal eindigen, zo die al eindigt. Het geluk bestaat bij momenten. Meestal totaal onverwacht, uit een hoek die je met verwacht. Gun de wind het vrije spel en geef je er aan over. De knipoog van mijn broer zal ik nooit vergeten. Onze plannen waren woordeloos. Gun de wind het vrije spel en geef je er aan over.We fluis terden die zin in eikaars oren toen we de trap opliepen. 'Morgen spij belen we', zei mijn broer. 'We gaan de hele dag naar de kermis, naar het strand, of naar het zwembad of... We zien wel.' Schijnheilig fietsen we de straat uit de volgende dag. Mijn vader bromde een groet vanachter de krant. Wij gniffelden. We belden zelf de school en meldden ons ziek. We reden naar de stad, we zagen twee films, we aten taart en hamburgers endronken teveel appelsap. Misse lijk maar voldaan keerden we huis waarts. Natuurlijk waren we gesnapt en verraden door onze zusjes. 'Lie gen en bedriegen', zei mijn vader woedend Hij leek werkelijk ge schokt. 'Gun de wind het vrije spel', tetterden we in zijn oor. Het werd één van die familiezinnen. Een vleug melancholie neemt bezit van mij. Vorige week vroeg iemand me of ik meeging met de Witte Zee hond. Ik wimpelde het af, mom pelde iets van een rode zeehond misschien- Nu heb ik spijt. Dana Rover Leven. Vanaf 21.00 uur feest tent met de Texelse band 'Bï In de Burgemeester de Koning Den Burg begint om 20.00 uur: ploma-uitreiking van OSG Del berg In De Lindeboom in Den Bun gint om 20.15 uur het maant Cabaret-café, waarin het i nieuws wordt besproken dot Barnard en Jamen de Bruijn. Dj gang is gratis. In Cinema Texel draaien Ah boy (aanvang 19 00 en 21 30 Scooby-Doo (19 00 uur) en BI; (21.45 uur). Teso zet geregeld twee boten! veerdienst verzorgt dan lede uur een afvaart, zowel vanuil Helder als vanaf Texel. Dat gg donderdag, vrijdag en maanda: 9.35 tot 16.05 uur, zaterdag 8.35 tot 15.05 uur en zondag 14.35 tot 20.05 uur Automob) moeten desondanks rekening den met wachttijden. Die bed vrijdag op Texel tussen 9.0 12.00 uur en in Den Heldert: 12.00 en 17.00 uur een hall Zaterdag moet in Den Heldert: 10.00 en 14.00 uur mogeli|k ee worden gewacht. Nadere info tie is verkrijgbaar via tel. 1 369600 of e-mail info@teso.n veerdienst heeft ook een i website: www.teso.nl. Hoogwater te Oudesi DL 25 9.44 en 22.! Wo. 26 10.24 en 22, Do. 27 11.04 en 231 Vr. 28 11.34 en 23.1 Za. 29 12.15 en Zo. 30 0.00 en 121 Ma. 1 0.30 en 131 Di. 2 1.00 en 14.' Aan het strand is het ongeveer eeni der hoogwater De zon komt 30 |un 05.21 uur en gaat onder om 22i 27 juni springtij, 2 juli laatste kwarta Het Cabaret-café dat vrijda Lindeboom wordt gehouda laatste van dit seizoen. In te ling tot voorgaande laren wi de zomermaanden geen pi ma's verzorgd en het eersty Cabaret-cafe - waarin h( nieuws wordt besproken Barnard en Janien de Bruijn in september plaatsvinden laatste avond wordt gesproi kunst en cultuur, over het do en over zieke (en gezonde); den, maar ook over drugs, i Koog en over de aanlljnp'i worden suggesties gedaan u de komende maanden door men en er wordt vooruit gebll tijd na het toerisme. Gastt Reijnders, deskundige op hel van zeezoogdieren. Dwaalga Veltkamp leest een aflevering feuilleton en verder is er veel' op eigen teksten en op tekstv 'de Rijmelaar' Fenijn. Cabs begint om 20.15 uur, de toe gratis. over de ontvangst. De leder Porscheclub komen uit u1 pende maatschappelijke gele maar voelen zich verbonde hun passie voor dit automat over ze geen kwaad woon horen. 'De Porsche is de me trouwbare sportwagen die gemaakt. Ri|den in een Pof pure emotie, het toppunt van viteit', zegt Claus Ahrens diea commissaris de rit naar Text niseerde en graag nog terugkomt. Veel clubleden rijd Porsche (die al gauw enkele kost) naast een 'gewone' auto over het algemeen dan ook af lastig. DINSDAG 25 JUNI 2002 Vice-voonzitter Pieter Beermann, toercommissaris Claus Ahrens en penningmeester Tiber Kiszer bij enkele van de geparkeei (Fe3* 'We hebben nu een goed festival neergezet. In de komende jaren zullen we ons moeten bewijzen en uitbreiden', aldus Marleen Ter- windt van organisator Stichting Festival Texel. Met een zeer goede opkomst in de middag en een re delijke belangstelling voor het avondprogramma, is het eerste Texel Country Festival een succes geworden. Dit in navolging van eerdere themafestivals, waarvoor minder animo bestond. Vooral het line-dancen en de diversiteit aan muziekstijlen vielen bij het publiek in de smaak. De Hillbilly Boogiemen hadden last van geluidstechnische problemen, waardoor alleen de gemeten van de traditionele Ameri kaanse muziekstijlen die het kwartet ten gehore bracht. Meer contact met hun toehoorders hadden The Lucky Daltons, die in De Pilaar letterlijk omnngd waren door hun publiek. Met hun vrolijke country behielden ze een deel van hen voor de rest van de avond Probleem voor The Rough Riders was waarschijnlijk dat het Texelse publiek café Bruintje Beer nog niet wist te vinden. In vergelijking tot de andere etablissementen was het pand aan de Steenenplaats maar matig gevuld. Daarmee werd de band, die uit principe zonder elektri sche instrumenten speelt, tekort ge daan. Lost Hound, ook voor de tweede keer op het podium, speelde 'in de Twaalf Balcken. De jonge hon den' kampten met pech, aangezien de contrabas het begaf. Een vervan gend instrument was snel gevonden, aangezien bassist Rikus Kloosterhuis de zijne wel beschikbaar wilde stel len. Onder het keurend oog van de opgehaalde Kloosterhuis vervolgde Lost Hound het optreden. Naast covers bleek de band behoorlijk wat eigen werk in het repertoire te heb ben. Solozangers waren te bewonde ren in de Lindeboom en de Karseboom. Jeffrey Williams en J.J. Johns speelden beiden covers van een breed repertoire. Ouwe lullen-muziek Terwindt is tevreden over het verloop van het festival. 'Al had het 's avonds wat drukker gekund. Ik denk dat voorste rijen konden genieten. IFoto's Michrel Dekker) mensen eraan moeten wennen. Als Texelaar ga je bijvoorbeeld als van zelfsprekend naar het Bluesfestival. Die uitstraling heeft dit festival ge woon nog niet. We moeten country van het saaie imago afhelpen. Het vooroordeel over ouwe lullen-muziek moet weg Dit jaar hebben we een goede stap gemaakt. Er is genoeg toekomstperspectief, volgens mij.' Die mening wordt gedeeld door Richard Segers, voorzitter van de vereniging Texel Jazz. 'Ik kreeg posi tieve reacties van de ondernemers. Je ziet in gelegenheden mensen die je daar normaal nooit ziet. Dat is een goed teken, dan is er dus publiek voor. Veel mensen hoorden muziek die ze leuk vonden, waarvan ze niet eens wisten dat het countrymuziek was. Publieke belangstelling is er wel.' Michiel Dekker De Medische Post in De Koog is dit jaar geopend van maandag 1 juli tot en met vrijdag 30 augustus. Niet-in- gezeten van het eiland (toeristen) kunnen daar tijdens hun vakantie met medische problemen terecht. De post, gevestigd aan de Nikadel bij dorpshuis De Hof, is zeven dagen per week geopend van 8.00 tot 20.00 uur. Tussen 20.00 en 8.00 uur is de dienst doende arts alleen beschikbaar na telefonisch overleg. Het nummer van de Medische Post is 327270. Mensen die overdag komen, wordt eveneens geadviseerd een afspraak te maken om ergenissen met wachttijden te voorkomen. Spoedgevallen gaan al tijd voor. Drie artsen (F. Ciggaar, E Luijnenburg en I. van der Meer) bemensen de post. Zij worden bijgestaan door Jan tien Berbee, Janneke Buitenweg, Cordula van Vijfeijken, Ria van der Slikke en Jan Vonk. Niet-ingezetenen die in het noorden van het eiland ver blijven, kunnen ook terecht in de apotheekhoudende praktijk van huis artsen Van der Bent en Haasdijk aan de Kikkertstraat 12 in De Cocksdorp. Het telefoonnummer van hun praktijk is 316234. Toeristen moeten van- tevoren even een afspraak maken. De twee Ranch Girts kregen het publiek in De Zwaan in beweging. In het centrum van Den Burg beten vier formaties zaterdagmiddag het spits af. Op de Groeneplaats waren het de Noord-Hollanders van Triple B, die op enthousiaste wijze voorbijgan gers overhaalden een spoedcursus line-dancen te volgen. Het betekende meteen één van de topacts van het festival, want al gauw maakten steeds meer mensen hun eerste danspassen op countrymuziek. Hier bij trokken zij bekijks van tientallen nieuwsgierige passanten De jeugd vermaakte zich ondertussen met de naastgelegen rodeostier. Een grote groep kinderen verzamelde zich rondom het steeds wilder bewe gende gevaarte en ombeurt testten zij hun uithoudingsvermogen op het 'dier'. schouwer over zich op de dansvloer te begeven. In zijn pauze begaf hij zich naar de Grooten Slock, waar hij op verzoek van Mad Fred The Maniacs nog één keer - vol overgave - de saxofoon ter hand nam. Bij me- Een jonge cowboy probeert de rodeostier te bedwingen. Op de achtergrond het line- dancen, Op de Steenenplaats, bij het terras van de bioscoop en voor De Smulpot gaven respectievelijk Lost Hound. Mad Fred the Maniacs en Rivers McCoy een optreden. Door de zeer uiteenlopende muziekstijlen kreeg de organisatie veel complimenten. Ter- windt: 'Daar kreeg ik zó veel leuke reacties op. Het waren vier totaal ver schillende vormen van country: dat sprak aan.' De Pick-up Truckshow, waarbij liefhebbers hun auto aan het publiek konden tonen, werd gewon nen door Charles Bosma met zijn Chevrolet 3100. nig toeschouwer riep dit nostalgische gevoelens op Ook zonder McAlley bleek Mad Fred zich uitstekend te kunnen redden. Met zijn stevige Country en Rock 'n Roll wisten hij en The Maniacs het Slock-publiek te amuseren. Absolute topact van het festival had den de Hillbilly Boogiemen moeten worden. Leden van andere bands keken zelfs verbaasd dat ook bij deze formatie geen entreegeld werd ge vraagd- Door geluidstechnische pro blemen in Question Plaza konden echter alleen de bezoekers vooraan DizzyMan's Band 's Avonds kreeg het festival een ver volg in tien etablissementen in Den Burg. Het publiek in De Zwaan ging al tijdens de soundcheck van de Ranch Girls Ragtime Wrangiers uit haar dak. Met aanstekelijke, vlotte nummers kregen de twee zangeres sen het publiek al snel rond het po dium. De Zwaan raakte dan ook ge durende de avond voller. Rivers McCoy gaven hun middagoptreden een vervolg in het Schoutenhuys. Zij trokken met hun muziek vooral de geoefende countrydansers, die veelal waren getooid met originele cowboy hoeden. De twee zangers schuwden tijdens hun optreden ook zelf de dansvloer niet. Voor wie het line-dancen nog moest leren stond Nick McAlley (ofwel Klaas Versteeg) in de J'Elleboog. McAlley, ooit saxofonist bij de DizzyMan's Band, toonde zich een ware entertainer en haalde menig toe-

Texelsche Courant | 2002 | | pagina 2